Galicia/Galiza
Galicia

Zonal Pontevedra Norte

Vilagarcía de Arousa - Pontevedra

Auditorio Municipal de Vilagarcía de Arousa

Sábado 17 e domingo 18 de dicembro do 2011 | Bases | Vídeo (Arousa TV)

Informa: José Antonio de Santiago e Anxo Vilas Club Xadrez Fontecarmoa Web

Final:

Clasificación Final Sub 8. Promesas:

Pos. S/Nº Xogador Club Tipo Pts BUC Prog Prog-1 BUC
1 12 RODRIGUEZ FERREIROS, Andres Club Xadrez Fontecarmoa U8 8 29 36 35   33   30   26   21   15    8 39½
2 3 FERNANDEZ ROMANO, Artai Club Xadrez Fontecarmoa U8 7 28 31 30   28   25   22   18   13    7 39
3 22 VAZQUEZ BREA, Raul Club Xadrez Fontecarmoa U8 5 30 24 23   22   20   17   14   10    5 41
4 20 SERANTES OTERO, Virginia Club Xadrez Fontecarmoa U8 5 29 25 24   22   20   17   13    9    5 40
5 13 RODRIGUEZ LORES, Nicolas Escola Xadrez Pontevedra U8 5 28 22 21   20   19   17   14   10    5 38
6 7 OUBIÑA SANTORUM, Roi Club Xadrez Fontecarmoa U8 5 22½ 22 21   19   17   15   12    9    5 33
7 17 ROSALES BARROS, Mario Clube Xadrez Marín U8 28 23 22½  21   18½  15   11½   8    4½ 38½
8 5 IGLESIAS CANCELA, Martin Clube Xadrez Marín U8 26½ 25 24½  23   20½  17   13½   9    4½ 36½
9 14 RODRIGUEZ NUÑEZ-ORTIZ, Manuel Escola Xadrez Pontevedra U8 22 17 17   17   16   14   11    8    4½ 29½
10 6 MARTINEZ DOLDAN, Pablo Club Xadrez Fontecarmoa U8 4 24 19 18   17   15   13   11    8    4 31½
11 8 PANIAGUA CURT, Jaime Escola Xadrez Pontevedra U8 4 22 18 18   18   17   15   12    8    4 31½
12 15 RODRIGUEZ PEREZ, Jesus Club Xadrez Fontecarmoa U8 23½ 15 14   13   12   10    8    6    3½ 30½
13 10 PEREIRA DIAZ, Pablo Clube Xadrez Marín U8 22½ 18½ 18½  17½  15½  12½   9½   6½   3½ 30
14 23 VEGA VIDAL, Anton Escola Xadrez Pontevedra U8 22½ 18½ 17½  15½  13½  11½   9½   6½   3½ 30
15 24 VILLAVERDE BARRAL, Jorge Escola Xadrez Pontevedra U8 3 23½ 15 15   14   12   10    8    6    3 34½
16 16 RODRIGUEZ PEREZ, Xabier Club Xadrez Fontecarmoa U8 1 21½ 7 7    6    5    4    3    2    1 31½
17 4 GOMEZ DIOS, Luis Escola Xadrez Pontevedra U8 1 20 4 4    4    4    4    3    2    1 28
18 11 REY RODRIGUEZ, Angel Club Xadrez Fontecarmoa U8 1 18 6 6    6    5    4    3    2    1 24½
19 9 PATIÑO OREIRO, Noa Club Xadrez Fontecarmoa U8 1 17½ 8 7    6    5    4    3    2    1 25
20 19 SENIN SANCHEZ, Clara Club Xadrez Fontecarmoa U8 1 17½ 7 7    6    5    4    3    2    1 25
21 1 BUJAN SILVARIÑO, Uxia Club Xadrez Fontecarmoa U8 ½ 17 2½   2½   2½   2    1½   1    ½ 24
22 18 SANCHEZ MARTINEZ, Lucia Club Xadrez Fontecarmoa U8 ½ 17 2½   2½   2½   2    1½   1    ½ 23
23 2 CASTRO DEL RIO, Leyre Clube Xadrez Marín U8 0 24 0 0    0    0    0    0    0    0 32
  21 TOBIO REGUEIRA, Mario Escola Xadrez Pontevedra U8 0 24 0 0    0    0    0    0    0    0 32

Clasificación Final Sub 10. Benxamíns:

