Galicia/Galiza
Galicia

III Aberto Comarca do Salnés

Ribadumia - Pontevedra

Centro Social de Barrantes – Ribadumia

14 de xuño de 2008

VALEDEIRO PARA O III CIRCUITO GALEGO ESCOLAR 2008

Informa: Anxo Vilas Club de Xadrez Fontecarmoa | Bases

Final:

Sub-10 | Sub-12 | Sub-14 | Sub-16

Sub-10 Subir 

Foto
Juan Bayón vs Fernando Chao

Lista de xogadores

Nº  Nome                           Club                        

1.  CHAO VALE, FERNANDO            XADREZ VIVEIRO              
2.  BARCALA PAZ, DIEGO             FONTECARMOA                 
3.  BAYÓN ROLO, JUAN ANDRÉS        FONTECARMOA                 
4.  BAYÓN ROLO, MIGUEL ANGEL       FONTECARMOA                 
5.  BETANZOS JAMARDO, MIRIAM       FONTECARMOA                 
6.  BÚA SOMOZA, DAVID              FONTECARMOA                 
7.  CANO VÁZQUEZ, SUSANA           ESCOLA FERROLÁ DE XADREZ    
8.  DE SANTIAGO RODRÍGUEZ, JORGE   FONTECARMOA                 
9.  DEVESA MELÓN, DANIEL           C. CULT. DEP. SANXENXO      
10. DIOS DORADO, MIGUEL            MEIS                        
11. DIZ BARREIRO, JAVIER           FONTECARMOA                 
12. DUARTE BLANCO, CHRISTIAN       XADREZ PORTAS               
13. FALCÓN PENÍN, GONZALO          CONCELLO RIBADUMIA          
14. FERNÁNDEZ BLANCO, GABRIEL      FONTECARMOA                 
15. FERNÁNDEZ LAGE, RAMÓN          CLUB XADREZ CONXO           
16. FREIRE MOJÓN, JACOBO JOSÉ      XADREZ OURENSE              
17. GARCÍA ALVAREZ, ALEJANDRO      KARPOV                      
18. GARCÍA RUIZ, SERGIO            XADREZ OURENSE              
19. GARNELO FERNANDEZ, GUILLERMO   KARPOV                      
20. GARRIDO NOVOA, GUILLERMO       XADREZ OURENSE              
21. GÓMEZ DIÉGUEZ, ADRIÁN          XADREZ OURENSE              
22. GRANDE PALACIOS, ANA           FONTECARMOA                 
23. GRAÑA GOMEZ, DIEGO             CIRCULO FERROLANO           
24. LÓPEZ CARBALLAL, ALONSO        KARPOV                      
25. LÓPEZ CARBALLAL, SERGIO        KARPOV                      
26. LORENZO VÁZQUEZ, ANTONIO       CÍRCULO FERROLANO DE AJEDREZ
27. LOUREIRO GARCÍA, ESTEBAN       FONTECARMOA                 
28. MARTÍNEZ DOLDÁN, JAIME         FONTECARMOA                 
29. MARTINEZ JUSTO, SOFÍA          FONTECARMOA                 
30. MARTÍNEZ PEÑA, RAÚL            CASA XUVENTUDE OURENSE      
31. MARTÍNEZ VECILLAS, CARLOS      XADREZ OURENSE              
32. MELÓN GÓMEZ, BRAIS             C. CULT. DEP. SANXENXO      
33. MILLÁN PÉREZ, JUAN LUIS        RIBADUMIA                   
34. MOREIRA GOMÍS, SIMÓN           XADREZ PORTAS               
35. MUÑIZ DA COSTA, ALEJANDRO      MATO II (BOIRO)             
36. OSORIO RÍOS, JACOBO            PIO XII (SANTIAGO)          
37. OTERO EIRAS, RUBÉN             FONTECARMOA                 
38. OUTÓN FERREIRO, PABLO          FONTECARMOA                 
39. PADILLA PICUASI, INTI EDISON   XADREZ PORTAS               
40. PICOS MAIZTEGUI, MIGUEL        CIRCULO FERROLANO           
41. PINTOS VELOSO, CRISTINA        MEIS                        
42. PORTELA PELETEIRO, ALBERTO     KARPOV                      
43. RIAL GARCÍA, ANTÓN             C. CULT. DEP. SANXENXO      
44. RIVERA VALENZUELA, LUIS        FONTECARMOA                 
45. RIVERA VALENZUELA, JOSÉ        FONTECARMOA                 
46. RODRIGUEZ DOMINGUEZ, MIGUEL    MARIN                       
47. RODRÍGUEZ FERREIRÓS, ÁNGELA    FONTECARMOA                 
48. RODRÍGUEZ SIGLER, ALEXANDRE    ESCOLA FERROLÁ DE XADREZ    
49. ROMA BARGE, GABRIEL            XADREZ OURENSE              
50. SANMIGUEL VÁZQUEZ, SERGIO      PIO XII (SANTIAGO)          
51. SANTOS GARCÍA, MARIO           FONTECARMOA                 
52. SUÁREZ GÓMEZ, JULIO            FONTECARMOA                 
53. TORRES ALFONSÍN, BRAIS         XADREZ PORTAS               
54. VICTORERO DOMÍNGUEZ, OSCAR     FONTECARMOA                 
55. VICTORERO DOMÍNGUEZ, ALEJANDRO FONTECARMOA                 
56. VILAS ALONSO, MANUEL           CONCELLO RIBADUMIA          

