Galicia
I Torneo Dani da Rocha Prol
Pavillón Deportivo de Panxón
17 de maio de 2012 | Bases PDF
TORNEO DO CIRCUITO GALEGO PROMOCIÓN
Informa: Juan Represa. Club Xadrez Laroca| Web | Crónica | Fotos 1 | Fotos 2 | Fotos 3
O pasado 17 de maio tivo lugar en Nigrán un emotivo e emocionante I Torneo de Xadrez Dani Da Rocha Prol, dirixido ás categorías de base do xadrez galego (de pre-benxamín ata cadete).
O torneo foi emotivo porque o Club de Xadrez Laroca (organizador do evento) pretende instaurar este torneo anual na memoria de Dani Da Rocha Prol, xogador do club falecido de xeito inesperado en outubro de 2011 aos 13 anos de idade. A maioría de clubs e escolas de xadrez galegas enviaron aos seus mellores xadrecistas, moitos amigos, antigos compañeiros e afeccionados de toda Galicia e do Val Miñor en particular quixeron recordar a Dani no seu Torneo. Isto fixo que a organización tivese que aumentar o número de prazas do evento e pechar a inscrición un día antes.
Ademais, o torneo foi emocionante. Forma parte do VII Circuíto Galego Promoción do Xadrez 2012, organizado pola Federación Galega de Xadrez. Participaron os campións galegos de cada categoría e algúns dos mellores xadrecistas do estado español. O torneo foi moi disputado en tódalas categorías sen un vencedor claro ata a última rolda. Os participantes amosaron un xadrez de moi alto nivel e unha capacidade de loita e deportividade digna de eloxio en deportistas tan novos.
Á parte dos 175 deportistas participantes, máis de 500 persoas pasaron durante toda a xornada polo Pavillón Municipal de Panxón para presenciar esta competición xadrecística e manifestar o seu apoio á iniciativa.
Tras a emoción da competición, tivo lugar unha emotiva clausura e entrega de trofeos. Estiveron presentes o Alcalde de Nigrán, a Concelleira de Deportes, o Vicepresidente da Federación Galega de Xadrez, o Presidente e Vicepresidenta do Club organizador e a familia de Dani Da Rocha Prol. O Torneo rematou cun sorteo de regalos entre tódolos participantes.
Máis información e fotos: http://clubdexadrezlaroca.blogspot.com/
Agustín Álvarez González
Club de Xadrez Laroca
Promesas. S8 | Benxamín. S10 | Alevín. S12 | Infantil. S14 | Cadete. S16
Clasificación Final Promesas
Pos. | Nome | sexo | Gr | Club/Cidade | Pts. | D1 | D2 |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | PEREZ DAPOZA CESAR | Xadrez Ourense | 6.0 | 16.0 | 23.0 | ||
2 | MELIDA MARQUEZ JOSE RAMON | Xadrez Benchoshey | 5.0 | 16.5 | 25.0 | ||
