Galicia/Galiza
Galicia

III Circuito Galego Escolar
Clasificación Final

Galicia. 2008

Sub 10:

Foto
Campións Circuito Sub-10

Pto.
NOME
CLUB/ESCOLA
F.Our. S.Rita Mar. Saln Mug Vilan Vilag Ponte MVlg Valga Ptos
1
Salas Fernández, Antonio
Ponteareas
5,1 4,5 5,0     6,0 5,5 5,5 5,1 5,5 32,7
2
Chao Vale, Fernando
Viveiro
5,6 5,5 5,0 6,0 5,0   3,0 5,0 5,1 4,5 32,2
3
Roma Barge, Gabriel
Xadrez Ourense
4,7 4,0 6,0 4,5   4,0 5,5 5,0 4,3 5,0 30,7
4
Picos Maiztegui, Miguel
Circulo Ferrolano
5,1 5,0 4,0 5,0 5,0 3,0 4,5 4,0 6,0 4,0 30,6
5
Portela Peleteiro, Alberto
Karpov
6,0   3,5 5,0 4,5 5,0 4,5 5,0 4,3 5,0 30,5
6
Rivera Valenzuela, José
Fontecarmoa
5,1 5,0 5,0 4,0 4,0 5,0 5,0 4,0 4,3 4,0 29,4
7
Suárez Gómez, Julio
Fontecarmoa
4,3 5,5 4,0 4,0 5,5 3,5 4,5 4,5 3,9 5,0 29,3
8
Rodríguez Domínguez, Miguel
Xadrez Marin
4,3   5,0 4,0   4,5 5,0 3,5 4,3 4,5 27,6
9
Gómez Diéguez, Adrián
Xadrez Ourense
4,3 4,5 4,0 3,5   4,5 4,0 4,0 4,7 5,0 27,0
10
Bayón Rolo, Juan Andrés
Fontecarmoa
4,3 4,0   5,0 4,0 4,0 4,5 4,0 4,7 3,5 26,5
11
Graña Gómez, Diego
Circulo Ferrolano
4,3 4,0 3,5 2,0 4,0 4,5 4,0 3,0 4,3 4,5 25,6
12
Puga Sánchez, Miguel
Casa da Xuventude
3,4 5,0 4,0     4,0 4,0 5,0 0,0 3,0 25,4
13
Lorenzo Vázquez, Antonio
Circulo Ferrolano
4,3 3,5 5,0 5,0 4,0 3,0 3,0   2,6 3,5 25,3
14
Rivera Valenzuela, Luís
Fontecarmoa
3,9 3,0 4,5 4,5 4,0 3,0 4,0 4,0 3,4 4,0 25,0
15
Rodríguez Sigler, Alexandre
Escola Ferrolá de Xadrez
3,4 4,0 5,0 3,5 3,0 4,0 3,0   4,3 3,5 24,2
16
De Santiago Rodríguez, Jorge
Fontecarmoa
4,3 3,0   4,0 3,0 4,0 3,0 3,5 4,3 4,0 24,1
17
Lomba González, Daniel
Albatros A Guarda
3,4   4,0     5,0 4,0 3,0 4,3 0,0 23,7
18
Fernández Lage, Ramón
Conxo
4,3 3,5   3,0 3,0   4,0 4,0 3,4 4,0 23,2
19
Grande Palacios, Ana
Fontecarmoa
3,4 3,0 3,0 4,0 3,0 3,0 2,0 4,0 4,3 4,0 22,7
20
Rodríguez Álvarez, Anxo
Ponteareas
3,4 4,0       3,5 3,5 3,0 3,4 4,0 21,8
21
Garrido Novoa, Guillermo
Xadrez Ourense
3,4 2,5 3,0 3,0     4,0   4,3   20,2
22
Martínez Peña, Raúl
Casa Xuventude
3,4   2,5 3,5   3,0 3,0 4,0 2,6 3,0 19,9
23
García Álvarez, Alejandro
Karpov
  3,0 3,5 3,0   3,5 3,0 3,0 3,4 3,0 19,4
24
Segura Santos, Jorge
Fontecarmoa
3,4   3,0     3,0 3,0 3,0 3,4 2,0 18,8
25
Devesa Melón, Daniel
C.C.D. Sanxenxo
  1,0   3,0 3,0 2,0 3,0 3,0 3,4 2,5 17,9
26
Betanzos Jamardo, Miriam
Fontecarmoa
1,7 2,0   2,5 3,5 2,0 3,0 2,5 3,0 3,0 17,5
27
López Carballal, Alonso
Karpov
5,1           0,0 4,0 4,3 4,0 17,4
28
Torres Alfonsín, Brais
Xadrez Portas
      3,0   3,0   3,0 3,9 4,0 16,9
29
García Arcos, Anxo
Padre Feijoó
2,6 2,0 2,5   3,0     2,5 2,6 3,0 16,2
30
Sabuz Forneiro, Andrea
Xadrez Ourense
4,3         3,0 3,0 2,0 3,4   15,7
31
Cano Vázquez, Susana
Escola Ferrolá
  3,0   2,0 2,0 2,0 3,0 3,0 2,6   15,6
32
García Arcos, Xiana
Padre Feijoó
2,6 3,0 2,0         3,0 3,0 2,0 15,6
33
García Ruíz, Sergio
Xadrez Ourense
2,6   4,5 3,0       3,0   2,5 15,6
34
Moreira Gomis, Simón
