Galicia/Galiza
Galicia

II Aberto Concello de Vilanova

Vilanova de Arousa - Pontevedra

Pavillón Polideportivo de Vilanova de Arousa

Sábado 13 de setembro de 2008
TORNEO DO CIRCUITO GALEGO ESCOLAR 2008

Informa: Roberto Vidal | Bases | Fotos
Club Xadrez Fontecarmoa

Final:

Benxamín | Alevín | Infantil | Cadete

Categoría Benxamín Subir

Listado Participantes Benxamín

Nº  Nome                             Feder Elo  Club                          
1.  SALAS FERNÁNDEZ, ANTONIO         S-10  1639 ESCOLA XADREZ PONTEAREAS      
2.  BAYÓN ROLO, MIGUEL ANGEL         S-8        FONTECARMOA                   
3.  BAYÓN ROLO, JUAN ANDRÉS          S-10       FONTECARMOA                   
4.  BETANZOS JAMARDO, MIRIAM         S-10       FONTECARMOA                   
5.  BUSTELO YAÑEZ, CHRISTIAN         S-10       XADREZ BOIRO                  
6.  CANO, SUSANA                     S-10       GRUPO BAZÁN                   
7.  CARRERA MARTÍNEZ, SEVERINO       S-10       ESCOLA XADREZ PONTEAREAS      
8.  DE SANTIAGO RODRIGUEZ, JORGE     S-10       FONTECARMOA                   
9.  DEVESA MELÓN, DANIEL             S-10       CCD SANXENXO                  
10. DUARTE BLANCO, CHRISTIAN         S-10       XADREZ PORTAS                 
11. FERNÁNDEZ GARCIA, IVÁN           S-8        GRUPO BAZÁN                   
12. GARCÍA ALVAREZ, ALEJANDRO        S-10       KARPOV                        
13. GARCÍA ALVAREZ, PAULA            S-10       KARPOV                        
14. GÓMEZ DIÉGUEZ, ADRIÁN            S-10       XADREZ OURENSE                
15. GRANDE PALACIOS, ANA             S-10       FONTECARMOA                   
16. GRAÑA GÓMEZ, DIEGO               S-10       CIRCULO FERROLAN              
17. LOMBA BAZ, DANIEL                S-10       CLUBE XADREZ ALBATROS         
18. LORENZO VÁZQUEZ, ANTONIO         S-10       GRUPO BAZÁN                   
19. MARTÍNEZ JUSTO, SOFÍA            S-8        FONTECARMOA                   
20. MARTÍNEZ PEÑA, RAÚL              S-8        CASA DA XUVENTUDE (OURENSE)   
21. MARTINEZ VECILLAS, CARLOS        S-10       XADREZ OURENSE                
22. MELÓN GÓMEZ, BRAIS               S-8        CLUBE XADREZ SANXENXO         
23. MOREIRA GORÍS, SIMÓN             S-10       XADREZ PORTAS                 
24. MUÑIZ DA COSTA, ALEX             S-10       MATO II (BOIRO)               
25. OTERO EIRAS, RUBÉN               S-8        FONTECARMOA                   
26. PICOS MAIZTEGUI, MIGUEL          S-10       CIRCULO FERROLAN              
27. PORTELA PELETEIRO, ALBERTO       S-10       KARPOV                        
28. PUGA SÁNCHEZ, MIGUEL             S-8        C.X. GUILLELME BROWN (OURENSE)
29. REY SUAREZ, IVAN                 S-8        FONTECARMOA                   
30. RIVERA VALENZUELA, LUIS          S-10       FONTECARMOA                   
31. RIVERA VALENZUELA, JOSE          S-10       FONTECARMOA                   
32. RODRIGUEZ ALVAREZ, ANXO          S-10       ESCOLA XADREZ PONTEAREAS      
33. RODRÍGUEZ DOMÍNGUEZ, MIGUEL      S-10       XADREZ MARIN                  
34. RODRÍGUEZ FERREIRÓS, ANGELA      S-8        FONTECARMOA                   
35. RODRÍGUEZ SÁNCHEZ DE TOCA, MARIO S-8        CIRCULO FERROLAN              
36. RODRÍGUEZ SIGLER, ALEXANDRE      S-10       GRUPO BAZÁN                   
37. ROMA BARGE, GABRIEL              S-8        XADREZ OURENSE                
38. SABUZ FORNEIRO, ANDREA           S-10       XADREZ OURENSE                
39. SEGURA SANTOS, JORGE             S-8        FONTECARMOA                   
40. SUAREZ GOMEZ, JULIO              S-10       FONTECARMOA                   
41. TORRES ALFONSÍN, BRAIS           S-10       XADREZ PORTAS                 