3 | GODOY QUINTELA IAGO | Xadrez Benchoshey | 5.0 | 15.5 | 23.5 | ||
4 | RODRIGUEZ FERREIROS ANDRES | CX Fontecarmoa | 5.0 | 14.5 | 21.5 | ||
5 | OSORIO PEREIRA MARCOS | Xadrez Benchoshey | 4.5 | 14.0 | 21.0 | ||
6 | VAZQUEZ GOMEZ MARCOS | Xadrez Ourense | 4.5 | 13.5 | 21.0 | ||
7 | GONZALEZ LOPEZ MATEO | Xadrez Benchoshey | 4.0 | 16.5 | 24.5 | ||
8 | LORENZO LOPEZ DANIEL | Colegio Santiago Apostol | 4.0 | 15.0 | 22.5 | ||
9 | CARBALLO CANOSA MARTIN | Xadrez Benchoshey | 4.0 | 13.5 | 21.5 | ||
10 | VAZQUEZ BREA RAUL | CX Fontecarmoa | 4.0 | 13.0 | 20.5 | ||
11 | FERNANDEZ CARBALLO JOAQUIN | Club de Xadrez Lucena | 4.0 | 13.0 | 20.0 | ||
12 | ROSALES BARROS MARIO | Club de Xadrez Marín | 4.0 | 12.0 | 19.0 | ||
13 | OUBINA SANTORUM ROI | CX Fontecarmoa | 4.0 | 11.5 | 18.5 | ||
14 | SILVA GIL ALEJANDRO | Xadrez Benchoshey | 4.0 | 11.5 | 17.5 | ||
15 | ALEJOS RIAL ANTON | LOC | Club de Xadrez Laroca | 4.0 | 10.5 | 16.5 | |
16 | FERNANDEZ ROMANO ARTAI | CX Fontecarmoa | 3.0 | 17.0 | 23.5 | ||
17 | GONZALEZ LOPEZ CECILIA | w | Xadrez Benchoshey | 3.0 | 15.5 | 22.5 | |
18 | HASMI SIMON ALEJANDRO | Xadrez Galego | 3.0 | 13.5 | 20.0 | ||
19 | BERNARDEZ ARMESTO LUCAS | Xadrez Galego | 3.0 | 13.0 | 19.5 | ||
20 | LOPEZ GONZALEZ DIEGO | Círculo Ferrolán | 3.0 | 12.0 | 18.0 | ||
21 | CRISTOS MARTINEZ PEDRO | LOC | Club de Xadrez Laroca | 3.0 | 12.0 | 17.0 | |
22 | GONZALEZ FERREIRA SARA | w | LOC | Club de Xadrez Laroca | 3.0 | 11.0 | 17.5 |
23 | ROMERO LORENZO MAHY | CX Fontecarmoa | 3.0 | 11.0 | 16.5 | ||
24 | CHAS RIBAO CARLOS | LOC | Club de Xadrez Laroca | 3.0 | 10.0 | 14.5 | |
25 | SARMIENTO LIEBANAS PEDRO | LOC | Club de Xadrez Laroca | 3.0 | 9.5 | 15.0 | |
26 | VERDE LOMBA SANDRA | w | Club de Xadrez Albatros | 3.0 | 9.5 | 14.0 | |
27 | SANROMAN COSTAS MAURO | LOC | Club de Xadrez Laroca | 3.0 | 9.0 | 13.0 | |
28 | LOPEZ ANDRES LUCIA | w | LOC | Club de Xadrez Laroca | 2.5 | 13.0 | 18.0 |
29 | VILA FERNANDEZ IVAN | Colegio Santiago Apostol | 2.5 | 11.5 | 17.5 | ||
30 | GOMEZ CARRENO LAURA | w | Carmelitas Vedruna | 2.5 | 10.0 | 15.0 | |
31 | RODRIGUEZ PEREZ JESUS | CX Fontecarmoa | 2.0 | 13.5 | 18.0 | ||
32 | CHAS RIBAO PABLO A. | LOC | Club de Xadrez Laroca | 2.0 | 12.5 | 19.0 | |
33 | GARCIA GIL SABELA | w | LOC | Club de Xadrez Laroca | 2.0 | 11.5 | 16.0 |
34 | LORENZO BOVEDA EDUARDO | Vila de Bouzas | 2.0 | 11.0 | 16.0 | ||
35 | TIELAS FIGUEROA RUBEN | Colegio Santiago Apostol | 2.0 | 10.5 | 17.0 | ||
