I Festival Internacional de Xadrez Ourense
Recinto de Feiras e Exposicións "EXPOURENSE"
Finca Sevilla s/n – Ourense, (a carón do Pazo de Deportes “Paco Paz”) | Ver Mapa | Resultados
27 de abril de 2008.
TORNEO DO CIRCUITO GALEGO ESCOLAR 2008
Informa: Elías González Web OurenseXadrez | Ver Cartel | Ver Fotos
"Deporte e Ciencia para a Xuventude"
O torneo terá lugar o vindeiro 27 de Abril de 2008, no recinto de feiras e exposicións “EXPOURENSE” - Finca Sevilla s/n – Ourense, (a carón do Pazo de Deportes “Paco Paz”). Será o primeiro torneo puntuable para o CIRCUITO GALEGO ESCOLAR 2008.
O evento dará comezo ás 11:00 h. coa benvida dos participantes e indicación das sinxelas directrices técnicas por parte da organización
A competición xogarase por Sistema Suizo a 7 roldas, os emparellamentos serán confeccionados cos programas habituais.
Os sistemas de desempate serán por orde: Bucholz-1 (Brasileiro), número de vitorias, Progresivo.
A competición estará dividida do seguinte xeito:
-Torneo Sub-16
-Torneo Sub-14
-Torneo Sub-12
-Torneo Sub-10 + Sub-8As categorías quedarán rigorosamente delimitadas por idades do seguinte xeito:
- 1992 e 93 Sub-16
- 1994 e 1995 Sub-14
- 1996 e 1997 Sub-12
- 1998 e 1999 Sub-10
- 2000 e seguintes Sub- 8Os ritmos de xogo serán os seguintes:
-Torneo Sub-16 15 min. + 3 seg. / xogada
-Torneo Sub-14 15 min. + 3 seg. / xogada
-Torneo Sub-12 20 minutos
-Torneo Sub-10 + Sub-8 20 minutosOs horarios das partidas serán os seguintes:
1ª rolda: 11:15 horas 4ª rolda: 16:00 horas
2ª rolda: 12:15 horas 5ª rolda: 16:50 horas
3ª rolda: 13:15 horas 6ª rolda: 17:40 horas
7ª rolda: 18:30 horasPremios:
Categoría Sub - 16
1º 300 Euros + Trofeo
2º 200 Euros + Trofeo
3º 150 Euros + Trofeo
4º 100 Euros + Trofeo
5º 80 Euros + Trofeo
6º 60 Euros + Trofeo
7º 50 Euros + Trofeo
8º 40 Euros + Trofeo
9º 40 Euros + Trofeo
10º 40 Euros + Trofeo
11º 30 Euros
12º 30 Euros
13º 30 Euros
14º 30 Euros
15º 30 Euros
16º 30 Euros
17º 30 Euros
18º 30 Euros
19º 30 Euros
20º 30 EurosCategoría Sub – 14
1º Trofeo + 1º en escoller premio
2º Trofeo + 2º en escoller premio
3º Trofeo + 3º en escoller premio
4º Trofeo + 4º en escoller premio
5º Trofeo + 5º en escoller premio
6º Trofeo
7º Trofeo
8º Trofeo
9º Trofeo
10º Trofeo( * Premios a escoller: Bicicleta, Rep. DVD, Rep. DVD, Mp4, Mp3)
Categoría Sub – 12
1º Trofeo + 1º en escoller premio
2º Trofeo + 2º en escoller premio
3º Trofeo + 3º en escoller premio
4º Trofeo + 4º en escoller premio
5º Trofeo + 5º en escoller premio
6º Trofeo
7º Trofeo
8º Trofeo
9º Trofeo
10º Trofeo( * Premios a escoller: Bicicleta, Rep. DVD, Rep. DVD, Mp4, Mp3)
Categoría Sub – 10
1º Trofeo + 1º en escoller premio
2º Trofeo + 2º en escoller premio
3º Trofeo + 3º en escoller premio
4º Trofeo + 4º en escoller premio
5º Trofeo + 5º en escoller premio
6º Trofeo
7º Trofeo
8º Trofeo
9º Trofeo
10º Trofeo( * Premios a escoller: Bicicleta, Rep. DVD, Rep. DVD, Mp4, Mp3)
Categoría Sub – 8
1º Trofeo + 1º en escoller premio
2º Trofeo + 2º en escoller premio
3º Trofeo + 3º en escoller premio
4º Trofeo + 4º en escoller premio
5º Trofeo + 5º en escoller premio
6º Trofeo
7º Trofeo
8º Trofeo
9º Trofeo
10º Trofeo( * Premios a escoller: Bicicleta, Rep. DVD, Rep. DVD, Mp4, Mp3)
SORTEOS E AGASALLOS
Todos os participantes recibirán agasallos conmemorativos
Ao rematar a competición sortearanse entre os participantes:
* 3 Videoconsolas Nintendo - Wii
* Material electrónico audio-video
* Material deportivo
* Material formativo
* etc ...Os catro gañadores desta edición participarán na exhibición final
Vencedor torneo Sub-16
Vencedor torneo Sub-14
Vencedor torneo Sub-12
Vencedor torneo Sub-10 – Sub- 8INSCRICIÓNS
Gratuita
Prazo: ata o Venres día 25 de Abril ás 14:00 horas
Límite de Prazas: 300
Contactos:
Correo: traxerxadrez@hotmail.com ou xadrezourense@hotmail.com
Teléfono: 619 152 925 (Elías González)
Información Continua: www.ourenxadrez.net
EXHIBICIÓN FINAL E ENTREGA DE PREMIOS
Desde las 19:30 horas terá lugar a exhibición final coa participación dun coñecido G.M., onde se medirá simultáneamente cos gañadores de cada un dos 4 torneos.
A entrega de premios terá lugar ás 20:00 coa asistencia das personalidades correspondentes.
A dirección técnica e arbitraxes do Torneo corresponderán ao Clube Xadrez Ourense
A participación no Torneo implica a aceptación destas bases
Equipo Técnico:
Director do Torneo: Elías Xosé González Gil
Director Técnico: David González Gándara
Coordinación arbitraxes: Alejandro de León Justo
Informática e Material: Juan José Arellano RuizOutros datos de Interese
No propio recinto de Expourense existirá un servizo de cafetería e restaurante durante toda a xornada, onde os participantes e acompañantes poderán adquirir, bebidas, bocadillos, etc.
Tamén existirá un
MENÚ DO DÍA (8,50 €)
1º Prato (Paella mixta ou similar)
2º Prato (Redondo de Tenreira ou similar)
Sobremesa (Torta de queixo)
Pan
Bebidas (Auga, Refrescos)MENÚ ESPECIAL (12 €)
1º Prato (Sete primeiros a escoller)
2º Prato (Sete segundos a escoller)
Sobremesa ( A escoller )
Pan
Bebidas (Auga, Viño, Refrescos, etc. )
Café (Incluído, infusións, etc. )NOTA: En breve facilitaremos un plano-mapa de acceso (como chegar), así como outros datos de interese.
Organización e Patrocinios:
Organiza:
Patrocina:
Dirección Técnica:
http://www.ourenxadrez.net/