Galicia/Galiza
Galicia

Zonal Pontevedra Norte

Pontevedra

Casino Mercantil e Industrial de Pontevedra (Praza Curros Enríquez S/N)

Sábado 17 e domingo 18 de dicembro do 2011 | Bases

Informa: Escola Xadrez Pontevedra Web

Final. Categoría Sub 18 e Absoluto:

Zonal Pontevedra Norte 2011. Absoluto
Campión Absoluto

Zonal Pontevedra Norte 2011. Absoluto
Segundo Absoluto

Zonal Pontevedra Norte 2011. Absoluto
Terceiro Absoluto

Zonal Pontevedra Norte 2011. Sub 18
Campión Sub 18

Zonal Pontevedra Norte 2011. Sub 18
Segundo Sub 18

Zonal Pontevedra Norte 2011. Sub 18
Terceiro Sub 18

Ranking Inicial

SNo. Nome EloInt Club
1 Exposito Pacin Mario 2036 Xadrez Marín
2 Fernandez Lago David 1956 Escola Xadrez Pontevedra
3 Segura Santos Luis 1955 Club Xadrez Fontecarmoa
4 Louzao Brea Jose Luis 1945 Xadrez Marín
5 Lopez Santiago Ruy 1926 Academia Enot - Caballo de Troya
6 Bouza-Brey Teijeiro Gonzalo 1881 Club Xadrez Fontecarmoa
7 Argibay Fontan Santiago 1829 Club Karpov
8 Garcia Abreu Benjamin 1757 Xadrez Marín
9 Prol Lusquinos Jose Manuel 1745 Escola Xadrez Pontevedra
10 Montans Lopez Adrian 1728 Club Xadrez Fontecarmoa
11 Varela Fernandez Andres 1723 Club Xadrez Fontecarmoa
12 Barral Castro Yago 1644 Club Karpov
13 Bedoya Ramos Hector Mario 1641 Escola Xadrez Pontevedra
14 Saavedra Santiago Gonzalo 1632 Club Karpov
15 Bello Abuin Francisco Javier 1629 Academia Enot - Caballo de Troya
16 Leiro Poza Aitor 1501 CD Sanxenxo
17 Lamas Luana Jacobo 1468 Club Xadrez Fontecarmoa
18 Reboreda Garcia Daniel 1468 Escola Xadrez Pontevedra
19 Acuna Vilela Jose Alberto 0 Xadrez Marín
20 Fernandez Castro Jose Roberto 0 Escola Xadrez Pontevedra
21 Gonzalez Rodriguez Sergio 0 Escola Xadrez Pontevedra
22 Leiro Gomez Jorge 0 CD Sanxenxo
23 Paz Castro Manuel 0 Club Xadrez Fontecarmoa
24 Perez Fungueiro Pablo 0 Independiente
25 Rioboo Cañete Oscar 0 Xadrez Marín

Cadro Cruzado por ranking inicial:

