Galicia/Galiza
Galicia

IV Aberto McDonalds Vilagarcía

Vilagarcía de Arousa - Pontevedra

Auditorio Municipal de Vilagarcía de Arousa

Sábado 23 de outubro de 2010 | Bases

VALEDOIRO PARA O V CIRCUITO GALEGO ESCOLAR 2010

Informa: Anxo Vilas e José Antonio de Santiago
Club Xadrez Fontecarmoa Web

En españolEn galego

Final:

Foto

Durante toda a xornada do sábado celebrouse o IV Open Xadrez McDonalds, patrocinado polo restaurante vilagarciano e organizado polo Club de Xadrez Fontecarmoa, coa colaboración da Fundación Deportiva Municipal.

A participación foi moi numerosa acadandose a cifra de 180 xadrecistas de toda Galicia que disputaron un deportivo torneo, repartidos en cinco categorías, Cadete, Infantil, Alevín, Benxamín e Promesas que disputaron as sete roldas do evento nas salas do Auditorio Municipal.

Na vila arousana déronse cita os mellores mozos xadrecistas de Galicia, xa que a proba era a décimo sexta e penúltima valedoira para o V Circuíto Galego Escolar, que gozaron dunha perfecta xornada de convivencia xa que ademais de competir no seu deporte preferido, recibiron regalos pola súa participación no torneo, doados pola firma McDonalds.

Na categoría dos máis pequenos, o vencedor foi o vigués Alex Lorenzo do club Lucena, seguido de Martín Pena de la Universidade de Santiago. A primeira rapaza nesta categoría foi María Alice Oliveria de Portugal na terceira posición. A cuarta praza foi para o vilanovés do Fontecarmoa Miguel Angel Bayón.

A clasificación final benxamín estivo comandada por Gabriel Roma de Xadrez Ourense, seguido do ourensán Brais Gerpe e do vigués Pablo Vidal. A primeira clasificada foi Mari Rodríguez del Círculo Ferrolano. O primeiro local foi Daniel Noya na duodécima posición.

O primeiro posto do podio de alevíns foi para Alberto Portela de la Escola de Xadrez de Pontevedra. Segundo foi Adrián Gómez do Xadrez Ourense e terceiro o portugués Ivo Rodrígues. Os primeiros vilagarcianos foron Jorge de Santiago no sétimo posto e Andrea Dorado no décimo sexto, que lle valeu para liderar o cadro feminino.

Os infantís tiveron como vencedor a Jorge Iglesias del Lucena de Vigo. Seguírono nas medallas a ferrolana Inés Prado e o local Lucas Abal, que segue con esperanzas de acadar o triunfo final no Circuíto na derradeira proba a celebrar en Ourense o vindeiro domingo.

A categoría Cadete deixa como vencedor absoluto a David Gómez do Xadrez Ourense. Segundo foi Luis Medarde da Universidade de Santiago e terceiro Yago Barral do Karpov de Pontevedra.

