Galicia/Galiza
Galicia

IV Trofeo Internacional Distribunosa - Concello de Rianxo

Rianxo - A Coruña

Pavillón municipal de Rianxo

Sábado 1 de setembro de 2012

VALEDOIRO PARA O CIRCUÍTO PROMOCIÓN 2012

VALEDOIRO PARA O CIRCUÍTO BARBANZA 2012

Informa: Dani Club de Xadrez Rianxo e Francisco Javier Ogando

Final:

Clasificacións Finais:

Promesas. S8 | Benxamín. S10 | Alevín. S12 | Infantil. S14 | Absoluto

Categoría Promesas. Sub 8 Subir

Clasificación Final Promesas

Rk. Nome FED Club Pts.  D1   D2   D3 
1 Gonzalez Lopez Mateo ESP Benchosei 7.0 28.0 0.0 29.0
2 Carballo Canosa Martin ESP Benchosei 5.5 21.5 0.0 27.0
3 Godoy Quintela Iago   C.X. Benchoshey 5.0 22.0 0.0 28.5
4 Osorio Pereira Marcos   C.X. Benchoshey 5.0 22.0 0.0 30.0
5 Vazquez Brea Raul   Club Xadrez Fontecarmoa 5.0 19.0 0.0 24.5
6 Rodriguez Ferreiros Andres   Club Xadrez Fontecarmoa 5.0 18.0 0.0 24.0
7 Martinez Montes Juan Manuel   E.X.P. 4.5 22.5 0.0 28.0
8 Vazquez Gomez Marcos   C.D. Xadrez Ourense 4.0 19.5 0.0 25.5
9 Penas Garcia Alejandro   Xadrez Rianxo 4.0 19.5 0.0 23.5
10 Carballo Sandoval Kevin ESP   4.0 16.0 0.0 24.5
11 Carou Filgueira Marcos   Xadrez Rianxo 4.0 16.0 0.0 21.0
12 Martinez Montes Martin   E.X.P. 4.0 15.0 0.0 27.0
13 Fernandez Romano Artai   Club Xadrez Fontecarmoa 4.0 14.0 0.0 25.0
14 Alfonsin Crujeiras Sabela   C.X. O Posito 4.0 11.0 0.0 21.0
15 Romero Lorenzo Mahy   Club Xadrez Fontecarmoa 3.5 14.5 0.0 20.0
16 Rosales Barro Mario ESP Xadrez Marin 3.0 15.0 0.0 26.5
17 Oubiña Santorum Roi   Club Xadrez Fontecarmoa 3.0 14.0 0.0 23.0
18 Figueira Tembra Laureano   Xadrez Rianxo 3.0 13.5 0.0 19.5
19 Gonzalez Lopez Cecilia ESP Benchosei 3.0 13.0 0.0 24.0
20 Lopez Gonzalez Diego   Circulo Ferrolano 3.0 12.0 0.0 20.5
21 Tome Vidal Gabriel ESP EXP 3.0 11.0 0.0 20.0
22 Martinez Doldan Eva   Club Xadrez Fontecarmoa 3.0 10.0 0.0 18.5
23 Martinez Doldan Pablo   Club Xadrez Fontecarmoa 3.0 8.0 0.0 21.5
24 Suarez Gomez Paula ESP Fontecarmoa 3.0 8.0 0.0 16.0
25 Riveiro Suarez Mauro   Xadrez Rianxo 2.5 5.0 0.0 18.0
26 Gomez Carreño Laura Amalia   Carmelitas Vedruna 2.0 10.0 0.0 19.5
27 Castro Graiño Erik ESP   2.0 9.0 0.0 18.5
28 Lago Pazos Anxo ESP   2.0 9.0 0.0 24.0
29 Rodriguez Perez Jesus   Club Xadrez Fontecarmoa 1.0 4.0 0.0 15.5
30 Jorge Fernandez Javier   E.X.P. 0.0 0.0 0.0 21.0
  Perez Dapoza Cesar   C.D. Xadrez Ourense 0.0 0.0 0.0 21.0
  Sampaño Rey Iria   Xadrez Rianxo 0.0 0.0 0.0 21.0

