Galicia/Galiza
Galicia

Composición Liga Galega de Clubs 2.010

Galicia

Informa: Raquel Federación Galega de Xadrez Web

Grupos:

DIVISIÓN DE HONRA
1 Circulo Ferrolano "A"
2 Circulo Xadrez Naron "Tuimar"
3 Circulo de las Artes "A"
4 Santa Maria de Caranza "A"
5 Alexandre Boveda "A"
6 Club Karpov
7 Algalia
8 Club Marcote "A"
9 Arteixo "A"
10 Club Xadrez Ourense "A"
11 Universidad de Vigo
12 USC
PRIMEIRA DIVISIÓN
GRUPO I
GRUPO II
GRUPO III
1 Circulo Ferrolano "B" 1 Marquiño 1 Peña Recreativa-PERA
2 Circulo Xadrez Naron  2 Padrón 2 Celanova "A"
3 Grupo Bazan "A" 3 Mercantil Ribeira "A" 3 Liceo Academia Postal Ourense
4 Asociacion ExAlcoholicos 4 C. Xadrez Ourense "B" ou C. Xadrez Ourense "C" 4 C. Xadrez Ourense "B" ou C. Xadrez Ourense "C"
5 ETX Coruña- A Sardiñeira 5 CXF Casa da Xuventude ou CXF Mc Donalds 5 CXF Casa da Xuventude ou CXF Mc Donalds
6 Safa "A" ou Safa "B" 6 Safa "A" ou Safa "B" 6 Infortui "A"
7 Alexandre Boveda "B" ou Alexandre Boveda "C" 7 Alexandre Boveda "B" ou Alexandre Boveda "C" 7 Laroca-Nigran "A"
8 Informática Coruña ou Dominicos-Casino 8 Informática Coruña ou Dominicos-Casino 8 Alekhine-Correduria Tempu
9 Xadrez Gallaecia 9 Breogan "A" 9 Universitario de Ourense "A"
10 USC Xuvenil 10 Karpov Amateur 10 Universidad de Vigo-Xadrez Galego
11 O Toque Xiria 11 Marin "A" 11 Fischer "A"
12 Recatelo-Open Pool 12 EXP "A" 12 Club Xadrez Bueu "A"
NOTA: a asignación destes equipos aos grupos realizarase mediante sorteo
SEGUNDA DIVISIÓN
GRUPO I
GRUPO II
GRUPO III
1 Circulo de las Artes "B" ou Circulo de las Artes "C" 1 Circulo de las Artes "B" ou Circulo de las Artes "C" 1 Su a Agra
2 Capablanca "A" ou Capablanca "B" 2 Capablanca "A" ou Capablanca "B" 2 Xadrez Irindo
3 Circulo Xadrez Naron "C" ou Circulo Xadrez Naron "D" 3 Circulo Xadrez Naron "C" ou Circulo Xadrez Naron "D" 3 Gillan-El Progreso "A"
4 ELX Xaquedrum "A"  4 ELX Xaquedrum Xuvenil 4 Pousada das Animas
5 Circulo Ferrolano "C" 5 Safa "C" 5 Xadrez Nemenzo
6 Escola Ferrola "A" 6 AA VV Sigras 6 CXF Baños Print ou CXF Caixanova ou CXF La Marina
7 Sta Mª De Caranza "B" 7 Escola Xadrez Sigras "A" 7 Liceo Pueblense
8 Artesanos "A" ou Artesanos "B" 8 Artesanos "A" ou Artesanos "B" 8 Algalia de Abaixo
9 Club Xadrez As Pontes "A" 9 Recatelo-Open Pool "B" 9 Distribunosa-Xadrez Rianxo
10 Nuevo Club Ortigueira "A" 10 Xadrez Betanzos "A" 10 Torpedo Gallaecia
11 ExAlcoholicos Aficionados ou Peña Ajedrecistica EXA 11 ExAlcoholicos Aficionados ou Peña Ajedrecistica EXA 11 USC Compostela
12 Viveiro 12 Cerceda "A" 12 Padron "B"
GRUPO IV
GRUPO V
GRUPO VI
1 A.C. A Estrada 1 xadrezalbatros.com "A" ou xadrezalbatros.com "B" 1 xadrezalbatros.com "A" ou xadrezalbatros.com "B"
2 Clube Agora 2 Peons Dobrados Xadrez Club 2 Villa de Bouzas "A"
3 EXP "B" ou EXP Miguel Najdorf 3 EXP "B" ou EXP Miguel Najdorf 3 Infortui "B"
4 Escuela Lalin "A" 4 Lucena "A" ou Lucena "B" 4 Lucena "A" ou Lucena "B"
