Galicia/Galiza
Galicia

Calendario Campionatos Zonais

TEMPADA 2009-2010

Informa: Raquel e Isabel Federación Galega de Xadrez Web

Sub18-Absoluto:

Zona
SUB-18
Absoluto
1-Lugo Organiza:
Escola Luguesa de Xadrez
Árbitro:
Pablo Castro
Director:
Pablo Castro
Datas:
5,6 8, 12 e 13 decembro
Ritmo:
90+30
Local:
Centro de Educación Lopez Mella
Horario:
18 a 22
Inscricións: xaquedrum@gmail.com
Organiza:
Escola Luguesa de Xadrez
Árbitro:
Pablo Castro
Director:
Pablo Castro
Datas:
5,6 8, 12 e 13 decembro
Ritmo:
90+30
Local:
Centro de Educación Lopez Mella
Horario:
17 a 22
Inscricións: xaquedrum@gmail.com
2-Coruña Centro   Organiza:
Club de Xadrez Asoc. Ex-Alcohólicos
Árbitros:
AI María del Carmen Fernández Pérez
Eduardo Rodríguez Crespo
Director:
Antonio Dacal Núñez
Datas:
5, 6, 7, 8, 12 e 13 de decembro;
e se hai suficientes xogadores anotados tamén o 19 e 20
Ritmo:
90 minutos mais 30 segundos por xogada.
Válido para ELO
Local:
Asoc. Ex-Alcohólicos de A Coruña
Horario:
17 horas
Inscricións:
606 110 622 ou info@clubexa.org
Web: http://www.clubexa.org/
3-Coruña Norte Organiza:
Xadrez A.D. Palaestra
Datas:
28, 29 e 30 de Decembro, 2009
Director Torneo:
Ernesto Pérez Ramil
Árbitro:
Ernesto Pérez Ramil
Ritmo Xogo:
1 h a finish/xogador
Local de Xogo:
Sporting Club Casino
Horarios:
28 e 29/12 ás 16:30
e 18:45 30/12 ás 16:30
Inscricións:
e-mail correo@agax.org
teléfono: 608 084 705
Web:http://www.agax.org/
Organiza:
Club de Xadrez Asoc. Ex-Alcohólicos
Árbitros:
AI María del Carmen Fernández Pérez
Eduardo Rodríguez Crespo
Director:
Antonio Dacal Núñez
Datas:
5, 6, 7, 8, 12 e 13 de decembro;
e se hai suficientes xogadores anotados tamén o 19 e 20
Ritmo:
90 minutos mais 30 segundos por xogada.
Válido para ELO
Local:
Asoc. Ex-Alcohólicos de A Coruña
Horario:
17 horas
Inscricións:
606 110 622 ou info@clubexa.org
Web: http://www.clubexa.org/
4-Coruña Sur Organiza:
Club de Xadrez Marquiño
Datas:
12, 13 e 19 decembro
Director:
Manuel Amil Blanco
Árbitro:
Jaime Miguez Figueirido
Ritmo:
1 Hora a Finish
Local:
Sociedad Liceo Pueblense:
R/ Da Paz, 27 - Pobra do Caramiñal
Horarios:
Día 12/12 ás 16:00 e 19:00 h.
Día 13/12 ás 16:30 e ás 19:00 h.
Día 19/12 ás 16:30 e ás 19:00 h.
Inscricións: 636 601 754 (Amil)
Organiza:
Club de Xadrez Marquiño
Datas:
12, 13 e 19 decembro
Director:
Manuel Amil Blanco
Árbitro:
Jaime Miguez Figueirido
Ritmo:
1 Hora a Finish
Local:
Sociedad Liceo Pueblense:
R/ Da Paz, 27 - Pobra do Caramiñal
Horarios:
Día 12/12 ás 16:00 e 19:00 h.
Día 13/12 ás 16:30 e ás 19:00 h.
Día 19/12 ás 16:30 e ás 19:00 h.
Inscricións: 636 601 754 (Amil)
5-Costa Morte Organiza:
Club de xadrez Irindo
Datas:
14, 21 e 28 de novembro
Director:
Germán Pérez Freire
Árbitro:
Comité de competición elexido por votación
entre os participantes maiores de idade
Ritmo:
1 hora a finish
Local:
Local social de Lamas, Abraña, s/n (Zas)
Horarios:
ás 16:30 Horas
Inscrición:
609 119 142 (Óscar) ou 699 456 785 (Germán)
Organiza:
Club de xadrez Irindo
Datas:
14, 21 e 28 de novembro
Director:
Germán Pérez Freire
Árbitro:
Comité de competición elexido por votación
entre os participantes maiores de idade
Ritmo:
1 hora a finish
Local:
Local social de Lamas, Abraña, s/n (Zas)
Horarios:
ás 16:30 Horas
Inscrición:
609 119 142 (Óscar) ou 699 456 785 (Germán)
6-As Mariñas-Ferrol Organiza:
Círculo Ferrolán de Xadrez
Datas:
14, 21 e 28 novembro
e 12, 19 e 26 decembro
Director:
Juan Rodríguez Rey
Árbitro:
Lukas Iruretagoinea
Ritmo:
90 minutos + 30 seg/Xogada
Local:
Grupo Bazan: R/ República Argentina, 15- Soto
Horarios:
De 16:30 a 21:00 Horas
Inscricións: xanrei@arrakis.es
Web: http://www.cfxadrez.org/
Organiza:
Círculo Ferrolán de Xadrez
Datas:
14, 21 e 28 novembro
e 12, 19 e 26 decembro
Director:
Juan Rodríguez Rey
Árbitro:
Lukas Iruretagoinea
Ritmo:
90 minutos + 30 seg/Xogada
Local:
Grupo Bazan: R/ República Argentina, 15- Soto
Horarios:
De 16:30 a 21:00 Horas
Inscricións: xanrei@arrakis.es
Web: http://www.cfxadrez.org/
7-Ourense   Organiza:
Asociación Ourensana De Xadrez
Árbitro:
David González Gandara
Director:
Remigio González Serantes
Datas:
5, 6, 7 e 8 decembro
Ritmo:
90’ + 30’’
Local:
AAVV “El Olimpo”: Plaza500, Nº 8
Horarios:
05/12/2009: 17:00 h 1ª Rolda
06/12/2009: 11:00 h 2ª Rolda
06/12/2009: 17:00 h 3ª Rolda
07/12/2009: 17:00 h 4ª Rolda
08/12/2009: 17:00 h 5ª Rolda
Inscricións:
988 013 603, 633 223 495
rgserantes@yahoo.es
8-Pontevedra Norte Organiza:
Club Xadrez Fontecarmoa
Árbitro:
Evaristo Rodríguez
Árbitro Auxiliar:
Gonzalo Bouza Brey Teijeiro
Local:
AUDITORIO MUNICIPAL DE VILAGARCÍA
Sistema e Ritmo:
Torneo Suízo a 6 roldas, 60 minutos por xogador
Datas:
19 e 20 de decembro
Horarios:
19/12/2009: 16:00 1ª Rolda
19/12/2009: 18:00 2ª Rolda
20/12/2009: 10:00 3ª Rolda
20/12/2009: 12:00 4ª Rolda
20/12/2009: 16:00 5ª Rolda
20/12/2009: 18:00 6ª Rolda
Inscrición: cxfontecarmoa@hotmail.com
Web: http://www.cxfontecarmoa.com/
Organiza:
Club Xadrez Fontecarmoa
Árbitro:
Evaristo Rodríguez
Árbitro Auxiliar:
Roberto Vidal Valtuille
Local:
AUDITORIO MUNICIPAL DE VILAGARCÍA
Sistema e Ritmo:
Torneo Suízo a 6 roldas, 60 minutos por xogador
Datas:
19 e 20 de decembro
Horarios:
19/12/2009: 16:00 1ª Rolda
19/12/2009: 18:00 2ª Rolda
20/12/2009: 10:00 3ª Rolda
20/12/2009: 12:00 4ª Rolda
20/12/2009: 16:00 5ª Rolda
20/12/2009: 18:00 6ª Rolda
Inscrición: cxfontecarmoa@hotmail.com
Web: http://www.cxfontecarmoa.com/