Resultados en ChessResults

Categoría Benxamín. Sub 10 Subir

Clasificación Final Benxamín

Rk. Nome FED Elo Club/Ciudad Pts.  D1   D2   D3 
1 Gomez Carreño Martin   0 Carmelitas Vedruna 6.0 22.0 0.0 24.5
2 Fernandez Carballal Martin ESP 0 Casa da Xuventude 5.5 25.5 0.0 26.0
3 Pena Varela Martin   1639 USC 5.5 24.0 0.0 30.0
4 Mendez Rial Jorge   1398 Xadrez Rianxo 5.0 21.0 0.0 27.0
5 Lopez Gonzalez Alfonso   1291 Circulo Ferrolano 5.0 20.0 0.0 27.0
6 Ferreño Sanmartin Angel   0 E.X.P. 5.0 19.0 0.0 24.5
7 Garcia Alvarez Paula   0 Xadrez Marin 4.5 20.0 0.0 27.5
8 Gerpe Vilas Xurxo   0 C.D. Casa da Xuventude 4.5 16.5 0.0 23.5
9 Fernandez Lopez Pablo   0 Circulo Chantadino 4.0 17.0 0.0 25.0
10 Gonzalez Perez Carlos   0 Club ajedrez Lucena 4.0 17.0 0.0 23.5
11 Perez Lopez Daria   0 Circulo Chantadino 4.0 17.0 0.0 25.5
12 Portela Peleteiro Pablo   1300 E.X.P. 4.0 13.0 0.0 24.0
13 Chaves Gomez Adrian   0 Xadrez Rianxo 3.5 11.5 0.0 18.0
14 Campaña Paz Antonio   0 C.X. O Posito 3.5 11.0 0.0 18.5
15 Bayon Rolo Miguel Angel   0 Club Xadrez Fontecarmoa 3.0 16.0 0.0 28.0
16 Bravo Rodriguez Marco   0 Xadrez Rianxo 3.0 14.0 0.0 24.5
17 Gonzalez Irala Jose Carlos ESP 0 Casa da Xuventude 3.0 14.0 0.0 24.0
18 Duran Otero Anxo   0 Club Xadrez Fontecarmoa 3.0 12.0 0.0 20.0
19 Rego Calvo Hugo   0 Xadrez Laroca 3.0 11.5 0.0 22.5
20 Victorero Dominguez Oscar   0 Club Xadrez Fontecarmoa 3.0 11.0 0.0 24.0
21 Dios Jünger Pascal   0 C.X. O Posito 3.0 7.0 0.0 16.0
22 Lobato Rey Pablo   0 Club Xadrez Fontecarmoa 2.5 13.5 0.0 23.0
23 Rey Figueira Brais   0 Xadrez Rianxo 2.5 10.5 0.0 22.0
24 Coira Perez Diego ESP 0   2.5 10.0 0.0 17.5
25 Lago Pazos Adrian ESP 0   2.0 6.0 0.0 16.0
26 Alvite Moure Kefren ESP 0   2.0 6.0 0.0 19.5
27 Tome Vidal Iago   0 E.X.P. 1.5 6.0 0.0 17.0
28 Abeijon Pouso Cristian   0 C.X. O Posito 0.0 0.0 0.0 19.5

Resultados en ChessResults

Categoría Alevín. Sub 12 Subir

Clasificación Final Alevín

Rk. Nome FED Elo Club/Ciudad Pts.  D1   D2   D3 
1 Gerpe Vilas Brais   1727 C.D. Casa da Xuventude 7.0 28.0 0.0 25.5
2 Puga Sanchez Miguel   1658 C.D. Casa da Xuventude 5.5 22.5 0.0 28.0
3 Represa Perez Mireya ESP 1594 Laroca 5.0 21.0 0.0 28.5
4 Gonzalez Eiris Daniel   1497 C.X. Arteixo 4.5 19.5 0.0 25.0
5 Martinez Peña Raul   0 C.D. Casa da Xuventude 4.5 18.5 0.0 25.5
6 Lopez Carballal Sergio   1481 Lourizán 4.5 18.5 0.0 28.0
7 Iglesias Feijoo Alberto ESP 1639 Casa da Xuventude 4.0 18.0 0.0 28.5
8 Fernandez Lopez Alejandro ESP 1449 Circulo Chantadino 4.0 15.0 0.0 22.5
9 Perez Martinez David ESP 0   4.0 14.0 0.0 17.5
10 Alvarez Castaño Cibran   0 C.X. Tui 3.5 17.0 0.0 25.5
11 Martinez Doldan Jaime   0 Club Xadrez Fontecarmoa 3.5 15.0 0.0 24.0
12 Bello Ramos Martin   0 C.X. O Posito 3.5 15.0 0.0 24.0
13 Casal Armesto Pedro   0 Club Lucena 3.5 13.0 0.0 23.0
14 Freire Heredia Jesus ESP 0   3.0 13.0 0.0 21.0
15 Rebollo Montes Bernardo   1466 Xadrez Marin 3.0 12.0 0.0 23.0
16 Alfonsin Crujeiras Gemma ESP 0   3.0 8.0 0.0 17.0
17 Otero Eiras Ruben   0 Club Xadrez Fontecarmoa 2.5 10.5 0.0 20.5
18 Nogueira Rodríguez Xan ESP 0   2.5 9.5 0.0 20.5
19 Moares Galban Javier   0 Xadrez Rianxo 2.5 7.5 0.0 20.5
20 Alfonsin Crujeiras Rut   0 C.X. O Posito 2.5 7.5 0.0 19.5
21 Sampedro Rodriguez Francisco   0 C.X. O Posito 1.0 5.0 0.0 17.5