5 Circulo Xadrez Chantada 5 Marin "B" 5 Mosefesa & The Wailers
6 CXF Baños Print ou CXF Caixanova ou CXF La Marina 6 CXF Baños Print ou CXF Caixanova ou CXF La Marina 6 ONCE "A"
7 Fischer "B" ou Fischer "C" 7 Fischer "B" ou Fischer "C" 7 Helios-Bembrive "A"
8 Ateneo de Ourense 8 Chigorin 8 Xadrez Altamira
9 Club Xadrez Ourense "D" 9 Club Xadrez Bueu "B" 9 Laroca-Nigran "B"
10 Karpov Aficionados ou Jorge Cuña 10 Karpov Aficionados ou Jorge Cuña 10 Correduria Tempu Alekhine
11 Liceo Academia Postal Ourense "B" 11 Academia Enot-Caballo de Troya 11 CEMAR
12 Xadrez Loureiro "A" 12 Club Albariño 12 Xadrez Ponteareas "A"
NOTA: a asignación destes equipos aos grupos realizarase mediante sorteo
TERCEIRA DIVISIÓN
GRUPO I
GRUPO II
GRUPO III
1 Circulo Ferrolano "D" 1 CIDU 1 Peleteiro
2 Circulo Ferrolano "E" 2 Escuela EXAlcoholicos 2 Isolani
3 Circulo Ferrolano "F" 3 Alexandre Boveda "D" 3 Algalia a Velas Vir
4 Circulo Xadrez Naron "E" 4 Dominicos "C" 4 Hostal Miramar
5 Escola Ferrola "B" 5 Club Regatas de Perillo 5 Grupo Urbe-Xadrez Rianxo
6 Escola Ferrola "C" 6 Arteixo "B" 6 Escola Xadrez Rianxo
7 Escola Ferrola "D" 7 Xadrez Betanzos "B" 7 Gallaecia Stellae
8 CEX Torreon 8 ETX Coruña 8 ONCE Santiago
9 Escola Xadrez Sigras "B" 9 Escola USC
GRUPO IV
GRUPO V
GRUPO VI
1 Escola Su A Agra 1 Circulo-Escolas Chantada "A" 1 Escola Municipal da Estrada
2 Xiriadores 2 Circulo-Escolas Chantada "B" 2 Escuela Lalin "B"
3 Gillan-El Progreso "B" 3 Circulo-Escolas Chantada "C" 3 Centro Penitenciario A Lama "A"
4 Cerceda "B" 4 Attake Peonil 4 Academia Copernico
5 Casa da Xuventude "A" 5 CXF- Porto de Vilagarcia
6 Casa da Xuventude "B" 6 CXF- Limpiezas All Cleaning
7 Club Xadrez Ourense "E" 7 CXF- Sold Out
8 Celanova "B" 8 Cultural Deportiva Portas Xadrez
9 Celanova "C" 9 EXP "C"
10 Xadrez Loureiro "B"
11 Universitario Ourense "B"
GRUPO VII
GRUPO VIII
GRUPO IX
1 Ajedrez CCD Sanxenxo 1 xadrezalbatros.com "C" 1 Circulo de las Artes "D"
2 Manuel Iglesias 2 Villa de Bouzas "B" 2 Recatelo-Open Pool "C"
3 Manuel Morales 3 Lucena "C" 3 Xadrez Pepe Lolo
4 CXF- Restaurante A Pedra 4 Helios-Bembrive "B" 4 Colexio Franciscanos Lugo
5 CXF- Deportes Rodas 5 Laroca-Nigran "C" 5 ELX Xaquedrum Cadette "B"
6 CXF-Valdumia 6 Laroca-Nigran "D" 6 ELX Xaquedrum Xuvenil "B"
7 Pelida-Aquiles 7 Xadrez Ponteareas "B" 7 ELX Xaquedrum Polgar
8 Breogan "B" 8 ELX Xaquedrum Infantil
9 Marin "C" 9 ELX Xaquedrum Uxio
10 ELX Xaquedrum Cadette "A"
CUARTA DIVISIÓN
GRUPO I
GRUPO II
1 Escuela Minicipal A Estrada Promesas 1 Fischer "D"
2 Xadrez Cuntis 2 xadrezalbatros.com "D"
3 Karpov Promesas 3 xadrezalbatros.com "E"
4 CXF-Hinchables Yupi Ya 4 Escola de Bouzas "A"
5 CXF-Distribuciones Lete 5 Laroca Pormesas-Alfil Blanco
6 CXF-Caixagalicia 6 Laroca Pormesas-Alfil Negro
7 CXF-Autobuses Pereira 7 Santiago Apostol "A"
8 EXP "D" 8 Santiago Apostol "B"
9 EXP Meis 9 Xadrez Fleming "A"
10 Xadrez Fleming "B"

 

TablaDeFlandes