Galicia/Galiza
Galicia

Zonal Pontevedra Norte

Vilagarcía de Arousa - Pontevedra

Auditorio Municipal de Vilagarcía de Arousa

Sábado 18 e domingo 19 de dicembro do 2010 | Bases

Informa: José Antonio de Santiago e Anxo Vilas Club Xadrez Fontecarmoa Web

En españolEn galego

Final:

CAMPIONATO PROVINCIAL 2010 - TROFEO VITAL DENT

5 Ouros e 5 pratas no Zonal Provincial para o CX Fontecarmoa

Durante todo o fin de semana celebrouse o Campionato Provincial Pontevedra Norte 2010 - Trofeo Vital Dent Vilagarcía, organizado pola Fundación Deportiva Municipal de Vilagarcía e o Club de Xadrez Fontecarmoa nas estanzas do Auditorio Municipal.

A participación foi moi numerosa acadándose a cifra de 176 xadrecistas inscritos de toda a provincia que disputaron un deportivo torneo, repartidos en sete categorías: Absoluto, Xuvenil, Cadete, Infantil, Alevín, Benxamíns e Promesas.

A obrigatoria participación para clasificarse para o campionato galego e a boa traxectoria que vén desenvolvendo esta competición nas súas anteriores edicións, provocou que se superasen todas as previsións de participación, converténdose no torneo zonal máis importante da Comunidade en canto ao número de xogadores.

Despois das seis ou oito roldas do campionato segundo cada categoría, todos os xogadores foron obsequiados cunha medalla doada por Deportes Rodas e camisetas conmemorativas regaladas polo patrocinador Vital Dent.

No torneo absoluto, o pontevedrés David Fernández rematou invicto e alzouse coa vitoria final. Nunha aposta polos seus novos valores, a dirección técnica do equipo anfitrión decidiu xogar esta categoría absoluta cos mozos Luis Segura e Julio Suárez, que nun excelente torneo finalizaron segundo e terceiro, a un só punto do campión. Seguíronos na clasificación os tamén locais do Fontecarmoa, Gonzalo Bouza Brey e Ronald Bustos.

En Xuvenís conseguiu o triunfo o xogador da Escola Pontevedresa, Rubén Alonso, seguido de Adrián Portela del Karpov e do vilagarciano Javier Otero.

A categoría Cadete deixa como vencedor a Manuel Carballo del Club Karpov, sendo segundo o local Andrés Varela. A terceira posición foi ocupada polo pontevedrés Yago Barral. A primeira fémina da categoría foi a xadrecista de Portas, Bárbara Serra.

O Club Xadrez Fontecarmoa conseguiu un dobre en infantís, Juan Bayón e Lucas Abal, foron primeiro e segundo. A primeira clasificada foi Sofía Doval de la Cultural Deportiva Portas.

En alevíns conseguiuse o primeiro dobre do Fontecarmoa en masculino e feminino, Alejandro Victorero e Andrea Dorado, alzáronse coa vitoria, destacando o triunfo absoluto da xogadora local que segue cunha proxección excelente cara a cotas de maior envergadura.

Na categoría dos benxamíns, o vencedor foi Pablo Ferreiro de Meis, alcanzando o subcampionato o vilagarciano Jaime Martínez Doldán. A primeira clasificada foi tamén local, Sofía Martínez na décima terceira posición.

A categoría Promesa dos máis pequenos, as futuras figuras do xadrez estivo dominada polo xogador local e novo valor do Fontecarmoa, Andrés Rodríguez Ferreirós, que finalizou imbatido nas oito roldas disputadas. David Padilla de Portas e Marc Bermúdez de Pontevedra, acompañárono no podio. Completou o dobre para o club vilagarciano, Alba Charlín, que se proclamou campioa feminina na quinta posición da xeral.

