Galicia/Galiza
Galicia

VII Torneo Escolar "Centro Comercial A Barca"

Poio - Pontevedra

Centro Comercial “A Barca”. Poio

Sábado 4 de outubro de 2008 | Bases
TORNEO DO CIRCUITO GALEGO ESCOLAR 2008

Informa: Gaspar Pérez Carnero
Club de Xadrez Poio

Final:

Benxamín | Alevín | Infantil | Cadete | Fotos

Categoría Benxamín Subir

Táboa de Torneo Benxamín por Clasificación Final:

Pos. SNo. Nome Elo FED 1.Rd. 2.Rd. 3.Rd. 4.Rd. 5.Rd. 6.Rd.
1 1 Salas Fernandez Antonio 1629 ESP 40 w 1 10 b 1 4 w 1 8 b 1 2 w ½ 7 b 1
2 2 Chao Vale Fernando 1563 ESP 39 b 1 20 w 1 12 b 1 7 w 1 1 b ½ 3 w ½
3 37 Portela Peleteiro Alberto 0 ESP 28 b 1 9 w 1 6 b ½ 19 w 1 18 w 1 2 b ½
4 39 Puga Sanchez Miguel 0 ESP 14 b 1 43 w 1 1 b 0 24 w 1 8 w 1 10 b 1
5 47 Roma Barge Gabriel 0 ESP 29 b 1 13 b 1 7 w 0 20 w 1 21 b 1 9 w 1
6 51 Suarez Gomez Julio 0 ESP 21 b 1 23 w 1 3 w ½ 18 b 0 19 b 1 11 w 1
7 20 Gomez Dieguez Adrian 0 ESP 42 b 1 38 w 1 5 b 1 2 b 0 12 w 1 1 w 0
8 4 Bayon Rolo Juan Andres 0 ESP 35 b 1 22 w 1 25 b 1 1 w 0 4 b 0 20 w 1
9 3 Picos Maiztegui Miguel 1540 ESP 48 w 1 3 b 0 33 w 1 15 b 1 22 w 1 5 b 0
10 24 Lopez Carballal Alonso 0 ESP 26 b 1 1 w 0 41 b 1 27 w 1 25 b 1 4 w 0
11 42 Rivera Valenzuela Luis 0 ESP 52 w 1 18 b 0 13 w 1 31 b 1 16 w 1 6 b 0
12 41 Rivera Valenzuela Jose 0 ESP 24 b 1 30 b 1 2 w 0 23 w 1 7 b 0 29 w 1
13 14 Fernandez Lage Ramón 0 ESP 46 b 1 5 w 0 11 b 0 42 w 1 26 b 1 21 w 1
14 13 Duarte Blanco Christian 0 ESP 4 w 0 35 b 1 34 w 1 22 b 0 40 w 1 18 b 1
15 30 Martinez Peña Raul 0 ESP - - - - - 1 52 w 1 9 w 0 27 b 1 30 b 1
16 22 Grande Palacios Ana 0 ESP 38 b 0 42 w 1 43 b 1 26 w 1 11 b 0 25 w 1
17 35 Padilla Piscuani Inti Edison 0 ESP 41 b 0 36 w 0 39 b 1 28 w 1 24 b 1 23 w 1
18 10 De Santiago Rodriguez Jorge 0 ESP 34 b 1 11 w 1 19 b ½ 6 w 1 3 b 0 14 w 0
19 44 Rodriguez Dominguez Miguel 0 ESP 31 w 1 47 b 1 18 w ½ 3 b 0 6 w 0 22 b 1
20 23 Lomba Gonzalez Daniel 0 ESP 32 w 1 2 b 0 37 w 1 5 b 0 31 w 1 8 b 0
21 25 Lopez Carballal Sergio 0 ESP 6 w 0 44 b 1 30 w 1 38 b 1 5 w 0 13 b 0
22 32 Moreira Goris Simón 0 ESP 37 w 1 8 b 0 47 w 1 14 w 1 9 b 0 19 w 0
23 19 Garcia Ruiz Sergio 0 ESP 44 w 1 6 b 0 32 w 1 12 b 0 34 w 1 17 b 0