Ángel Vilas
Club Xadrez Fontecarmoa

Clasificación Final Sub 8. Promesas

Pos S/Nº. Xogador S. FED Club Pts BUC BUC Prog Prog-1
1 18 LORENZO VAZQUEZ, Alex   GAL Club De Ajedrez Lucena 6 29½ 32 26 25   23   20   16   11    6
2 28 PENA VARELA, Martin   GAL Vicerreitoria Cultura U.S.C. 6 29 32½ 25 24   22   19   15   11    6
3 24 OLIVEIRA, Maria Alice Ramos Ma F POR NXVSC - Didáxis - Famalicão 29½ 32½ 25 24   22   19   15½  11    5½
4 3 BAYON ROLO, Miguel Angel   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 5 29 30½ 19 18   16   14   12    9    5
5 37 SEOANE CASTILLA, David   GAL Círculo Ferrolano 5 27½ 30½ 19 19   18   16   13    9    5
6 7 CORES VILLANUEVA, Borja   GAL Cultural Deportiva Portas 5 27 30½ 20 19   18   16   13    9    5
7 36 SANTOS, Jose Miguel Sereno   POR CX Escola Joao de Meira 5 25½ 29 18 18   17   15   12    9    5
8 31 PORTELA PELETEIRO, Pablo   GAL Escola Xadrez Pontevedra 5 25 27½ 22 21   19   17   14   10    5
9 22 MENDEZ RIAL, Jorge   GAL Club Xadrez Rianxo 5 24½ 27½ 17 17   16   14   12    9    5
10 17 LOPEZ GONZALEZ, Alfonso   GAL Escola Ferrola 28½ 32½ 22 21   19   16   12½   9    4½
11 14 GONZALEZ IRALA, Jose Carlos   GAL Casa Da Xuventude 4 26 29 17 16   15   13   11    8    4
12 10 GARCIA ALVAREZ, Paula F GAL Club Kárpov-Pontevedra 4 25½ 28½ 19 18   16   13   10    7    4
13 11 GERPE VILAS, Xurxo   GAL Casa Da Xuventude 4 25 28 20 19   17   15   12    8    4
14 16 HIDALGO MERA, Brais   GAL Xadrez Alexandre Boveda 4 24 26½ 15 14   13   11    9    7    4
15 38 VICTORERO DOMINGUEZ, Oscar   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 4 23 25 17 16   15   13   10    7    4
16 15 GONZALEZ MAGARIÑOS, Daniel   GAL Cultural Deportiva Portas 4 22 24½ 12 12   12   11    9    7    4
17 32 RECUNA ARANDA, Xoan   GAL Xadrez Alexandre Boveda 4 21½ 22½ 15 15   14   12   10    7    4
18 8 DURAN OTERO, Anxo   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 4 18½ 20 15 15   14   13   11    8    4
19 9 FARIÑA IGLESIAS, Julia F GAL Escola Xadrez Pontevedra 19½ 20½ 8½   8½   8½   7½   6    3½
20 25 OLIVEIRA, Maria Elisa Ramos Ma F POR NXVSC - Didáxis - Famalicão 18½ 20 11½ 10½   9½   8½   7½   6    3½
21 4 BRAVO RODRIGUEZ, Marco   GAL Club Xadrez Rianxo 3 24½ 26½ 16 15   13   11    9    6    3
22 40 VILAR CARPENTE, Ismael   GAL Escola Ferrola 3 23½ 25 16 15   14   12    9    6    3
23 27 PADILLA PICUASI, Wuayra David   GAL Cultural Deportiva Portas 3 23 25 12 11   10    9    8    6    3
24 13 GOMEZ CARREÑO, Martin   GAL Club Carmelitas Vedruna 3 23 25 11 11   10    9    7    5    3
25 34 RODRIGUEZ FERREIROS, Angela F GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 22 23½ 12 12   11   10    8    6    3
26 2 ABOAL SACRISTAN, Alexandre   GAL Club Kárpov-Pontevedra 3 22 23 8 8    8    8    7    5    3
27 30 PICOS MAIZTEGUI, Lucia F GAL Círculo Ferrolano 3 21 23 12 12   11   10    8    6    3
28 33 RODRIGUEZ FERREIROS, Andres   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 20½ 21½ 14 13   11    9    7    5    3
29 19 MAQUIEIRA VIDAL, Diego   GAL Escola Xadrez Pontevedra 3 20 21 10 10   10    9    8    6    3
30 21 MARTINEZ RODRIGUEZ, Ruben   GAL Club Xadrez Rianxo 2 20 21 11 10    9    8    6    4    2
31 23 MILLAN PEREZ, Antia F GAL Club Xadrez Fontecarmoa 2 19 20½ 9 9    8    7    6    4    2
32 20 MARTINEZ DOLDAN, Eva F GAL Club Xadrez Fontecarmoa 2 17½ 19 8 7    6    5    4    3    2
33 35 ROMERO LORENZO, Mahy Isaac   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 2 17 18 8 8    8    7    6    4    2
34 6 CHARLIN FARIÑA, Alba F GAL Club Xadrez Fontecarmoa 2 16 17½ 7 7    7    6    5    4    2
35 26 OUBIÑA SANTORUM, Roy   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 15½ 16½ 4½   4½   4½   3½   2½   1½
36 1 ABAL SUSAVILA, Damian Mateo   GAL Cultural Deportiva Portas 15½ 16½ 2½   2½   2½   2½   2½   1½
37 12 GIGIRY TORDANES, Miguel Adrian   GAL Xadrez Alexandre Boveda 1 18½ 19½ 3 3    3    3    3    2    1
38 5 CASTIÑEIRA VILAVOA, Manuel   GAL   0 21 24½ 0 0    0    0    0    0    0
  29 PENAS GARCIA, Alejandro   GAL Club Xadrez Rianxo 0 21 24½ 0 0    0    0    0    0    0
40 39 VIDAL ACHA, Juan Manuel   GAL Club Kárpov-Pontevedra 0 18 19½ 0 0    0    0    0    0    0