Cadro do Torneo

Nº  Nome                           Feder Rtg   1    2    3    4    5    6  

1.  CHAO VALE, FERNANDO            S-10  1561 28:W 35:W 45:W 42:W 52:W  3:W
2.  BARCALA PAZ, DIEGO             S-10       29:L   :    :    :    :    : 
3.  BAYÓN ROLO, JUAN ANDRÉS        S-10       30:W 39:W 46:W 48:W 49:W  1:L
4.  BAYÓN ROLO, MIGUEL ANGEL       S-8        32:W 40:L 26:L 21:L 20:L 37:W
5.  BETANZOS JAMARDO, MIRIAM       S-10       33:W 43:L 30:D 47:W 44:L 16:L
6.  BÚA SOMOZA, DAVID              S-10       34:L 32:L 20:L 54:L 27:L   :W
7.  CANO VÁZQUEZ, SUSANA           S-10       35:L 16:L 33:W 22:L 38:W 30:L
8.  DE SANTIAGO RODRÍGUEZ, JORGE   S-10       36:W 42:L 29:W 40:L 23:W 35:W
9.  DEVESA MELÓN, DANIEL           S-10       37:W 45:L 35:W 34:L 46:L 39:W
10. DIOS DORADO, MIGUEL            S-10       38:W 46:L 32:L   :    :    : 
11. DIZ BARREIRO, JAVIER           S-10       39:L 30:L 37:W 35:L 33:D 32:D
12. DUARTE BLANCO, CHRISTIAN       S-8        40:L 36:L 38:W 29:W 32:W 50:L
13. FALCÓN PENÍN, GONZALO          S-10       41:W 47:D 16:L 51:D 35:L 56:L
14. FERNÁNDEZ BLANCO, GABRIEL      S-10       42:L   :    :    :    :    : 
15. FERNÁNDEZ LAGE, RAMÓN          S-10       43:L 33:W 39:W 36:L 51:W 45:L
16. FREIRE MOJÓN, JACOBO JOSÉ      S-10       44:D  7:W 13:W 52:L 21:L  5:W
17. GARCÍA ALVAREZ, ALEJANDRO      S-10       45:L 37:W 55:W 43:L 56:W 46:L
18. GARCÍA RUIZ, SERGIO            S-10       46:L 38:W 50:L 39:L 29:W 23:W
19. GARNELO FERNANDEZ, GUILLERMO   S-10       47:L   :    :    :    :    : 
20. GARRIDO NOVOA, GUILLERMO       S-10       48:L 50:L  6:W 55:L  4:W 51:W
21. GÓMEZ DIÉGUEZ, ADRIÁN          S-10       49:L 51:D 54:W  4:W 16:W 26:L
22. GRANDE PALACIOS, ANA           S-10       50:W 48:L 36:L  7:W 39:W 53:W
23. GRAÑA GOMEZ, DIEGO             S-10       51:W 49:L 56:W 45:L  8:L 18:L
24. LÓPEZ CARBALLAL, ALONSO        S-10       52:L   :    :    :    :    : 
25. LÓPEZ CARBALLAL, SERGIO        S-10       53:L   :    :    :    :    : 
26. LORENZO VÁZQUEZ, ANTONIO       S-10       54:W 52:L  4:W 46:W 45:W 21:W
27. LOUREIRO GARCÍA, ESTEBAN       S-10       55:L 54:D 51:L 56:L  6:W 47:L
28. MARTÍNEZ DOLDÁN, JAIME         S-8         1:L   :    :    :    :    : 
29. MARTINEZ JUSTO, SOFÍA          S-8         2:W 53:L  8:L 12:L 18:L 38:W
30. MARTÍNEZ PEÑA, RAÚL            S-8         3:L 11:W  5:D 50:L 54:W  7:W
31. MARTÍNEZ VECILLAS, CARLOS      S-10         :    :    :    :    :    : 
32. MELÓN GÓMEZ, BRAIS             S-8         4:L  6:W 10:W 53:L 12:L 11:D
33. MILLÁN PÉREZ, JUAN LUIS        S-10        5:L 15:L  7:L 37:W 11:D 54:W
34. MOREIRA GOMÍS, SIMÓN           S-10        6:W 56:W 48:L  9:W 40:L 55:D
35. MUÑIZ DA COSTA, ALEJANDRO      S-10        7:W  1:L  9:L 11:W 13:W  8:L
36. OSORIO RÍOS, JACOBO            S-10        8:L 12:W 22:W 15:W 48:D 49:L
37. OTERO EIRAS, RUBÉN             S-8         9:L 17:L 11:L 33:L   :W  4:L
38. OUTÓN FERREIRO, PABLO          S-10       10:L 18:L 12:L   :W  7:L 29:L
39. PADILLA PICUASI, INTI EDISON   S-10       11:W  3:L 15:L 18:W 22:L  9:L
40. PICOS MAIZTEGUI, MIGUEL        S-10       12:W  4:W 49:D  8:W 34:W 43:D
41. PINTOS VELOSO, CRISTINA        S-10       13:L   :    :    :    :    : 
42. PORTELA PELETEIRO, ALBERTO     S-10       14:W  8:W 53:W  1:L 50:W 52:W
43. RIAL GARCÍA, ANTÓN             S-10       15:W  5:W 52:L 17:W 53:W 40:D
44. RIVERA VALENZUELA, LUIS        S-10       16:D 55:W 47:W 49:L  5:W 48:W
45. RIVERA VALENZUELA, JOSÉ        S-10       17:W  9:W  1:L 23:W 26:L 15:W
46. RODRIGUEZ DOMINGUEZ, MIGUEL    S-10       18:W 10:W  3:L 26:L  9:W 17:W
47. RODRÍGUEZ FERREIRÓS, ÁNGELA    S-8        19:W 13:D 44:L  5:L 55:L 27:W
48. RODRÍGUEZ SIGLER, ALEXANDRE    S-10       20:W 22:W 34:W  3:L 36:D 44:L
49. ROMA BARGE, GABRIEL            S-8        21:W 23:W 40:D 44:W  3:L 36:W
50. SANMIGUEL VÁZQUEZ, SERGIO      S-10       22:L 20:W 18:W 30:W 42:L 12:W
51. SANTOS GARCÍA, MARIO           S-10       23:L 21:D 27:W 13:D 15:L 20:L
52. SUÁREZ GÓMEZ, JULIO            S-10       24:W 26:W 43:W 16:W  1:L 42:L
53. TORRES ALFONSÍN, BRAIS         S-8        25:W 29:W 42:L 32:W 43:L 22:L
54. VICTORERO DOMÍNGUEZ, OSCAR     S-8        26:L 27:D 21:L  6:W 30:L 33:L
55. VICTORERO DOMÍNGUEZ, ALEJANDRO S-10       27:W 44:L 17:L 20:W 47:W 34:D
56. VILAS ALONSO, MANUEL           S-10         :W 34:L 23:L 27:W 17:L 13:W

Foto
Podium Sub 10

Clasificacións

Posto  Nome                           Club                         Puntos Buch.-M Buch. Progr.

