XVIII Cidade de Ferrol
V Memorial Maestro Rodrigo
Pavillón Polideportivo "La Malata"
15 ao 20 de xullo de 2008
TORNEO DO XXI CIRCUITO GALEGO DE XADREZ
Partidas PGN | Visor | Web Oficial (Con Fotos) | Bases
Informa: AI Lukas Iruretagoiena (Árbitro Principal)
Clasificación Provisional Final:
Normas de MI Iván Valles (Madrid), Andrés Gallardo (Madrid), y Pablo Almagro (Madrid), y Maritza Arribas (Cuba) que consigue norma de MI masculina.
Rk. | Nome | FED | Elo | Pts. | D1 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | GM | Radulski Julian | BUL | 2516 | 7,0 | 38,0 | |
2 | IM | Ortiz Suarez Isam | CUB | 2392 | 7,0 | 37,0 | |
3 | IM | Dobrev Nanko | BUL | 2423 | 7,0 | 37,0 | |
4 | IM | Sundararajan Kidambi | IND | 2446 | 7,0 | 37,0 | |
5 | IM | Konguvel Ponnuswamy | IND | 2415 | 7,0 | 34,5 | |
6 | IM | Swinkels Robin | NED | 2459 | 7,0 | 33,5 | |
7 | GM | Tratar Marko | SLO | 2486 | 6,5 | 37,0 | |
Valles Moreno Ivan | ESP | 2386 | Mad | 6,5 | 37,0 | ||
9 | IM | Sriram Jha | IND | 2429 | 6,5 | 34,0 | |
10 | IM | Rusev Krasimir | BUL | 2508 | 6,5 | 33,5 | |
11 | IM | Petrov Marijan | BUL | 2490 | 6,5 | 32,5 | |
12 | IM | Starostits Ilmars | LAT | 2497 | 6,5 | 32,0 | |
13 | GM | Manolache Marius | ROU | 2521 | 6,5 | 29,5 | |
14 | GM | Petkov Vladimir | BUL | 2423 | 6,0 | 35,5 | |
15 | IM | Veingold Aleksandr | EST | 2485 | Val | 6,0 | 34,5 |
16 | FM | Almagro Llamas Pablo | ESP | 2492 | Mad | 6,0 | 34,0 |
17 | IM | Alvarez Pedraza Aramis | CUB | 2453 | 6,0 | 33,5 | |
18 | FM | Pozo Vera Sandro | CUB | 2454 | 6,0 | 33,5 | |
19 | GM | Spassov Liuben | BUL | 2428 | 6,0 | 33,0 | |
20 | IM | Dolezal Cristian | ARG | 2435 | 6,0 | 33,0 | |
21 | IM | Larino Nieto David | ESP | 2426 | Nav | 6,0 | 33,0 |
22 | Filip Lucian | ROU | 2461 | 6,0 | 32,5 | ||
23 | WGM | Arribas Robaina Maritza | CUB | 2323 | Cat | 6,0 | 32,0 |
24 | GM | Del Rio Angelis Salvador Gabriel | ESP | 2526 | Cat | 6,0 | 31,5 |
25 | IM | Sakelsek Tadej | SLO | 2390 | 6,0 | 31,5 | |
26 | IM | Van Oosterom Chiel | NED | 2420 | 6,0 | 31,0 | |
27 | GM | Barsov Alexei | UZB | 2481 | 6,0 | 31,0 | |
28 | Patiño Romaris Juan Roberto | ESP | 2272 | Gal | 6,0 | 30,0 | |
29 | FM | Suarez Pousa Diego | ESP | 2436 | Gal | 6,0 | 29,5 |
30 | Fernandez Borrego Pablo | ESP | 2229 | Gal | 6,0 | 28,5 | |
31 | FM | Gallardo Garcia Andres | ESP | 2408 | Mad | 5,5 | 33,5 |
32 | GM | Krivoshey Sergei | UKR | 2504 | Can | 5,5 | 33,0 |
33 | IM | Drenchev Petar | BUL | 2450 | 5,5 | 33,0 | |
34 | IM | Rodriguez Lopez Rafael | ESP | 2311 | Gal | 5,5 | 31,0 |
35 | FM | Valmana Canto Jaime | ESP | 2376 | Val | 5,5 | 31,0 |
36 | Arruebarrena Rafael | VEN | 2266 | 5,5 | 30,0 | ||