Resultados en ChessResults

Categoría Infantil. Sub 14 Subir

Clasificación Final Infantil

Rk. Nome FED Elo Club/Ciudad Pts.  D1   D2   D3 
1 Gomez Dieguez Adrian   1785 C.D. Xadrez Ourense 6.5 26.5 0.0 28.0
2 Portela Peleteiro Alberto   1953 E.X.P. 6.0 24.0 0.0 26.5
3 Victorero Dominguez Alejandro   0 Club Xadrez Fontecarmoa 5.0 21.0 0.0 24.0
4 Gonzalez Perez Jose Ramon   1416 Ajedrez Lucena 5.0 16.0 0.0 24.0
5 Leiro Vidal Leonardo   1497 Ajedrez CCd Sanxenxo 4.5 20.0 0.0 26.5
6 De Santiago Rodriguez Jorge   1475 Club Xadrez Fontecarmoa 4.5 19.5 0.0 27.5
7 Dorado Meijide Andrea   1346 Club Xadrez Fontecarmoa 4.5 18.5 0.0 25.0
8 Rodriguez Dominguez Miguel ESP 1654 EXP 4.0 19.5 0.0 29.0
9 Cervigni Sebastian Alejandro   0 Xadrez Ourense 4.0 18.0 0.0 27.0
10 Penas Garcia Carlos   0 Xadrez Rianxo 4.0 17.0 0.0 24.0
11 Papin Traba Miguel Angel ESP 0   4.0 16.0 0.0 26.5
12 Diaz Alzate Anderson Felipe ESP 0   4.0 16.0 0.0 22.0
13 Santos Garcia Mario   0 Club Xadrez Fontecarmoa 4.0 16.0 0.0 20.5
14 Santiago Garcia Victor   0 Xadrez Marin 4.0 15.0 0.0 22.5
15 Garcia Alonso Iago   0 C.X. Fontecarmo 3.5 14.5 0.0 25.0
16 Rey Vicente Tania   0 Xadrez Rianxo 3.5 14.5 0.0 21.0
17 Dominguez Galban Nuria   0 Xadrez Rianxo 3.0 13.0 0.0 20.5
18 Cores Raño Vicente   0 Xadrez Rianxo 3.0 12.0 0.0 19.5
19 Martinez Borrajo Manuel   0 Mercantil Riveira 3.0 11.0 0.0 19.5
20 Muñiz Boo Tucho   0 Mercantil Riveira 3.0 10.0 0.0 20.5
21 Rey Vicente Clara   0 Xadrez Rianxo 3.0 10.0 0.0 19.0
22 Eirin Vigo David ESP 0   3.0 8.0 0.0 18.0
23 Cernadas Castro Luis   0 Xadrez Rianxo 2.5 11.5 0.0 20.0
24 Sampaño Rey Sara   0 Xadrez Rianxo 2.0 9.0 0.0 17.5
25 Diz Barreiro Javier   0 Club Xadrez Fontecarmoa 2.0 9.0 0.0 19.5
26 Hermo Martinez David   0 Xadrez Rianxo 2.0 7.0 0.0 23.0
27 Perez Lopez Jesus   0 Circulo Chantadino 1.5 6.5 0.0 20.0
28 Alfonso Alvarez Adrian   0 Club ajedrez Lucena 0.0 0.0 0.0 21.0
  Rey Toja Javier ESP 0   0.0 0.0 0.0 21.0