Clasificación Final Sub 10. Benxamíns

Pos S/Nº. Xogador S. FED Club Pts BUC BUC Prog Prog-1
1 1 ROMA BARGE, Gabriel   GAL Xadrez Ourense 6 27½ 29 27 26   24   21   17   12    6
2 8 GERPE VILAS, Brais   GAL Casa Da Xuventude 6 27 30 23 22   20   18   15   11    6
3 32 VIDAL FERNANDEZ, Pablo   GAL Club De Ajedrez Lucena 26 27½ 22½ 21½  19½  16½  13½  10    5½
4 7 FERREIRO SOLLA, Pablo   GAL Escola Xadrez Pontevedra 24 27 20½ 19½  18½  16½  13½  10    5½
5 23 PUGA SANCHEZ, Miguel   GAL Casa Da Xuventude 5 29 32½ 23 22   20   17   13    9    5
6 11 LOPEZ CARBALLAL, Sergio   GAL Club Kárpov-Pontevedra 5 27½ 30½ 21 20   18   16   13    9    5
7 34 VILAR CARPENTE, Hector   GAL Escola Ferrola 5 24½ 27 21 20   18   15   12    9    5
8 26 RODRIGUEZ SANCHEZ DE TOCA, Mari   GAL Círculo Ferrolano 30 31½ 22 21   19   16   12½   9    4½
9 10 IGLESIAS FEIJOO, Alberto   GAL Casa Da Xuventude 4 27 27½ 19 18   17   15   12    8    4
10 15 MARTINEZ PEÑA, Raul   GAL Casa Da Xuventude 4 26½ 29½ 15 15   14   12   10    7    4
11 24 REBOLLO MONTES, Bernardo   GAL Club Xadrez Marín 4 24 27 12 12   12   11    9    7    4
12 18 NOYA CATOIRA, Daniel   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 4 22½ 23 13 13   13   12   10    7    4
13 31 USHA OCHS DA FONSECA, Pedro Alexandre   POR CX Escola Joao de Meira 4 22 23½ 17 16   15   13   11    8    4
14 33 VIDAL GARCIA, Anxo   GAL Escola Xadrez Pontevedra 4 21½ 23 15 15   14   13   11    8    4
15 2 ALVAREZ FERNANDEZ, Mario   GAL Casa Da Xuventude 4 18 19½ 13 12   11   10    9    7    4
16 6 DUARTE BLANCO, Christian   GAL Cultural Deportiva Portas 25 27½ 16 16   15   13   10½   7    3½
17 27 SEGURA SANTOS, Jorge   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 16½ 18 13 13   12   10    8    6    3½
18 21 PAZ PRIETO, Hugo   GAL Círculo Ferrolano 3 25½ 28½ 14 13   12   10    8    6    3
19 13 MARTINEZ DOLDAN, Jaime   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 25 25½ 17 16   14   12    9    6    3
20 25 RIOS MARACULINA, Nicolas   GAL Club Kárpov-Pontevedra 3 23½ 25 12 12   12   11    9    6    3
21 20 OTERO EIRAS, Ruben   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 23 24½ 14 13   11    9    7    5    3
22 5 DA SILVA, Ana Ines Teixeira F POR CX Escola Joao de Meira 3 22 23½ 11 10    9    8    7    5    3
23 22 PEREZ TROITIÑO, Pablo   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 20½ 22 12 12   11   10    8    6    3
24 3 ALVAREZ GONZALEZ, Brais   GAL E.M. Ajedrez Puenteareas 3 19 20½ 10 10   10    9    7    5    3
25 4 BOULLOSA PEREZ, Sandra F GAL Club Kárpov-Pontevedra 3 15 15½ 8 8    8    8    7    5    3
26 19 OLIVA ARROJO, Juan   GAL Círculo Ferrolano 19½ 21 10 10    9    8    7    5    2½
27 16 MELON GOMEZ, Brais   GAL Ajedrez Acd Sanxenxo 2 23½ 25 9 8    7    6    5    4    2
28 12 LOUREIRO PEGO, Pedro   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 2 19 19½ 9 8    7    6    5    4    2
29 14 MARTINEZ JUSTO, Sofia F GAL Club Xadrez Fontecarmoa 2 18½ 20 6 6    6    6    5    4    2
30 9 GIGIREY TORDANES, Gabriel   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 2 17½ 18 4 4    4    4    4    3    2
31 30 TRABAZO TRABAZO, Andrea   GAL Club Kárpov-Pontevedra 1 17 17½ 6 6    5    4    3    2    1
32 17 MIRON VICENTE, Diego   GAL Club Xadrez Rianxo 0 21 24½ 0 0    0    0    0    0    0
  28 SOUSA MARTIN, Beltran   GAL Casa Da Xuventude 0 21 24½ 0 0    0    0    0    0    0
  29 SOUSA, Hugo Carneiro   POR CX Escola Joao de Meira 0 21 24½ 0 0    0    0    0    0    0

