Galicia/Galiza
Galicia

V Festival Internacional de Xadrez "Ourense 2012"
"DEPORTE E CIENCIA PARA A XUVENTUDE"

Ourense

ExpoOurense. Recinto Feiras e exposicións. Finca Sevilla s/n
(a carón do Pazo de Deportes "Paco Paz") | Mapa de Situación

Domingo 4 de novembro de 2012

VALEDOIRO PARA O CIRCUÍTO PROMOCIÓN 2012

Informa: Elías González Web + info
XadrezOurense

Final:

Clasificación Sub-8

Clasificación Sub-10

Clasificación Sub-12

Clasificación Sub-14

Clasificación Sub-16

Máis info

Bases:

CartelO torneo terá lugar o vindeiro Domingo día 4 de Novembro de 2012 en “EXPOURENSE”  

Será a derradeira proba puntuable do CIRCUITO GALEGO ESCOLAR 2012.

O evento dará comezo ás 11.00 h. coa benvida aos participantes e indicación das sinxelas directrices técnicas por parte da organización

A competición xogarase por Sistema Suízo a 7 roldas, os emparellamentos faranse cos programas habituais.

Os sistemas de desempate serán por orde: Bucholz-1 (Brasileiro, número de vitorias, progresivo)

A competición estará dividida do seguinte xeito:

-Torneo     Sub-16           (Sub-1800)
-Torneo     Sub-14
-Torneo     Sub-12
-Torneo     Sub-10
-Torneo     Sub-8

As categorías quedarán delimitadas por idades do seguinte xeito:

- 1996-97              Sub-16
- 1998-99              Sub-14
- 2000-01              Sub-12
- 2002-03              Sub-10
- 2004-05-06        Sub-8

Os ritmos de xogo serán os seguintes:

-20 minutos finish para todas as categorías.

Os horarios das partidas e demais actos serán os seguintes:

1ª Rolda:            11:15 horas               4ª Rolda:      16:00 horas
2ª Rolda:            12:15 horas               5ª Rolda:      16:45 horas
3ª Rolda:            13:15 horas               6ª Rolda:      17:30 horas
7ª Rolda:            18:15 horas

Entrega de Premios e Clausura: 19:30 horas

INSCRICIÓNS

Gratuíta:            (Máximo 250 participantes)

Prazo:               ata o Xoves día 1 de Novembro ou ata cubrir as 250 prazas

Email de inscrición:                traxerxadrez@hotmail.com

información continua:  www.xadrezourense.com

A dirección técnica e arbitraxes do Torneo corresponderán ao Club Xadrez Ourense

A participación no Torneo implica a aceptación destas bases

Comité Técnico:

Director do Torneo:               Elías Xosé González Gil
Árbitro Principal:                   David González Gándara
Dirección adxunta:                  Alejandro de León Justo

PREMIOS

Categoría Sub16   (5 premios)
1º    Trofeo 
2º    Trofeo 
3º    Trofeo 
4º    Trofeo
5º    Trofeo

Categoría Sub14   (5 premios)
1º    Trofeo 
2º    Trofeo 
3º    Trofeo 
4º    Trofeo
5º    Trofeo

Categoría Sub12   (5 premios)
1º    Trofeo 
2º    Trofeo 
3º    Trofeo 
4º    Trofeo
5º    Trofeo

Categoría Sub10   (5 premios)
1º    Trofeo 
2º    Trofeo 
3º    Trofeo 
4º    Trofeo
5º    Trofeo

Categoría Sub8   (5 premios)
1º    Trofeo 
2º    Trofeo 
3º    Trofeo 
4º    Trofeo
5º    Trofeo

SORTEOS E OBSEQUIOS

Todos os participantes recibirán obsequios conmemorativos

Ao rematar o torneo sortearase entre todos os participantes:

Diverso Material electrónico ...

Diverso Material deportivo ...

Diverso Material formativo ...

E máis sorpresas ...

RESTAURANTES PRÓXIMOS

Restaurante Aixiña

Situado a 150 metros da sala de xogo

MENÚ DO DÍA:

1º Prato

2º Prato

Sobremesas

Bebidas (Auga, Refrescos, Viño, etc…)

Pan

PREZO PARA PARTICIPANTES E ACOMPAÑANTES:  10 Euros

Para Reservas de Clubs e Grupos enviar email a traxerxadrez@hotmail.com

OUTROS DATOS DE INTERESE

No propio recinto de Expourense existirá un servizo de cafetería durante a xornada, así como surtidas máquinas expendedoras, onde os participantes e acompañantes poderán adquirir, bebidas, bocadillos, snacks, etc.

Organización - PATROCINA

Patrocinios

Dirección Ténica:

Club Xadrez Ourense

Web Oficial-Información Completa

Xadrez Ourense
http://www.xadrezourense.com/