Galicia/Galiza
Galicia

I Festival Internacional de Xadrez Ourense

Ourense

Recinto de Feiras e Exposicións "EXPOURENSE"
Finca Sevilla s/n – Ourense, (a carón do Pazo de Deportes “Paco Paz”) | Ver Mapa | Resultados

27 de abril de 2008.
TORNEO DO CIRCUITO GALEGO ESCOLAR 2008

Informa: Elías González Web OurenseXadrez | Ver Cartel | Ver Fotos

En españolEn galego

"Deporte e Ciencia para a Xuventude"

O torneo terá lugar o vindeiro 27 de Abril de 2008, no recinto de feiras e exposicións “EXPOURENSE” - Finca Sevilla s/n – Ourense, (a carón do Pazo de Deportes “Paco Paz”).  Será o primeiro torneo puntuable para o CIRCUITO GALEGO ESCOLAR 2008.

O evento dará comezo ás 11:00 h. coa benvida dos participantes e indicación das sinxelas directrices técnicas por parte da organización

A competición xogarase por Sistema Suizo a 7 roldas, os emparellamentos serán confeccionados cos programas habituais.

Os sistemas de desempate serán por orde: Bucholz-1 (Brasileiro), número de vitorias, Progresivo.

A competición estará dividida do seguinte xeito:

-Torneo           Sub-16
-Torneo           Sub-14
-Torneo           Sub-12
-Torneo           Sub-10 + Sub-8

As categorías quedarán rigorosamente delimitadas por idades do seguinte xeito:

- 1992 e 93                            Sub-16
- 1994 e 1995                         Sub-14
- 1996 e 1997                         Sub-12
- 1998 e 1999                         Sub-10
- 2000 e seguintes                   Sub- 8

Os ritmos de xogo serán os seguintes:

-Torneo  Sub-16                              15 min. + 3 seg. / xogada
-Torneo  Sub-14                              15 min. + 3 seg. / xogada
-Torneo  Sub-12                              20 minutos
-Torneo  Sub-10 + Sub-8                  20 minutos

Os horarios das partidas serán os seguintes:

1ª rolda:      11:15 horas               4ª rolda:      16:00 horas
2ª rolda:      12:15 horas               5ª rolda:      16:50 horas
3ª rolda:      13:15 horas               6ª rolda:      17:40 horas
                                                7ª rolda:      18:30 horas

Premios:

Categoría Sub - 16 

1º        300 Euros + Trofeo                                      
2º        200 Euros + Trofeo                          
3º        150 Euros + Trofeo                                      
4º        100 Euros + Trofeo                          
5º          80 Euros + Trofeo                          
6º          60 Euros + Trofeo               
7º          50 Euros + Trofeo                          
8º          40 Euros + Trofeo
9º          40 Euros + Trofeo
10º        40 Euros + Trofeo
11º        30 Euros
12º        30 Euros
13º        30 Euros
14º        30 Euros
15º        30 Euros
16º        30 Euros
17º        30 Euros
18º        30 Euros
19º        30 Euros
20º        30 Euros

Categoría Sub – 14

1º        Trofeo + 1º en escoller premio           
2º        Trofeo + 2º en escoller premio         
3º        Trofeo + 3º en escoller premio         
4º        Trofeo + 4º en escoller premio         
5º        Trofeo + 5º en escoller premio
6º        Trofeo            
7º        Trofeo                        
8º        Trofeo
9º        Trofeo
10º      Trofeo

( * Premios a escoller:  Bicicleta,  Rep. DVD,  Rep. DVD,  Mp4,  Mp3)

Categoría Sub – 12

1º        Trofeo + 1º en escoller premio           
2º        Trofeo + 2º en escoller premio         
3º        Trofeo + 3º en escoller premio         
4º        Trofeo + 4º en escoller premio         
5º        Trofeo + 5º en escoller premio
6º        Trofeo            
7º        Trofeo                        
8º        Trofeo
9º        Trofeo
10º      Trofeo

