Galicia/Galiza
Galicia

XVIII Memorial Adolfo Pedrido
IV Torneo Escolar Memorial Adolfo Pedrido

Vilagarcía de Arousa - Pontevedra

Pavillón deportivo da Rúa Castelao, 13 – Vilagarcía de Arousa

Sábado 18 de setembro de 2010 | Bases

TORNEO DO V CIRCUITO GALEGO ESCOLAR

Informa: Anxo Vilas e José Antonio de Santiago Club Xadrez Fontecarmoa Web

En españolEn galego

Final:

TRES VITORIAS PARA OS XOGADORES DO CX FONTECARMOA

Foto
Julio Suárez e Luis Segura

Durante todo o fin de semana se celebrou o XVIII Memorial Adolfo Pedrido 2010 de categorías base e Absoluto Internacional, co-organizado polo Liceo Casino e pola Fundación Deportiva Municipal de Vilagarcía, coa colaboración do Club de Xadrez Fontecarmoa na execución do evento, que consolidou a Vilagarcía como o centro de atención do xadrez galego.

Na xornada do sábado a participación foi moi numerosa alcanzándose a cifra de 135 xadrecistas inscritos de toda Galicia que disputaron un torneo do Circuíto Escolar repartidos en cinco categorías: Cadete, Infantil, Alevíns, Benxamíns e Promesas, durante todo o día no recinto do Pavillón de Deportes Municipal da rúa Castelao.

A inclusión do torneo, por cuarto ano consecutivo no Circuíto Galego Escolar e a boa traxectoria que vén desenvolvendo esta competición nas súas anteriores edicións, provocou que se superasen todas as previsións de participación, converténdose nun dos máis importante da Comunidade en canto ao número de xogadores.

Despois das seis roldas do campionato, todos os xogadores foron obsequiados con regalos e trofeos doados por Zona Aberta, o Liceo Casino e pola Fundación Deportiva Municipal.

A categoría Cadete deixa como vencedor a Anxo Carreira da Universidade de Santiago, sendo segundo David Gómez del Xadrez Ourense. A terceira posición foi ocupada por Breixo Alvarez do Laroca de Nigrán.

En infantís a vitoria foise para o integrante do Fontecarmoa Luis Segura, seguido por Martín Arellano do Xadrez Ourense e por Javier Domínguez de Ponteareas.

Outra vitoria en alevíns para o Club Xadrez Fontecarmoa, a cargo de Julio Suárez, que afianza o seu liderado no Circuíto. Segundo foi Adrián Gómez e o terceiro posto da xeral foi para Antonio Salas de Ponteareas.

Na categoría Benxamín, o vencedor foi Gabriel Roma do Xadrez Ourense. Segundo finalizou Alberto Iglesias da Casa de Xuventude e terceiro foi Pablo Vidal del Lucena de Vigo.

No cadro dos máis novos, promesas menores de 8 anos, a vitoria caeu de parte doutro vigués, Alex Lorenzo, seguido de David Seoane de Ferrol e Martín Pena de la Universidad de Santiago.

Na xornada do domingo desenvolveuse o Aberto Internacional nos salóns do Liceo Casino, alcanzando unha participación de 65 xogadores. O xogador local Julio Torrado, conseguiu a vitoria ao ceder unicamente unhas táboas nas sete roldas disputadas, superando na clasificación final varios campións galegos que non alcanzaron postos de podio.

A segunda praza, con seis puntos, foi para Samuel Villar de la Universidad de Vigo e a terceira para Martín Boado del Club Marcote, actual campión de España por equipos.

Na franxa sub-2000 os premios foron para os xogadores locais, Gonzalo Bouza Brey e Lucas Abal.

Dende o Liceo Casino, Fundación de Deportes Municipal e Club Xadrez Fontecarmoa, trabállase xa na consolidación desta proba dentro do panorama autonómico como unha das máis importantes e apetecibles para os mellores taboleiros de Galicia.