  1    CHAO VALE, FERNANDO            XADREZ VIVEIRO               6         16.0  23.5   21.0
 2-5   BAYÓN ROLO, JUAN ANDRÉS        FONTECARMOA                  5         15.5  23.5   20.0
       PORTELA PELETEIRO, ALBERTO     KARPOV                       5         15.0  23.5   18.0
       PICOS MAIZTEGUI, MIGUEL        CIRCULO FERROLANO            5         15.0  21.5   18.5
       LORENZO VÁZQUEZ, ANTONIO       CÍRCULO FERROLANO DE AJEDREZ 5         13.5  19.0   16.0
 6-8   ROMA BARGE, GABRIEL            XADREZ OURENSE               4.5       16.5  23.5   17.0
       RIAL GARCÍA, ANTÓN             C. CULT. DEP. SANXENXO       4.5       13.0  20.5   16.5
       RIVERA VALENZUELA, LUIS        FONTECARMOA                  4.5       13.0  20.0   15.0
 9-14  SUÁREZ GÓMEZ, JULIO            FONTECARMOA                  4         18.0  26.5   18.0
       RIVERA VALENZUELA, JOSÉ        FONTECARMOA                  4         14.0  22.0   15.0
       RODRIGUEZ DOMINGUEZ, MIGUEL    MARIN                        4         14.0  21.5   14.0
       SANMIGUEL VÁZQUEZ, SERGIO      PIO XII (SANTIAGO)           4         13.5  21.5   13.0
       DE SANTIAGO RODRÍGUEZ, JORGE   FONTECARMOA                  4         13.5  20.5   13.0
       GRANDE PALACIOS, ANA           FONTECARMOA                  4         12.0  18.0   12.0
15-21  RODRÍGUEZ SIGLER, ALEXANDRE    ESCOLA FERROLÁ DE XADREZ     3.5       15.5  23.5   16.0
       OSORIO RÍOS, JACOBO            PIO XII (SANTIAGO)           3.5       14.5  22.0   13.0
       MOREIRA GOMÍS, SIMÓN           XADREZ PORTAS                3.5       12.5  18.0   14.5
       FREIRE MOJÓN, JACOBO JOSÉ      XADREZ OURENSE               3.5       12.0  18.5   13.0
       GÓMEZ DIÉGUEZ, ADRIÁN          XADREZ OURENSE               3.5       12.0  18.5   11.5
       VICTORERO DOMÍNGUEZ, ALEJANDRO FONTECARMOA                  3.5       12.0  18.0   11.5
       MARTÍNEZ PEÑA, RAÚL            CASA XUVENTUDE OURENSE       3.5       10.5  17.0   10.0
22-30  GARCÍA ALVAREZ, ALEJANDRO      KARPOV                       3         14.0  19.0   11.0
       TORRES ALFONSÍN, BRAIS         XADREZ PORTAS                3         13.5  20.5   14.0
       DEVESA MELÓN, DANIEL           C. CULT. DEP. SANXENXO       3         12.5  17.0   11.0
       FERNÁNDEZ LAGE, RAMÓN          CLUB XADREZ CONXO            3         12.0  18.5   11.0
       DUARTE BLANCO, CHRISTIAN       XADREZ PORTAS                3         12.0  17.5    9.0
       MUÑIZ DA COSTA, ALEJANDRO      MATO II (BOIRO)              3         11.0  19.0   11.0
       GARRIDO NOVOA, GUILLERMO       XADREZ OURENSE               3         11.0  15.5    7.0
       VILAS ALONSO, MANUEL           CONCELLO RIBADUMIA           3         10.0  15.0   10.0
       GARCÍA RUIZ, SERGIO            XADREZ OURENSE               3         10.0  14.5    8.0
31-34  BETANZOS JAMARDO, MIRIAM       FONTECARMOA                  2.5       14.0  21.0   11.0
       RODRÍGUEZ FERREIRÓS, ÁNGELA    FONTECARMOA                  2.5       10.5  16.5    9.5
       MELÓN GÓMEZ, BRAIS             C. CULT. DEP. SANXENXO       2.5        9.5  13.0    9.5
       MILLÁN PÉREZ, JUAN LUIS        RIBADUMIA                    2.5        8.0  11.5    5.0
35-42  BAYÓN ROLO, MIGUEL ANGEL       FONTECARMOA                  2         14.0  19.5    7.0
       GRAÑA GOMEZ, DIEGO             CIRCULO FERROLANO            2         13.5  20.0   10.0
       PADILLA PICUASI, INTI EDISON   XADREZ PORTAS                2         13.0  20.0    9.0
       CANO VÁZQUEZ, SUSANA           ESCOLA FERROLÁ DE XADREZ     2         12.5  17.0    6.0
       MARTINEZ JUSTO, SOFÍA          FONTECARMOA                  2         11.5  16.0    7.0
       FALCÓN PENÍN, GONZALO          CONCELLO RIBADUMIA           2         10.5  16.0   10.0
       SANTOS GARCÍA, MARIO           FONTECARMOA                  2         10.0  15.0    8.0
       DIZ BARREIRO, JAVIER           FONTECARMOA                  2         10.0  14.0    5.5
43-44  VICTORERO DOMÍNGUEZ, OSCAR     FONTECARMOA                  1.5       11.0  16.5    5.5
       LOUREIRO GARCÍA, ESTEBAN       FONTECARMOA                  1.5        8.5  12.5    4.5
45-48  OUTÓN FERREIRO, PABLO          FONTECARMOA                  1         10.5  15.5    3.0
       OTERO EIRAS, RUBÉN             FONTECARMOA                  1         10.5  15.5    2.0
       BÚA SOMOZA, DAVID              FONTECARMOA                  1         10.0  15.0    1.0
       DIOS DORADO, MIGUEL            MEIS                         1          2.5   7.0    3.0
49-56  MARTÍNEZ DOLDÁN, JAIME         FONTECARMOA                  0          6.0   6.0    0.0
       FERNÁNDEZ BLANCO, GABRIEL      FONTECARMOA                  0          5.0   5.0    0.0
       LÓPEZ CARBALLAL, ALONSO        KARPOV                       0          4.0   4.0    0.0
       LÓPEZ CARBALLAL, SERGIO        KARPOV                       0          3.0   3.0    0.0
       GARNELO FERNANDEZ, GUILLERMO   KARPOV                       0          2.5   2.5    0.0
       BARCALA PAZ, DIEGO             FONTECARMOA                  0          2.0   2.0    0.0
       PINTOS VELOSO, CRISTINA        MEIS                         0          2.0   2.0    0.0
       MARTÍNEZ VECILLAS, CARLOS      XADREZ OURENSE               0          0.0   0.0    0.0

