Galicia/Galiza
Galicia

IV Torneo de Xadrez Activo Algalia

Santiago de Compostela - A Coruña

Obra Social CaixaNova: Praza de Cervantes, S/N. Santiago de Compostela

31 de xullo de 2010 | PDF. Triptico Bases Completas

TORNEO DO XXIII CIRCUITO GALEGO DE XADREZ

Informa: Club de Xadrez Algalia Web e Federación Galega de Xadrez Web

En castellanoEn galego

Final:

Clasificación Final:

Rank SNo.   Nombre EloN EloInt FED Club Pts Prog Prog-1 BUC BUC
1 6 IM Vitalijs Samolins 0 2408 LAT   33 32   30   27   23   18   12½   6½ 32 42½
2 3 IM Ilmars Starostits 2508 2486 LAT   31½ 30½  28½  25½  22   17½  12½   6½ 33 42
3 1 GM Marius Manolache 0 2528 ROU   6 30½ 29½  27½  24½  20½  16½  11½   6 33½ 43½
4 7 FM Angel Paredes Galan 2321 2364 ESP Algalia 6 28 27   25   22½  19   15   11    6 28 36½
5 4 IM Roberto Carlos Gomez Ledo 0 2445 CUB   6 27 26   24   21   18   15   11    6 28½ 38½
6 5 IM Diego Guerra Bastida 2409 2418 ESP Universidad de Vigo 6 26½ 25½  24   21½  19   15½  11    6 28½ 38½
7 11   Xoel Perez Mauricio 2251 2272 ESP Círculo Ferrolano 6 25½ 25   23½  22   19½  16   11½   6 26 35½
8 9 FM Dan Cruz Alvarez De Ron 2276 2313 ESP Algalia 28½ 27½  25½  23   20   16   11    5½ 32 42½
9 2 IM Camilo Gomez Garrido 0 2499 CUB   28 27   25   22   18½  14½  10½   5½ 31½ 42
10 8 FM Fernando Sanchez Aller 2287 2323 ESP Xadrez Ourense 27½ 26½  24½  22½  19½  15½  10½   5½ 29 38½
11 10 FM Diego Espiñeira Gonzalez 2280 2305 ESP Padrón 26 25   23   21   18   14½  10    5½ 27½ 36½
12 13 FM Manuel Perez Fungueiro 2233 2260 ESP Karpov 24½ 23½  21½  19½  17   13½  10    5½ 26½ 36
13 12   Julio Gonzalez Diaz 2249 2262 ESP Circulo de las Artes 5 24 24   23   21   18   14   10    5 28½ 38
14 19   Luis A. Estevez Rodriguez 2056 2081 ESP Universidad de Vigo 5 24 23   22   20   17   14   10    5 28 37
15 41   David Farto Orozco 1814 1827 ESP Karpov 5 20 20   19   18   16   13    9    5 23½ 30
16 24   Andres Ventas Perez 2086 2025 ESP Algalia 5 20 19   18   17   15   12    9    5 23½ 32
17 29   Heladio Outeiro Padin 1896 1941 ESP Breogan 5 20 19   18   17   15   12    9    5 21½ 28
18 32   Jesus Angel De La Torre Alfonso 1873 1916 ESP Bueu 5 18½ 18½  18½  17½  15½  12½   9    5 22 30½
19 38   Francisco Bañobre Gonzalez 1864 1879 ESP Algalia 5 18 18   17   16   14   12    9    5 22 30
20 14   Antonio Villar Nieves 2191 2209 ESP Algalia 23½ 22½  20½  18½  16   12½   9    4½ 28 37
21 16   Eduardo Garcia Brion 2161 2195 ESP Mercantil Ribeira 23 22   20   17½  15   12½   9    4½ 29½ 37
22 26   Jorge Saborido Bua 1950 1986 ESP Fontecarmoa 21½ 20½  19   16½  14   11½   8    4½ 28½ 36½
23 21   Armando De Sousa Da Silva 2065 2075 POR Liceo Academia Postal 19½ 18½  17½  16½  14½  11½   8    4½ 25½ 34½
24 30   Fernando Lago Fernandez 1925 1932 ESP Marquiño 19½ 18½  17½  15½  13   10½   8    4½ 23½ 31½
25 36   Joaquin Antonio Bello Filgueira 1874 1884 ESP Liceo Academia Postal 18½ 18½  17½  15½  13   10½   8    4½ 23½ 31½
26 20   Gregori Nedobora 2046 2079 ESP Gallaecia 17 16½  16   14½  13   10½   8    4½ 23 32
27 15   Tomas Corona Garcia 2191 2204 ESP Algalia 4 23 22   20   18   15   12    8    4 28 36
28 22   Angel Carril Gonzalez 2019 2047 ESP Algalia 4 22 21   20   18   15   12    8    4 27 36
29 23   Manuel Alvarez Fernandez 2030 2031 ESP Peña Recreativa Ajedrecista 4 21 20½  19½  17½  14½  11½   8    4 25½ 34