Club Xadrez Fontecarmoa
http://www.cxfontecarmoa.com/

Sub 8. Promesas. Clasificación Final

Foto

Pos. S/Nº. Xogador S. FED Club Pts BUC BUC Prog Prog-1
1 13 LORENZO VAZQUEZ, Alex   GAL Club De Ajedrez Lucena 6 27 29 23 22   20   18   15   11    6
2 23 SEOANE CASTILLA, David   GAL Círculo Ferrolano 5 26 29 19 18   16   14   12    9    5
3 17 PENA VARELA, Martin   GAL Vicerreitoria Cultura U.S.C. 5 26 27½ 23½ 22½  20½  17½  14   10    5
4 19 PORTELA PELETEIRO, Pablo   GAL Escola Xadrez Pontevedra 5 24½ 26 18 18   17   15   12    9    5
5 15 MENDEZ RIAL, Jorge   GAL Club Xadrez Rianxo 5 21½ 23 15 15   15   14   12    9    5
6 12 LOPEZ GONZALEZ, Alfonso   GAL Círculo Ferrolano 29½ 32½ 23 22   20   17   13½   9    4½
7 11 GONZALEZ IRALA, Jose Carlos   GAL Casa Da Xuventude 28 28½ 21 20   18½  16   12½   9    4½
8 10 GOMEZ CARREÑO, Martin   GAL Club Carmelitas Vedruna 25 27½ 17½ 17½  16½  14½  11½   8    4½
9 22 RODRIGUEZ FERREIROS, Angela F GAL Club Xadrez Fontecarmoa 4 24 26½ 19 18   17   15   12    8    4
10 25 VICTORERO DOMINGUEZ, Oscar   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 4 24 26 14 14   13   11    9    7    4
11 8 GARCIA ALVAREZ, Paula F GAL Club Xadrez Marín 4 23 24½ 17 16   14   12   10    7    4
12 14 MAQUIEIRA VIDAL, Diego   GAL Escola Xadrez Pontevedra 4 20½ 21 16 16   15   13   10    7    4
13 9 GERPE VILAS, Xurxo   GAL Casa Da Xuventude 4 18 19½ 14 14   13   11    9    7    4
14 20 RECUNA ARANDA, Xoan   GAL Xadrez Alexandre Boveda 23 25½ 15 14   12½  11    9½   7    3½
15 3 CAMPAÑA PAZ, Antonio   GAL Xadrez C. M. Ribeira 3 25½ 28 15 14   13   11    9    6    3
16 2 BAYON ROLO, Miguel Angel   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 25½ 28 13 12   11   10    8    6    3
17 1 ABOAL SACRISTAN, Alexandre   GAL Club Kárpov-Pontevedra 3 25 25½ 11 11   10    9    7    5    3
18 6 DURAN OTERO, Anxo   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 23½ 26 12 11   10    9    8    6    3
19 21 RODRIGUEZ FERREIROS, Andres   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 21 22½ 7 7    7    7    6    5    3
20 7 FERNANDEZ ROMANO, Artai   GAL Xadrez C. M. Ribeira 3 18½ 20 10 10    9    8    7    5    3
21 16 MILLAN PEREZ, Antia F GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 14½ 15 9 9    9    8    7    5    3
22 5 DIEGUEZ VILAS, Miguel   ESP Casa Da Xuventude 2 26 28½ 11 10    9    8    6    4    2
23 4 CHARLIN FARIÑA, Alba F GAL Club Xadrez Fontecarmoa 2 23½ 24 8 8    8    7    6    4    2
24 26 VIDAL ACHA, Juan Manuel   GAL Club Kárpov-Pontevedra 2 17 17½ 9 8    7    6    5    4    2
25 24 SERANTES OTERO, Virginia F GAL Club Xadrez Fontecarmoa 1 17 17½ 4 4    4    4    3    2    1
26 18 PICOS MAIZTEGUI, Lucia F GAL Círculo Ferrolano 0 16½ 18½ 0 0    0    0    0    0    0

