Galicia/Galiza
Galicia

III Festival Internacional de Xadrez Ourense 2010
DEPORTE E CIENCIA PARA A XUVENTUDE

Ourense

ExpoOurense. Recinto Feiras e exposicións. Finca Sevilla s/n
(a carón do Pazo de Deportes "Paco Paz") | Mapa de Situación

Domingo 31 de outubro de 2010 | Resultados

VALEDOIRO PARA O V CIRCUITO GALEGO ESCOLAR 2010

Informa: Elías González Web + info
XadrezOurense

En castellanoEn galego

Bases:

Inscrición PechadaCartaz

O torneo terá lugar o vindeiro Domingo día 31 de Outubro de 2010, no recinto de feiras e exposicións “EXPOURENSE” - Finca Sevilla s/n - Ourense, (a carón do Pazo de Deportes “Paco Paz”). 

Será o 17º e último torneo puntuable para o CIRCUÍTO GALEGO ESCOLAR 2010.

O evento dará comenzo ás 11.00 h. coa benvida aos participantes e indicación das sinxelas directrices técnicas por parte da organización

A competición xogarase por Sistema Suízo a 7 roldas, os emparellamentos serán confeccionados cos programas habituais.

Os sistemas de desempate serán por orde: Bucholz-1 (Brasileño), número de vitorias, Progresivo.

A competición estará dividida do seguinte xeito:

-Torneo Sub-16
-Torneo Sub-14
-Torneo Sub-12
-Torneo Sub-10
-Torneo Sub-8

As categorías quedarán delimitadas por idades do seguinte xeito:

- 1994-95        Sub-16
- 1996-97        Sub-14
- 1998-99        Sub-12
- 2000-01        Sub-10
- 2002-03-04  Sub-8

Os ritmos de xogo serán os seguintes:

-Torneo Sub-16 e Sub-14                              15 min. + 3 seg. / xogada
-Torneo Sub-12, Sub-10 e Sub-8                 20 min.

Os horarios das partidas serán os seguintes:

1ª Rolda:            11:15 horas               4ª Rolda:      16:00 horas
2ª Rolda:            12:15 horas               5ª Rolda:      16:45 horas
3ª Rolda:            13:15 horas               6ª Rolda:      17:30 horas
7ª Rolda:            18:15 horas

Exhibición final: 19:00 horas

Entrega de Premios do Torneo: 19:30 horas

Entrega de Premios e Clausura Circuíto Galego 2010: 20:00 horas

INSCRICIÓNS

Gratuita  (Máximo 280 participantes)

Prazo:   ata o xoves día 28 de outubro ou ata cubrir as 300 prazas

Contactos:     

traxerxadrez@hotmail.com
619 152 925  (Elías González)

información continuahttp://www.xadrezourense.com/

EXHIBICIÓN FINAL E ENTREGA DE PREMIOS

A partir das 19:00 horas terá lugar a exhibición final coa participación dun coñecido xadrecista, donde éste se medirá simultáneamente cos gañadores de cada categoría do Circuíto Galego 2010.

A entrega de premios terá lugar ás 19:30 coa asistencia das personalidades correspondentes.

Ás 20:00 horas, terá lugar a Clausura e Entrega final de Premios do Circuíto Galego 2010.

A dirección técnica e arbitraxes do Torneo corresponderán ao Clube Xadrez Ourense e Club Xadrez Loureiro

A participación no Torneo implica a aceptación destas bases

Comité Técnico:

Director do Torneo:         Elías Xosé González Gil
Director Técnico:            David González Gándara
Coordinación arbitraxes: Alejandro de León Justo
Informática e Material:    Juan José Arellano Ruiz

PREMIOS      

Categoría Sub16   (10 premios)
1º   Trofeo + premio especial           
2º   Trofeo + premio especial            
3º   Trofeo + premio especial           
4º   Trofeo           
5º   Trofeo           
6º   Trofeo           
7º   Trofeo
8º   Trofeo
9º   Trofeo
10º  Trofeo

Categoría Sub14   (10 premios)
1º   Trofeo + premio especial           
2º   Trofeo + premio especial            
3º   Trofeo + premio especial           
4º   Trofeo           
5º   Trofeo           
6º   Trofeo           
7º   Trofeo
8º   Trofeo
9º   Trofeo
10º  Trofeo

Categoría Sub12   (10 premios)
1º   Trofeo + premio especial           
2º   Trofeo + premio especial            
3º   Trofeo + premio especial           
4º   Trofeo           
5º   Trofeo           
6º   Trofeo           
7º   Trofeo
8º   Trofeo
9º   Trofeo
10º  Trofeo

Categoría Sub10   (10 premios)
1º   Trofeo + premio especial           
2º   Trofeo + premio especial            
3º   Trofeo + premio especial           
4º   Trofeo           
5º   Trofeo           
6º   Trofeo           
7º   Trofeo
8º   Trofeo
9º   Trofeo
10º  Trofeo

Categoría Sub 8  (10 premios)
1º   Trofeo + premio especial           
2º   Trofeo + premio especial            
3º   Trofeo + premio especial           
4º   Trofeo           
5º   Trofeo           
6º   Trofeo           
7º   Trofeo
8º   Trofeo
9º   Trofeo
10º  Trofeo

 SORTEOS E OBSEQUIOS

Todos os participantes recibirán obsequios conmemorativos

Ao rematar o torneo sortearase entre todos os participantes:

Diverso Material electrónico ...

Diverso Material deportivo ...

Diverso Material formativo ...

E máis sorpresas ...

Os cinco gañadores desta edición participarán na exhibición final

Vencedor torneo Sub-16
Vencedor torneo Sub-14
Vencedor torneo Sub-12
Vencedor torneo Sub-10
Vencedor torneo Sub- 8

 OUTROS DATOS DE INTERESE

No propio recinto de Expourense existirá un servizo de cafatería durante toda a xornada,

tamén existirá un menú do día no

Restaurante “Skala” de Expourense

Interesados chamar para reservas ao  988 242 952

 

A 150 metros da sala de xogo está situado o: Restaurante "Aixiña-Artesanía"

donde existirá un menú do día por 10 Euros composto por:

Primeiro Prato:
Empanada de Bacallau (alternativa croquetas, ensalada mixta, etc)

Segundo Prato:
Tenreira Galega asada con patacas e gornición, (alternativas)

Sobremesa:
Torta, Iogur, Froita, etc

Inclúe Pan, Bebida (Viño, Auga, Refrescos...)

Prezo especial para xogadores e acompañantes: 10 euros

 (Reservas anticipadas para comedor a través de traxerxadrez@hotmail.com)

Para aquelas persoas, grupos, clubes, etc, que o desexen poden solicitar información dos restaurantes máis próximos (menú do día), enviando un email a traxerxadrez@hotmail.com


Patrocina:

Logos

Dirección técnica:

Logo

Web Oficial:

Club Xadrez Ourense
http://www.xadrezourense.com/