Galicia
Galicia

Campionato Galego Absoluto - Femenino - Veterán

Padrón. A Coruña

8 ao 14 de abril de 2006
Hotel Scala. Pazos. Padrón WEB

Clasificación Actual | Listado de Participantes | Tabla Cruzada | Partidas

Diego Espiñeira
Foto de Arquivo: Diego Espiñeira

Informa: Fonte: Federación Galega de Xadrez

DIEGO ESPIÑEIRA (PADRÓN) CAMPEÓN GALEGO ABSOLUTO. EDDA BELTRÁN (C.D.U. SANTIAGO) CAMPEONA ABSOLUTA. JUAN RODRÍGUEZ REY (GRUPO BAZÁN) CAMPEÓN VETERÁN.

Datas: 8 ao 14 de Abril de 2006.
Horario: Rondas ás 17:00 (derradeira rolda ás 10:00)
Lugar: Hotel Scala (Pazos-Padrón)
Sistema de Xogo: Sistema Suizo a 7 rondas
Ritmo de Xogo: 90 min + 30 seg. xogada
Organiza: Federación Galega de Xadrez

Clasificación: Subir

CLASIFICACIÓN FINAL

Posto Xogador FIDE FEDA Club Pts BH.
1 Espiñeira Gonzalez Diego 2341 2319 Padron 6 23
2 Pena Gomez Manuel 2357 2358 Universidad Vigo 23½
3 Espiñeira Gonzalez Pablo D. 2197 2179 Padron 22
4 Casares Cabanas Carlos 2185 2157 Circulo de las Artes 21½
5 Mazaira Alba Javier I. 1983 1982 Arteixo 5 20½
6 Ramon Losada David 0 1710 Circulo Ferrolano 5 15½
7 Sanchez Juncal Benito 2209 2198 Bobby Fischer 23
8 Beltran Ortiz Edda G. 1949 1943 CDU Santiago 4 21
9 Abuin Bullon Manuel 2156 2132 Padron 4 20½
10 Perez Fungueiro Manuel 2255 2243 Karpov 4 19½
11 Vidal Del Rio Manuel 2178 2172 Casa da Xuventude 4 19
12 Pose Garcia Jose Manuel 0 1922 Vipecon Xiria 4 18
13 Ferrol Muñiz Miguel 1928 1862 Marquiño 4 17½
14 Nuñez Garcia Ramon 2089 1935 Padron 18
15 Amil Blanco Manuel Angel 1873 1838 Marquiño 18
16 Barral Barreiro Pablo 0 0 Escola Provincial 16½
17 Perez Piñeiro Javier 0 1710 Escola Provincial 15½
18 Val Pena David 0 0 A Pomba do Arco 3 18
19 Prol Lusquiños Jose Manuel 1910 1821 Karpov 3 17
20 Pousada Gonzalez Mª del Mar 0 0 Helios-Bembrive 3 16½
21 Soneira Leis Jose 0 1895 Su a Agra 3 15
22 Rodriguez Dominguez Ramon 0 1543 Algalia 3 14
23 Susavila Muñiz Antonio 1985 1961 Padron 17½
24 Cerviño Porto Guillermo 1829 1837 Karpov 15½
25 Rodriguez Rey Juan Vicente 0 0 Grupo Bazan 14
26 Arroyo Figuero Fernando 0 1728 Sagrada Familia 13
27 Salgado Gonzalez Julio 1992 2005   2 17½
28 Pousada Gonzalez Almudena 1860 1716 Cemar 2 17
29 Guitian Seijo Jose 0 1821 Ruanova 2 13½
30 Dominguez Caride Fernando 0 0 Dr. Fleming 1 18
31 Gomez Villaverde Jose Antonio 0 0 Agora 1 14
32 Cinza Lopez Javier 0 0 Santa Mª Caranza 0 17½
  Rodriguez Vazquez Carlos 0 0   0 17½

Tabla Torneo: Subir


Listado de Participantes: Subir

SNo.   Xogador FIDE FEDA Club
1   Pena Gomez Manuel 2357 2358 Universidad Vigo
2 FM Espiñeira Gonzalez Diego 2341 2319 Padron
3 FM Perez Fungueiro Manuel 2255 2243 Karpov
4   Sanchez Juncal Benito 2209 2198 Bobby Fischer
5   Espiñeira Gonzalez Pablo D. 2197 2179 Padron
6   Casares Cabanas Carlos 2185 2157 Circulo de las Artes
7   Vidal Del Rio Manuel 2178 2172 Casa da Xuventude
8   Abuin Bullon Manuel 2156 2132 Padron
9   Nuñez Garcia Ramon 2089 1935 Padron
10   Salgado Gonzalez Julio 1992 2005  
11   Susavilla Muñiz Antonio 1985 1961 Padron
12   Mazaira Alba Javier I. 1983 1982 Arteixo
13   Beltran Ortiz Edda G. 1949 1943 CDU Santiago
14   Ferrol Muñiz Miguel 1928 1862 Marquiño
15   Prol Lusquiños Jose Manuel 1910 1821 Karpov
16   Amil Blanco Manuel Angel 1873 1838 Marquiño
17   Pousada Gonzalez Almudena 1860 1716 Cemar
18   Cerviño Porto Guillermo 1829 1837 Karpov
19   Pose Garcia Jose Manuel 0 1922 Vipecon Xiria
20   Soneira Leis Jose 0 1895 Su a Agra
21   Guitian Seijo Jose 0 1821 Ruanova
22   Arroyo Figuero Fernando 0 1728 Sagrada Familia
23   Perez Piñeiro Javier 0 1710 Escola Provincial
24   Ramon Losada David 0 1710 Circulo Ferrolano
25   Rodriguez Dominguez Ramon 0 1543 Algalia
26   Barral Barreiro Pablo 0 0 Escola Provincial
27   Cinza Lopez Javier 0 0 Santa Mª Caranza
28   Dominguez Caride Fernando 0 0 Dr. Fleming
29   Gomez Villaverde Jose Antonio 0 0 Agora
30   Pousada Gonzalez Mª del Mar 0 0 Helios-Bembrive
31   Rodriguez Rey Juan Vicente 0 0 Grupo Bazan
32   Rodriguez Vazquez Carlos 0 0  
33   Val Pena David 0 0 A Pomba do Arco

 

TablaDeFlandes