Xadrez Portas
  3,0   3,5   3,0   3,0 0,0 3,0 15,5
35
Freire Mojón, Jacobo José
Xadrez Ourense
3,9 4,0 4,0 3,5             15,4
36
Melón Gómez, Brais
C.C.D. Sanxenxo
  3,0   2,5   2,0 2,0 2,5 3,4 2,0 15,4
37
González López, Manuel
        4,0   4,0   3,4 3,0 14,4
38
Rodríguez Ferreiros, Ángela
Fontecarmoa
2,1 3,0   2,5   2,0 2,0 2,0 1,7 2,5 14,1
39
Duarte Blanco, Christian
Xadrez Portas
      3,0   2,0   4,0 3,0 2,0 14,0
40
Bayón Rolo, Miguel Ángel
Fontecarmoa
2,1 2,5   2,0   2,0 2,0 0,5 2,6 2,5 13,7
41
López Carballal, Sergio
Karpov
4,3           0,0 3,0 3,4 3,0 13,7
42
Diz Barreiro, Javier
Fontecarmoa
1,7 1,5   2,0 2,0   2,5 1,5 3,0 2,0 13,2
43
Santos García, Mario
Fontecarmoa
      2,0     3,0 3,0 2,6 2,5 13,1
44
Rodríguez Sánchez de Toca, Mario
Círculo Ferrolán
          3,0 2,0 2,0 3,0 3,0 13,0
45
Padilla Picuasi, Inti Edison
Xadrez Portas
      2,0       4,0 3,4 3,0 12,4
46
Garnelo Fdez. de Córdoba, Guillermo
Karpov
  4,0 4,5           3,4 0,0 11,9
47
Martínez Justo, Sofía
Fontecarmoa
  1,5   2,0   1,0 2,0 2,5 2,6   11,6
48
Carrera Martínez, Severino
Xadred Ponteareas
          1,0 3,0 2,0 3,4 2,0 11,4
49
Otero Eiras, Rubén
Fontecarmoa
  1,0   1,0   2,5 1,0 2,0 2,6 2,0 11,1
50
Pérez González, Julián
Ponteareas
2,6   4,0       0,0 2,5 0,0 2,0 11,1
51
Da Rocha Prol, Daniel
Laroca
4,3   3,5             2,5 10,3
52
Rey Suárez, Iván
Fontecarmoa
          2,0 1,0 1,5 2,6 2,5 9,6
53
Martínez Vecillas, Carlos
Xadrez Ourense
3,4   4,0     2,0 0,0     0,0 9,4
54
Vázquez Silva, David
Xadrez Ourense
4,3   5,0               9,3
55
Ledo Buceta, Beatriz
Fontecarmoa
2,6 2,5             2,6 1,5 9,2
56
Da Rocha Prol, Paula
Laroca
2,6   3,5             3,0 9,1
57
Alonso González, Mateo
Casa da Xuventude
2,6 3,0 3,0               8,6
58
Del Río Sánchez, Jaime
        4,0         4,0 8,0
59
Sánchez Barrero, Fernan
Aneja
3,9   4,0               7,9
60
Búa Somoza, David
Fontecarmoa
  0,5   1,0     1,0 2,0 2,1 1,0 7,6
61
Victorero Domínguez, Alejandro
Fontecarmoa
  0,5   3,5         3,4   7,4
62
Gerpe Vilas, Brais
Casa da Xuventude
3,4   4,0               7,4
63
Gómez Álvarez, Iván
Aneja
3,4   4,0               7,4
64
Nuño Diéguez, Francisco L.
Aneja
3,4   4,0               7,4
65
Rodríguez Vidal, Gabriel
Xadrez Ourense
3,4   4,0               7,4
66
Fernández Gayoso, Brais
Sigras
4,3           3,0       7,3
67
Loureiro García, Esteban
Fontecarmoa
  0,5   1,5     0,0 2,0 2,6 0,5 7,1
68
Sánchez Campuzano, Aldara
Xadrez Loureiro
2,6   4,5               7,1
69
Fernández Cagigas, Pablo
Vila de Bouzas
  3,0             0,0 4,0 7,0
70
Alonso Fernández, Rubén
Vistahermosa
3,0   4,0               7,0
71
Rodríguez Rodríguez, Aroa
Xadrez Loureiro
3,9   3,0               6,9
72
Álvarez Orjales, Mateo
Xadrez Ouense
3,4   3,0               6,4
73
Borrajo Álvarez, Noel
Xadrez Ourense
3,4   3,0               6,4
74
Rodríguez Losada, David
Xadrez Loureiro