Resultados en ChessResults

Categoría Absoluto Subir

Clasificación Final Absoluto

Rk. Nome FED Elo   Pts.  D1   D2   D3 
1   Gonzalez Perez Arian   2462   7.0 34.0 0.0 39.0
2 IM Gomez Ledo Roberto Carlos CUB 2429   7.0 31.5 0.0 35.5
3   Garcia Castro Pablo   2379 UNIVERSIDAD DE VIGO 6.5 31.0 0.0 38.5
4   De Prado Rodriguez Oscar FM   2265 C.X. ARTEIXO 6.5 31.0 0.0 35.5
5   Abuin Boullon Manuel Angel   2119 DISTRIBUNOSA- X. RIANXO 6.5 26.0 0.0 35.0
6   Sanchez Aller Fernando   2291 XADREZ OURENSE 6.0 30.0 0.0 37.0
7   Lopez Rodriguez Walter ESP 2246 CFX 6.0 29.0 0.0 37.5
8   Blanco Gutierrez Pedro ESP 2128   6.0 27.5 0.0 36.5
9   Espiñeira Gonzalez Pablo   2233 C.X. PADRON 6.0 27.0 0.0 34.5
10   Rodriguez Boado Martin ESP 2183   6.0 21.0 0.0 30.0
11 FM Pazos Porta Antonio ESP 2334 CFX 5.5 29.0 0.0 36.0
12   Rodriguez Calvo Manuel   2185 C.X. PADRON 5.5 26.5 0.0 35.0
13 FM Ruiz Sanchez Orlen CUB 2418   5.5 26.0 0.0 36.0
14   Varasa Paredes Javier ESP 2050 UNIVERSIDAD DE OURENSE 5.5 25.0 0.0 33.0
15   Susavila Muñiz Antonio   1907 C.X. PADRON 5.5 24.5 0.0 31.0
16   Medarde Luis   2062 U.S.C 5.5 24.0 0.0 31.0
17   Dominguez Carnero Javier ESP 1837 UNIVERSIDAD DE VIGO 5.0 28.0 0.0 41.0
18   Mejuto De Ulloa Jorge ESP 2119 CFX 5.0 27.0 0.0 37.0
19   Arevalillo Romero Sergio ESP 2003 DISTRIBUNOSA- X. RIANXO 5.0 27.0 0.0 37.0
20   Suarez Gomez Julio   2057 C.X. FONTECARMOA 5.0 26.0 0.0 33.0
21   Agüera Naredo Javier FM   2402 ANTONIO RICO 5.0 25.0 0.0 35.0
22   Expósito Pacín Mario   2045 C.X. MARIN 5.0 25.0 0.0 32.0
23 FM Permuy Lorenzo Carlos Javier ESP 2264 Caranza 5.0 24.0 0.0 33.5
24   Doval Gonzalez Jose   1924 UNIVERSIDAD DE OURENSE 5.0 24.0 0.0 33.0
25   Teijeiro Barros Alberto ESP 2098   5.0 23.0 0.0 31.5
26   Ramon Losada David ESP 1832 CFX 5.0 22.0 0.0 30.5
27   Carballo Cancela Manuel ESP 1748 C.X. MARIN 5.0 21.0 0.0 34.0
28   Soutullo Figueroa Enrique   0 DISTRIBUNOSA- X. RIANXO 5.0 21.0 0.0 27.0
29   Vargas Diaz Antonio ESP 1871 CFX 5.0 20.0 0.0 26.5
30   Rego Lorenzo Francisco   1725 GRUPO BAZAN 5.0 19.0 0.0 29.5
31   Espiñeira Gonzalez Diego IM   2361 C.X. PADRON 4.5 26.5 0.0 38.5
32   Rionda Medio Angel Arturo   1977 ANTONIO RICO 4.5 24.5 0.0 32.5
33   Gil Perez Gerardo   1914 MERCANTIL RIVEIRA 4.5 24.0 0.0 34.0
34   Fernandez Palacios Eduardo   2098 ANTONIO RICO 4.5 24.0 0.0 35.0
35   Gomez Segade Pablo   2059 GALLAECIA 4.5 23.0 0.0 32.5
36   Bayon Rolo Juan Andres   1637 C.X. FONTECARMOA 4.5 21.0 0.0 32.0
37   Carreira Casais Anxo   1905 U.S.C 4.5 21.0 0.0 29.5
38   Pedreira Giralda Francisco   1799 SIGRAS 4.5 20.5 0.0 29.5
39   Dominguez Fernandez Angel   1678 CASA DA XUVENTUDE 4.5 19.0 0.0 31.5
40   Rocha Romanus Sindo   1881 GRUPO BAZAN 4.5 19.0 0.0 29.5
41   Ferreiro Diaz Miguel ESP 1519 CASA DA XUVENTUDE 4.5 15.5 0.0 26.0
42   Fernandez Andrade Antonio   1857 UNIVERSIDAD DE OURENSE 4.0 22.0 0.0 38.0
43   Barros Pazos Manuel   2047 MERCANTIL RIVEIRA 4.0 22.0 0.0 35.0
44   Cabaleiro Barroso Alfonso   1848 C.M. MARIN 4.0 20.0 0.0 31.5
45   Rodriguez Lamas Manuel   1775 GALLAECIA 4.0 19.0 0.0 31.5
46   Varela Fernandez Andres   1824 C.X. FONTECARMOA 4.0 19.0 0.0 30.0
47   Bouza-Brey Teijeiro Gonzalo   1871 C.X. FONTECARMOA 4.0 19.0 0.0 31.0
48   Martinez Dourado Daniel   1790 DISTRIBUNOSA- X. RIANXO 4.0 18.0 0.0 31.5
49   Hermida Araujo Lino   1900 UNIVERSIDAD DE OURENSE 4.0 18.0 0.0 29.0