SNo. Nome Elo FED 1.Rd. 2.Rd. 3.Rd. 4.Rd. 5.Rd. 6.Rd. Pts Prog Rank
1 Exposito Pacin Mario 2036 ESP 12 - - - - - - - - - - - - - - - - - 0 0 24
2 Fernandez Lago David 1956 ESP 15 w 1 9 b 1 6 w 0 11 w ½ 17 b 1 10 b ½ 4 15 4
3 Segura Santos Luis 1955 ESP 16 b ½ 4 w 1 8 b 1 17 w 1 6 b 1 5 w 0 17 3
4 Louzao Brea Jose Luis 1945 ESP 17 w 0 3 b 0 14 w 0 25 b 1 21 w 1 16 b 1 3 6 13
5 Lopez Santiago Ruy 1926 ESP 18 b 1 10 w 1 12 b 1 6 b 0 9 w ½ 3 b 1 17 2
6 Bouza-Brey Teijeiro Gonzalo 1881 ESP 19 w 1 11 b 1 2 b 1 5 w 1 3 w 0 9 b 1 5 19 1
7 Argibay Fontan Santiago 1829 ESP 20 b 1 12 w 0 11 b 0 15 w 0 24 b 0 8 w ½ 20
8 Garcia Abreu Benjamin 1757 ESP 22 w 1 17 b ½ 3 w 0 16 b 0 13 w 0 7 b ½ 2 9 18
9 Prol Lusquinos Jose Manuel 1745 ESP 23 - + 2 w 0 22 b 1 12 w 1 5 b ½ 6 w 0 14 8
10 Montans Lopez Adrian 1728 ESP 24 w 1 5 b 0 15 w 1 19 - + 11 b ½ 2 w ½ 4 14½ 5
11 Varela Fernandez Andres 1723 ESP 25 b 1 6 w 0 7 w 1 2 b ½ 10 w ½ 14 b 1 4 13½ 6
12 Barral Castro Yago 1644 ESP 1 - + 7 b 1 5 w 0 9 b 0 16 w 1 15 b 0 3 13 10
13 Bedoya Ramos Hector Mario 1641 ESP - - - 16 w 0 25 b 1 22 w ½ 8 b 1 17 b 0 16
14 Saavedra Santiago Gonzalo 1632 ESP - - - 22 - - 4 b 1 24 w 1 19 b 1 11 w 0 3 9 11
15 Bello Abuin Francisco Javier 1629 ESP 2 b 0 21 w 1 10 b 0 7 b 1 22 w 1 12 w 1 4 11 7
16 Leiro Poza Aitor 1501 ESP 3 w ½ 13 b 1 17 w 0 8 w 1 12 b 0 4 w 0 11 14
17 Lamas Luana Jacobo 1468 ESP 4 b 1 8 w ½ 16 b 1 3 b 0 2 w 0 13 w 1 13½ 9
18 Reboreda Garcia Daniel 1468 ESP 5 w 0 - - - - - 1 20 w 1 - - - 24 b 0 2 7 19
19 Acuna Vilela Jose Alberto 0 ESP 6 b 0 25 w 1 20 b 1 10 - - 14 w 0 22 b 0 2 9 17
20 Fernandez Castro Jose Roberto 0 ESP 7 w 0 24 b ½ 19 w 0 18 b 0 - - - - - - ½ 23
21 Gonzalez Rodriguez Sergio 0 ESP - - - 15 b 0 24 w ½ - - - 4 b 0 25 - + 3 21
22 Leiro Gomez Jorge 0 ESP 8 b 0 14 - + 9 w 0 13 b ½ 15 b 0 19 w 1 15
23 Paz Castro Manuel 0 ESP 9 - - - - - - - - - - - - - - - - - 0 0 25
24 Perez Fungueiro Pablo 0 ESP 10 b 0 20 w ½ 21 b ½ 14 b 0 7 w 1 18 w 1 3 12
25 Rioboo Cañete Oscar 0 ESP 11 w 0 19 b 0 13 w 0 4 w 0 - - 1 21 - - 1 2 22

Emparellamentos e Resultados:

Rolda 1
Me. SNo. Nome Pts Res. Pts Nome SNo.
1 12 Barral Castro Yago 0 +  -  - 0 Exposito Pacin Mario 1
2 2 Fernandez Lago David 0 1  -  0 0 Bello Abuin Francisco Javier 15
3 16 Leiro Poza Aitor 0 ½  -  ½ 0 Segura Santos Luis 3
4 4 Louzao Brea Jose Luis 0 0  -  1 0 Lamas Luana Jacobo 17
5 18 Reboreda Garcia Daniel 0 0  -  1 0 Lopez Santiago Ruy 5
6 6 Bouza-Brey Teijeiro Gonzalo 0 1  -  0 0 Acuna Vilela Jose Alberto 19
7 20 Fernandez Castro Jose Roberto 0 0  -  1 0 Argibay Fontan Santiago 7
8 8 Garcia Abreu Benjamin 0 1  -  0 0 Leiro Gomez Jorge 22
9 23 Paz Castro Manuel 0 -  -  + 0 Prol Lusquinos Jose Manuel 9
10 10 Montans Lopez Adrian 0 1  -  0 0 Perez Fungueiro Pablo 24
11 25 Rioboo Cañete Oscar 0 0  -  1 0 Varela Fernandez Andres 11
Rolda 2
Me. SNo. Nome Pts Res. Pts Nome SNo.
1 9 Prol Lusquinos Jose Manuel 1 0  -  1 1 Fernandez Lago David 2
2 5 Lopez Santiago Ruy 1 1  -  0 1 Montans Lopez Adrian 10
3 11 Varela Fernandez Andres 1 0  -  1 1 Bouza-Brey Teijeiro Gonzalo 6
4 7 Argibay Fontan Santiago 1 0  -  1 1 Barral Castro Yago 12
5 17 Lamas Luana Jacobo 1 ½  -  ½ 1 Garcia Abreu Benjamin 8
6 3 Segura Santos Luis ½ 1  -  0 0 Louzao Brea Jose Luis 4
7 13 Bedoya Ramos Hector Mario 0 0  -  1 ½ Leiro Poza Aitor 16
8 22 Leiro Gomez Jorge 0 +  -  - 0 Saavedra Santiago Gonzalo 14
9 15 Bello Abuin Francisco Javier 0 1  -  0 0 Gonzalez Rodriguez Sergio 21
10 19 Acuna Vilela Jose Alberto 0 1  -  0 0 Rioboo Cañete Oscar 25
11 24 Perez Fungueiro Pablo 0 ½  -  ½ 0 Fernandez Castro Jose Roberto 20
Rolda 3
Me. SNo. Nome Pts Res. Pts Nome SNo.
1 2 Fernandez Lago David 2 0  -  1 2 Bouza-Brey Teijeiro Gonzalo 6
2 12 Barral Castro Yago 2 0  -  1 2 Lopez Santiago Ruy 5
3 8 Garcia Abreu Benjamin 0  -  1 Segura Santos Luis 3
4 16 Leiro Poza Aitor 0  -  1 Lamas Luana Jacobo 17
5 11 Varela Fernandez Andres 1 1  -  0 1 Argibay Fontan Santiago 7
6 22 Leiro Gomez Jorge 1 0  -  1 1 Prol Lusquinos Jose Manuel 9
7 10 Montans Lopez Adrian 1 1  -  0 1 Bello Abuin Francisco Javier 15
8 20 Fernandez Castro Jose Roberto ½ 0  -  1 1 Acuna Vilela Jose Alberto 19
9 21 Gonzalez Rodriguez Sergio 0 ½  -  ½ ½ Perez Fungueiro Pablo 24
10 4 Louzao Brea Jose Luis 0 0  -  1 0 Saavedra Santiago Gonzalo 14
11 25 Rioboo Cañete Oscar 0 0  -  1 0 Bedoya Ramos Hector Mario 13
  18 Reboreda Garcia Daniel 0 1  -  -   Descanso  
Rolda 4
Me. SNo. Nome Pts Res. Pts Nome SNo.
1 6 Bouza-Brey Teijeiro Gonzalo 3 1  -  0 3 Lopez Santiago Ruy 5
2 3 Segura Santos Luis 1  -  0 Lamas Luana Jacobo 17
3 2 Fernandez Lago David 2 ½  -  ½ 2 Varela Fernandez Andres 11
4 9 Prol Lusquinos Jose Manuel 2 1  -  0 2 Barral Castro Yago 12
5 19 Acuna Vilela Jose Alberto 2 -  -  + 2 Montans Lopez Adrian 10
6 16 Leiro Poza Aitor 1  -  0 Garcia Abreu Benjamin 8
7 7 Argibay Fontan Santiago 1 0  -  1 1 Bello Abuin Francisco Javier 15
8 13 Bedoya Ramos Hector Mario 1 ½  -  ½ 1 Leiro Gomez Jorge 22
9 14 Saavedra Santiago Gonzalo 1 1  -  0 1 Perez Fungueiro Pablo 24
10 18 Reboreda Garcia Daniel 1 1  -  0 ½ Fernandez Castro Jose Roberto 20
11 25 Rioboo Cañete Oscar 0 0  -  1 0 Louzao Brea Jose Luis 4
Rolda 5
Me. SNo. Nome Pts Res. Pts Nome SNo.
1 6 Bouza-Brey Teijeiro Gonzalo 4 0  -  1 Segura Santos Luis 3
2 5 Lopez Santiago Ruy 3 ½  -  ½ 3 Prol Lusquinos Jose Manuel 9
3 11 Varela Fernandez Andres ½  -  ½ 3 Montans Lopez Adrian 10
4 17 Lamas Luana Jacobo 0  -  1 Fernandez Lago David 2
5 12 Barral Castro Yago 2 1  -  0 Leiro Poza Aitor 16
6 19 Acuna Vilela Jose Alberto 2 0  -  1 2 Saavedra Santiago Gonzalo 14
7 15 Bello Abuin Francisco Javier 2 1  -  0 Leiro Gomez Jorge 22
8 8 Garcia Abreu Benjamin 0  -  1 Bedoya Ramos Hector Mario 13
9 24 Perez Fungueiro Pablo 1 1  -  0 1 Argibay Fontan Santiago 7
10 4 Louzao Brea Jose Luis 1 1  -  0 ½ Gonzalez Rodriguez Sergio 21
  25 Rioboo Cañete Oscar 0 1  -  -   Descanso  
Rolda 6
Me. SNo. Nome Pts Res. Pts Nome SNo.
1 3 Segura Santos Luis 0  -  1 Lopez Santiago Ruy 5
2 9 Prol Lusquinos Jose Manuel 0  -  1 4 Bouza-Brey Teijeiro Gonzalo 6
3 10 Montans Lopez Adrian ½  -  ½ Fernandez Lago David 2
4 14 Saavedra Santiago Gonzalo 3 0  -  1 3 Varela Fernandez Andres 11
5 15 Bello Abuin Francisco Javier 3 1  -  0 3 Barral Castro Yago 12
6 17 Lamas Luana Jacobo 1  -  0 Bedoya Ramos Hector Mario 13
7 16 Leiro Poza Aitor 0  -  1 2 Louzao Brea Jose Luis 4
8 24 Perez Fungueiro Pablo 2 1  -  0 2 Reboreda Garcia Daniel 18
9 22 Leiro Gomez Jorge 1  -  0 2 Acuna Vilela Jose Alberto 19
10 7 Argibay Fontan Santiago 1 ½  -  ½ Garcia Abreu Benjamin 8
11 21 Gonzalez Rodriguez Sergio ½ +  -  - 1 Rioboo Cañete Oscar 25