Táboa de Torneo Benxamín

No  Nome                             Feder Elo   1    2    3    4    5    6  

1.  SALAS FERNÁNDEZ, ANTONIO         S-10  1647 21:W 18:W 30:W 26:W  3:W 27:W
2.  BAYÓN ROLO, MIGUEL ANGEL         S-8        22:W 26:L 32:L 24:L 29:W 23:L
3.  BAYÓN ROLO, JUAN ANDRÉS          S-10       23:W 27:L 21:W 30:W  1:L 35:W
4.  BETANZOS JAMARDO, MIRIAM         S-10       24:W 30:L 22:W 31:L 12:L 18:L
5.  BUSTELO YAÑEZ, CHRISTIAN         S-10       25:D  6:L 12:L 10:L 20:L   :W
6.  CANO, SUSANA                     S-10       26:L  5:W 23:L 22:W 35:L 38:L
7.  CARRERA MARTÍNEZ, SEVERINO       S-10       27:L 23:L 25:W 21:L 10:L 34:L
8.  DE SANTIAGO RODRIGUEZ, JORGE     S-10       28:W 36:L 35:W 33:L 38:W 41:W
9.  DEVESA MELÓN, DANIEL             S-10       29:W 31:L 37:L 12:L 34:W 20:L
10. DUARTE BLANCO, CHRISTIAN         S-10       30:L 22:L 24:L  5:W  7:W 15:L
11. FERNÁNDEZ GARCIA, IVÁN           S-8        31:L 29:W 38:L 28:L 25:W 21:W
12. GARCÍA ALVAREZ, ALEJANDRO        S-10       32:D 40:L  5:W  9:W  4:W 17:L
13. GARCÍA ALVAREZ, PAULA            S-10       33:L 35:L 20:L 25:L   :W 29:L
14. GÓMEZ DIÉGUEZ, ADRIÁN            S-10       34:W 41:W 36:L 37:W 33:D 40:W
15. GRANDE PALACIOS, ANA             S-10       35:W 33:L 39:L 34:W 32:L 10:W
16. GRAÑA GÓMEZ, DIEGO               S-10       36:L 24:W 28:W 38:W 40:D 32:W
17. LOMBA BAZ, DANIEL                S-10       37:W 39:W 31:W 27:L 26:W 12:W
18. LORENZO VÁZQUEZ, ANTONIO         S-10       38:W  1:L 41:W 40:L 37:L  4:W
19. MARTÍNEZ JUSTO, SOFÍA            S-8        39:L 37:L 29:W 35:L 22:L 25:L
20. MARTÍNEZ PEÑA, RAÚL              S-8        40:L 28:L 13:W 41:L  5:W  9:W
21. MARTINEZ VECILLAS, CARLOS        S-10        1:L 34:W  3:L  7:W 41:L 11:L
22. MELÓN GÓMEZ, BRAIS               S-8         2:L 10:W  4:L  6:L 19:W 30:L
23. MOREIRA GORÍS, SIMÓN             S-10        3:L  7:W  6:W 39:L 28:L  2:W
24. MUÑIZ DA COSTA, ALEX             S-10        4:L 16:L 10:W  2:W 30:W 33:L
25. OTERO EIRAS, RUBÉN               S-8         5:D 32:L  7:L 13:W 11:L 19:W
26. PICOS MAIZTEGUI, MIGUEL          S-10        6:W  2:W 33:W  1:L 17:L 37:L
27. PORTELA PELETEIRO, ALBERTO       S-10        7:W  3:W 40:W 17:W 36:W  1:L
28. PUGA SÁNCHEZ, MIGUEL             S-8         8:L 20:W 16:L 11:W 23:W 39:W
29. REY SUAREZ, IVAN                 S-8         9:L 11:L 19:L   :W  2:L 13:W
30. RIVERA VALENZUELA, LUIS          S-10       10:W  4:W  1:L  3:L 24:L 22:W
31. RIVERA VALENZUELA, JOSE          S-10       11:W  9:W 17:L  4:W 39:W 36:W
32. RODRIGUEZ ALVAREZ, ANXO          S-10       12:D 25:W  2:W 36:L 15:W 16:L
33. RODRÍGUEZ DOMÍNGUEZ, MIGUEL      S-10       13:W 15:W 26:L  8:W 14:D 24:W
34. RODRÍGUEZ FERREIRÓS, ANGELA      S-8        14:L 21:L   :W 15:L  9:L  7:W
35. RODRÍGUEZ SÁNCHEZ DE TOCA, MARIO S-8        15:L 13:W  8:L 19:W  6:W  3:L
36. RODRÍGUEZ SIGLER, ALEXANDRE      S-10       16:W  8:W 14:W 32:W 27:L 31:L
37. ROMA BARGE, GABRIEL              S-8        17:L 19:W  9:W 14:L 18:W 26:W
38. SABUZ FORNEIRO, ANDREA           S-10       18:L   :W 11:W 16:L  8:L  6:W
39. SEGURA SANTOS, JORGE             S-8        19:W 17:L 15:W 23:W 31:L 28:L
40. SUAREZ GOMEZ, JULIO              S-10       20:W 12:W 27:L 18:W 16:D 14:L
41. TORRES ALFONSÍN, BRAIS           S-10         :W 14:L 18:L 20:W 21:W  8:L

Clasificación Final Benxamín

Foto

Posto Nome                             Feder Club                           Ptos. M-Buch. Buch. Progr.

