Galicia/Galiza
Galicia

III Torneo Escolar de Xadrez Concello de Rianxo - Trofeo Distribunosa

Rianxo - A Coruña

Auditorio de Rianxo

Sábado, 5 de novembro de 2011 | PDF Bases

Informa: Dani Martínez e Servizo de Deportes do Concello de Rianxo

Final:

Clasificación Final Sub 8. Promesas

Rank Nome Club Pts BUC Prog Prog-1 BUC
1 Gerpe Vilas Xurxo Casa da Xuventude 7 31 28 27   25   22   18   13    7 27½
2 Gomez Carreño Martin Carmelitas Vedruna 6 30 26 25   23   20   16   11    6 27
3 Fernandez Lopez Pablo Circulo Chantadino 25 19½ 18½  17½  16   13½  10    5½ 24
4 Padilla Picuasi Wuayra David C. D. Portas 5 32½ 23 22   20   17   14   10    5 29½
5 Perez Dapoza Cesar C.D. Xadrez Ourense 5 29 22 21   19   16   13    9    5 27
6 Rodriguez Ferreiros Andres Club Xadrez Fontecarmoa 5 27½ 20 20   19   17   14   10    5 25½
7 Bravo Rodriguez Marco Xadrez Rianxo 5 24 19 18   16   14   12    9    5 22
8 Vilar Carpente Ismael Escola Ferrola 28½ 15½ 15½  14½  13   10½   8    4½ 26½
9 Penas Garcia Alejandro Xadrez Rianxo 4 31 22 21   19   16   12    8    4 28
10 Arrojo Longa Ruben Grupo Bazan 4 27½ 16 15   14   13   11    8    4 25½
11 Vazquez Brea Raul Club Xadrez Fontecarmoa 4 25½ 18 17   15   13   11    8    4 23½
12 Rey Figueira Brais Xadrez Rianxo 4 25 15 14   13   11    9    7    4 23
13 Garcia Ruiz Pilar Xadrez Loureiro 4 22 15 15   14   12   10    7    4 21
14 Lobato Rey Pablo Fontecarmoa 4 20½ 12 12   12   11    9    7    4 18
15 Oubiña Santorum Roi Club Xadrez Fontecarmoa 4 20½ 10 10   10   10    9    7    4 18½
16 Tome Vidal Iago CEIP Campolongo 28 17 16   15   13   10    7    3½ 25½
17 Portela Medraño Pablo CEIP Villaverde 25½ 17 16   15   13   10    7    3½ 23
18 Coira Perez Diego Xadrez Rianxo 21½ 8 8    8    8    7½   6    3½ 21
19 Carou Filgueira Marcos Xadrez Rianxo 3 30 15 15   14   12    9    6    3 27
20 Fernandez Romano Artai Club Xadrez Fontecarmoa 3 28½ 17 16   14   12    9    6    3 26
21 Vazquez Gomez Marcos C.D. Xadrez Ourense 3 25½ 16 15   13   11    9    6    3 25
22 Figueira Tembra Laureano Xadrez Rianxo 3 23 11 11   10    9    8    6    3 21
23 Charlin Fariña Alba Club Xadrez Fontecarmoa 3 23 11 11   10    9    7    5    3 21½
24 Conde Sabaris Daniel E.X.P. 3 22 13 12   11    9    7    5    3 20½
25 Gonzalez Dominguez Daniel C.X. Marin 3 18½ 11 10    9    8    7    5    3 18
26 Sobradelo Segade Andrea Xadrez Rianxo 21 5½   5½   5½   5½   4½   2½ 20
27 Castaño Rodriguez Xian Xadrez Rianxo 2 26 8 8    7    6    5    4    2 24½
28 Garcia Muiños Mateo Xadrez Rianxo 2 22½ 9 9    8    7    6    4    2 21
29 Martinez Doldan Eva Club Xadrez Fontecarmoa 2 18½ 9 9    9    8    6    4    2 18
30 Jorge Fernandez Javier CEIP Colegio Villaverde 2 18 8 7    6    5    4    3    2 17½
31 Rodriguez Perez Jesus Club Xadrez Fontecarmoa 2 18 4 4    4    4    3½   3    2 17½
32 Ribeiro Suárez Mauro Xadrez Rianxo 14 4½   4½   4½   3½   2½   1½ 13½
33 Alcalde Ordoñez Noa Xadrez Rianxo 1 22 5 5    5    4    3    2    1 20½
34 Alcalde Ordoñez Alba Xadrez Rianxo ½ 18½ 1 1    1    1    1    1    ½ 17
35 Villaverde Barral Jorge E.X.P. 0 25½ 0 0    0    0    0    0    0 23
36 Martinez Doldan Pablo Club Xadrez Fontecarmoa 0 25½ 0 0    0    0    0    0    0 22
37 Castaño Alcalde Alba Xadrez Rianxo 0 24½ 0 0    0    0    0    0    0 21

