Galicia/Galiza
Galicia

III Aberto Internacional Concello de Valga
e Campionato de Xadrez Escolar

Poio - Pontevedra

Centro Comercial “A Barca”. Poio | Bases

Sábado 3 de outubro de 2009
TORNEO DO IV CIRCUITO GALEGO ESCOLAR

Informa: Gaspar Pérez Carnero y Juan José Orellano
Club de Xadrez Poio

Clasificación Final Categorías:

Sub8 | Sub10 | Sub12 | Sub14 | Sub16

Categoría Sub8 Subir

Clasificación Final Sub 8

Foto

Pos Nome Club Pts BH. BH. Fide Fide
1 Segura Santos Jorge CXFontecarmoa 6 17 18½ 21 20   18   15   11    6
2 Mendez Rial Jorge Xadrez Rianxo 5 16 19 15 15   14   12    9    5
3 Ferreiro Solla Pablo EXP 4 23 26 18 17   15   12    8    4
4 Represa Perez Mireya Xadrez Laroca 4 17½ 18 14 14   13   11    8    4
5 Martinez Doldan Jaime CXFontecarmoa 4 16½ 17½ 14 13   12   10    7    4
6 Pena Varela Martin USC 4 16 16½ 14 13   11    9    7    4
7 Oliva Arrojo Juan Circulo Ferrolano 4 15 17 12 11   10    9    7    4
8 Rodriguez Ferreiros Angela CXFontecarmoa 18½ 21½ 15½ 14½  12½   9½   6½   3½
9 Rey Suarez Ivan CXFontecarmoa 14 15½ 13½ 12½  11½   9½   6½   3½
10 Bayon Rolo Miguel Angel CXFontecarmoa 3 21½ 23½ 12 11    9    7    5    3
11 Lorenzo Vazquez Alex Xadrez Lucena 3 19½ 21½ 11 11   10    8    6    3
12 Capdevila Loredo Hugo Torreon de Pontedeume 3 18½ 19½ 12 11    9    7    5    3
13 Gonzalez Magariños Daniel CD Portas 3 17½ 18½ 11 10    9    8    6    3
14 Rodriguez Ferreiros Andres CXFontecarmoa 3 16 17½ 9 9    9    8    6    3
15 Rico Perez Jose Miguel Circulo Ferrolano 3 13½ 14 8 8    8    7    5    3
16 Garcia Alvarez Paula Xadrez Karpov 15½ 16½ 7 7    6    5    4    2½
17 Maquieira Vidal Diego EXP 2 18 18½ 8 7    6    5    4    2
18 Gonzalez Irala Jose Carlos Casa da Xuventude 2 17 18 10 9    8    6    4    2
19 Otero Eiras Ruben CXFontecarmoa 2 15 15½ 3 3    3    3    3    2
20 Victorero Dominguez Oscar CXFontecarmoa 15 17 6 6    5    4    3    1½
21 Charlin Fariña Alba Fontecarmoa 1 15½ 17 3 3    3    3    2    1
22 Bouza Freire-Leston Samson CXFontecarmoa 0 15½ 18½ 0 0    0    0    0    0
23 Crespo Fuentes Alex Escola Lalin 0 15 18 0 0    0    0    0    0
  Hidalgo Mera Brais Xadrez Alexandre Boveda 0 15 18 0 0    0    0    0    0
  Recuna Aranda Xoan Xadrez Alexandre Boveda 0 15 18 0 0    0    0    0    0
26 Seoane Castilla David Circulo Ferrolano 0 15 16½ 0 0    0    0    0    0