Sub 10. Benxamíns. Clasificación Final

Foto

Pos. S/Nº. Xogador S. FED Club Pts BUC BUC Prog Prog-1
1 1 ROMA BARGE, Gabriel   GAL Xadrez Ourense 29½ 33 27½ 26½  24½  21½  17½  12½   6½
2 10 IGLESIAS FEIJOO, Alberto   GAL Casa Da Xuventude 27½ 30 22½ 21½  19½  17½  14½  10½   5½
3 26 VIDAL FERNANDEZ, Pablo   GAL Club De Ajedrez Lucena 26½ 28½ 24½ 23½  21½  18½  14½  10½   5½
4 6 FERREIRO SOLLA, Pablo   GAL Escola Xadrez Pontevedra 5 26 28½ 21 20   18   16   13    9    5
5 19 PUGA SANCHEZ, Miguel   GAL Casa Da Xuventude 5 26 28 19 18   17   15   12    9    5
6 8 GERPE VILAS, Brais   GAL Casa Da Xuventude 29½ 32 21½ 20½  18½  15½  12½   8½   4½
7 22 RODRIGUEZ SANCHEZ DE TOCA, Mari   GAL Círculo Ferrolano 22 24 14½ 14½  13½  12½  10½   8    4½
8 13 MARTINEZ PEÑA, Raul   GAL Casa Da Xuventude 4 25 27½ 16 15   14   12   10    7    4
9 24 SEGURA SANTOS, Jorge   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 4 24½ 26 17 17   16   14   11    8    4
10 20 REBOLLO MONTES, Bernardo   GAL Club Xadrez Marín 4 20½ 23 14 14   13   11    9    7    4
11 11 LOPEZ CARBALLAL, Sergio   GAL Club Kárpov-Pontevedra 29½ 31 18½ 17½  15½  12½   9½   6½   3½
12 2 ALVAREZ FERNANDEZ, Mario   GAL Casa Da Xuventude 23 25½ 13½ 13½  12½  11½   9½   7    3½
13 28 VIEITES PEREZ, Pedro   GAL Vicerreitoria Cultura U.S.C. 23 24½ 16½ 15½  13½  11½   9½   6½   3½
14 3 ALVAREZ GONZALEZ, Brais   GAL E.M. Ajedrez Puenteareas 19½ 21 13½ 13   12½  11    8½   6    3½
15 23 SANLES LORENZO, Adam   GAL Xadrez C. M. Ribeira 19½ 20 14½ 13½  12½  11½   9½   7    3½
16 16 OLIVA ARROJO, Juan   GAL Círculo Ferrolano 3 24 26½ 14 13   12   10    8    6    3
17 15 NOYA CATOIRA, Daniel   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 23 24½ 12 12   12   11    9    6    3
18 12 MARTINEZ JUSTO, Sofia F GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 21½ 22 8 8    8    8    7    5    3
19 21 REY SUAREZ, Ivan   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 20 21½ 11 10    9    8    7    5    3
20 18 PAZ PRIETO, Hugo   GAL Círculo Ferrolano 24 25½ 13½ 12½  11½   9½   7½   5    2½
21 14 MELON GOMEZ, Brais   GAL Ajedrez Acd Sanxenxo 19 19½ 8½   8½   7½   6½   4½   2½
22 4 BELLO RAMOS, Martin   GAL Xadrez C. M. Ribeira 17 17½ 5½   5½   5½   5½   4½   2½
23 5 BOULLOSA PEREZ, Sandra F GAL Club Kárpov-Pontevedra 2 25 26½ 8 8    7    6    5    4    2
24 25 TRABAZO TRABAZO, Andrea F GAL Club Kárpov-Pontevedra 2 16 16½ 7 7    6    5    4    3    2
25 17 OTERO EIRAS, Ruben   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 19 19½ 7    6½   6    4½   3    1½
26 9 GONZALEZ VIDAL, Oscar   GAL Xadrez C. M. Ribeira 1 14½ 15 2 2    2    2    2    2    1
27 7 FONTENLA MACARRILLA, Angel   GAL Xadrez C. M. Ribeira 0 21 24½ 0 0    0    0    0    0    0
  27 VIDAL GARCIA, Anxo   GAL Escola Xadrez Pontevedra 0 21 24½ 0 0    0    0    0    0    0