Sub-12 Subir

Foto
Luis Segura vs Martín Arellano

Lista de xogadores

Nº  Nome                       Feder Rtg  Loc  Clube                     
1.  SEGURA SANTOS, LUIS        S-12  1690 1571 FONTECARMOA              
2.  ABAL CORES, LUCAS          S-12  1566 1653 FONTECARMOA              
3.  ARELLANO PARDO, MARTÍN     S-12  1565 1578 XADREZ OURENSE           
4.  PARDO GÓMEZ, JOSE RAMÓN    S-12       1476 FRANCISCANOS LUGO        
5.  ANDIÓN LINARES, MARTA      S-12            FONTECARMOA              
6.  BLANCO SEIJAS, ANTÍA       S-12            FONTECARMOA              
7.  CARBALLO CANCELA, MANUEL   S-12            KARPOV                   
8.  CONDE, NICOLÁS             S-12            MEIS                     
9.  DIESTE PIÑEIRO, SAMUEL     S-12            FONTECARMOA              
10. DIOS DORADO, ALVARO        S-12            MEIS                     
11. GARCÍA JAMARDO, HÉCTOR     S-12            XADREZ PORTAS            
12. GARCÍA RODRÍGUEZ, MANUEL   S-12            FONTECARMOA              
13. GARCÍA SEÑORÁNS, BRAIS     S-12            XADREZ PORTAS            
14. GONZÁLEZ MAESTRO, ADRIÁN   S-12            LUIS VIVES               
15. GONZÁLVEZ BECERRA, PABLO   S-12            XADREZ PORTAS            
16. GRAÑA, PAULA               S-12            MEIS                     
17. MARIÑO GONZÁLEZ, DANIEL    S-12            ESCOLA FERROLÁ DE XADREZ 
18. MARTÍNEZ JUSTO, JESÚS      S-12            FONTECARMOA              
19. MEIZOSO REGUEIRA, TAMARA   S-12            CÍRCULO FERROLANO AJEDREZ
20. MELÓN GÓMEZ, ADRIÁN        S-12            C. CULT. DEP. SANXENXO   
21. OCAMPO RIVAS, JUAN RAMÓN   S-12            XADREZ PORTAS            
22. PADILLA PICUASI, SANDRO    S-12            XADREZ PORTAS            
23. PALACIOS GONZALEZ, MARTA   S-12            EXP                      
24. PARDO GÓMEZ, JUAN CARLOS   S-12            FRANCISCANOS LUGO        
25. PORTAS BETANZOS, EZEQUIEL  S-12            FONTECARMOA              
26. REY BLANCO, SERGIO         S-12            PIO XII (SANTIAGO)       
27. RIVERA VALENZUELA, BEATRIZ S-12            FONTECARMOA              
28. RODRIGUEZ REBOREDO, ANGEL  S-12            ALBATROS                 
29. RODRÍGUEZ VARELA, ENMA     S-12            CÍRCULO XADREZ NARÓN     
30. SIERRA CASTRO, BÁRBARA     S-12            XADREZ PORTAS            
31. TORRADO BAÑOS, MARCOS      S-12            FONTECARMOA              
32. VÁZQUEZ GÓMEZ, DAVID       S-12            XADREZ OURENSE           

Cadro do Torneo

Nº  Nome                       CAT Rtg   1    2    3    4    5    6  
1.  SEGURA SANTOS, LUIS        S-12  1690 16:W 24:W  4:W  2:W  3:D 14:W
2.  ABAL CORES, LUCAS          S-12  1566 17:W 22:W 32:W  1:L 28:W 30:W
3.  ARELLANO PARDO, MARTÍN     S-12  1565 19:W 28:W 30:W  5:W  1:D  4:W
4.  PARDO GÓMEZ, JOSE RAMÓN    S-12       20:W 25:W  1:L 22:W 32:W  3:L
5.  ANDIÓN LINARES, MARTA      S-12       21:D  6:W 29:W  3:L  7:L 11:L
6.  BLANCO SEIJAS, ANTÍA       S-12       22:L  5:L 19:W 25:L 27:L   :W
7.  CARBALLO CANCELA, MANUEL   S-12       24:L 21:W 20:W 28:L  5:W 32:W
8.  CONDE, NICOLÁS             S-12       25:L 20:L   :    :    :    : 
9.  DIESTE PIÑEIRO, SAMUEL     S-12       26:W 30:L 24:W 32:L 22:W 28:L
10. DIOS DORADO, ALVARO        S-12       27:W 29:L 22:L   :    :    : 
11. GARCÍA JAMARDO, HÉCTOR     S-12       28:L 19:W 31:W 30:L 24:L  5:W
12. GARCÍA RODRÍGUEZ, MANUEL   S-12       29:L   :    :    :    :    : 
13. GARCÍA SEÑORÁNS, BRAIS     S-12       30:L 27:W 28:L 24:L 19:W 31:W
14. GONZÁLEZ MAESTRO, ADRIÁN   S-12       31:W 32:L 25:W 29:W 30:D  1:L
15. GONZÁLVEZ BECERRA, PABLO   S-12         :    :    :    :    :    : 
16. GRAÑA, PAULA               S-12        1:L   :    :    :    :    : 
17. MARIÑO GONZÁLEZ, DANIEL    S-12        2:L 31:L 21:W 27:W 25:W 24:W
18. MARTÍNEZ JUSTO, JESÚS      S-12         :    :    :    :    :    : 
19. MEIZOSO REGUEIRA, TAMARA   S-12        3:L 11:L  6:L   :W 13:L 27:L
20. MELÓN GÓMEZ, ADRIÁN        S-12        4:L  8:W  7:L 31:W 29:L 25:W
21. OCAMPO RIVAS, JUAN RAMÓN   S-12        5:D  7:L 17:L   :    :    : 
22. PADILLA PICUASI, SANDRO    S-12        6:W  2:L 10:W  4:L  9:L 29:W
23. PALACIOS GONZALEZ, MARTA   S-12         :    :    :    :    :    : 
24. PARDO GÓMEZ, JUAN CARLOS   S-12        7:W  1:L  9:L 13:W 11:W 17:L
25. PORTAS BETANZOS, EZEQUIEL  S-12        8:W  4:L 14:L  6:W 17:L 20:L
26. REY BLANCO, SERGIO         S-12        9:L   :    :    :    :    : 
27. RIVERA VALENZUELA, BEATRIZ S-12       10:L 13:L   :W 17:L  6:W 19:W
28. RODRIGUEZ REBOREDO, ANGEL  S-12       11:W  3:L 13:W  7:W  2:L  9:W
29. RODRÍGUEZ VARELA, ENMA     S-12       12:W 10:W  5:L 14:L 20:W 22:L
30. SIERRA CASTRO, BÁRBARA     S-12       13:W  9:W  3:L 11:W 14:D  2:L
31. TORRADO BAÑOS, MARCOS      S-12       14:L 17:W 11:L 20:L   :W 13:L
32. VÁZQUEZ GÓMEZ, DAVID       S-12         :W 14:W  2:L  9:W  4:L  7:L