24 15 Garcia Alvarez Alejandro 0 ESP 12 w 0 45 b 1 46 w 1 4 b 0 17 w 0 33 w 1
25 43 Rodriguez Alvarez Anxo 0 ESP 36 b 1 41 w 1 8 w 0 33 b 1 10 w 0 16 b 0
26 50 Segura Santos Jorge 0 ESP 10 w 0 40 b 1 50 w 1 16 b 0 13 w 0 39 b 1
27 52 Torres Alfonsin Brais 0 ESP - - 1 48 b 1 31 w 0 10 b 0 15 w 0 40 b 1
28 11 Devesa Melon Daniel 0 ESP 3 w 0 33 b 0 35 w 1 17 b 0 49 w 1 38 b 1
29 21 Grana Gomez Diego 0 ESP 5 w 0 46 b 0 45 w 1 37 b 1 38 w 1 12 b 0
30 8 Cano Vazquez Susana 0 ESP 45 b 1 12 w 0 21 b 0 46 w 1 44 b 1 15 w 0
31 18 Garcia Arcos Xiana 0 ESP 19 b 0 49 w 1 27 b 1 11 w 0 20 b 0 44 w 1
32 49 Santos Garcia Mario 0 ESP 20 b 0 39 w 1 23 b 0 36 w 1 33 b 0 45 w 1
33 31 Melon Gomez Brais 0 ESP 50 b ½ 28 w 1 9 b 0 25 w 0 32 w 1 24 b 0
34 36 Perez Gonzalez Julian 0 ESP 18 w 0 52 b 1 14 b 0 41 w 1 23 b 0 36 w ½
35 29 Martinez Justo Sofia 0 ESP 8 w 0 14 w 0 28 b 0 52 b 1 37 w ½ 47 b 1
36 17 Garcia Arcos Anxo 0 ESP 25 w 0 17 b 1 38 w 0 32 b 0 42 w 1 34 b ½
37 6 Betanzos Jamardo Miriam 0 ESP 22 b 0 50 w 1 20 b 0 29 w 0 35 b ½ 46 w 1
38 48 Sabuz Forneiro Andrea 0 ESP 16 w 1 7 b 0 36 b 1 21 w 0 29 b 0 28 w 0
39 27 Mandada Santaclara Verónica 0 ESP 2 w 0 32 b 0 17 w 0 50 - + 43 b 1 26 w 0
40 26 Loureiro García Esteban 0 ESP 1 b 0 26 w 0 49 b 1 43 w 1 14 b 0 27 w 0
41 9 Carrera Martinez Severino 0 ESP 17 w 1 25 b 0 10 w 0 34 b 0 45 b 0 48 w 1
42 46 Rodriguez Sanchez De Toca Mario 0 ESP 7 w 0 16 b 0 48 w 1 13 b 0 36 b 0 52 w 1
43 7 Bua Somoza David 0 ESP 51 - + 4 b 0 16 w 0 40 b 0 39 w 0 49 b 1
44 45 Rodriguez Ferreiros Angela 0 ESP 23 b 0 21 w 0 - - 1 47 b 1 30 w 0 31 b 0
45 34 Otero Eiras Ruben 0 ESP 30 w 0 24 w 0 29 b 0 48 b 1 41 w 1 32 b 0
46 40 Rey Suarez Ivan 0 ESP 13 w 0 29 w 1 24 b 0 30 b 0 47 w ½ 37 b 0
47 12 Diz Barreiro Javier 0 ESP 49 b 1 19 w 0 22 b 0 44 w 0 46 b ½ 35 w 0
48 28 Martinez Doldan Jaime 0 ESP 9 b 0 27 w 0 42 b 0 45 w 0 52 w 1 41 b 0
49 38 Portela Peleteiro Pablo 0 ESP 47 w 0 31 b 0 40 w 0 - - 1 28 b 0 43 w 0
50 5 Bayon Rolo Miguel Angel 0 ESP 33 w ½ 37 b 0 26 b 0 39 - - - - - - - -
51 33 Muñiz Da Costa Alejandro 0 ESP 43 - - - - - - - - - - - - - - - - -
52 16 Garcia Alvarez Paula 0 ESP 11 b 0 34 w 0 15 b 0 35 w 0 48 b 0 42 b 0

Clasificación Final Benxamín:

Pos. SNo. Nome Elo FED Club Pts BUC
1 1 Salas Fernandez Antonio 1629 ESP EX Ponteareas 22
2 2 Chao Vale Fernando 1563 ESP Ajedrez Viveiro 5 21½
3 37 Portela Peleteiro Alberto 0 ESP Karpov 5 20½
4 39 Puga Sanchez Miguel 0 ESP Casa Xuv Orense 5 20½
5 47 Roma Barge Gabriel 0 ESP Xadrez Ourense 5 18
6 51 Suarez Gomez Julio 0 ESP Fontecarmoa 19
7 20 Gomez Dieguez Adrian 0 ESP Xadrez Ourense 4 21½
8 4 Bayon Rolo Juan Andres 0 ESP Fontecarmoa 4 19½
9 3 Picos Maiztegui Miguel 1540 ESP Circulo Ferrolano 4 19½
10 24 Lopez Carballal Alonso 0 ESP Karpov 4 19
11 42 Rivera Valenzuela Luis 0 ESP Fontecarmoa 4 19
12 41 Rivera Valenzuela Jose 0 ESP Fontecarmoa 4 18
13 14 Fernandez Lage Ramón 0 ESP CDU Santiago 4 17
14 13 Duarte Blanco Christian 0 ESP Xadrez Portas 4 16½
15 30 Martinez Peña Raul 0 ESP   4 15½
16 22 Grande Palacios Ana 0 ESP Fontecarmoa 4 14
17 35 Padilla Piscuani Inti Edison 0 ESP Xadrez Portas 4 13½
18 10 De Santiago Rodriguez Jorge 0 ESP Fontecarmoa 21
19 44 Rodriguez Dominguez Miguel 0 ESP Xadrez Marin 19
20 23 Lomba Gonzalez Daniel 0 ESP Albatros 3 20
21 25 Lopez Carballal Sergio 0 ESP Karpov 3 18½
22 32 Moreira Goris Simón 0 ESP Xadrez Portas 3 18
23 19 Garcia Ruiz Sergio 0 ESP Xadrez Ourense 3 18
24 15 Garcia Alvarez Alejandro 0 ESP Karpov 3 17½
25 43 Rodriguez Alvarez Anxo 0 ESP EX Ponteareas 3 17
26 50 Segura Santos Jorge 0 ESP Fontecarmoa 3 16
27 52 Torres Alfonsin Brais 0 ESP Xadrez Portas 3 16
28 11 Devesa Melon Daniel 0 ESP Sanxenxo 3 16
29 21 Grana Gomez Diego 0 ESP Circulo Ferrolano 3 15½
30 8 Cano Vazquez Susana 0 ESP Grupo Bazán 3 14½
31 18 Garcia Arcos Xiana 0 ESP Xadrez Ourense 3 14½
32 49 Santos Garcia Mario 0 ESP Fontecarmoa 3 13
33 31 Melon Gomez Brais 0 ESP Sanxenxo 16
34 36 Perez Gonzalez Julian 0 ESP EX Ponteareas 15
35 29 Martinez Justo Sofia 0 ESP Fontecarmoa 15
36 17 Garcia Arcos Anxo 0 ESP Xadrez Ourense 14½
37 6 Betanzos Jamardo Miriam 0 ESP Fontecarmoa 13½
38 48 Sabuz Forneiro Andrea 0 ESP Xadrez Ourense 2 17
39 27 Mandada Santaclara Verónica 0 ESP Bueu 2 17
40 26 Loureiro García Esteban 0 ESP Fontecarmoachao 2 16½
41 9 Carrera Martinez Severino 0 ESP EX Ponteareas 2 15½
42 46 Rodriguez Sanchez De Toca Mario 0 ESP Circulo Ferrolano 2 15½
43 7 Bua Somoza David 0 ESP Fontecarmoa 2 15½
44 45 Rodriguez Ferreiros Angela 0 ESP Fontecarmoa 2 15
45 34 Otero Eiras Ruben 0 ESP Fontecarmoa 2 14
46 40 Rey Suarez Ivan 0 ESP Fontecarmoa 15½
47 12 Diz Barreiro Javier 0 ESP Fontecarmoa 12
48 28 Martinez Doldan Jaime 0 ESP Fontecarmoa 1 12½
49 38 Portela Peleteiro Pablo 0 ESP Karpov 1 12½
50 5 Bayon Rolo Miguel Angel 0 ESP Fontecarmoa ½ 14
51 33 Muñiz Da Costa Alejandro 0 ESP Mato II Boiro 0 15
52 16 Garcia Alvarez Paula 0 ESP Karpov 0 15

Categoría Alevín Subir

Táboa de Torneo Alevín por Clasificación Final:

Pos. SNo. Nome Elo FED 1.Rd. 2.Rd. 3.Rd. 4.Rd. 5.Rd. 6.Rd.
1 5 Abal Cores Lucas 1596 ESP 27 w 1 18 b 1 6 w 1 5 b 1 2 w 1 7 b 1
2 4 Lorenzo Dieguez Manuel 1605 ESP 19 b 1 14 w ½ 15 b 1 13 w 1 1 b 0 5 b 1
3 9 Pardo Gomez Jose Ramon 1459 ESP 25 w 1 8 b 1 13 b ½ 12 w ½ 17 b 1 4 w ½
4 7 Gonzalez Regueiro Rodrigo 1569 ESP 32 w 1 6 b 0 11 w 1 25 b 1 14 w 1 3 b ½
5 6 Arellano Pardo Martin 1588 ESP 34 b 1 24 w 1 12 b 1 1 w 0 10 b 1 2 w 0
6 32 Sierra Castro Barbara 0 ESP 28 b 1 4 w 1 1 b 0 9 w 0 23 b 1 17 w 1
7 8 Dominguez Carnero Javier 1506 ESP 22 b 1 15 w 0 19 b 1 26 w 1 9 b 1 1 w 0
8 2 Alonso Macias Maria 1686 ESP 29 b 1 3 w 0 16 b 0 21 w 1 19 b 1 12 w 1
9 11 Rodriguez Reboredo Angel 1271 ESP 23 w ½ 31 b 1 14 w ½ 6 b 1 7 w 0 20 b 1
10 10 Pardo Gomez Juan Carlos 1357 GAL 26 b 1 12 w 0 24 b 1 16 w 1 5 w 0 14 b 1
11 16 Cabanelas Estevez Jose Ignacio 0 ESP 33 b 1 13 w 0 4 b 0 27 w 1 25 b 1 16 w 1
12 1 Segura Santos Luis 1738 ESP 20 w 1 10 b 1 5 w 0 3 b ½ 13 w 1 8 b 0
13 3 Iglesias Garcia Jorge 1650 ESP 21 w 1 11 b 1 3 w ½ 2 b 0 12 b 0 15 w 1
14 29 Prado Acebo Ines 0 ESP 31 w 1 2 b ½ 9 b ½ 23 w 1 4 b 0 10 w 0
15 34 Vazquez Gomez David 0 ESP 16 b 1 7 b 1 2 w 0 17 w 0 29 b 1 13 b 0
16 17 Dieste Piñeiro Samuel 0 ESP 15 w 0 32 b 1 8 w 1 10 b 0 18 w 1 11 b 0
17 13 Alvarez Dominguez Lua 0 ESP 18 w 0 23 b 1 20 w 1 15 b 1 3 w 0 6 b 0
18 30 Rial Garcia Anton 0 ESP 17 b 1 1 w 0 23 b 0 28 w 1 16 b 0 27 w 1
19 21 Gonzalvez Becerra Pablo 0 ESP 2 w 0 33 b 1 7 w 0 30 b 1 8 w 0 26 b 1
20 18 Garcia Jamardo Hector 0 ESP 12 b 0 22 w 1 17 b 0 24 w 1 26 b 1 9 w 0
21 20 Gonzalez Maestro Adrian 0 ESP 13 b 0 26 w 0 22 b 1 8 b 0 32 w 1 25 w 1
22 25 Nieto Diz Daniel 0 ESP 7 w 0 20 b 0 21 w 0 34 w 1 28 b 1 29 w 1
23 28 Portas Betanzos Ezequiel 0 ESP 9 b ½ 17 w 0 18 w 1 14 b 0 6 w 0 31 b 1
24 31 Rivera Valenzuela Beatriz 0 ESP 30 w 1 5 b 0 10 w 0 20 b 0 31 w ½ 32 b 1
25 26 Ocampo Rivas Juan Ramon 0 ESP 3 b 0 29 w 1 28 b 1 4 w 0 11 w 0 21 b 0
26 27 Padilla Piscuani Sandro Cesar 0 ESP 10 w 0 21 b 1 30 w 1 7 b 0 20 w 0 19 w 0
27 22 Martinez Justo Jesus 0 ESP 1 b 0 28 w 0 33 w 1 11 b 0 30 w 1 18 b 0
28 15 Blanco Seijas Antia 0 ESP 6 w 0 27 b 1 25 w 0 18 b 0 22 w 0 34 b 1
29 19 Garcia Señorans Brais 0 ESP 8 w 0 25 b 0 32 w 1 31 b 1 15 w 0 22 b 0
30 14 Andión Linares Marta 0 ESP 24 b 0 34 w 1 26 b 0 19 w 0 27 b 0 33 w 1
31 12 Abal Rodriguez Andrea 0 ESP 14 b 0 9 w 0 34 b 1 29 w 0 24 b ½ 23 w 0
32 24 Melon Gomez Adrian 0 ESP 4 b 0 16 w 0 29 b 0 33 w 1 21 b 0 24 w 0
33 33 Torrado Baños Marcos 0 ESP 11 w 0 19 w 0 27 b 0 32 b 0 34 w 1 30 b 0
34 23 Meizoso Regueira Tamara 0 ESP 5 w 0 30 b 0 31 w 0 22 b 0 33 b 0 28 w 0

