Galicia/Galiza
Galicia

III Circuito Galego Escolar
Clasificación Final

Galicia. 2008

Sub 12:

Foto
Campións Circuito Sub-12

Pto.
NOME
CLUB/ESCOLA
F.Our. S.Rita Mar. Saln Mug Vilan Vilag Ponte MVlg Valga Ptos
1
Abal Cores, Lucas
Fontecarmoa
4,3   6,0 5,0 5,0 5,0 5,5 6,0 5,5   33,0
2
Arellano Pardo, Martín
Xadrez Ourense
4,7 6,0 4,0 5,5   4,5 4,5 4,0 4,5 6,0 31,2
3
Pardo Gómez, José Ramón
CX Fontecarmoa
5,1 5,0 5,0 4,0 4,5 5,5 3,5 4,5 5,0 5,0 30,6
4
Segura Santos, Luís
Fontecarmoa
4,3   5,0 5,5 5,5     3,5 5,0 4,5 29,8
5
Dieste Piñeiro, Samuel
Fontecarmoa
3,4 3,5 5,0 3,0 5,0 2,0 5,0 3,0 4,0 3,0 25,9
6
Pardo Gómez, Juan Carlos
CX Fontecarmoa
3,9 5,0 4,0 3,0 4,0 4,5 3,5 4,0 3,0 4,0 25,5
7
Domínguez Carnero, Javier
Lucena
4,3 4,0       4,5 3,5 4,0 4,0 4,5 25,3
8
Rodríguez Reboredo, Ángel
Albatros A Guarda
4,7 5,0   4,0   3,5 3,5 4,0 4,0 3,5 25,2
9
Lorenzo Diéguez, Manuel
Lucena
4,3 4,0     4,0 3,0 4,0 4,5 4,0 3,5 24,8
10
Iglesias García, Jorge
Lucena
4,7         4,0 4,0 3,5 4,5 4,0 24,7
11
Alonso Macías, María
Karpov
3,9 4,0 4,0     4,0 4,5 4,0 3,0 4,0 24,5
12
Sierra Castro, Bárbara
Xadrez Portas
  4,5   3,5   4,0   4,0 4,0 4,0 24,0
13
Vázquez Gómez, David
Xadrez Ourense
3,9 4,0 4,5 3,0     3,5 3,0 3,5 3,5 22,9
14
González Maestro, Adrián
Luís Vives
4,3 3,0 3,0 3,5     2,5 3,0 4,0 0,0 20,8
15
Prado Acebo, Inés
Grupo Bazán
        3,0 4,0 2,5 3,0 4,0 3,5 20,0
16
Álvarez Domínguez, Lúa
Laroca
3,4   3,0   3,0   3,5 3,0 3,0 4,0 19,9
17
Cabanelas Estévez, José Ignacio
Xadrez Ourense
4,3 3,0 4,0         4,0 0,0 3,5 18,8
18
Portas Betanzos, Ezequiel
Fontecarmoa
2,1 2,5 4,0 2,0 3,0 3,0 3,0 2,5 3,0 2,0 18,5
19
Martínez Justo, Jesús
Fontecarmoa
3,4 2,5       4,0 2,5 2,0 3,0   17,4
20
Rivera Valenzuela, Beatriz
Fontecarmoa
2,6   2,0 3,0 4,0 2,0 1,5 2,5 2,0 3,0 17,1
21
Rodríguez Varela, Emma
Naron
2,6 3,0   3,0 2,5 4,0 2,0       17,1
22
Melón Gomez, Adrián
C.C.D. Sanxenxo
  2,0   3,0 3,0 2,5 2,0 1,0 2,0 3,0 15,5
23
Andión Linares, Marta
Fontecarmoa
2,6     2,5 3,0 3,0 1,0 2,0 2,0 1,5 15,1
24
Carballo Cancela, Manuel
Karpov
2,1 3,0   4,0   3,5     2,5   15,1
25
García Señoráns, Brais
Xadrez Portas
  3,0   3,0   3,0   2,0 2,5 1,5 15,0
26
Gonzálvez Becerra, Pablo
Portas
  3,0       3,0   3,0 3,0 2,5 14,5
27
Padilla Picuasi, Sandro César
Xadrez Portas
  4,0   3,0       2,0 3,0 2,5 14,5
28
García Jamardo, Héctor
Xadrez Portas
  3,0   3,0   3,0   3,0 2,0   14,0
29
Torrado Baños, Marcos
Fontecarmoa
2,1 1,0   2,0   2,0 2,0 1,0 2,0 3,0 13,1
30
Nieto Diz, Daniel
Portas
  3,0       2,0   3,0 3,0 2,0 13,0
31
Rial García, Antón
C.C.D. Sanxenxo
  3,0       2,5 0,0 3,0 2,0 2,0 12,5
32
Abal Rodríguez, Andrea
Fontecarmoa
        2,0 3,0 2,5 1,5 1,0 1,5 11,5
33
Blanco Seijas, Antía