Foto
Podium Sub 12

Clasificacións

Posto Nome                        CAT   Rtg  Loc  Clube                     Puntos Buch.-M Buch. Progr.
 1-2   SEGURA SANTOS, LUIS        S-12  1690 1571 FONTECARMOA               5.5       15.5  23.5   20.0
       ARELLANO PARDO, MARTÍN     S-12  1565 1578 XADREZ OURENSE            5.5       14.0  20.0   20.0
  3    ABAL CORES, LUCAS          S-12  1566 1653 FONTECARMOA               5         14.5  22.5   18.0
 4-7   RODRIGUEZ REBOREDO, ANGEL  S-12            ALBATROS                  4         15.0  23.5   14.0
       PARDO GÓMEZ, JOSE RAMÓN    S-12       1476 FRANCISCANOS LUGO         4         14.0  21.5   16.0
       CARBALLO CANCELA, MANUEL   S-12            KARPOV                    4         11.0  17.0   12.0
       MARIÑO GONZÁLEZ, DANIEL    S-12            ESCOLA FERROLÁ DE XADREZ  4          9.5  16.0   10.0
 8-9   SIERRA CASTRO, BÁRBARA     S-12            XADREZ PORTAS             3.5       14.5  23.0   15.0
       GONZÁLEZ MAESTRO, ADRIÁN   S-12            LUIS VIVES                3.5       11.0  18.0   14.0
10-18  VÁZQUEZ GÓMEZ, DAVID       S-12            XADREZ OURENSE            3         14.5  22.5   14.0
       PARDO GÓMEZ, JUAN CARLOS   S-12            FRANCISCANOS LUGO         3         14.0  22.5   11.0
       PADILLA PICUASI, SANDRO    S-12            XADREZ PORTAS             3         12.5  19.0   11.0
       DIESTE PIÑEIRO, SAMUEL     S-12            FONTECARMOA               3         12.0  18.5   12.0
       RODRÍGUEZ VARELA, ENMA     S-12            CÍRCULO XADREZ NARÓN      3         11.0  17.0   13.0
       MELÓN GÓMEZ, ADRIÁN        S-12            C. CULT. DEP. SANXENXO    3         11.0  16.5    9.0
       GARCÍA JAMARDO, HÉCTOR     S-12            XADREZ PORTAS             3         10.5  15.0   10.0
       GARCÍA SEÑORÁNS, BRAIS     S-12            XADREZ PORTAS             3         10.5  15.0    8.0
       RIVERA VALENZUELA, BEATRIZ S-12            FONTECARMOA               3         10.0  14.5    7.0
  19   ANDIÓN LINARES, MARTA      S-12            FONTECARMOA               2.5       12.0  19.0   12.0
20-22  TORRADO BAÑOS, MARCOS      S-12            FONTECARMOA               2         12.5  19.5    7.0
       PORTAS BETANZOS, EZEQUIEL  S-12            FONTECARMOA               2         12.5  18.0    9.0
       BLANCO SEIJAS, ANTÍA       S-12            FONTECARMOA               2         10.0  13.5    5.0
23-24  MEIZOSO REGUEIRA, TAMARA   S-12            CÍRCULO FERROLANO AJEDREZ 1         11.5  18.5    3.0
       DIOS DORADO, ALVARO        S-12            MEIS                      1          3.0   8.5    3.0
  25   OCAMPO RIVAS, JUAN RAMÓN   S-12            XADREZ PORTAS             0.5        4.0  10.5    1.5
26-32  GRAÑA, PAULA               S-12            MEIS                      0          5.5   5.5    0.0
       CONDE, NICOLÁS             S-12            MEIS                      0          5.0   5.0    0.0
       GARCÍA RODRÍGUEZ, MANUEL   S-12            FONTECARMOA               0          3.0   3.0    0.0
       REY BLANCO, SERGIO         S-12            PIO XII (SANTIAGO)        0          3.0   3.0    0.0
       GONZÁLVEZ BECERRA, PABLO   S-12            XADREZ PORTAS             0          0.0   0.0    0.0
       MARTÍNEZ JUSTO, JESÚS      S-12            FONTECARMOA               0          0.0   0.0    0.0
       PALACIOS GONZALEZ, MARTA   S-12            EXP                       0          0.0   0.0    0.0