30 17   Alberto Teijeiro Barros 2143 2134 ESP Universidad de Vigo 4 21 20   19   17   15   12    8    4 28 37
31 37   Lino Hermida Araujo 1850 1880 ESP Universidad de Vigo 4 18½ 18   17   15   13   10    7    4 24 30½
32 40   Antonio Fernandez Andrade 1806 1833 ESP Universidad de Vigo 4 17½ 17   16   15   13   11    8    4 21 28
33 44   Jose Manuel Prol Lusquiños 1726 1805 ESP E.X.P. 4 17 16   15   14   12   10    7    4 22½ 29
34 42   Javier Calvo Cobas 1732 1819 ESP Padrón 4 16 16   15   13   11    9    7    4 20½ 28
35 35   Luis Marcos Medarde Santiago 1831 1887 ESP USC 20 20   19   17   14   10½   7    3½ 26½ 33½
36 34   Jose Mederos Aguila 1849 1901 ESP Narón 18½ 18½  17½  15½  13½  10½   7    3½ 25 33
37 31   Antonio Susavila Muñiz 1889 1919 ESP Padrón 18 18   17   15   13   10    7    3½ 24 33
38 25   Jesus Rodriguez Perez 1963 1992 ESP Marquiño 17½ 16½  15½  14½  12½   9½   6½   3½ 26 34½
39 47   Pablo Tubio Agrasar 1343 1707 ESP Padrón 17 17   16   14   12   10    7    3½ 23 31
40 51   Denis Fernandez Mendez 1539 1560 ESP Algalia 14½ 13½  12½  11½  10½   8½   6    3½ 21½ 28½
41 43   Jose Sanchez Camino 1901 1813 ESP USC 13 12½  12   11½  11    9½   7    3½ 21½ 29
42 45   Jose Manuel Iglesias Iglesias 1811 1800 ESP Algalia 11 11   10½  10    8½   7    5½   3 20½ 27
43 52   Oscar Porto Fuentes 1436 1448 ESP Peleteiro 9 9    9    9    8½   7½   6    3½ 19½ 26
44 27   Oscar Saez Gabikagogeaskoa 1962 1961 ESP Conteneo Social 3 17 16   15   13   11    9    6    3 25 34
45 48   Jose Maria Dorado Reboredo 1676 1693 ESP Recatelo 3 16½ 16   15   13   11    9    6    3 25½ 34½
46 39   Benjamin Garcia Abreu 1796 1842 ESP Marín 3 13 13   12   11    9    7    5    3 20 27½
47 53   Guillermo Cenalmor Palanca 1796 0 ESP Círculo Xadrez Capablanca 3 12 12   11   10    9    7    5    3 20½ 26½
48 54   Juan José Fernandez Rilo 1723 0 ESP Círculo Xadrez Capablanca 3 11 11   11   11   10    8    6    3 19½ 25
49 46   Angel Otero Ramirez 1740 1784 ESP Marín 3 11 11   11   10    9    8    6    3 21 27
50 50   Rafael Bouzas Bello 1726 1633 ESP Karpov 3 11 11   11   10    9    7    5    3 18½ 25
51 57   Cesar Martinez Sernandez 1232 0 ESP Peleteiro 3 9½   9½   8½   7½   6½   5    3 18 24½
52 33   Tomas Lemos Vizcaya 1834 1915 ESP Bueu 10½ 10½  10½  10½   9½   7½   5    2½ 19 27½
53 62   Marco Porto Fuentes 0 0 ESP Peleteiro 7½   7½   7½   7    6½   5    2½ 19 26
54 63   Carlos Yebra-Pimentel Brea 0 0 ESP Peleteiro 2 11 10    9    8    7    5½   4    2 19½ 25
55 55   Jose Manuel Novoa Blanco 1541 0 ESP Universidad de Vigo 2 10½ 10    9    8    7    6    4    2 16 21
56 60   Marcos Lopez Louro 0 0 ESP Padrón 2 10 9    8    7    6    5    4    2 18 23½
57 58   Roberto Fernandez Picallo 0 0 ESP Algalia 2 9½   9½   8½   7½   6    4    2 19 26
58 56   Miguel Conde Rodriguez 1476 0 ESP Algalia 2 7½   7½   7    6    5    3½   2 14 20
59 61   Manuel Mendez Lopez 0 0 ESP Xaquedrum 7½   6½   5½   4½   3½   2½   1½ 17 23
60 18   Cesar Abella Vázquez 2109 2116 ESP Santa Mª Caranza 0 0 0    0    0    0    0    0    0 24 32
  28   Daniel Abelleira Gonzalez 1911 1959 ESP Bueu 0 0 0    0    0    0    0    0    0 24 32
  49   Jose Carlos Gestido Martinez 1577 1654 ESP Isolani 0 0 0    0    0    0    0    0    0 24 32
  59   Siro Garcia Torres 0 0 ESP Isolani 0 0 0    0    0    0    0    0    0 24 32