Clasificación Final Sub 12. Alevíns

Pos S/Nº. Xogador S. FED Club Pts BUC BUC Prog Prog-1
1 2 PORTELA PELETEIRO, Alberto   GAL Escola Xadrez Pontevedra 6 32 34½ 24½ 23½  21½  18½  15   11    6
2 5 GOMEZ DIEGUEZ, Adrian   GAL Xadrez Ourense 6 28½ 31½ 25 24   22   19   15½  11    6
3 3 DIAS, Ivo Rodrigues   POR NXVSC - Didáxis 6 27½ 29½ 25½ 24½  22½  19½  15½  11    6
4 4 PICOS MAIZTEGUI, Miguel   GAL Círculo Ferrolano 5 29 33 21 20   19   17   14   10    5
5 34 LEIRO VIDAL, Leonardo   GAL Ajedrez Acd Sanxenxo 5 26½ 28½ 20 19   17   15   12    9    5
6 9 REBOREDA GARCIA, Daniel   GAL Escola Xadrez Pontevedra 5 24½ 27½ 20 19   18   16   13    9    5
7 10 DE SANTIAGO RODRIGUEZ, Jorge   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 5 23½ 26½ 19 19   18   16   13    9    5
8 8 DOMINGUEZ FERNANDEZ, Angel   GAL Casa Da Xuventude 5 23½ 24 19½ 18½  17   15½  13    9½   5
9 28 GARCIA ALVAREZ, Alejandro   GAL Club Kárpov-Pontevedra 5 22 24 16 16   15   14   12    9    5
10 44 RECUNA ARANDA, Miguel   GAL Xadrez Alexandre Boveda 29 31 20 19   17½  15   12½   9    4½
11 36 LOPEZ CARBALLAL, Alonso   GAL Club Kárpov-Pontevedra 27½ 29½ 21 20   18½  16   12½   9    4½
12 1 RODRIGUEZ DOMINGUEZ, Miguel   GAL Escola Xadrez Pontevedra 27 28 19½ 18½  17½  15½  12½   8½   4½
13 6 RODRIGUEZ SIGLER, Alexandre   GAL Escola Ferrola 25 28 17 16   14½  13   10½   8    4½
14 13 CALVO CENDAN, Xabier   GAL Eumes De Xadrez Torreón 4 25 27½ 19 18   16   14   11    8    4
15 48 VICTORERO DOMINGUEZ, Alejandro   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 4 25 27 19 18   16   13   10    7    4
16 22 DORADO MEIJIDE, Andrea F GAL Club Xadrez Fontecarmoa 4 25 27 17 16   15   13   11    8    4
17 30 GONZALEZ LOPEZ, Manuel   GAL Escola Ferrola 4 25 27 15 15   14   13   11    8    4
18 41 PADILLA PICUASI, Inti Edison   GAL Cultural Deportiva Portas 4 24 26 17 16   14   12   10    7    4
19 39 OLIVA ARROJO, Antonio   GAL Círculo Ferrolano 4 22½ 24½ 16 15   14   12   10    7    4
20 40 OLIVA ARROJO, Manuel   GAL Círculo Ferrolano 4 22 24½ 16 15   14   12   10    7    4
21 31 GRANDE PALACIOS, Ana F GAL Club Xadrez Fontecarmoa 4 21 23 14 14   13   12   10    7    4
22 49 VIÑAS RIVAS, Venus F GAL Escola Xadrez Pontevedra 4 20 22 14 13   12   11    9    7    4
23 18 DA SILVA, Mariana Sofia Teixeira F POR CX Escola Joao de Meira 26 29 18½ 17½  15½  13½  10½   7    3½
24 7 LOMBA GONZALEZ, Daniel   GAL A.C.D. Albatros 25 28 19½ 18½  16½  13½  10½   7    3½
