Galicia/Galiza
Galicia

XI Torneo Concello de A Guarda

A Guarda - Pontevedra

Pavillón Municipal da Sangriña

Sábado 7 de maio de 2011 | Bases PDF

VALEDOIRO PARA O VI CIRCUITO GALEGO ESCOLAR 2011

Informa: José Antonio de Santiago Club Albatros Web

Final:

Clasificacións Finais:

Sub-8. Promesas | Sub-10. Benxamín | Sub-12. Alevín | Sub-14. Infantil | Sub-16. Cadete

Categoría Sub-8. Promesas Subir

 

Clasificación Final Promesas

Pos R.Nº. Xogador FED Club. Pts BUC BUC Prog Prog-1
1 7 GOMEZ CARREÑO, Martin GAL Club Carmelitas Vedruna 6 23 15 21 20   18   15   11    6
2 14 OLIVEIRA RAMOS MACHADO, Maria Elisa POR Dudáxis-Portugal 5 24½ 15½ 18 17   15   12    9    5
3 9 LOPES COUTO, Diogo POR AVE Pedras Salgadas 4 24 15 18 17   15   12    8    4
4 6 GERPE VILAS, Xurxo GAL Casa Da Xuventude 4 21½ 14½ 15 14   13   11    8    4
5 2 CHARLIN FARIÑA, Alba GAL Club Xadrez Fontecarmoa 4 20½ 13 12 12   11    9    7    4
6 19 RODRIGUEZ FERREIROS, Andres GAL Club Xadrez Fontecarmoa 4 19½ 11½ 13 13   12   10    7    4
7 21 ROMERO LORENZO, Mahy GAL Club Xadrez Fontecarmoa 4 18½ 12½ 11 11   10    9    7    4
8 17 PEREZ BATALLON SALGADO, Jacobo GAL Club Xadrez Fontecarmoa 16½ 10½ 12 11½  10    8½   6    3½
9 15 OUBIÑA SANTORUM, Roi GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 21½ 14½ 13 12   11    9    6    3
10 16 PENA VICENTE, Elsa GAL A.C.D. Albatros 3 21 14½ 13 12   10    8    6    3
11 11 LORENZO LOPEZ, Daniel GAL Fermín Bouza Brey 3 19 11½ 12 11    9    7    5    3
12 12 MARTINEZ DOLDAN, Eva GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 19 11½ 11 10    9    7    5    3
13 4 GARRANDES MOREDA, Ana GAL Club De Ajedrez Lucena 3 17½ 12½ 9 9    9    8    6    3
14 10 LORENZO BOVEDA, Eduardo GAL Helios Bembrive 3 14½ 10 9    8½   7    5½   3
15 22 SERANTES OTERO, Virginia GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 14½ 8 7½   7    6½   5    3
16 8 LAGO RODRIGUEZ, David GAL Fermín Bouza Brey 3 14 10 9    8½   7    5½   3
17 5 GAYOSO ESTEVEZ, Enrique GAL   20½ 13½ 11 10½   9    7½   5    2½
18 1 CERNADAS GARRIDO, Paula GAL A.C.D. Albatros 2 16½ 11½ 6½   5½   4½   3½   2
19 3 DE LA SANTISIMA TR. RAMOS, Brais GAL A.C.D. Albatros 2 14 9 5 5    5    5    4    2
20 20 RODRIGUEZ PEREZ, Jesus GAL Club Xadrez Fontecarmoa 15½ 11 4 3½   3    2½   2    1½
21 23 TIELAS FIGUEROA, Ruben GAL Fermín Bouza Brey 14½ 10½ 6½   5½   4½   3    1½
22 13 MARTINEZ DOLDAN, Pablo GAL Club Xadrez Fontecarmoa 14 5½   5½   4½   3    1½
23 18 RODRIGUEZ FAJAR, Alma GAL A.C.D. Albatros 13 8 2½   2½   2½   2½   1½
24 24 VERDE LOMBA, Sandra GAL A.C.D. Albatros 1 15 10½ 5 5    4    3    2    1

Categoría Sub-10. Benxamín Subir

 