3,4   3,0               6,4
75
Seoane Rodicio, Rodrigo
Carmelitas
3,4   3,0               6,4
76
Reynaldo Hernández, David
A.V. Barbaña
2,6   3,5               6,1
77
Muñiz da Costa, Alejandro
Mato II Boiro
      3,0   3,0 0,0 0,0     6,0
78
Martínez Doldán, Jaime
Fontecarmoa
            2,0 1,0 3,0   6,0
79
Freire Castro, Francisco
Aneja
3,0   3,0               6,0
80
Gómez Álvarez, Martín
Aneja
3,0   3,0               6,0
81
González Cortegoso, Iván
Aneja
3,0   3,0               6,0
82
Martínez Domínguez, Brais
Xadrez Ourense
3,0   3,0               6,0
83
Prol Da Costa, Víctor
Maristas
3,0   3,0               6,0
84
Estévez Varela, Pablo
Xadrez Ourense
3,9   2,0               5,9
85
Outón Ferreiro, Pablo
Fontecarmoa
  0,5   1,0         2,1 2,0 5,6
86
Fernández Panero, Mario
Xadrez Ourense
2,6   3,0               5,6
87
Expósito Rivera, Oscar
Villa de Bouzas
  2,5             0,0 3,0 5,5
88
Portela Peleteiro, Pablo
Karpov
              1,0 2,1 2,0 5,1
89
Sánchez Barrero, Alexandre
Aneja
2,6   2,5               5,1
90
Martíns, Guilherme
Amador de Mirandela
5,1                   5,1
91
Vilar Arias, Víctor
A. V. Barbaña
3,0   2,0               5,0
92
Fariñas Pose, Adrián
Arteixo
4,3 0,5                 4,8
93
Pereiro Pérez, Javier
Vistahermosa
1,7   3,0               4,7
94
Mosquera Riveiro, Mauro
Aneja
2,6   2,0               4,6
95
Pérez Troitiño, Pablo
Fontecarmoa
  2,0             2,6   4,6
96
Salgado Garrido, Noah
Xadrez Ourense
2,6   2,0               4,6
97
Rial García, Antón
C.C.D. Sanxenxo
      4,5             4,5
98
Marques, Marina
Lucena
4,3                   4,3
99
Parada Juncal, Samuel
Fisher Moaña
4,3                   4,3
100
Valencia Rivera, Luís
Xadrez Ourense
4,3                   4,3
101
Pérez Areán, Javier
Luís Vives
2,1   2,0               4,1
102
Sánchez Campuzano, Raúl
Xadrez Loureiro
2,1   2,0               4,1
103
Victorero Domínguez, Oscar
Fontecarmoa
      1,5         2,6   4,1
104
Mandado Santaclara, Verónica
Xadrez Bueu
            2,0 2,0 0,0   4,0
105
Dios Dorado, Miguel
Meis
  3,0   1,0             4,0
106
Gomes Da Silva Leitao, Joao Antonio
Maristas
    4,0               4,0
107
Pazos García, Anxo
Lucena
  4,0                 4,0
108
Rodríguez Mouriño, Nicolás
Lucena
  4,0                 4,0
109
Sanmiguel Vázquez, Sergio
Pio XII
      4,0             4,0
110
Taboada Iglesias, Óscar
        4,0           4,0
111
García Álvarez, Paula
Kárpov
          1,0 1,0 0,0 1,7 0,0 3,7
112
Del Canto Soláns, Ángela
Aneja
1,7   2,0               3,7
113
González Rodríguez, Adrián
Cambeo
1,7   2,0               3,7
114
Mouriño Núñez, Juan
Fontecarmoa
  2,0             1,7   3,7
115
Sánchez Pérez, Xulio
A Ponte
1,7   2,0               3,7
116
Osorio Rios, Jacobo
Pio XII
      3,5             3,5
117
Veiga Morandeira, Jesús
        3,5           3,5
118
De Pablos González, Álvaro
Casa da Xuventude
3,4                   3,4