  1   SALAS FERNÁNDEZ, ANTONIO         S-10  ESCOLA XADREZ PONTEAREAS       6        13.0  20.0   21.0
 2-4  PORTELA PELETEIRO, ALBERTO       S-10  KARPOV                         5        16.5  23.5   20.0
      LOMBA BAZ, DANIEL                S-10  CLUBE XADREZ ALBATROS          5        15.5  23.5   18.0
      RIVERA VALENZUELA, JOSE          S-10  FONTECARMOA                    5        12.0  19.0   17.0
 5-7  GRAÑA GÓMEZ, DIEGO               S-10  CIRCULO FERROLAN               4.5      14.0  20.5   14.0
      GÓMEZ DIÉGUEZ, ADRIÁN            S-10  XADREZ OURENSE                 4.5      14.0  20.0   16.0
      RODRÍGUEZ DOMÍNGUEZ, MIGUEL      S-10  XADREZ MARIN                   4.5      13.0  18.0   16.0
8-12  RODRÍGUEZ SIGLER, ALEXANDRE      S-10  GRUPO BAZÁN                    4        18.0  26.5   18.0
      BAYÓN ROLO, JUAN ANDRÉS          S-10  FONTECARMOA                    4        14.0  22.0   14.0
      DE SANTIAGO RODRIGUEZ, JORGE     S-10  FONTECARMOA                    4        13.5  20.5   13.0
      PUGA SÁNCHEZ, MIGUEL             S-8   C.X. GUILLELME BROWN (OURENSE) 4        13.0  20.5   11.0
      ROMA BARGE, GABRIEL              S-8   XADREZ OURENSE                 4        12.5  18.5   12.0
13-15 SUAREZ GOMEZ, JULIO              S-10  FONTECARMOA                    3.5      15.5  23.5   15.0
      RODRIGUEZ ALVAREZ, ANXO          S-10  ESCOLA XADREZ PONTEAREAS       3.5      13.0  19.5   14.0
      GARCÍA ALVAREZ, ALEJANDRO        S-10  KARPOV                         3.5      11.0  17.0   12.0
16-27 PICOS MAIZTEGUI, MIGUEL          S-10  CIRCULO FERROLAN               3        15.5  23.5   15.0
      SEGURA SANTOS, JORGE             S-8   FONTECARMOA                    3        15.0  21.0   13.0
      TORRES ALFONSÍN, BRAIS           S-10  XADREZ PORTAS                  3        13.0  19.5   11.0
      SABUZ FORNEIRO, ANDREA           S-10  XADREZ OURENSE                 3        13.0  19.5   10.0
      LORENZO VÁZQUEZ, ANTONIO         S-10  GRUPO BAZÁN                    3        12.5  20.5   11.0
      MUÑIZ DA COSTA, ALEX             S-10  MATO II (BOIRO)                3        11.5  18.0    9.0
      GRANDE PALACIOS, ANA             S-10  FONTECARMOA                    3        11.5  17.5   10.0
      RIVERA VALENZUELA, LUIS          S-10  FONTECARMOA                    3        11.0  19.0   12.0
      FERNÁNDEZ GARCIA, IVÁN           S-8   GRUPO BAZÁN                    3        11.0  17.5    8.0
      MOREIRA GORÍS, SIMÓN             S-10  XADREZ PORTAS                  3        11.0  16.0   10.0
      RODRÍGUEZ SÁNCHEZ DE TOCA, MARIO S-8   CIRCULO FERROLAN               3        10.0  14.5   10.0
      MARTÍNEZ PEÑA, RAÚL              S-8   CASA DA XUVENTUDE (OURENSE)    3         9.0  13.5    7.0
 28   OTERO EIRAS, RUBÉN               S-8   FONTECARMOA                    2.5       6.0  10.0    7.0
29-37 BETANZOS JAMARDO, MIRIAM         S-10  FONTECARMOA                    2        12.5  19.5   10.0
      DEVESA MELÓN, DANIEL             S-10  CCD SANXENXO                   2        12.0  18.5    8.0
      MARTINEZ VECILLAS, CARLOS        S-10  XADREZ OURENSE                 2        11.0  18.0    8.0
      BAYÓN ROLO, MIGUEL ANGEL         S-8   FONTECARMOA                    2        11.0  16.0    8.0
      CANO, SUSANA                     S-10  GRUPO BAZÁN                    2        10.5  14.5    8.0
      RODRÍGUEZ FERREIRÓS, ANGELA      S-8   FONTECARMOA                    2        10.0  15.5    5.0
      DUARTE BLANCO, CHRISTIAN         S-10  XADREZ PORTAS                  2         9.0  13.0    5.0
      MELÓN GÓMEZ, BRAIS               S-8   CLUBE XADREZ SANXENXO          2         8.0  12.0    7.0
      REY SUAREZ, IVAN                 S-8   FONTECARMOA                    2         8.0  11.5    4.0
 38   BUSTELO YAÑEZ, CHRISTIAN         S-10  XADREZ BOIRO                   1.5      10.5  16.0    4.0
39-41 GARCÍA ALVAREZ, PAULA            S-10  KARPOV                         1        11.5  17.5    2.0
      MARTÍNEZ JUSTO, SOFÍA            S-8   FONTECARMOA                    1        10.5  16.0    4.0
      CARRERA MARTÍNEZ, SEVERINO       S-10  ESCOLA XADREZ PONTEAREAS       1         9.5  16.0    4.0

Categoría Alevín Subir

Listado Participantes Alevín

Nº  Nome                       Elo  Loc  Club                          
1.  ABAL CORES, LUCAS          1566 1662 FONTECARMOA                   
2.  ARELLANO PARDO, MARTÍN     1565 1578 XADREZ OURENSE                
3.  PARDO GÓMEZ, JOSE RAMÓN         1476 FRANCISCANOS LUGO             
4.  ABAL RODRIGUEZ, ANDREA               FONTECARMOA                   
5.  ALONSO MACÍAS, MARÍA                 KARPOV                        
6.  ANDION LINARES, MARTA                FONTECARMOA                   
7.  BLANCO SEIJAS, ANTIA                 FONTECARMOA                   
8.  CARBALLO CANCELA, MANUEL             KARPOV                        
9.  DE PAZ MOURIÑO, SERGIO               NARÓN                         
10. DÍAZ BANGUESES, MARIO                CASA XUVENTUDE OURENSE        
11. DIESTE PIÑEIRO, SAMUEL               FONTECARMOA                   
12. DOMINGUEZ CARNERO, JAVIER            LUCENA                        
13. FERNÁNDEZ BORREGO, CARLOS            CIRCULO FERROLAN              
14. FERNÁNDEZ GARCIA, AITOR              GRUPO BAZÁN                   
15. GARCÍA JAMARDO, HÉCTOR               XADREZ PORTAS                 
16. GARCÍA SEÑORÁNS, BRAIS               XADREZ PORTAS                 
17. GONZÁLVEZ BECERRA, PABLO             XADREZ PORTAS                 
18. IGLESIAS GARCIA, JORGE               LUCENA                        
19. LORENZO DIEGUEZ, MANUEL              LUCENA                        
20. MARTÍNEZ JUSTO, JESÚS                FONTECARMOA                   
21. MEIZOSO REGUEIRA, TAMARA             CIRCULO FERROLANO             
22. MELÓN GÓMEZ, ADRIÁN                  CLUBE XADREZ SANXENXO         
23. NIETO DIZ, DANIEL                    XADREZ PORTAS                 
24. OCAMPO RIVAS, JUAN RAMÓN             XADREZ PORTAS                 
25. PARDO GÓMEZ, JUAN CARLOS             FRANCISCANOS LUGO             
26. PORTAS BETANZOS, EZEQUIEL            FONTECARMOA                   
27. PORTELA GONZALEZ, MARTA              KARPOV                        
28. PRADO ACEBES, INÉS                   GRUPO BAZÁN                   
29. RIAL GARCÍA, ANTÓN                   CLUBE XADREZ SANXENXO         
30. RIVERA VALENZUELA, BEATRIZ           FONTECARMOA                   
31. RODRIGUEZ REBOREDO, ANGEL            CLUBE XADREZ ALBATROS (A GARDA
32. RODRÍGUEZ VARELA, ENMA               NARÓN                         
33. SIERRA CASTRO, BÁRBARA               XADREZ PORTAS                 
34. TORRADO BAÑOS, MARCOS                FONTECARMOA                   