50   Palacios Gonzalez Miguel   1709   4.0 18.0 0.0 28.5
51   Porto Fuentes Oscar   1826 PELETEIRO 4.0 18.0 0.0 27.0
52   Bugliot Mateo Diego ESP 1510 SIGRAS 4.0 17.0 0.0 28.5
53   De Blas Fernandez Angel   0 C.X. ARTEIXO 4.0 16.0 0.0 28.5
54   Sar Vilela Jose ESP 1584   4.0 16.0 0.0 28.5
55   Montans Lopez Adrian   1755 C.X. FONTECARMOA 4.0 16.0 0.0 28.0
56   Perez Souto Benjamin   0 C.X.ARTEIXO 4.0 16.0 0.0 28.5
57   Piñeiro Nuñez Diego   1739 MATO II BOIRO 4.0 15.0 0.0 27.0
58   Nuñez Garcia Ramon   1884 C.X. PADRON 3.5 19.5 0.0 30.5
59   Sanz Sixto Juan Jesus   1946 ESCUELA LALIN 3.5 18.0 0.0 29.5
60   Tubio Agrasar Pablo   1705 C.X. PADRON 3.5 17.5 0.0 32.0
61   Abalo Perez Pablo   1740 MARQUIÑO 3.5 16.0 0.0 28.0
62   Crespo Varela Salvador   1783 ESCUELA LALIN 3.5 15.5 0.0 33.5
63   Agra Torres Alfonso   1834 CASA DA XUVENTUDE 3.5 15.5 0.0 28.0
64   Rodriguez Lopez Evaristo   0 C.X. FONTECARMOA 3.5 14.5 0.0 29.0
65   Outeiral Gonzalez Ricardo   1738 MARQUIÑO 3.5 14.0 0.0 25.0
66   Lopez Carballal Alonso ESP 1585 Lourizán 3.0 18.0 0.0 33.5
67   Garcia Alvarez Alejandro ESP 1562   3.0 16.5 0.0 31.0
68   Martinez Rodriguez Eugenio ESP 1810   3.0 16.0 0.0 27.5
69   Novoa Blanco Jose Manuel   0 UNIVERSIDAD DE OURENSE 3.0 14.0 0.0 27.0
70   Rodriguez Gonzalez Pedro   0 ESCUELA LALIN 3.0 13.0 0.0 25.0
71   Tarrela Trillo Alvaro   0 CABO TOURIÑAN 3.0 13.0 0.0 22.5
72   Otero Perez Javier   1519 C.X. FONTECARMOA 3.0 13.0 0.0 28.0
73   Cantero Rey Jesus   1892 U.S.C 3.0 13.0 0.0 26.0
74   Fernandez Romero Daniel   1335 DISTRIBUNOSA B 3.0 12.0 0.0 29.0
75   Piña Lopez Carlos   0 DISTRIBUNOSA B 3.0 12.0 0.0 26.5
76   Perez Haz Santiago ESP 0   3.0 12.0 0.0 24.5
77   Perez Martinez Santiago ESP 0   3.0 11.0 0.0 25.0
78   Leiro Abelleira Jesus Francis ESP 0 CCD Sanxenxo 3.0 10.0 0.0 23.5
79   Lopez Castro Alberto   0 C.X. FONTECARMOA 3.0 10.0 0.0 23.0
80   Freire Toba Jesus ESP 0 CABO TOURIÑAN 2.5 11.5 0.0 25.5
81   Romano Garcia Francisco Manuel   0 MERCANTIL RIVEIRA 2.5 10.0 0.0 24.0
82   Mendez Somoza Jorge   0 RIANXO 2.5 8.5 0.0 20.5
83   Cabanillas Trigo Lucía ESP 0 GRUPO BAZAN 2.5 6.0 0.0 20.5
84   Ferreiro Rodriguez Christopher   0 DISTRIBUNOSA B 2.5 6.0 0.0 22.5
85   Blanco Seijas Adrian   0 C.X. FONTECARMOA 2.0 11.0 0.0 26.0
86   Alcalde Santos Maximo   0 C.X. FONTECARMOA 2.0 10.0 0.0 26.0
87   Martinez Dourado Nestor   0 DISTRIBUNOSA- X. RIANXO 2.0 9.0 0.0 22.5
88   Lago Freire Tomas ESP 0   2.0 8.0 0.0 23.5
89   Haz Filgueira Daniel ESP 0   2.0 7.0 0.0 23.5
90   Cores Raño Jose Benito   0 DISTRIBUNOSA B 2.0 6.0 0.0 20.0
91   Fuentes Dominguez Favio   0 UNIVERSIDAD DE OURENSE 2.0 6.0 0.0 23.0
92   Eirin Vigo Ismael ESP 0   1.5 3.0 0.0 22.5
93   Romero Cubela Maria ESP 0   1.0 7.0 0.0 27.0
94   Castaño Ces Manuel   0 DISTRIBUNOSA B 1.0 6.0 0.0 23.0
95   Pena Dosil Jose Antonio   0 C.X. OROSO 1.0 3.0 0.0 17.5
96   Diaz Seoane Jorge ESP 1620 Escola Luguesa 0.0 0.0 0.0 29.0
97   Betanzos Jamardo Adrian   1524 C.X. FONTECARMOA 0.0 0.0 0.0 28.5
98   Valin Carreira Fernando ESP 0 Escola Luguesa 0.0 0.0 0.0 28.0
99   Senlle Caride Miguel   2265 UNIVERSIDAD DE VIGO 0.0 0.0 0.0 28.0
    Garcia Trillo Luis   0 CABO TOURIÑAN 0.0 0.0 0.0 28.0
101   Penas Torres Jose Carlos   2091 ALGALIA 0.0 0.0 0.0 28.0
102   Perez Carballo David ESP 1933 Escola Luguesa 0.0 0.0 0.0 28.0