119
Galván Sotelo, Brais
Cemar
3,4                   3,4
120
Mosquera Blanco, Pablo
Xadrez Ourense
3,4                   3,4
121
Pinto, Sonia
Amador de Mirandela
3,4                   3,4
122
Ramos Lojo, Juan
Fontecarmoa
                3,4   3,4
123
Saenz Cortés, Borja
Aneja
3,4                   3,4
124
Álvarez Castaño, Mariña
Laroca
    3,0               3,0
125
Díaz Martínez, Anxo
Filomena Dato
3,0                   3,0
126
Fernández García, Iván
Grupo Bazán
          3,0         3,0
127
Ferro Cao, Andrea
Carmelitas
    3,0               3,0
128
Gálvez Nemiña, Jorge
        3,0           3,0
129
López Fernández, Víctor
Aneja
3,0                   3,0
130
López, Gabriel
Aneja
3,0                   3,0
131
Martíns, Tomás
Amador de Mirandela
3,0                   3,0
132
Oliva Arrojo, Manuel
        3,0           3,0
133
Pérez Alves, Saray
Filomena Dato
    3,0               3,0
134
Uzal Agra, Daniel
        3,0           3,0
135
Vilas Alonso, Manuel
Concello Ribadumia
      3,0             3,0
136
Represa Pérez, Mireya
Laroca
                  3,0 3,0
137
Martínez Domínguez, Noa
Carmelitas
0,9   2,0               2,9
138
Ferreiro Pardiñas, Luís M.
Carmelitas
1,3   1,5               2,8
139
Baliño Rodríguez, Aldán
A Ponte
1,7   1,0               2,7
140
Dorado Meijide, Andrea
Fontecarmoa
                1,7 1,0 2,7
141
Ferreiro Pardiñas, Rafael
Carmelitas
1,7   1,0               2,7
142
Álvarez González, Marcos
Filomena Dato
2,6                   2,6
143
Cervigni Sebastián, Alejandro
Xadrez Ourense
2,6                   2,6
144
Feijoó Quintana, María
Xadrez Loureiro
2,6                   2,6
145
Garrido Parada, Sara
Casa da Xuventude
2,6                   2,6
146
Loboy, Thomas Alan
Xadrez Ourense
2,6                   2,6
147
Parada Juncal, David
Fisher Moaña
2,6                   2,6
148
Pereira Reboredo, María
Fontecarmoa
                2,6   2,6
149
Vázquez Ramos, J. Javier
Aneja
2,6                   2,6
150
Fernández Prado, Tomás
Maristas
    2,5               2,5
151
Millán Pérez, Juan Luis
Concello Ribadumia
      2,5             2,5
152
Balvis Moreiras, Antía
Aneja
0,9   1,5               2,4
153
Román Díaz, Fernando
Casa da Xuventude
0,9   1,5               2,4
154
Barreira Prada, Iago
Casa da Xuventude
2,1                   2,1
155
Cobo Torrado, Patricia
Fontecarmoa
                2,1   2,1
156
De Antonio Ferrer, Andrea
Casa da Xuventude
2,1                   2,1
157
Loureiro Pego, Pedro
Fontecarmoa
                2,1   2,1
158
Martínez Iglesias, Daniel
Filomena Dato
2,1                   2,1
159
Quintas Vinke, Claudia
Filomena Dato
2,1                   2,1
160
Rodríguez Mosquera, Marcos
A Ponte
2,1                   2,1
161
Álvarez Castaño, Cibrán
Laroca
    2,0               2,0
162
Falcón Penín, Gonzalo
Concello Ribadumia
      2,0             2,0
163
Fernández Blanco, Gabriel
Fontecarmoa
  2,0                 2,0