Angel Vilas

Clasificación Final Absoluto:

Foto

Pos S/Nº. Xogador FED Club Pts BUC BUC Prog Prog-1 Tipo
1 3 FERNANDEZ LAGO, David GAL Escola Xadrez Pontevedra 6 21½ 24½ 21 20   18   15   11    6  
2 9 SEGURA SANTOS, Luis GAL Club Xadrez Fontecarmoa 5 19 20½ 18 17   15   12    9    5 U16
3 19 SUAREZ GOMEZ, Julio GAL Club Xadrez Fontecarmoa 5 18½ 20½ 17 16   14   12    9    5 U14
4 7 BOUZA-BREY TEIJEIRO, Gonzalo GAL Club Xadrez Fontecarmoa 4 21½ 23 15 14   13   11    8    4  
5 14 BUSTOS OSORIO, Ronald Eduardo GAL Club Xadrez Fontecarmoa 4 18 20 15 14½  13   11    8    4  
6 11 TORRADO BEA, Ramon GAL Club Xadrez Fontecarmoa 4 18 18½ 14 13   12   10    7    4  
7 31 LOPEZ BENITO, Manuel GAL Escola Xadrez Pontevedra 4 16½ 18 12 12   11    9    7    4  
8 13 PROL LUSQUIÑOS, Jose Manuel GAL Escola Xadrez Pontevedra 22 24½ 15½ 14½  13   10½   7    3½  
9 5 DE LA TORRE ALFONSO, Jesus Ange GAL Club Xadrez Bueu 18½ 21½ 14 13   11½   9½   6½   3½  
10 21 ORTIZ FLOREZ, Gustavo Adolfo GAL Club Xadrez Fontecarmoa 17½ 19½ 11½ 11½  10½   8½   6½   3½  
11 4 MARIA LOPEZ, Jorge Luis GAL Club Xadrez Fontecarmoa 16½ 18½ 11 10½   9    7½   6    3½  
12 22 BEDOYA RAMOS, Hector Mario GAL Escola Xadrez Pontevedra 15 17 12 11½  10    8    6    3½  
13 17 DIZ SUAREZ, Carlos GAL Club De Ajedrez Albariño 14 15½ 9 8½   8    7½   6    3½  
14 15 PEREIRO RODRIGUEZ, Diego GAL Club Xadrez Fontecarmoa 13½ 15½ 12½ 11½  10    8½   6    3½  
15 8 GARCIA ABREU, Benjamin GAL Clube Xadrez Marín 3 20 23 14 13   11    9    6    3  
16 20 BOUZAS BELLO, Rafael GAL Club Kárpov-Pontevedra 3 16½ 18 10 10    9    7    5    3  
17 23 SAAVEDRA SANTIAGO, Gonzalo GAL Club Kárpov-Pontevedra 3 16 16½ 10 10    9    8    6    3  
18 27 CHARLIN RIAL, Samuel GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 13½ 15 6 6    6    6    5    3  
19 26 BAYON PADIN, Juan Benito GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 13½ 14 7 7    7    6    5    3  
20 10 FARTO OROZCO, David GAL Club Kárpov-Pontevedra 17½ 19½ 12½ 11½  10    7½   5    2½  
21 1 EYO CASTRO-RIAL, Alberto Pelayo GAL Club Kárpov-Pontevedra 17 19½ 12½ 11½  10    7½   5    2½  
22 32 OTERO OUTEIRAL, Mariano GAL Club Xadrez Fontecarmoa 17 18½ 9 8½   8    6½   5    2½  
23 12 ARGIBAY FONTAN, Santiago GAL Club Kárpov-Pontevedra 15 17 10½ 10    8½   7    5    2½  
24 30 LEIRO GOMEZ, Jorge GAL Club Kárpov-Pontevedra 13½ 15 6 5½   5    4½   4    2½  
25 28 FERNANDEZ CASTRO, Jose Roberto GAL Escola Xadrez Pontevedra 12½ 13 7½   7½   6½   5    2½  
26 6 OUTEIRO PADIN, Heladio GAL Clube Xadrez Breogán 2 18 19½ 10½ 9½   8    6    4    2  
27 35 SUAREZ VALLEJO, Manuel GAL Club Xadrez Fontecarmoa 2 16½ 18½ 8    7½   6    4    2  
28 34 SANTOS GIRALDEZ, Alexandre GAL Club Xadrez Bueu 2 14½ 15 7 6    5    4    3    2  
29 25 LOPEZ MANEIRO, Jose Manuel GAL Club Xadrez Fontecarmoa 16½ 18½ 6½   5½   4½   3    1½  
30 18 MANEIRO BLANCO, Jose GAL Club Xadrez Fontecarmoa 16 17½ 6½   5½   4½   3    1½  
31 24 ROZADA OLIVARES, Jose Francisco GAL Peóns Dobrados 13½ 15½ 5½   5½   4½   3    1½  
32 29 LEIRO ABELLAIRA, Jesus Francisc GAL Ajedrez Acd Sanxenxo 1 15 15½ 3 3    3    3    2    1  
33 36 VALVERDE COSTA, Sergio GAL Club Kárpov-Pontevedra 1 14½ 16 6 5    4    3    2    1  
34 33 PEREZ TORRES, Oscar GAL Club Kárpov-Pontevedra 0 13½ 16 0 0    0    0    0    0  
35 16 PADIN MARTINEZ, Eugenio GAL Caballo De Troya 0 13 15½ 0 0    0    0    0    0  
36 2 SABORIDO BUA, Jorge GAL Club Xadrez Fontecarmoa 0 13 14½ 0 0    0    0    0    0  