36 | DE LA SANTISIMA TRINIDAD RAMOS BRAIS | Club de Xadrez Albatros | 2.0 | 10.5 | 16.0 | ||
37 | MENDEZ COSTAL CLAUDIA | Club de Xadrez Lucena | 2.0 | 9.5 | 15.0 | ||
38 | SOTELO GONZALEZ EDEN | Xadrez Galego | 2.0 | 6.0 | 10.5 | ||
39 | GARRIDO RODRIGUEZ IAGO | Club de Xadrez Lucena | 1.5 | 10.5 | 14.0 | ||
40 | ALEJOS RIAL PEDRO | LOC | Club de Xadrez Laroca | 1.0 | 12.5 | 20.0 | |
41 | RAMOS ANDION ANA | w | LOC | Club de Xadrez Laroca | 1.0 | 11.0 | 17.0 |
42 | QUINTANA RIBEIRO DANIELA | w | Club de Xadrez Lucena | 1.0 | 10.0 | 13.5 | |
43 | ROMAN SILVA MARIA | w | Xadrez Galego | 0.5 | 8.0 | 11.5 | |
ROMAN SILVA PEDRO | Xadrez Galego | 0.5 | 8.0 | 11.5 | |||
45 | LAGO GONZALEZ ERIKA | w | Xadrez Galego | 0.0 | 12.0 | 18.0 |
Clasificación Final Benxamín
Pos. | Nome | sexo | Gr | FIDE | EloN | Club/Cidade | Pts. | D1 | D2 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | PENA VARELA MARTIN | 0 | 1181 | Universidade Santiago | 6.0 | 17.0 | 24.5 | ||
2 | MENDEZ RIAL JORGE | 1412 | 1297 | Club Xadrez Rianxo | 5.0 | 14.0 | 21.0 | ||
3 | FERNANDEZ CARBALLAL MARTIN | 0 | 0 | Casa da Xuventude | 5.0 | 14.0 | 20.5 | ||
4 | GOMEZ CARRENO MARTIN | 0 | 0 | Carmelitas Vedruna | 4.5 | 16.5 | 25.0 | ||
5 | GARCIA ALVAREZ PAULA | w | 0 | 0 | Club de Xadrez Marín | 4.5 | 14.5 | 22.5 | |
6 | VICTORERO DOMINGUEZ OSCAR | 0 | 0 | CX Fontecarmoa | 4.0 | 13.5 | 20.5 | ||
7 | LOPEZ GONZALEZ ALFONSO | 1281 | 1230 | Círculo Ferrolán | 4.0 | 13.5 | 20.0 | ||
8 | FORTES GARROTE BORJA | 0 | 0 | Colegio Santiago Apostol | 4.0 | 13.0 | 19.0 | ||
9 | LORENZO VAZQUEZ ALEX | 0 | 0 | Jug. Independiente | 4.0 | 12.0 | 19.0 | ||
10 | RODRIGUEZ FERREIROS ANGELA | w | 0 | 0 | CX Fontecarmoa | 4.0 | 12.0 | 18.5 | |
11 | SALCEDA RODRIGUEZ GABRIEL | LOC | 0 | 0 | Club de Xadrez Laroca | 4.0 | 9.5 | 16.0 | |
12 | GARCIA RUIZ PILAR | 0 | 0 | Club Loureiro | 3.0 | 16.0 | 23.5 | ||
13 | ENRIQUE GONZALEZ PABLO | 0 | 0 | Xadrez Benchoshey | 3.0 | 15.0 | 22.0 | ||
14 | GONZALEZ PEREZ CARLOS | 0 | 0 | Xadrez Galego | 3.0 | 14.5 | 21.5 | ||
15 | LOBATO REY PABLO | 0 | 0 | CX Fontecarmoa | 3.0 | 13.5 | 18.0 | ||
16 | REGO CALVO HUGO | LOC | 0 | 0 | Club de Xadrez Laroca | 3.0 | 12.5 | 20.0 | |
17 | GARRANDES MOREDA ANA | w | 0 | 0 | Xadrez Galego | 3.0 | 12.5 | 18.5 | |
18 | CABALEIRO FEIJOO JUAN | 0 | 0 | Xadrez Galego | 3.0 | 11.0 | 17.0 | ||
19 | CASTRO DOMINGUEZ OSCAR | 0 | 0 | Xadrez Galego | 3.0 | 10.5 | 16.0 | ||
20 | RODRIGUEZ CRESPO RUBEN | 0 | 0 | Club de Xadrez Lucena | 3.0 | 9.5 | 14.0 | ||