Pos. S/Nº Xogador Club Tipo Pts BUC Prog Prog-1 BUC
1 14 GONZALEZ MAGARIÑOS, Daniel Cultural Deportiva Portas U10 7 30½ 35 34   32   29   25   20   14    7 39½
2 23 PADILLA PICUASI, Wuayra David Cultural Deportiva Portas U10 7 29½ 29 28   27   25   22   18   13    7 39½
3 5 BAYON ROLO, Miguel Angel Club Xadrez Fontecarmoa U10 6 28 27 26   24   22   19   15   11    6 37
4 13 GARCIA ALVAREZ, Paula Clube Xadrez Marín U10 6 25½ 22 22   21   20   18   15   11    6 32½
5 30 VICTORERO DOMINGUEZ, Oscar Club Xadrez Fontecarmoa U10 5 32 27 26   24   21   18   14   10    5 42
6 10 DURAN OTERO, Anxo Club Xadrez Fontecarmoa U10 5 31 29 28   26   23   19   15   10    5 42
7 28 RODRIGUEZ FERREIROS, Angela Club Xadrez Fontecarmoa U10 5 31 25 24   22   19   16   13    9    5 40½
8 26 PORTELA PELETEIRO, Pablo Escola Xadrez Pontevedra U10 5 30 24 23   22   20   17   13    9    5 40
9 1 ABOAL SACRISTAN, Alexandre Club Kárpov-Pontevedra U10 5 27 24 23   21   19   16   13    9    5 37½
10 7 CASTRO PAGOLA, Anton Oba Escola Xadrez Pontevedra U10 5 27 20 19   18   16   14   12    9    5 37½
11 16 LAGO LOPEZ, Ruben Escola Xadrez Pontevedra U10 5 23½ 18 18   17   16   14   12    9    5 30½
12 22 MILLAN MARTINEZ, Luis Escola Xadrez Pontevedra U10 23½ 17½ 17½  17½  16½  15   12½   9    4½ 32½
13 9 CONDE SABARIS, Daniel Escola Xadrez Pontevedra U10 4 27½ 21 20   19   17   15   12    8    4 36½
14 25 PORTELA MEDRAÑO, Pablo Escola Xadrez Pontevedra U10 4 25½ 19 19   18   16   13   10    7    4 34
15 24 PEREZ BATALLON SALGADO, Jacobo Club Xadrez Fontecarmoa U10 4 24½ 20 20   19   17   14   11    8    4 32½
16 17 LOBATO REY, Pablo Club Xadrez Fontecarmoa U10 4 24 20 19   17   15   13   10    7    4 31½
17 18 MAQUIEIRA VIDAL, Diego Escola Xadrez Pontevedra U10 4 23½ 19 18   17   16   14   11    8    4 31
18 19 MARTINEZ DOLDAN, Eva Club Xadrez Fontecarmoa U10 4 22½ 17 16   15   13   11    9    7    4 30
19 8 CHARLIN FARIÑA, Alba Club Xadrez Fontecarmoa U10 21½ 12½ 12½  11½  10½   9    7½   6    3½ 29½
20 31 VILLAVERDE BARRAL, Marcos Escola Xadrez Pontevedra U10 18½ 15 14   13   12   11    9½   7    3½ 25
21 12 FERNANDEZ VILLANUEVA, Daniel Clube Xadrez Marín U10 18½ 14 13   12   11   10    8½   6    3½ 24
22 29 VAQUERO LOPEZ, David Club Xadrez Fontecarmoa U10 3 23 12 12   12   11    9    7    5    3 32
23 15 JORGE FERNANDEZ, Javier Escola Xadrez Pontevedra U10 3 22 17 17   16   14   12    9    6    3 29
24 11 FARIÑA IGLESIAS, Julia Escola Xadrez Pontevedra U10 3 21 15 15   14   13   11    9    6    3 30
25 3 ALFONSO DIOS, Manuel Escola Xadrez Pontevedra U10 3 18 11 11   11   11   10    8    6    3 24
26 20 MENDEZ REQUENA, Luis Clube Xadrez Marín U10 2 24½ 10 10   10    9    8    6    4    2 32
27 21 MILLAN MARTINEZ, Alejandro Escola Xadrez Pontevedra U10 2 23 15 14   12   10    8    6    4    2 31½
28 4 ARAGUNDE MOLERO, Raul Club Xadrez Fontecarmoa U10 2 18½ 5 5    5    5    5    4    3    2 24
29 6 CARBALLIDO CAMPO, Esteban Escola Xadrez Pontevedra U10 2 15½ 10 10    9    8    7    6    4    2 20½
30 27 PUJALES SOUTO, Carla Club Xadrez Fontecarmoa U10 2 14½ 8 8    8    8    7    6    4    2 19
31 2 ACEVEDO RUIBAL, Samuel Escola Xadrez Pontevedra U10 1 19 6 6    6    5    4    3    2    1 25