Sub-14 Subir

Foto
David Gómez vs Luis Medarde

Lista de xogadores

Nº  Nome                        Feder Rtg  Loc  Club                

1.  VILLAR PÉREZ, SAMUEL        S-14  1907 1875 UNIVERSIDAD DE VIGO 
2.  MEDARDE SANTIAGO, LUIS      S-14  1767 1570 CDU                 
3.  GÓMEZ DIÉGUEZ, DAVID        S-14  1713 1515 XADREZ OURENSE      
4.  TOBA RODRÍGUEZ, FCO JAVIER  S-14  1711 1541 EXALCOHÓLICOS       
5.  BARRAL CASTRO, YAGO         S-14  1665      KARPOV              
6.  BLÁZQUEZ CRIADO, SERGIO     S-14  1645 1464 XADREZ OURENSE      
7.  CRUZ GUERRA, SAMUEL         S-14  1618 1535 XADREZ OURENSE      
8.  CARREIRA CASAIS, ANXO       S-14  1591 1630 CDU                 
9.  SÁNCHEZ GABÍN, ARANZAZU     S-14  1560 1512 ESCOLA FERROLÁ      
10. PALACIOS GONZALEZ, MIGUEL   S-14  1543 1587 EXP                 
11. REY MALDE, HENRIQUE         S-14  1539 1450 CÍRCULO FERROLANO   
12. BARRAL LIJÓ, JAVIER         S-14       1611 EXP                 
13. FREIRE VÁZQUEZ, CRISTHIAN   S-14       1510 KARPOV              
14. RODRÍGUEZ DOMÍNGUEZ, JAVIER S-14       1452 LUCENA              
15. GRANDE PALACIOS, FÁTIMA     S-14       1412 FONTECARMOA         
16. BENTO IGLESIAS, ANXO        S-14       1354 CEMAR               
17. VARELA FERNÁNDEZ, ANDRÉS    S-14       1340 FONTECARMOA         
18. BETANZOS JAMARDO, ADRIÁN    S-14            FONTECARMOA         
19. BLANCO SEIJAS, ADRIÁN       S-14            FONTECARMOA         
20. BOUZAS FALCÓN, OSCAR        S-14            FONTECARMOA         
21. FORMOSO LEAL, LAURA         S-14            CÍRCULO XADREZ NARÓN
22. GARCIA RODRIGUEZ, MANUEL    S-14            FONTECARMOA         
23. GARRIDO RODRÍGUEZ, RUBÉN    S-14            VILA DE BOUZAS      
24. LEIRO POZA, AITOR           S-14            CCD SANXENXO        
25. LUAÑA LOUZAO, JACOBO        S-14            FONTECARMOA         
26. NIETO LUNA, ALESSANDRO      S-14            XADREZ PORTAS       
27. RAÑO CONDE, CLARA           S-14            FONTECARMOA         
28. SIERRA CASTRO, DAVID        S-14            XADREZ PORTAS       
29. VÁZQUEZ ALDREY, SARA        S-14            XADREZ PORTAS       

Cadro do Torneo

Nº  Nome                        Feder Rtg   1    2    3    4    5    6  

1.  VILLAR PÉREZ, SAMUEL        S-14  1907 15:W  8:W 11:W  2:L 13:L 17:W
2.  MEDARDE SANTIAGO, LUIS      S-14  1767 16:W  7:W  5:W  1:W  3:W  6:W
3.  GÓMEZ DIÉGUEZ, DAVID        S-14  1713 17:W 11:L 22:W  4:W  2:L  5:D
4.  TOBA RODRÍGUEZ, FCO JAVIER  S-14  1711 18:W  9:W 12:D  3:L  7:L 23:L
5.  BARRAL CASTRO, YAGO         S-14  1665 19:W 13:W  2:L 11:W  6:L  3:D
6.  BLÁZQUEZ CRIADO, SERGIO     S-14  1645 20:W 12:L 14:W  7:W  5:W  2:L
7.  CRUZ GUERRA, SAMUEL         S-14  1618 22:W  2:L 24:W  6:L  4:W 11:L
8.  CARREIRA CASAIS, ANXO       S-14  1591 23:W  1:L 16:W 12:W 15:W 13:W
9.  SÁNCHEZ GABÍN, ARANZAZU     S-14  1560 24:W  4:L 17:D 13:L 14:L 28:W
10. PALACIOS GONZALEZ, MIGUEL   S-14  1543   :    :    :    :    :    : 
11. REY MALDE, HENRIQUE         S-14  1539 25:W  3:W  1:L  5:L 24:W  7:W
12. BARRAL LIJÓ, JAVIER         S-14       26:W  6:W  4:D  8:L 17:L 14:W
13. FREIRE VÁZQUEZ, CRISTHIAN   S-14       28:W  5:L 29:W  9:W  1:W  8:L
14. RODRÍGUEZ DOMÍNGUEZ, JAVIER S-14       29:W 15:D  6:L 17:L  9:W 12:L
15. GRANDE PALACIOS, FÁTIMA     S-14        1:L 14:D 26:W 22:W  8:L 19:W
16. BENTO IGLESIAS, ANXO        S-14        2:L 23:W  8:L 25:L 28:W 22:W
17. VARELA FERNÁNDEZ, ANDRÉS    S-14        3:L 25:W  9:D 14:W 12:W  1:L
18. BETANZOS JAMARDO, ADRIÁN    S-14        4:L 24:L 23:L 28:W 26:W 25:L
19. BLANCO SEIJAS, ADRIÁN       S-14        5:L   :L 25:L 20:W 29:W 15:L
20. BOUZAS FALCÓN, OSCAR        S-14        6:L 26:L 28:L 19:L 22:L 29:W
21. FORMOSO LEAL, LAURA         S-14         :    :    :    :    :    : 
22. GARCIA RODRIGUEZ, MANUEL    S-14        7:L 28:W  3:L 15:L 20:W 16:L
23. GARRIDO RODRÍGUEZ, RUBÉN    S-14        8:L 16:L 18:W 26:W 25:W  4:W
24. LEIRO POZA, AITOR           S-14        9:L 18:W  7:L 29:W 11:L 26:L
25. LUAÑA LOUZAO, JACOBO        S-14       11:L 17:L 19:W 16:W 23:L 18:W
26. NIETO LUNA, ALESSANDRO      S-14       12:L 20:W 15:L 23:L 18:L 24:W
27. RAÑO CONDE, CLARA           S-14         :    :    :    :    :    : 
28. SIERRA CASTRO, DAVID        S-14       13:L 22:L 20:W 18:L 16:L  9:L
29. VÁZQUEZ ALDREY, SARA        S-14       14:L   :W 13:L 24:L 19:L 20:L

Foto
Podium Sub 14

Clasificacións

Posto  Nome                        Feder Rtg  Loc  Club                 Puntos Buch.-M Buch. Progr.