21 | VAN LOO DIOS ALAN | 0 | 0 | Xadrez Galego | 3.0 | 8.5 | 14.0 | ||
22 | DURAN OTERO ANXO | 0 | 0 | CX Fontecarmoa | 2.5 | 13.0 | 19.5 | ||
23 | SOUTO PARGA HUGO | 0 | 0 | Alexandre Bóveda | 2.5 | 11.5 | 16.0 | ||
24 | GONZALEZ FERREIRA LAURA | w | LOC | 0 | 0 | Club de Xadrez Laroca | 2.5 | 10.0 | 16.0 |
25 | GONZALEZ FERNANDEZ PEDRO | 0 | 0 | Xadrez Galego | 2.0 | 13.0 | 19.5 | ||
26 | MAQUIEIRA VIDAL DIEGO | 0 | 0 | Excola Xadrez Pontevedra | 2.0 | 12.0 | 17.0 | ||
27 | FERNANDEZ RODRIGUEZ XENXO | 0 | 0 | Colegio Salesianos | 2.0 | 12.0 | 16.5 | ||
28 | VAGHETTI D'AMBROSIO ALEJO | 0 | 0 | IMD | 2.0 | 10.0 | 14.5 | ||
29 | GONZALEZ LOPEZ JAVIER | LOC | 0 | 0 | Club de Xadrez Laroca | 2.0 | 9.5 | 13.0 | |
30 | QUINTA VILA ALBERTO | LOC | 0 | 0 | CEIP Montecastelo | 1.5 | 10.5 | 14.0 | |
31 | PEREZ RODEIRO IRIA | w | 0 | 0 | Colegio Fermín Bouza Brey | 1.5 | 10.0 | 16.0 | |
32 | VAZQUEZ MORALES MARIA DE LOS ANGELES | w | 0 | 0 | Colegio Santiago Apostol | 1.5 | 9.5 | 14.5 | |
33 | GONZALEZ IGLESIAS DANIEL | LOC | 0 | 0 | CEIP Chano Piñeiro | 1.5 | 9.0 | 13.5 | |
34 | ROUGE YOEL | 0 | 0 | Club de Xadrez Lucena | 1.0 | 12.0 | 18.0 | ||
35 | DIAZ-CACHO DAFONTE MALENI | w | 0 | 0 | IMD | 0.5 | 9.5 | 14.0 | |
36 | GONZALEZ IRALA JOSE CARLOS | 0 | 0 | Casa da Xuventude | 0.0 | 12.0 | 18.0 | ||
37 | FERNANDEZ OTERO RUBEN | 0 | 0 | Colegio Los Sauces | 0.0 | 9.0 | 15.0 |
Clasificación Final Alevín
Pos. | Nome | sexo | Gr | FIDE | EloN | Club/Cidade | Pts. | D1 | D2 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | REPRESA PEREZ MIREYA | w | LOC | 1502 | 1498 | Club de Xadrez Laroca | 5.5 | 16.5 | 23.0 |
2 | ROMA BARGE GABRIEL | 1713 | 1562 | Xadrez Ourense | 5.5 | 15.5 | 22.5 | ||
3 | LOMBA LOMBA NESTOR | 0 | 0 | Club de Xadrez Albatros | 5.0 | 14.0 | 21.0 | ||
4 | MARTINEZ DOLDAN JAIME | 0 | 0 | CX Fontecarmoa | 5.0 | 13.0 | 19.5 | ||
5 | LOPEZ CARBALLAL SERGIO | 1497 | 1321 | Club Lourizán | 4.5 | 16.5 | 25.0 | ||
6 | GONZALEZ EIRIS DANIEL | 1497 | 1393 | Xadrez Arteixo | 4.5 | 16.5 | 25.0 | ||
7 | PUGA SANCHEZ MIGUEL | 1659 | 1533 | Casa da Xuventude | 4.0 | 14.5 | 23.0 | ||
8 | VERDE LOMBA HECTOR | 0 | 0 | Club de Xadrez Albatros | 4.0 | 14.5 | 21.5 | ||
9 | MARTINEZ GONZALEZ ALVARO LUIS | 0 | 0 | USC | 4.0 | 14.5 | 21.5 | ||
10 | REBOLLO MONTES BERNARDO | 1466 | 1393 | Club de Xadrez Marín | 4.0 | 13.0 | 20.5 | ||
BOO VALLEJO MARCOS | 0 | 0 | CX Fontecarmoa | 4.0 | 13.0 | 20.5 | |||
12 | CASAL ARMESTO PEDRO | 0 | 0 | Xadrez Galego | 4.0 | 12.0 | 18.0 | ||
