Galicia/Galiza
Galicia

III Circuito Galego Escolar
Clasificación Final

Galicia. 2008

Sub 14:

Foto
Campións Circuito Sub-14

Pto.
NOME
CLUB/ESCOLA
F.Our. S.Rita Mar. Saln Mug Vilan Vilag Ponte MVlg Valga Ptos
1
Medarde Santiago, Luís
C.D.U.
5,1 5,0 3,5 6,0 6,0 4,0 4,0 4,0 4,5 4,5 31,1
2
Villar Pérez, Samuel
Universidad de Vigo
4,3 5,0 5,5 4,0     4,5 4,5 5,0 6,0 30,5
3
Carreira Casais, Anxo
C.D.U.
3,9   4,5 5,0 4,5 4,0 4,5 5,5 4,0 4,5 28,5
4
Barral Castro, Yago
Karpov
4,7 5,0 4,0 3,5   5,0 5,0 4,0 3,5 4,0 27,7
5
Palacios González, Miguel
E.X. Pontevedra
5,1 4,0 4,0   4,0 4,5 4,5 5,0 3,0 4,0 27,1
6
Álvarez Domínguez, Breixo
Laroca
3,4   4,5   3,0   3,0 5,0 5,0 5,0 25,9
7
Cruz Guerra, Samuel
Xadrez Ourense
5,1   4,0 3,0   4,0 4,0 4,0 4,5 3,0 25,6
8
Blazquez Críado, Sergio
Xadrez Ourense
4,3   3,0 4,0 4,0 4,0 4,5   4,0 0,0 24,8
9
Gómez Diéguez, David
Xadrez Ourense
4,3   3,5 3,5   5,0 4,0 4,0 4,0 3,0 24,8
10
Barral Lijó, Javier
E.X.Pontevedra
3,9 4,0 4,0 3,5 4,0 3,0 4,0   4,5 4,0 24,5
11
Lomba González, Sergio
Albatros A Guarda
3,9 5,0 3,0     4,5 4,0 3,5 3,0 0,0 23,9
12
Rey Malde, Henrique
Circulo Ferrolano
4,7 4,0 3,0 4,0 4,5 3,0 2,5 3,5     23,7
13
Varela Fernández, Andrés
Fontecarmoa
3,4   3,0 3,5 4,0 3,0 3,0 3,5 3,5 4,0 21,9
14
Garrido Rodríguez, Rubén
Villa de Bouzas
  3,0   4,0   3,0 3,0 2,0 3,5 4,0 20,5
15
Grande Palacios, Fátima
Fontecarmoa
3,9 4,0 3,0 3,5 3,0 1,0 3,0 2,0 3,0 3,0 20,4
16
Sánchez Gabín, Aranzazu
Escola Ferrolan
3,0 3,0 4,0 2,5 3,0 3,0 3,0 3,0 3,5 3,0 19,5
17
Rodríguez Domínguez, Javier
Lucena
3,0 3,0 4,0 2,5   3,5   3,0     19,0
18
Araújo González, Javier
Lucena
3,4 3,5       3,0 3,0 3,0   3,0 18,9
19
Sabuz Forneiro, Martín
Xadrez Ourense
2,6         2,5 3,0 4,0 3,0 3,0 18,1
20
Betanzos Jamardo, Adrián
Fontecarmoa
3,4 3,0   2,0 2,5 1,0 3,0 2,0 0,0 3,0 16,9
21
García Rodríguez, Manuel
Fontecarmoa
2,6 0,0 2,0 2,0 3,0 2,0 2,0 3,0 3,0 3,0 16,6
22
Lamas Luaña, Jacobo
Fontecarmoa
2,6     3,0 2,0 4,0 1,0 3,0 2,0 2,0 16,6
23
Mariño González, Alejandro
Escola Ferrola
3,4         3,0 3,0 3,5 3,5   16,4
24
Leiro Poza, Aítor
C.C.D. Sanxenxo
  3,0   2,0     2,0 2,0 2,0 3,0 14,0
25
Toba Rodríguez, Javier
Ex - Alcohólicos
    3,0 2,5 4,0 4,0         13,5
26
Freire Vázquez, Cristhian
Karpov
3,4   3,0 4,0 3,0           13,4
27
Blanco Seijas, Adrián
Fontecarmoa
      2,0   2,0 2,0 2,0 2,0 3,0 13,0
28
Fernández Pereiro, Alfonso
E.X.Ponteareas
2,6 1,0 2,0       1,5 2,0 2,0 2,0 12,1
29
Raño Conde, Clara
Fontecarmoa
2,1       2,0 2,0 2,0 2,0 2,0 1,0 12,1
30
Montero Bedoya, Jorge
Grupo Bazán
  2,0 2,0     3,0 1,0   2,0 2,0 12,0
31
Nieto Luna, Alessandro
Xadrez Portas
  2,0   2,0   2,0   1,0 2,0 2,0 11,0
32
Enríquez Pardo, Manuel
Villa de Bouzas
3,9   3,5   3,0           10,4
33
Guillén Herrero, Ángel
C.F.X
  3,0 2,0   2,0 2,0 0,0   0,0   9,0
34
Martínez Sernández, César
C.D.U.
  3,0       3,0 2,5       8,5
35
Bento Iglesias, Anxo
CEMAR
  3,0   3,0       0,0 2,0 0,0 8,0
36
Nieto Diz, Carolina