Clasificación Final Sub 10. Benxamíns

Rank Nome Club Pts BUC Prog Prog-1 BUC
1 Fernandez Carballal Martin C.D. Casa da Xuventude 6 32 26½ 25½  23½  20½  16½  11½   6 29
2 Lopez Gonzalez Alfonso Circulo Ferrolano 31 23½ 22½  20½  17½  14½  10½   5½ 27½
3 Pena Varela Martin USC 28½ 24½ 23½  21½  18½  14½  10½   5½ 28½
4 Mendez Rial Jorge Xadrez Rianxo 5 30 20½ 19½  18   15½  13    9½   5 27½
5 Martinez Doldan Jaime Club Xadrez Fontecarmoa 5 28½ 19 18   17   15   12    9    5 25½
6 Portela Peleteiro Pablo E.X.P. 5 25½ 17 17   16   14   12    9    5 23
7 Bayon Rolo Miguel Angel Club Xadrez Fontecarmoa 5 23 15 15   15   14   12    9    5 21
8 Victorero Dominguez Oscar Club Xadrez Fontecarmoa 23½ 17½ 17   15½  14   11½   8    4½ 23½
9 Seoane Castilla David Circulo Ferrolano 4 31 19 18   17   15   12    8    4 28
10 Gonzalez Magariños Daniel C.D. Portas 4 29½ 19 18   16½  14   11½   8    4 28½
11 Garcia Alvarez Paula Xadrez Marin 4 29 18 17   15   13   10    7    4 26
12 Casal Armesto Pedro Lucena 4 28 17 16   14   12   10    7    4 25½
13 Gonzalez Eiris Daniel Arteixo 4 22 13 13   12   11    9    7    4 20
14 Bello Ramos Martin Mercantil Ribeira 27½ 16 15   14   12    9½   7    3½ 25½
15 Gonzalez Pico Jorge Circulo Ferrolano 27½ 14½ 14   12½  11    8½   6    3½ 25
16 Lorenzo Vazquez Alex Vigo 24 14 14   13   11    8½   6    3½ 23
17 Gonzalez Irala Jose Carlos C.D. Casa da Xuventude 3 26 15 15   14   12    9    6    3 24
18 Rodriguez Ferreiros Angela Club Xadrez Fontecarmoa 3 26 15 14   12   10    8    6    3 23
19 Perez Lopez Daria Circulo Chantadino 3 25½ 14 13   12   11    9    6    3 23
20 Duran Otero Anxo Club Xadrez Fontecarmoa 3 23 11 11   10    9    7    5    3 21
21 Campaña Paz Antonio Mercantil Ribeira 3 22 12 11   10    9    8    6    3 20
22 Gonzalez Vidal Oscar Mercantil de Ribeira 3 21 9 9    9    8    7    5    3 19
23 Abalo Aragunde Elias Club Xadrez Fontecarmoa 3 18½ 11 10    9    8    7    5    3 17½
24 Otero Eiras Ruben Club Xadrez Fontecarmoa 21 8 8    7½   7    6½   5    2½ 20
25 Gonzalez Pico Marcos Circulo Ferrolano 19 8 8    7½   7    6½   5    2½ 19
26 Martinez Rodriguez Ruben Xadrez Rianxo 2 20½ 6 6    6    6    5    4    2 20½
27 Orjales Iñaqui Circulo Ferrolano 2 19 7 7    7    6    5    4    2 19
28 Maquieira Vidal Diego E.X.P. 2 16½ 6 6    6    5    4    3    2 16½
29 Sampedro Rodriguez Francisco Mercantil Ribeira 1 17 4 4    4    4    3    2    1 17
30 Posada Alvarez Juan Colegio Santiago Apostol Vigo 0 24½ 0 0    0    0    0    0    0 21
31 Chaves Gomez Adrian Xadrez Rianxo 0 19½ 0 0    0    0    0    0    0 18½