13 | DUARTE BLANCO CHRISTIAN | 0 | 0 | C.D. Portas Xadrez | 4.0 | 11.5 | 18.5 | ||
14 | CABALEIRO FEIJOO DAVID | 0 | 0 | Xadrez Galego | 4.0 | 10.5 | 16.5 | ||
15 | MENDANA DELSO RICARDO | LOC | 0 | 0 | Club de Xadrez Laroca | 3.5 | 8.5 | 14.0 | |
16 | GIL VICENTE RAQUEL | w | 0 | 0 | Xadrez Galego | 3.0 | 14.5 | 21.0 | |
17 | FONSECA ALONSO FRANCISCO | 0 | 0 | IMD | 3.0 | 14.0 | 22.0 | ||
18 | BELLO RAMOS MARTIN | 0 | 0 | Club de Xadrez Mercantil Riveira | 3.0 | 13.5 | 21.0 | ||
19 | GONZALEZ DACOSTA ANDRES | 0 | 0 | Clube Xadrez Breogán | 3.0 | 12.5 | 18.5 | ||
20 | RIVAS CAMPELO IVAN | 0 | 0 | Club de Xadrez Marín | 3.0 | 12.0 | 18.5 | ||
21 | FERNANDEZ ABILLEIRA JOSE RAMON | 0 | 0 | Clube Xadrez Breogán | 3.0 | 12.0 | 18.5 | ||
22 | SANTACLARA VIDAL MARTA | w | 0 | 0 | Xadrez Galego | 3.0 | 11.5 | 17.5 | |
23 | RODRIGUEZ PRIETO IVAN | 0 | 0 | Club de Xadrez Albatros | 3.0 | 11.0 | 17.5 | ||
24 | PEREZ VARGAS PABLO | LOC | 0 | 0 | Club de Xadrez Laroca | 3.0 | 11.0 | 17.0 | |
25 | GONZALEZ GARCIA URIEL | 0 | 0 | Club de Xadrez Lucena | 3.0 | 10.5 | 15.5 | ||
26 | DA SILVA VILAS JOSE SIMON | 0 | 0 | Colegio Santiago Apostol | 3.0 | 9.5 | 14.0 | ||
27 | SERANTES AGIS SILVIA | w | 0 | 0 | Escola Xadrez Ridadumia | 3.0 | 9.0 | 12.5 | |
28 | MORENO VILLAR GABRIEL | 0 | 0 | IMD | 2.0 | 13.0 | 19.0 | ||
29 | CARBAJO GARCIA DANIEL | LOC | 0 | 0 | Club de Xadrez Laroca | 2.0 | 12.5 | 19.5 | |
30 | SOUTO PARGA ALBA | w | 0 | 0 | Alexandre Bóveda | 2.0 | 12.0 | 18.5 | |
31 | BERNARDEZ ARMESTO OSCAR | 0 | 0 | Xadrez Galego | 2.0 | 11.5 | 16.5 | ||
32 | CIVIDANES BAZ ARON | 0 | 0 | Club de Xadrez Albatros | 2.0 | 11.0 | 18.0 | ||
33 | YEBRA GARRIDO FABIO | LOC | 0 | 0 | Colegio Huerto Juanes | 2.0 | 10.5 | 15.5 | |
34 | RAJO VALVERDE MATIAS | LOC | 0 | 0 | Club de Xadrez Laroca | 2.0 | 10.0 | 14.5 | |
35 | BENAVIDES ABILLEIRA GABRIEL | 0 | 0 | Clube Xadrez Breogán | 2.0 | 9.5 | 15.0 | ||
36 | SANTACLARA VIDAL LAURA | w | 0 | 0 | Xadrez Galego | 2.0 | 9.5 | 14.5 | |
37 | DA ROCHA PROL PAULA | w | LOC | 0 | 0 | Club de Xadrez Laroca | 2.0 | 8.5 | 13.0 |
38 | FERNANDEZ ALVAREZ SARA | w | 0 | 0 | Xadrez Galego | 1.5 | 7.0 | 11.5 | |
39 | PROL ANDRE CONSTANTINO | LOC | 0 | 0 | Club de Xadrez Laroca | 1.0 | 11.0 | 15.5 | |
40 | GONZALEZ-REDONDO MONTOJO LUIS | 0 | 0 | Escola Xadrez Ridadumia | 1.0 | 10.0 | 17.0 | ||
41 | OUBINA FERNANDEZ LUCAS | 0 | 0 | Escola Xadrez Ridadumia | 1.0 | 8.0 | 13.5 | ||
