Galicia/Galiza
Galicia

II Festival Internacional de Xadrez Ourense 2009
DEPORTE E CIENCIA PARA A XUVENTUDE

Ourense

ExpoOurense. Recinto Feiras e exposicións. Finca Sevilla s/n
(a carón do Pazo de Deportes "Paco Paz") | Mapa de Locais/Estradas

Domingo 10 de maio de 2009

TORNEO DO IV CIRCUITO GALEGO ESCOLAR

Informa: Elías González Web + info
Ourense Xadrez

En españolEn galego

Bases:

Cartel

O torneo terá lugar o vindeiro 10 de maio de 2009, no recinto de feiras e exposicións “EXPOURENSE” - Finca Sevilla s/n – Ourense, (a carón do Pazo de Deportes “Paco Paz”). 

Será o 1º torneo puntuable para o CIRCUITO GALEGO ESCOLAR 2009.

O evento dará comenzo ás 11.00 h. coa benvida aos participantes e indicación das sinxelas directrices técnicas por parte da organización

A competición xogarase por Sistema Suízo a 7 roldas, os emparellamentos serán confeccionados cos programas habituais.

Os sistemas de desempate serán por orde: Bucholz-1 (Brasileño), número de vitorias, Progresivo.

A competición estará dividida do seguinte xeito:

-Torneo     Sub-18 + Sub-16
-Torneo     Sub-14
-Torneo     Sub-12
-Torneo     Sub-10 + Sub-8

As categorías quedarán delimitadas por idades do seguinte xeito:

- 1991, 92, 93 e 94  Sub-18/16
- 1995 e 1996    Sub-14
- 1997 e 1998    Sub-12
- 1999 e 2000    Sub-10
- 2001 e seguintes   Sub- 8

Os ritmos de xogo serán os seguintes:

-Torneo  Sub-18 + Sub-16    15 min. + 3 seg. / xogada
-Torneo  Sub-14    15 min. + 3 seg. / xogada
-Torneo  Sub-12    20 minutos
-Torneo  Sub-10 + Sub-8    20 minutos

Os horarios das partidas serán os seguintes:

1ª Rolda:            11:15 horas               4ª Rolda:      16:00 horas
2ª Rolda:            12:15 horas               5ª Rolda:      16:45 horas
3ª Rolda:            13:15 horas               6ª Rolda:      17:30 horas
7ª Rolda:          18:15 horas

INSCRICIÓNS

Gratuita  (Máximo 400 participantes)

Prazo:   ata o Xoves día 7 de Maio ás 22:00 horas

Contactos:         
traxerxadrez@hotmail.com
619 152 925  (Elías González)

información continuawww.ourenxadrez.org

EXHIBICIÓN FINAL E ENTREGA DE PREMIOS

A partir das 19:00 horas terá lugar a exhibición final coa participación dun coñecido G.M., donde éste se medirá simultáneamente cos gañadores de cada un dos 4 torneos.

A entrega de premios terá lugar ás 19:30 coa asistencia das personalidades correspondentes.

A dirección técnica e arbitraxes do Torneo corresponderán ao Clube Xadrez Ourense

A participación no Torneo implica a aceptación destas bases

Comité Técnico:

Director do Torneo:   Elías Xosé González Gil
Director Técnico:  David González Gándara
Coordinación arbitraxes: Alejandro de León Justo
Informática e Material: Juan José Arellano Ruiz

 OUTROS DATOS DE INTERESE

No propio recinto de Expourense existirá un servizo de cafetería e restaurante durante toda a xornada, onde os participantes e acompañantes poderán adquirir, bebidas, bocadillos, snacks, etc.