Clasificación Final Sub 12. Alevíns

Rank Nome Club Pts BUC Prog Prog-1 BUC
1 Portela Peleteiro Alberto E.X.P. 7 31½ 28 27   25   22   18   13    7 28½
2 De Santiago Rodriguez Jorge Club Xadrez Fontecarmoa 31½ 23 22   20½  18   14½  10    5½ 29
3 Puga Sanchez Miguel C.D. Casa da Xuventude 28½ 23 22   20   17   14   10    5½ 26½
4 Leiro Vidal Leonardo Ajedrez CCd Sanxenxo 27 20 20   19   17   14   10    5½ 24½
5 Gerpe Vilas Brais C.D. Casa da Xuventude 5 32½ 23 22   20   17   13    9    5 29
6 Garcia Sobrino David E.X.P. 5 30½ 19 18   16   14   12    9    5 27½
7 Lopez Carballal Sergio Karpov-Pontevedra 5 29½ 20 20   19   17   14   10    5 26½
8 Rodriguez Sanchez de Toca Mario Circulo Ferrolano 5 29 21½ 20½  19   17   14   10    5 27½
9 Represa Perez Mireya Laroca 5 28 22 21   19   16   13    9    5 26
10 Cervitni Sebastian Alejandro Club Carmelitas Ourense 5 23½ 20 19   18   16   13    9    5 21½
11 Ferreiro Solla Pablo EXP 29 21½ 20½  18½  16   12½   9    4½ 26½
12 Boo Vallejo Marcos Club Xadrez Fontecarmoa 27 18 17   15½  13   10½   8    4½ 24½
13 Rebollo Montes Bernardo Xadrez Marin 26 18½ 18   16½  15   12½   9    4½ 23½
14 Calvo Cendan Xabier C.E.X. Torreon 25 15½ 15   13½  12   10½   8    4½ 22½
15 Garcia Arcos Anxo Xadrez Loureiro 4 31½ 18½ 17½  16   14   11    8    4 27½
16 Santos Garcia Mario Club Xadrez Fontecarmoa 4 31 18 17   15   13   10    7    4 28
17 Martinez Peña Raul C.D. Casa da Xuventude 4 28 16 15   13   11    9    7    4 26
18 Dorado Meijide Andrea Club Xadrez Fontecarmoa 4 27½ 17 16   15   13   10    7    4 25½
19 Duarte Blanco Christian C.D. Portas 4 26 17 17   16   14   11    8    4 24
20 Victorero Dominguez Alejandro Club Xadrez Fontecarmoa 4 25½ 15 15   14   13   11    8    4 22½
21 Fernandez Lopez Alejandro Circulo Chantadino 4 25 18 17   15   13   11    8    4 25
22 Bugliot Mateo Diego Escuela Xadrez Sigras 4 23½ 16 15   14   12   10    7    4 22½
23 Cernadas Castro Luis Xadrez Rianxo 4 21½ 16 15   14   12   10    7    4 19½
24 Vilar Carpente Hector Escola Ferrola 4 20½ 14 14   13   11    9    7    4 19½
