Galicia/Galiza
Galicia

X Torneo Concello de A Guarda

A Guarda - Pontevedra

Pavillón Municipal da Sangriña

Sábado 8 de maio de 2010 | Bases

VALEDOIRO PARA O V CIRCUITO GALEGO ESCOLAR 2010

Informa: Carlos Alberto Reboredo Otero | José Antonio de Santiago Club Albatros Web

Final:

Foto

Galego Como todos os anos o club de Xadrez Albatros realizou o Torneo Concello de A Guarda, no que este ano se celebra a súa décima edición coas seguintes novidades:

A súa realización foi no Pavillón Municiapal da Sangriña ao aumentar notablemente a participación; preto de 150 xogadores de todas as categorías, e a incorporación do devandito torneo ao Circuíto escolar que promove a Federación Galega de Xadrez (FEGAXA) foi o que fixo que viñesen nenos de todas as partes de Galicia.

Tamén sabendo que ao ser un torneo enfocado unicamente para nenos e polos nenos en todas as súas idades (Promesas, benxamín, alevín, Infantil e cadete) e entregar cinco trofeos por categoría, ademais de sortear entre todos os participantes numerosos premios (balóns, televisor plano, Mp4…etc). fixo que tivese tan boa acollida.

Debemos sublimar e agradecer ás autoridades locais a súa entrega para que se desenvolvera axeitadamente como a súa presenza na entrega dos premios.

Outra cousa que non debe de esquecerse é unha anécdota que tornou en sorpresa:

A gran maioría da xente descoñece que El club de xadrez Albatros naceu hai quince anos nunha cafetaría que lle deu nome, nun autobús que lle deu forma e dunhas persoas inquedas por este deporte. A cafetaría é o Albatros, o autobús é o que sae todos os días de A Guarda cara a Citroen e as persoas, uns amigos entorno a un café e un xadrez magnético: Paulino e Carlos.

As devanditas persoas foron homenaxeadas tanto polo club coma polo alcalde nunha emotiva cerimonia.

Carlos Alberto Reboredo
http://www.xadrezalbatros.com | Galería de Fotos (Xadrez Albatros)

-------------------------

Castellano Como todos los años el club de Xadrez Albatros realizó el Torneo Concello da Guarda, en el que este año se celebra su décima edición con las siguientes novedades:

Su realización fue en el Pabellón Municiapal da Sangriña al aumentar notablemente la participación; cerca de 150 jugadores de todas las categorías, y la incorporación de dicho torneo al Circuíto escolar que promueve la Federación Galega de Xadrez (FEGAXA) fue lo que hizo que vinieran niños de todas las partes de Galicia.

También sabendo que al ser un torneo enfocado unicamente para niños y por los niños en todas sus edades (Promesas, benjamín, alevín, Infantil y cadete) e entregar cinco trofeos por categoría, además de sortear entre todos los participantes numerosos premios (balóns, televisor plano, Mp4…etc). hizo que tuviera tan buena acogida.

Debemos destacar y agradecer a las autoridades locales su entrega para que se desarrollara adecuadamente como su presencia en la entrega de los premios.

Otra cousa que no debe de olvidarse es una anécdota que se transformó en sorpresa:

La gran mayoría de la gente desconoce que El club de xadrez Albatros nació hace quince años en una cafetería que le dio nombre, en un autobús que le dio forma y de unas personas inquietas por este deporte. La cafetería es el Albatros, el autobús es el que sale todos los días de A Guarda hacia Citroen y las personas, unos amigos entorno a un café y un ajedrez magnético: Paulino y Carlos.

Dichas personas fueron homenajeadas tanto por el club como por el alcalde en una emotiva ceremonia.

Clasificacións Finais:

Promesas | Benxamín | Alevín | Infantil | Cadete

Categoría Promesas Subir

Foto

Clasificación Final Promesas

Foto

Pos SNo. Nome FED Club Pts BUC
1 14 HIDALGO MERA, Brais GAL Xadrez Alexandre Boveda 5 24
2 23 PORTELA PELETEIRO, Pablo GAL Escola Xadrez Pontevedra 5 22½
3 21 PENA VARELA, Martin GAL Usc 5 22½
4 13 GONZALEZ IRALA, Jose Carlos GAL Casa Da Xuventude 5 20½
5 28 SEOANE CASTILLA, David GAL Círculo Ferrolano 4 23½
6 30 SERENO SANTOS, José Miguel POR Escola Joao de Meira 4 21½
7 10 GARCIA ALVAREZ, Paula GAL Club Kárpov-Pontevedra 4 20
8 26 RODRIGUEZ FERREIROS, Andres GAL Club Xadrez Fontecarmoa 4 19½
9 12 GERPE VILAS, Xurxo GAL Casa Da Xuventude 4 18
10 27 RODRIGUEZ FERREIROS, Angela GAL Club Xadrez Fontecarmoa 21½
11 3 BAYON ROLO, Miguel Angel GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 21
12 17 LORENZO VAZQUEZ, Alex GAL Club De Ajedrez Lucena 3 18
13 1 ANDRADE OJEA, Oscar GAL Casa Da Xuventude 3 18
14 20 MILLAN PEREZ, Antia GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 18
15 9 DURAN OTERO, Anxo GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 16½
16 18 MAQUIEIRA VIDAL, Diego GAL Escola Xadrez Pontevedra 3 14½
17 7 CRESPO FUENTES, Alex GAL Escuela De Ajedrez Lalín 20
18 6 CHARLIN FARIÑA, Alba GAL Club Xadrez Fontecarmoa 17½
19 19 MARTINEZ DOLDAN, Eva GAL Club Xadrez Fontecarmoa 14½
20 24 RODRIGUEZ ALLERES, Ruben GAL   14½
21 15 HIDALGO MERA, Iago GAL Xadrez Alexandre Boveda 14½
22 2 BAAMONDE GONZALEZ, Jose GAL Colegio Maristas Vigo 14
23 5 CERNADAS GARRIDO, Paula GAL A.C.D. Albatros 11½
24 29 SERANTES OTERO, Virginia GAL Club Xadrez Fontecarmoa 2 18
25 22 PENA VICENTE, Elsa GAL A.C.D. Albatros 2 17
26 8 DOMINGUEZ GRAÑA, Arlet GAL Colegio Fermín Bouza 17
27 25 RODRIGUEZ DOMINGUEZ, Jorge GAL Santiago Apóstol 16½
28 11 GARCIA RIVADA, Aaron GAL Escola de Xadrez Ponteareas 13½
29 16 LORENZO LOPEZ, Daniel GAL Colegio Fermín Bouza ½ 14
30 4 BUENO PEREZ, Alejandro GAL Santiago Apóstol 0 18

Foto

Categoría Benxamín Subir

Foto

Clasificación Final Benxamín

Foto

Pos SNo. Nome Elo FED Club Pts BUC
1 24 VIDAL FERNANDEZ, Pablo 0 GAL Club De Ajedrez Lucena 22½
2 20 RODRIGUEZ LOSADA, David 0 GAL Xadrez Loureiro 5 23½
3 1 ROMA BARGE, Gabriel 1705 GAL Xadrez Ourense 23½
4 2 ALVAREZ FERNANDEZ, Mario 0 GAL Casa Da Xuventude 18½
5 14 LOPEZ CARBALLAL, Sergio 0 GAL Club Kárpov-Pontevedra 4 21
6 19 REPRESA PEREZ, Mireya 0 GAL Club De Xadrez Laroca 4 19½
7 15 MARTINEZ DOLDAN, Jaime 0 GAL Club Xadrez Fontecarmoa 22
8 12 IGLESIAS FEIJOO, Alberto 0 GAL Casa Da Xuventude 20½
9 8 GERPE VILAS, Brais 0 GAL Casa Da Xuventude 18½
10 7 FERREIRO SOLLA, Pablo 0 GAL Escola Xadrez Pontevedra 17
11 17 MELON GOMEZ, Brais 0 GAL Ajedrez Acd Sanxenxo 3 17
12 21 SEGURA SANTOS, Jorge 0 GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 16½
13 13 LOMBA LOMBA, Nestor 0 GAL A.C.D. Albatros 3 16½
14 22 VERDE LOMBA, Hector 0 GAL A.C.D. Albatros 3 15
15 6 FANDIÑO PIÑEIRO, Xabier 0 GAL Santiago Apóstol 2 23
16 3 ALVAREZ GONZALEZ, Brais 0 GAL E.M. Ajedrez Puenteareas 2 18
17 4 ANDRADE OJEA, Alvaro 0 GAL Casa Da Xuventude 2 17
18 5 COSTA FERNANDEZ, Laura 0 GAL Santiago Apóstol 2 15
19 9 GONZALEZ BAZ, Lois 0 GAL A.C.D. Albatros 2 14½
20 11 GONZALEZ RELLAN, Brais 0 GAL Colegio Fermin Bouza 16½
21 23 VERDE SANTIAGO, Carlos 0 GAL A.C.D. Albatros 1 14½
22 10 GONZALEZ PEREIRA, Enrique 0 GAL A.C.D. Albatros ½ 13½
23 18 PEREZ-IZAGUIRRE SOLIS, Ismael 0 GAL Club De Xadrez Laroca ½ 10½
24 16 MARTINEZ SIO, Miguel 0 GAL E.M. Ajedrez Puenteareas 0 18

