Galicia/Galiza
Galicia

III Circuito Galego Escolar
Clasificación Final

Galicia. 2008

Sub 16:

Foto
Campións Circuito Sub-16

Pto.
NOME
CLUB/ESCOLA
F.Our. S.Rita Mar. Saln Mug Vilan Vilag Ponte MVlg Valga Ptos
1
Gallego Martín, Miguel
Villa de Bouzas
  5,0   5,5 4,5 5,5 4,5 4,0 5,0 6,0 31,5
2
Alonso Macías, Víctor
Karpov
4,3 4,0 5,0 5,0   4,0 4,0 4,5 5,0 5,0 28,8
3
Alonso Caamaño, Rubén
Universidad de Vigo
4,3 4,5       4,0 4,5 4,5 4,0 3,5 25,8
4
López Graña, Carmen
Circulo Ferrolano
3,4 3,0 4,0 3,0 4,5 3,5 3,5 4,0     22,9
5
Rodríguez Reboredo, Sara
Albatros A Guarda
3,0 3,0   4,0   3,0 4,0   4,0 4,0 22,0
6
Montáns López, Adrián
Fontecarmoa
2,1 3,0   3,0 3,5 2,5 3,5 4,0 3,0 3,5 20,5
7
Rodríguez Varela, Rubén
Naron
3,0 4,0   3,0 3,5 3,0 2,5 3,0 3,5   20,0
8
Roma Barge, Luís
Xadrez Ourense
3,4 3,0 4,5     3,0 3,5 2,5 0,0   19,9
9
Aguirre Álvarez, Marina
Universidad de Vigo
3,0 3,0   3,0   4,0 3,0   3,0   19,0
10
Abal Cores, Cristhian
Fontecarmoa
3,4 4,5     2,0 2,0 2,0 4,0 2,5 2,5 18,9
11
Roca Rivera, Alejandro
Naron
3,4       5,0 3,5 3,0   4,0   18,9
12
Vila González, Daniel
Universidad de Vigo
4,7         4,5 4,5   5,0   18,7
13
Paz Pérez, Santiago
Naron
3,0 3,5   3,5 2,0 2,5 0,0 2,5 3,0   18,0
14
Otero Pérez, Javier
Fontecarmoa
2,1   3,0 3,0 3,0 2,0 0,0 3,0 3,5 2,0 17,6
15
Rivera Couce, Aday
Grupo Bazan
2,6   2,5   3,5 3,0 2,5 1,5 3,0 3,0 17,6
16
Portela González, Adrián
Karpov
          4,5 4,5 4,0   3,5 16,5
17
García Paz, Martín
Fontecarmoa
2,6 2,0     2,0 3,0 3,0 2,0 3,0 2,5 16,1
18
Cascallar Taboada, Diego
Fontecarmoa
3,4 4,0       4,0 3,5 0,0 0,0   14,9
19
Martínez Vecillas, Javier
Xadrez Ourense
3,4   5,0 3,0   3,5 0,0     0,0 14,9
20
Berridi Solla, Felix
Fontecarmoa
1,7       2,0 3,0 0,0 1,0 3,0 2,0 12,7
21
Ansede Taboada, Adrián
Escola Ferrola
0,9 2,0 2,5 1,5 1,0 1,0 2,0 1,5 1,5 2,0 11,5
22
Rodríguez Vázquez, Alba
Xadrez Ourense
3,4 2,5 4,0               9,9
23
López Garrido, Daniel
Xadrez Ourense
4,3   5,0               9,3
24
Pedreira Giralda, Francisco
Sigras
3,9       3,5           7,4
25
Amil Insua, Anxo
Marquiño
  3,5               3,5 7,0
26
Brun Cascallar, Lucía
Fontecarmoa
  1,5       2,0 1,0   2,0   6,5
27
González Enríquez, Borja
Xadrez Ourense
3,0   3,0               6,0
28
Senlle Caride, Miguel
Universidad de Vigo
5,1                   5,1
29
Tubio Agrasar, Pablo
Valga
            2,0 3,0     5,0
30
Becerra Nieves, Miguel
Xadrez Ourense
1,7   3,0               4,7
31
Gavilanes Limia, Carmen
Xadrez Ourense
1,7   3,0               4,7
32
Otero Nogueira, Brais
Universidad de Vigo
4,7                   4,7
33
Ferro Cao, David
Xadrez Ourense
2,6   2,0               4,6
34
Oro Coello, Antón
Xadrez Ourense
2,6   2,0               4,6
35
Teixeira, Rafael
Amador de Mirandela
4,3                   4,3
36
Vidal Alves, Alejandro
Portas
  2,0   2,0             4,0
37
Da Silva Santos, Leonardo
G.D. Dias Ferreira
    4,0               4,0
38
De Francisco y De Diego, Felipe
Talavera de la Reina
3,9                   3,9
39
Millán Soto, Miguel
Circulo Ferrolano
3,9                   3,9
40
Gomes Mendes, Pedro Miguel
G.D. Dias Ferreira
    3,5               3,5
41
Rodríguez López, Alberto
Maristas
    3,5               3,5
42
Vázquez Silva, Andrés Miguel
Maristas
    3,5               3,5
43
Castañeda Pérez, Sabela
Xadrez Ourense
0,9   2,5               3,4
44
Agna, Gabriel
Amador de Mirandela
3,4                   3,4
45
Ausin Neira, David
        3,0           3,0
46
Lorenzo Marquina, Enrique
Xadrez Ourense
    3,0               3,0
47
Moreira Goris, Raúl
Portas
  3,0                 3,0
48
Abal Cores, Lucas
Fontecarmoa
                  3,0 3,0
49
Conde Valiño, Alberto
Xadrez Ourense
2,6                   2,6
50
Gil Fernández, Juan José
Xadrez Ourense
2,6                   2,6
51
Abal Lamoso, Aitor
Concello Ribadumia
      2,5     0,0       2,5
52
Sieira Touriño, Iago
Fontecarmoa
            0,0   2,0   2,0
53
Llerena Potel, Sergio
Valga
                  2,0 2,0
54
Abeal, Adrián
Circulo Ferrolano
0,9         1,0         1,9
55
López Castro, Alberto
Fontecarmoa
                1,0   1,0
56
Quintáns Fernández, Estela
Xadrez Ourense
0,9                   0,9

* Puntuacións ponderadas=(6xpuntos no torneo)/nº de roldas do torneo

Información:

Torneos do III Circuito Galego Escolar

Características do Torneo Base (6 Roldas)

 

Federación Galega de Xadrez

 

 

TablaDeFlandes