Tamén existirá un    MENÚ DO DÍA (8,50 €)

Máis información , grupos, etc... – traxerxadrez@hotmail.com

COMO CHEGAR

VER MAPA

PREMIOS      

Categoría Sub18 / Sub16   (20 premios)
1º    300 Euros + Trofeo           
2º    200 Euros + Trofeo           
3º    150 Euros + Trofeo           
4º    100 Euros + Trofeo           
5º      80 Euros + Trofeo           
6º      60 Euros + Trofeo           
7º      50 Euros + Trofeo
8º      40 Euros + Trofeo
9º      40 Euros + Trofeo
10º    40 Euros + Trofeo
11º    30 Euros
12º    30 Euros
13º    30 Euros
14º    30 Euros
15º    30 Euros
16º    30 Euros
17º    30 Euros
18º    30 Euros
19º    30 Euros
20º    30 Euros

Categoría Sub14   (10 premios)
1º    Trofeo + 1º en escoller premio 
2º    Trofeo + 2º en escoller premio
3º    Trofeo + 3º en escoller premio
4º    Trofeo + 4º en escoller premio
5º    Trofeo + 5º en escoller premio
6º    Trofeo                  
7º    Trofeo                                  
8º    Trofeo
9º    Trofeo
10º  Trofeo

Premios a escoller:

Cámara de Vídeo Dixital  + Foto 10 Mpx. + Mp4-p3
Bicicleta “Urban-Style”
Reprodutor de Mp4 - 4 GB
Balón Basket Adicado por un coñecido G.M.
Balón Fútbol Adicado por un coñecido G.M.

Categoría Sub12   (10 premios)
1º    Trofeo + 1º en escoller premio 
2º    Trofeo + 2º en escoller premio
3º    Trofeo + 3º en escoller premio
4º    Trofeo + 4º en escoller premio
5º    Trofeo + 5º en escoller premio
6º    Trofeo                  
7º    Trofeo                                  
8º    Trofeo
9º    Trofeo
10º  Trofeo

Premios a escoller:

Cámara de Vídeo Dixital  + Foto 10 Mpx. + Mp4-p3
Bicicleta “Urban-Style”
Reprodutor de Mp4 - 4 GB
Balón Basket Adicado por un coñecido G.M.
Balón Fútbol Adicado por un coñecido G.M. 

Categoría Sub10 / Sub8  (20 premios)
1º    Trofeo + 1º en escoller premio                       1º   Sub8               Trofeo + Regalo
2º    Trofeo + 2º en escoller premio                       2º   Sub8               Trofeo + Regalo
3º    Trofeo + 3º en escoller premio                       3º   Sub8               Trofeo + Regalo
4º    Trofeo + 4º en escoller premio                       4º   Sub8               Trofeo + Regalo
5º    Trofeo + 5º en escoller premio                       5º   Sub8               Trofeo + Regalo
6º    Trofeo                                                       6º   Sub8               Trofeo   
7º    Trofeo                                                       7º   Sub8               Trofeo   
8º    Trofeo                                                       8º   Sub8               Trofeo
9º    Trofeo                                                       9º   Sub8               Trofeo
10º  Trofeo                                                       10º  Sub8               Trofeo

Premios a escoller:

Cámara de Vídeo Dixital  + Foto 10 Mpx. + Mp4-p3
Bicicleta “Urban-Style”
Reprodutor de Mp4 - 4 GB
Balón Basket Adicado por un coñecido G.M.
Balón Fútbol Adicado por un coñecido G.M. 

 SORTEOS E OBSEQUIOS

Todos os participantes recibirán obsequios conmemorativos

Ao rematar o torneo sortearase entre todos os participantes:

Diverso Material electrónico ...

Diverso Material deportivo ...

Diverso Material formativo ...

E máis sorpresas ...

Os catro gañadores desta edición participarán na  exhibición final

Vencedor torneo Sub-18/16
Vencedor torneo Sub-14
Vencedor torneo Sub-12
Vencedor torneo Sub-10/8


Organización / Patrocinios:

Logos

Dirección técnica:

Logo

Web Oficial:

OurenXadrez