Categoría Sub10 Subir

Clasificación Final Sub10

Foto

Pos Nome Club Pts BH. BH. Fide Fide
1 Vidal Fernandez Pablo Xadrez Lucena 6 19 20½ 21 20   18   15   11    6
2 Puga Sanchez Miguel Casa da Xuventude 5 17½ 19 18 17   15   12    9    5
3 Roma Barge Gabriel Xadrez Ourense 21½ 23½ 16½ 15½  14   11½   8    4½
4 Padilla Picuasi Inti Edison CD Portas 4 20½ 23 14 14   13   11    8    4
5 Lomba Gonzalez Daniel Deportiva Albatros 4 19½ 20½ 17 16   14   11    8    4
6 De Santiago Rodríguez Jorge CXFontecarmoa 4 19 21½ 14 13   11    9    7    4
7 Rivera Valenzuela Jose CXFontecarmoa 4 18 19½ 15 14   12½  10    7    4
8 Torres Alfonsin Brais CD Portas 4 16 18 13 12   11    9    7    4
9 Dominguez Fernandez Angel Casa da Xuventude 17 17 13½ 12½  10½   8½   6    3½
10 Bugliot Mateo Diego Club Cambre 3 19½ 19½ 9 9    9    8    6    3
11 Rivera Valenzuela Luis CXFontecarmoa 3 18½ 21½ 13 12   11    9    6    3
12 Victorero Dominguez Alejandro CXFontecarmoa 3 18½ 20½ 14 13   11    9    6    3
13 Oliva Arrojo Antonio Circulo Ferrolano 3 16½ 17½ 9 9    8    7    5    3
14 Vieites Perez Pedro USC 3 15½ 17 11 10    9    8    6    3
15 Lopez Carballal Sergio Xadrez Karpov 3 13 14 10 10    9    7    5    3
16 Oliva Arrojo Manuel Circulo Ferrolano 3 12½ 12½ 8 8    7    6    5    3
17 Leiro Vidal Leonardo CCD Sanxenxo 2 18½ 18½ 8 7    6    5    4    2
18 Dorado Meijide Andrea CXFontecarmoa 2 16½ 17½ 9 8    7    6    4    2
19 Vilar Carpente Hector Circulo Ferrolano 2 16 16 7 6    5    4    3    2
20 Rua Refojos Anxo Fischer-Moaña 2 10½ 10½ 5 5    5    5    4    2
21 Pazos Porta Daniel Circulo Ferrolano 1 15 17 4 4    4    3    2    1
22 Dieguez Vazquez Antonio Escola Lalin 0 15½ 18½ 0 0    0    0    0    0
  Recuna Aranda Miguel Xadrez Alexandre Boveda 0 15½ 18½ 0 0    0    0    0    0
24 Diz Barreiro Javier CXFontecarmoa 0 15 17½ 0 0    0    0    0    0
  Loureiro Garcia Esteban CXFontecarmoa 0 15 17½ 0 0    0    0    0    0
26 Santos Garcia Mario CXFontecarmoa 0 15 16½ 0 0    0    0    0    0
27 Rodriguez Sanchez de Toca Mario Circulo Ferrolano 0 13 14½ 0 0    0    0    0    0

Categoría Sub12 Subir

Clasificación Final Sub12

Foto

Pos Nome Club Pts BH. BH. Fide Fide
1 Gomez Dieguez Adrian Xadrez Ourense 19½ 22½ 20 19   17   14   10    5½
2 Picos Maiztegui Miguel Circulo Ferrolano de Xadr 19½ 20 20 19   17   14   10    5½
3 Graña Gomez Diego Circulo Ferrolano de Xadr 17½ 19½ 13 13   12   10½   8    4½
4 Rodriguez Sigler Alexandre Grupo Bazan 4 21 22½ 17 16   14   11    8    4
5 Suarez Gomez Julio CXFontecarmoa 4 20½ 22½ 16 15   13   11    8    4
6 Bayon Rolo Juan Andres CXFontecarmoa 4 19½ 22½ 15 14   12   10    7    4
7 Prado Acebo Ines Grupo Bazan 4 16½ 18½ 13 12   11    9    7    4
8 Gonzalez Lopez Manuel Grupo Bazan 4 16 18 14 13   12   10    7    4
9 Lopez Carballal Alonso Xadrez Karpov 18 19½ 12 12   11    9½   7    3½
10 Rodriguez Dominguez Miguel Xadrez Marin 17½ 18½ 11 10    9    7½   6    3½
11 Garcia Jamardo Hector CD Portas 3 20 22½ 15 14   12    9    6    3
12 Rodriguez Varela Emma Circulo de Naron 3 18½ 19½ 12 11    9    7    5    3
13 Padilla Picuasi Sandro Cesar CD Portas 3 16½ 17½ 10 9    8    7    5    3
14 Reboreda Garcia Daniel EXP 3 14 15½ 11 10    9    8    6    3
15 Vazquez Antonio CD Portas 3 13½ 15½ 9 9    8    7    5    3
16 Garcia Alvarez Alejandro Xadrez Karpov 3 13 13½ 9 9    9    8    6    3
17 Sabuz Forneiro Andrea Xadrez Ourense 3 12½ 13½ 8 8    8    7    5    3
18 Portas Betanzos Ezequiel CXFontecarmoa 18 19 10 9    8    6½   5    2½
19 Grande Palacios Ana CXFontecarmoa 2 17 19½ 9 9    8    6    4    2
20 Maquieira Vidal Alvaro EXP 2 16½ 18 7 7    6    5    4    2
21 Andion Liñares Marta CXFontecarmoa 2 16 17½ 6 6    6    5    4    2
22 Doval Villca Sofia - 2 14½ 15 6 6    5    4    3    2
23 Blanco Seijas Antia CXFontecarmoa 2 14½ 15 4 4    4    4    3    2
24 Lojo Santorum Sara - 1 14½ 15½ 2 2    2    2    2    1
25 Betanzos Jamardo Miriam CXFontecarmoa 1 14½ 15 4 4    4    3    2    1
26 Espiña Prieto Sara Escola Lalin 0 15½ 18½ 0 0    0    0    0    0