Sub 12. Alevíns. Clasificación Final

Foto

Pos. S/Nº. Xogador S. FED Club Pts BUC BUC Prog Prog-1
1 1 SUAREZ GOMEZ, Julio   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 28½ 29½ 26 25   23   20   16½  12    6½
2 6 GOMEZ DIEGUEZ, Adrian   GAL Xadrez Ourense 6 28½ 31½ 23 22   20   18   15   11    6
3 4 SALAS FERNANDEZ, Antonio   GAL E.M. Ajedrez Puenteareas 29½ 32½ 25 24   22   19   15½  11    5½
4 5 PICOS MAIZTEGUI, Miguel   GAL Círculo Ferrolano 5 25½ 28½ 22 21   19   16   13    9    5
5 7 RODRIGUEZ SIGLER, Alexandre   GAL Escola Ferrola 5 25 28 18 17   16   14   12    9    5
6 2 PORTELA PELETEIRO, Alberto   GAL Escola Xadrez Pontevedra 5 23½ 26½ 19 18   17   15   12    9    5
7 30 RECUNA ARANDA, Miguel   GAL Xadrez Alexandre Boveda 5 23 25 19 18   16   14   12    9    5
8 23 LEIRO VIDAL, Leonardo   GAL Ajedrez Acd Sanxenxo 25½ 27½ 17½ 17½  16½  14½  11½   8    4½
9 15 DOMINGUEZ VIZOSO, Daniel   GAL Eumes De Xadrez Torreón 19½ 20½ 14½ 14½  13½  12½  10½   8    4½
10 3 BAYON ROLO, Juan Andres   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 4 28½ 31½ 22 21   19   16   12    8    4
11 10 DE SANTIAGO RODRIGUEZ, Jorge   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 4 28 30 18 17   16   14   11    8    4
12 24 LOPEZ CARBALLAL, Alonso   GAL Club Kárpov-Pontevedra 4 26 28 16 16   15   13   11    8    4
13 8 DOMINGUEZ FERNANDEZ, Angel   GAL Casa Da Xuventude 4 25½ 28 20 19   17   15   12    8    4
14 32 SABUZ FORNEIRO, Andrea F GAL Club Carmelitas Vedruna 4 23½ 26½ 18 17   15   13   10    7    4
15 31 REPRESA PEREZ, Mireya F GAL Club De Xadrez Laroca 4 23 25 16 15   14   12   10    7    4
16 33 SANTOS GARCIA, Mario   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 4 21½ 24½ 16 16   15   13   11    8    4
17 21 GONZALEZ LOPEZ, Manuel   GAL Escola Ferrola 4 21½ 23 13 13   12   11    9    7    4
18 29 PAZOS GARCIA, Anxo   GAL Club De Ajedrez Lucena 4 18½ 19½ 13 12   11   10    9    7    4
19 17 FERNANDEZ LAGE, Ramon   GAL Vicerreitoria Cultura U.S.C. 3 29½ 31 17 16   14   12    9    6    3
20 28 OLIVA ARROJO, Manuel   GAL Círculo Ferrolano 3 25½ 27½ 15 14   13   11    9    6    3
21 19 GARCIA ALVAREZ, Alejandro   GAL Club Xadrez Marín 3 23½ 25 12 12   11   10    8    6    3
22 9 REBOREDA GARCIA, Daniel   GAL Escola Xadrez Pontevedra 3 23½ 24½ 14 13   12   11    9    6    3
23 16 DORADO MEIJIDE, Andrea F GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 22½ 25½ 14 13   12   10    8    6    3
24 20 GARCIA SOBRINO, David   GAL Escola Xadrez Pontevedra 3 22½ 24½ 13 13   12   10    8    6    3
25 25 LOUREIRO GARCIA, Esteban   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 20 21 11 11   10    9    7    5    3
26 35 VICTORERO DOMINGUEZ, Alejandro   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 19½ 20½ 12 11   10    9    7    5    3
27 22 GRANDE PALACIOS, Ana F GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 18½ 20½ 9 9    9    8    7    5    3
28 12 BUA SOMOZA, David   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 2 20 21 6 6    6    6    5    4    2
29 14 DIZ BARREIRO, Javier   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 2 19 20 8 8    8    7    6    4    2
30 11 BETANZOS JAMARDO, Miriam F GAL Club Xadrez Fontecarmoa 2 19 20 7 7    6    5    4    3    2
31 27 OLIVA ARROJO, Antonio   GAL Círculo Ferrolano 2 18 19 9 9    9    8    6    4    2
32 34 SILVA RODRIGUEZ, Enrique   GAL Casa Da Xuventude 2 14½ 15½ 6 6    6    5    4    3    2
33 18 FILGUEIRA TRABAZO, Pablo   GAL Club Kárpov-Pontevedra 1 19½ 20½ 3 3    3    3    3    2    1
34 26 MARTINEZ BORRAJO, Manuel   GAL Xadrez C. M. Ribeira 1 15 16 2 2    2    2    2    2    1
35 13 CASAL BARREIRO, Alejandro   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 0 18 20 0 0    0    0    0    0    0