25 Eiras Collazo Gabriel Xadrez Rianxo 24½ 16 15   14   12   10    7    3½ 23
26 Hermo Martinez David Xadrez Rianxo 24½ 14 14   13   12   10    7    3½ 24½
27 Moares Galban Javier Xadrez Rianxo 22 10 10   10    9    8    6    3½ 20½
28 Cores Raño Vicente Xadrez Rianxo 19 12 11   10    9    8    6    3½ 17
29 Paz Prieto Hugo Circulo Ferrolano 3 28½ 15 15   14   12    9    6    3 25½
30 Diz Barreiro Javier Club Xadrez Fontecarmoa 3 25 13 12   11   10    8    6    3 23
31 Garcia Arcos Xiana Xadrez Loureiro 3 25 11 11   10    9    7    5    3 23
32 Pazos Porta Daniel Escola Ferrola 3 24 12 12   12   11    9    6    3 24
33 Galvan Ces David Xadrez Rianxo 3 24 12 11   10    9    8    6    3 22
34 Martinez Borrajo Manuel Mercantil Ribeira 3 23 11 11   10    9    8    6    3 21½
35 Rey Vicente Tania Xadrez Rianxo 3 22½ 8 8    8    7    6    5    3 20½
36 Sampaño Rey Sara Xadrez Rianxo 3 21½ 12 11   10    9    8    6    3 20
37 Rodriguez Soñora Cristhofer Boiro 3 20 9 9    9    8    7    5    3 18½
38 Curros Cores Fátima EXP Meis 3 16 7 7    7    7    6    5    3 16
39 Padilla Picuasi Inti Edison C.D. Portas 31 15½ 14½  12½  10    7½   5    2½ 28
40 Posada Alvarez Pablo Colegio Santiago Apostol Vigo 25½ 12½ 12   11½  10    7½   5    2½ 23
41 Rey Vicente Clara Xadrez Rianxo 23 10 10    9½   8    6½   5    2½ 21½
42 Dominguez Galvan Nuria Xadrez Rianxo 19½ 8 8    7½   7    5½   4    2½ 18
43 Bua Somoza David Club Xadrez Fontecarmoa 18½ 7    6½   6    5½   4    2½ 17½
44 Santiago Garcia Victor Xadrez Marin 2 25 11 11   10    8    6    4    2 23
45 Muñiz Ordoñez Nuria Xadrez Rianxo 2 24½ 10 10    9    8    6    4    2 23
46 Romero Viturro Toño Boiro 2 21½ 8 7    6    5    4    3    2 21½
47 Saavedra Martinez Samuel Boiro 2 20½ 9 9    9    8    6    4    2 19½
48 Graña Chao Veronica E.X.P. 2 16 4 4    4    4    4    3    2 16
49 Sieira Jorge Boiro 18½ 5 5    5    5    4    3    1½ 17½
50 Chouza Alvarez Nicolas Colegio Bouza Brey  Vigo 16 4 4    4    4    3½   3    1½ 16
51 Moldes Rios Alberto Marin 1 17½ 3 3    3    3    2½   2    1 16
52 Silva Rodriguez Enrique C.D. Casa da Xuventude 0 19 0 0    0    0    0    0    0 17½