25 20 DIZ BARREIRO, Javier   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 21 22 10 10   10    9    7½   6    3½
26 35 LOJO SANTORUM, Sara F GAL Cultural Deportiva Portas 16 18 10 10   10    9    7½   6    3½
27 21 DOMINGUEZ VIZOSO, Daniel   GAL Eumes De Xadrez Torreón 3 24 27 15 15   14   12    9    6    3
28 19 DEVESA MELON, Daniel   GAL Ajedrez Acd Sanxenxo 3 22½ 25 13 12   11   10    8    6    3
29 45 RODRIGUEZ VAZQUEZ, Matias   GAL Cultural Deportiva Portas 3 22 24 15 14   12   10    8    6    3
30 29 GONZALEZ FIGUEIRA, Alvaro   GAL Club Xadrez Rianxo 3 21½ 22½ 10 10    9    8    7    5    3
31 23 DOVAL VILLCA, Sofia F GAL Cultural Deportiva Portas 3 21 23 12 12   11    9    7    5    3
32 46 SANTOS GARCIA, Mario   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 20½ 22½ 13 13   12   10    8    6    3
33 47 SILVA RODRIGUEZ, Enrique   GAL Casa Da Xuventude 3 20 22 12 11   10    9    8    6    3
34 37 MILLAN PEREZ, Juan Luis   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 18 20 12 12   11   10    8    6    3
35 33 HERMO MARTINEZ, David   GAL Club Xadrez Rianxo 3 18 18½ 6 6    6    6    6    5    3
36 24 FARIÑA IGLESIAS, Laura F GAL Escola Xadrez Pontevedra 19 19½ 10 10    9½   9    7½   5    2½
37 14 CARRERA MARTINEZ, Severino   GAL E.M. Ajedrez Puenteareas 2 22½ 24½ 12 11   10    8    6    4    2
38 12 BUA SOMOZA, David   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 2 21½ 22 8 8    8    7    6    4    2
39 11 BETANZOS JAMARDO, Miriam F GAL Club Xadrez Fontecarmoa 2 20½ 22½ 10 9    8    7    6    4    2
40 27 GALVAN CES, David   GAL Club Xadrez Rianxo 2 18½ 19½ 6 6    6    5    4    3    2
41 15 CASAL BARREIRO, Alejandro   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 2 18 18½ 6 6    6    5    4    3    2
42 38 NIETO LUNA, Abel   GAL Cultural Deportiva Portas 2 17 17½ 8 8    7    6    5    4    2
43 25 FILGUEIRA TRABAZO, Pablo   GAL Club Kárpov-Pontevedra 1 17 17½ 4 4    4    4    3    2    1
44 32 GRAÑA CHAO, Veronica F GAL Escola Xadrez Pontevedra ½ 16½ 17½ 3 3    2½   2    1½   1    ½
45 16 CERNADAS CASTRO, Luis   GAL Club Xadrez Rianxo 0 21 24½ 0 0    0    0    0    0    0
  26 FRANCISCO PEREZ, Mitzi Margarit F GAL Escola Xadrez Pontevedra 0 21 24½ 0 0    0    0    0    0    0
  42 PENAS GARCIA, Carlos   GAL Club Xadrez Rianxo 0 21 24½ 0 0    0    0    0    0    0
  43 PINTOS BELOSO, Cristina F GAL Escola Xadrez Pontevedra 0 21 24½ 0 0    0    0    0    0    0
49 17 COMESAÑA CARBALLAL, Pablo   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 0 16 18 0 0    0    0    0    0    0