Xadrez Portas
  2,0       2,0   1,0 1,0 2,0 8,0
37
Martínez Insua, Pablo
N. C. Ortigueira
4,3       3,0           7,3
38
Souto Bautista, Iván
Ponteareas
2,1 1,0 1,5       1,5   0,0 1,0 7,1
39
Riobó Mayo Lois
E.X. Pontevedra
  3,5           3,0     6,5
40
Freire Mojón, Martín
Xadrez Ourense
3,0   2,5               5,5
41
Ferreira, Jorge Joao Viterbo
G.D. Días Ferreira
    5,5               5,5
42
Fernández González, Álvaro
Xadrez Ourense
3,0   2,0               5,0
43
Campos Nieto, Pablo
Casa Xuventude
1,7   3,0               4,7
44
Formoso Leal, Laura
Naron
2,6       2,0           4,6
45
Osorio Álvarez, Mario
Casa Xuventude
3,0   1,5               4,5
46
Fernández Panero, Brais
Xadrez Ourense
3,4   1,0               4,4
47
Mandado Santaclara, Abel
Xadrez Bueu
            2,0 2,0 0,0   4,0
48
Fortes González, Diego
Xadrez Ourense
3,0   1,0               4,0
49
Piñeiro Novas, Adrián
E.X. Pontevedra
  4,0                 4,0
50
Fariñas Pose, Julio
Arteixo
3,9 0,0                 3,9
51
Bouzas Falcón, Oscar
Fontecarmoa
1,7 1,0   1,0     0,0       3,7
52
Villaplana Baz, Germán
Albatros A Guarda
3,4                   3,4
53
Castro Alonso, Antonio
Albatros A Guarda
    3,0               3,0
54
Estévez Fernández, Daniel
IES Chamoso Lamas
3,0                   3,0
55
Pérez Lamarca, David
Xadrez Ourense
    3,0               3,0
56
Porto Fuentes, Óscar
C.D.U.
  3,0                 3,0
57
Verde Martínez, Iván
Albatros A Guarda
    3,0               3,0
58
Rodríguez Alleres, Samuel
Lucena
                  3,0 3,0
59
Dapía Damil, Eduardo
Casa da Xuventude
0,9   2,0               2,9
60
Jimézez Iglesias, Carlos
Xadrez Ourense
1,7   1,0               2,7
61
Lema Pérez, Andrés
Xadrez Ourense
2,6                   2,6
62
Prieto Cabello, Pablo
Ortigueira
2,6                   2,6
63
Santiago Méndez, Diego
Xadrez Ourense
2,6                   2,6
64
Loureiro, Camila
Casa da Xuventude
1,3   1,0               2,3
65
Ferreiro Borreiros, Elías
        2,0           2,0
66
Pérez Miguélez, Manuel
Maristas
    2,0               2,0
67
Rodríguez Rodríguez, Daniel
Maristas
    2,0               2,0
68
Tomás Fiúza, Miguel
Fontecarmoa
  2,0                 2,0
69
Pousada González, Ángel
IES Chamoso Lamas
1,7                   1,7
70
Sánchez Fernández, Diego
Casa da Xuventude
1,7                   1,7
71
Tabares Soto, María
Padre Feijoó
1,7                   1,7
72
Núñez Hermida, Álvaro
IES Chamoso Lamas
1,3                   1,3
73
Sierra Castro, David
Xadrez Portas
      1,0             1,0
74
Vazquez Aldrey, Sara
Xadrez Portas
      1,0             1,0
75
Otero, Miguel
        0,5           0,5
76
Paradela Del Río, Mauro
Maristas
    0,5               0,5
77
Meizoso, Tamara
Círculo Ferrolán
          0,0         0,0

* Puntuacións ponderadas=(6xpuntos no torneo)/nº de roldas do torneo

Información:

Torneos do III Circuito Galego Escolar

Características do Torneo Base (6 Roldas)

 

Federación Galega de Xadrez

 

 

TablaDeFlandes