Clasificación Final Alevín por Clasificación Final:

Pos. Nome Elo Pts BUC
1 Abal Cores Lucas 1596 6 19½
2 Lorenzo Dieguez Manuel 1605 19½
3 Pardo Gomez Jose Ramon 1459 18½
4 Gonzalez Regueiro Rodrigo 1569 17½
5 Arellano Pardo Martin 1588 4 20½
6 Sierra Castro Barbara 0 4 20
7 Dominguez Carnero Javier 1506 4 19
8 Alonso Macias Maria 1686 4 17
9 Rodriguez Reboredo Angel 1271 4 16½
10 Pardo Gomez Juan Carlos 1357 4 16
11 Cabanelas Estevez Jose Ignacio 0 4 15
12 Segura Santos Luis 1738 20
13 Iglesias Garcia Jorge 1650 19½
14 Prado Acebo Ines 0 3 19½
15 Vazquez Gomez David 0 3 18
16 Dieste Piñeiro Samuel 0 3 18
17 Alvarez Dominguez Lua 0 3 17½
18 Rial Garcia Anton   3 16½
19 Gonzalvez Becerra Pablo   3 16½
20 Garcia Jamardo Hector   3 16
21 Gonzalez Maestro Adrian   3 14½
22 Nieto Diz Daniel   3 14
23 Portas Betanzos Ezequiel   17
24 Rivera Valenzuela Beatriz   14½
25 Ocampo Rivas Juan Ramon   2 18
26 Padilla Piscuani Sandro Cesar   2 17
27 Martinez Justo Jesus   2 17
28 Blanco Seijas Antia   2 14
29 Garcia Señorans Brais   2 13½
30 Andión Linares Marta   2 10½
31 Abal Rodriguez Andrea   14
32 Melon Gomez Adrian   1 15
33 Torrado Baños Marcos   1 12
34 Meizoso Regueira Tamara   0 12½

Categoría Infantil Subir

Táboa de Torneo Infantil por Clasificación Final:

Pos. SNo. Nome Elo FED 1.Rd. 2.Rd. 3.Rd. 4.Rd. 5.Rd. 6.Rd.
1 6 Carreira Casais Anxo 1672 ESP 20 b 1 14 w 1 13 b 1 4 w ½ 7 b 1 2 b 1
2 10 Palacios Gonzalez Miguel 1595 ESP 24 b 1 3 w 1 11 b 1 5 w 1 4 b 1 1 w 0
3 3 Alvarez Dominguez Breixo 1741 ESP 10 w 1 2 b 0 8 w 1 16 b 1 6 w 1 5 b 1
4 1 Villar Perez Samuel 1977 ESP 23 w 1 9 b 1 6 w 1 1 b ½ 2 w 0 10 b 1
5 4 Gomez Dieguez David 1706 ESP 30 - + 15 w 1 12 b 1 2 b 0 9 w 1 3 w 0
6 7 Barral Castro Yago 1671 ESP 27 w 1 8 b 1 4 b 0 13 w 1 3 b 0 11 w 1
7 2 Medarde Santiago Luis Marcos 1781 ESP 22 b 1 12 w 0 20 b 1 14 w 1 1 w 0 16 b 1
8 14 Sabuz Forneiro Martin 1498 ESP 28 b 1 6 w 0 3 b 0 20 w 1 21 b 1 15 w 1
9 8 Cruz Guerra Samuel 1658 ESP 25 b 1 4 w 0 28 b 1 21 w 1 5 b 0 14 w 1
10 18 Varela Fernandez Andres 1352 ESP 3 b 0 24 w 1 15 b 1 12 w 1 11 b ½ 4 w 0
11 5 Marino Gonzalez Alejandro 1687 ESP 18 w 1 16 b 1 2 w 0 17 b 1 10 w ½ 6 b 0
12 9 Rey Malde Henrique 1597 ESP 17 w 1 7 b 1 5 w 0 10 b 0 13 w ½ 23 b 1
13 15 Lomba Gonzalez Sergio 1456 ESP 21 w 1 23 b 1 1 w 0 6 b 0 12 b ½ 22 w 1
14 13 Riobo Mayo Lois 1517 ESP 29 w 1 1 b 0 18 w 1 7 b 0 17 w 1 9 b 0
15 11 Rodriguez Dominguez Javier 1593 ESP 19 w 1 5 b 0 10 w 0 18 b 1 23 w 1 8 b 0
16 12 Sanchez Gabin Aranzazu 1538 ESP 26 b 1 11 w 0 25 b 1 3 w 0 22 b 1 7 w 0
17 24 Garcia Rodriguez Manuel 0 ESP 12 b 0 22 w 1 24 b 1 11 w 0 14 b 0 20 w 1
18 20 Araujo González Javier 0 ESP 11 b 0 26 w 1 14 b 0 15 w 0 28 b 1 21 w 1
19 26 Luaño Louzao Jacobo 0 ESP 15 b 0 20 w 0 22 b 0 28 w 1 25 b 1 24 w 1
20 21 Betanzos Jamardo Adrian 0 ESP 1 w 0 19 b 1 7 w 0 8 b 0 26 w 1 17 b 0
21 30 Rano Conde Clara 0 ESP 13 b 0 - - 1 27 w 1 9 b 0 8 w 0 18 b 0
22 17 Garrido Rodriguez Ruben 1387 ESP 7 w 0 17 b 0 19 w 1 29 b 1 16 w 0 13 b 0
23 16 Grande Palacios Fatima 1402 ESP 4 b 0 13 w 0 26 b 1 25 w 1 15 b 0 12 w 0
24 25 Leiro Poza Aitor 0 ESP 2 w 0 10 b 0 17 w 0 27 b 1 29 w 1 19 b 0
25 23 Fernandez Pereiro Alfonso 0 ESP 9 w 0 29 b 1 16 w 0 23 b 0 19 w 0 - - 1
26 27 Mandado Santaclara Abel 0 ESP 16 w 0 18 b 0 23 w 0 - - 1 20 b 0 28 w 1
27 22 Blanco Seijas Adrián 0 ESP 6 b 0 28 w 0 21 b 0 24 w 0 - - 1 29 b 1
28 29 Nieto Luna Alessandro 0 ESP 8 w 0 27 b 1 9 w 0 19 b 0 18 w 0 26 b 0
29 28 Nieto Diz Carolina 0 ESP 14 b 0 25 w 0 - - 1 22 w 0 24 b 0 27 w 0
30 19 Bento Iglesias Anxo 1346 ESP 5 - - - - - - - - - - - - - - - - -

Clasificación Final Infantil:

Pos. Nome Elo Pts BUC
1 Carreira Casais Anxo 1672 20
2 Palacios Gonzalez Miguel 1595 5 22
3 Alvarez Dominguez Breixo 1741 5 20
4 Villar Perez Samuel 1977 22
5 Gomez Dieguez David 1706 4 20½
6 Barral Castro Yago 1671 4 20½
7 Medarde Santiago Luis Marcos 1781 4 17
8 Sabuz Forneiro Martin 1498 4 15½
9 Cruz Guerra Samuel 1658 4 14
10 Varela Fernandez Andres 1352 19½
11 Marino Gonzalez Alejandro 1687 18½
12 Rey Malde Henrique 1597 17½
13 Lomba Gonzalez Sergio 1456 17
14 Riobo Mayo Lois 1517 3 19½
15 Rodriguez Dominguez Javier 1593 3 17
16 Sanchez Gabin Aranzazu 1538 3 16
17 Garcia Rodriguez Manuel 0 3 14
18 Araujo González Javier 0 3 12½
19 Luaño Louzao Jacobo 0 3 10½
20 Betanzos Jamardo Adrian 0 2 19½
21 Rano Conde Clara 0 2 17½
22 Garrido Rodriguez Ruben 1387 2 16½
23 Grande Palacios Fatima 1402 2 16
24 Leiro Poza Aitor 0 2 16
25 Fernandez Pereiro Alfonso 0 2 15
26 Mandado Santaclara Abel 0 2 13
27 Blanco Seijas Adrián 0 2 11½
28 Nieto Luna Alessandro 0 1 15½
29 Nieto Diz Carolina 0 1 11½
30 Bento Iglesias Anxo 1346 0 15½

