Galicia/Galiza
Galicia

IV Festival Internacional de Xadrez Ourense 2010
DEPORTE E CIENCIA PARA A XUVENTUDE

Ourense

ExpoOurense. Recinto Feiras e exposicións. Finca Sevilla s/n
(a carón do Pazo de Deportes "Paco Paz") | Mapa de Situación

Domingo 30 de outubro de 2011 | PDF Bases

VALEDOIRO PARA O V CIRCUITO GALEGO ESCOLAR 2011

Informa: Elías González Web + info
XadrezOurense

Final:

O Domingo día 30 de Outubro tivo lugar a IV edición do xa clásico festival internacional de xadrez para mozos, baixo o lema “Deporte e Ciencia para a Xuventude” este evento deportivo-formativo acolleu a preto de 300 mozos de Galicia e norte de Portugal que se deron cita no recinto de feiras e exposicións da nosa cidade. Martín Gómez Carreño (Carmelitas Ourense) en sub-8, Martín Pena Varela (Universidade de Santiago) en sub-10, Pablo Vidal (Lucena de Vigo) en sub-12, Julio Suárez (Fontecarmoa de Vilgarcía) en sub-14 e David Gómez Diéguez (Club Xadrez Ourense) en sub-16 foron os vencedores desta 4ª edición. Os ourensáns Martín Gómez en Sub-8 e David Gómez en Sub-10 consolidan o liderato e triunfo matemático para o circuito galego escolar 2011.

Elías González
http://www.xadrezourense.com/

Clasificacións Finais:

Clasificación Final Sub 8. Promesas

Pos Nome Club Pts BUC vict Prog
1 Gomez Carreño Martin Club Carmelitas Ourense 7 29½ 7 28
2 Vilar Carpente Ismael Escola Ferrola 6 26½ 6 25
3 Padilla Picuasi Wuayra David Cultural Deportiva Portas 31 5 25½
4 Gerpe Vilas Xurxo Casa Da Xuventude 29½ 5 24½
5 Perez Dapoza Cesar Xadrez Ourense 27½ 5 22½
6 Fernandez Lopez Pablo Círculo Chantadino 26½ 5 21½
7 Garcia Ruiz Pilar Xadrez Loureiro 25 5 20½
8 Gil Gomez Adrian Xadrez Ourense 5 29½ 5 23
9 Carballo Canosa Martin Ceip Benchoshey 5 28½ 5 22
10 Monteiro Tomas A. Freitas CXE E.B. 2, 3 JOÃO MEIRA 5 26½ 5 23
11 Salceda Rodriguez Gabriel Club De Xadrez Laroca 5 25 5 20
12 Diaz Gomez Mateo A Anexa 5 23 5 19
13 Rodriguez Ferreiros Andres Club Xadrez Fontecarmoa 26½ 4 18½
14 Rey Figueira Brais Club Xadrez Rianxo 24½ 4 17½
15 Reza Salgado Marcos Casa Da Xuventude 24 4 18
16 Oubiña Santorum Roi Club Xadrez Fontecarmoa 23½ 4 17
17 Romero Rua Alexandre Casa Xuv. Guillelme Brown 23½ 4 13
18 Seara Alvarez Roi A Anexa 23½ 3 17
19 Gil Fernandez Aldara Ceip Benchoshey 22½ 4 16
20 Vazquez Brea Raul Club Xadrez Fontecarmoa 4 28½ 4 20
21 Arrojo Longa Ruben Grupo Bazan 4 26 4 19
22 Rodriguez Martinez Pablo Xadrez Ourense 4 26 4 19
23 Quintas Cachaldora Ainhoa Ceip Benchoshey 4 25 4 18
24 Gonzalez Lopez Mateo Ceip Benchoshey 4 24½ 3 18½
25 Carou Filgueira Marcos Club Xadrez Rianxo 4 23½ 4 17
26 Charlin Fariña - Alba Club Xadrez Fontecarmoa 4 23 4 17
27 Baliño Rodriguez Paula Xadrez Ourense 4 21½ 3 12½
28 Novelle Cid Aldan Xadrez Ourense 4 21 3 13
29 Perez Atrio Jose Club Carmelitas Ourense 4 20½ 4 13
30 Piña Rodriguez Miguel Xadrez Ourense 4 20½ 4 13
31 Conde Gomez Martin Club Carmelitas Ourense 4 18½ 4 15
32 Trigo Vazquez Iago Xadrez Ourense 4 16½ 4 10
33 Vazquez Velasco Adrian Xadrez Ourense 25 3 16
34 Vazquez Gomez Marcos Xadrez Ourense 22½ 3 18½
35 Garrido Masid Cristina Ceip Benchoshey 22½ 3 15
36 Enriquez Gonzalez Pablo Ceip Benchoshey 22 3 15½
37 Camba Gonzalez Nuria Xadrez Ourense 22 3 14½
38 Valente Franqueira Aaron A Anexa 21½ 2 13
39 Fontan Taboada Ruben Escuela De Ajedrez Lalín 20½ 3 14
40 Melida Marquez Jose Ramon Ceip Benchoshey 3 26½ 3 14
41 Carrero Basalo Estefania Lisu Club Carmelitas Ourense 3 25 2 15½
42 Godoy Quintela Iago Ceip Benchoshey 3 23½ 3 13
43 Reza Salgado Miguel Casa Da Xuventude 3 23½ 3 13
44 Gonzalez Lopez Cecilia Ceip Benchoshey 3 23 3 13
45 Padron Rodriguez Martin Casa Xuv. Guillelme Brown 3 22 3 13
46 Gonzalez Cortegoso  Gabriel A Anexa 3 21½ 2 13
47 Padron Rodriguez Carla Casa Xuv. Guillelme Brown 3 21½ 2 12½
48 Garbayo Fernandez Ignacio Xadrez Ourense 3 21 2 14½
49 Gomez Seguin Adrian Xadrez Ourense 3 21 2 11½
50 Rodicio Gonzalez Lucia Ceip Benchoshey 3 20 2 10½
51 Rodriguez Perez Jesus Club Xadrez Fontecarmoa 3 20 2 9
52 Seguin Nieto Ana Carmelitas Ourense 3 17½ 2 8
53 Rodriguez Lorenzo Gorka Xadrez Ourense 23½ 2 13½
54 Blanco Vicente Iker Maristas Ourense 22½ 2 10½
55 Prado Perez Victor A Anexa 20½ 2 9
56 Parrilla Gonzalez Pablo Club Carmelitas Ourense 20 2 8
57 Rodriguez Losada Adrian Xadrez Loureiro 19½ 2
58 Rodriguez Yañez Uxia Ceip Benchoshey 19 2 10½
59 Hermida Blanco Gladis Lucia Vistahermosa 17 1 9
60 Cid Nuñez Sofia Club Carmelitas Ourense 17 1
61 Osorio Pereira Marcos Ceip Benchoshey 2 27 2 8
62 Perez Ochandategui Xabier Circulo Chantadino 2 21 1
63 Novoa Reinaldo Dario A Anexa 2 19½ 2 8
64 Mascani Luca Casa Da Xuventude 2 18½ 2 8
65 Traba Gomez Jamir Casa Xuv. Guillelme Brown 2 15½ 1 10½
66 Quiroga Pousa Pablo Club Carmelitas Ourense 17 1
67 Perez Rodriguez Pablo Vistahermosa 1 20½ 1 1
68 Gamote Silva Laura Casa Xuv. Guillelme Brown 1 19 1 3
69 Medel Quintana Pablo A Anexa 1 17 0
70 Salgado Redondo Noel Club Carmelitas Ourense 1 14 1 2
71 Carpintero Muñoz Iria   0 22½ 0 0
72 Pardo Fernandez Isaac Circulo Chantadino 0 22 0 0
73 Carpintero Muñoz Adrian   0 21 0 0
74 Ortiz Lopez Bruno Antonio Casa Da Xuventude 0 21 0 0
75 Pineda Mariñez Yasser E. Vistahermosa 0 21 0 0
76 Sanchez Perez Martiño Club Carmelitas Ourense 0 21 0 0
77 Tato Gomez Alejandro Xadrez Ourense 0 21 0 0

