Galicia/Galiza
Galicia

I Torneo Artemar de Ribeira

Ribeira - A Coruña

Casa da Xuventude de Ribeira

Sábado 18 de agosto de 2012

VALEDOIRO PARA O CIRCUÍTO BARBANZA 2012

Informa: Dani Club de Xadrez Rianxo

Final:

Clasificación Final:

Posto|Nome                            |Feder|Rtg |Loc|Ptos |M-Buch.|Buch.|Progr.

  1  |Abuin Boullón, Manuel           |Abs  |2119|   |6    |   16.0| 24.0|  21.0
 2-4 |Garcia Brion, Eduardo           |Abs  |2189|   |5    |   16.0| 23.0|  20.0
     |Carreira Casais, Anxo           |Abs  |1905|   |5    |   15.5| 22.5|  18.0
     |Outeiral González, Ricardo      |Abs  |1738|   |5    |   14.0| 20.0|  17.0
  5  |Gil Perez, Gerardo              |Abs  |1914|   |4.5  |   16.0| 22.0|  15.5
6-14 |Arevalillo Romero, Sergio       |Abs  |2003|   |4    |   16.0| 25.0|  16.0
     |Susavila Muñiz, Antonio         |Abs  |1907|   |4    |   15.5| 24.5|  18.0
     |Mendez Rial, Jorge              |S10  |1398|   |4    |   15.5| 24.5|  15.0
     |Dios Queiruga, Alberto          |Abs  |1879|   |4    |   14.0| 22.0|  14.0
     |Pérez Haz, Santiago             |Abs  |    |   |4    |   14.0| 19.5|  13.0
     |Martinez Dourado, Daniel        |Abs  |1790|   |4    |   13.0| 20.0|  15.0
     |Núñez García, Ramón             |Abs  |1884|   |4    |   12.0| 20.0|  16.0
     |Miguez Figueirido, Jaime        |Abs  |1689|   |4    |   11.5| 18.0|  15.0
     |Romano Garcia, Francisco        |Abs  |    |   |4    |   11.0| 17.5|  14.0
 15  |Rey Vicente, Tania              |S14  |    |   |3.5  |   11.0| 17.0|  11.5
16-29|Pérez Martínez, David           |S12  |    |   |3    |   13.5| 20.5|  10.5
     |Ferreiros Rodríguez, Christopher|S16  |    |   |3    |   13.5| 20.0|  10.5
     |Arevalillo Romero, Marcos       |Abs  |    |   |3    |   13.0| 20.0|  11.0
     |López Louro, Marcos             |Abs  |1481|   |3    |   13.0| 19.0|  12.0
     |Martínez Dourado, Néstor        |Abs  |    |   |3    |   12.5| 19.5|  11.0
     |Vidal Fernández, Andres         |Abs  |    |   |3    |   12.5| 16.5|  13.0
     |Bello Ramos, Martín             |S12  |    |   |3    |   12.0| 18.0|   9.0
     |Fernandez Romero, Daniel        |S16  |    |   |3    |   11.0| 17.0|   6.0
     |Perez Martinez, Santiago        |Abs  |    |   |3    |   11.0| 16.0|  11.0
     |Souto Parga, Alberto            |S12  |    |   |3    |   11.0| 16.0|   8.0
     |Méndez Somoza, Jorge            |Abs  |    |   |3    |   10.5| 16.5|  10.5
     |Crujeiras Miranda, Carlos       |S14  |    |   |3    |   10.5| 16.5|   9.0
     |Romero Cubela, Maria            |Abs  |    |   |3    |    9.0| 15.0|  10.0
     |Hermo Martínez, David           |S14  |    |   |3    |    8.5| 12.5|   7.0
 30  |Mouriño Miguens, Pepe           |Abs  |    |   |2.5  |    3.0| 10.5|   5.0
31-39|Martinez Borrajo, Manuel        |S14  |    |   |2    |   12.5| 18.5|   8.0
     |Martinez Rodriguez, Ruben       |S10  |    |   |2    |   12.0| 18.0|   9.0
     |Carballo Sandoval, Kevin        |S10  |    |   |2    |   11.5| 17.5|   9.0
     |Rey Vicente, Clara              |S14  |    |   |2    |   11.0| 17.0|   8.0
     |Gómez Vidal, José Manuel        |Abs  |    |   |2    |   10.0| 15.5|   5.0
     |Moares Galbán, Javier           |S12  |    |   |2    |   10.0| 14.0|   7.0
     |Sampano Rey, Sara               |S14  |    |   |2    |    9.0| 15.0|   7.0
     |Lampón Estévez, Ángel           |S10  |    |   |2    |    7.5| 12.5|   5.0
     |Castaño Ces, Manuel             |Abs  |    |   |2    |    7.5| 11.5|   3.0
 40  |Souto Parga, Hugo               |S10  |    |   |1.5  |   12.0| 18.0|   8.0
41-42|Rey Figueira, Brais             |S10  |    |   |1    |   10.5| 16.5|   5.0
     |Dios Jürgen, Pascal             |S10  |    |   |1    |   10.0| 17.0|   3.0
43-46|Diaz Martín, Olivia             |S10  |    |   |0    |   10.0| 15.0|   0.0
     |Cores Rano, Vicente             |S14  |    |   |0    |    2.0|  6.5|   0.0
     |Cores Rano, Jose Benito         |S16  |    |   |0    |    2.0|  6.5|   0.0
     |Creo Abeijón, Diego             |Abs  |    |   |0    |    1.5|  5.0|   0.0

Clasificación Provisional Circuíto

PDF Clasificación Provisional Circuíto (18 agosto)

Bases

ORGANIZAN:           Club Xadrez Círculo Mercantil de Ribeira
                            Club Xadrez Bretema      

PATROCINA:            Concello de Ribeira

DATA E SITUACION: Sábado 18 de agosto, na Casa da Xuventude de Ribeira
                            (Ao lado do Mercadona)
HORARIO:   
16:00 : Rolda 1ª.
16:40 : Rolda 2ª.
17:20 : Rolda 3ª.
18:30 : Rolda 4ª.
19:10 : Rolda 5ª.
19:50 : Rolda 6ª.
21:00 : Clausura, entrega de premios en Carpa Artemar

ARBITRO:               Manuel Barros Pazos y Jesús Rodríguez Pérez

SISTEMA DE XOGO: Sistema suízo a 6 roldas.

RITMO DE XOGO:     15 minutos

PREMIOS:               Trofeos 3 primeros clasificados
                            Medalla 1º Infantil    1998 - 1999
                            Medalla 1º Alevín      2000 - 2001
                            Medalla 1º Benjamín 2002 - 2003

MERITOS:               Puntuable en el “Circuito Barbanzano de Xadrez”
                            Clasificatorio para el I Cerrado  “Bretema Champions League”

INSCRICION:           Gratuita e limitada a 50 prazas por mail  jesusrodriguezperez@yahoo.es xadrezbretema@gmail.com
                            Prégase especificar ano de nacemento, elo, club e torneo

GRAVACIÓN:           Cédense dereitos de imaxe para emisión en: http://xadrezbretema.blogspot.com.es/

 

 

TablaDeFlandes