Galicia/Galiza
Galicia

XXIV Aberto Xadrez Albariño

Cambados - Pontevedra

I.E.S. “Ramón Cabanillas”. Rúa Rosalía de Castro. Cambados

1 ao 9 de agosto de 2008

TORNEO DO XXI CIRCUITO GALEGO DE XADREZ

PGN (211) | Visor | Web Oficial | Fotos

Informan: AI Lukas Iruretagoiena (Árbitro Principal)
Alex Rodríguez | Manuel Pérez Fungueiro | Miguel Ángel Palacios

Clasificación Final:

Segunda norma de MI para o xove valor de 12 anos, o bulgaro Kiprian Berbatov, ao vencer ao vilagarciano Julio Torrado

Pos SNo.  
Nome
Elo FED Club Pts Prog
Prog-1
1 4   Filip Lucian 2461 ROU   7 37½
36½ 35 32½ 29 24½ 19½ 13½ 7
2 10 FM Ramiro Ovejero Juan Luis 2370 ESP Ara 7 35
34 32½ 30½ 27½ 23½ 19 13½ 7
3 16 FM Berbatov Kiprian 2250 BUL   36
35 33 30½ 27 22½ 17½ 12 6½
4 3 IM Starostits Ilmars 2497 LAT   34½
33½ 32 29½ 26 22½ 18 12½ 6½
5 6 GM Petkov Vladimir 2423 BUL   34
33 31½ 29½ 26½ 22½ 17½ 12½ 6½
6 5 GM Dimitrov Vladimir 2450 BUL Can 31
31 30 28 25 21½ 17½ 12½ 6½
7 9 IM Garcia Castro Pablo 2390 ESP Gal 31
30 28½ 26½ 23½ 20 16½ 12 6½
8 14 IM Rodriguez Lopez Rafael 2312 ESP Gal 6 34
33 31 28½ 25 20½ 16 11 6
9 7 IM Ivanov Jordan 2421 BUL Can 6 32
31 29 26½ 24 20½ 16½ 11½ 6
10 2 IM Rusev Krasimir 2508 BUL   6 31
30 28½ 26½ 23½ 20½ 16½ 11½ 6
11 8 IM Ortiz Suarez Isam 2392 CUB   6 30½
29½ 28 26½ 24 20½ 16 11½ 6
12 13 FM Permuy Lorenzo Carlos Javier 2335 ESP Gal 6 29½
28½ 26½ 24 21½ 18½ 15 11 6
13 21   Stanoev Atanas 2198 BUL   6 28½
27½ 26 24½ 22 19 15 11 6
14 19   Corona Garcia Tomas 2210 ESP Gal 30½
29½ 27½ 25 22½ 19 14½ 10 5½
15 18   Fernandez De Pablo Miguel A 2232 ESP Ctl 29½
28½ 26½ 24½ 21½ 18 14½ 10 5½
16 17   Torrado Quintela Julio 2245 ESP Gal 29
28 26½ 25 22½ 19 15½ 11 5½
17 1 GM Manolache Marius 2521 ROU   29
28 26½ 24 20½ 17 13½ 10 5½
18 20   Trigo Urquijo Sergio 2200 ESP Eus 27
26 25 23 21 18 14½ 10 5½
19 28   Orlovska Madara 2021 LAT   5 30
29 27½ 25 22 19 15 10 5
20 15   Patino Romaris Juan Roberto 2272 ESP Gal 5 30
29 27 24 21 18 14 10 5
21 12 FM Milchev Nikolay 2356 BUL   5 29
28 26½ 24½ 21½ 18 14 10 5
22 26   De Dios Alija Rafael 2023 ESP Mad 5 26
25 24 22 20 17 14 10 5
23 27   Rodriguez Gonzalez Alex 2022 ESP Eus 5 25
24½ 23 21 19 16 12½ 9 5
24 22   Sanchez Quiroga Miguel Angel 2183 ESP Ctl 5 24
23 21½ 20 17½ 15 12 9 5
25 34   Minguela Munoz Bienvenido 1917 ESP Mad 5 23
23 22 20 18 16 13 9 5
26 41   Prado Garcia Alejandro 1885 ESP Gal 5 22½
22½ 21½ 19½ 17½ 15 12 9 5
27 24   Torres Dominguez David 2134 ESP Gal 25
24½ 23½ 22 19½ 17 13½ 9 4½
28 29   Gonzalez Trigal Jose Luis 1992 ESP Ctl 25
24 23 21 19 16½ 13 9 4½
29 37   Guijarro Arca Basilio 1915 ESP Gal 23
23 22½ 21 18½ 16 12½ 9 4½
30 23   Pena Torres Jose Carlos 2143 ESP Gal 22
21½ 20½ 19½ 17½ 14½ 11½ 8 4½
31 49   Outeiral Gonzalez Ricardo 1792 ESP Gal 21½
21½ 20½ 19 17½ 15 12½ 9 4½
32 40   Otero Chaves Carlos Miguel 1903 ESP Gal 21½