Sub 14. Infantís. Clasificación Final

Foto

Pos. S/Nº. Xogador S. FED Club Pts BUC BUC Prog Prog-1
1 3 SEGURA SANTOS, Luis   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 6 28 31½ 24 23   21   18   15   11    6
2 2 ARELLANO PARDO, Martin   GAL Xadrez Ourense 28½ 31½ 21½ 20½  19½  17½  14½  10½   5½
3 7 DOMINGUEZ CARNERO, Javier   GAL Club De Ajedrez Lucena 27½ 30 23 22   20   17   13½  10    5½
4 1 IGLESIAS GARCIA, Jorge   GAL Club De Ajedrez Lucena 5 26½ 29½ 22½ 21½  19½  16½  13    9½   5
5 8 VAZQUEZ GOMEZ, David   GAL Xadrez Ourense 5 25½ 28 20 19   18   16   13    9    5
6 4 ABAL CORES, Lucas   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 4 28 31½ 20 19   17   15   12    8    4
7 9 GONZALEZ REGUEIRO, Rodrigo   GAL Escola Xadrez Pontevedra 4 25½ 28 17 16   15   13   10    7    4
8 5 PRADO ACEBO, Ines F GAL Escola Ferrola 4 25 26½ 17 16   14   12   10    7    4
9 14 ALVAREZ DOMINGUEZ, Lua F GAL Club De Xadrez Laroca 4 22½ 25 13 13   12   11    9    7    4
10 10 CARBALLO CANCELA, Manuel   GAL Club Kárpov-Pontevedra 4 21 21½ 18 17   16   14   11    8    4
11 11 LORENZO DIEGUEZ, Manuel   GAL Club De Ajedrez Lucena 4 20½ 22 17 16   15   13   11    8    4
12 12 MARTINEZ JUSTO, Jesus   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 25 25½ 12 12   11   10    8    6    3
13 6 ALONSO MACIAS, Maria F GAL Escola Xadrez Pontevedra 3 24 25½ 14 13   12   11    9    6    3
14 13 DIESTE PIÑEIRO, Samuel   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 23½ 24 11 11   10    9    8    6    3
15 20 PORTAS BETANZOS, Ezequiel   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 20½ 23 12 12   11    9    7    5    3
16 18 MELON GOMEZ, Adrian   GAL Ajedrez Acd Sanxenxo 3 19½ 20 8 8    8    8    7    5    3
17 19 PEREZ REVENGA, Victor   GAL Escola Xadrez Pontevedra 3 18½ 20 8 8    8    8    7    5    3
18 17 MAQUIEIRA VIDAL, Alvaro   GAL Escola Xadrez Pontevedra 3 17½ 19 9 9    9    8    7    5    3
19 22 VARELA SANTIAGO, Raul   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 2 18 18½ 8 8    7    6    5    4    2
20 16 GAGO GUDE, Ivan Francisco   GAL Xadrez C. M. Ribeira 2 17½ 18 8 8    7    6    5    4    2
21 21 TORRADO BAÑOS, Marcos   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 1 15½ 16 5 5    5    4    3    2    1
22 15 EXPOSITO RUIZ, Pedro   GAL IES Cotarello Valledor 0 21 24½ 0 0    0    0    0    0    0

Sub 16. Cadetes. Clasificación Final

Foto

Pos. S/Nº. Xogador S. FED Club Pts BUC BUC Prog Prog-1
1 6 CARREIRA CASAIS, Anxo   GAL Vicerreitoria Cultura U.S.C. 26½ 28½ 25 24   22½  20   16½  12    6½
2 1 GOMEZ DIEGUEZ, David   GAL Xadrez Ourense 24 26½ 25 24   22½  20   16½  12    6½
3 3 ALVAREZ DOMINGUEZ, Breixo   GAL Club De Xadrez Laroca 27 29½ 20½ 19½  17½  14½  11½   8½   4½
4 7 SANCHEZ GABIN, Aranzazu F GAL Ajedrez Grupo Bazán 4 27½ 28 18½ 17½  15½  13½  11    7½   4
5 5 REY MALDE, Henrique   GAL Círculo Ferrolano 4 23½ 26 17 16   15   13   10    7    4
6 12 LEIRO POZA, Aitor   GAL Club Kárpov-Pontevedra 4 23 25½ 15½ 15½  14½  12½  10    7    4
7 11 PORTO FUENTES, Oscar   GAL Manuel Peleteiro 4 17½ 18 12 12   12   11    9½   7    4
8 4 CRUZ GUERRA, Samuel   GAL Xadrez Ourense 26½ 28½ 14½ 13½  12½  11½   9½   7    3½
9 10 SABUZ FORNEIRO, Martin   GAL Xadrez Ourense 21 21½ 13½ 13½  12½  10½   8½   6    3½
10 2 BLAZQUEZ CRIADO, Sergio   GAL Xadrez Ourense 3 26 28½ 15½ 14½  12½  10½   8½   6    3
11 8 VARELA FERNANDEZ, Andres   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 24½ 25 12 12   11   10    8    6    3
12 9 BARRAL CASTRO, Yago   GAL Club Kárpov-Pontevedra 3 22 24 9 9    9    9    8    6    3
13 15 VARELA PETEIRA, David   GAL Eumes De Xadrez Torreón 3 19 19½ 11½ 10½   9½   8½   7    5½   3
14 13 MARTINEZ SERNANDEZ, Cesar   GAL Manuel Peleteiro 20 20½ 8½   8½   7½   6½   4½   2½
15 14 BETANZOS JAMARDO, Adrian   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 1 17½ 18 6 6    5    4    3    2    1

Organizan:

Logos

 

TablaDeFlandes