Galicia/Galiza
Galicia

II Aberto Internacional Concello de Valga
e Campionato de Xadrez Escolar

Valga - Pontevedra

Pavillón de Deportes do Concello de Valga. Cordeiro-Valga.
Estrada Pontecesures-Vilagarcía. Poranse indicadores MAPA DE SITUACIÓN E MENÚ

8 de novembro de 2008

VALEDEIRO PARA O III CIRCUITO GALEGO ESCOLAR 2008

Informa: Antonio Espiñeira | Bases
Club de Xadrez Padrón

Final:

Sub-10| Sub-12 | Sub-14 | Sub-16 | Absoluto

Categoría Sub-10Subir

Táboa Categoría Sub-10

Pos SNo. Nome Rtg 1.Rd. 2.Rd. 3.Rd. 4.Rd. 5.Rd. 6.Rd.
1 1 Salas Fernandez Antonio 1629 23 w 1 24 b 1 2 b ½ 8 w 1 9 b 1 3 w 1
2 42 Portela Peleteiro Alberto 0 18 b 1 7 b 1 1 w ½ 37 w 1 20 b ½ 9 w 1
3 59 Suarez Gomez Julio 0 53 w 1 6 b 1 36 w 1 20 b 1 4 w 1 1 b 0
4 56 Roma Barge Gabriel 0 31 b 1 44 w 1 37 b 1 10 w 1 3 b 0 14 w 1
5 25 Gomez Dieguez Adrian 0 28 b 1 21 w 0 54 b 1 43 w 1 17 b 1 10 w 1
6 27 Grana Gomez Diego 0 38 b 1 3 w 0 16 b 1 13 w 1 7 w ½ 11 b 1
7 2 Chao Vale Fernando 1563 22 b 1 2 w 0 40 b 1 12 w 1 6 b ½ 20 w 1
8 51 Rodriguez Dominguez Miguel 0 25 w 1 36 b ½ 33 w 1 1 b 0 21 w 1 27 b 1
9 3 Picos Maiztegui Miguel 1540 57 w 1 26 b 1 17 w 1 21 b 1 1 w 0 2 b 0
10 49 Rivera Valenzuela Luis 0 15 w 1 27 b 1 29 w 1 4 b 0 25 w 1 5 b 0
11 48 Rivera Valenzuela Jose 0 14 b 1 46 b 1 20 w 0 39 w 1 15 b 1 6 w 0
12 31 Lopez Carballal Alonso 0 13 b 1 16 w 1 21 b 0 7 b 0 34 w 1 30 w 1
13 61 del Rio Sánchez Jaime 0 12 w 0 19 w 1 31 b 1 6 b 0 29 w 1 23 b 1
14 17 Fernandez Cagigas Pablo 0 11 w 0 48 b 1 34 w 1 26 b 1 23 w 1 4 b 0
15 18 Fernández Lage Ramón 0 10 b 0 30 w 1 44 b 1 22 w 1 11 w 0 24 b 1
16 60 Torres Alfonsin Brais 0 58 - + 12 b 0 6 w 0 55 b 1 33 w 1 25 b 1
17 50 Rodriguez Alvarez Anxo 0 39 b 1 41 w 1 9 b 0 29 b 1 5 w 0 36 b 1
18 11 De Santiago Rodriguez Jorge 0 2 w 0 53 b 1 24 w 1 23 b 0 36 w 1 32 b 1
19 28 Grande Palacios Ana 0 43 w 0 13 b 0 42 w 1 28 b 1 45 w 1 26 b 1
20 4 Bayon Rolo Juan Andres 0 32 b 1 45 w 1 11 b 1 3 w 0 2 w ½ 7 b 0
21 54 Rodriguez Sigler Alexandre 0 49 b 1 5 b 1 12 w 1 9 w 0 8 b 0 22 w ½
22 33 Lorenzo Vazquez Antonio 0 7 w 0 35 b 1 46 w 1 15 b 0 38 w 1 21 b ½
23 32 Lopez Carballal Sergio 0 1 b 0 47 w 1 41 b 1 18 w 1 14 b 0 13 w 0
24 38 Moreira Goris Simón 0 56 b 1 1 w 0 18 b 0 47 w 1 39 b 1 15 w 0
25 20 García Alvarez Alejandro 0 8 b 0 50 w 1 45 b 1 32 w 1 10 b 0 16 w 0
26 44 Puga Sanchez Miguel 0 47 b 1 9 w 0 51 b 1 14 w 0 31 b 1 19 w 0
27 10 Da Rocha Prol Paula 0 30 b 1 10 w 0 32 b 0 50 w 1 43 b 1 8 w 0
28 55 Rodríguez Sánchez de Toca Mario 0 5 w 0 59 - + 39 b 0 19 w 0 57 b 1 49 w 1
29 22 García Anxo 0 42 b 1 54 w 1 10 b 0 17 w 0 13 b 0 45 w 1
30 41 Padilla Picuasi Inti Edison 0 27 w 0 15 b 0 55 w 1 46 b 1 35 w 1 12 b 0
31 26 Gonzalez Lopez Manuel 0 4 w 0 38 b 1 13 w 0 54 b 1 26 w 0 46 b 1
32 35 Martinez Peña Raul 0 20 w 0 55 b 1 27 w 1 25 b 0 37 b 1 18 w 0
33 16 Exposito Rivera Oscar 0 40 b ½ 56 w 1 8 b 0 41 w ½ 16 b 0 48 w 1
34 46 Represa Pérez Mireya 0 51 b 1 37 w 0 14 b 0 49 w 1 12 b 0 47 w 1
35 6 Betanzos Jamardo Miriam 0 44 b 0 22 w 0 57 b 1 48 w 1 30 b 0 40 b 1
36 12 Devesa Melón Daniel 0 50 b 1 8 w ½ 3 b 0 40 w 1 18 b 0 17 w 0
37 5 Bayon Rolo Miguel A 0 60 - + 34 b 1 4 w 0 2 b 0 32 w 0 42 b ½
38 57 Santos Garcia Mario 0 6 w 0 31 w 0 - - 1 44 b 1 22 b 0 39 w ½
39 19 Garcia Ruiz Sergio 0 17 w 0 52 b 1 28 w 1 11 b 0 24 w 0 38 b ½
40 47 Rey Suarez Ivan 0 33 w ½ 43 b 1 7 w 0 36 b 0 41 b 1 35 w 0
41 9 Da Rocha Prol Daniel 0 52 w 1 17 b 0 23 w 0 33 b ½ 40 w 0 43 b 1
42 53 Rodriguez Ferreiros Angela 0 29 w 0 49 w 0 19 b 0 - - 1 51 b 1 37 w ½
43 58 Segura Santos Jorge 0 19 b 1 40 w 0 49 b 1 5 b 0 27 w 0 41 w 0
44 37 Melón Gómez Brais 0 35 w 1 4 b 0 15 w 0 38 w 0 48 b 0 54 b 1
45 45 Pérez González Julián 0 55 w 1 20 b 0 25 w 0 51 w 1 19 b 0 29 b 0
46 8 Carrera Martínez Severino 0 48 b 1 11 w 0 22 b 0 30 w 0 50 b 1 31 w 0
47 13 Diz Barreiro Javier 0 26 w 0 23 b 0 52 w 1 24 b 0 54 w 1 34 b 0
  39 Otero Eiras Rubén 0 46 w 0 14 w 0 56 b 1 35 b 0 44 w 1 33 b 0
49 23 García Xiana 0 21 w 0 42 b 1 43 w 0 34 b 0 52 w 1 28 b 0
50 43 Portela Peleteiro Pablo 0 36 w 0 25 b 0 53 w 1 27 b 0 46 w 0 57 w 1
51 15 Duarte Blanco Christian 0 34 w 0 57 b 1 26 w 0 45 b 0 42 w 0 53 b 1
52 40 Outón Ferreiro Pablo 0 41 b 0 39 w 0 47 b 0 56 w 1 49 b 0 55 w 1
53 29 Ledo Buceta Beatriz 0 3 b 0 18 w 0 50 b 0 57 w ½ 56 b 1 51 w 0
54 52 Rodriguez Ferreiros Andrés 0 61 - + 29 b 0 5 w 0 31 w 0 47 b 0 44 w 0
55 14 Dorado Meijide Andrea 0 45 b 0 32 w 0 30 b 0 16 w 0 - - 1 52 b 0
56 7 Bua Somoza David 0 24 w 0 33 b 0 48 w 0 52 b 0 53 w 0 - - 1
57 34 Loureiro Garcia Esteban 0 9 b 0 51 w 0 35 w 0 53 b ½ 28 w 0 50 b 0
58 30 Lomba Gonzalez Daniel 0 16 - - - - - - - - - - - - - - - - -
59 24 Garnelo Fernandez De Guillermo 0 - - - 28 - - - - - - - - - - - - - -
60 36 Martinez Vecillas Carlos 0 37 - - - - - - - - - - - - - - - - -
61 21 García Alvarez Paula 0 54 - - - - - - - - - - - - - - - - -

Clasificación Final Sub-10

Foto
Sub-10

Rank
Nome
Club Tipo Pts BUC
Prog-1
BUC
1
Salas Fernandez Antonio
Ponteareas   21½
18   16   13½  10    5½
24½
2
Portela Peleteiro Alberto
  U10 5 21½
17   15   12½   9    5
23½
3
Suarez Gomez Julio
Fontecarmoa U10 5 21
19   17   14   10    5
22½
4
Roma Barge Gabriel
Xadrez Ourense U8 5 18
18   16   13    9    5
20
5
Gomez Dieguez Adrian
Xadrez Ourense U10 5 16
15   14   12    9    5
16½
6
Grana Gomez Diego
CFX U10 21
14   13   11    8    4½
23
7
Chao Vale Fernando
Viveiro U10 20½
14   13   11    8    4½
23
8
Rodriguez Dominguez Miguel
Marin U10 18
14½  13   10½   8    4½
20½
9
Picos Maiztegui Miguel
CFX   4 21
17   15   12    8    4
21½
10
Rivera Valenzuela Luis
Fontecarmoa   4 20
16   14   11    8    4
23
11
Rivera Valenzuela Jose
Fontecarmoa   4 18½
15   13   11    8    4
20½
12
Lopez Carballal Alonso
Karpov U10 4 18½
13   11    9    7    4
21½
13
del Rio Sánchez Jaime
Betanzos   4 18½
12   11    9    7    4
21½
14
Fernandez Cagigas Pablo
Vila de Bouzas   4 18
14   13   11    8    4
20
15
Fernández Lage Ramón
Xadrez Conxo   4 17½
13   12   10    7    4
19½
16
Torres Alfonsin Brais
C.D. Portas U8 4 17½
11   10    9    7    4
18
17
Rodriguez Alvarez Anxo
Ponteareas   4 17
14   12   10    7    4
19½
18
De Santiago Rodriguez Jorge
Fontecarmoa U10 4 16½
12   11    9    7    4
18
19
Grande Palacios Ana
Fontecarmoa U10 4 13½
10   10    9    7    4
15½
20
Bayon Rolo Juan Andres
Fontecarmoa U10 21½
15   13   10    7    3½
23½
21
Rodriguez Sigler Alexandre
Grupo Bazán U10 21
14½  12½   9½   6½   3½
23
22
Lorenzo Vazquez Antonio
Grupo Bazán   17
11½  10½   8½   6½   3½
19
23
Lopez Carballal Sergio
Karpov U8 3 20
12   11    9    6    3
22
24
Moreira Goris Simón
C.D. Portas   3 18
10    9    8    6    3
18½
25
García Alvarez Alejandro
Karpov   3 17
12   11    9    6    3
19
26
Puga Sanchez Miguel
Casa Xuventude U8 3 17
11   10    8    6    3
19
27
Da Rocha Prol Paula
Laroca U8 3 16½
10    9    8    6    3
18½
28
Rodríguez Sánchez de Toca Mario
CFX U8 3 16½
8    7    6    5    3
17
29
García Anxo
Xadrez Ourense   3 16
11    9    7    5    3
16½
30
Padilla Picuasi Inti Edison
C.D. Portas   3 16
9    9    8    6    3
16½
31
Gonzalez Lopez Manuel
Grupo Bazán U10 3 16
9    8    7    5    3
16½
32
Martinez Peña Raul
Casa Xuventude U8 3 15½
11   10    8    6    3
16
33
Exposito Rivera Oscar
Vila de Bouzas   3 15
10    8½   7    5    3
15½
34
Represa Pérez Mireya
Laroca U8 3 14
9    8    7    5    3
16
35
Betanzos Jamardo Miriam
Fontecarmoa   3 13
8    8    7    5    3
13½
36
Devesa Melón Daniel
Club Xadrez Sanxenxo   20
10½   9    7½   5    2½
22
37
Bayon Rolo Miguel A
Fontecarmoa U8 19
10½   8½   6½   4½   2½
21
38
Santos Garcia Mario
Fontecarmoa   16½
7½   7½   6½   4½   2½
18½
39
Garcia Ruiz Sergio
Xadrez Ourense   15½
9½   8½   6½   4½   2½
17½
40
Rey Suarez Ivan
Fontecarmoa U8 15½
9½   8    6½   5    2½
17½
41
Da Rocha Prol Daniel
Laroca   14½
7½   6½   5½   4    2½
16½
42
Rodriguez Ferreiros Angela
Fontecarmoa U8 14
5½   5½   5½   4½   2½
16
43
Segura Santos Jorge
Fontecarmoa U8 2 17
9    8    6    4    2
19
44
Melón Gómez Brais
Club Xadrez Sanxenxo U8 2 16
6    5    4    3    2
16½
45
Pérez González Julián
Ponteareas   2 15½
8    7    6    4    2
16
46
Carrera Martínez Severino
Ponteareas   2 15½
7    6    5    4    2
17½
47
Diz Barreiro Javier
Fontecarmoa   2 14
6    6    5    4    2
14½
 
Otero Eiras Rubén
Fontecarmoa U8 2 14
6    6    5    4    2
14½
49
García Xiana
Xadrez Ourense U8 2 13
7    6    5    4    2
15
50
Portela Peleteiro Pablo
  U8 2 12
5    5    4    3    2
12½
51
Duarte Blanco Christian
C.D. Portas U8 2 11½
6    5    4    3    2
12
52
Outón Ferreiro Pablo
Fontecarmoa   2
4    4    4    3    2
10
53
Ledo Buceta Beatriz
Fontecarmoa   13½
3½   3½   3½   3    1½
14
54
Rodriguez Ferreiros Andrés
Fontecarmoa U8 1 16
5    4    3    2    1
18
55
Dorado Meijide Andrea
Fontecarmoa   1 14½
2    2    2    2    1
16½
56
Bua Somoza David
Fontecarmoa   1 13
1    1    1    1    1
14½
57
Loureiro Garcia Esteban
Fontecarmoa   ½ 13½
1½   1½   1½   1    ½
15
58
Lomba Gonzalez Daniel
Albatros U10 0 15½
0    0    0    0    0
18½
59
Garnelo Fernandez De Guillermo
Karpov U10 0 15
0    0    0    0    0
17½
60
Martinez Vecillas Carlos
Xadrez Ourense   0 15
0    0    0    0    0
17
61
García Alvarez Paula
Karpov   0 15
0    0    0    0    0
15½

Categoría Sub-12 Subir

Táboa Categoría Sub-12

Pos SNo. Nome Rtg 1.Rd. 2.Rd. 3.Rd. 4.Rd. 5.Rd. 6.Rd.
1 5 Arellano Pardo Martin 1588 19 w 1 15 b 1 7 w 1 6 b 1 3 w 1 5 b 1
2 7 Pardo Gomez Jose Ramon 1459 24 w 1 12 b 1 10 w ½ 7 b 1 5 b ½ 8 w 1
3 1 Segura Santos Luis 1738 17 w 1 11 b ½ 9 w 1 4 b 1 1 b 0 10 w 1
4 6 Dominguez Carnero Javier 1506 25 b 1 14 w 1 5 b ½ 3 w 0 13 w 1 11 b 1
5 3 Iglesias Garcia Jorge 1650 20 w 1 27 b 1 4 w ½ 10 b 1 2 w ½ 1 w 0
6 29 Sierra Castro Barbara 0 13 w 1 9 b 1 11 w 1 1 w 0 8 b 0 17 b 1
7 2 Alonso Macias Maria 1686 29 b 1 8 w 1 1 b 0 2 w 0 23 b 1 16 w 1
8 11 Alvarez Dominguez Lua 0 22 w 1 7 b 0 23 w 1 16 b 1 6 w 1 2 b 0
9 8 Pardo Gomez Juan Carlos 1357 21 b 1 6 w 0 3 b 0 18 w 1 22 b 1 20 w 1
10 4 Lorenzo Dieguez Manuel 1605 31 b 1 30 w 1 2 b ½ 5 w 0 14 b 1 3 b 0
11 9 Rodriguez Reboredo Angel 1271 23 w 1 3 w ½ 6 b 0 12 b 1 20 w 1 4 w 0
12 31 Vazquez Gomez David 0 - - 1 2 w 0 30 b 1 11 w 0 25 b 1 13 b ½
13 14 Cabanelas Estevez Jose I 0 6 b 0 24 w 1 21 b 1 25 w 1 4 b 0 12 w ½
14 25 Prado Acebo Ines 0 28 w 1 4 b 0 15 w 1 20 b ½ 10 w 0 21 b 1
15 15 Dieste Piñeiro Samuel 0 18 w 1 1 w 0 14 b 0 22 b 0 24 w 1 23 w 1
16 28 Rivera Valenzuela Beatriz 0 30 b 0 31 - + 26 b 1 8 w 0 19 w 1 7 b 0
17 16 Doval Salgao Miguel 0 3 b 0 21 w 0 24 b 1 28 w 1 27 b 1 6 w 0
18 30 Torrado Baños Marcos 0 15 b 0 - - 1 20 w 0 9 b 0 30 w 1 25 w 1
19 20 Melón Gómez Adrián 0 1 b 0 26 w ½ 29 b ½ 30 w 1 16 b 0 22 w 1
20 18 Gonzalez Becerra Pablo 0 5 b 0 22 w 1 18 b 1 14 w ½ 11 b 0 9 b 0
21 23 Padilla Piscuani Sandro Cesar 0 9 w 0 17 b 1 13 w 0 27 b ½ 28 b 1 14 w 0
22 26 Prieto Arroyo Ignacio 0 8 b 0 20 b 0 - - 1 15 w 1 9 w 0 19 b 0
23 24 Portas Betanzos Ezequiel 0 11 b 0 29 w 1 8 b 0 26 w 1 7 w 0 15 b 0
24 22 Ocampo Rivas Juan R 0 2 b 0 13 b 0 17 w 0 29 w 1 15 b 0 27 w 1
25 21 Nieto Diz Daniel 0 4 w 0 28 b 1 27 w 1 13 b 0 12 w 0 18 b 0
26 27 Rial Garcia Antón 0 27 w 0 19 b ½ 16 w 0 23 b 0 29 b 1 28 w ½
27 12 Andión Linares Marta 0 26 b 1 5 w 0 25 b 0 21 w ½ 17 w 0 24 b 0
28 10 Abal Rodriguez Andrea 0 14 b 0 25 w 0 31 - + 17 b 0 21 w 0 26 b ½
29 17 Garcia Señoráns Brais 0 7 w 0 23 b 0 19 w ½ 24 b 0 26 w 0 30 b 1
30 13 Blanco Seijas Antía 0 16 w 1 10 b 0 12 w 0 19 b 0 18 b 0 29 w 0
31 19 González Maestro Adrian 0 10 w 0 16 - - 28 - - - - - - - - - - -

Clasificación Final Sub-12

Foto
Sub-12

Rank
Nome
Club Pts BUC
Prog-1
BUC
1
Arellano Pardo Martin
Xadrez Ourense 6 19½
20   18   15   11    6
22½
2
Pardo Gomez Jose Ramon
Gal 5 18½
17   15   12½   9    5
20½
3
Segura Santos Luis
Fontecarmoa 21½
15½  14   11½   8    4½
24½
4
Dominguez Carnero Javier
Lucena 19
15   13   10½   8    4½
21
5
Iglesias Garcia Jorge
Lucena 4 21½
16   14   11½   8    4
23
6
Sierra Castro Barbara
C.D. Portas 4 21
15   13   10    7    4
24
7
Alonso Macias Maria
Karpov 4 19½
13   11    9    7    4
21
8
Alvarez Dominguez Lua
Laroca 4 17½
14   13   11    8    4
19
9
Pardo Gomez Juan Carlos
Fontecarmoa 4 16
11   10    9    7    4
17½
10
Lorenzo Dieguez Manuel
Lucena 19½
14   12    9½   7    3½
20½
11
Rodriguez Reboredo Angel
Albatros 18½
12½  11    9½   7    3½
20½
12
Vazquez Gomez David
Xadrez Ourense 17
11½  10½   8½   6½   3½
18
13
Cabanelas Estevez Jose I
Xadrez Ourense 16
12½  11½   9½   6½   3½
18
14
Prado Acebo Ines
Grupo Bazán 16
11½  10½   8½   6    3½
17
15
Dieste Piñeiro Samuel
Fontecarmoa 3 16
8    7    6    5    3
17½
16
Rivera Valenzuela Beatriz
Fontecarmoa 3 15½
11   10    8    6    3
16½
17
Doval Salgao Miguel
C.D. Portas 3 14½
9    9    8    6    3
15½
18
Torrado Baños Marcos
Fontecarmoa 3 14½
8    7    6    5    3
15½
19
Melón Gómez Adrián
Club Xadrez Sanxenxo 3 13½
8½   8    7    5    3
14½
20
Gonzalez Becerra Pablo
C.D. Portas 17½
10½   9½   7½   5    2½
19
21
Padilla Piscuani Sandro Cesar
C.D. Portas 15½
8½   7½   6½   5    2½
16½
22
Prieto Arroyo Ignacio
Lucena 2 17
7    7    6    4    2
19½
23
Portas Betanzos Ezequiel
Fontecarmoa 2 16½
8    7    6    4    2
18
24
Ocampo Rivas Juan R
C.D. Portas 2 16
4    4    4    3    2
17½
25
Nieto Diz Daniel
C.D. Portas 2 15
9    8    6    4    2
16
26
Rial Garcia Antón
Club Xadrez Sanxenxo 2 10½
5    4½   4    3½   2
11½
27
Andión Linares Marta
Fontecarmoa 13½
6½   5½   4½   3    1½
15½
28
Abal Rodriguez Andrea
Fontecarmoa 13½
4½   4½   3½   2½   1½
15½
29
Garcia Señoráns Brais
C.D. Portas 13
3    3    2½   2    1½
14
30
Blanco Seijas Antía
Fontecarmoa 1 14½
5    4    3    2    1
16
31
González Maestro Adrian
Colegio Luis Vives 0 15
0    0    0    0    0
16

Categoría Sub-14 Subir

Táboa Sub-14

Pos SNo. Nome Rtg 1.Rd. 2.Rd. 3.Rd. 4.Rd. 5.Rd. 6.Rd.
1 1 Villar Perez Samuel 1977 6 w 1 7 b 1 2 w 1 10 b 1 3 w 1 5 b 1
2 4 Alvarez Dominguez Breixo 1741 18 b 1 8 w 1 1 b 0 12 w 1 10 b 1 6 w 1
3 6 Carreira Casais Anxo 1672 22 b 1 21 w 1 4 b ½ 11 w 1 1 b 0 10 w 1
4 3 Medarde Santiago Luis Marcos 1781 15 w 1 14 b 1 3 w ½ 5 b 0 13 w 1 11 b 1
5 2 Barral Lijo Javier 1810 28 - + 12 w 1 11 b 0 4 w 1 8 b 1 1 w 0
6 16 Varela Fernandez Andres 1352 1 b 0 22 w 1 21 b 1 9 w 1 11 b 1 2 b 0
7 10 Palacios Gonzalez Miguel 1595 23 b 1 1 w 0 18 b 1 8 w 0 16 b 1 12 w 1
8 15 Garrido Rodriguez Ruben 1387 27 w 1 2 b 0 17 w 1 7 b 1 5 w 0 19 b 1
9 7 Barral Castro Yago 1671 14 w 0 13 b 1 20 w 1 6 b 0 15 w 1 17 b 1
10 8 Cruz Guerra Samuel 1658 24 b 1 26 w 1 16 b 1 1 w 0 2 w 0 3 b 0
11 5 Gomez Dieguez David 1706 20 w 1 17 b 1 5 w 1 3 b 0 6 w 0 4 w 0
12 11 Sanchez Gabin Aranzazu 1538 25 w 1 5 b 0 14 w 1 2 b 0 20 w 1 7 b 0
13 14 Grande Palacios Fatima 1402 16 b ½ 9 w 0 26 b 1 18 w 1 4 b 0 15 w ½
14 22 Garcia Rodriguez Manuel 0 9 b 1 4 w 0 12 b 0 26 w 1 19 w 0 25 b 1
15 18 Araújo González Javier 0 4 b 0 24 w 1 27 b 1 16 w ½ 9 b 0 13 b ½
16 29 Rodriguez Alleres Samuel 0 13 w ½ 19 b 1 10 w 0 15 b ½ 7 w 0 22 b 1
17 24 Leiro Poza Aitor 0 29 - + 11 w 0 8 b 0 27 w 1 23 b 1 9 w 0
18 19 Betanzos Jamardo Adrian 0 2 w 0 25 b 1 7 w 0 13 b 0 24 w 1 21 b 1
19 12 Sabuz Forneiro Martin 1498 21 b 0 16 w 0 24 b 1 23 w 1 14 b 1 8 w 0
20 20 Blanco Seijas Adrian 0 11 b 0 23 w 1 9 b 0 21 w 1 12 b 0 26 w 1
21 27 Nieto Luna Alessandro 0 19 w 1 3 b 0 6 w 0 20 b 0 - - 1 18 w 0
22 21 Fernandez Pereiro Alfonso 0 3 w 0 6 b 0 25 w 0 - - 1 26 b 1 16 w 0
23 25 Montero Bedoya Jorge 0 7 w 0 20 b 0 - - 1 19 b 0 17 w 0 27 w 1
24 23 Lamas Luaña Jacobo 0 10 w 0 15 b 0 19 w 0 25 b 1 18 b 0 - - 1
25 26 Nieto Diz Carolina 0 12 b 0 18 w 0 22 b 1 24 w 0 27 b 1 14 w 0
26 28 Rano Conde Clara 0 30 - + 10 b 0 13 w 0 14 b 0 22 w 0 20 b 0
27 30 Souto Batista Iván 0 8 b 0 - - 1 15 w 0 17 b 0 25 w 0 23 b 0
28 17 Bento Iglesias Anxo 1346 5 - - - - - - - - - - - - - - - - -
29 9 Blazquez Criado Sergio 1621 17 - - - - - - - - - - - - - - - - -
30 13 Lomba Gonzalez Sergio 1456 26 - - - - - - - - - - - - - - - - -

Clasificación Final Sub-14

Foto ()
Sub-14

Rank Nome Club Pts BUC Prog-1 BUC
1 Villar Perez Samuel Univ Vigo 6 21 20   18   15   11    6 24
2 Alvarez Dominguez Breixo Laroca 5 20 16   14   12    9    5 23
3 Carreira Casais Anxo CDU 18 16   14   11½   8    4½ 19½
4 Medarde Santiago Luis Marcos CDU 17 15   13   10½   8    4½ 20
5 Barral Lijo Javier EXP 4 20½ 15   13   11    8    4 23½
6 Varela Fernandez Andres Fontecarmoa 4 19½ 14   13   11    8    4 21
7 Palacios Gonzalez Miguel EXP 4 19 12   11    9    7    4 20½
8 Garrido Rodriguez Ruben Vila de Bouzas 4 18 13   12   10    7    4 18½
9 Barral Castro Yago karpov 4 16 12   11    9    7    4 18½
10 Cruz Guerra Samuel Xadrez Ourense 3 20 14   12    9    6    3 20½
11 Gomez Dieguez David Xadrez Ourense 3 19½ 14   12    9    6    3 22
12 Sanchez Gabin Aranzazu Grupo Bazán 3 18½ 11   10    8    6    3 20½
13 Grande Palacios Fatima Fontecarmoa 3 17½ 10    9½   8    5½   3 18
14 Garcia Rodriguez Manuel Fontecarmoa 3 16½ 9    8    7    5    3 17
15 Araújo González Javier Lucena 3 16 11   10    8    5½   3 16½
16 Rodriguez Alleres Samuel Lucena 3 16 10    8½   7    5    3 17½
17 Leiro Poza Aitor Karpov 3 15½ 10    9    8    6    3 16
18 Betanzos Jamardo Adrian Fontecarmoa 3 15½ 8    7    6    5    3 17
19 Sabuz Forneiro Martin xadrez ourense 3 13 9    9    8    6    3 14½
20 Blanco Seijas Adrian Fontecarmoa 3 13 9    8    7    5    3 13½
21 Nieto Luna Alessandro C.D. Portas 2 17½ 7    6    5    4    2 20½
22 Fernandez Pereiro Alfonso Ponteareas 2 16½ 5    5    5    4    2 17
23 Montero Bedoya Jorge Grupo Bazán 2 15½ 5    5    4    3    2 16
24 Lamas Luaña Jacobo Fontecarmoa 2 15 4    4    4    3    2 17
25 Nieto Diz Carolina CD Portas 2 12 6    6    5    4    2 12½
26 Rano Conde Clara Fontecarmoa 1 15 5    4    3    2    1 16½
27 Souto Batista Iván Ponteareas 1 14½ 5    4    3    2    1 16
28 Bento Iglesias Anxo CEMAR 0 15½ 0    0    0    0    0 18½
29 Blazquez Criado Sergio Xadrez Ourense 0 15 0    0    0    0    0 17½
30 Lomba Gonzalez Sergio Albatros 0 15 0    0    0    0    0 15½

Categoría Sub-16 Subir

Táboa Sub-16

Pos SNo. Nome Rtg 1.Rd. 2.Rd. 3.Rd. 4.Rd. 5.Rd. 6.Rd.
1 2 Gallego Martin Miguel 1934 12 b 1 8 w 1 5 b 1 2 w 1 9 b 1 4 w 1
2 1 Alonso Macias Victor 2019 10 w 1 6 b 1 4 w 1 1 b 0 5 w 1 8 b 1
3 12 Rodriguez Reboredo Sara 1358 4 w 0 10 b 0 12 b 1 14 w 1 13 b 1 9 w 1
4 4 Portela Gonzalez Adrian 1829 3 b 1 13 w 1 2 b 0 5 w ½ 7 b 1 1 b 0
5 3 Alonso Caamaño Ruben 1853 7 w 1 9 b 1 1 w 0 4 b ½ 2 b 0 10 w 1
6 6 Montans Lopez Adrian 1600 14 b 1 2 w 0 7 b ½ 11 w 1 8 b 0 13 w 1
7 11 Amil Insua Anxo 1415 5 b 0 14 w 1 6 w ½ 10 b 1 4 w 0 12 b 1
8 7 Abal Cores Lucas 1596 11 w 1 1 b 0 15 w 1 9 b 0 6 w 1 2 w 0
9 8 Rivera Couce Aday 1560 15 b 1 5 w 0 13 b 1 8 w 1 1 w 0 3 b 0
10 9 Abal Cores Christian 1511 2 b 0 3 w 1 11 b ½ 7 w 0 - - 1 5 b 0
11 15 Garcia Paz Martin 0 8 b 0 12 w 1 10 w ½ 6 b 0 15 w 0 - - 1
12 10 Otero Perez Javier 1494 1 w 0 11 b 0 3 w 0 - - 1 14 b 1 7 w 0
13 13 Ansede Taboada Adrian 0 16 - + 4 b 0 9 w 0 15 b 1 3 w 0 6 b 0
14 14 Berridi Solla Felix 0 6 w 0 7 b 0 - - 1 3 b 0 12 w 0 15 b 1
15 16 Llerena Potel Sergio 0 9 w 0 - - 1 8 b 0 13 w 0 11 b 1 14 w 0
16 5 Martinez Vecillas Javier 1813 13 - - - - - - - - - - - - - - - - -

Clasificación Final Sub-16

Foto
Sub-16

Rank
Nome
  Club Pts BUC
Prog-1
BUC
1
Gallego Martin Miguel
  Vila de Bouzas 6 18
20   18   15   11    6
19½
2
Alonso Macias Victor
  karpov 5 19½
17   15   12    9    5
21½
3
Rodriguez Reboredo Sara
w Albatros 4 11½
10   10    9    7    4
13
4
Portela Gonzalez Adrian
  Karpov 22
13½  11½   9½   7    3½
23½
5
Alonso Caamaño Ruben
  Univ Vigo 21
12½  10½   8½   6    3½
23
6
Montans Lopez Adrian
  Fontecarmoa 15
11   10    8½   6    3½
16½
7
Amil Insua Anxo
  Marquiño 14
11   10    8½   6    3½
15½
8
Abal Cores Lucas
  Fontecarmoa 3 19½
11   10    8    6    3
21
9
Rivera Couce Aday
  Grupo Bazán 3 18
12   11    9    6    3
19½
10
Abal Cores Christian
  Fontecarmoa 19
9    8    6½   5    2½
21
11
Garcia Paz Martin
  Fontecarmoa 13
8    7    5½   4    2½
14½
12
Otero Perez Javier
  Fontecarmo 2 18½
5    5    5    4    2
20
13
Ansede Taboada Adrian
  Grupo Bazán 2 17
8    7    6    4    2
18½
14
Berridi Solla Felix
  Fontecarmoa 2 15½
5    5    4    3    2
17
15
Llerena Potel Sergio
  Valga 2 12½
7    6    5    4    2
14
16
Martinez Vecillas Javier
  Xadrez Ourense 0 15
0    0    0    0    0
16½

Categoría Absoluta Subir

Clasificación Final Absoluto

Foto ()
Absoluto

Rank Nome Club Pts BUC
Prog-1
BUC
1 Strikovic Aleksa Serbia 22
19   17   14   10    5½
26
2 Espineira Gonzalez Diego Padrón 5 21½
18½  16½  13½   9½   5
24
3 Rodriguez Boado Martin Gal 5 19½
17   15   12    9    5
20½
4 De Prado Rodriguez Oscar Arteixo 5 19
17½  15½  13    9½   5
21½
5 Ferreiro Pailos Alejandro Arteixo 17½
14½  12½  10½   8    4½
18½
6 Outerelo Ucha Manuel Ponteareas 4 19½
15   13   11    8    4
22
7 Sanchez De Leon Menendez Rafae Gal 4 19
14   13   11    8    4
19½
8 Perez Mauricio Xoel CFX 4 18
14   12½  10½   7½   4
21
9 Paredes Cordo Jacobo Borja Karpov 4 18
12½  11    9    7    4
20
10 Nedobora Gregori Gallaecia 4 18
12   11    9    7    4
20
11 Cabrero De Cabo Miguel karpov 4 17½
14½  12½  10    7½   4
20
12 Alonso Martinez Tomas Marcote 4 17½
14   12   10    7    4
19
13 Barreiro Pineiro Jose Chigorin 4 16
13   12   10    7    4
16½
14 Vila Gonzalez Daniel Univ Vigo 4 14
11   10    9    7    4
15
15 Abuin Boullon Manuel Angel Xadrez Rianxo 20½
15   13   10    7    3½
23
16 Cantorna Berdullas Diego Gal 20½
14½  13   10½   7    3½
22½
17 Nunez Garcia Ramon Padrón 19
11½  10½   8½   6    3½
21
18 Garcia Fernandez Manuel Loureiro Or 17
11½  10    8½   6    3½
19
19 Rodriguez Calvo Manoel Padrón 14
10½  10    8½   6    3½
16½
20 Pulleiro Bermudez Gustavo Sigras 3 18½
11    9    7    5    3
20½
21 Hevia Sieira Alberto Xadrez Rianxo 3 18
11   10    8    6    3
20
22 De La Torre Alfonso Jesus Ange Bueu 3 18
11   10    8    6    3
19½
23 Cabaleiro Barroso Alfonso M. Gal 3 17
11   10    8    6    3
19
24 Gonzalez Vilasuso Manuel Caranza 3 16
9    8    7    5    3
17
25 Sequeiros Ferreira Rubén Ponteareas 3 15
9    8    7    5    3
16½
26 Susavila Muñiz Antonio Padrón 3 14
9    9    8    6    3
14½
27 Maneiro Blanco Jose Gal 17
9½   9    7½   5    2½
19½
28 Fernandez Alvarez Gonzalo Fischer Moaña 17
9    8    6½   5    2½
18
29 Aguado Fernández Eva   17
7½   6½   5½   4½   2½
18
30 Fandino Nunez Jose Javier Fischer Moaña 14½
9    8    6½   5    2½
15½
31 Mougan Gonzalez Santiago Xadrez Galego 13½
6½   6    5½   4    2½
14½
32 Vicente Rodriguez Modesto W. Ponteareas 12½
5½   5    4½   4    2½
13½
33 Dominguez Certal Dario Ponteareas 12
6½   6½   5½   4½   2½
12½
34 De La Pena Llerandi Adolfo CFX 2 17
9    8    6    4    2
19
35 Amado Rodriguez Francisco Arteixo 2 16½
8    7    6    4    2
17½
36 Lestao Balseiro Adrian Gal 2 16
10    8    6    4    2
18
37 Arellano Ruiz Juan Jose Loureiro Or 2 14
6    5    4    3    2
15
38 Tubio Agrasar Pablo Valga 2 13½
5    5    5    4    2
14½
39 Represa Garazo Juan M Laroca 2 13
7    7    6    4    2
14
40 Franco Saborido David Valga 2 11
5    5    4    3    2
12
41 Rodriguez Rey Juan Vicente Grupo Bazán 1 16½
5    4    3    2    1
18½
42 Leiro Gómez Jorge Karpov 1 16½
5    4    3    2    1
17½
43 Galvan Sotelo Brais Gal 1 15
3    3    3    2    1
16½
44 Cantorna Berdullas Natalia Sigras 1 12½
2    2    2    2    1
13½
45 Del Río Rey Julián Betanzos 1 12
1    1    1    1    1
12½
46 Devesa Raris Victor H. Padrón 0 15
0    0    0    0    0
17½
  Mosquera Perez Ignacio Galicia 0 15
0    0    0    0    0
17½

Organiza:

Concello de Valga

Escola Municipal do Concello de Valga

Colaboran:

Escola Municipal do Concello de Valga

Logo
Federación Galega de Xadrez