Galicia/Galiza
Galicia

Campionatos Zonais Pontevedra Sur

Pontevedra

25 de xaneiro de 2009

Informa: Club de Xadrez Laroca

Final Sub 14 e Sub 16:

Foto
Foto Podium Sub 16 e Sub 14

Clasificación Final Sub 14:

Place Name                            Rtg  Loc  Club        Score M-Buch. Progr. Berg.

  1   Lomba González, Sergio (9)           1465 Albatros    4        15.0   13.0 12.00
  2   Iglesias García, Jorge (6)           1650 Lucena      4        13.0   12.0 11.00
  3   Galván Sotelo, Brais (3)        1601 1569 Lucena      4        12.5   13.5  8.50
  4   Rodríguez Domínguez, Javier (4) 1591 1468 Lucena      4        11.5   12.0 10.00
  5   Domínguez Carnero, Javier (5)   1506 1590 Lucena      3.5      13.5   13.0 10.00
  6   Salas Fernández, Antonio (2)    1629 1618 Puenteareas 3.5      11.5   10.5  7.00
  7   Galván Sotelo, Asier (1)        1729 1668 Lucena      3        13.5   10.0  8.00
  8   Marcos Atanes, Daniel (17)                Lucena      3        11.0   10.0  3.00
  9   Castro Alonso, Antonio (11)               Albatros    3        11.0    8.0  6.00
 10   Lojo Caride, Lúcas (15)                   Lucena      3         7.5    6.0  4.00
 11   Naya Pita, Gonzalo (18)                   Puenteareas 2        13.0    8.0  1.00
 12   Lorenzo Diéguez, Manuel (7)          1605 Lucena      2        12.5    6.0  5.00
 13   Lomba González, Daniel (16)               Albatros    2        12.0    6.0  2.00
 14   Souto Bautista, Iván (21)                 Puenteareas 2        11.0    6.0  1.00
 15   González Uris, Antonio (14)               Albatros    2        10.5    4.0  1.00
 16   Fernández Pereiro, Alfonso (12)           Puenteareas 1        11.5    2.0  0.00
 17   Carrera Martínez, Severino (10)           Puenteareas 1        11.0    5.0  0.00
 18   Pérez González, Julián (19)               Puenteareas 1         4.0    1.0  0.00
 19   García Barderas, Cristian (13)            V. Bouzas   0         6.0    0.0  0.00
 20   Marques, Vincent Manuel (8)          1537 Lucena      0         1.5    0.0  0.00
 21   Rodríguez Álvarez, Anxo (20)              Puenteareas 0         0.5    0.0  0.00

Foto
Torneo Sub-14

Táboa de Torneo Sub 14:

No Name                            Rtg  Loc  Total  1    2    3    4    5  

1  Lomba González, Sergio (9)           1465 4     18:1  6:1  4:1  2:0  5:1
2  Iglesias García, Jorge (6)           1650 4     13:1  7:1  3:0  1:1 12:1
3  Galván Sotelo, Brais (3)        1601 1569 4     19:1 17:1  2:1  5:=  6:=
4  Rodríguez Domínguez, Javier (4) 1591 1468 4     15:1 11:1  1:0  9:1  7:1
5  Domínguez Carnero, Javier (5)   1506 1590 3.5   10:1 14:1  8:1  3:=  1:0
6  Salas Fernández, Antonio (2)    1629 1618 3.5   16:1  1:0 13:1 11:1  3:=
7  Galván Sotelo, Asier (1)        1729 1668 3      9:1  2:0 14:1  8:1  4:0
8  Marcos Atanes, Daniel (17)                3     12:1 16:1  5:0  7:0  0:1
9  Castro Alonso, Antonio (11)               3      7:0 15:1 12:1  4:0 13:1
10 Lojo Caride, Lúcas (15)                   3      5:0 12:0 16:1 17:1 11:1
11 Naya Pita, Gonzalo (18)                   2     20:+  4:0 17:1  6:0 10:0
12 Lorenzo Diéguez, Manuel (7)          1605 2      8:0 10:1  9:0 14:1  2:0
13 Lomba González, Daniel (16)               2      2:0 19:1  6:0 15:1  9:0
14 Souto Bautista, Iván (21)                 2      0:1  5:0  7:0 12:0 16:1
15 González Uris, Antonio (14)               2      4:0  9:0 19:+ 13:0 17:1
16 Fernández Pereiro, Alfonso (12)           1      6:0  8:0 10:0  0:1 14:0
17 Carrera Martínez, Severino (10)           1     21:+  3:0 11:0 10:0 15:0
18 Pérez González, Julián (19)               1      1:0  0:1  0:   0:   0: 
19 García Barderas, Cristian (13)            0      3:0 13:0 15:-  0:   0: 
20 Marques, Vincent Manuel (8)          1537 0     11:-  0:   0:   0:   0: 
21 Rodríguez Álvarez, Anxo (20)              0     17:-  0:   0:   0:   0: 

Clasificación Final Sub16:

Place Name                           Rtg  Loc  Club     Score M-Buch. Progr. Berg.

  1   Vila González, Daniel (1)      2032 1997 U. Vigo  5        12.0   15.0 12.00
  2   Docampo García, David (7)                Lucena   3.5      13.5   11.0  8.75
  3   Alonso Caamaño, Rubén (2)      1853 1724 U. Vigo  3.5      11.5   10.0  4.75
  4   Pérez Domínguez, Marcos (4)    1498 1468 Lucena   3        11.5    8.0  3.00
  5   Fernández Fernández, Pablo (5)      1564 Lucena   2        14.0    7.0  3.00
  6   Aguirre Álvarez, Marina (3)    1681 1597 U. Vigo  2         9.5    6.0  1.00
  7   Verde Martínez, Iván (8)                 Albatros 1        10.5    3.0  0.00
  8   Barroso Costas, Alberto (6)              Laroca   0        13.5    0.0  0.00

Foto
Torneo Sub-16

Táboa de Torneo Sub 16:

No Name                           Rtg  Loc  Total 1   2   3   4   5  

1  Vila González, Daniel (1)      2032 1997 5     5:1 4:1 3:1 2:1 8:1
2  Docampo García, David (7)                3.5   6:1 3:= 4:1 1:0 5:1
3  Alonso Caamaño, Rubén (2)      1853 1724 3.5   8:1 2:= 1:0 5:1 7:1
4  Pérez Domínguez, Marcos (4)    1498 1468 3     7:1 1:0 2:0 8:1 6:1
5  Fernández Fernández, Pablo (5)      1564 2     1:0 7:1 6:1 3:0 2:0
6  Aguirre Álvarez, Marina (3)    1681 1597 2     2:0 8:1 5:0 7:1 4:0
7  Verde Martínez, Iván (8)                 1     4:0 5:0 8:1 6:0 3:0
8  Barroso Costas, Alberto (6)              0     3:0 6:0 7:0 4:0 1:0

 

Federación Galega de Xadrez

 

TablaDeFlandes