Galicia/Galiza
Galicia

I Torneo PonteXadrez ao Aire Libre

Pontevedra

Praza da Ferraría (Zona antiga de Pontevedra). Ao aire libre

Sábado 29 de maio de 2010 | Resultados

VALEDOIRO PARA O V CIRCUITO GALEGO ESCOLAR 2010

Informa: Escola Xadrez Pontevedra Web | Web Torneo

En castellanoEn galego

Bases:

CartazO torneo terá lugar o vindeiro 29 de Maio de 2010, na Praza da ferraría (Zona Antiga de Pontevedra)

O Torneo dará comezo ás 11 da mañá, dando comezo a confirmación dos xogadores a partir das 10.30.

O Torneo xogásese por sistema Suízo a 7 Roldas, os emparellamentos realizaranse cun programa informático homologado pola Federación Internacional.

Os sistemas de desempate serán na seguinte orde: 1º Bucholz, 2º Número de Vitorias, 3º Progresivo.

As decisións do arbitro serán inapelables

A competición dividirase nas seguintes categorías
:

Torneo Sub16 ( Participantes nacidos no ano 1994 en diante)
Torneo Sub14 ( Participantes nacidos no ano 1996 en diante)
Torneo Sub12 ( Participantes nacidos no ano 1998 en diante)
Torneo Sub10 ( Participantes nacidos no ano 2000 en diante)
Torneo Sub8 ( Participantes nacidos no ano 2002 en diante)

O Ritmo de xogo será de 20 minutos a finish en todas as categorías.

O Horario de xogo será o seguinte:

10.30 Acreditación de xogadores.
11.00 1ª Rolda
12.00 2ª Rolda
13.00 3ª Rolda
16.00 4ª Rolda
16.50 5ª Rolda
17.40 6ª Rolda
18.30 7ª Rolda

Inscricións:

Gratuíta
Indicando ano de nacemento, nome e os dous apelidos
Prazo ata o xoves 27 de Maio ás 22.00

Tamén haberá visitas guiadas gratuítas para os acompañantes dos xogadores pola cidade de Pontevedra.
Sendo necesaria a inscrición 3 días antes do evento para confeccionar os grupos con antelación

Contactos:

Correo: ponte@xadrezpontevedra.com
Teléfono: 650 645 318 (David)

Información completa en: www.pontexadrez.com

Entrega de premios:

Realizarase a partir das 19.15, coa asistencia das autoridades.

Todos os participantes recibirán obsequios conmemorativos

Ao finalizar o torneo sortearase entre todos os participantes:

Un Portátil Netbook
1 Noite no Parador
1 Noite na Galicia Palace
Tamén se sortearán en cada categoría:
2 Cursos de clases por Internet, de 2 horas semanais durante os meses de Outubro e Novembro (Valorados en 100 € cada un)
Sorteo dun curso de clases por Internet, de 2 horas semanais durante todo o curso ( de Outubro a Maio) (Valorado en 500 €)

Ademais sortearanse 3 cursos de clases presenciais na Escola Xadrez de Pontevedra, de 2 horas semanais durante os meses de Outubro e Novembro. (Valorados en 90 € Cada un) (Valedeiro para os xogadores da provincia de Pontevedra)

A participación no torneo implica a aceptación destas bases.

Comité Organizador:

Director do Torneo: Pablo García Castro

Director Técnico: Daniel Rivera kuzawka

Árbitro Principal: Álvaro Reinaldo

Responsable Informático. Gonzalo Reboreda

Responsable Material: David Fernández

PREMIOS POR CATEGORÍAS

CATEGORÍA SUB16
1º Clasificado: Trofeo + 1 Noite de hotel
2º Clasificado: Trofeo
3º Clasificado: Trofeo
4º Clasificado: Trofeo
5º Clasificado: Trofeo

CATEGORÍA SUB14
1º Clasificado: Trofeo + 1 Noite de hotel
2º Clasificado: Trofeo
3º Clasificado: Trofeo
4º Clasificado: Trofeo
5º Clasificado: Trofeo

CATEGORÍA SUB12
1º Clasificado: Trofeo + 1 Noite de hotel
2º Clasificado: Trofeo
3º Clasificado: Trofeo
4º Clasificado: Trofeo
5º Clasificado: Trofeo

CATEGORÍA SUB10
1º Clasificado: Trofeo + 1 Noite de hotel
2º Clasificado: Trofeo
3º Clasificado: Trofeo
4º Clasificado: Trofeo
5º Clasificado: Trofeo

CATEGORÍA SUB8

1º Clasificado: Trofeo + 1 Noite de hotel
2º Clasificado: Trofeo
3º Clasificado: Trofeo
4º Clasificado: Trofeo
5º Clasificado: Trofeo


Organiza / Informa:

Escola Xadrez Pontevedra
http://xadrezpontevedra.com/

 

TablaDeFlandes