Clasificación Final Sub 10. Benxamíns

Pos Nome Elo Club Pts BUC vict Prog
1 Pena Varela Martin 0 Vicerreitoria Cultura U.S.C. 29 6 25½
2 Mendez Rial Jorge 1411 Club Xadrez Rianxo 6 29 6 25
3 Seoane Castilla David 0 Círculo Ferrolano 6 23½ 6 24
4 Lopez Gonzalez Alfonso 1326 Círculo Ferrolano 5 31 4 23½
5 Segura Santos Jorge 0 Club Xadrez Fontecarmoa 5 28½ 4 23½
6 Garcia Alvarez Paula 0 Clube Xadrez Marín 5 27½ 5 20
7 Gonzalez Magariños Daniel 0 Cultural Deportiva Portas 5 26½ 5 20
8 Fernandez Carballal Martin 0 Casa Xuv. Guillelme Brown 5 25½ 4 20½
9 Rodriguez Ferreiros Angela 0 Club Xadrez Fontecarmoa 5 24½ 5 20
10 Perez Lopez Daria 0 Círculo Chantadino 5 24 5 19
11 Bayon Rolo Miguel Angel 0 Club Xadrez Fontecarmoa 30½ 4 22
12 Baliño Rodriguez Aldan 0 Xadrez Ourense 24½ 4 20
13 Lopez Feijoo Mario 0 Xadrez Ourense 24 4 18
14 Victorero Dominguez Oscar 0 Club Xadrez Fontecarmoa 21 4 17
15 Gonzalez Irala Jose Carlos 0 Casa Da Xuventude 4 29½ 4 19
16 Casal Armesto Pedro 0 Club De Ajedrez Lucena 4 26 4 18
17 Gonzalez Cortegoso Ivan 0 Xadrez Ourense 4 25 4 17
18 Duran Otero Anxo 0 Club Xadrez Fontecarmoa 4 24½ 4 16
19 Rodriguez Martinez Anxo 0 Xadrez Ourense 4 22½ 4 19
20 Lopez Garriga Marcos 0 Casa Xuv. Guillelme Brown 4 21½ 4 15
21 Martinez Sedano Lois 0 Club Carmelitas Ourense 4 18½ 4 14
22 Lorenzo Casas Iago 0 Casa Xuv. Guillelme Brown 25½ 3 18
23 Crespo Fuentes Alex 0 Escuela De Ajedrez Lalín 24½ 3 18
24 Gonzalez Pico Jorge 0 Círculo Ferrolano 22½ 3 14½
25 Sequeiros Doval Miguel 0 Xadrez Ourense 21½ 3 12½
26 Juanes Barandela Alfonso 0 Ceip Benchoshey 21 3 10½
27 Chapado Gomez Alberto 0 Casa Xuv. Guillelme Brown 18 3 11½
28 Gonzalez Naveira Brais 0 Ceip Benchoshey 3 22½ 3 11
29 Cabrera Rivera Samuel 0 Casa Da Xuventude 3 21 3 10
30 Iglesias Diez Gonzalo 0 Club Carmelitas Vedruna 3 20 3 13
31 Fernandez Montero Rodrigo 0 Casa Xuv. Guillelme Brown 3 18½ 3 9
32 Campos Fernandez Carla 0 Xadrez Ourense 3 18½ 2
33 Casares Lorenzo Jacobo 0 Club Carmelitas Ourense 3 17 3 8
34 Gonzalez Pico Marcos 0 Círculo Ferrolano 26½ 2 14
35 Sampayo Infiesta Alejandro 0 Vistahermosa 24 2 12½
36 Dos Santos Dominguez Martin 0 Xadrez Ourense 21½ 2
37 Alvarez Cardama Sara Maria 0 Club Carmelitas Ourense 20½ 2 10½
38 Muñoz Rodriguez Mario 0 Casa Xuv. Guillelme Brown 19 2 9
39 Garcia Areñas Alvaro 0 Xadrez Ourense 2 23 2 9
40 Marcos Calvo Pablo 0 Xadrez Ourense 2 22 2 11
41 Gomez Rodriguez Manuel 0 Ceip Benchoshey 2 22 1 4
42 Sanchez Perez Xulio 0 Club Carmelitas Ourense 2 20 2 11
43 Garcia Martinez Jose Oscar 0 Xadrez Ourense 2 19½ 2 7
44 Rodriguez Gomez Patricia 0 Ceip Benchoshey 2 17½ 2 6
45 Estevez Perez Alejandro 0 Ceip Benchoshey 2 15 1
46 Almarcha Blanco Aitana 0 Ceip Benchoshey 18½ 1 5
47 Carracedo Pazos Paulo 0 Escuela De Ajedrez Lalín 17½ 0
48 Cuñarro Ferreiro Martin 0 Escuela De Ajedrez Lalín 1 19½ 0 2
49 Pardo Fernandez Anton 0 Círculo Chantadino 0 21 0 0
50 Rey Filgueira Patrick 0 Casa Da Xuventude 0 21 0 0