Clasificación Final Sub 8. Promesas:

Foto

Pos S/Nº. Xogador S. FED Club Pts BUC BUC Prog Prog-1
1 11 RODRIGUEZ FERREIROS, Andres   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 8 30½ 33 36 35   33   30   26   21   15    8
2 8 PADILLA PICUASI, Wuayra David   GAL Cultural Deportiva Portas 7 36 38½ 31 30   28   25   22   18   13    7
3 1 BERMUDEZ LOPEZ, Marc   GAL Escola Xadrez Pontevedra 5 32½ 34½ 22 22   21   19   16   13    9    5
4 10 RIVERO PEREIRA, Xabier   GAL Clube Xadrez Marín 35 38 22½ 21½  20   18½  16   12½   9    4½
5 3 CHARLIN FARIÑA, Alba F GAL Club Xadrez Fontecarmoa 4 33½ 35½ 20 19   17   15   13   11    8    4
6 15 SERANTES OTERO, Virginia F GAL Club Xadrez Fontecarmoa 35 38 18½ 17½  16   14½  13   10½   7    3½
7 13 RODRIGUEZ PEREZ, Xabier   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 28½ 30½ 16 15   14   12½  11    8½   6    3½
8 14 ROMERO LORENZO, Mahy   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 24 26 15½ 14½  13½  12½  10½   8½   6½   3½
9 5 MARTINEZ DOLDAN, Eva F GAL Club Xadrez Fontecarmoa 24 26 13 13   12   10½   9    7½   6    3½
10 17 VAZQUEZ BREA, Raul   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 33 35 16½ 15½  14½  13   10½   8    5½   3
11 7 OUBIÑA SANTORUM, Roi   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 33 35 15 15   15   14   12    9    6    3
12 6 MARTINEZ DOLDAN, Pablo   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 25½ 27½ 13 13   12   10½   9    7½   5    2½
13 4 GIGIREY TORDANES, Miguel Adrián   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 2 28 32 7 7    7    7    7    6    4    2
14 9 RIVERO PEREIRA, Nicolas   GAL Clube Xadrez Marín 0 28 32 0 0    0    0    0    0    0    0
  16 TOBIO REGUEIRA, Mario   GAL Escola Xadrez Pontevedra 0 28 32 0 0    0    0    0    0    0    0
16 2 CASTELO SUAREZ, Nicolas   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 0 26 28 0 0    0    0    0    0    0    0
17 12 RODRIGUEZ PEREZ, Jesus   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 0 20½ 22½ 0 0    0    0    0    0    0    0

