Galicia/Galiza
Galicia

I Aberto Circulo Cultural Deportivo Sanxenxo

Sanxenxo - Pontevedra

Circulo Cultural Deportivo de Sanxenxo

Sábado 25 de setembro de 2010 | Bases

TORNEO DO V CIRCUITO GALEGO ESCOLAR

Informa: Anxo Vilas e José Antonio de Santiago Club Xadrez Fontecarmoa Web

En castellanoEn galego

Final:

Foto
Podio Categoría Infantil

Durante toda a xornada do sábado se celebrou o I Torneo CCD Sanxenxo 2010, organizado polo Club Xadrez CCD, pola Concellaría de Deportes de Sanxenxo e o Círculo Cultural e Deportivo, nos salóns que a sociedade ten na localidade.

A participación foi moi numerosa alcanzándose a cifra de 148 xadrecistas inscritos de toda Galicia que disputaron un deportivo torneo, repartidos en cinco categorías: Cadete, Infantil, Alevíns, Benxamíns e Promesas.

A inclusión do torneo no V Circuito Galego Escolar e a boa organización por parte dos patrocinadores, conseguiron atraer ata a localidade do salnés a un número considerable de xogadores, o que o converte, xa nesta primeira edición, un dos mellores eventos do circuíto galego.

Despois das sete roldas do campionato, todos os xogadores foron obsequiados con regalos e trofeos doados por Caixanova e polo Círculo Cultural, así como tamén foron invitados a comer no restaurante da sociedade.

Foto
Luis Segura recibindo o seu premio de mans do Presidente do Círculo Cultural de Sanxenxo

Para non desentoar coa excelente organización local, o sanxinesino Luis Segura alzouse coa vitoria en infantís, polo que con esta vitoria escala posicións na provisional Circuito e xa se sitúa na segunda praza do podio galego. A segunda praza foi para Javier Domínguez del Lucena de Vigo e terceira foi, Inés Prado de Ferrol.

A categoría Cadete deixa como vencedor a David Gómez del Xadrez Ourense, sendo segundo Breixo Alvarez del Laroca de Nigrán e terceiro Anxo Carreira de la Universidad de Santiago. O primeiro xogador local foi Aitor Leiro na oitava praza.

En Alevíns o primeiro posto ocupouno Alberto Portela de la Escola de Xadrez de Pontevedra, sendo segundo Miguel Picos del Círculo Ferrolano e terceiro o xogador local, encadrado no CX Fontecarmoa, Julio Suárez.

Na categoría benxamín, Gabriel Roma de Ourense alzouse coa vitoria, seguido por Pablo Vidal de Vigo e o pontevedrés Pablo Ferreiro. O primeiro xogador de Sanxenxo foi Jorge Segura que finalizou na décima posición.

Nos promesas, menores de oito anos, venceu o xogador da Universidade de Santiago, Martín Pena, sendo segundo Jorge Méndez de Club Xadrez Rianxo e terceira a portuguesa María Oliveira.

Dende o Concello de Sanxenxo e o Círculo Cultural, xa se traballa para que a próxima edición alcance cotas similares.

Anxo Vilas
Club Xadrez Fontecarmoa
http://www.cxfontecarmoa.com/

Clasificación Final Sub 8. Promesas

Rank S/Nº. Jugador S. FED Club Pts BUC BUC Prog Prog-1
1 23 PENA VARELA, Martin   GAL Vicerreitoria Cultura U.S.C. 26 27½ 27½ 26½  24½  21½  17½  12½   6½
2 18 MENDEZ RIAL, Jorge   GAL Club Xadrez Rianxo 6 27½ 31½ 25 24   22   19   15   11    6
3 20 OLIVEIRA, Maria Alice Ramos Ma F POR   5 29 31 22½ 21½  19½  16½  13½   9½   5
4 29 SEOANE CASTILLA, David   GAL Círculo Ferrolano 5 24 26½ 17 16   15   14   12    9    5
5 11 GONZALEZ MAGARIÑOS, Daniel   GAL Cultural Deportiva Portas 5 22½ 25 19 18   16   14   12    9    5
6 14 LOPEZ GONZALEZ, Alfonso   GAL Círculo Ferrolano 26½ 29½ 15 15   14   13   11    8    4½
7 15 LORENZO VAZQUEZ, Alex   GAL Club De Ajedrez Lucena 4 29 31½ 19 18   17   15   12    8    4
8 12 HIDALGO MERA, Brais   GAL Xadrez Alexandre Boveda 4 27½ 30½ 21 20   18   15   12    8    4
9 10 GONZALEZ IRALA, Jose Carlos   GAL Casa Da Xuventude 4 27 30 19 18   16   14   11    8    4
10 2 BAYON ROLO, Miguel Angel   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 4 26 27½ 15 14   13   12   10    7    4
11 4 CORES VILLANUEVA, Borja   GAL Cultural Deportiva Portas 4 25 26½ 13 13   12   11    9    7    4
12 25 PORTELA PELETEIRO, Pablo   GAL Escola Xadrez Pontevedra 4 23½ 26½ 16½ 16½  15½  13½  11    8    4
13 27 RODRIGUEZ FERREIROS, Andres   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 4 22 23½ 11 11   11   10    9    7    4
14 28 RODRIGUEZ FERREIROS, Angela F GAL Club Xadrez Fontecarmoa 4 18 18 13 12   11   10    9    7    4
15 7 GARCIA ALVAREZ, Paula F GAL Club Kárpov-Pontevedra 23½ 26 16 15   13   11    8½   6    3½
16 30 VILAR CARPENTE, Ismael   GAL Escola Ferrola 18 19½ 14 13   12   10    8    6    3½
17 9 GOMEZ CARREÑO, Martin   GAL Club Carmelitas Vedruna 3 24 27 16 15   14   12    9    6    3
18 8 GERPE VILAS, Xurxo   GAL Casa Da Xuventude 3 23½ 23½ 8 8    8    7    6    5    3
19 21 OLIVEIRA, Maria Elisa Ramos Ma F POR   3 21½ 23 13 12   11   10    8    6    3
20 26 RECUNA ARANDA, Xoan   GAL Xadrez Alexandre Boveda 3 20½ 20½ 12 12   11    9    7    5    3
21 24 PICOS MAIZTEGUI, Lucia F GAL Círculo Ferrolano 3 19 19 14½ 14½  13½  11½   9    6    3
22 16 MAQUIEIRA VIDAL, Diego   GAL Escola Xadrez Pontevedra 3 18 18 8 8    8    8    7    5    3
23 1 ABOAL SACRISTAN, Alexandre   GAL Club Kárpov-Pontevedra 24½ 27 13 13   12   10    7½   5    2½
24 22 ORJALES ESTEVEZ, Iñaki   GAL Círculo Ferrolano 17½ 19 10 10    9    8    7    5    2½
25 3 CABALEIRO FEIJOO, Juan   GAL Colegio Marista El Pilar 2 21½ 23 10 9    8    7    6    4    2
26 5 CRESPO FUENTES, Alex   GAL Escuela De Ajedrez Lalín 2 19 19 6 6    6    6    5    4    2
27 19 MILLAN PEREZ, Antia F GAL Club Xadrez Fontecarmoa 1 17 17 5 5    5    4    3    2    1
28 6 DIEGUEZ VILAS, Miguel   GAL Casa Da Xuventude 0 21 24½ 0 0    0    0    0    0    0
  17 MARTINEZ DOLDAN, Eva F GAL Club Xadrez Fontecarmoa 0 21 24½ 0 0    0    0    0    0    0
30 13 HIDALGO MERA, Iago   GAL Xadrez Alexandre Boveda 0 18 19½ 0 0    0    0    0    0    0

Clasificación Final Sub 10. Benxamíns

Rank S/Nº. Jugador S. FED Club Pts BUC BUC Prog Prog-1
1 1 ROMA BARGE, Gabriel   GAL Xadrez Ourense 27 31 27½ 26½  24½  21½  17½  12½   6½
2 28 VIDAL FERNANDEZ, Pablo   GAL Club De Ajedrez Lucena 27 29 20 19½  18½  16½  13½  10    5½
3 7 FERREIRO SOLLA, Pablo   GAL Escola Xadrez Pontevedra 5 28 31 23 22   20   17   14   10    5
4 19 PUGA SANCHEZ, Miguel   GAL Casa Da Xuventude 5 27 29½ 23 22   20   17   13    9    5
5 8 GERPE VILAS, Brais   GAL Casa Da Xuventude 5 26½ 27 20 19   18   16   13    9½   5
6 9 IGLESIAS FEIJOO, Alberto   GAL Casa Da Xuventude 5 24½ 25 16½ 16   15   14   12    9    5
7 13 MARTINEZ PEÑA, Raul   GAL Casa Da Xuventude 26 28 17½ 17   15½  13   10½   8    4½
8 21 REPRESA PEREZ, Mireya F GAL Club De Xadrez Laroca 4 29 32 19 18   16   14   11    8    4
9 16 OLIVA ARROJO, Juan   GAL Círculo Ferrolano 4 26½ 29½ 15 15   14   12   10    7    4
10 25 SEGURA SANTOS, Jorge   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 4 26½ 28½ 20 19   17   15   12    8    4
11 18 PAZ PRIETO, Hugo   GAL Círculo Ferrolano 4 24 25½ 13 12   11   10    9    7    4
12 2 ALVAREZ FERNANDEZ, Mario   GAL Casa Da Xuventude 4 22½ 25½ 14 13   12   11    9    7    4
13 6 DUARTE BLANCO, Christian   GAL Cultural Deportiva Portas 4 22½ 24 17 17   16   14   11    8    4
14 11 MARTINEZ DOLDAN, Jaime   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 4 21½ 23½ 16 15   14   12   10    7    4
15 3 ALVAREZ GONZALEZ, Brais   GAL E.M. Ajedrez Puenteareas 4 21 21½ 10 10   10   10    9    7    4
16 24 RODRIGUEZ SANCHEZ DE TOCA, Mari   GAL Círculo Ferrolano 25 27½ 16½ 16   14½  13   10½   7    3½
17 20 REBOLLO MONTES, Bernardo   GAL Club Xadrez Marín 3 24 25½ 13 12   11    9    7    5    3
18 30 VILAR CARPENTE, Hector   GAL Escola Ferrola 3 21½ 23 14 13   11    9    7    5    3
19 4 BOULLOSA PEREZ, Sandra F GAL Club Kárpov-Pontevedra 3 21 22½ 10 10   10    9    7    5    3
20 10 LOPEZ CARBALLAL, Sergio   GAL Club Kárpov-Pontevedra 3 20½ 22 12 12   12   11    9    6    3
21 22 RIOS MARACULINA, Nicolas   GAL Club Kárpov-Pontevedra 3 19½ 20 11 11   10    9    8    6    3
22 17 PARAJO OTERO, Daniel   GAL Casa Da Xuventude 3 19 20½ 12 12   11   10    8    6    3
23 14 MELON GOMEZ, Brais   GAL Ajedrez Acd Sanxenxo 3 18½ 19 14 14   13   11    9    6    3
24 29 VIDAL GARCIA, Anxo   GAL Escola Xadrez Pontevedra 3 17 18½ 10 9    8    7    6    5    3
25 12 MARTINEZ JUSTO, Sofia F GAL Club Xadrez Fontecarmoa 2 23 24½ 12 11   10    8    6    4    2
26 15 NOYA CATOIRA, Daniel   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 2 19 20½ 7 7    7    7    6    4    2
27 27 TRABAZO TRABAZO, Andrea F GAL Club Kárpov-Pontevedra 2 16½ 18 8 8    7    6    5    4    2
28 5 CABALEIRO FEIJOO, David   GAL Colegio Marista El Pilar 2 16 16½ 4 4    4    4    4    3    2
29 23 RIVERA MARCOS, Rosalia Paloma F GAL Escuela De Ajedrez Lalín 1 21½ 22 5 5    5    4    3    2    1
30 26 TORRES ALFONSIN, Brais   GAL Cultural Deportiva Portas 0 21 24½ 0 0    0    0    0    0    0

Clasificación Final Sub 12. Alevíns

Rank S/Nº. Jugador S. FED Club Pts BUC BUC Prog Prog-1
1 2 PORTELA PELETEIRO, Alberto   GAL Escola Xadrez Pontevedra 6 30½ 33½ 26½ 25½  23½  20½  16½  11½   6
2 5 PICOS MAIZTEGUI, Miguel   GAL Círculo Ferrolano 6 27½ 30 23 22   20   18   15   11    6
3 1 SUAREZ GOMEZ, Julio   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 29½ 33 23 22   20   17   14   10    5½
4 7 RODRIGUEZ SIGLER, Alexandre   GAL Escola Ferrola 5 29 32 22 21   19   16½  13    9½   5
5 3 BAYON ROLO, Juan Andres   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 5 27 29 22 21   19   16   13    9    5
6 6 GOMEZ DIEGUEZ, Adrian   GAL Xadrez Ourense 5 24 25 19 18   16   14   12    9    5
7 4 SALAS FERNANDEZ, Antonio   GAL E.M. Ajedrez Puenteareas 30 34 23 22   20   17   13    9    4½
8 8 LOMBA GONZALEZ, Daniel   GAL A.C.D. Albatros 26 28½ 21 20   18   16   13    9    4½
9 14 DORADO MEIJIDE, Andrea F GAL Club Xadrez Fontecarmoa 25½ 27½ 15½ 14½  13½  12   10½   8    4½
10 19 GONZALEZ LOPEZ, Manuel   GAL Escola Ferrola 25 28 16½ 16½  15½  14   11½   8    4½
11 22 LOPEZ CARBALLAL, Alonso   GAL Club Kárpov-Pontevedra 4 27 29 17 17   16   14   11    8    4
12 21 LEIRO VIDAL, Leonardo   GAL Ajedrez Acd Sanxenxo 4 23 23½ 14 14   13   11    9    7    4
13 28 PAZOS GARCIA, Anxo   GAL Club De Ajedrez Lucena 4 22½ 24½ 17 16   15   13   10    7    4
14 13 DOMINGUEZ VIZOSO, Daniel   GAL Eumes De Xadrez Torreón 4 22½ 23 16 15   14   13   11    8    4
15 15 DOVAL VILLCA, Sofía F GAL Viñagrande-Deiro 4 22 24½ 15 15   14   12   10    7    4
16 34 SANTOS GARCIA, Mario   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 4 21½ 23½ 16 15   13   11    9    7    4
17 33 SABUZ FORNEIRO, Andrea F GAL Club Carmelitas Vedruna 23 25 12½ 11½  10½   9    7½   6    3½
18 18 GARCIA ALVAREZ, Alejandro   GAL Club Kárpov-Pontevedra 21½ 23½ 13 13   12½  11    9½   7    3½
19 30 RECUNA ARANDA, Miguel   GAL Xadrez Alexandre Boveda 3 26 28½ 16 15   14   12    9    6    3
20 9 DE SANTIAGO RODRIGUEZ, Jorge   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 25 27 14 13   12   11    9    6    3
21 25 OLIVA ARROJO, Antonio   GAL Círculo Ferrolano 3 21½ 23 9 9    9    8    7    5    3
22 10 BETANZOS JAMARDO, Miriam F GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 20 20½ 10 10   10    9    7    5    3
23 17 FRANCISCO PEREZ, Mitzi Margarit F GAL Escola Xadrez Pontevedra 3 20 20½ 10 9    8    7    6    5    3
24 26 OLIVA ARROJO, Manuel   GAL Círculo Ferrolano 3 19½ 21½ 10 10    9½   9    8    6    3
25 27 PADILLA PICUASI, Inti Edison   GAL Cultural Deportiva Portas 3 19 20 11 11   11   10    8    6    3
26 29 PAZOS PORTA, Daniel   GAL Escola Ferrola 22½ 24½ 12 11   10    9    7½   5    2½
27 20 GRANDE PALACIOS, Ana F GAL Club Xadrez Fontecarmoa 2 22 23½ 11 11   10    8    6    4    2
28 11 DEVESA MELON, Daniel   GAL Ajedrez Acd Sanxenxo 2 20 20½ 7 7    7    7    6    4    2
29 32 RODRIGUEZ VAZQUEZ, Matias   GAL Viñagrande-Deiro 2 18 19 5 5    5    5    4    3    2
30 16 FILGUEIRA TRABAZO, Pablo   GAL Club Kárpov-Pontevedra 2 17½ 18½ 10 10    9    8    6    4    2
31 24 MILLAN PEREZ, Juan Luis   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 2 17½ 18½ 5 5    5    5    5    4    2
32 35 SILVA RODRIGUEZ, Enrique   GAL Casa Da Xuventude 2 14½ 15½ 8 8    7    6    5    4    2
33 31 RIVERA MARCOS, Olimpia Elisa F GAL Escuela De Ajedrez Lalín 1 17 17½ 5 5    5    4    3    2    1
34 23 LOUREIRO GARCIA, Esteban   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 1 17 17½ 1 1    1    1    1    1    1
35 12 DIEGUEZ VAZQUEZ, Antonio   GAL Escuela De Ajedrez Lalín 0 21 24½ 0 0    0    0    0    0    0

Clasificación Final Sub 14. Infantís

Rank S/Nº. Jugador S. FED Club Pts BUC BUC Prog Prog-1
1 3 SEGURA SANTOS, Luis   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 6 28 31 24½ 23½  21½  19   15½  11    6
2 8 DOMINGUEZ CARNERO, Javier   GAL Club De Ajedrez Lucena 5 29½ 33 22½ 21½  19½  16½  13½   9½   5
3 6 PRADO ACEBO, Ines F GAL Escola Ferrola 5 27½ 29½ 23 22   20   17   13    9    5
4 1 IGLESIAS GARCIA, Jorge   GAL Club De Ajedrez Lucena 5 27 30 21 20   19   17   14   10    5
5 2 ARELLANO PARDO, Martin   GAL Xadrez Ourense 5 26½ 29½ 19½ 18½  17   15½  13    9½   5
6 5 ABAL CORES, Lucas   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 5 24 27 18 17   16   14   12    9    5
7 12 CARBALLO CANCELA, Manuel   GAL Club Kárpov-Pontevedra 28½ 31½ 21½ 20½  18½  16   12½   9    4½
8 4 OLIVEIRA, Maria Ines F POR   23½ 26½ 18½ 17½  16½  14½  11½   8    4½
9 9 VAZQUEZ GOMEZ, David   GAL Xadrez Ourense 21½ 22 16 15   13½  12   10½   8    4½
10 13 LORENZO DIEGUEZ, Manuel   GAL Club De Ajedrez Lucena 4 24½ 26 17 16   15   13   11    8    4
11 16 RODRIGUEZ REBOREDO, Angel   GAL A.C.D. Albatros 4 24 24½ 17 17   16   14   11    7½   4
12 22 MAQUIEIRA VIDAL, Alvaro   GAL Escola Xadrez Pontevedra 4 21 23 12 12   11   10    9    7    4
13 14 MARTINEZ JUSTO, Jesus   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 23½ 25½ 17 16   14   12    9½   7    3½
14 19 PADILLA PICUASI, Sandro Cesar   GAL Cultural Deportiva Portas 23½ 25 12½ 12½  11½  10½   8½   6½   3½
15 26 PORTAS BETANZOS, Ezequiel   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 19 19½ 11½ 11½  11½  10½   8½   6½   3½
16 24 OCAMPO RIVAS, Juan Ramon   GAL Cultural Deportiva Portas 17½ 18 10½ 10½   9½   8½   7½   6    3½
17 11 GONZALEZ REGUEIRO, Rodrigo   GAL Escola Xadrez Pontevedra 3 27 28 16 15   13   11    9    6    3
18 10 SIERRA CASTRO, Barbara F GAL Cultural Deportiva Portas 3 26½ 30 14½ 13½  12½  10½   8    5½   3
19 15 DIESTE PIÑEIRO, Samuel   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 23 24½ 10 10   10    9    7    5    3
20 7 ALONSO MACIAS, Maria F GAL Escola Xadrez Pontevedra 3 22 24 15 14   13   11    9    6    3
21 18 GARCIA JAMARDO, Hector   GAL Cultural Deportiva Portas 3 21 21½ 10 10    9    8    7    5    3
22 17 REBOREDA GARCIA, Daniel   GAL Escola Xadrez Pontevedra 3 20½ 21½ 8 8    8    7    6    5    3
23 28 VAZQUEZ MILLAN, Antonio   GAL Cultural Deportiva Portas 2 20 22 10 10    9    8    6    4    2
24 21 GONZALVEZ BECERRA, Pablo   GAL Cultural Deportiva Portas 2 17½ 18½ 7½   7½   6½   5½   4    2
25 20 ALVAREZ DOMINGUEZ, Lua F GAL Club De Xadrez Laroca 2 16½ 17½ 7 7    6½   6    5½   4    2
26 27 RIAL GARCIA, Anton   GAL Ajedrez Acd Sanxenxo 20½ 21½ 7 7    6½   6    4½   3    1½
27 23 MELON GOMEZ, Adrian   GAL Ajedrez Acd Sanxenxo 1 19½ 20 4 4    4    4    3    2    1
28 25 PEREZ REVENGA, Victor   GAL Escola Xadrez Pontevedra 1 15 15½ 1 1    1    1    1    1    1