Clasificación Final Sub 12. Alevíns:

Pos. S/Nº Xogador Elo Fide Elo Feda FED Club Tipo Pts BUC Prog Prog-1 BUC
1 2 LOPEZ CARBALLAL, Sergio 1507 1306 GAL Club Xadrez Lourizan U12 6 30½ 32 31   29   26   22   17   12    6 37½
2 8 DUARTE BLANCO, Christian 0 0 GAL Cultural Deportiva Portas U12 6 30½ 29 28   26½  24   21   17   12    6 37½
3 20 SEGURA SANTOS, Jorge 0 0 GAL Club Xadrez Fontecarmoa U12 6 30½ 28 27   25   22   19   15   11    6 39
4 4 BOO VALLEJO, Marcos 0 0 GAL Club Xadrez Fontecarmoa U12 6 30½ 26½ 25½  23½  21   18   15   11    6 39
5 17 REBOLLO MONTES, Bernardo 0 0 GAL Clube Xadrez Marín U12 6 29½ 27½ 26½  25   23   20   16   11    6 38
6 1 FERREIRO SOLLA, Pablo 1529 1475 GAL Escola Xadrez Pontevedra U12 5 29 24 23   21   19   16   13    9    5 37
7 16 PORTELA GUTIERREZ, Pablo 0 0 GAL Club Xadrez Bueu U12 5 24 21 20   19   18   16   13    9    5 31
8 18 REY SUAREZ, Ivan 0 0 GAL Club Xadrez Fontecarmoa U12 21 20½ 19½  18½  16½  14½  11½   8    4½ 29
9 11 MARTINEZ DOLDAN, Jaime 0 0 GAL Club Xadrez Fontecarmoa U12 4 29½ 21 20   19   17   14   11    8    4 39
10 3 ABALO ARAGUNDE, Elias 0 0 GAL Club Xadrez Fontecarmoa U12 4 27 21 20   18   16   13   10    7    4 35½
11 19 RIVAS CAMPELO, Ivan 0 0 GAL Clube Xadrez Marín U12 4 26½ 19 19   18   16   14   11    8    4 36
12 13 NOYA CATOIRA, Daniel 0 0 GAL Club Xadrez Fontecarmoa U12 4 22 16 16   15   14   12   10    7    4 30
13 22 VIDAL GARCIA, Anxo 0 0 GAL Escola Xadrez Pontevedra U12 4 20½ 17 17   16   14   12   10    7½   4 26½
14 14 PAZOS SANTOME, Manuel 0 0 GAL Clube Xadrez Marín U12 4 18½ 16 16   15   14   13   11    8    4 24½
15 5 BOULLOSA PEREZ, Sandra 0 0 GAL Club Kárpov-Pontevedra U12 21½ 13½ 13½  13½  12½  11½   9½   6½   3½ 29½
16 15 PIÑEIRO PINTOS, Carlos 0 0 GAL Clube Xadrez Marín U12 3 21 14 14   13   12   10    8    6    3 29
17 12 MOLDES RIOS, Alberto 0 0 GAL Clube Xadrez Marín U12 3 17½ 11 11   11   11   10    8    6    3 24½
18 6 BUTTI ACEVEDO, Luana 0 0 GAL Escola Xadrez Pontevedra U12 21½ 11 11   11   10½   9    7½   5    2½ 29½
19 7 CURROS CORES, Fatima 0 0 GAL Escola Xadrez Pontevedra U12 17 8 8    8    7½   7    5½   4    2½ 22½
20 10 LORENZO ROMERO, Ana 0 0 GAL Club Xadrez Fontecarmoa U12 2 22 11 10    9    8    7    6    4    2 29
21 9 GONZALEZ-REDONDO RODRIGUEZ, Carlos 0 0 GAL Escola Xadrez Pontevedra U12 1 20 6 6    6    5    4    3    2    1 28½
22 21 TOBIO REGUEIRA, Iago 0 0 GAL Escola Xadrez Pontevedra U12 0 24 0 0    0    0    0    0    0    0 32