37 | IM | Bojkov Dejan | BUL | 2498 | 5,5 | 29,5 | |
38 | GM | Dimitrov Vladimir | BUL | 2450 | Can | 5,5 | 29,0 |
39 | FM | Eggleston David J | ENG | 2372 | 5,5 | 28,5 | |
40 | FM | Milchev Nikolay | BUL | 2356 | 5,5 | 27,5 | |
41 | Stanoev Atanas | BUL | 2198 | 5,5 | 26,5 | ||
42 | FM | Permuy Lorenzo Carlos Javier | ESP | 2335 | Gal | 5,5 | 26,5 |
43 | Fernandez Lopez Pablo | ESP | 1919 | Gal | 5,5 | 23,0 | |
44 | IM | Garcia Castro Pablo | ESP | 2390 | Gal | 5,0 | 29,5 |
45 | IM | Ivanov Jordan | BUL | 2421 | Can | 5,0 | 29,5 |
46 | FM | Guerra Mendez Jose Angel | CUB | 2456 | 5,0 | 29,5 | |
47 | Diaz Nuñez Adolfo | ESP | 2251 | Gal | 5,0 | 28,5 | |
48 | Michielsen Joost | NED | 2316 | 5,0 | 28,0 | ||
FM | Berbatov Kiprian | BUL | 2250 | 5,0 | 28,0 | ||
50 | FM | Arnaudov Petar | BUL | 2311 | 5,0 | 27,5 | |
51 | Pazos Porta Antonio | ESP | 2189 | Gal | 5,0 | 27,0 | |
52 | Fernandez De Pablo Miguel A. | ESP | 2232 | Ctl | 5,0 | 26,5 | |
53 | Mejuto De Ulloa Jorge | ESP | 2067 | Gal | 5,0 | 26,5 | |
54 | Leira Paricio Julio | ESP | 2164 | Gal | 5,0 | 26,5 | |
55 | Lopez Perez Alberto | ESP | 1991 | Gal | 5,0 | 25,5 | |
56 | Sanchez Carrasco Francisco Javie | ESP | 2047 | Ctm | 5,0 | 25,5 | |
57 | Lopez Rodriguez Walter | ESP | 2227 | Gal | 5,0 | 25,0 | |
Oliveira Carlos Andre Ramalho | POR | 2106 | 5,0 | 25,0 | |||
59 | Cubero Ferreiro Rodrigo | ESP | 2128 | Gal | 5,0 | 25,0 | |
60 | Castellanos Bogalo Antonio | ESP | 2092 | Ctm | 5,0 | 25,0 | |
61 | Pires Gustavo | POR | 1959 | 5,0 | 24,5 | ||
62 | Navarro Rivas Rashid | CUB | 0 | Gal | 5,0 | 24,0 | |
63 | Florez Rodriguez Diego | ESP | 1988 | Gal | 5,0 | 23,5 | |
64 | Casares Cabanas Carlos | ESP | 2203 | Gal | 5,0 | 23,5 | |
65 | Dominguez Fernandez Santiago | ESP | 1952 | Gal | 5,0 | 23,0 | |
66 | Martinho Filipe Mesquita Alves | POR | 1907 | 5,0 | 22,0 | ||
67 | Carril Garcia Luis | ESP | 2034 | Gal | 5,0 | 22,0 | |
68 | Cinza Lopez Javier | ESP | 0 | Gal | 5,0 | 18,5 | |
69 | FM | Lasinskas Povilas | LTU | 2269 | 4,5 | 30,0 | |
70 | WFM | Redondo Arguelles Graciela | ESP | 2120 | Gal | 4,5 | 26,5 |
71 | FM | Fenollar Jorda Manuel | ESP | 2298 | Val | 4,5 | 26,5 |
72 | Paredes Cordo Jacobo Borja | ESP | 2229 | Gal | 4,5 | 26,0 | |
73 | WIM | Fandino Reyes Roquelina | CUB | 2186 | Ara | 4,5 | 25,0 |
74 | Bolhari Orfeh | IRI | 2082 | 4,5 | 25,0 | ||
75 | Abella Vazquez Cesar | ESP | 2142 | Gal | 4,5 | 25,0 | |
76 | Blazquez Lopez Berna | ESP | 2116 | Ast | 4,5 | 24,5 | |
77 | Margarido Ricardo Emanuel Torr | POR | 1864 | 4,5 | 21,0 | ||
78 | Gomez Dominguez Breixo | ESP | 1856 | Gal | 4,5 | 20,5 | |