Clasificación Final Sub 12. Alevíns

Pos Nome Elo Club Pts BUC vict Prog
1 Vidal Fernandez Pablo 1586 Club De Ajedrez Lucena 28 6 26
2 Roma Barge Gabriel 1719 Xadrez Ourense 6 31½ 6 27
3 Gerpe Vilas Brais 1611 Casa Da Xuventude 6 28½ 6 25
4 Dominguez Fernandez Angel 1743 Casa Da Xuventude 29 5 24
5 Represa Perez Mireya 1402 Club De Xadrez Laroca 26½ 5 18½
6 Ferreiro Solla Pablo 1529 Escola Xadrez Pontevedra 25 5 23
7 Martinez Peña Raul 0 Casa Da Xuventude 5 30 5 21
8 Mendes Pedro A. Machado 0 CXE E.B. 2, 3 JOÃO MEIRA 5 28½ 4 21½
9 Leiro Vidal Leonardo 1432 Ajedrez Acd Sanxenxo 5 27½ 5 21
10 De Santiago Rodriguez Jorge 1507 Club Xadrez Fontecarmoa 5 25½ 5 21
11 Boo Vallejo Marcos 0 Club Xadrez Fontecarmoa 5 25½ 4 20
12 Santos Garcia Mario 0 Club Xadrez Fontecarmoa 5 24½ 5 20
13 Cervigni Sebastian Alejandro 0 Xadrez Ourense 5 24 5 19
14 Rebollo Montes Bernardo 0 Clube Xadrez Marín 5 22 5 17
15 Puga Sanchez Miguel 1660 Casa Da Xuventude 31 4 22
16 Iglesias Feijoo Alberto 1646 Casa Da Xuventude 29 4 21
17 Calvo Cendan Xabier 0 Eumes De Xadrez Torreón 25 4 19
18 Victorero Dominguez Alejandro 0 Club Xadrez Fontecarmoa 23 4 18
19 Lopez Carballal Sergio 1512 Club Kárpov-Pontevedra 4 28 4 21
20 Dorado Meijide Andrea 0 Club Xadrez Fontecarmoa 4 27 4 19
21 Duarte Blanco Christian 0 Cultural Deportiva Portas 4 27 4 19
22 Pazos Porta Daniel 0 Escola Ferrola 4 26 4 18
23 Silva Rodriguez Enrique 0 Casa Da Xuventude 4 24 4 19
24 Fernandez Lopez Alejandro 0 Círculo Chantadino 4 24 4 18
25 Baptista Rui Miguel Costa 0 CXE E.B. 2, 3 JOÃO MEIRA 4 24 4 17
26 Garcia Arcos Xiana 0 Xadrez Loureiro 4 24 3 13
27 Lomba Lomba Nestor 0 A.C.D. Albatros 4 23½ 4 17
28 Fernandez Alvarez Xose 0 Xadrez Ourense 4 23 4 15
29 Mosquera Regueiro Mauro 0 Xadrez Ourense 4 23 4 15
30 Parajo Otero Daniel 0 Casa Da Xuventude 4 21½ 4 17
31 Gil Vicente Raquel 0 Club De Ajedrez Lucena 4 21½ 4 14
32 Fernandez Gomez Yeray 0 Escola Ferrola 4 21 4 14
33 Naso Gomez Federico 0 Xadrez Ourense 4 21 4 14
34 Navares Ferreiro Pablo 0 Xadrez Ourense 4 21 4 13
35 Rodriguez Sanchez De Toca Mario 0 Círculo Ferrolano 4 18½ 4 12