Foto

Categoría Alevín Subir

Foto

Clasificación Final Alevín

Foto

Pos SNo. Nome Elo FED Club Pts BUC
1 3 SUAREZ GOMEZ, Julio 1600 GAL Club Xadrez Fontecarmoa 6 21½
2 1 PORTELA PELETEIRO, Alberto 1659 GAL Escola Xadrez Pontevedra 5 22½
3 2 SALAS FERNANDEZ, Antonio 1609 GAL E.M. Ajedrez Puenteareas 5 21½
4 5 GOMEZ DIEGUEZ, Adrian 1524 GAL Xadrez Ourense 22½
5 7 RODRIGUEZ DOMINGUEZ, Miguel 1334 GAL Escola Xadrez Pontevedra 4 24
6 8 LOMBA GONZALEZ, Daniel 1305 GAL A.C.D. Albatros 4 22½
7 4 BAYON ROLO, Juan Andres 1597 GAL Club Xadrez Fontecarmoa 4 22
8 29 LOPEZ CARBALLAL, Alonso 0 GAL Club Kárpov-Pontevedra 4 22
9 26 GARCIA ALVAREZ, Alejandro 0 GAL Club Kárpov-Pontevedra 4 22
10 23 DEVESA MELON, Daniel 0 GAL Ajedrez Acd Sanxenxo 4 17½
11 9 DOMINGUEZ FERNANDEZ, Angel 1302 GAL Casa Da Xuventude 4 17
12 32 PAZOS GARCIA, Anxo 0 GAL Club De Ajedrez Lucena 4 15½
13 33 REBOREDA GARCIA, Daniel 0 GAL Escola Xadrez Pontevedra 23
14 11 ALFONSO ALVAREZ, Adrian 0 GAL Club De Ajedrez Lucena 20
15 25 DORADO MEIJIDE, Andrea 0 GAL Club Xadrez Fontecarmoa 19
16 14 BETANZOS JAMARDO, Miriam 0 GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 21
17 24 DOMINGUEZ GRAÑA, Antia 0 GAL Colegio Fermín Bouza 3 19½
18 20 COSTA FERNANDEZ, Lucas 0 GAL Santiago Apóstol 3 19
19 28 LEIRO VIDAL, Leonardo 0 GAL Ajedrez Acd Sanxenxo 3 18
20 19 CERNADAS GARRIDO, Antonio 0 GAL A.C.D. Albatros 3 17½
21 22 DE SANTIAGO RODRIGUEZ, Jorge 0 GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 17
22 18 CASAL BARREIRO, Alejandro 0 GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 15½
23 36 RODRIGUEZ FERNANDEZ, Cristian Daniel 0 GAL Colegio Fermin Bouza 18
24 17 CARRERA MARTINEZ, Severino 0 GAL E.M. Ajedrez Puenteareas 2 17½
25 31 LOUREIRO GARCIA, Esteban 0 GAL Club Xadrez Fontecarmoa 2 17½
26 37 SANTOS GARCIA, Mario 0 GAL Club Xadrez Fontecarmoa 2 16½
27 34 REBOREDO DIEGO, Carlos 0 GAL A.C.D. Albatros 2 15
28 35 ROCHA GOMEZ, Nicolao 0 GAL Xadrez Av Doutor Fleming 2 14
29 13 BARBOSA GONZALEZ, Miguel 0 GAL A.C.D. Albatros 2 13
30 10 AGUILERA TRONCOSO, Lucas 0 GAL Colexio Apostol Santiago 13½
31 27 GARCIA RIVADA, Pablo 0 GAL E.M. Ajedrez Ponteareas 13
32 12 BARBOSA GONZALEZ, Alba 0 GAL A.C.D. Albatros
33 30 LOUREIRO ALONSO, Pablo 0 GAL Colegio Salesianos Vigo 1 17
34 21 COSTA LAGE, David 0 GAL Xadrez Av Doutor Fleming 1 16½
35 15 BLANCO GOMEZ, Javier 0 GAL Colegio Fermin Bouza 1 15½
36 6 FREIRE MOJON, Jacobo Jose 1524 GAL Xadrez Ourense 0 18
37 16 BOENTE JUNCAL, Alejandro 0 GAL Colegio Fermin Bouza 0 11½