Clasificación Final Sub 10. Benxamíns:

Foto

Pos S/Nº. Xogador S. FED Club Pts BUC BUC Prog Prog-1
1 9 FERREIRO SOLLA, Pablo   GAL Escola Xadrez Pontevedra 40 44 34½ 33½  31½  28½  24½  19½  14    7½
2 15 MARTINEZ DOLDAN, Jaime   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 37½ 40 31 30   28   25   21   17   12    6½
3 12 GONZALEZ MAGARIÑOS, Daniel   GAL Cultural Deportiva Portas 36½ 39 29½ 28½  26½  23½  20½  16½  12    6½
4 23 SEGURA SANTOS, Jorge   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 36½ 39½ 26 25   23   20   17   14   10    5½
5 20 PORTELA PELETEIRO, Pablo   GAL Escola Xadrez Pontevedra 5 33½ 36½ 26 25   24   22   19   15   10    5
6 7 CORES VILLANUEVA, Borja   GAL Cultural Deportiva Portas 5 32½ 35½ 21 20   19   17   15   12    9    5
7 29 VIDAL GARCIA, Anxo   GAL Escola Xadrez Pontevedra 5 31½ 34½ 23 22   20   18   16   13    9    5
8 27 VICTORERO DOMINGUEZ, Oscar   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 5 31½ 33½ 24 23   22   20   17   14   10    5
9 19 OTERO EIRAS, Ruben   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 31½ 34 19½ 18½  17½  16½  14½  11½   8½   4½
10 3 BAYON ROLO, Miguel Angel   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 29½ 31 23½ 22½  20½  18½  15½  12½   8½   4½
11 2 ABOAL SACRISTAN, Alexandre   GAL Club Kárpov-Pontevedra 4 36 38 20 19   17   15   13   11    8    4
12 4 BERMUDEZ LOPEZ, Joaquin   GAL Escola Xadrez Pontevedra 4 36 37½ 23 22   21   19   16   12    8    4
13 16 MARTINEZ JUSTO, Sofia F GAL Club Xadrez Fontecarmoa 4 28½ 31½ 18 18   17   15   13   11    8    4
14 5 BOULLOSA PEREZ, Sandra F GAL Club Kárpov-Pontevedra 4 27 29 16 16   16   15   13   11    8    4
15 22 RODRIGUEZ FERREIROS, Angela F GAL Club Xadrez Fontecarmoa 4 26 27½ 15 15   14   13   11    9    7    4
16 18 NOYA CATOIRA, Daniel   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 4 21 22½ 12 12   12   12   11    9    7    4
17 8 DURAN OTERO, Anxo   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 31½ 34 16½ 16½  15½  14½  12½   9½   6½   3½
18 26 VARELA SOUTO, Alberto   GAL Escola Xadrez Pontevedra 23 24½ 13½ 13½  12½  11½  10½   8½   6½   3½
19 10 GARCIA ALVAREZ, Paula F GAL Clube Xadrez Marín 3 31 33½ 17 16   15   14   12    9    6    3
20 13 LOUREIRO PEGO, Pedro   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 28½ 30 14 14   13   11    9    7    5    3
21 1 ABALO ARAGUNDE, Elias   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 28½ 30 11 11   11   10    9    7    5    3
22 14 MAQUIEIRA VIDAL, Diego   GAL Escola Xadrez Pontevedra 3 26 28 15 14   13   12   11    9    6    3
23 17 MILLAN PEREZ, Antia F GAL Club Xadrez Fontecarmoa 24½ 26½ 8½   7½   6½   5½   4½   3    1½
24 21 REY TORRES, Nicolas   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 19½ 21 5½   5½   5½   5½   4½   3    1½
25 6 CASTRO PAGOLA, Anton   GAL Escola Xadrez Pontevedra 1 24 26 5 5    5    5    4    3    2    1
26 25 TRABAZO TRABAZO, Andrea F GAL Club Kárpov-Pontevedra 1 22 25 6 6    6    5    4    3    2    1
27 11 GIGIREY TORDANES, Gabriel   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 0 28 32 0 0    0    0    0    0    0    0
  24 TOBIO REGUEIRA, Iago   GAL Escola Xadrez Pontevedra 0 28 32 0 0    0    0    0    0    0    0
  28 VIDAL ACHA, Juan Manuel   GAL Club Kárpov-Pontevedra 0 28 32 0 0    0    0    0    0    0    0