36 Padilla Picuasi Inti Edison 0 Cultural Deportiva Portas 26 3 16
37 Santiago Garcia Victor 0 Clube Xadrez Marín 23 3 13
38 Rey Vicente Clara 0 Club Xadrez Rianxo 3 23½ 3 15
39 Alvarez Fernandez Mario 0 Casa Da Xuventude 3 23½ 3 11
40 Cernadas Castro Luis 0 Club Xadrez Rianxo 3 23 3 14
41 Gomez Alvarez Martin 0 Xadrez Ourense 3 23 3 10
42 Rodriguez Covela Pablo 0 Casa Da Xuventude 3 22 3 15
43 Rodriguez Losada David 0 Xadrez Loureiro 3 22 3 15
44 Cores Raño Vicente 0 Club Xadrez Rianxo 3 22 3 13
45 Rey Vicente Tania 0 Club Xadrez Rianxo 3 22 3 13
46 Alonso Fernandez Ruben 0 Xadrez Ourense 3 22 3 11
47 Vazquez Silva David 0 Xadrez Ourense 3 21½ 3 16
48 Bua Somoza David 0 Club Xadrez Fontecarmoa 3 21½ 2 6
49 Vilar Carpente Hector 0 Escola Ferrola 3 20 3 11
50 Gonzalez Fontanals Fernando 0 Ceip Benchoshey 3 19½ 3 10
51 Conde Lopez Guillermo 0 Círculo Chantadino 3 18½ 3 7
52 Paramo Telle Oscar 0 Xadrez Ourense 3 17 3 11
53 Diaz Alvarez Roque 0 Xadrez Ourense 3 17 3 9
54 Muñiz Ordoñez Nuria 0 Club Xadrez Rianxo 3 16 3 6
55 Amarante Varela Alberto 0 Círculo Chantadino 18½ 2 10½
56 Dominguez Galvan Nuria 0 Club Xadrez Rianxo 17 2 10½
57 Hermo Martinez David 0 Club Xadrez Rianxo 2 22½ 2 11
58 Martinez Quintas Paula 0 Filomena Dato 2 22 2 11
59 Galvan Ces David 0 Club Xadrez Rianxo 2 22 2 10
60 Nuño Dieguez Francisco Luis 0 Xadrez Ourense 2 19½ 2 9
61 Diz Barreiro Javier 0 Club Xadrez Fontecarmoa 2 19 2 6
62 Caride Martinez Brais 0 Xadrez Ourense 2 18½ 2 7
63 Amarante Varela Natalia 0 Circulo Chantadino 2 17 2 5
64 Feijoo-Montenegro Dopazo Santi 0 Xadrez Ourense 1 22½ 1 6
65 Gonzalez Lamas Alba 0 Ceip Benchoshey 1 22½ 1 6
66 Castro Duro Christian 0 Cultural Deportiva Portas 1 19½ 1 4
67 Rodriguez Curros Barbara 0 Ceip Benchoshey 1 18 0 5
68 Paz Paz Alejandro 0 Ceip Benchoshey 1 17 1 3
69 Fernandez Carballo Jorge 0 Casa Da Xuventude 1 15 1 2
70 Dopazo Higueros Pablo 0 Maristas Ourense 1 14 1 1
71 Gomez Bizarro Iago 0 Casa Da Xuventude 0 23½ 0 0
72 Garcia Arcos Anxo 0 Xadrez Loureiro 0 23 0 0
73 Devesa Dieguez Xabier 0 Casa Da Xuventude 0 21 0 0
74 Miguez Perez Francisco 0 Xadrez Ourense 0 21 0 0