79 | Uhl Sarah | FRA | 1801 | 4,5 | 20,0 | ||
80 | Fondevila Maron Manuel | ESP | 1878 | Gal | 4,5 | 20,0 | |
81 | Guijarro Arca Basilio | ESP | 1915 | Gal | 4,5 | 19,5 | |
82 | Mederos Aguila Jose | ESP | 1856 | Gal | 4,5 | 19,0 | |
83 | Lamas Fernandez Jaime | ESP | 1626 | Gal | 4,5 | 16,5 | |
84 | Penalonga Sweers Angel | ESP | 2059 | Gal | 4,0 | 24,0 | |
85 | Roca Rivera Alejandro | ESP | 1723 | Gal | 4,0 | 21,0 | |
86 | Perez Diaz Francisco Jose | ESP | 1944 | 4,0 | 20,5 | ||
87 | Castro Caaveiro Antonio | ESP | 1841 | Gal | 4,0 | 20,0 | |
88 | Marino Gonzalez Alejandro | ESP | 1440 | Gal | 4,0 | 20,0 | |
89 | Alonso Garuti Luis E. | ESP | 2015 | Mad | 4,0 | 20,0 | |
90 | Caaveiro Prieto Jesus | ESP | 1852 | Gal | 4,0 | 19,5 | |
91 | Brandao Alvaro Sousa | POR | 1818 | 4,0 | 19,5 | ||
92 | Picos Maiztegui Miguel | ESP | 0 | Gal | 4,0 | 19,5 | |
93 | Beltran Ortiz Edda Georgina | ESP | 1909 | 4,0 | 19,0 | ||
94 | Jimenez Gonzalez Jose Luis | ESP | 1872 | Gal | 4,0 | 19,0 | |
95 | Andias Joao Pedro Menezes | POR | 1672 | 4,0 | 18,5 | ||
96 | Fernandez Ansuar Borja | ESP | 1464 | Gal | 4,0 | 18,5 | |
97 | Silva Santos Eduardo Antonio | POR | 1681 | 4,0 | 18,0 | ||
98 | Ballina Amandi Casimiro | ESP | 1947 | Ast | 4,0 | 18,0 | |
99 | Chao Franco Jose Manuel | ESP | 1695 | Gal | 4,0 | 18,0 | |
100 | Gomes Mendes Pedro Miguel | POR | 1665 | 4,0 | 17,5 | ||
101 | Mendoza Verdes Miguel | ESP | 1625 | Gal | 4,0 | 16,5 | |
102 | Perez Pardo Ricardo | ESP | 0 | Gal | 4,0 | 16,0 | |
103 | Millan Soto Jose | ESP | 1600 | Gal | 4,0 | 15,0 | |
104 | Aguiar Henrique Rui Neves | POR | 1596 | 3,5 | 21,5 | ||
105 | Gonzalez Carro Victor | ESP | 1656 | Gal | 3,5 | 20,0 | |
106 | Silva Joao Miguel Carvalho Lopes | POR | 1438 | 3,5 | 19,0 | ||
107 | Rodriguez Fernandez Juan Carlo | ESP | 2032 | Gal | 3,5 | 19,0 | |
108 | Dorado Reboredo Jose Maria | ESP | 1704 | Gal | 3,5 | 19,0 | |
109 | Viana Eduardo Escudeiro | POR | 1658 | 3,5 | 17,5 | ||
110 | San Roman Checa Angel | ESP | 1940 | Gal | 3,5 | 17,5 | |
111 | Lopez Lopez Juan Manuel | ESP | 1703 | Gal | 3,5 | 17,5 | |
112 | Matos Ricardo Joao Morais De | POR | 1662 | 3,5 | 16,5 | ||
113 | Chao Vale Fernando | ESP | 1561 | Gal | 3,5 | 16,0 | |
114 | Gandoy Martinez Pablo | ESP | 1809 | Gal | 3,5 | 15,5 | |
115 | Linares Andres Antonio | ESP | 1739 | And | 3,5 | 15,5 | |
116 | Rivera Couce Aday | ESP | 1557 | Gal | 3,5 | 15,0 | |
117 | Paz Perez Santiago | ESP | 1340 | Gal | 3,5 | 14,5 | |
118 | De La Pena Llerandi Adolfo | ESP | 1628 | Gal | 3,5 | 14,0 | |
119 | Grana Gomez Diego | ESP | 0 | Gal | 3,5 | 14,0 | |
120 | Fernandez Fernandez Fernando | ESP | 0 | Gal | 3,5 | 13,5 | |