Táboa de Torneo Alevín

No  Nome                       Feder Elo   1    2    3    4    5    6  

1.  ABAL CORES, LUCAS          S-12  1566 18:W 12:W  5:W  4:W  3:D  2:D
2.  ARELLANO PARDO, MARTÍN     S-12  1565 19:W 13:W  9:W  3:L 18:W  1:D
3.  PARDO GÓMEZ, JOSE RAMÓN    S-12       20:W 15:W 33:W  2:W  1:D  5:W
4.  ABAL RODRIGUEZ, ANDREA     S-12       21:W 17:W 31:W  1:L  9:L 20:L
5.  ALONSO MACÍAS, MARÍA       S-12       22:W 23:W  1:L 19:W 32:W  3:L
6.  ANDION LINARES, MARTA      S-12       23:L  8:L 27:W 24:W 17:W 33:L
7.  BLANCO SEIJAS, ANTIA       S-12       24:L 26:L 32:L 27:L 21:W 14:W
8.  CARBALLO CANCELA, MANUEL   S-12       25:D  6:W 10:W  9:L 31:L 13:W
9.  DE PAZ MOURIÑO, SERGIO     S-12       26:W 24:W  2:L  8:W  4:W 12:L
10. DÍAZ BANGUESES, MARIO      S-12       27:W 31:L  8:L 26:L 30:L 34:L
11. DIESTE PIÑEIRO, SAMUEL     S-12       28:W 33:L 20:L 30:W 12:L 19:L
12. DOMINGUEZ CARNERO, JAVIER  S-12       29:W  1:L 25:W 31:D 11:W  9:W
13. FERNÁNDEZ BORREGO, CARLOS  S-12       30:W  2:L 22:W 18:L 28:L  8:L
14. FERNÁNDEZ GARCIA, AITOR    S-12       31:L 25:L 29:L 34:W 24:L  7:L
15. GARCÍA JAMARDO, HÉCTOR     S-12       32:W  3:L 28:W 20:L 33:L 24:W
16. GARCÍA SEÑORÁNS, BRAIS     S-12       33:L 27:L 34:W 23:W 19:W 28:L
17. GONZÁLVEZ BECERRA, PABLO   S-12       34:W  4:L 23:W 32:L  6:L 30:W
18. IGLESIAS GARCIA, JORGE     S-12        1:L 28:W 24:W 13:W  2:L 26:W
19. LORENZO DIEGUEZ, MANUEL    S-12        2:L 30:W 26:W  5:L 16:L 11:W
20. MARTÍNEZ JUSTO, JESÚS      S-12        3:L 29:W 11:W 15:W 25:L  4:W
21. MEIZOSO REGUEIRA, TAMARA               4:L 32:L 30:L 28:L  7:L 23:L
22. MELÓN GÓMEZ, ADRIÁN        S-12        5:L 34:W 13:L 29:D 23:W 32:L
23. NIETO DIZ, DANIEL          S-12        6:W  5:L 17:L 16:L 22:L 21:W
24. OCAMPO RIVAS, JUAN RAMÓN   S-12        7:W  9:L 18:L  6:L 14:W 15:L
25. PARDO GÓMEZ, JUAN CARLOS   S-12        8:D 14:W 12:L 33:W 20:W 31:W
26. PORTAS BETANZOS, EZEQUIEL  S-12        9:L  7:W 19:L 10:W 29:W 18:L
27. PORTELA GONZALEZ, MARTA    S-12       10:L 16:L  6:L  7:W 34:L 29:L
28. PRADO ACEBES, INÉS         S-12       11:L 18:W 15:L 21:W 13:W 16:W
29. RIAL GARCÍA, ANTÓN         S-12       12:L 20:L 14:W 22:D 26:L 27:W
30. RIVERA VALENZUELA, BEATRIZ S-12       13:L 19:L 21:W 11:L 10:W 17:L
31. RODRIGUEZ REBOREDO, ANGEL  S-12       14:W 10:W  4:L 12:D  8:W 25:L
32. RODRÍGUEZ VARELA, ENMA     S-12       15:L 21:W  7:W 17:W  5:L 22:W
33. SIERRA CASTRO, BÁRBARA     S-12       16:W 11:W  3:L 25:L 15:W  6:W
34. TORRADO BAÑOS, MARCOS      S-12       17:L 22:L 16:L 14:L 27:W 10:W

Clasificación Final Alevín

Foto

Posto Nome                       Club                           Ptos. M-Buch. Buch. Progr.

  1   PARDO GÓMEZ, JOSE RAMÓN    FRANCISCANOS LUGO              5.5      16.5  24.5   20.0
  2   ABAL CORES, LUCAS          FONTECARMOA                    5        17.0  25.5   19.5
 3-5  ARELLANO PARDO, MARTÍN     XADREZ OURENSE                 4.5      16.0  23.5   17.5
      PARDO GÓMEZ, JUAN CARLOS   FRANCISCANOS LUGO              4.5      15.0  20.5   14.0
      DOMINGUEZ CARNERO, JAVIER  LUCENA                         4.5      14.5  21.5   14.5
6-12  ALONSO MACÍAS, MARÍA       KARPOV                         4        14.5  22.0   16.0
      DE PAZ MOURIÑO, SERGIO     NARÓN                          4        14.0  20.5   16.0
      SIERRA CASTRO, BÁRBARA     XADREZ PORTAS                  4        13.5  21.0   14.0
      IGLESIAS GARCIA, JORGE     LUCENA                         4        13.5  20.5   13.0
      MARTÍNEZ JUSTO, JESÚS      FONTECARMOA                    4        13.0  20.5   13.0
      RODRÍGUEZ VARELA, ENMA     NARÓN                          4        10.5  14.5   13.0
      PRADO ACEBES, INÉS         GRUPO BAZÁN                    4        10.0  14.0   11.0
13-14 CARBALLO CANCELA, MANUEL   KARPOV                         3.5      12.5  18.0   13.0
      RODRIGUEZ REBOREDO, ANGEL  CLUBE XADREZ ALBATROS (A GARDA 3.5      12.0  17.5   14.5
15-21 GARCÍA JAMARDO, HÉCTOR     XADREZ PORTAS                  3        16.0  23.5   11.0
      ABAL RODRIGUEZ, ANDREA     FONTECARMOA                    3        14.5  19.5   15.0
      LORENZO DIEGUEZ, MANUEL    LUCENA                         3        12.0  18.5   10.0
      PORTAS BETANZOS, EZEQUIEL  FONTECARMOA                    3        11.5  16.5   10.0
      GARCÍA SEÑORÁNS, BRAIS     XADREZ PORTAS                  3        11.0  16.0    9.0
      ANDION LINARES, MARTA      FONTECARMOA                    3        10.5  15.5    9.0
      GONZÁLVEZ BECERRA, PABLO   XADREZ PORTAS                  3        10.0  16.0   11.0
22-23 MELÓN GÓMEZ, ADRIÁN        CLUBE XADREZ SANXENXO          2.5      10.5  16.5    8.5
      RIAL GARCÍA, ANTÓN         CLUBE XADREZ SANXENXO          2.5      10.5  16.0    6.5
24-30 DIESTE PIÑEIRO, SAMUEL     FONTECARMOA                    2        15.0  21.5    9.0
      FERNÁNDEZ BORREGO, CARLOS  CIRCULO FERROLAN               2        14.0  20.5   10.0
      OCAMPO RIVAS, JUAN RAMÓN   XADREZ PORTAS                  2        12.0  17.0    8.0
      NIETO DIZ, DANIEL          XADREZ PORTAS                  2        11.5  15.5    7.0
      RIVERA VALENZUELA, BEATRIZ FONTECARMOA                    2         8.0  11.0    6.0
      TORRADO BAÑOS, MARCOS      FONTECARMOA                    2         7.5  11.5    3.0
      BLANCO SEIJAS, ANTIA       FONTECARMOA                    2         7.0  11.0    3.0
31-33 DÍAZ BANGUESES, MARIO      CASA XUVENTUDE OURENSE         1        10.5  15.0    6.0
      FERNÁNDEZ GARCIA, AITOR    GRUPO BAZÁN                    1        10.0  16.5    3.0
      PORTELA GONZALEZ, MARTA    KARPOV                         1         9.5  13.5    3.0
 34   MEIZOSO REGUEIRA, TAMARA   CIRCULO FERROLANO              0        11.0  17.0    0.0

Categoría Infantil Subir

Listado Participantes Infantil

Nº  Nome                             Elo  Loc  Club                 
1.  BARRAL LIJÓ, JAVIER              1815 1677 EXP                  
2.  MEDARDE SANTIAGO, LUIS           1802 1734 CDU SANTIAGO         
3.  GÓMEZ DIÉGUEZ, DAVID             1727 1548 XADREZ OURENSE       
4.  TOBA RODRÍGUEZ, FRANCISCO JAVIER 1711 1541 EX-ALCOHÓLICOS       
5.  BARRAL CASTRO, YAGO              1665 1500 KARPOV               
6.  CARREIRA CASAIS, ANXO            1661 1670 CDU SANTIAGO         
7.  BLÁZQUEZ CRIADO, SERGIO          1645 1470 XADREZ OURENSE       
8.  CRUZ GUERRA, SAMUEL              1618 1520 XADREZ OURENSE       
9.  PALACIOS GONZÁLEZ, MIGUEL        1588 1656 EXP                  
10. SÁNCHEZ GABÍN, ARANZAZU          1560 1511 GRUPO BAZÁN          
11. REY MALDE, HENRIQUE              1539 1487 CIRCULO FERROLAN     
12. SABUZ FORNEIRO, MARTIN           1469 1466 XADREZ OURENSE       
13. LOMBA BAZ, SERGIO                1463 1479 CLUBE XADREZ ALBATROS
14. RODRÍGUEZ DOMÍNGUEZ, JAVIER           1452 LUCENA               
15. GRANDE PALACIOS, FÁTIMA               1412 FONTECARMOA          
16. VARELA FERNÁNDEZ, ANDRÉS              1331 FONTECARMOA          
17. ARAÚJO  GONZÁLEZ, JAVIER                   LUCENA               
18. BETANZOS JAMARDO, ADRIÁN                   FONTECARMOA          
19. BLANCO SEIJAS, ADRIÁN                      FONTECARMOA          
20. GARCÍA RODRÍGUEZ, MANUEL                   FONTECARMOA          
21. GARRIDO RODRÍGUEZ, RUBÉN                   VILA DE BOUZAS       
22. GUILLEN HERRERO, ANGEL                     CIRCULO FERROLAN     
23. LUAÑA LOUZAO, JACOBO                       FONTECARMOA          
24. MARIÑO GONZÁLEZ, ALEJANDRO                 GRUPO BAZÁN          
25. MARTINEZ  SERNÁNDEZ, CÉSAR                 CDU SANTIAGO         
26. MEIZOSO, TAMARA                            CIRCULO FERROLAN     
27. MONTERO BEDOYA, JORGE                      GRUPO BAZÁN          
28. NIETO DIZ, CAROLINA                        XADREZ PORTAS        
29. NIETO LUNA, ALESSANDRO                     XADREZ PORTAS        
30. RAÑO CONDE, CLARA                          FONTECARMOA          

Táboa de Torneo Infantil

No  Nome                             Feder Elo   1    2    3    4    5    6  

1.  BARRAL LIJÓ, JAVIER              S-14  1815 15:W  8:L 21:W 10:W  5:L  9:L
2.  MEDARDE SANTIAGO, LUIS           S-14  1802 16:W  9:L 20:W 11:L 17:W 21:W
3.  GÓMEZ DIÉGUEZ, DAVID             S-14  1727 17:W 12:W  8:D  9:D 11:W  7:W
4.  TOBA RODRÍGUEZ, FRANCISCO JAVIER S-14  1711 18:W 11:D 24:W 13:D  7:L 16:W
5.  BARRAL CASTRO, YAGO              S-14  1665 19:W 14:W  9:L  8:W  1:W 13:W
6.  CARREIRA CASAIS, ANXO            S-14  1661 20:W 13:L 22:W 14:D 24:W  8:D
7.  BLÁZQUEZ CRIADO, SERGIO          S-14  1645 21:W 30:W 13:L 16:W  4:W  3:L
8.  CRUZ GUERRA, SAMUEL              S-14  1618 22:W  1:W  3:D  5:L 14:W  6:D
9.  PALACIOS GONZÁLEZ, MIGUEL        S-14  1588 23:W  2:W  5:W  3:D 13:L  1:W
10. SÁNCHEZ GABÍN, ARANZAZU          S-14  1560 24:D 15:W 11:D  1:L 20:W 23:L
11. REY MALDE, HENRIQUE              S-14  1539 25:W  4:D 10:D  2:W  3:L 14:L
12. SABUZ FORNEIRO, MARTIN           S-14  1469 27:W  3:L 25:L 22:W 21:L 24:D
13. LOMBA BAZ, SERGIO                S14   1463 28:W  6:W  7:W  4:D  9:W  5:L
14. RODRÍGUEZ DOMÍNGUEZ, JAVIER      S-14       29:W  5:L 30:W  6:D  8:L 11:W
15. GRANDE PALACIOS, FÁTIMA          S-14        1:L 10:L 19:W 23:L 29:L 28:L
16. VARELA FERNÁNDEZ, ANDRÉS         S-14        2:L 23:W 29:W  7:L 25:W  4:L
17. ARAÚJO  GONZÁLEZ, JAVIER         S-14        3:L 24:L 27:W 28:W  2:L 29:W
18. BETANZOS JAMARDO, ADRIÁN         S-14        4:L 25:L 23:L 19:L   :W 30:L
19. BLANCO SEIJAS, ADRIÁN            S-14        5:L 22:L 15:L 18:W 28:W 25:L
20. GARCÍA RODRÍGUEZ, MANUEL         S-14        6:L 28:W  2:L 29:W 10:L 27:L
21. GARRIDO RODRÍGUEZ, RUBÉN         S-14        7:L 27:W  1:L 30:W 12:W  2:L
22. GUILLEN HERRERO, ANGEL           S-14        8:L 19:W  6:L 12:L 23:L   :W
23. LUAÑA LOUZAO, JACOBO             S-14        9:L 16:L 18:W 15:W 22:W 10:W
24. MARIÑO GONZÁLEZ, ALEJANDRO       S-14       10:D 17:W  4:L 25:W  6:L 12:D
25. MARTINEZ  SERNÁNDEZ, CÉSAR       S-14       11:L 18:W 12:W 24:L 16:L 19:W
26. MEIZOSO, TAMARA                  S-12         :    :    :    :    :    : 
27. MONTERO BEDOYA, JORGE            S-14       12:L 21:L 17:L   :W 30:W 20:W
28. NIETO DIZ, CAROLINA              S-14       13:L 20:L   :W 17:L 19:L 15:W
29. NIETO LUNA, ALESSANDRO           S-14       14:L   :W 16:L 20:L 15:W 17:L
30. RAÑO CONDE, CLARA                S-14         :W  7:L 14:L 21:L 27:L 18:W

Clasificación Final Infantil

Foto

Posto Nome                             Club                  Ptos. M-Buch. Buch. Progr.

 1-2  BARRAL CASTRO, YAGO              KARPOV                5        15.0  21.5   17.0
      GÓMEZ DIÉGUEZ, DAVID             XADREZ OURENSE        5        14.0  21.0   17.5
 3-4  PALACIOS GONZÁLEZ, MIGUEL        EXP                   4.5      17.5  25.5   17.5
      LOMBA BAZ, SERGIO                CLUBE XADREZ ALBATROS 4.5      16.5  23.0   18.5
5-10  CRUZ GUERRA, SAMUEL              XADREZ OURENSE        4        15.5  22.0   15.5
      BLÁZQUEZ CRIADO, SERGIO          XADREZ OURENSE        4        14.5  21.0   16.0
      TOBA RODRÍGUEZ, FRANCISCO JAVIER EX-ALCOHÓLICOS        4        13.0  18.0   15.0
      CARREIRA CASAIS, ANXO            CDU SANTIAGO          4        12.5  18.5   14.0
      MEDARDE SANTIAGO, LUIS           CDU SANTIAGO          4        12.0  18.5   13.0
      LUAÑA LOUZAO, JACOBO             FONTECARMOA           4         8.5  13.5   10.0
 11   RODRÍGUEZ DOMÍNGUEZ, JAVIER      LUCENA                3.5      12.5  19.0   12.5
12-20 VARELA FERNÁNDEZ, ANDRÉS         FONTECARMOA           3        15.0  20.5   11.0
      REY MALDE, HENRIQUE              CIRCULO FERROLAN      3        14.5  22.5   13.5
      BARRAL LIJÓ, JAVIER              EXP                   3        14.5  20.5   13.0
      MARIÑO GONZÁLEZ, ALEJANDRO       GRUPO BAZÁN           3        13.0  19.5   11.5
      GARRIDO RODRÍGUEZ, RUBÉN         VILA DE BOUZAS        3        12.0  17.5   10.0
      ARAÚJO  GONZÁLEZ, JAVIER         LUCENA                3        11.0  17.5    8.0
      SÁNCHEZ GABÍN, ARANZAZU          GRUPO BAZÁN           3        11.0  16.0   12.0
      MONTERO BEDOYA, JORGE            GRUPO BAZÁN           3        10.5  15.0    6.0
      MARTINEZ  SERNÁNDEZ, CÉSAR       CDU SANTIAGO          3        10.5  14.0   10.0
 21   SABUZ FORNEIRO, MARTIN           XADREZ OURENSE        2.5      11.5  18.0    9.5
22-27 GUILLEN HERRERO, ANGEL           CIRCULO FERROLAN      2        13.5  19.5    6.0
      RAÑO CONDE, CLARA                FONTECARMOA           2        12.0  16.5    7.0
      GARCÍA RODRÍGUEZ, MANUEL         FONTECARMOA           2        11.0  16.5    8.0
      NIETO LUNA, ALESSANDRO           XADREZ PORTAS         2        11.0  15.5    7.0
      NIETO DIZ, CAROLINA              XADREZ PORTAS         2        10.0  15.5    5.0
      BLANCO SEIJAS, ADRIÁN            FONTECARMOA           2         7.0  12.5    5.0
28-29 BETANZOS JAMARDO, ADRIÁN         FONTECARMOA           1        12.0  17.5    2.0
      GRANDE PALACIOS, FÁTIMA          FONTECARMOA           1         9.5  15.0    4.0
 30   MEIZOSO, TAMARA                  CIRCULO FERROLAN      0         0.0   0.0    0.0

Categoría Cadete Subir

Listado Participantes Cadete

No  Nome                      Elo  Loc  Club                 

1.  VILA GONZÁLEZ, DANIEL     2039 1991 UNIVERSIDADE DE VIGO 
2.  ALONSO MACÍAS, VÍCTOR     1977 1810 KARPOV               
3.  PORTELA GONZALEZ, ADRIAN  1858 1796 KARPOV               
4.  MARTÍNEZ VECILLAS, JAVIER 1849 1707 XADREZ OURENSE       
5.  GALLEGO MARTÍN, MIGUEL    1848 1754 VILA DE BOUZAS       
6.  ALONSO CAAMAÑO, RUBÉN     1832 1691 UNIVERSIDADE VIGO    
7.  LÓPEZ GRAÑA, CARMEN       1745 1696 CIRCULO FERROLANO    
8.  ROCA RIVERA, ALEJANDRO    1723 1518 NARÓN                
9.  CASCALLAR TABOADA, DIEGO  1650 1599 FONTECARMOA          
10. AGUIRRE ALVAREZ, MARINA   1645 1560 UNIVERSIDADE VIGO    
11. RODRÍGUEZ VARELA, RUBÉN   1598 1414 NARÓN                
12. ABAL CORES, CHRISTIAN     1539 1459 FONTECARMOA          
13. ROMA BARGE, LUIS               1493 XADREZ OURENSE       
14. MONTÁNS LÓPEZ, ADRIÁN          1357 FONTECARMOA          
15. RODRIGUEZ REBOREDO, SARA       1344 CLUBE XADREZ ALBATROS
16. PAZ PÉREZ, SANTIAGO            1340 NARÓN                
17. ABEAL ADHAM, ADRIAN                 CIRCULO FERROLANO    
18. ANSEDE TABOADA, ADRIÁN              GRUPO BAZÁN          
19. BERRIDI SOLLA, FÉLIX                FONTECARMOA          
20. BRUN CASCALLAR, LUCÍA               FONTECARMOA          
21. GARCÍA PAZ, MARTÍN                  FONTECARMOA          
22. OTERO PÉREZ, JAVIER                 FONTECARMOA          
23. RIVERA COUCE, ADAY                  GRUPO BAZÁN          

Táboa de Torneo Cadete

No  Nome                      Feder Elo   1    2    3    4    5    6  

1.  VILA GONZÁLEZ, DANIEL     S-16  2039 12:W  8:L 14:W  3:D  7:W  9:W
2.  ALONSO MACÍAS, VÍCTOR     S-16  1977 13:W  7:W  5:L 22:W  9:L 15:W
3.  PORTELA GONZALEZ, ADRIAN        1858 14:W 10:W  8:D  1:D 11:W  5:D
4.  MARTÍNEZ VECILLAS, JAVIER S-16  1849 15:W  9:W 11:L 13:W  5:L  7:D
5.  GALLEGO MARTÍN, MIGUEL    S-16  1848 16:W 23:W  2:W 11:W  4:W  3:D
6.  ALONSO CAAMAÑO, RUBÉN     S-16  1832 17:W 11:L 13:L 16:W  8:W 23:W
7.  LÓPEZ GRAÑA, CARMEN       S-16  1745 18:W  2:L 16:W  8:W  1:L  4:D
8.  ROCA RIVERA, ALEJANDRO    S-16  1723 19:W  1:W  3:D  7:L  6:L 14:W
9.  CASCALLAR TABOADA, DIEGO  S-16  1650 20:W  4:L 23:W 10:W  2:W  1:L
10. AGUIRRE ALVAREZ, MARINA   S-16  1645 21:W  3:L 15:W  9:L 22:W 11:W
11. RODRÍGUEZ VARELA, RUBÉN   S-16  1598 22:W  6:W  4:W  5:L  3:L 10:L
12. ABAL CORES, CHRISTIAN     S-16  1539  1:L 17:W 22:L 18:W 15:L 13:L
13. ROMA BARGE, LUIS          S-16        2:L 18:W  6:W  4:L 23:L 12:W
14. MONTÁNS LÓPEZ, ADRIÁN     S-16        3:L 19:W  1:L 20:W 16:D  8:L
15. RODRIGUEZ REBOREDO, SARA  S-16        4:L 20:W 10:L 21:W 12:W  2:L
16. PAZ PÉREZ, SANTIAGO       S-16        5:L 21:W  7:L  6:L 14:D 18:W
17. ABEAL ADHAM, ADRIAN       S-16        6:L 12:L 20:L 23:L   :W 21:L
18. ANSEDE TABOADA, ADRIÁN    S-16        7:L 13:L 19:W 12:L 21:L 16:L
19. BERRIDI SOLLA, FÉLIX      S-16        8:L 14:L 18:L   :W 20:W 22:W
20. BRUN CASCALLAR, LUCÍA     S-16        9:L 15:L 17:W 14:L 19:L   :W
21. GARCÍA PAZ, MARTÍN        S-16       10:L 16:L   :W 15:L 18:W 17:W
22. OTERO PÉREZ, JAVIER       S-16       11:L   :W 12:W  2:L 10:L 19:L
23. RIVERA COUCE, ADAY        S-16         :W  5:L  9:L 17:W 13:W  6:L

Clasificación Final Cadete

Foto

Posto Nome                      Club                  Ptos. M-Buch. Buch. Progr.

  1   GALLEGO MARTÍN, MIGUEL    VILA DE BOUZAS        5.5      13.0  20.0   20.5
 2-3  PORTELA GONZALEZ, ADRIAN  KARPOV                4.5      15.0  23.0   17.0
      VILA GONZÁLEZ, DANIEL     UNIVERSIDADE DE VIGO  4.5      13.5  20.0   14.5
 4-7  CASCALLAR TABOADA, DIEGO  FONTECARMOA           4        14.0  20.0   15.0
      ALONSO MACÍAS, VÍCTOR     KARPOV                4        13.5  20.5   15.0
      AGUIRRE ALVAREZ, MARINA   UNIVERSIDADE VIGO     4        12.5  18.5   13.0
      ALONSO CAAMAÑO, RUBÉN     UNIVERSIDADE VIGO     4        11.0  15.0   12.0
8-10  ROCA RIVERA, ALEJANDRO    NARÓN                 3.5      14.5  21.5   14.0
      MARTÍNEZ VECILLAS, JAVIER XADREZ OURENSE        3.5      13.5  22.0   14.5
      LÓPEZ GRAÑA, CARMEN       CIRCULO FERROLANO     3.5      13.5  19.0   13.5
11-16 RODRÍGUEZ VARELA, RUBÉN   NARÓN                 3        16.0  23.0   15.0
      RIVERA COUCE, ADAY        GRUPO BAZÁN           3        14.0  20.0   11.0
      RODRIGUEZ REBOREDO, SARA  CLUBE XADREZ ALBATROS 3        12.0  17.5   10.0
      ROMA BARGE, LUIS          XADREZ OURENSE        3        12.0  17.0   10.0
      GARCÍA PAZ, MARTÍN        FONTECARMOA           3         9.5  14.0    7.0
      BERRIDI SOLLA, FÉLIX      FONTECARMOA           3         8.5  13.0    6.0
17-18 MONTÁNS LÓPEZ, ADRIÁN     FONTECARMOA           2.5      13.0  19.0    9.0
      PAZ PÉREZ, SANTIAGO       NARÓN                 2.5      12.5  19.0    7.0
19-21 OTERO PÉREZ, JAVIER       FONTECARMOA           2        12.5  18.5    9.0
      BRUN CASCALLAR, LUCÍA     FONTECARMOA           2        11.0  15.5    5.0
      ABAL CORES, CHRISTIAN     FONTECARMOA           2         8.5  13.5    8.0
22-23 ANSEDE TABOADA, ADRIÁN    GRUPO BAZÁN           1        10.5  16.0    4.0
      ABEAL ADHAM, ADRIAN       CIRCULO FERROLANO     1        10.0  15.5    2.0

Organizan:

Logo
Ilustrisimo Concello de Vilanova de Arousa

Logo

 

TablaDeFlandes