( * Premios a escoller:  Bicicleta,  Rep. DVD,  Rep. DVD,  Mp4,  Mp3)

Categoría Sub – 10

1º        Trofeo + 1º en escoller premio           
2º        Trofeo + 2º en escoller premio         
3º        Trofeo + 3º en escoller premio         
4º        Trofeo + 4º en escoller premio         
5º        Trofeo + 5º en escoller premio
6º        Trofeo            
7º        Trofeo                        
8º        Trofeo
9º        Trofeo
10º      Trofeo

( * Premios a escoller:  Bicicleta,  Rep. DVD,  Rep. DVD,  Mp4,  Mp3)

Categoría Sub – 8            

1º        Trofeo + 1º en escoller premio           
2º        Trofeo + 2º en escoller premio         
3º        Trofeo + 3º en escoller premio         
4º        Trofeo + 4º en escoller premio         
5º        Trofeo + 5º en escoller premio
6º        Trofeo            
7º        Trofeo                        
8º        Trofeo
9º        Trofeo
10º      Trofeo

( * Premios a escoller:  Bicicleta,  Rep. DVD,  Rep. DVD,  Mp4,  Mp3)

SORTEOS E AGASALLOS

Todos os participantes recibirán agasallos conmemorativos

Ao rematar a competición sortearanse entre os participantes:

* 3 Videoconsolas  Nintendo - Wii
* Material electrónico audio-video
* Material deportivo
* Material formativo
* etc ...

Os catro gañadores desta edición participarán na  exhibición final

Vencedor torneo Sub-16
Vencedor torneo Sub-14
Vencedor torneo Sub-12
Vencedor torneo Sub-10 – Sub- 8

INSCRICIÓNS

Gratuita

Prazo: ata o Venres día 25 de Abril ás 14:00 horas

Límite de Prazas: 300

Contactos:

Correo: traxerxadrez@hotmail.com ou xadrezourense@hotmail.com
Teléfono: 619 152 925 (Elías González)
Información Continua: www.ourenxadrez.net

 

EXHIBICIÓN FINAL E ENTREGA DE PREMIOS

Desde las 19:30 horas terá lugar a exhibición final coa participación dun coñecido G.M., onde se medirá simultáneamente cos gañadores de cada un dos 4 torneos.

A entrega de premios terá lugar ás 20:00 coa asistencia das personalidades correspondentes.

A dirección técnica e arbitraxes do Torneo corresponderán ao Clube Xadrez Ourense

A participación no Torneo implica a aceptación destas bases

Equipo Técnico:

Director do Torneo:                  Elías Xosé González Gil
Director Técnico:                     David González Gándara
Coordinación arbitraxes:         Alejandro de León Justo
Informática e Material:            Juan José Arellano Ruiz

Outros datos de Interese

No propio recinto de Expourense existirá un servizo de cafetería e restaurante durante toda a xornada, onde os participantes e acompañantes poderán adquirir, bebidas, bocadillos, etc.

Tamén existirá un

MENÚ DO DÍA (8,50 €)

1º Prato (Paella mixta ou similar)
2º Prato (Redondo de Tenreira ou similar)
Sobremesa (Torta de queixo)
Pan
Bebidas (Auga, Refrescos)

MENÚ ESPECIAL (12 €)

1º Prato (Sete primeiros a escoller)
2º Prato (Sete segundos a escoller)
Sobremesa ( A escoller )
Pan
Bebidas (Auga, Viño, Refrescos, etc. )
Café (Incluído, infusións, etc. )

NOTA: En breve facilitaremos un plano-mapa de acceso (como chegar), así como outros datos de interese.


Organización e Patrocinios:

Organiza:

Logo

Patrocina:

Logo

Dirección Técnica:

Logo

logos

http://www.ourenxadrez.net/

 

TablaDeFlandes