121 | Alvarino Pita Fernando | ESP | 1678 | Gal | 3,0 | 17,5 | |
122 | Furtado Dinis | POR | 1831 | 3,0 | 17,0 | ||
Larrosa Villanueva Uxia | ESP | 1603 | Gal | 3,0 | 17,0 | ||
124 | Lamelas Suarez Francisco David | ESP | 1654 | Ast | 3,0 | 16,0 | |
125 | Leal Valdes Francisco Jose | ESP | 1786 | Gal | 3,0 | 15,0 | |
126 | Luz Afonso Da Silva Vieira | POR | 0 | 3,0 | 15,0 | ||
127 | Vazquez Alvarez Diego | ESP | 0 | Gal | 3,0 | 15,0 | |
128 | Cubero Suárez Juan Jose | ESP | 0 | Gal | 3,0 | 13,0 | |
129 | Tenreiro Calvo Jose Manuel | ESP | 0 | Gal | 3,0 | 12,0 | |
130 | Fernandez Lopez Ivan | ESP | 0 | Gal | 3,0 | 11,5 | |
131 | Chen Lin Yan Qing | ESP | 1250 | Gal | 3,0 | 10,5 | |
132 | Alberola Reig Francisco | ESP | 1691 | Val | 2,5 | 16,5 | |
133 | Lopez Grana Carmen | ESP | 1764 | Gal | 2,5 | 16,0 | |
134 | Icaza Boado Leonardo | ESP | 1751 | Gal | 2,5 | 14,5 | |
135 | Redondo Varela Celestino | ESP | 1887 | Gal | 2,5 | 14,0 | |
136 | Rodriguez Sigler Alexandre | ESP | 0 | Gal | 2,5 | 11,0 | |
137 | Freire Boudon Carlos | ESP | 0 | Gal | 2,5 | 10,5 | |
138 | Pardo De Neira Zato Alfonso | ESP | 0 | Gal | 2,5 | 10,5 | |
139 | Pardo De Neira Julio | ESP | 0 | Gal | 2,5 | 7,0 | |
140 | Mujin Fernandez Adrian | ESP | 0 | Gal | 2,5 | 6,5 | |
141 | Molist Lopez Silja | ESP | 0 | Gal | 2,0 | 10,0 | |
142 | Lorenzo Vazquez Antonio | ESP | 0 | Gal | 2,0 | 7,0 | |
143 | Ansede Taboada Adrian | ESP | 0 | Gal | 1,5 | 5,5 | |
144 | Marino Gonzalez Daniel | ESP | 0 | Gal | 1,0 | 2,0 | |
145 | Ferreira Vitorino | POR | 0 | 0,5 | 4,5 | ||
Silva Santos Eduardo Antonio | POR | 0 | 0,5 | 4,5 | |||
147 | GM | Maze Sebastian | FRA | 2553 | Eus | 0,0 | 0,0 |
GM | Janev Evgeni | BUL | 2502 | 0,0 | 0,0 | ||
IM | Fomichenko Eduard | RUS | 2492 | 0,0 | 0,0 | ||
IM | Libiszewsi Fabien | FRA | 2475 | Eus | 0,0 | 0,0 | |
GM | Neelotpal Das | IND | 2462 | 0,0 | 0,0 | ||
IM | Nester Ihor | UKR | 2385 | 0,0 | 0,0 | ||
Tello Nuñez Alejandro | ESP | 2277 | Val | 0,0 | 0,0 | ||
WGM | Fomichenko Svetlana | UKR | 2269 | 0,0 | 0,0 | ||
FM | Molina Jorge | BOL | 2105 | Ctm | 0,0 | 0,0 | |
Martinez Hernandez Javier | ESP | 2025 | Val | 0,0 | 0,0 | ||
Saez Gabikagogeaskoa Oscar | ESP | 2014 | Eus | 0,0 | 0,0 | ||
Ferrer Galvez Javier | ESP | 0 | 0,0 | 0,0 | |||
Sicilia Martin Rodrigo | ESP | 0 | 0,0 | 0,0 | |||
Suarez Munoz Miguel | ESP | 0 | Gal | 0,0 | 0,0 |
Datos Técnicos:
Organizador | Circulo Ferrolán de Xadrez |
---|---|
Director del Torneo | Juan Rodríguez Rey |
Árbitro principal | AI Lukas Iruretagoiena |
Árbitro | Priscilla Cubero |
Sede | Ferrol. A Coruña |
Fecha | 15 ao 20 de xullo de 2008 |
Web Oficial: