Galicia/Galiza
Galicia

II Torneo Escolar de Xadrez Concello de Rianxo - Trofeo Distribunosa

Rianxo - A Coruña

Auditorio de Rianxo

31 de xullo de 2010

Informa: Fran Ogando e Servizo de Deportes do Concello de Rianxo

En españolEn galego

Final:

Clasificacións Finais:

Sub-8 | Sub-10 | Sub-12 | Sub-14 | Sub-16

Sub-8 Subir 

Clasificación Final Sub 8:

Rank Name Club Pts BH. BH. Fide Fide
1 PENA VARELA Martin usc 29½ 27½ 26 25   23   20   16½  12    6½
2 MENDEZ RIAL Jorge club xadrez rianxo 29½ 27 26 25   23   20   16½  12    6½
3 SEOANE CASTILLA David circulo ferrolano de ajed 5 33½ 30 23 22   20   17   13    9    5
4 LORENZO VAZQUEZ Alex lucena 5 28 25 19 18   16   14   12    9    5
5 VICTORERO DOMINGUEZ Oscar cx fontecarmoa 25½ 23 17 17   16   14   11½   8    4½
6 HIDALGO MERA Brais alexandre boveda 23½ 21½ 16½ 16   14½  13   10½   8    4½
7 BAYON ROLO Miguel Angel cx fontecarmoa 4 32 31 18 17   16   14   11    8    4
8 LOPEZ GONZALEZ Alfonso circulo ferrolano de ajed 4 31½ 28½ 18 18   17   15   12    8    4
9 GOMEZ CARREÑO Martin club carmelitas- vedruna 4 28 25½ 17 16   14   12   10    7    4
10 CRESPO FUENTES Alex escuela lalin 4 27 26 18 17   16   14   11    8    4
11 BRAVO RODRIGUEZ Marco club xadrez rianxo 4 24 22½ 14 13   12   11    9    7    4
12 GARCIA ALVAREZ Paula club xadrez marin 30 27½ 17 16   14   12    9½   7    3½
13 RODRIGUEZ FERREIROS Andres cx fontecarmoa 22½ 20½ 11½ 11   10½   9    7½   6    3½
14 RECUNA ARANDA Xoan alexandre boveda 22 21 14½ 14½  13½  11½   9½   7    3½
15 VILAR CARPENTE Ismael escola ferrola de xadrez 3 25½ 23 15 14   13   11    9    6    3
16 PICOS MAIZTEGUI Lucia circulo ferrolano de ajed 3 23½ 21½ 14 13   12   11    9    6    3
17 RODRIGUEZ FERREIROS Angela cx fontecarmoa 3 22½ 21 13 12   11   10    8    6    3
18 FERNANDEZ ROMANO Artai club xadrez riveira 3 20½ 19 9 9    9    8    7    5    3
19 RODRIGUEZ ALLERES Ruben club lucena 3 19½ 18½ 10 10    9    8    7    5    3
20 HIDALGO MERA Iago alexandre boveda 3 16½ 15½ 8 8    8    7    6    5    3
21 YAÑEZ EIRAS Alex club xadrez rianxo 23 22 10½ 10½   9½   8½   6½   4½   2½
22 MARTINEZ RODRIGUEZ Ruben club xadrez rianxo 22 21 11½ 11½  10½   9½   7½   5    2½
23 CAMPAÑA PAZ Antonio club xadrez riveira 2 24½ 23½ 8 8    8    7    6    4    2
24 Martinez Doldán Eva Fontecarmoa 17½ 16½ 3½   3½   3½   3½   3    1½
25 MIRON VICENTE Diego club xadrez rianxo 1 18 17 3½   3½   3½   3    2    1
26 PENAS GARCIA Alejandro club xadrez rianxo 1 17½ 16½ 2½   2½   2½   2    1½   1

Sub-10 Subir 

Clasificación Final Sub 10:

Rank Name Club Pts BH. BH. Fide Fide
1 PUGA SANCHEZ Miguel casa da xuventude 6 30 28 24 23   21   18½  15   11    6
2 VIDAL FERNANDEZ Pablo club lucena 30 27½ 25½ 24½  22½  19½  15½  11    5½
3 ROMA BARGE Gabriel xadrez ourense 27 25 21½ 20½  18½  16   13½  10    5½
4 LOPEZ CARBALLAL Sergio club karpov 5 31 27½ 22 21   19   16   13    9    5
5 OLIVA ARROJO Juan circulo ferrolano de ajed 27½ 25 15 14   13   12   10½   8    4½
6 FERREIRO SOLLA Pablo escola xadrez pontevedra 4 34 30 20 19   17   15   12    8    4
7 RODRIGUEZ LOSADA David xadrez loureiro 4 25 24 17 16   15   13   11    8    4
8 VILAR CAMPENTE Hector esclola ferrola de xadrez 4 24 23 17 17   16   14   11    8    4
9 RODRIGUEZ SANCHEZ DE TOCA Mario circulo ferrolano de ajed 4 22½ 21½ 16 16   15   13   10    7    4
10 VIDAL GARCIA Anxo escola xadrez pontevedra 4 20 19 13 12   11   10    9    7    4
11 SANLES LORENZO Adam club xadrez riveira 22½ 22 11 11   11   10    8½   6    3½
12 PAZ PRIETO Hugo circulo ferrolano de ajed 3 25½ 25 11 11   10    9    7    5    3
13 MARTINEZ DOLDAN Jaime cx fontecarmoa 3 25 24½ 14 13   12   11    9    6    3
14 REY SUAREZ Ivan cx fontecarmoa 3 19½ 19 13 13   12   10    8    6    3
15 PIÑEIRO Adrian club fischer moaña 3 19 18½ 9 9    8    7    6    5    3
16 BOULLOSA PEREZ Sandra club karpov 2 27 24½ 11 10    9    8    6    4    2
17 RODRIGUEZ RODRIGUEZ Jorge milladoiro 1 22½ 20½ 5 5    5    4    3    2    1
18 BELLO RAMOS Martin club xadrez riveira 1 22 21½ 5 5    5    4    3    2    1
19 TRABAZO TRABAZO Andrea club karpov 1 19 18 4 4    4    4    3    2    1
20 VAZQUEZ BREA Xabier club xadrez rianxo 0 24½ 21 0 0    0    0    0    0    0
21 VEIGA BURES Ramon club xadrez rianxo 0 24 21½ 0 0    0    0    0    0    0

Sub-12 Subir

Clasificación Final Sub 12:

Rank Name Club Pts BH. BH. Fide Fide
1 RODRIGUEZ SIGLER Alexandre escola ferrola de xadrez 6 24½ 24½ 22 21   20   18   15   11    6
2 Suarez Gomez Julio Fontecarmoa 33½ 30½ 26 25   23   20   16   11    5½
3 PICOS MAIZTEGUI Miguel circulo ferrolano de ajed 31 27½ 22 21   19   17   14   10    5½
4 GOMEZ DIEGUEZ Adrian xadrez ourense 30½ 27½ 22½ 21½  19½  17½  14½  10½   5½
5 RECUNA ARANDA Miguel alexandre boveda 5 29 27 21 20   18   15   12    9    5
6 SALAS FERNANDEZ Antonio escola xadrez ponteareas 5 28 26 22 21   19   16   13    9    5
7 LOPEZ CARBALLAL Alonso club karpov 5 28 26 19½ 18½  17½  15½  13    9½   5
8 BAYON ROLO Juan Andres cx fontecarmoa 31 28 22½ 21½  19½  16½  12½   8½   4½
9 LEIRO VIDAL Leonardo CCD de Sanxenxo 28 26 18½ 17½  16½  14½  11½   8½   4½
10 LOMBA GONZALEZ Daniel xadrez albatros 24½ 24½ 18 18   17   15   12½   9    4½
11 GARCIA SOBRINO David escola xadrez pontevedra 4 27½ 25 16 16   15   13   11    8    4
12 GRAÑA GOMEZ Diego circulo ferrolano de ajed 4 27½ 25 16 16   15   13   10    7    4
13 OLIVA ARROJO Antonio circulo ferrolano de ajed 4 26½ 23½ 15 14   13   11    9    7    4
14 GARCIA ALVAREZ Alejandro club xadrez marin 4 25½ 23½ 14 14   14   13   11    8    4
15 DORADO MEIJIDE Andrea cx fontecarmoa 4 24½ 23½ 15 15   14   12   10    7    4
16 CERNADAS CASTRO Luis club xadrez rianxo 4 19 19 11 11   11   10    9    7    4
17 SANTOS GARCIA Mario cx fontecarmoa 27 25 14½ 14   12½  11    8½   6    3½
18 DE SANTIAGO RODRIGUEZ Jorge cx fontecarmoa 27 24½ 17½ 16½  14½  12½   9½   6½   3½
19 GRANDE PALACIOS Ana Fontecarmoa 25 24 13½ 13½  12½  11½   9½   6½   3½
20 OLIVA ARROJO Manuel circulo ferrolano de ajed 3 26½ 24½ 15 14   12   10    8    6    3
21 PAZOS GARCIA Anxo club lucena 3 25 23 12 12   11    9    7    5    3
22 DEVESA MELON Daniel CCD Sanxenxo 3 24 23 14 13   12   11    9    6    3
23 VICTORERO DOMINGUEZ Alejandro cx fontecarmoa 3 23½ 21½ 12 11   10    9    8    6    3
24 HERMO MARTINEZ David club xadrez rianxo 3 22 20 12 12   11   10    8    6    3
25 DIZ BARREIRO Javier cx fontecarmoa 3 20 20 10 9    8    7    6    5    3
26 RUA REFOJOS Anxo club fischer moaña 3 19½ 19½ 11 10    9    8    7    5    3
27 MARTINEZ BORRAJO Manuel club xadrez riveira 3 14½ 14½ 7 7    7    7    6    5    3
28 GALBAN CES David club xadrez rianxo 20½ 18½ 10½ 10    9½   9    7½   5    2½
29 CALVAR MARTINEZ Manuel club fischer moaña 2 26 23½ 12 11   10    8    6    4    2
30 GONZALEZ FIGUEIRA Alvaro club xadrez rianxo 2 22½ 20½ 9 9    8    7    6    4    2
31 PENAS GARCIA Carlos club xadrez rianxo 2 21 19 9 9    9    8    6    4    2
32 CORES RAÑO Vicente club xadrez rianxo 2 19½ 18½ 8 8    7    6    5    4    2
33 PINTOS BELOSO Cristina escola xadrez pontevedra 2 16½ 16½ 5 5    5    5    4    3    2
34 EIRAS COLLAZO Gabriel club xadrez rianxo 1 20 19 5 5    5    4    3    2    1
35 GRAÑA CHAO Verónica EXP 0 25 23 0 0    0    0    0    0    0
36 ARCOS PEDROSA Pedro club xadrez rianxo 0 24½ 21 0 0    0    0    0    0    0
  RIAL FERNANDEZ Cristian club xadrez rianxo 0 24½ 21 0 0    0    0    0    0    0