Clasificación Final Benxamín

Pos R.Nº. Xogador FED Club. Pts BUC BUC Prog Prog-1
1 20 PORTELA PELETEIRO, Pablo GAL Escola Xadrez Pontevedra 5 23½ 16½ 16 15   14   12    9    5
2 12 LORENZO VAZQUEZ, Alex GAL Club De Ajedrez Lucena 5 22½ 15½ 20 19   17   14   10    5
3 1 FERREIRO SOLLA, Pablo GAL Escola Xadrez Pontevedra 5 22½ 15½ 17 16   14   12    9    5
4 15 MENDEZ RIAL, Jorge GAL Club Xadrez Rianxo 5 18½ 13 15 15   14   12    9    5
5 8 DURAN OTERO, Anxo GAL Club Xadrez Fontecarmoa 4 20½ 15½ 18 17   15   12    8    4
6 5 DA SILVA TEIXEIRA, Ana Ines POR C.X.E. Joao Meira 4 20 13 11½ 11   10    9    7    4
7 10 GONZALEZ IRALA, Jose Carlos GAL Casa Da Xuventude 4 16½ 11 16 15   13   10    7    4
8 18 PENA VARELA, Martin GAL Vicerreitoria Cultura U.S.C. 21½ 14½ 14 13½  12    9½   7    3½
9 11 GONZALEZ PEREZ, Carlos GAL Club De Ajedrez Lucena 20½ 13½ 13½ 12½  10½   8½   6½   3½
10 2 BAYON ROLO, Miguel Angel GAL Club Xadrez Fontecarmoa 20 14½ 13½ 12½  11½   9½   6½   3½
11 16 OLIVEIRA RAMOS MACHADO, Maria Alice POR Didáxis-Portugal 18½ 11½ 11½ 11   10    8½   6    3½
12 3 CASAL ARMESTO, Pedro GAL Club De Ajedrez Lucena 15 10 9½   9    7½   6    3½
13 17 PASCALLES HILAS, Rocco GAL Club De Ajedrez Lucena 3 19½ 12½ 12 11    9    7    5    3
14 25 SEOANE CASTILLA, David GAL Círculo Ferrolano 3 19½ 12½ 11 11   10    8    6    3
15 24 RODRIGUEZ FERREIROS, Angela GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 19½ 12½ 10 10    9    8    6    3
16 26 VIDAL GARCIA, Anxo GAL Escola Xadrez Pontevedra 3 18 12½ 11 10    9    7    5    3
17 19 PEREIRA LOPES, Lara GAL AVE Pedras Salgadas 3 14 10 10 9    8    7    5    3
18 27 YE, Tania Patricia POR AVE Pedras Salgadas 20½ 13½ 11 10    9    7½   5    2½
19 4 CIVIDANES BAZ, Aaron GAL A.C.D. Albatros 2 18 12 5 5    5    5    4    2
20 14 MARTINEZ DOLDAN, Jaime GAL Club Xadrez Fontecarmoa 2 16½ 11½ 5 5    5    4    3    2
21 7 DAULMAS, Mariu GAL A.C.D. Albatros 2 16 10½ 7 7    6    5    4    2
22 6 DAULMAS, Fedederic GAL A.C.D. Albatros 2 13½ 10 8 8    7    6    4    2
23 13 MAQUIEIRA VIDAL, Diego GAL Escola Xadrez Pontevedra 2 12½ 9 5 5    5    4    3    2
24 22 RODRIGUEZ COHEDO, Alex GAL A.C.D. Albatros 1 15 10½ 6 5    4    3    2    1
25 23 RODRIGUEZ ESTEVEZ, Rodrigo GAL A.C.D. Albatros 1 12 8 2 2    2    2    2    1
26 9 GARCIA ALVAREZ, Paula GAL Clube Xadrez Marín 0 18 12 0 0    0    0    0    0
27 21 RODRIGUEZ BERMEJO, Muriel GAL A.C.D. Albatros 0 14 9 0 0    0    0    0    0

Categoría Sub-12. Alevín Subir

 