Fontecarmoa
1,7 2,0   2,0   2,0 0,0 2,0 1,0 1,0 10,7
34
Ocampo Rivas, Juan Ramón
Xadrez Portas
  4,0   0,5   2,0   2,0 0,0 2,0 10,5
35
Vilar Neira, Raúl
Naron
3,0 3,5     4,0           10,5
36
Carcacía De la Torre, Víctor
Xadrez Ourense
3,4 3,0 3,5               9,9
37
Fernández Señoráns, Pedro
Fontecarmoa
3,4 4,0     2,5           9,9
38
Díaz Bangueses, Mario
Casa Xuventude
2,6   4,0   2,0 1,0         9,6
39
González Regueiro, Rodrigo
E.X.Pontevedra
4,3             4,5     8,8
40
Soria López, Antón
Xadrez Ourense
2,6 2,0 3,5               8,1
41
De Paz Mouriño, Sergio
Naron
3,9         4,0         7,9
42
Feijoó López, Iago
Xadrez Ourense
3,4   4,5               7,9
43
Paz Vilas, Javier
Fontecarmoa
3,4 4,0         0,0       7,4
44
Ferreiro Garrido, Cristhian
Xadrez Ourense
3,4 2,5 1,0               6,9
45
Estévez Domarco, Pablo
Liceo de Ourense
3,4   3,5               6,9
46
Fernández Críado, Marcos
Xadrez Ourense
3,4   3,5               6,9
47
Ruíz De Almirón, Luís
Xadrez Ourense
3,4   3,5               6,9
48
Palacios gonzález, Marta
E.X.Pontevedra
1,7 2,0 3,0               6,7
49
Salgado Garrido, Brayan
Xadrez Ourense
2,6   4,0               6,6
50
Borrajo Viéitez, Alejandro
Padre Feijoó
2,0 1,0 3,0               6,0
51
Freijeiro Cruz, Andrés
Xadrez Ourense
3,0   3,0               6,0
52
Rodríguez Devesa, Javier
Xadrez Ourense
3,0   3,0               6,0
53
Santos Latasa, Jaime
Castela Leon
6,0                   6,0
54
Pérez Vidal, Daniel
Xadrez Ourense
2,6   3,0               5,6
55
Rodríguez López, Noelia
Xadrez Ourense
2,6   3,0               5,6
56
Fernández Borrego, Carlos
C.F.X
  3,5       2,0 0,0       5,5
57
Ferreiro Díaz, Miguel
Xadrez Ourense
3,4   2,0               5,4
58
Novoa Paradela, David
Aneja
2,6   2,5               5,1
59
Sánchez Lorenzo, Daniel
Luís Vives
2,6   2,5               5,1
60
Martíns, David
Amador de Mirandela
5,1                   5,1
61
Doval Salgado, Miguel
Xadrez Portas
                2,0 3,0 5,0
62
Suárez Río, Borja
Carmelitas
2,6   2,0               4,6
63
Marques, Vincent M.
Lucena
4,3                   4,3
64
Taboada Castropaz, César
Xadrez Ourense
4,3                   4,3
65
Fernández García, Aitor
Grupo Bazán
          1,0     3,0   4,0
66
Díaz Seoane, Jorge
        4,0           4,0
67
Mariño González, Daniel
Escola Ferrola
      4,0             4,0
68
Rodríguez Mouriño, Daniel
Lucena
  4,0                 4,0
69
Varela Castelo, Pablo
        4,0           4,0
70
Galván Sotelo, Asier
Cemar
3,9                   3,9
71
Balvis Moreiras, Ismael
Aneja
1,7   2,0               3,7
72
Pérez García, Iago
Filomena Dato
1,7   2,0               3,7
73
Pérez Soto, Nicanor
Maristas
1,7   2,0               3,7
74
Díaz Rodríguez, Miguel A.