42 | RABADAN TORRES ENRIQUE | 0 | 0 | Xadrez Galego | 0.0 | 12.0 | 18.0 | ||
43 | ALVAREZ PEREZ SERGIO | 0 | 0 | Jug. Independiente | 0.0 | 8.0 | 11.0 |
Clasificación Final Infantil
Pos. | Nome | sexo | Gr | FIDE | EloN | Club/Cidade | Pts. | D1 | D2 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | GONZALEZ PEREZ JOSE RAMON | 0 | 0 | Xadrez Galego | 5.5 | 14.5 | 20.0 | ||
2 | LEIRO VIDAL LEONARDO | 1459 | 1386 | Xadrez CCD Sanxenxo | 5.0 | 15.0 | 23.0 | ||
3 | SUAREZ GOMEZ JULIO | 1923 | 1921 | CX Fontecarmoa | 5.0 | 14.0 | 21.0 | ||
4 | GOMEZ DIEGUEZ ADRIAN | 1739 | 1707 | Xadrez Ourense | 4.5 | 16.0 | 23.0 | ||
5 | DOMINGUEZ FERNANDEZ ANGEL | 1682 | 1518 | Casa da Xuventude | 4.5 | 15.5 | 24.0 | ||
6 | PORTELA PELETEIRO ALBERTO | 1835 | 1805 | Escola Xadrez Pontevedra | 4.0 | 16.5 | 24.5 | ||
7 | GARCIA SOBRINO DAVID | 1514 | 1440 | Escola Xadrez Pontevedra | 4.0 | 13.5 | 21.0 | ||
8 | DE SANTIAGO RODRIGUEZ JORGE | 1495 | 1237 | CX Fontecarmoa | 4.0 | 13.5 | 19.0 | ||
9 | GARCIA ALVAREZ ALEJANDRO | 1530 | 1470 | Club de Xadrez Marín | 4.0 | 12.5 | 20.0 | ||
10 | PAZOS GARCIA ANXO | 1307 | 1320 | Club de Xadrez Lucena | 4.0 | 12.0 | 19.0 | ||
11 | BAYON ROLO JUAN ANDRES | 1630 | 1560 | CX Fontercarmoa | 3.5 | 15.5 | 23.0 | ||
12 | DORADO MEIJIDE ANDREA | w | 1314 | 1232 | CX Fontecarmoa | 3.5 | 14.0 | 21.0 | |
13 | LOPEZ CARBALLAL ALONSO | 1553 | 1427 | Club Lourizán | 3.5 | 11.5 | 19.0 | ||
14 | VICTORERO DOMINGUEZ ALEJANDRO | 0 | 0 | CX Fontecarmoa | 3.5 | 11.0 | 17.0 | ||
15 | SANTOS GARCIA MARIO | 0 | 0 | CX Fontecarmoa | 3.0 | 13.5 | 19.5 | ||
16 | REY FERNANDEZ GAEL | 0 | 0 | Club de Xadrez Lucena | 3.0 | 13.0 | 19.0 | ||
17 | REBOREDA GARCIA DANIEL | 1450 | 1287 | Escola Xadrez Pontevedra | 3.0 | 13.0 | 18.0 | ||
18 | GARCIA RUIZ SERGIO | 0 | 0 | Xadrez Ourense | 3.0 | 11.5 | 17.5 | ||
19 | NASO GOMEZ FEDERICO | 0 | 0 | Xadrez Ourense | 3.0 | 11.5 | 17.0 | ||
20 | DOVAL VILLCA SOFIA | w | 0 | 0 | C.D. Portas Xadrez | 3.0 | 10.5 | 15.0 | |
21 | SANTIAGO GARCIA VICTOR | 0 | 0 | Club de Xadrez Marín | 3.0 | 10.0 | 15.5 | ||
22 | CERVIGNI SEBASTIAN ALEJANDRO | 0 | 0 | Xadrez Ourense | 2.5 | 13.0 | 19.0 | ||
23 | HERMO MARTINEZ DAVID | 0 | 0 | Club Xadrez Rianxo | 2.5 | 11.0 | 15.0 | ||
24 | LOJO SANTORUM SARA | w | 0 | 0 | C.D. Portas Xadrez | 2.5 | 8.0 | 12.5 | |
25 | LAGO GONZALEZ GRETA | w | 0 | 0 | Xadrez Galego | 2.0 | 12.5 | 19.0 | |
26 | LOMBA GONZALEZ DANIEL | 1443 | 1360 | Club de Xadrez Albatros | 2.0 | 12.5 | 18.0 | ||