Clasificación Final Sub 12. Alevíns:

Foto

Pos S/Nº. Xogador S. FED Club Pts BUC BUC Prog Prog-1
1 9 DORADO MEIJIDE, Andrea F GAL Club Xadrez Fontecarmoa 7 35½ 39 35 34   32   29   25   20   14    7
2 23 VICTORERO DOMINGUEZ, Alejandro   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 6 34 37½ 25 24   23   21   18   15   11    6
3 15 LOPEZ CARBALLAL, Sergio   GAL Club Kárpov-Pontevedra 6 33½ 36½ 26 25   24   22   19   15   11    6
4 11 GARCIA SOBRINO, David   GAL Escola Xadrez Pontevedra 38½ 42 28½ 27½  25½  22½  19½  15½  11    5½
5 14 LEIRO VIDAL, Leonardo   GAL Ajedrez Acd Sanxenxo 37 40½ 26½ 25½  23½  21½  18½  14½  10    5½
6 18 PADILLA PICUASI, Inti Edison   GAL Cultural Deportiva Portas 5 32½ 35½ 21 20   19   17   15   12    9    5
7 1 DE SANTIAGO RODRIGUEZ, Jorge   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 5 32 32½ 24 23   21   19   16   13    9    5
8 20 REBOLLO MONTES, Bernardo   GAL Clube Xadrez Marín 33½ 35½ 25 24½  23   20½  17   13½   9    4½
9 19 PORTELA GUTIERREZ, Pablo   GAL Club Xadrez Bueu 4 32½ 34 16 16   16   15   13   10    7    4
10 22 SANTOS GARCIA, Mario   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 4 32 33½ 21 20   18   16   14   11    8    4
11 21 RIOS MARAKULINA, Nicolas   GAL Club Kárpov-Pontevedra 4 31½ 35 16 16   15   14   13   11    8    4
12 17 OUTON FERREIRO, Pablo   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 4 30 33 16 15   14   13   12   10    7    4
13 8 DIZ BARREIRO, Javier   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 4 28½ 30½ 15 15   15   14   12   10    7    4
14 6 DEL VALLE FERNANDEZ, Alvaro   GAL Club Xadrez Bueu 4 24½ 25 14 14   13   12   11    9    7    4
15 10 DUARTE BLANCO, Christian   GAL Cultural Deportiva Portas 33 35 20 19½  18   15½  13   10½   7    3½
16 16 NIETO LUNA, Abel   GAL Cultural Deportiva Portas 24½ 25 14½ 13½  12½  11½  10    8½   6    3½
17 2 BARREIRO RODRIGUEZ, Anxo   GAL Club Xadrez Bueu 24½ 25 13½ 13½  13½  12½  11    9½   7    3½
18 3 BARREIRO RODRIGUEZ, Uxia F GAL Club Xadrez Bueu 3 29½ 31 14 14   13   11    9    7    5    3
19 4 BUA SOMOZA, David   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 27 27½ 11 11   11   10    9    8    6    3
20 7 DIOS DOURADO, Miguel   GAL Escola Xadrez Pontevedra 2 29 32½ 12 12   11   10    8    6    4    2
21 5 CANCELA CARRO, Diego   GAL Escola Xadrez Pontevedra 2 25 25½ 9 9    9    9    8    6    4    2
22 12 GONZALEZ-REDONDO RODRIGUEZ, Carlos   GAL Escola Xadrez Pontevedra 2 20½ 21 6 6    6    6    6    5    4    2
23 13 GRAÑA CHAO, Veronica F GAL Escola Xadrez Pontevedra 1 23 23½ 5 5    5    5    4    3    2    1