Resultados en ChessResults

CLASIFICACIÓN CIRCUÍTO BARBANZA

PDF. Clasificación Provisonal Circuíto Barbanza (2 setembro)

Bases:

Organiza: Club Xadrez Rianxo e Concello de Rianxo

Patrocina: Distribunosa

Colabora: Xunta de Galicia, Deputación de A Coruña, Deporte Galego, Federación Galega de Xadrez e Conservera de Rianxo

Local de xogo: Pabillón municipal de Rianxo

O Torneo disputarase polo sistema suizo a 7 rondas, segundo o número de inscritos.

O ritmo de xogo será de 15 minutos + 3 segundos/xogada.

O árbitro principal será Francisco Ogando

O xogador que teña unha incomparecencia sin causa xustificada será retirado do torneo.

Antes do inicio da primeira rolda publicaranse as ordes de forza só ordenadas por ELO FIDE. E só se contempla este elo a efectos de emparellamentos e premios.

Empregarase o programa Swiss Manager para realizar os emparellamentos.

Segundo a reglamentación da FIDE, lémbrase a tódolos xogadores que desconecten os teléfonos móbiles, pois o uso dos mesmos conleva a pérdida da partida en xogo do infractor. Asimesmo está prohibido calquera outro medio electrónico de comunicación.

As decisións do árbitro son inapelables.

Non se permitirá analizar partidas na sala de xogo.