9-Pontevedra Sur Organiza:
Mosefesa & The Wailers
Árbitro:
Jorge Fernández Vázquez
Director:
Ángel Rodríguez Lucena
Datas:
5 ao 8 decembro
Ritmo:
90’ + 30’’
Local:
Centro Recreativo Artístico y Cultural de Coruxo
Horarios:
Sábado 05/12 ás 16:30
Domingo ás 10:00 e 17:00
Luns ás 10:00 e 17:00
Martes ás 10:00 e 16:00
Nos móbiles 610 096 415 (Ángel)
e 650 645 318 (David)
pontevedrasur@gmail.com
Organiza:
Mosefesa & The Wailers
Árbitro:
Jorge Fernández Vázquez
Director:
Ángel Rodríguez Lucena
Datas:
5 ao 8 decembro
Ritmo:
90’ + 30’’
Local:
Centro Recreativo Artístico y Cultural de Coruxo
Horarios:
Sábado 05/12 ás 16:30
Domingo ás 10:00 e 17:00
Luns ás 10:00 e 17:00
Martes ás 10:00 e 16:00
Inscricións:
Nos móbiles 610 096 415 (Ángel)
e 650 645 318 (David)
pontevedrasur@gmail.com

10-Estradeza Organiza:
ESCUELA DE LALÍN
Árbitro:
SALVADOR CRESPO VARELA
Director:
JUAN JOSÉ RIVERA DÍAZ
Datas:
5,6 e 8 de decembro de 2009
1 HORA FINISH
Local de Xogo:
Círculo de Recreo, Plaza de la Iglesia, nº 6
- 2ª Planta Lalín (Pontevedra)
Horarios:
16:30 e 18:30 os tres días
Inscricións:
Móbil 638 040 826 (Salvador Crespo)
escueladeajedrezlalin@gmail.com
Organiza:
ESCUELA DE LALÍN
Árbitro:
SALVADOR CRESPO VARELA
Director:
JUAN JOSÉ RIVERA DÍAZ
Datas:
5,6 e 8 de decembro de 2009
1 HORA FINISH
Local de Xogo:
Círculo de Recreo, Plaza de la Iglesia, nº 6
- 2ª Planta Lalín (Pontevedra)
Horarios:
16:30 e 18:30 os tres días
Inscricións:
Móbil 638 040 826 (Salvador Crespo)
escueladeajedrezlalin@gmail.com

 

TablaDeFlandes