Clasificación Final Sub 14. Infantís:

Foto

Pos S/Nº. Xogador S. FED Club Pts BUC BUC Prog Prog-1
1 3 BAYON ROLO, Juan Andres   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 20 21 20½ 19½  17½  14½  10½   5½
2 1 ABAL CORES, Lucas   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 5 21½ 24 19 18   16   13    9    5
3 6 PADILLA PICUASI, Sandro Cesar   GAL Cultural Deportiva Portas 20½ 23 16½ 15½  13½  11½   8½   4½
4 18 LOPEZ CARBALLAL, Alonso   GAL Club Kárpov-Pontevedra 16 17 14 13½  12   10½   8    4½
5 19 MAQUIEIRA VIDAL, Alvaro   GAL Escola Xadrez Pontevedra 4 19½ 21½ 14 14   13   11    8    4
6 24 PORTAS BETANZOS, Ezequiel   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 4 18 20 12 11   10    9    7    4
7 2 RODRIGUEZ DOMINGUEZ, Miguel   GAL Escola Xadrez Pontevedra 4 17 19 16 15   13   10    7    4
8 21 OCAMPO RIVAS, Juan Ramon   GAL Cultural Deportiva Portas 4 15 17 13 12   11    9    7    4
9 5 GARCIA JAMARDO, Hector   GAL Cultural Deportiva Portas 20½ 22½ 14 13½  12    9½   7    3½
10 28 VAZQUEZ MILLAN, Antonio   GAL Cultural Deportiva Portas 19½ 22 13½ 12½  10½   8½   6    3½
11 15 GARCIA ALVAREZ, Alejandro   GAL Clube Xadrez Marín 18 19½ 11½ 11½  10½   8½   6    3½
12 12 DOVAL VILLCA, Sofia F GAL Cultural Deportiva Portas 3 18 19½ 13 12   11    9    6    3
13 20 MILLAN PEREZ, Juan Luis   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 18 19 12 11   10    8    6    3
14 11 DIOS DOURADO, Alvaro   GAL Escola Xadrez Pontevedra 3 18 19 10 10    9    8    6    3
15 26 TORRADO BAÑOS, Marcos   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 16½ 18½ 9 8    7    6    5    3
16 13 FERNANDEZ IGLESIAS, Sergio   GAL Club Xadrez Bueu 3 15 16½ 7 7    7    6    5    3
17 8 BETANZOS JAMARDO, Miriam F GAL Club Xadrez Fontecarmoa 2 17½ 19 7 7    7    6    4    2
18 10 CASAL BARREIRO, Alejandro   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 2 17 18½ 11 10    8    6    4    2
19 22 PENA CALVAR, Marcos   GAL Club Xadrez Bueu 2 15½ 16½ 7 6    5    4    3    2
20 16 GRANDE PALACIOS, Ana F GAL Club Xadrez Fontecarmoa 2 14½ 16 5 5    5    5    4    2
21 27 VARELA SANTIAGO, Raul   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 2 13½ 14½ 9 8    7    6    4    2
22 25 RODRIGUEZ VAZQUEZ, Matias   GAL Cultural Deportiva Portas 2 13½ 14½ 4 4    4    4    3    2
23 23 PINTOS BELOSO, Cristina F GAL Escola Xadrez Pontevedra 2 11½ 13 6 6    5    4    3    2
24 17 JUNCAL PIÑEIRO, Ivan   GAL Club Xadrez Bueu 13½ 14½ 4 4    4    3½   3    1½
25 9 BLANCO SEIJAS, Antia F GAL Club Xadrez Fontecarmoa 11½ 12½ 5 5    5    4½   3    1½
26 4 REBOREDA GARCIA, Daniel   GAL Escola Xadrez Pontevedra 0 15 18 0 0    0    0    0    0
  7 ANDION LIÑARES, Marta F GAL Club Xadrez Fontecarmoa 0 15 18 0 0    0    0    0    0
28 14 FILGUEIRA TRABAZO, Pablo   GAL Club Kárpov-Pontevedra 0 10 0 0    0    0    0    0