Clasificación Final Sub 16. Cadetes

Rank S/Nº. Jugador FED Club Pts BUC BUC Prog Prog-1
1 1 GOMEZ DIEGUEZ, David GAL Xadrez Ourense 27½ 31 22½ 21½  19½  16½  13½  10    5½
2 4 ALVAREZ DOMINGUEZ, Breixo GAL Club De Xadrez Laroca 26½ 27 24½ 23½  21½  18½  14½  10½   5½
3 6 CARREIRA CASAIS, Anxo GAL Vicerreitoria Cultura U.S.C. 5 27 28½ 20½ 19½  18½  16½  13½   9½   5
4 5 REY MALDE, Henrique GAL Círculo Ferrolano 27½ 29½ 21 20   18   16   13    9    4½
5 2 MEDARDE SANTIAGO, Luis Marco GAL Vicerreitoria Cultura U.S.C. 25½ 27½ 16½ 15½  14½  12½  10½   8    4½
6 7 VARELA FERNANDEZ, Andres GAL Club Xadrez Fontecarmoa 4 25½ 27 17 16   14   12   10    7    4
7 9 BARRAL CASTRO, Yago GAL Club Kárpov-Pontevedra 4 23 23½ 16 16   15   13   10    7    4
8 12 LEIRO POZA, Aitor GAL Club Kárpov-Pontevedra 23 23½ 13 13   12   11    9½   7    3½
9 10 RODRIGUEZ ALLERES, Samuel GAL Club De Ajedrez Lucena 3 22 23½ 10 10    9    8    7    5    3
10 13 LAMAS LUAÑA, Jacobo GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 17½ 18 10 10   10    9    7    5    3
11 11 SABUZ FORNEIRO, Martin GAL Xadrez Ourense 21 23 12 11   10    9    7½   5    2½
12 15 NIETO LUNA, Alessandro GAL Cultural Deportiva Portas 18 18½ 8½   8½   8    6½   5    2½
13 14 BETANZOS JAMARDO, Adrian GAL Club Xadrez Fontecarmoa 21½ 22 4½   4½   4    3½   3    1½
14 16 VARELA PETEIRA, David GAL Eumes De Xadrez Torreón 1 20 20½ 7 6    5    4    3    2    1
15 3 BLAZQUEZ CRIADO, Sergio GAL Xadrez Ourense 0 21 24½ 0 0    0    0    0    0    0
  8 LOMBA GONZALEZ, Sergio GAL A.C.D. Albatros 0 21 24½ 0 0    0    0    0    0    0

Organiza:

Logo

Círculo Cultural Sanxenxo

Concello de Sanxenxo

Club Xadrez CCD Sanxenxo

 

TablaDeFlandes