Rolda 1:

Me. SNo.    Nombre                          Pts  Res.   Pts    Nombre                          SNo. 
  1   31    Antonio Susavila Muñiz           0  0  -  1  0  GM Marius Manolache                   1 
  2    2 IM Camilo Gomez Garrido             0  1  -  0  0     Jesus Angel De La Torre Alfonso   32 
  3   33    Tomas Lemos Vizcaya              0  0  -  1  0  IM Ilmars Starostits                  3 
  4    4 IM Roberto Carlos Gomez Ledo        0  1  -  0  0     Jose Mederos Aguila               34 
  5   35    Luis Marcos Medarde Santiago     0  0  -  1  0  IM Diego Guerra Bastida               5 
  6    6 IM Vitalijs Samolins                0  1  -  0  0     Joaquin Antonio Bello Filgueira   36 
  7   38    Francisco Bañobre Gonzalez       0  0  -  1  0  FM Angel Paredes Galan                7 
  8    8 FM Fernando Sanchez Aller           0  1  -  0  0     Benjamin Garcia Abreu             39 
  9   41    David Farto Orozco               0  0  -  1  0  FM Dan Cruz Alvarez De Ron            9 
 10   10 FM Diego Espiñeira Gonzalez         0  1  -  0  0     Javier Calvo Cobas                42 
 11   43    Jose Sanchez Camino              0  ½  -  ½  0     Xoel Perez Mauricio               11 
 12   12    Julio Gonzalez Diaz              0  0  -  1  0     Jose Manuel Prol Lusquiños        44 
 13   45    Jose Manuel Iglesias Iglesias    ½  -  -  +  0  FM Manuel Perez Fungueiro            13 
 14   14    Antonio Villar Nieves            0  1  -  0  0     Angel Otero Ramirez               46 
 15   47    Pablo Tubio Agrasar              0  0  -  1  0     Tomas Corona Garcia               15 
 16   16    Eduardo Garcia Brion             0  +  -  -  0     Jose Carlos Gestido Martinez      49 
 17   50    Rafael Bouzas Bello              0  0  -  1  0     Alberto Teijeiro Barros           17 
 18   18    Cesar Abella Vázquez             0  -  -  +  0     Denis Fernandez Mendez            51 
 19   52    Oscar Porto Fuentes              0  0  -  1  0     Luis A. Estevez Rodriguez         19 
 20   21    Armando De Sousa Da Silva        0  1  -  0  0     Guillermo Cenalmor Palanca        53 
 21   54    Juan José Fernandez Rilo         0  0  -  1  0     Angel Carril Gonzalez             22 
 22   24    Andres Ventas Perez              0  1  -  0  0     Miguel Conde Rodriguez            56 
 23   57    Cesar Martinez Sernandez         0  0  -  1  0     Jesus Rodriguez Perez             25 
 24   26    Jorge Saborido Bua               0  1  -  0  0     Roberto Fernandez Picallo         58 
 25   59    Siro Garcia Torres               0  -  -  +  0     Oscar Saez Gabikagogeaskoa        27 
 26   28    Daniel Abelleira Gonzalez        0  -  -  +  0     Marcos Lopez Louro                60 
 27   61    Manuel Mendez Lopez              0  0  -  1  0     Heladio Outeiro Padin             29 
 28   30    Fernando Lago Fernandez          0  1  -  0  0     Marco Porto Fuentes               62 
      63    Carlos Yebra-Pimentel Brea       0  1  -  -        Descanso                             
 29   20    Gregori Nedobora                 0  ½  -  -  0     -                                    
 30   23    Manuel Alvarez Fernandez         0  ½  -  -  0     -                                    
 31   37    Lino Hermida Araujo              0  ½  -  -  0     -                                    
 32   40    Antonio Fernandez Andrade        0  ½  -  -  0     -                                    
 33   48    Jose Maria Dorado Reboredo       0  ½  -  -  0     -                                    
 34   55    Jose Manuel Novoa Blanco         0  ½  -  -  0     -                                    

Rolda 2:

Me. SNo.    Nombre                          Pts  Res.   Pts    Nombre                          SNo. 
  1    1 GM Marius Manolache                 1  1  -  0  1     Armando De Sousa Da Silva         21 
  2   17    Alberto Teijeiro Barros          1  0  -  1  1  IM Camilo Gomez Garrido               2 
  3    3 IM Ilmars Starostits                1  1  -  0  1     Andres Ventas Perez               24 
  4   19    Luis A. Estevez Rodriguez        1  0  -  1  1  IM Roberto Carlos Gomez Ledo          4 
  5    5 IM Diego Guerra Bastida             1  ½  -  ½  1     Jorge Saborido Bua                26 
  6   22    Angel Carril Gonzalez            1  0  -  1  1  IM Vitalijs Samolins                  6 
  7    7 FM Angel Paredes Galan              1  1  -  0  1     Oscar Saez Gabikagogeaskoa        27 
  8   25    Jesus Rodriguez Perez            1  0  -  1  1  FM Fernando Sanchez Aller             8 
  9    9 FM Dan Cruz Alvarez De Ron          1  1  -  0  1     Fernando Lago Fernandez           30 
 10   29    Heladio Outeiro Padin            1  0  -  1  1  FM Diego Espiñeira Gonzalez          10 
 11   51    Denis Fernandez Mendez           1  0  -  1  1  FM Manuel Perez Fungueiro            13 
 12   44    Jose Manuel Prol Lusquiños       1  0  -  1  1     Antonio Villar Nieves             14 
 13   15    Tomas Corona Garcia              1  1  -  0  1     Marcos Lopez Louro                60 
 14   63    Carlos Yebra-Pimentel Brea       1  0  -  1  1     Eduardo Garcia Brion              16 
 15   11    Xoel Perez Mauricio              ½  1  -  0  ½     Gregori Nedobora                  20 
 16   12    Julio Gonzalez Diaz              0  1  -  0  ½     Jose Sanchez Camino               43 
 17   46    Angel Otero Ramirez              0  0  -  1  0     Antonio Susavila Muñiz            31 
 18   32    Jesus Angel De La Torre Alfonso  0  0  -  1  0     Pablo Tubio Agrasar               47 
 19   53    Guillermo Cenalmor Palanca       0  1  -  0  0     Tomas Lemos Vizcaya               33 
 20   34    Jose Mederos Aguila              0  1  -  0  0     Rafael Bouzas Bello               50 
 21   56    Miguel Conde Rodriguez           0  0  -  1  0     Luis Marcos Medarde Santiago      35 
 22   36    Joaquin Antonio Bello Filgueira  0  1  -  0  0     Oscar Porto Fuentes               52 
 23   58    Roberto Fernandez Picallo        0  0  -  1  0     Francisco Bañobre Gonzalez        38 
 24   39    Benjamin Garcia Abreu            0  1  -  0  0     Juan José Fernandez Rilo          54 
 25   62    Marco Porto Fuentes              0  0  -  1  0     David Farto Orozco                41 
 26   42    Javier Calvo Cobas               0  1  -  0  0     Cesar Martinez Sernandez          57 
      61    Manuel Mendez Lopez              0  1  -  -        Descanso                             
 27   18    Cesar Abella Vázquez             0  0  -  -  0     -                                    
 28   23    Manuel Alvarez Fernandez         ½  ½  -  -  0     -                                    
 29   28    Daniel Abelleira Gonzalez        0  0  -  -  0     -                                    
 30   37    Lino Hermida Araujo              ½  ½  -  -  0     -                                    
 31   40    Antonio Fernandez Andrade        ½  ½  -  -  0     -                                    
 32   45    Jose Manuel Iglesias Iglesias    ½  ½  -  -  0     -                                    
 33   48    Jose Maria Dorado Reboredo       ½  ½  -  -  0     -                                    
 34   49    Jose Carlos Gestido Martinez     0  0  -  -  0     -                                    
 35   55    Jose Manuel Novoa Blanco         ½  ½  -  -  0     -                                    
 36   59    Siro Garcia Torres               0  0  -  -  0     -                                    