Os sistemas de desempate sortearanse unha vez finalizada a última partida entre as seguintes posibilidades:
Progresivo, ata as últimas consecuencias.
Maior número  de victorias.
Bucholz total
Variante Brasileña do Bucholz (quitando a peor puntuación)
(*) No desempate do bucholz, aplicarase a variante de ½ punto, nas partidas non disputadas.

O artígo 10.2 non será de aplicación.

Una rolda feita pública non se poderá modificar, salvo que o árbitro decida outra cousa.

Si se introduce un resultado mal e se publica a rolda, ésta non se modificará a non ser que o árbitro principal decida outra cousa.

Aplicarase o especificado no apéndice A das leis de xadrez da FIDE para xadrez rápido (ACTIVO)

A participación no Torneo supón a aceptación destas bases.

Horario de xogo:

10:30 : Presentación das listas de xogadores
11:00 : Ronda 1ª.
11:50:  Ronda 2ª.
12:40 : Ronda 3ª.
15:30 : Ronda 4ª.
16:20 : Ronda 5ª.
17:10 : Ronda 6ª.
18:00 : Ronda 7ª.
19:30 : Clausura, entrega de premios.

Inscripción: 5 € antes da primeira rolda no local de xogo

Deberá facerse en escolaxadrezrianxo@gmail.com   indicando o nome, apelidos, data de nacemento, club e elo fide (da última lista publicada pola FIDE antes do inicio do torneo).

prazo límite para inscribirse será o xoves 30 de agosto ás 12:00.

Os xogadores do Club Xadrez Rianxo e menores de 14 anos están exentos da cuota.

Permitiranse dous byes de 0 (cero) puntos dentro das catro primeiras rondas. Para solicitalos haberá que enviar un correo electrónico con “acuse de recibo” que deberá ser validado polo organizador.

Premios do IV Trofeo Distribunosa-Concello de Rianxo:

Xeral:                                                                               Equipos:

1º clasificado: 400 € + trofeo Distribunosa             1º clasificado: 200 € + trofeo   
2º clasificado: 250 € + trofeo                                             2º clasificado: 100 € + trofeo
3º clasificado: 150 € + trofeo                                             3º clasificado:   50 € + trofeo
4º clasificado:   50 €
5º clasificado:   50 €

Tramos de ELO:

1º sub-2200            100 €    + trofeo           2º sub-2200      50 €              3º sub-2200         25 €     
1º sub-2000            100 €    + trofeo           2º sub-2000      50 €              3º sub-2000          25 €
1º sub-1800            100 €    + trofeo           2º sub-1800      50 €              3º sub-1800         25 €
1º local                    50 €    + trofeo           2º local             30 €             3º local                20 €                
1ºsin elo FIDE          50 €    + trofeo           1º veterán  50 €  + trofeo        1º femenino 50 €  + trofeo

Para os premios dos equipos contarán os catro mellores tableiros clasificados podendo ter inscritos un mínimo de tres xogadores.

Os premios dentro do trofeo Distribunosa non son acumulables. En caso de gañar dous  aplicarase o de maior cuantía.

Torneo Escolar de Xadrez

CATEGORÍAS:

Sub- 8  : nados no ano 2004 e posteriores.
Sub-10 : nados nos anos 2002-2003.
Sub-12 : nados nos anos 2000-2001.
Sub-14 : nados nos anos 1998-1999.

SISTEMA DE XOGO:   Sistema suízo a 7 roldas.

RITMO DE XOGO:   15 minutos por xogador/a.
HORARIO DE XOGO:
10:30 : Presentación das listas de xogadores
11:00 : Ronda 1ª.
11:50:  Ronda 2ª.
12:40 : Ronda 3ª.
15:30 : Ronda 4ª.
16:20 : Ronda 5ª.
17:10 : Ronda 6ª.
18:00 : Ronda 7ª.
19:30 : Clausura, entrega de premios.

PREMIOS :

Por cada categoría: TROFEOS do 1º ao 5º da clasificación xeral

Sorteo de agasallos entre os pais dos xogadores.

Sorteo de importantes agasallos entre os participantes.

Todos os participantes recibirán un agasallo.

Organiza:

Logo
Club Xadrez Rianxo

Patrocinan:

DISTRIBUNOSA
Mamparas de baño
http://www.distribunosa.com/

Comisión de Festas

Colabora:

Logo
Concello de Rianxo. Servizo de Deportes
http://www.rianxo.com

 

 

TablaDeFlandes