  1    MEDARDE SANTIAGO, LUIS      S-14  1767 1570 CDU                  6         14.0  21.0   21.0
  2    CARREIRA CASAIS, ANXO       S-14  1591 1630 CDU                  5         15.0  22.0   16.0
 3-7   VILLAR PÉREZ, SAMUEL        S-14  1907 1875 UNIVERSIDAD DE VIGO  4         16.5  26.0   16.0
       REY MALDE, HENRIQUE         S-14  1539 1450 CÍRCULO FERROLANO    4         13.0  19.0   14.0
       BLÁZQUEZ CRIADO, SERGIO     S-14  1645 1464 XADREZ OURENSE       4         12.5  19.5   15.0
       FREIRE VÁZQUEZ, CRISTHIAN   S-14       1510 KARPOV               4         11.0  16.5   15.0
       GARRIDO RODRÍGUEZ, RUBÉN    S-14            VILA DE BOUZAS       4         10.5  17.5   10.0
 8-12  BARRAL CASTRO, YAGO         S-14  1665      KARPOV               3.5       15.5  24.0   14.5
       GÓMEZ DIÉGUEZ, DAVID        S-14  1713 1515 XADREZ OURENSE       3.5       13.5  21.5   13.5
       BARRAL LIJÓ, JAVIER         S-14       1611 EXP                  3.5       12.5  19.5   14.0
       VARELA FERNÁNDEZ, ANDRÉS    S-14       1340 FONTECARMOA          3.5       12.5  19.0   12.0
       GRANDE PALACIOS, FÁTIMA     S-14       1412 FONTECARMOA          3.5       11.0  18.0   10.5
13-15  BENTO IGLESIAS, ANXO        S-14       1354 CEMAR                3         14.0  21.0    8.0
       LUAÑA LOUZAO, JACOBO        S-14            FONTECARMOA          3         13.0  19.0    8.0
       CRUZ GUERRA, SAMUEL         S-14  1618 1535 XADREZ OURENSE       3         12.5  20.5   12.0
16-18  RODRÍGUEZ DOMÍNGUEZ, JAVIER S-14       1452 LUCENA               2.5       13.0  17.5   10.5
       TOBA RODRÍGUEZ, FCO JAVIER  S-14  1711 1541 EXALCOHÓLICOS        2.5       12.5  18.5   13.0
       SÁNCHEZ GABÍN, ARANZAZU     S-14  1560 1512 ESCOLA FERROLÁ       2.5       10.5  15.5    9.0
19-23  NIETO LUNA, ALESSANDRO      S-14            XADREZ PORTAS        2         11.0  16.0    6.0
       GARCIA RODRIGUEZ, MANUEL    S-14            FONTECARMOA          2         10.5  15.0    7.0
       BLANCO SEIJAS, ADRIÁN       S-14            FONTECARMOA          2         10.5  14.5    5.0
       BETANZOS JAMARDO, ADRIÁN    S-14            FONTECARMOA          2          9.5  14.5    5.0
       LEIRO POZA, AITOR           S-14            CCD SANXENXO         2          9.5  14.0    8.0
24-26  VÁZQUEZ ALDREY, SARA        S-14            XADREZ PORTAS        1         10.0  15.0    5.0
       SIERRA CASTRO, DAVID        S-14            XADREZ PORTAS        1          9.5  14.5    4.0
       BOUZAS FALCÓN, OSCAR        S-14            FONTECARMOA          1          7.5  12.0    1.0
27-29  PALACIOS GONZALEZ, MIGUEL   S-14  1543 1587 EXP                  0          0.0   0.0    0.0
       FORMOSO LEAL, LAURA         S-14            CÍRCULO XADREZ NARÓN 0          0.0   0.0    0.0
       RAÑO CONDE, CLARA           S-14            FONTECARMOA          0          0.0   0.0    0.0

Sub-16 Subir

Foto
Á dereita, Miguel Gallego Martín

Lista de xogadores

Nº  Nome                      Feder Rtg  Loc  Club                        

1.  ALONSO MACÍAS, VICTOR     S-16  1973 1929 KARPOV                      
2.  LÓPEZ GARRIDO, DANIEL     S-16  1921 1918 XADREZ OURENSE              
3.  PORTELA GONZÁLEZ, ADRIÁN  S-16  1870 1795 KARPOV                      
4.  MARTINEZ VECILLAS, JAVIER S-16  1849 1705 XADREZ OURENSE              
5.  GALLEGO MARTÍN, MIGUEL    S-16  1804 1681 VILA DE BOUZAS              
6.  LÓPEZ GRAÑA, CARMEN       S-16  1745      CÍRCULO FERROLANO DE AJEDREZ
7.  CASCALLAR TABOADA, DIEGO  S-16  1650 1580 FONTECARMOA                 
8.  AGUIRRE ALVAREZ, MARINA   S-16  1645 1539 UNIVERSIDAD VIGO            
9.  RODRÍGUEZ VARELA, RUBÉN   S-16  1598 1844 CÍRCULO XADREZ NARÓN        
10. ABAL CORES, CHRISTIAN     S-16  1539 1501 FONTECARMOA                 
11. ANSEDE TABOADA, ADRIÁN    S-16       1641 ESCOLA FERROLÁ DE XADREZ    
12. RODRIGUEZ REBOREDO, SARA  S-16       1365 ALBATROS                    
13. PAZ PÉREZ, SANTIAGO       S-16       1350 CÍRCULO XADREZ NARÓN        
14. MONTÁNS LÓPEZ, ADRIÁN     S-16       1321 FONTECARMOA                 
15. ABAL LAMOSO, AITOR        S-16            CONCELLO DE RIBADUMIA       
16. FERNÁNDEZ CENDÓN, PABLO   S-16            VILA DE BOUZAS              
17. JORGE MARTÍNEZ, RAFAEL    S-16            VILA DE BOUZAS              
18. MOREIRA GORÍS, RAÚL       S-16            XADREZ PORTAS               
19. OTERO PÉREZ, JAVIER       S-16            FONTECARMOA                 
20. VIDAL ALVES, ALEJANDRO    S-16            XADREZ PORTAS               