Rolda 3:

Me. SNo.    Nombre                          Pts  Res.   Pts    Nombre                          SNo. 
  1    8 FM Fernando Sanchez Aller           2  0  -  1  2  GM Marius Manolache                   1 
  2    2 IM Camilo Gomez Garrido             2  1  -  0  2  FM Diego Espiñeira Gonzalez          10 
  3   13 FM Manuel Perez Fungueiro           2  0  -  1  2  IM Ilmars Starostits                  3 
  4    4 IM Roberto Carlos Gomez Ledo        2  1  -  0  2     Antonio Villar Nieves             14 
  5    6 IM Vitalijs Samolins                2  1  -  0  2     Tomas Corona Garcia               15 
  6   16    Eduardo Garcia Brion             2  ½  -  ½  2  FM Angel Paredes Galan                7 
  7   26    Jorge Saborido Bua              1½  1  -  0 1½     Xoel Perez Mauricio               11 
  8   21    Armando De Sousa Da Silva        1  0  -  1 1½  IM Diego Guerra Bastida               5 
  9   38    Francisco Bañobre Gonzalez       1  0  -  1  1     Julio Gonzalez Diaz               12 
 10   40    Antonio Fernandez Andrade        1  0  -  1  1     Alberto Teijeiro Barros           17 
 11   41    David Farto Orozco               1  0  -  1  1     Luis A. Estevez Rodriguez         19 
 12   45    Jose Manuel Iglesias Iglesias    1  0  -  1  1     Angel Carril Gonzalez             22 
 13   23    Manuel Alvarez Fernandez         1  1  -  0  1     Benjamin Garcia Abreu             39 
 14   24    Andres Ventas Perez              1  0  -  1  1     Javier Calvo Cobas                42 
 15   47    Pablo Tubio Agrasar              1  1  -  0  1     Jesus Rodriguez Perez             25 
 16   27    Oscar Saez Gabikagogeaskoa       1  1  -  0  1     Jose Manuel Prol Lusquiños        44 
 17   48    Jose Maria Dorado Reboredo       1  1  -  0  1     Heladio Outeiro Padin             29 
 18   30    Fernando Lago Fernandez          1  1  -  0  1     Denis Fernandez Mendez            51 
 19   31    Antonio Susavila Muñiz           1  1  -  0  1     Guillermo Cenalmor Palanca        53 
 20   55    Jose Manuel Novoa Blanco         1  0  -  1  1     Jose Mederos Aguila               34 
 21   35    Luis Marcos Medarde Santiago     1  1  -  0  1     Manuel Mendez Lopez               61 
 22   60    Marcos Lopez Louro               1  0  -  1  1     Joaquin Antonio Bello Filgueira   36 
 23   37    Lino Hermida Araujo              1  1  -  0  1     Carlos Yebra-Pimentel Brea        63 
 24   20    Gregori Nedobora                 ½  1  -  0  ½     Jose Sanchez Camino               43 
 25   52    Oscar Porto Fuentes              0  0  -  1  0     Jesus Angel De La Torre Alfonso   32 
 26   33    Tomas Lemos Vizcaya              0  0  -  1  0     Roberto Fernandez Picallo         58 
 27   54    Juan José Fernandez Rilo         0  0  -  1  0     Angel Otero Ramirez               46 
 28   50    Rafael Bouzas Bello              0  1  -  0  0     Marco Porto Fuentes               62 
      57    Cesar Martinez Sernandez         0  1  -  -        Descanso                             
 29    9 FM Dan Cruz Alvarez De Ron          2  ½  -  -  0     -                                    
 30   18    Cesar Abella Vázquez             0  0  -  -  0     -                                    
 31   28    Daniel Abelleira Gonzalez        0  0  -  -  0     -                                    
 32   49    Jose Carlos Gestido Martinez     0  0  -  -  0     -                                    
 33   56    Miguel Conde Rodriguez           0  ½  -  -  0     -                                    
 34   59    Siro Garcia Torres               0  0  -  -  0     -                                    

Rolda 4:

Me. SNo.    Nombre                          Pts  Res.   Pts    Nombre                          SNo. 
  1    1 GM Marius Manolache                 3  1  -  0  3  IM Roberto Carlos Gomez Ledo          4 
  2    3 IM Ilmars Starostits                3  ½  -  ½  3  IM Camilo Gomez Garrido               2 
  3    5 IM Diego Guerra Bastida            2½  0  -  1  3  IM Vitalijs Samolins                  6 
  4    7 FM Angel Paredes Galan             2½  1  -  0 2½     Jorge Saborido Bua                26 
  5   16    Eduardo Garcia Brion            2½  0  -  1  2  FM Fernando Sanchez Aller             8 
  6   10 FM Diego Espiñeira Gonzalez         2  1  -  0  2     Oscar Saez Gabikagogeaskoa        27 
  7   34    Jose Mederos Aguila              2  0  -  1  2     Julio Gonzalez Diaz               12 
  8   36    Joaquin Antonio Bello Filgueira  2  ½  -  ½  2  FM Manuel Perez Fungueiro            13 
  9   14    Antonio Villar Nieves            2  ½  -  ½  2     Fernando Lago Fernandez           30 
 10   15    Tomas Corona Garcia              2  1  -  0  2     Antonio Susavila Muñiz            31 
 11   17    Alberto Teijeiro Barros          2  0  -  1  2     Luis Marcos Medarde Santiago      35 
 12   19    Luis A. Estevez Rodriguez        2  1  -  0  2     Lino Hermida Araujo               37 
 13   22    Angel Carril Gonzalez            2  1  -  0  2     Pablo Tubio Agrasar               47 
 14   42    Javier Calvo Cobas               2  0  -  1  2     Manuel Alvarez Fernandez          23 
 15   11    Xoel Perez Mauricio             1½  1  -  0  2     Jose Maria Dorado Reboredo        48 
 16   25    Jesus Rodriguez Perez            1  1  -  0 1½     Gregori Nedobora                  20 
 17   46    Angel Otero Ramirez              1  0  -  1  1     Armando De Sousa Da Silva         21 
 18   51    Denis Fernandez Mendez           1  0  -  1  1     Andres Ventas Perez               24 
 19   29    Heladio Outeiro Padin            1  1  -  0  1     Rafael Bouzas Bello               50 
 20   32    Jesus Angel De La Torre Alfonso  1  1  -  0  1     Guillermo Cenalmor Palanca        53 
 21   57    Cesar Martinez Sernandez         1  0  -  1  1     Francisco Bañobre Gonzalez        38 
 22   39    Benjamin Garcia Abreu            1  1  -  0  1     Jose Manuel Novoa Blanco          55 
 23   58    Roberto Fernandez Picallo        1  0  -  1  1     Antonio Fernandez Andrade         40 
 24   61    Manuel Mendez Lopez              1  0  -  1  1     David Farto Orozco                41 
 25   44    Jose Manuel Prol Lusquiños       1  1  -  0  1     Marcos Lopez Louro                60 
 26   63    Carlos Yebra-Pimentel Brea       1  0  -  1  1     Jose Manuel Iglesias Iglesias     45 
 27   43    Jose Sanchez Camino              ½  0  -  1  0     Tomas Lemos Vizcaya               33 
 28   62    Marco Porto Fuentes              0  ½  -  ½  0     Oscar Porto Fuentes               52 
      54    Juan José Fernandez Rilo         0  1  -  -        Descanso                             
 29    9 FM Dan Cruz Alvarez De Ron         2½  ½  -  -  0     -                                    
 30   18    Cesar Abella Vázquez             0  0  -  -  0     -                                    
 31   28    Daniel Abelleira Gonzalez        0  0  -  -  0     -                                    
 32   49    Jose Carlos Gestido Martinez     0  0  -  -  0     -                                    
 33   56    Miguel Conde Rodriguez           ½  ½  -  -  0     -                                    
 34   59    Siro Garcia Torres               0  0  -  -  0     -                                    

Rolda 5:

Me. SNo.    Nombre                          Pts  Res.   Pts    Nombre                          SNo. 
  1    6 IM Vitalijs Samolins                4  1  -  0  4  GM Marius Manolache                   1 
  2    2 IM Camilo Gomez Garrido            3½  ½  -  ½ 3½  FM Angel Paredes Galan                7 
  3    4 IM Roberto Carlos Gomez Ledo        3  0  -  1 3½  IM Ilmars Starostits                  3 
  4    8 FM Fernando Sanchez Aller           3  1  -  0  3     Tomas Corona Garcia               15 
  5   23    Manuel Alvarez Fernandez         3  0  -  1  3  FM Dan Cruz Alvarez De Ron            9 
  6   35    Luis Marcos Medarde Santiago     3  ½  -  ½  3  FM Diego Espiñeira Gonzalez          10 
  7   12    Julio Gonzalez Diaz              3  1  -  0  3     Luis A. Estevez Rodriguez         19 
  8   13 FM Manuel Perez Fungueiro          2½  1  -  0  3     Angel Carril Gonzalez             22 
  9    5 IM Diego Guerra Bastida            2½  1  -  0 2½     Eduardo Garcia Brion              16 
 10   30    Fernando Lago Fernandez         2½  0  -  1 2½     Xoel Perez Mauricio               11 
 11   26    Jorge Saborido Bua              2½  0  -  1 2½     Antonio Villar Nieves             14 
 12   24    Andres Ventas Perez              2  1  -  0 2½     Joaquin Antonio Bello Filgueira   36 
 13   38    Francisco Bañobre Gonzalez       2  0  -  1  2     Alberto Teijeiro Barros           17 
 14   21    Armando De Sousa Da Silva        2  1  -  0  2     Benjamin Garcia Abreu             39 
 15   40    Antonio Fernandez Andrade        2  0  -  1  2     Jesus Rodriguez Perez             25 
 16   27    Oscar Saez Gabikagogeaskoa       2  0  -  1  2     David Farto Orozco                41 
 17   45    Jose Manuel Iglesias Iglesias    2  0  -  1  2     Heladio Outeiro Padin             29 
 18   31    Antonio Susavila Muñiz           2  1  -  0  2     Javier Calvo Cobas                42 
 19   48    Jose Maria Dorado Reboredo       2  0  -  1  2     Jesus Angel De La Torre Alfonso   32 
 20   47    Pablo Tubio Agrasar              2  0  -  1  2     Jose Mederos Aguila               34 
 21   37    Lino Hermida Araujo              2  1  -  0  2     Jose Manuel Prol Lusquiños        44 
 22   20    Gregori Nedobora                1½  1  -  0  1     Angel Otero Ramirez               46 
 23   33    Tomas Lemos Vizcaya              1  1  -  0  1     Miguel Conde Rodriguez            56 
 24   50    Rafael Bouzas Bello              1  1  -  0  1     Cesar Martinez Sernandez          57 
 25   55    Jose Manuel Novoa Blanco         1  0  -  1  1     Denis Fernandez Mendez            51 
 26   53    Guillermo Cenalmor Palanca       1  1  -  0  1     Manuel Mendez Lopez               61 
 27   60    Marcos Lopez Louro               1  0  -  1  1     Juan José Fernandez Rilo          54 
 28   52    Oscar Porto Fuentes              ½  ½  -  ½  1     Carlos Yebra-Pimentel Brea        63 
 29   43    Jose Sanchez Camino              ½  1  -  0  ½     Marco Porto Fuentes               62 
 30   18    Cesar Abella Vázquez             0  0  -  -  0     -                                    
 31   28    Daniel Abelleira Gonzalez        0  0  -  -  0     -                                    
 32   49    Jose Carlos Gestido Martinez     0  0  -  -  0     -                                    
 33   58    Roberto Fernandez Picallo        1  ½  -  -  0     -                                    
 34   59    Siro Garcia Torres               0  0  -  -  0     -                                    

Rolda 6:

Me. SNo.    Nombre                          Pts  Res.   Pts    Nombre                          SNo. 
  1    3 IM Ilmars Starostits               4½  ½  -  ½  5  IM Vitalijs Samolins                  6 
  2    1 GM Marius Manolache                 4  1  -  0  4     Julio Gonzalez Diaz               12 
  3    9 FM Dan Cruz Alvarez De Ron          4  1  -  0  4  IM Camilo Gomez Garrido               2 
  4    7 FM Angel Paredes Galan              4  0  -  1  4  FM Fernando Sanchez Aller             8 
  5   14    Antonio Villar Nieves           3½  0  -  1 3½  IM Diego Guerra Bastida               5 
  6   10 FM Diego Espiñeira Gonzalez        3½  1  -  0 3½  FM Manuel Perez Fungueiro            13 
  7   11    Xoel Perez Mauricio             3½  1  -  0 3½     Luis Marcos Medarde Santiago      35 
  8   25    Jesus Rodriguez Perez            3  0  -  1  3  IM Roberto Carlos Gomez Ledo          4 
  9   15    Tomas Corona Garcia              3  1  -  0  3     Andres Ventas Perez               24 
 10   17    Alberto Teijeiro Barros          3  1  -  0  3     Heladio Outeiro Padin             29 
 11   19    Luis A. Estevez Rodriguez        3  1  -  0  3     Antonio Susavila Muñiz            31 
 12   32    Jesus Angel De La Torre Alfonso  3  ½  -  ½  3     Armando De Sousa Da Silva         21 
 13   22    Angel Carril Gonzalez            3  1  -  0  3     Lino Hermida Araujo               37 
 14   34    Jose Mederos Aguila              3  ½  -  ½  3     Manuel Alvarez Fernandez          23 
 15   41    David Farto Orozco               3  1  -  0 2½     Gregori Nedobora                  20 
 16   16    Eduardo Garcia Brion            2½  1  -  0 2½     Fernando Lago Fernandez           30 
 17   36    Joaquin Antonio Bello Filgueira 2½  0  -  1 2½     Jorge Saborido Bua                26 
 18   27    Oscar Saez Gabikagogeaskoa       2  1  -  0  2     Jose Manuel Iglesias Iglesias     45 
 19   51    Denis Fernandez Mendez           2  ½  -  ½  2     Tomas Lemos Vizcaya               33 
 20   53    Guillermo Cenalmor Palanca       2  0  -  1  2     Francisco Bañobre Gonzalez        38 
 21   39    Benjamin Garcia Abreu            2  0  -  1  2     Pablo Tubio Agrasar               47 
 22   54    Juan José Fernandez Rilo         2  0  -  1  2     Antonio Fernandez Andrade         40 
 23   42    Javier Calvo Cobas               2  0  -  1  2     Jose Maria Dorado Reboredo        48 
 24   44    Jose Manuel Prol Lusquiños       2  1  -  0  2     Rafael Bouzas Bello               50 
 25   63    Carlos Yebra-Pimentel Brea      1½  0  -  1 1½     Jose Sanchez Camino               43 
 26   56    Miguel Conde Rodriguez           1  ½  -  ½ 1½     Roberto Fernandez Picallo         58 
 27   46    Angel Otero Ramirez              1  1  -  0  1     Marcos Lopez Louro                60 
 28   57    Cesar Martinez Sernandez         1  ½  -  ½  1     Oscar Porto Fuentes               52 
 29   61    Manuel Mendez Lopez              1  0  -  1  1     Jose Manuel Novoa Blanco          55 
      62    Marco Porto Fuentes              ½  1  -  -        Descanso                             
 30   18    Cesar Abella Vázquez             0  0  -  -  0     -                                    
 31   28    Daniel Abelleira Gonzalez        0  0  -  -  0     -                                    
 32   49    Jose Carlos Gestido Martinez     0  0  -  -  0     -                                    
 33   59    Siro Garcia Torres               0  0  -  -  0     -                                    