Clasificación Final Sub 14. Infantís

Pos S/Nº. Xogador S. FED Club Pts BUC BUC Prog Prog-1
1 1 IGLESIAS GARCIA, Jorge   GAL Club De Ajedrez Lucena 6 28½ 28½ 25 24   22   19½  16   11½   6
2 5 PRADO ACEBO, Ines F GAL Escola Ferrola 29 32 24 23   21   18   14½  10    5½
3 4 ABAL CORES, Lucas   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 29 32 22½ 21½  19½  17   13½  10    5½
4 10 CARBALLO CANCELA, Manuel   GAL Club Kárpov-Pontevedra 26½ 29½ 20½ 20½  19½  17½  14½  10½   5½
5 2 ARELLANO PARDO, Martin   GAL Xadrez Ourense 5 27 30 21 20   18   16   13    9    5
6 11 LORENZO DIEGUEZ, Manuel   GAL Club De Ajedrez Lucena 5 23½ 25½ 20 19   18   16   13    9    5
7 7 DOMINGUEZ CARNERO, Javier   GAL Club De Ajedrez Lucena 29½ 30½ 22 21   19   16   12½   9    4½
8 3 SEGURA SANTOS, Luis   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 25½ 28½ 18½ 17½  15½  13   10½   8    4½
9 12 MARTINEZ JUSTO, Jesus   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 22½ 25 17½ 17   15½  14   11½   8    4½
10 9 SIERRA CASTRO, Barbara F GAL Cultural Deportiva Portas 4 27½ 29½ 18 17   16   14   11    8    4
11 14 RODRIGUEZ REBOREDO, Angel   GAL A.C.D. Albatros 4 24 26 17 16   15   13   11    8    4
12 20 FERREIROS RODRIGUEZ, Cristopher   GAL Club Xadrez Rianxo 4 24 26 15 15   14   13   11    8    4
13 13 DIESTE PIÑEIRO, Samuel   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 4 22½ 24½ 17 16   15   13   11    8    4
14 22 GONZALVEZ BECERRA, Pablo   GAL Cultural Deportiva Portas 4 22 24 14 13   12   11    9    7    4
15 24 MAQUIEIRA VIDAL, Alvaro   GAL Escola Xadrez Pontevedra 4 21 23 12 12   12   11    9    7    4
16 8 VAZQUEZ GOMEZ, David   GAL Xadrez Ourense 27 30 16½ 15½  13½  11    8½   6    3½
17 15 GARCIA JAMARDO, Hector   GAL Cultural Deportiva Portas 3 26½ 29½ 15 14   13   11    9    6    3
18 16 PADILLA PICUASI, Sandro Cesar   GAL Cultural Deportiva Portas 3 23½ 26 16 15   14   12    9    6    3
19 6 ALONSO MACIAS, Maria F GAL Escola Xadrez Pontevedra 3 23 25 12 12   11    9    7    5    3
20 26 OCAMPO RIVAS, Juan Ramon   GAL Cultural Deportiva Portas 3 22½ 24½ 12 11   10    9    8    6    3
21 19 FERNANDEZ ROMERO, Daniel   GAL Club Xadrez Rianxo 3 22½ 24½ 11 11   10    9    7    5    3
22 18 DIOS DOURADO, Alvaro   GAL Escola Xadrez Pontevedra 3 21 23 10 10    9    8    7    5    3
23 32 VAZQUEZ MILLAN, Antonio   GAL Cultural Deportiva Portas 3 20½ 21½ 13 13   12   11    9    6    3
24 21 GARCIA DOMINGUEZ, Andrea F GAL Escola Xadrez Pontevedra 3 18½ 18½ 10 10    9    8    7    5    3
25 31 VARELA SANTIAGO, Raul   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 17½ 18½ 8 8    8    8    7    5    3
26 28 PORTAS BETANZOS, Ezequiel   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 19½ 19½ 10½ 10    9½   8    6½   5    2½
27 30 TORRADO BAÑOS, Marcos   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 2 19 21 7 7    7    6    5    4    2
28 29 SOBRINO YAÑEZ, Diego   GAL Club Xadrez Rianxo 2 18 18 7 7    7    6    5    4    2
29 25 MELON GOMEZ, Adrian   GAL Ajedrez Acd Sanxenxo 2 18 18 7 7    6    5    4    3    2
30 27 PIÑA LOPEZ, Carlos   GAL Club Xadrez Rianxo 2 17 17 6 6    6    6    5    4    2
31 23 LOPEZ SANTIAGO, Alberto   GAL Club Xadrez Marín 1 16½ 16½ 3 3    3    3    3    2    1
32 17 BLANCO SEIJAS, Antia F GAL Club Xadrez Fontecarmoa 0 17½ 18½ 0 0    0    0    0    0    0

Clasificación Final Sub 16. Cadetes

Pos S/Nº. Xogador FED Club Pts BUC BUC Prog Prog-1
1 1 GOMEZ DIEGUEZ, David GAL Xadrez Ourense 28 31 26 25   23   20   16½  12    6½
2 2 MEDARDE SANTIAGO, Luis Marco GAL Vicerreitoria Cultura U.S.C. 6 26 29 24½ 23½  21½  18½  15   11    6
3 7 BARRAL CASTRO, Yago GAL Club Kárpov-Pontevedra 5 26 28 20 19   17   15   12    9    5
4 3 ALVAREZ DOMINGUEZ, Breixo GAL Club De Xadrez Laroca 4 26 26½ 17 16   14   12   10    7    4
5 5 CARREIRA CASAIS, Anxo GAL Vicerreitoria Cultura U.S.C. 4 23½ 25½ 16 15   14   12   10    7    4
6 13 NIETO LUNA, Alessandro GAL Cultural Deportiva Portas 4 23 25 15 15   14   13   11    8    4
7 9 LAMAS LUAÑA, Jacobo GAL Club Xadrez Fontecarmoa 4 22 22½ 14 14   13   11    9    7    4
8 6 VARELA FERNANDEZ, Andres GAL Club Xadrez Fontecarmoa 28½ 31 17½ 16½  15½  13½  10½   7    3½
9 4 REY MALDE, Henrique GAL Círculo Ferrolano 3 23½ 24 13 12   11   10    8    6    3
10 14 VARELA PETEIRA, David GAL Eumes De Xadrez Torreón 3 20½ 21 12 12   11   10    8    6    3
11 10 BETANZOS JAMARDO, Adrian GAL Club Xadrez Fontecarmoa 18½ 19 8½   8½   7½   6½   4½   2½
12 12 NAYA PITA, Gonzalo GAL E.M. Ajedrez Puenteareas 18 18½ 8½   8½   7½   6½   4½   2½
13 11 BLANCO SEIJAS, Adrian GAL Club Xadrez Fontecarmoa 1 17 17½ 4 4    4    4    3    2    1
14 8 LEIRO POZA, Aitor GAL Club Kárpov-Pontevedra 0 21 24½ 0 0    0    0    0    0    0

Organización:

Logos

 

TablaDeFlandes