Clasificación Final Sub 14. Infantís:

Pos. S/Nº Xogador Elo Fide Elo Feda Club Tipo Pts BUC Prog Prog-1 BUC
1 1 SUAREZ GOMEZ, Julio 1876 1882 Club Xadrez Fontecarmoa U14 5 17 19 18   16   13    9    5 24
2 2 PORTELA PELETEIRO, Alberto 1802 1777 Escola Xadrez Pontevedra U14 5 16½ 18 17   15   12    9    5 24½
3 3 RODRIGUEZ DOMINGUEZ, Miguel 1664 1512 Escola Xadrez Pontevedra U14 5 16 20 19   17   14   10    5 22½
4 4 BAYON ROLO, Juan Andres 1617 1552 Club Xadrez Fontecarmoa U14 5 13 17 16   14   12    9    5 19
5 5 LOPEZ CARBALLAL, Alonso 1509 1373 Club Xadrez Lourizan U14 4 13 15 14   12   10    7    4 19½
6 6 DE SANTIAGO RODRIGUEZ, Jorge 1507 1236 Club Xadrez Fontecarmoa U14 4 12½ 15 14   12   10    7    4 18
7 7 GARCIA ALVAREZ, Alejandro 1499 1432 Clube Xadrez Marín U14 15½ 15 14   12    9½   7    3½ 23½
8 8 LEIRO VIDAL, Leonardo 1432 1391 Ajedrez Acd Sanxenxo U14 14½ 13 12   11    9½   7    3½ 22
9 29 VICTORERO DOMINGUEZ, Alejandro 0 0 Club Xadrez Fontecarmoa U14 13½ 12 11   10    8½   6    3½ 19½
10 18 DORADO MEIJIDE, Andrea 0 0 Club Xadrez Fontecarmoa U14 13 11 11   10    8½   6    3½ 19½
11 19 DOVAL VILLCA, Sofia 0 0 Cultural Deportiva Portas U14 12 10 10    9    7½   6    3½ 19½
12 9 GARCIA SOBRINO, David 1429 1385 Escola Xadrez Pontevedra U14 3 14½ 12 11   10    8    6    3 20½
13 27 SANTIAGO GARCIA, Victor 0 0 Clube Xadrez Marín U14 3 12½ 11 10    9    7    5    3 19½
14 25 PADILLA PICUASI, Inti Edison 0 0 Cultural Deportiva Portas U14 3 11 10 10    9    7    5    3 17
15 23 LOJO SANTORUM, Sara 0 0 Cultural Deportiva Portas U14 3 11 7 7    7    6    5    3 16½
16 11 BARREIRO RODRIGUEZ, Uxia 0 0 Club Xadrez Bueu U14 3 10½ 9 9    9    8    6    3 15½
17 14 CANCELA CARRO, Diego 0 0 Escola Xadrez Pontevedra U14 3 10 10 10    9    8    6    3 14
18 28 SANTOS GARCIA, Mario 0 0 Club Xadrez Fontecarmoa U14 13 10 9    8    6½   5    2½ 20
19 24 MENDEZ REQUENA, Miguel 0 0 Clube Xadrez Marín U14 7½   6½   5½   4    2½ 12
20 10 BARREIRO RODRIGUEZ, Anxo 0 0 Club Xadrez Bueu U14 2 13 10 9    8    6    4    2 19½
21 16 CASTRO DURO, Christian 0 0 Cultural Deportiva Portas U14 2 11½ 7 7    7    6    4    2 18½
22 21 GRANDE PALACIOS, Ana 0 0 Club Xadrez Fontecarmoa U14 2 11 5 5    5    5    4    2 17½
23 17 DIZ BARREIRO, Javier 0 0 Club Xadrez Fontecarmoa U14 2 11 5 5    5    5    4    2 14½
24 15 CASAL BARREIRO, Alejandro 0 0 Club Xadrez Fontecarmoa U14 2 7 7    6    5    3½   2 12½
25 30 VIÑAS RIVAS, Venus 0 0 Escola Xadrez Pontevedra U14 2 7 6    5    4    3    2 14
26 13 BUA SOMOZA, David 0 0 Club Xadrez Fontecarmoa U14 9 2½   2½   2½   2½   1½ 13
27 20 FARIÑA IGLESIAS, Laura 0 0 Escola Xadrez Pontevedra U14 1 11 5 5    4    3    2    1 18½
28 22 GRAÑA CHAO, Veronica 0 0 Escola Xadrez Pontevedra U14 1 10 4 4    4    3    2    1 14½
29 12 BETANZOS JAMARDO, Miriam 0 0 Club Xadrez Fontecarmoa U14 1 4 4    4    3    2    1 13
30 26 PINTOS BELOSO, Cristina 0 0 Escola Xadrez Pontevedra U14 0 12 0 0    0    0    0    0 18