Clasificación Final Sub 14. Infantís

Pos Nome Elo Club Pts BUC vict Prog
1 Suarez Gomez Julio 1870 Club Xadrez Fontecarmoa 29½ 6 27
2 Gomez Dieguez Adrian 1696 Xadrez Ourense 6 30½ 5 24½
3 Garcia Alvarez Alejandro 1499 Clube Xadrez Marín 26 5 22
4 Prado Acebo Ines 1734 Círculo Ferrolano 5 30½ 5 24
5 Lopez Carballal Alonso 1446 Club Kárpov-Pontevedra 5 30 4 23½
6 Ferreiro Diaz Miguel 0 Xadrez Ourense 5 28 5 17
7 Gonzalez Perez Jose Ramon 0 Club De Ajedrez Lucena 5 27½ 5 20
8 Alvarez Dominguez Lua 1512 Club De Xadrez Laroca 5 21½ 5 19
9 Cabanelas Estevez Jose Ignacio 1503 Xadrez Ourense 26 4 21
10 Vazquez Millan Antonio 0 Cultural Deportiva Portas 25½ 3 16
11 Freire Mojon Jacobo Jose 1509 Xadrez Ourense 24 4 16
12 Bayon Rolo Juan Andres 1617 Club Xadrez Fontecarmoa 4 29 4 20
13 Portas Betanzos Ezequiel 1544 Club Xadrez Fontecarmoa 4 25 4 16
14 Fernandez Criado Marcos 0 Xadrez Ourense 4 24½ 4 16
15 Ferreiros Rodriguez Cristopher 0 Club Xadrez Rianxo 4 24½ 4 14
16 Rodriguez Sigler Alexandre 1512 Ajedrez Grupo Bazán 4 24 4 18
17 Perez Sanchez Alberto 0 Círculo Chantadino 4 23½ 3 17½
18 Silva Jorge Alex. Costa 0 CXE E.B. 2, 3 JOÃO MEIRA 4 22 4 14
19 Doval Villca Sofia 0 Cultural Deportiva Portas 4 20½ 3 13½
20 Ribeiro Antonio J. Gonçalves 0 CXE E.B. 2, 3 JOÃO MEIRA 27 3 19
21 Cores Raño Jose Benito 0 Club Xadrez Rianxo 23½ 3 15½
22 Perez Varela Gabriel 0 Círculo Chantadino 23 3 16½
23 Rodriguez Devesa Javier 1292 Xadrez Ourense 22½ 3 17
24 Alvarez Orjales Mateo 0 Xadrez Ourense 22½ 3 12½
25 Soria Lopez Anton 0 Xadrez Ourense 17 3 11½
26 Garcia Ruiz Sergio 0 Xadrez Ourense 3 25 3 11
27 Rodriguez Vidal Gabriel 0 Club Carmelitas Ourense 3 24 2 8
28 Valencia Rivera Luis 0 Xadrez Ourense 3 20 3 8
29 Martinez Rodriguez Adrian 0 A.C.D. Albatros 3 19½ 3 11
30 Martinez Vecillas Carlos 0 Xadrez Ourense 3 19 3 11
31 Piña Lopez Carlos 0 Club Xadrez Rianxo 3 15½ 3 9
32 Raño Blanco Raul 0 Club Xadrez Rianxo 22 2 13½
33 Betanzos Jamardo Miriam 0 Club Xadrez Fontecarmoa 18½ 2 11
34 Penas Garcia Carlos 0 Club Xadrez Rianxo 18½ 2
35 Borrajo Alvarez Noel 0 Xadrez Ourense 2 22 2 12
36 Gonzalez Correa Sergio 0 A.C.D. Albatros 2 19½ 2 7
37 Grande Palacios Ana 0 Club Xadrez Fontecarmoa 2 18½ 2 4
38 Borrajo Vieitez Alejandro 0 Xadrez Ourense 2 17 1 8
39 Lojo Santorum Sara 0 Cultural Deportiva Portas 2 16½ 2 6
40 Lopez Rodriguez Victor 0 Xadrez Ourense 2 16 2 6
41 Conde Vieitez Dario 0 Xadrez Ourense 1 17½ 1 2
42 Salgado Rigueira Lionel 0 Círculo Chantadino 0 21 0 0
43 Espiña Prieto Sara 0 Escuela De Ajedrez Lalín 0 15½ 0 0

Clasificación Final Sub 16. Cadetes

Pos Nome Elo Club Pts BUC vict Prog
1 Gomez Dieguez David 2016 Xadrez Ourense 26½ 6 27½
2 Iglesias Garcia Jorge 1864 Universidad De Vigo 5 26 5 19
3 Varela Fernandez Andres 1723 Club Xadrez Fontecarmoa 5 25 5 19
4 Arellano Pardo Martin 1898 Xadrez Ourense 27½ 4 22
5 Vazquez Gomez David 1645 Xadrez Ourense 4 29 4 20
6 Carballo Cancela Manuel 1581 Club Kárpov-Pontevedra 4 27½ 4 14
7 Segura Santos Luis 1955 Club Xadrez Fontecarmoa 4 27 3 16½
8 Dominguez Carnero Javier 1752 Club De Ajedrez Lucena 4 25½ 4 19
9 Lorenzo Dieguez Manuel 1582 Club De Ajedrez Lucena 4 23 4 16
10 Fernandez Romero Daniel 0 Club Xadrez Rianxo 4 21 4 13
11 Dieste Piñeiro Samuel 1485 Club Xadrez Fontecarmoa 3 23½ 3 11
12 Betanzos Jamardo Adrian 0 Club Xadrez Fontecarmoa 3 23 3 13
13 Gonzalez Maestro Adrian 1578 Liceo Academia Postal 3 21 3 10
14 Martinez Rodriguez Alejandro 0 A.C.D. Albatros 3 18 3 10
15 Ruiz De Almiron Lomo Luis 1631 Xadrez Ourense 3 17½ 3 11
16 Diaz Rodriguez Saul 0 A.C.D. Albatros 2 18 2 7
17 Espiña Prieto Adrian 0 Escuela De Ajedrez Lalín 1 20 1 4
18 Oliveira Carlos 0   0 18 0 0

Máis Información:

Logo

Web Oficial:

Club Xadrez Ourense
http://www.xadrezourense.com/