Cadro do Torneo

Nº Nome                      Feder Rtg   1    2    3    4    5    6  

1  GALLEGO MARTÍN, MIGUEL    S-16  1804  8:W  7:D  5:W  2:W  4:W  6:W
2  ALONSO MACÍAS, VICTOR     S-16  1973 13:W  9:W  6:W  1:L  7:W  5:W
3  RODRIGUEZ REBOREDO, SARA  S-16       14:W  6:L 10:W  4:D  5:D  9:W
4  PAZ PÉREZ, SANTIAGO       S-16        5:D  8:W  7:D  3:D  1:L 12:W
5  MARTINEZ VECILLAS, JAVIER S-16  1849  4:D 13:W  1:L  9:W  3:D  2:L
6  LÓPEZ GRAÑA, CARMEN       S-16  1745 11:W  3:W  2:L  7:L  8:W  1:L
7  RODRÍGUEZ VARELA, RUBÉN   S-16  1598 12:W  1:D  4:D  6:W  2:L 10:L
8  MONTÁNS LÓPEZ, ADRIÁN     S-16        1:L  4:L 13:W 10:W  6:L  0:W
9  AGUIRRE ALVAREZ, MARINA   S-16  1645 10:W  2:L 12:W  5:L 11:W  3:L
10 OTERO PÉREZ, JAVIER       S-16        9:L 11:W  3:L  8:L  0:W  7:W
11 ABAL LAMOSO, AITOR        S-16        6:L 10:L  0:W 12:W  9:L 13:D
12 VIDAL ALVES, ALEJANDRO    S-16        7:L  0:W  9:L 11:L 13:W  4:L
13 ANSEDE TABOADA, ADRIÁN    S-16        2:L  5:L  8:L  0:W 12:L 11:D
14 LÓPEZ GARRIDO, DANIEL     S-16  1921  3:L  0:   0:   0:   0:   0: 
15 PORTELA GONZÁLEZ, ADRIÁN  S-16  1870  0:   0:   0:   0:   0:   0: 
16 CASCALLAR TABOADA, DIEGO  S-16  1650  0:   0:   0:   0:   0:   0: 
17 ABAL CORES, CHRISTIAN     S-16  1539  0:   0:   0:   0:   0:   0: 
18 FERNÁNDEZ CENDÓN, PABLO   S-16        0:   0:   0:   0:   0:   0: 
19 JORGE MARTÍNEZ, RAFAEL    S-16        0:   0:   0:   0:   0:   0: 
20 MOREIRA GORÍS, RAÚL       S-16        0:   0:   0:   0:   0:   0: 

Foto
Podium Sub 16

Clasificacións

Posto  Nome                      Feder Rtg  Loc  Club                         Puntos Buch.-M Buch. Progr.

  1    GALLEGO MARTÍN, MIGUEL    S-16  1804 1681 VILA DE BOUZAS               5.5       12.5  20.0   18.5
  2    ALONSO MACÍAS, VICTOR     S-16  1973 1929 KARPOV                       5         12.0  18.5   18.0
  3    RODRIGUEZ REBOREDO, SARA  S-16       1365 ALBATROS                     4         11.5  17.5   13.5
  4    PAZ PÉREZ, SANTIAGO       S-16       1350 CÍRCULO XADREZ NARÓN         3.5       12.5  19.5   12.5
 5-10  MARTINEZ VECILLAS, JAVIER S-16  1849 1705 XADREZ OURENSE               3         15.5  22.0   12.0
       LÓPEZ GRAÑA, CARMEN       S-16  1745      CÍRCULO FERROLANO DE AJEDREZ 3         14.5  22.0   13.0
       RODRÍGUEZ VARELA, RUBÉN   S-16  1598 1844 CÍRCULO XADREZ NARÓN         3         14.0  21.0   13.5
       MONTÁNS LÓPEZ, ADRIÁN     S-16       1321 FONTECARMOA                  3         12.0  18.5    8.0
       AGUIRRE ALVAREZ, MARINA   S-16  1645 1539 UNIVERSIDAD VIGO             3         11.5  18.0   12.0
       OTERO PÉREZ, JAVIER       S-16            FONTECARMOA                  3         11.5  17.5    8.0
  11   ABAL LAMOSO, AITOR        S-16            CONCELLO DE RIBADUMIA        2.5       10.0  14.0    7.5
  12   VIDAL ALVES, ALEJANDRO    S-16            XADREZ PORTAS                2         11.0  15.5    7.0
  13   ANSEDE TABOADA, ADRIÁN    S-16       1641 ESCOLA FERROLÁ DE XADREZ     1.5       10.5  17.0    3.5
14-20  LÓPEZ GARRIDO, DANIEL     S-16  1921 1918 XADREZ OURENSE               0          4.0   4.0    0.0
       PORTELA GONZÁLEZ, ADRIÁN  S-16  1870 1795 KARPOV                       0          0.0   0.0    0.0
       CASCALLAR TABOADA, DIEGO  S-16  1650 1580 FONTECARMOA                  0          0.0   0.0    0.0
       ABAL CORES, CHRISTIAN     S-16  1539 1501 FONTECARMOA                  0          0.0   0.0    0.0
       FERNÁNDEZ CENDÓN, PABLO   S-16            VILA DE BOUZAS               0          0.0   0.0    0.0
       JORGE MARTÍNEZ, RAFAEL    S-16            VILA DE BOUZAS               0          0.0   0.0    0.0
       MOREIRA GORÍS, RAÚL       S-16            XADREZ PORTAS                0          0.0   0.0    0.0

Organizan:

Logos

Colaboran:

Logo Federación Galega Xadrez

 

TablaDeFlandes