Clasificación Final Sub 14. Infantís

Rank Nome Club Pts BUC Prog Prog-1 BUC
1 Suarez Gomez Julio Club Xadrez Fontecarmoa 24 20½ 19½  17½  14½  10½   5½ 21½
2 Gomez Dieguez Adrian C.D. Xadrez Ourense 5 23 18 17   15   12    9    5 20½
3 Prado Acebo Ines Circulo Ferrolano 5 20½ 19 18   16   13    9    5 18½
4 Bayon Rolo Juan Andres Club Xadrez Fontecarmoa 21 14 13½  12   10½   8    4½ 18
5 Rodriguez Sigler Alexandre Ajedrez Grupo Bazan 20 14½ 14½  13½  11½   8½   4½ 18
6 Dominguez Fernandez Angel   4 23½ 15 14   13   11    8    4 21
7 Lopez Carballal Alonso Karpov-Pontevedra 4 23½ 14 13   12   10    7    4 20½
8 Gonzalez Lopez Manuel Grupo Bazan 4 21 16 15   13   11    8    4 19
9 Gonzalez Perez Jose Ramon Ajedrez Lucena 4 19 13 12½  11    9½   7    4 17
10 Garcia Alvarez Alejandro Xadrez Marin 4 18½ 15 14   12   10    7    4 16½
11 Maquieira Vidal Alvaro E.X.P. 4 15 12 12   11    9    7    4 13½
12 Padilla Picuasi Sandro Cesar C. D. Portas 22½ 13½ 12½  11½   9½   6½   3½ 20
13 Alvarez Dominguez Lua Xadrez Laroca 19½ 14½ 13½  11½   9½   6½   3½ 18
14 Reboreda Garcia Daniel E.X.P. 16 10 9½   9    7½   6    3½ 15
15 Penas Garcia Carlos Xadrez Rianxo 16 8½   8½   7½   6    3½ 14
16 Rodriguez Dominguez Miguel E.X.P. 3 22½ 15 14   12    9    6    3 21
17 Varela Santiago Raul Club Xadrez Fontecarmoa 3 21 12 11   10    8    6    3 18½
18 Piña Lopez Carlos Xadrez Rianxo 3 19 12 11   10    8    6    3 17
19 Ocampo Rivas Juan Ramon C. D. Portas 3 19 10 10    9    8    6    3 17
20 Vazquez Millan Antonio C. D. Portas 3 18 12 11   10    8    6    3 16½
21 Garcia Ruiz Sergio Xadrez Ourense 3 16½ 10 10    9    7    5    3 16
22 Grande Palacios Ana Club Xadrez Fontecarmoa 3 14½ 9 9    8    7    5    3 13½
23 Dominguez Vizoso Daniel C.E.X. Torreon 3 13½ 6 6    6    6    5    3 13
24 Portas Betanzos Ezequiel Club Xadrez Fontecarmoa 20 12 11    9    7    5    2½ 18½
25 Ferreiro Rodriguez Christopher Xadrez Rianxo 18 7½   6½   5½   4    2½ 16
26 Doval Villca Sofia C. D. Portas 2 19½ 9 9    8    6    4    2 18
27 Raño Blanco Raul Xadrez Rianxo 2 19 7    6½   5    3½   2 18
28 Segura Alejandro Circulo Ferrolano 2 17½ 8 7    6    5    4    2 16
29 Betanzos Jamardo Miriam Club Xadrez Fontecarmoa 2 16½ 9 8    7    6    4    2 16
30 Lojo Santorum Sara C. D. Portas 2 15 8 8    7    6    4    2 14½
31 Pintos Veloso Cristina EXP Meis 2 15 6 6    6    5    4    2 13½
32 Gonzalez Figueira Alvaro Xadrez Rianxo 2 14½ 4 4    4    4    3    2 14
33 Torrado Baños Marcos Club Xadrez Fontecarmoa 2 13½ 7 6    5    4    3    2 12½
34 Cores Raño Jose Benito Xadrez Rianxo 16 2½   2½   2½   2½   1½ 14½
35 Rodriguez Vazquez Matias C.D. Portas 1 13½ 5 5    4    3    2    1 12
36 Dios Dourado Alvaro E.X.P. 0 16½ 0 0    0    0    0    0 15
37 Casal Armesto Pedro Club Xadrez Lucena 0 16½ 0 0    0    0    0    0 14½

Clasificación Final Sub 16. Cadetes

Rank SNo. Nome Elo FED Club Pts BUC
1 1 Abal Cores Lucas 1901 ESP Fontecarmoa 7 25½
2 4 Dominguez Carnero Javier 1752   Ajedrez Lucena 6 23½
3 3 Iglesias Garcia Jorge 1885   Universidad de Vigo 5 28½
4 6 Lorenzo Dieguez Manuel 1617   Ajedrez Lucena 4 27
5 2 Rey Malde Henrique 1890   Circulo Ferrolano 4 24½
6 7 Carballo Cancela Manuel 1585   Karpov-Pontevedra 28
7 8 Sierra Castro Barbara 1585   C. D. Portas 20½
8 10 Betanzos Jamardo Adrian 0   Club Xadrez Fontecarmoa 3 27½
9 5 Varela Fernandez Andres 1723   Club Xadrez Fontecarmoa 3 23
10 9 Lamas Luaña Jacobo 1468   Club Xadrez Fontecarmoa 2 25½
11 11 Fernandez  Romero Daniel 0   Xadrez Rianxo 1 24

Organiza:

Logo
Club Xadrez Rianxo

Colabora:

Logo
Concello de Rianxo. Servizo de Deportes
http://www.rianxo.com

Patrocina:

Distribunosa
http://www.distribunosa.com/

 

 

TablaDeFlandes