27 | DIZ BARREIRO JAVIER | 0 | 0 | CX Fontecarmoa | 2.0 | 11.5 | 17.5 | ||
28 | BUA SOMOZA DAVID | 0 | 0 | CX Fontecarmoa | 2.0 | 10.5 | 15.0 | ||
29 | RAJO VALVERDE TOMAS | LOC | 0 | 0 | Club de Xadrez Laroca | 2.0 | 10.0 | 14.0 | |
30 | REBOREDO DIEGO CARLOS | 0 | 0 | Club de Xadrez Albatros | 2.0 | 8.5 | 14.0 | ||
31 | DIAZ-CACHO DAFONTE MIGUEL | 0 | 0 | IMD | 2.0 | 8.0 | 11.5 | ||
32 | CANEDO GONZALEZ NICOLAS | 0 | 0 | Colexio Anxo da Garda | 1.5 | 11.0 | 17.0 | ||
33 | GARCIA ALONSO IAGO | 0 | 0 | CX Fontecarmoa | 1.5 | 10.0 | 15.5 | ||
34 | LOPEZ ANDRES RAUL | LOC | 0 | 0 | Club de Xadrez Laroca | 1.0 | 11.5 | 16.5 | |
35 | RIVEIRO VIEIRA ANDREA | w | LOC | 0 | 0 | Club de Xadrez Laroca | 1.0 | 8.5 | 15.5 |
36 | RODRIGUEZ RODRIGUEZ SERGIO | 0 | 0 | Club de Xadrez Albatros | 1.0 | 8.5 | 12.0 |
Clasificación Final Cadete
Pos. | Nome | sexo | Gr | FIDE | EloN | Club/Cidade | Pts. | D1 | D2 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | IGLESIAS GARCIA JORGE | 1898 | 1823 | Universidad de Vigo | 6.0 | 15.0 | 23.0 | ||
2 | DOMINGUEZ CARNERO JAVIER | 1786 | 1769 | Club Xadrez Lucena | 5.0 | 15.0 | 23.0 | ||
3 | MAQUIEIRA VIDAL ALVARO | 1505 | 1430 | Excola Xadrez Pontevedra | 4.0 | 12.0 | 18.0 | ||
4 | CARBALLO CANCELA MANUEL | 1649 | 1587 | Club de Xadrez Marín | 3.5 | 13.0 | 20.5 | ||
5 | ABAL CORES LUCAS | 1932 | 1921 | CX Fontecarmoa | 3.5 | 12.5 | 18.5 | ||
6 | VAZQUEZ MILLAN ANTONIO | 0 | 0 | C.D. Portas Xadrez | 3.5 | 12.0 | 18.0 | ||
7 | VAZQUEZ GOMEZ DAVID | 1666 | 1596 | Xadrez Ourense | 3.0 | 13.5 | 21.0 | ||
8 | LIZ BASTEIRO PEDRO | LOC | 0 | 0 | Club de Xadrez Laroca | 3.0 | 12.0 | 16.0 | |
9 | FERNANDEZ ROMERO DANIEL | 1335 | 1168 | Club Xadrez Rianxo | 3.0 | 11.5 | 16.5 | ||
10 | GONZALEZ RODRIGUEZ ROBERTO | 0 | 0 | Club de Xadrez Albatros | 2.5 | 11.0 | 16.5 | ||
11 | ALVAREZ DOMINGUEZ LUA | w | LOC | 1520 | 1477 | Club de Xadrez Laroca | 2.0 | 10.5 | 14.5 |
12 | MARTINEZ RODRIGUEZ ADRIAN | 0 | 0 | Club de Xadrez Albatros | 2.0 | 10.0 | 14.0 | ||
13 | CAMPOS NOGUEIRAS AURELIO | 0 | 0 | Club de Xadrez Albatros | 1.0 | 10.5 | 14.5 | ||
14 | CORES RANO JOSE BENITO | 0 | 0 | Club Xadrez Rianxo | 0.0 | 12.0 | 18.0 | ||
CORTES FERNANDEZ IVAN | 0 | 0 | Club de Ajedrez Millares Carlo | 0.0 | 12.0 | 18.0 | |||
FERNANDEZ MARTINEZ SARA | w | 0 | 0 | Jug. Independiente | 0.0 | 12.0 | 18.0 | ||
PINA LOPEZ CARLOS | 0 | 0 | Club Xadrez Rianxo | 0.0 | 12.0 | 18.0 |
Organiza:
Máis info
Club Xadrez Laroca. Crónica
http://clubdexadrezlaroca.blogspot.com.es/