Foto

Categoría Infantil Subir

Foto

Clasificación Final Infantil

Foto

Pos SNo. Nome Elo FED Club Pts BUC
1 2 ARELLANO PARDO, Martin 1818 GAL Xadrez Ourense 5 23½
2 1 IGLESIAS GARCIA, Jorge 1893 GAL Club De Ajedrez Lucena 23
3 3 SEGURA SANTOS, Luis 1788 GAL Club Xadrez Fontecarmoa 23
4 8 LORENZO DIEGUEZ, Manuel 1524 GAL Club De Ajedrez Lucena 4 23
5 7 DOMINGUEZ CARNERO, Javier 1548 GAL Club De Ajedrez Lucena 4 19
6 11 DIESTE PIÑEIRO, Samuel 1397 GAL Club Xadrez Fontecarmoa 4 17½
7 9 CARBALLO CANCELA, Manuel 1524 GAL Club Kárpov-Pontevedra 20
8 5 ABAL CORES, Lucas 1615 GAL Club Xadrez Fontecarmoa 19
9 12 RODRIGUEZ REBOREDO, Angel 1386 GAL A.C.D. Albatros 16
10 4 ALONSO MACIAS, Maria 1622 GAL Escola Xadrez Pontevedra 3 16
11 19 PORTAS BETANZOS, Ezequiel 0 GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 14½
12 15 GONZALEZ RODRIGUEZ, Roberto 0 GAL A.C.D. Albatros 3 12½
13 6 VAZQUEZ GOMEZ, David 1608 GAL Xadrez Ourense 21½
14 10 MARTINEZ JUSTO, Jesus 1464 GAL Club Xadrez Fontecarmoa 17½
15 16 MAQUIEIRA VIDAL, Alvaro 0 GAL Escola Xadrez Pontevedra 17
16 18 PEREZ MONTENEGRO, Mario 0 GAL Santiago Apóstol 2 16½
17 20 SABINO OTERO, Adrian 0 GAL Santiago Apóstol 2 16
18 14 GONZALEZ CORREA, Sergio 0 GAL A.C.D. Albatros 2 11
19 17 MELON GOMEZ, Adrian 0 GAL Ajedrez Acd Sanxenxo 1 15½
20 13 RUIZ DE ALMIRON LOMO, Luis 1259 GAL Xadrez Ourense 0 18

Foto

Categoría Cadete Subir

Foto

Clasificación Final Cadete

Foto

Pos SNo. Nome Elo FED Club Pts BUC
1 2 GOMEZ DIEGUEZ, David 1883 GAL Xadrez Ourense 5 21½
2 3 ALVAREZ DOMINGUEZ, Breixo 1833 GAL Club De Xadrez Laroca 20½
3 17 RODRIGUEZ ALLERES, Samuel 0 GAL Club De Ajedrez Lucena 4 23
4 6 VARELA FERNANDEZ, Andres 1595 GAL Club Xadrez Fontecarmoa 4 21½
5 10 BETANZOS JAMARDO, Adrian 0 GAL Club Xadrez Fontecarmoa 4 16
6 9 LAMAS LUAÑA, Jacobo 1138 GAL Club Xadrez Fontecarmoa 4 16
7 7 RODRIGUEZ DOMINGUEZ, Javier 1592 GAL Club De Ajedrez Lucena 20½
8 5 LOMBA GONZALEZ, Sergio 1607 GAL A.C.D. Albatros 3 20
9 4 BLAZQUEZ CRIADO, Sergio 1769 GAL Xadrez Ourense 3 19½
10 11 CASTRO ALONSO, Antonio 0 GAL A.C.D. Albatros 3 15½
11 18 VERDE SANTIAGO, Guillermo 0 GAL A.C.D. Albatros 3 12
12 13 FERNANDEZ PEREIRO, Alfonso 0 GAL E.M. Ajedrez Puenteareas 19
13 15 NAYA PITA, Gonzalo 0 GAL E.M. Ajedrez Puenteareas 2 16½
14 16 PEREIRA HEESAKKERS, Nicola 0 GAL A.C.D. Albatros 2 14
15 12 DIAZ RODRIGUEZ, Saul 0 GAL A.C.D. Albatros 18
16 1 VILLAR PEREZ, Samuel 2080 GAL Universidad De Vigo 0 18
  8 PEREZ DOMINGUEZ, Marcos 1516 GAL Club De Ajedrez Lucena 0 18
18 14 MARTINEZ RODRIGUEZ, Alejandro 0 GAL A.C.D. Albatros 0 14½

Foto

Organiza / Informa:

Club de Xadrez Albatros
http://www.xadrezalbatros.com

Federación Galega de Xadrez
http://www.fegaxa.org

 

TablaDeFlandes