Clasificación Final Alevín

Pos R.Nº. Xogador FED Club. Pts BUC BUC Prog Prog-1
1 1 PORTELA PELETEIRO, Alberto GAL Escola Xadrez Pontevedra 6 24 16 21 20   18   15   11    6
2 3 LOMBA GONZALEZ, Daniel GAL A.C.D. Albatros 5 22 14½ 19 18   16   13    9    5
3 6 LOPEZ CARBALLAL, Sergio GAL Club Kárpov-Pontevedra 5 21½ 14½ 17 16   14   12    9    5
4 14 DA SILVA RODRIGUES FERNANDES, Hugo POR AVE Pedras Salgadas 20 13½ 15½ 14½  13   10½   8    4½
5 2 DE SANTIAGO RODRIGUEZ, Jorge GAL Club Xadrez Fontecarmoa 4 25 16 16 15   13   11    8    4
6 5 GERPE VILAS, Brais GAL Casa Da Xuventude 4 22 15 17 16   14   11    8    4
7 25 LOMBA LOMBA, Nestor GAL A.C.D. Albatros 4 21 14 14 13   12   10    7    4
8 24 LEIRO VIDAL, Leonardo GAL Ajedrez Acd Sanxenxo 4 19½ 13 14 13   12   10    7    4
9 28 PAZOS PORTA, Daniel GAL Escola Ferrola 4 19 12 14 13   11    9    7    4
10 16 DORADO MEIJIDE, Andrea GAL Club Xadrez Fontecarmoa 4 18 12½ 16 15   13   10    7    4
11 35 VERDE LOMBA, Hector GAL A.C.D. Albatros 4 17½ 12 11 11   10    9    7    4
12 4 REPRESA PEREZ, Mireya GAL Club De Xadrez Laroca 20½ 14½ 12½ 12½  11½   9½   7    3½
13 29 REBOLLO MONTES, Bernardo GAL Clube Xadrez Marín 20 14 13½ 12½  11    9½   7    3½
14 26 MARTINEZ PEÑA, Raul GAL Casa Da Xuventude 3 21½ 14 12 11   10    8    5½   3
15 18 GARCIA ARCOS, Anxo GAL Xadrez Loureiro 3 21 12½ 10½ 9½   8½   7    5½   3
16 27 PARAJO OTERO, Daniel GAL Casa Da Xuventude 3 20 14 13 12   11    9    6    3
17 34 SANTOS GARCIA, Mario GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 18 12 10 10    9    7    5    3
18 17 FANDIÑO PIÑEIRO, Xabier GAL Santiago Apóstol 3 18 11½ 12 11    9    7    5    3
19 20 GIL VICENTE, Raquel GAL Club De Ajedrez Lucena 3 17½ 12 10 10    9    8    6    3
20 7 ALVAREZ FERNANDEZ, Mario GAL Casa Da Xuventude 3 17 11 8 8    8    7    5    3
21 19 GARCIA ARCOS, Xiana GAL Xadrez Loureiro 3 15½ 7 7    7    6    5    3
22 10 BOO VALLEJO, Marcos GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 15 10½ 10 10    9    8    6    3
23 9 BARBOSA GONZALEZ, Miguel GAL A.C.D. Albatros 3 15 10 10 10    9    8    6    3
24 32 RODRIGUES GOMES, Henrique POR AVE Pedras Salgadas 17 11½ 10 10    9    7½   5    2½
25 31 RODRIGUES GOMES, Bruna POR AVE Pedras Salgadas 14 6½   6    5½   4    2½
26 15 DIZ BARREIRO, Javier GAL Club Xadrez Fontecarmoa 2 18 12 8 7    6    5    4    2
27 36 VERDE SANTIAGO, Carlos GAL A.C.D. Albatros 2 16½ 11½ 9 8    7    6    4    2
28 30 REBOREDO DIEGO, Carlos GAL A.C.D. Albatros 2 16½ 11 10 9    8    6    4    2
29 11 BUA SOMOZA, David GAL Club Xadrez Fontecarmoa 2 15 10 4½   4    3½   3    2
30 8 BARBOSA GONZALEZ, Alba GAL A.C.D. Albatros 2 14½ 10 4 4    4    4    3    2
31 13 CERNADAS GARRIDO, Antonio GAL A.C.D. Albatros 2 14 10 6 6    6    5    4    2
32 21 GONZALEZ BAZ, Lois GAL A.C.D. Albatros 17½ 11½ 5 5    5    4    3    1½
33 23 GONZALEZ VICENTE, Nelson GAL A.C.D. Albatros 1 16 10 2 2    2    2    2    1
34 12 CADILLA MARTINEZ, Saul GAL A.C.D. Albatros 1 15 11 5 5    4    3    2    1
35 22 GONZALEZ PEREIRA, Enrique GAL A.C.D. Albatros 1 14 1 1    1    1    1    1
36 33 RODRIGUEZ RODRIGUEZ, Sergio GAL A.C.D. Albatros 1 11½ 7 4 4    4    3    2    1

Categoría Sub-14. Infantil Subir

 

Clasificación Final Infantil

Pos R.Nº. Xogador FED Club. Pts BUC BUC Prog Prog-1
1 2 ABAL CORES, Lucas GAL Club Xadrez Fontecarmoa 5 22 15½ 19 18   16   13    9    5
2 1 SUAREZ GOMEZ, Julio GAL Club Xadrez Fontecarmoa 5 21½ 13½ 18 17   15   12    9    5
3 5 BAYON ROLO, Juan Andres GAL Club Xadrez Fontecarmoa 4 23 15 15 14   13   11    8    4
4 7 RODRIGUEZ SIGLER, Alexandre GAL Ajedrez Grupo Bazán 4 21½ 13½ 13½ 12½  11½   9½   7    4
5 3 DIAS RODRIGUES, Ivo POR Didaxis-Portugal 4 20½ 13½ 15 14   12   10    7½   4
6 4 RODRIGUEZ DOMINGUEZ, Miguel GAL Escola Xadrez Pontevedra 22 14½ 14 13   11    9    6½   3½
7 10 LOPEZ CARBALLAL, Alonso GAL Club Kárpov-Pontevedra 20½ 14 13½ 12½  10½   8½   6    3½
8 8 MAQUIEIRA VIDAL, Alvaro GAL Escola Xadrez Pontevedra 18 13 13½ 12½  11½   9½   7    3½
9 11 GARCIA ALVAREZ, Alejandro GAL Clube Xadrez Marín 16½ 11½ 11 10    9    8    6    3½
10 18 GRANDE PALACIOS, Ana GAL Club Xadrez Fontecarmoa 14 10 11 11   10    8    6    3½
11 16 GONZALEZ PEREZ, Jose Ramon GAL Club De Ajedrez Lucena 3 21 14½ 11 11   10    8    5½   3
12 6 PORTAS BETANZOS, Ezequiel GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 19 12 11½ 10½   9½   7½   5½   3
13 9 REBOREDA GARCIA, Daniel GAL Escola Xadrez Pontevedra 3 18½ 12½ 13 12   11    9    6    3
14 12 ALVES MACHADO, Joel Gonçalo POR AVE Pedras Salgadas 3 17 11 8 8    7    6    5    3
15 22 TORRADO BAÑOS, Marcos GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 11½ 8 7 7    7    6    5    3
16 15 GONZALEZ CORREA, Sergio GAL A.C.D. Albatros 17½ 13 9 9    8    7    5    2½
17 21 SILVA TEIXEIRA, Mariana Sofia POR C.X.E. Joao Meira 14½ 10 7½   7½   6½   5    2½
18 17 GONZALEZ RODRIGUEZ, Roberto GAL A.C.D. Albatros 2 18½ 12½ 8 8    7    6    4    2
19 14 CASAL BARREIRO, Alejandro GAL Club Xadrez Fontecarmoa 2 14½ 10½ 6 6    5    4    3    2
20 13 BETANZOS JAMARDO, Miriam GAL Club Xadrez Fontecarmoa 17 12 3½   3½   3½   3    1½
21 20 MOREIRA AMORIN, David GAL Clube Xadrez Marín 1 13 10 3 3    3    3    2    1
22 19 MARTINEZ RODRIGUEZ, Adrian GAL A.C.D. Albatros 0 14½ 10 0 0    0    0    0    0

Categoría Sub-16. Cadete Subir

 

Clasificación Final Cadete

Pos R.Nº. Xogador FED Club. Pts BUC BUC Prog Prog-1
1 2 OLIVEIRA MACHADO, Maria Ines POR Didaxis-Portugal 5 20 13½ 16 15   14   12    9    5
2 4 DOMINGUEZ CARNERO, Javier GAL Club De Ajedrez Lucena 5 17 12½ 18 17   15   12½   9    5
3 6 LOMBA GONZALEZ, Sergio GAL A.C.D. Albatros 21 15 19 18   16   13    9    4½
4 1 IGLESIAS GARCIA, Jorge GAL Universidad De Vigo 4 21 14 14 13   11    9    7    4
5 9 RODRIGUEZ REBOREDO, Angel GAL A.C.D. Albatros 4 18½ 12½ 13 13   12   10    7    4
6 7 CARBALLO CANCELA, Manuel GAL Club Kárpov-Pontevedra 22 15 14 13   11    8½   6    3½
7 8 LORENZO DIEGUEZ, Manuel GAL Club De Ajedrez Lucena 3 19 13 12 11   10    8    6    3
8 13 BETANZOS JAMARDO, Adrian GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 18 13½ 11 10    9    8    6    3
9 3 VARELA FERNANDEZ, Andres GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 16½ 11½ 11 11   10    8    6    3
10 10 DIESTE PIÑEIRO, Samuel GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 14 9 9 9    8    7    5    3
11 15 MARTINEZ RODRIGUEZ, Alejandro GAL A.C.D. Albatros 3 12 7 7    7    6    5    3
12 11 MARTINEZ JUSTO, Jesus GAL Club Xadrez Fontecarmoa 2 23 15½ 9 8    7    6    4    2
13 14 DIAZ RODRIGUEZ, Saul GAL A.C.D. Albatros 1 17 12½ 4 4    4    3    2    1
14 16 VERDE SANTIAGO, Guillermo GAL A.C.D. Albatros 1 14 9 5 5    4    3    2    1
15 5 BARRAL CASTRO, Yago GAL Club Kárpov-Pontevedra 0 18 12 0 0    0    0    0    0
16 12 ARES TOCINO, Andrea GAL Club Xadrez Fontecarmoa 0 17 11 0 0    0    0    0    0

Organiza / Informa:

Club de Xadrez Albatros
http://www.xadrezalbatros.com

Federación Galega de Xadrez
http://www.fegaxa.org

 

TablaDeFlandes