Sub-14 Subir

Clasificación Final Sub 14:

Rank Name Club Pts BH. BH. Fide Fide
1 ABAL CORES Lucas cx fontecarmoa 7 27½ 25 28 27   25   22   18   13    7
2 ARELLANO PARDO Martin xadrez ourense 5 27 25 19 18   17   15   12    9    5
3 IGLESIAS GARCIA Jorge club lucena 29½ 26½ 20 19   17   14   11    8    4½
4 GONZALEZ REGUEIRO Rodrigo escola xadrez pontevedra 27 24½ 17 16   15   13   10½   8    4½
5 RODRIGUEZ REBOREDO Angel xadrez albatros 24½ 22 17 16   15   13   10½   8    4½
6 DOMINGUEZ CARNERO Javier Lucena 4 31 28 20 19   17   15   12    8    4
7 VAZQUEZ GOMEZ David club xadrez ourense 4 30½ 28 20 19   17   15   12    8    4
8 PRADO ACEBO Ines escola ferrola de xadrez 4 29 27 18 17   15   13   11    8    4
9 MAQUIEIRA VIDAL Alvaro escola xadrez pontevedra 4 19 18 12 12   12   11    9    7    4
10 CARBALLO CANCELA Manuel club karpov 28½ 27½ 16 15   14   12   10    7    3½
11 ALVAREZ DOMINGUEZ Lua club xadrez laroca 22½ 20½ 11 11   10    9    8    6    3½
12 GAGO GUDE Ivan club xadrez riveira 20 18 10½ 10½   9½   8½   7½   6    3½
13 LORENZO DIEGUEZ Manuel club lucena 3 26½ 24 15 14   13   11    9    6    3
14 FERNANDEZ ROMERO Daniel club xadrez rianxo 25½ 24½ 10½ 10½   9½   8½   6½   4½   2½
15 FERREIROS RODRIGUEZ Cristopher club xadrez rianxo 21 20 8½   8    7½   6½   5    2½
16 SOBRINO YAÑEZ Diego club xadrez rianxo 19½ 18½ 6½   6½   6½   6    4½   2½
17 RAÑO BLANCO Raul club xadrez rianxo 19 18 10½ 10½  10    9    7½   5    2½
18 PEREZ REVENGA Victor escola xadrez pontevedra 2 22 20 9 9    9    8    6    4    2
19 CORES RAÑO Benito club xadrez rianxo 2 21 20 8½   7½   6½   5    3½   2
20 PIÑA LOPEZ Carlos club xadrez rianxo 1 19½ 17½ 3 3    3    2½   2    1½   1
21 ARCOS PEDROSA Geronimo club xadrez rianxo 0 24½ 21 0 0    0    0    0    0    0

Sub-16 Subir

Clasificación Final Sub 16:

Rank Name Club Pts BH. BH. Fide Fide
1 ALVAREZ DOMINGUEZ Breixo club xadrez laroca 6 28½ 25 24 23   21   18½  15   11    6
2 BARRAL LIJO Javier escola xadrez pontevedra 5 24½ 22½ 17 16   15   14   12    9    5
3 GOMEZ DIEGUEZ David xadrez ourense 30½ 27 19½ 18½  17   14½  11½   8    4½
4 BLAZQUEZ CRIADO Sergio xadrez ourense 27 26 17½ 17   16½  15   12½   9    4½
5 BARRAL CASTRO Yago club karpov 23 23 15½ 14½  13½  12   10½   8    4½
6 SANCHEZ GABIN Aranzazu grupo bazan 4 29½ 27½ 18 18   17   15   12    8    4
7 CARREIRA CASAIS Anxo usc 4 28 27 18½ 17½  15½  13   10    7    4
8 REY MALDE Henrique circulo ferrolano de ajed 25½ 25½ 16 15   13½  11    8½   6    3½
9 Lomba Gonzalez Sergio Albatros 21 21 13½ 13½  12½  11    9½   7    3½
10 LEIRO POZA Aitor Karpov 21 21 12½ 12   10½   9    7½   6    3½
11 RODRIGUEZ ALLERES Samuel club lucena 3 21½ 21½ 11 11   11   10    8    6    3
12 DOMINGUEZ DIEZ Elias club lucena 2 21½ 21½ 9 9    8    7    6    4    2
13 FERNANDEZ PEREIRO Alfonso escola xadrez ponteareas 1 20½ 20½ 4 4    4    4    3    2    1
14 RODRIGUEZ RODRIGUEZ Martin club xadrez rianxo 0 24½ 21 0 0    0    0    0    0    0
15 PAZ MARTINEZ Cibran fischer moaña 0 21 20 0 0    0    0    0    0    0

Bases:

CartelData: 31 de xullo de 2010.   

Local de xogo: Auditorio de Rianxo

Horario:

10,30 : Presentación dos xogadores/as.
11,00 : Rolda 1ª.
11,45 : Rolda 2ª.
12,30 : Rolda 3ª.
15,30 : Rolda 4ª.
16,15 : Rolda 5ª.
17,00 : Rolda 6ª.
17,45 : Rolda 7ª
18,45 : Clausura, entrega de premios.

Categorías:

Sub-8 : nados no ano 2002 e posteriores.
Sub-10 : nados no ano 2000-2001.
Sub-12 : nados nos anos 1998-99.
Sub-14 : nados nos anos 1996-97.
Sub-16 : nados nos anos 1994-95.

Sistema de xogo: Sistema suízo a 7 roldas.

Ritmo de xogo: 15 minutos por xogador/a.

Número máximo de participantes: 150.

Árbitro Principal: As súas decisións en materia de xogo serán únicas e inapelables. Durante a exposición de listas e antes do comezo da 1ª rolda admitiranse as posibles reclamacións. Unha vez iniciado o xogo xa non se admitirán reclamacións sobre os posibles erros nos listados.

Premios:

    Por cada categoría: TROFEOS do 1º ao 5º da clasificación xeral
    Sorteo entre os participantes de agasallos.
    Todos os participantes recibirán un agasallo.
    Haberá bocadillos e refrescos  á hora de xantar.

Inscricións:

Teléfono: 680 193 289 - só pola mañá
Correo electrónico: danirianxo@terra.es

Límite da inscrición: Ás 13,00 horas do día 29 de xullo. Ata completar 150 participantes.


Organiza:

Logo
Club Xadrez Rianxo

Colabora:

Logo
Concello de Rianxo. Servizo de Deportes
http://www.rianxo.com

Patrocina:

Distribunosa
http://www.distribunosa.com/

 

 

TablaDeFlandes