Clasificación Final Sub 16. Cadetes:

Foto

Pos S/Nº. Xogador S. FED Club Pts BUC BUC Prog Prog-1
1 6 CARBALLO CANCELA, Manuel   GAL Club Kárpov-Pontevedra 18½ 20 20 19   17   14   10    5½
2 1 VARELA FERNANDEZ, Andres   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 5 18½ 20 18 17   15   12    9    5
3 2 BARRAL CASTRO, Yago   GAL Club Kárpov-Pontevedra 20½ 23½ 13½ 12½  11½   9½   6½   3½
4 8 DIESTE PIÑEIRO, Samuel   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 19½ 21 13 13   12   10    7    3½
5 4 SIERRA CASTRO, Barbara F GAL Cultural Deportiva Portas 18½ 19 11½ 10½   9½   8½   6½   3½
6 9 GARCIA RODRIGUEZ, Manuel   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 13½ 15 8½   8    7½   6    3½
7 5 GONZALEZ REGUEIRO, Rodrigo   GAL Escola Xadrez Pontevedra 13 14½ 9½   9    7½   6    3½
8 7 MARTINEZ JUSTO, Jesus   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 17 17½ 9 9    8    7    5    3
9 11 BETANZOS JAMARDO, Adrian   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 16½ 17 11 10    9    7    5    3
10 3 ALONSO MACIAS, Maria F GAL Escola Xadrez Pontevedra 3 16 16½ 11 10    9    8    6    3
11 13 GONZALVEZ BECERRA, Pablo   GAL Cultural Deportiva Portas 2 17½ 19 11 10    8    6    4    2
12 12 COSTAS FERNANDEZ, Esteban   GAL Club Xadrez Bueu 2 16½ 17 7 7    6    5    4    2
13 10 ARES TOCINO, Andrea F GAL Club Xadrez Fontecarmoa 1 13½ 14 4 4    4    3    2    1

Clasificación Final Sub 18. Xuvenís:

Foto

Pos S/Nº. Xogador FED Club Pts BUC BUC Prog Prog-1
1 1 ALONSO CAAMAÑO, Ruben GAL Escola Xadrez Pontevedra 6 17 18 21 20   18   15   11    6
2 2 PORTELA GONZALEZ, Adrian GAL Club Kárpov-Pontevedra 5 17 17 17 16   14   12    9    5
3 4 OTERO PEREZ, Javier GAL Club Xadrez Fontecarmoa 4 17 17 13 12   11    9    7    4
4 3 MONTANS LOPEZ, Adrian GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 20 20 12 11   10    8    6    3
5 5 LEIRO POZA, Aitor GAL Club Kárpov-Pontevedra 3 17 17 9 9    8    7    5    3
6 7 NIETO LUNA, Alessandro GAL Cultural Deportiva Portas 2 17 17 8 8    7    6    4    2
7 6 BLANCO SEIJAS, Adrian GAL Club Xadrez Fontecarmoa 1 20 20 4 4    4    3    2    1
8 8 SIEIRA TOURIÑO, Iago GAL Club Xadrez Fontecarmoa 0 17 18 0 0    0    0    0    0

Organización/Patrocinios:

Logos

VITALDENT VILAGARCÍA e DEPORTES RODAS

Máis Información:

Club Xadrez Fontecarmoa
http://www.cxfontecarmoa.com/

 

TablaDeFlandes