Rolda 7:

Me. SNo.    Nombre                          Pts  Res.   Pts    Nombre                          SNo. 
  1    6 IM Vitalijs Samolins               5½  ½  -  ½  5  FM Dan Cruz Alvarez De Ron            9 
  2    8 FM Fernando Sanchez Aller           5  0  -  1  5  IM Ilmars Starostits                  3 
  3    5 IM Diego Guerra Bastida            4½  ½  -  ½  5  GM Marius Manolache                   1 
  4   10 FM Diego Espiñeira Gonzalez        4½  0  -  1 4½     Xoel Perez Mauricio               11 
  5    2 IM Camilo Gomez Garrido             4  1  -  0  4     Tomas Corona Garcia               15 
  6    4 IM Roberto Carlos Gomez Ledo        4  1  -  0  4     Alberto Teijeiro Barros           17 
  7   22    Angel Carril Gonzalez            4  0  -  1  4  FM Angel Paredes Galan                7 
  8   12    Julio Gonzalez Diaz              4  1  -  0  4     David Farto Orozco                41 
  9   21    Armando De Sousa Da Silva       3½  0  -  1  4     Luis A. Estevez Rodriguez         19 
 10   13 FM Manuel Perez Fungueiro          3½  1  -  0 3½     Jose Mederos Aguila               34 
 11   35    Luis Marcos Medarde Santiago    3½  0  -  1 3½     Antonio Villar Nieves             14 
 12   26    Jorge Saborido Bua              3½  0  -  1 3½     Eduardo Garcia Brion              16 
 13   23    Manuel Alvarez Fernandez        3½  ½  -  ½ 3½     Jesus Angel De La Torre Alfonso   32 
 14   24    Andres Ventas Perez              3  1  -  0  3     Lino Hermida Araujo               37 
 15   38    Francisco Bañobre Gonzalez       3  1  -  0  3     Jesus Rodriguez Perez             25 
 16   40    Antonio Fernandez Andrade        3  1  -  0  3     Oscar Saez Gabikagogeaskoa        27 
 17   29    Heladio Outeiro Padin            3  1  -  0  3     Jose Manuel Prol Lusquiños        44 
 18   31    Antonio Susavila Muñiz           3  ½  -  ½  3     Pablo Tubio Agrasar               47 
 19   48    Jose Maria Dorado Reboredo       3  0  -  1 2½     Fernando Lago Fernandez           30 
 20   20    Gregori Nedobora                2½  1  -  0 2½     Denis Fernandez Mendez            51 
 21   33    Tomas Lemos Vizcaya             2½  0  -  1 2½     Joaquin Antonio Bello Filgueira   36 
 22   43    Jose Sanchez Camino             2½  1  -  0  2     Benjamin Garcia Abreu             39 
 23   55    Jose Manuel Novoa Blanco         2  0  -  1  2     Javier Calvo Cobas                42 
 24   45    Jose Manuel Iglesias Iglesias    2  1  -  0  2     Guillermo Cenalmor Palanca        53 
 25   58    Roberto Fernandez Picallo        2  0  -  1  2     Angel Otero Ramirez               46 
 26   50    Rafael Bouzas Bello              2  0  -  1  2     Juan José Fernandez Rilo          54 
 27   62    Marco Porto Fuentes             1½  1  -  0 1½     Miguel Conde Rodriguez            56 
 28   63    Carlos Yebra-Pimentel Brea      1½  ½  -  ½ 1½     Cesar Martinez Sernandez          57 
 29   60    Marcos Lopez Louro               1  1  -  0  1     Manuel Mendez Lopez               61 
      52    Oscar Porto Fuentes             1½  1  -  -        Descanso                             
 30   18    Cesar Abella Vázquez             0  0  -  -  0     -                                    
 31   28    Daniel Abelleira Gonzalez        0  0  -  -  0     -                                    
 32   49    Jose Carlos Gestido Martinez     0  0  -  -  0     -                                    
 33   59    Siro Garcia Torres               0  0  -  -  0     -                                    

Rolda 8:

Me. SNo.    Nombre                          Pts  Res.   Pts    Nombre                          SNo. 
  1    3 IM Ilmars Starostits                6  ½  -  ½ 5½  GM Marius Manolache                   1 
  2   11    Xoel Perez Mauricio             5½  ½  -  ½  6  IM Vitalijs Samolins                  6 
  3    9 FM Dan Cruz Alvarez De Ron         5½  0  -  1  5  IM Roberto Carlos Gomez Ledo          4 
  4    8 FM Fernando Sanchez Aller           5  ½  -  ½  5  IM Camilo Gomez Garrido               2 
  5   19    Luis A. Estevez Rodriguez        5  0  -  1  5  IM Diego Guerra Bastida               5 
  6    7 FM Angel Paredes Galan              5  1  -  0  5     Julio Gonzalez Diaz               12 
  7   14    Antonio Villar Nieves           4½  0  -  1 4½  FM Diego Espiñeira Gonzalez          10 
  8   16    Eduardo Garcia Brion            4½  0  -  1 4½  FM Manuel Perez Fungueiro            13 
  9   15    Tomas Corona Garcia              4  0  -  1  4     Francisco Bañobre Gonzalez        38 
 10   17    Alberto Teijeiro Barros          4  0  -  1  4     Andres Ventas Perez               24 
 11   32    Jesus Angel De La Torre Alfonso  4  1  -  0  4     Angel Carril Gonzalez             22 
 12   41    David Farto Orozco               4  1  -  0  4     Manuel Alvarez Fernandez          23 
 13   29    Heladio Outeiro Padin            4  1  -  0  4     Antonio Fernandez Andrade         40 
 14   34    Jose Mederos Aguila             3½  0  -  1 3½     Gregori Nedobora                  20 
 15   35    Luis Marcos Medarde Santiago    3½  0  -  1 3½     Armando De Sousa Da Silva         21 
 16   47    Pablo Tubio Agrasar             3½  0  -  1 3½     Jorge Saborido Bua                26 
 17   30    Fernando Lago Fernandez         3½  1  -  0 3½     Jose Sanchez Camino               43 
 18   36    Joaquin Antonio Bello Filgueira 3½  1  -  0 3½     Antonio Susavila Muñiz            31 
 19   25    Jesus Rodriguez Perez            3  ½  -  ½  3     Jose Manuel Iglesias Iglesias     45 
 20   37    Lino Hermida Araujo              3  1  -  0  3     Angel Otero Ramirez               46 
 21   42    Javier Calvo Cobas               3  1  -  0  3     Juan José Fernandez Rilo          54 
 22   44    Jose Manuel Prol Lusquiños       3  1  -  0  3     Jose Maria Dorado Reboredo        48 
 23   52    Oscar Porto Fuentes             2½  1  -  0 2½     Tomas Lemos Vizcaya               33 
 24   51    Denis Fernandez Mendez          2½  1  -  0 2½     Marco Porto Fuentes               62 
 25   39    Benjamin Garcia Abreu            2  1  -  0  2     Roberto Fernandez Picallo         58 
 26   60    Marcos Lopez Louro               2  0  -  1  2     Rafael Bouzas Bello               50 
 27   53    Guillermo Cenalmor Palanca       2  1  -  0  2     Carlos Yebra-Pimentel Brea        63 
 28   57    Cesar Martinez Sernandez         2  1  -  0  2     Jose Manuel Novoa Blanco          55 
 29   56    Miguel Conde Rodriguez          1½  ½  -  ½  1     Manuel Mendez Lopez               61 
 30   18    Cesar Abella Vázquez             0  0  -  -  0     -                                    
 31   27    Oscar Saez Gabikagogeaskoa       3  0  -  -  0     -                                    
 32   28    Daniel Abelleira Gonzalez        0  0  -  -  0     -                                    
 33   49    Jose Carlos Gestido Martinez     0  0  -  -  0     -                                    
 34   59    Siro Garcia Torres               0  0  -  -  0     -                                    

Bases:

Cartaz

1º. O torneo disputarase a 8 roldas a Ritmo de 15 Minutos, máis 5 segundos de Incremento por Xogada, a Finish.

2º. O Torneo comezará ás 10.30 horas da mañá e rematará coa entrega de premios sobre as 21.30 horas.

3º. O Emparellamento realizarase por Sistema informático contra o que non haberá reclamacións.

4º. O Pago da Inscrición é imprescindible e obrigatorio para todos os Xogadores agás para Grandes Mestres e para aqueles aos que a Organización invite como agradecemento pola súa contribución á realización deste evento e/ou á promoción do Xadrez en Santiago de Compostela.

5º. Haberá 2 BYEs á disposición dos Xogadores que en ningún caso se poderán empregar despois da Quinta Rolda.

6º. O Sistema de Desemapte e a súa Orde de aplicación sortearase despois da última Rolda entre os seguintes:

- Bucholz Total
- Bucholz Mediano
- Progresivo

7º. Os Premios non serán acumulables e sempre se optará polo de Maior Contía.

8º. Todo o NON especificado nestas Bases rexirase polas Normas e Regulamento da Federación Internacional de Xadrez (FIDE).

9º. A Participación neste Torneo supón a aceptación das súas Bases.

Local de xogo:

Obra Social CaixaNova: Praza de Cervantes, S/N (Santiago de Compostela)

Inscricións:

Nos teléfonos: 981 938 263 ou 610 603 687 (Carlos Pena)

Correo Electrónico: xadrez.algalia@gmail.com

Inscrición vía Ingreso Bancario ata 30/07/2010 12,00 €

Inscrición no Local de Xogo o 31/07/2010 15,00 €


Organiza:

Club de Xadrez Algalia

www.xadrezalgalia.net

 

TablaDeFlandes