164
Fernández Plana, Borja
        2,0           2,0
165
Galán Bouza, Martiñol
Aneja
    2,0               2,0
166
González Domínguez, Elena
Maristas
    2,0               2,0
167
Martínez Fernández, Elsa
        2,0           2,0
168
Penas Garrido, Marcos
Fontecarmoa
            2,0       2,0
169
Pérez Areán, Alicia
Luís Vives
    2,0               2,0
170
Pintos Beloso, Cristina
Meis
  2,0                 2,0
171
Prado Pico, Javier
        2,0           2,0
172
Tomás Fiúza, Lucía
Fontecarmoa
  2,0                 2,0
173
Yáñez, Roi
        2,0           2,0
174
Arufe Cal, Víctor
Fontecarmoa
                1,7   1,7
175
Barcala Paz, Diego
Fontecarmoa
                1,7   1,7
176
Doporto Fernández, Esteban
CEIP Campolongo
                1,7   1,7
177
Pereira Reboredo, Irene
Fontecarmoa
                1,7   1,7
178
Rodríguez López, Sandra
A Ponte
1,7                   1,7
179
Rodríguez López, Tiago
A Ponte
1,7                   1,7
180
Varela Otero, Iago
Luís Vives
1,7                   1,7
181
Bustelo Yáñez, Christian
Xadred Boiro
          1,5         1,5
182
Salutregui López, Paula
        1,5           1,5
183
Fernández Pérez, Antón
Aneja
1,3                   1,3
184
Garrido Rodríguez, Telmo
Carmelitas
1,3                   1,3
185
Gil Pazos, Sergio
Aneja
1,3                   1,3
186
Martínez Doldán, Eva
Fontecarmoa
                1,3   1,3
187
Rodríguez Ferreiros, Andrés
Fontecarmoa
                0,0 1,0 1,0
188
Bautista González, Antonio
Casa da Xuventude
    1,0               1,0
189
Iglesias Díez, Gonzalo
Carmelitas
    1,0               1,0
190
Oliva Arrojo, Antonio
        1,0           1,0
191
Pazos Porta, Daniel
        1,0           1,0
192
Rodríguez Mouriño, Anaís
Lucena
  1,0                 1,0
193
Serrano Pérez, Lucía
Carmelitas
    1,0               1,0
194
Bouza Freire-Lestón, Aster
Fontecarmoa
                0,9   0,9
195
Bouza Freire-Lestón, Samson
Fontecarmoa
                0,9   0,9
196
Cabezas Moreno, Javier
Fontecarmoa
                0,9   0,9
197
Feijoó Quintana, Diego
Xadrez Loureiro
0,9                   0,9
198
Vizcaíno Martínez, Diego
Fontecarmoa
                0,9   0,9
199
Álvarez Testa, Javier
Carmelitas
    0,5               0,5
200
Bouza Pena, Diego
        0,5           0,5
201
Pita Bea, Alejandro
Fontecarmoa
  0,5                 0,5
202
López Fernández, Daniel
Padre Feijoó
0,4                   0,4
203
González Lorenzo, María
Villa de Bouzas
                0,0   0,0
204
Jorge Martínez, Anxo
Villa de Bouzas
                0,0   0,0
205
Palacios González, Marta
Fontecarmoa
            0,0       0,0
206
Paulos Saavedra, Laura Mª
Fontecarmoa
                0,0   0,0

* Puntuacións ponderadas=(6xpuntos no torneo)/nº de roldas do torneo

Información:

Torneos do III Circuito Galego Escolar

Características do Torneo Base (6 Roldas)

 

Federación Galega de Xadrez

 

 

TablaDeFlandes