Categoría Sub14 Subir

Clasificación Final Sub14

Foto

Pos Nome Club Pts BH. BH. Fide Fide
1 Arellano Pardo Martin Xadrez Ourense 19½ 20 20½ 19½  17½  14½  10½   5½
2 Lomba Gonzalez Sergio Deportiva Albatros 5 19 19½ 18 17   15½  13    9½   5
3 Gomez Dieguez David Xadrez Ourense 21 24 16½ 15½  14   11½   8    4½
4 Sierra Castro Barbara CD Portas 4 18 19½ 14 13   11    9    7    4
5 Blazquez Criado Sergio Xadrez Ourense 4 16½ 18 13½ 13   11½  10    7½   4
6 Carballo Cancela Manuel Xadrez Karpov 4 14½ 15 12 11½  11    9½   7    4
7 Varela Fernandez Andres CXFontecarmoa 20½ 22 15½ 14½  12½   9½   6½   3½
8 Lorenzo Dieguez Manuel Xadrez Lucena 18½ 19 13 13   12   10    7    3½
9 Rey Malde Henrique Circulo Ferrolano 3 17 17½ 11 10    9    8    6    3
10 Dominguez Carnero Javier Xadrez Lucena 3 16½ 18 10 10    9    7    5    3
11 Dieste Piñeiro Samuel CXFontecarmoa 3 12½ 13 9 8    7    6    5    3
12 Lamas Luaña Jacobo CXFontecarmoa 2 17 19 8 8    7    6    4    2
13 Barral Castro Yago Xadrez Karpov 2 16½ 19½ 11 10    8    6    4    2
14 Betanzos Jamardo Adrian CXFontecarmoa 2 14½ 15 5 5    5    5    4    2
15 Alonso Macias Maria Club Kárpov 2 13½ 14 5 5    5    4    3    2
16 Rivera Valenzuela Beatriz CXFontecarmoa 1 18½ 20½ 6 5    4    3    2    1
17 Melon Gomez Adrian CCD Sanxenxo 1 18½ 20 4 4    4    3    2    1
18 Riobo Mayo Lois EXP 0 15½ 18½ 0 0    0    0    0    0
19 Calandria Dobarro Juan Pablo Escola Lalin 0 15 18 0 0    0    0    0    0
20 Vazquez Gomez David Xadrez Ourense 0 15 15½ 0 0    0    0    0    0

Categoría Sub16 Subir

Clasificación FinalSub16

Foto

Pos Nome Club Pts BH. BH. Fide Fide
1 Villar Perez Samuel Universidad de Vigo 19 22 20½ 19½  17½  14½  10½   5½
2 Rivera Couce Aday Grupo Bazan 20 21 13 13   12   10½   8    4½
3 Cruz Guerra Samuel Xadrez Ourense 19 21 17 16   14   11    8    4½
4 Medarde Santiago Luis M. USC 4 19 21 12½ 12½  11½  10    7½   4
5 Abal Cores Lucas CXFontecarmoa 4 17 17 13 12   11    9    7    4
6 Alvarez Dominguez Breixo Xadrez Laroca 18 20 14 13   12   10    7    3½
7 Barral Lijo Javier EXP 3 20 22 14 13   11    9    6    3
8 Carreira Casais Anxo USC 3 18½ 19½ 11 10    9    7    5    3
9 Palacios Gonzalez Miguel Xadrez Pontevedra 3 18 18 12 11    9    7    5    3
10 Montans Lopez Adrian CXFontecarmoa 3 16½ 18½ 11 10    9    8    6    3
11 Sabuz Forneiro Martin Xadrez Ourense 3 15½ 15½ 8 8    7    6    5    3
12 Blanco Seijas Adrian CXFontecarmoa 2 15½ 15½ 5 5    5    4    3    2
13 Nieto Luna Alessandro CD Portas 2 14½ 15½ 8 8    7    6    4    2
14 Otero Perez Javier CXFontecarmoa 2 13 13 7 7    7    6    4    2
15 Lopez Castro Alberto CXFontecarmoa 1 13½ 13½ 2 2    2    2    2    1
16 Paz Martinez Cibran Fischer-Moaña 0 14 15 0 0    0    0    0    0

atrocina:

Logo
Centro Comercial A Barca

Organiza:

Logo
Clube de Xadrez Poio

Colabora:

Logo
Federación Galega de Xadrez

 

TablaDeFlandes