21 20½ 19 17½ 15 12½ 9 4½
33 33   Chesa Chavarria Aurelio 1919 ESP Ara 21
21 21 20 18 15 11½ 8 4½
34 43   Montero Garcia Fco Javier 1870 ESP Mad 21
20½ 19½ 18 16½ 15 12½ 9 4½
35 56   Maneiro Blanco Jose 1695 ESP Gal 18
18 17½ 16 14½ 12½ 10½ 8 4½
36 25   Elizondo Market Juan Marcos 2070 ESP Eus 15½
15½ 15½ 15½ 14½ 13 11 8 4½
37 32   Sanchez De Leon Menendez Rafae 1932 ESP Gal 4 23
22 21 20 18 15 12 8 4
38 53   Bazal Bouzas Xose Henrique 1757 ESP Gal 4 22½
22½ 22 20½ 18 15½ 12 8 4
39 45   Maria Lopez Jorge Luis 1846 ESP Gal 4 20½
20½ 20 19 17 15 12 8 4
40 39   Bouza-Brey Teijeiro Gonzalo 1904 ESP Gal 4 20½
20½ 20 18½ 17 14½ 11 7½ 4
41 30   Lago Fernandez Fernando 1965 ESP Gal 4 20½
20 19 17 15 12½ 10 7 4
42 54   Mougan Gonzalez Santiago 1730 ESP Gal 4 20½
20 19 17 15 12½ 10 7 4
43 44   Campelo Bermudez Javier 1870 ESP Gal 4 19
19 19 18 16 14 11 8 4
44 59   Palacios Gonzalez Miguel 1588 ESP Gal 4 18½
18 17 15½ 14 12½ 10 7½ 4
45 36   Outeiro Padin Heladio 1916 ESP Gal 4 18
18 17 16 14 12 10 7½ 4
46 51   Iglesias Iglesias Jose Manuel 1787 ESP Gal 4 14½
14½ 14½ 14 12½ 11 9 7 4
47 63   Pereiro Rodriguez Diego 1607 ESP Gal 4 13½
13½ 13 12½ 12 11½ 10 7½ 4
48 35   Salgado Gonzalez Julio 1916 ESP Gal 22
21½ 20½ 19 16½ 14 10½ 7 3½
49 38   Galard Agustin Tomas E 1905 ESP Ctl 20½
19½ 18½ 17 15 13 10 7 3½
50 46   Alonso Gonzalez Fernando 1836 ESP Gal 19
19 18½ 17 15½ 13 10½ 7 3½
51 48   Otero Ramirez Angel 1806 ESP Gal 17½
17 16 15 14 12 10 7 3½
52 57   Diz Suarez Carlos 1689 ESP Gal 17
17 16½ 16 14½ 12 9½ 7 3½
53 58   Bedoya Ramos Hector Mario 1683 ESP Gal 16½
16½ 16 15½ 14 12 10 7 3½
54 64   Montans Lopez Adrian 1357 ESP Gal 14½
14½ 14 13½ 12½ 11 8½ 6 3½
55 60   Abal Cores Lucas 1566 ESP Gal 14
14 13½ 13 12½ 11 8½ 6 3½
56 42   Buil Montanes Carlos 1882 ESP Ara 3 17½
17½ 16½ 15½ 14 12 9 6 3
57 50   Prol Lusquinos Jose Manuel 1792 ESP Gal 3 13
13 13 12 11 9 7 5 3
58 55   Rodriguez Dominguez Ramon 1706 ESP Gal 3 12½
12½ 12 11½ 10½ 9½ 8 6 3
59 11 FM Astaneh Lopez Alex 2357 IRL Gal 20
19 17½ 15 12½ 10 7½ 5 2½
60 65   Varela Fernandez Andres 1331 ESP Gal 14
14 13½ 12 10½ 9 7½ 5 2½
61 67   Rodriguez Plana Jose Israel 0 ESP Gal 14
13 12 11 10 9 7½ 5 2½
62 66   Otero Perez Javier 0 ESP Gal 7
7 6½ 6 5½ 5 4½ 4 2½
63 52   Farto Orozco David 1787 ESP Gal 2 12½
12½ 12 11 10 8 6 4 2
64 62   Alvarino Pita Fernando 1678 ESP Gal 2 12½
11½ 10½ 9½ 8½ 7½ 6 4 2
65 47   Fernandez Rey Jorge 1834 ESP Gal 2 6
6 6 6 6 5 4 3 2
66 31   Villar Perez Samuel 1937 ESP Gal 13
12 10½ 9 7½ 6 4½ 3 1½
67 61   Rozada Olivares Jose Francisco 1685 ESP Gal 11
11 10 9 7½ 6 4½ 3 1½

Datos Técnicos:

Organizador Club de Xadrez Cambados
Director Torneo Marco Antonio Costa
Árbitro principal AI Lukas Iruretagoiena
Árbitro  
Sede Cambados. Pontevedra
Data 1 ao 9 de agosto de 2008

 

TablaDeFlandes