Liceo Ourense
3,4                   3,4
75
García Martínez, Pedro
Xadrez Ourense
3,4                   3,4
76
Iglesias Cadaya, Aarón
Casa Xuventude
3,4                   3,4
77
Martíns, Miguel
Amador de Mirandela
3,4                   3,4
78
Pinto, Ana Rita
Amador de Mirandela
3,4                   3,4
79
Meizoso Regueira, Tamara
C.F.X
    1,0 1,0   0,0 1,0 0,0 0,0   3,0
80
Dios Dorado, Álvaro
Meis
  2,0   1,0             3,0
81
Bastida Ferreira, Alexandre
        3,0           3,0
82
Bouzo Berjano, Roque
Casa da Xuventude
    3,0               3,0
83
Sotelo Arques, Víctor
Casa da Xuventude
0,9   2,0               2,9
84
Rotea San Luís, Gonzalo
Lucena
2,6 0,0                 2,6
85
Fernández Alonso, Daniel
Casa da Xuventude
2,6                   2,6
86
González Lara, Javier
Casa Xuventude
2,6                   2,6
87
Lojo Caride, Lucas
Lucena
2,6                   2,6
88
Moar Botana, Damián
Sigrás
  2,5                 2,5
89
Vide Borrajo, Xurxo
Casa da Xuventude
    2,5               2,5
90
Lojo Fernández, Patricia
Fontecarmoa
            2,0   0,0   2,0
91
Pérez Troitiño, Agustín
Fontecarmoa
  1,0             1,0   2,0
92
Ameneiros Roel, Pablo
        2,0           2,0
93
García Domínguez, Andrez
Meis
  2,0                 2,0
94
Martínez Torres, Mateo
Casa da Xuventude
    2,0               2,0
95
Rey Pérez, Iago
Fontecarmoa
                2,0   2,0
96
Rodríguez Mahía, Miguel
        2,0           2,0
97
Santiago Rodríguez, Marcos
        2,0           2,0
98
Prieto Arroyo, Ignacio
Lucena
                  2,0 2,0
99
Rodríguez Gatius, Néstor
Carmelitas
1,7 0,0                 1,7
100
Fuentes Macia, J. Manuel
Filomena Dato
1,7                   1,7
101
Gándara Rodríguez, Pablo
Augas Quentes
1,7                   1,7
102
Novelle Álvarez, Alejandro
Xadrez Ourense
1,7                   1,7
103
Salinas Martín, Miguel
Xadrez Ourense
1,7                   1,7
104
Bemposta Varela, David
Meis
  1,0                 1,0
105
Domínguez De La Fuente, José Manuel
Maristas
    1,0               1,0
106
Outeiriño Borrajo, Iván
Filomena Dato
    1,0               1,0
107
Portela González, Marta
Karpov
          1,0         1,0
108
Salutregui López, María
        1,0           1,0
109
Camba Prieto, Miguel
Xadrez Ourense
0,9                   0,9
110
De Evan Freijedo, Manuel
Xadrez Ourense
0,9                   0,9
111
Garrido Rodríguez, Sara
Carmelitas
0,9                   0,9
112
González Herrera, Pablo
Fontecarmoa
                0,0   0,0

* Puntuacións ponderadas=(6xpuntos no torneo)/nº de roldas do torneo

Información:

Torneos do III Circuito Galego Escolar

Características do Torneo Base (6 Roldas)

 

Federación Galega de Xadrez

 

 

TablaDeFlandes