Categoría Cadete Subir

Táboa de Torneo Cadete por Clasificación Final:

Pos. SNo. Nome Elo FED 1.Rd. 2.Rd. 3.Rd. 4.Rd. 5.Rd. 6.Rd.
1 1 Alonso Macias Victor 2019 ESP 8 w 1 5 b 1 4 w 1 3 b 0 6 w 1 2 b ½
2 3 Alonso Caamano Ruben 1853 ESP 6 w 1 9 b 1 3 w 0 8 b 1 5 w 1 1 w ½
3 2 Gallego Martin Miguel 1934 ESP 14 b 1 7 w 1 2 b 1 1 w 1 4 b 0 5 w 0
4 4 Portela Gonzalez Adrian 1829 ESP 10 b 1 11 w 1 1 b 0 9 w 1 3 w 1 7 b 0
5 8 Montans Lopez Adrian 1600 ESP 16 b 1 1 w 0 10 b 1 13 w 1 2 b 0 3 b 1
6 11 Abal Cores Christian 1511 ESP 2 b 0 13 w 1 11 b 1 12 w 1 1 b 0 8 b 1
7 5 Lopez Grana Carmen 1720 ESP 12 w 1 3 b 0 8 w 0 11 b 1 9 b 1 4 w 1
8 9 Rodriguez Varela Ruben 1593 ESP 1 b 0 16 w 1 7 b 1 2 w 0 13 b 1 6 w 0
9 14 Tubio Agrasar Pablo 1251 ESP 17 - + 2 w 0 14 b 1 4 b 0 7 w 0 13 w 1
10 12 Otero Perez Javier 1494 ESP 4 w 0 15 b 1 5 w 0 14 b ½ 12 b 1 11 w ½
11 7 Roma Barge Luis 1611 ESP 15 w 1 4 b 0 6 w 0 7 w 0 16 b 1 10 b ½
12 13 Paz Perez Santiago 1338 ESP 7 b 0 14 w ½ 16 b 1 6 b 0 10 w 0 15 w 1
13 17 Garcia Paz Martin 0 ESP - - 1 6 b 0 15 w 1 5 b 0 8 w 0 9 b 0
14 10 Rivera Couce Aday 1560 ESP 3 w 0 12 b ½ 9 w 0 10 w ½ 15 b ½ 16 w 0
15 15 Ansede Taboada Adrian 0 ESP 11 b 0 10 w 0 13 b 0 16 w 1 14 w ½ 12 b 0
16 16 Berridi Solla Felix 0 ESP 5 w 0 8 b 0 12 w 0 15 b 0 11 w 0 14 b 1
17 6 Cascallar Taboada Diego 1664 ESP 9 - - - - - - - - - - - - - - - - -

Clasificación Final Cadete:

Pos. Nome Elo Pts BUC
1 Alonso Macias Victor 2019 20½
2 Alonso Caamano Ruben 1853 19½
3 Gallego Martin Miguel 1934 4 21
4 Portela Gonzalez Adrian 1829 4 18
5 Montans Lopez Adrian 1600 4 17½
6 Abal Cores Christian 1511 4 17
7 Lopez Grana Carmen 1720 4 16
8 Rodriguez Varela Ruben 1593 3 18½
9 Tubio Agrasar Pablo 1251 3 17
10 Otero Perez Javier 1494 3 14½
11 Roma Barge Luis 1611 16½
12 Paz Perez Santiago 1338 14
13 Garcia Paz Martin 0 2 16½
14 Rivera Couce Aday 1560 13½
15 Ansede Taboada Adrian 0 11
16 Berridi Solla Felix 0 1 13½
17 Cascallar Taboada Diego 1664 0 15

Patrocina:

Logo
Centro Comercial A Barca

Organiza:

Logo
Clube de Xadrez Poio

Colabora:

Logo
Federación Galega de Xadrez

 

TablaDeFlandes