Clasificación Final:

Rank SNo. Nome Elo Club Pts Prog
1 6 Bouza-Brey Teijeiro Gonzalo 1881 Club Xadrez Fontecarmoa 5 19
2 5 Lopez Santiago Ruy 1926 Academia Enot - Caballo de Troya 17
3 3 Segura Santos Luis 1955 Club Xadrez Fontecarmoa 17
4 2 Fernandez Lago David 1956 Escola Xadrez Pontevedra 4 15
5 10 Montans Lopez Adrian 1728 Club Xadrez Fontecarmoa 4 14½
6 11 Varela Fernandez Andres 1723 Club Xadrez Fontecarmoa 4 13½
7 15 Bello Abuin Francisco Javier 1629 Academia Enot - Caballo de Troya 4 11
8 9 Prol Lusquinos Jose Manuel 1745 Escola Xadrez Pontevedra 14
9 17 Lamas Luana Jacobo 1468 Club Xadrez Fontecarmoa 13½
10 12 Barral Castro Yago 1644 Club Karpov 3 13
11 14 Saavedra Santiago Gonzalo 1632 Club Karpov 3 9
12 24 Perez Fungueiro Pablo 0 Independiente 3
13 4 Louzao Brea Jose Luis 1945 Xadrez Marín 3 6
14 16 Leiro Poza Aitor 1501 CD Sanxenxo 11
15 22 Leiro Gomez Jorge 0 CD Sanxenxo
16 13 Bedoya Ramos Hector Mario 1641 Escola Xadrez Pontevedra
17 19 Acuna Vilela Jose Alberto 0 Xadrez Marín 2 9
18 8 Garcia Abreu Benjamin 1757 Xadrez Marín 2 9
19 18 Reboreda Garcia Daniel 1468 Escola Xadrez Pontevedra 2 7
20 7 Argibay Fontan Santiago 1829 Club Karpov
21 21 Gonzalez Rodriguez Sergio 0 Escola Xadrez Pontevedra 3
22 25 Rioboo Cañete Oscar 0 Xadrez Marín 1 2
23 20 Fernandez Castro Jose Roberto 0 Escola Xadrez Pontevedra ½
24 1 Exposito Pacin Mario 2036 Xadrez Marín 0 0
  23 Paz Castro Manuel 0 Club Xadrez Fontecarmoa 0 0

Organización:

Escola Xadrez Pontevedra

Máis Información:

Escola Xadrez Pontevedra
http://www.xadrezpontevedra.com/

 

TablaDeFlandes