Clasificación Final Sub 16. Cadetes:

Pos. S/Nº Xogador Elo Fide Elo Feda Club Tipo Pts BUC Prog Prog-1 BUC
1 1 ABAL CORES, Lucas 1901 1893 Club Xadrez Fontecarmoa U16 6 12½ 21 20   18   15   11    6 18½
2 7 DIESTE PIÑEIRO, Samuel 1485 1472 Club Xadrez Fontecarmoa U16 5 13 17 16   14   12    9    5 19½
3 9 PADILLA PICUASI, Sandro Cesar 0 1120 Cultural Deportiva Portas U16 13½ 18½ 17½  15½  12½   9    4½ 22
4 3 SIERRA CASTRO, Barbara 1585 1474 Cultural Deportiva Portas U16 12½ 14½ 13½  12   10½   8    4½ 18½
5 2 CARBALLO CANCELA, Manuel 1585 1519 Clube Xadrez Marín U16 4 14 14 13   12   10    7    4 21
6 5 MARTINEZ JUSTO, Jesus 1518 1423 Club Xadrez Fontecarmoa U16 4 11 14 13   12   10    7    4 18
7 21 VAZQUEZ MILLAN, Antonio 0 0 Cultural Deportiva Portas U16 17½ 16½ 15½  13½  10½   7    3½ 26½
8 8 GARCIA JAMARDO, Hector 0 1223 Cultural Deportiva Portas U16 14 13½ 12½  11    9½   7    3½ 19½
9 6 MAQUIEIRA VIDAL, Alvaro 1491 1429 Escola Xadrez Pontevedra U16 3 14½ 11 10    9    7    5    3 21
10 19 TORRADO BAÑOS, Marcos 0 0 Club Xadrez Fontecarmoa U16 3 13 11 11   10    8    6    3 19
11 17 OCAMPO RIVAS, Juan Ramon 0 0 Cultural Deportiva Portas U16 3 11½ 9 9    9    8    6    3 18½
12 14 GONZALVEZ BECERRA, Pablo 0 0 Cultural Deportiva Portas U16 3 10½ 9 9    8    7    5    3 15½
13 10 COSTAS FERNANDEZ, Esteban 0 0 Club Xadrez Bueu U16 3 8 8    7    6    5    3 13½
14 20 VARELA SANTIAGO, Raul 0 0 Club Xadrez Fontecarmoa U16 2 13½ 11 10    8    6    4    2 21
15 4 PORTAS BETANZOS, Ezequiel 1544 1469 Club Xadrez Fontecarmoa U16 2 13½ 10 9    8    6    4    2 21½
16 12 FERNANDEZ IGLESIAS, Sergio 0 0 Club Xadrez Bueu U16 2 11½ 7 7    6    5    4    2 16
17 11 FERNANDEZ DIZ, Xoan 0 0 Club Xadrez Bueu U16 2 10½ 5 5    5    4    3    2 17
18 13 GARCIA DOMINGUEZ, Andrea 0 0 Escola Xadrez Pontevedra U16 2 6 6    5    4    3    2 14½
19 15 JUNCAL PIÑEIRO, Ivan 0 0 Club Xadrez Bueu U16 2 8 7 7    7    6    4    2 12
20 18 PENA CALVAR, Marcos 0 0 Club Xadrez Bueu U16 1 9 3 3    3    3    2    1 13
21 16 LEAL GARCIA, Lorena 0 0 Club Xadrez Fontecarmoa U16 1 2 2    2    2    2    1 12

Organización/Patrocinios:

Logos

VITALDENT VILAGARCÍA e DEPORTES RODAS

Máis Información:

Club Xadrez Fontecarmoa
http://www.cxfontecarmoa.com/

 

TablaDeFlandes