Galicia/Galiza
Galicia

XVIII Cidade de Ferrol
V Memorial Maestro Rodrigo

Ferrol - A Coruña

Pavillón Polideportivo "La Malata"

15 ao 20 de xullo de 2008

TORNEO DO XXI CIRCUITO GALEGO DE XADREZ

Partidas PGN | Visor | Web Oficial (Con Fotos) | Bases

Informa: AI Lukas Iruretagoiena (Árbitro Principal)

Clasificación Provisional Final:

Normas de MI Iván Valles (Madrid), Andrés Gallardo (Madrid), y Pablo Almagro (Madrid), y Maritza Arribas (Cuba) que consigue norma de MI masculina.

Rk.   Nome FED Elo   Pts.  D1 
1 GM Radulski Julian BUL 2516 7,0 38,0
2 IM Ortiz Suarez Isam CUB 2392 7,0 37,0
3 IM Dobrev Nanko BUL 2423 7,0 37,0
4 IM Sundararajan Kidambi IND 2446 7,0 37,0
5 IM Konguvel Ponnuswamy IND 2415 7,0 34,5
6 IM Swinkels Robin NED 2459 7,0 33,5
7 GM Tratar Marko SLO 2486 6,5 37,0
Valles Moreno Ivan ESP 2386 Mad 6,5 37,0
9 IM Sriram Jha IND 2429 6,5 34,0
10 IM Rusev Krasimir BUL 2508 6,5 33,5
11 IM Petrov Marijan BUL 2490 6,5 32,5
12 IM Starostits Ilmars LAT 2497 6,5 32,0
13 GM Manolache Marius ROU 2521 6,5 29,5
14 GM Petkov Vladimir BUL 2423 6,0 35,5
15 IM Veingold Aleksandr EST 2485 Val 6,0 34,5
16 FM Almagro Llamas Pablo ESP 2492 Mad 6,0 34,0
17 IM Alvarez Pedraza Aramis CUB 2453 6,0 33,5
18 FM Pozo Vera Sandro CUB 2454 6,0 33,5
19 GM Spassov Liuben BUL 2428 6,0 33,0
20 IM Dolezal Cristian ARG 2435 6,0 33,0
21 IM Larino Nieto David ESP 2426 Nav 6,0 33,0
22 Filip Lucian ROU 2461 6,0 32,5
23 WGM Arribas Robaina Maritza CUB 2323 Cat 6,0 32,0
24 GM Del Rio Angelis Salvador Gabriel ESP 2526 Cat 6,0 31,5
25 IM Sakelsek Tadej SLO 2390 6,0 31,5
26 IM Van Oosterom Chiel NED 2420 6,0 31,0
27 GM Barsov Alexei UZB 2481 6,0 31,0
28 Patiño Romaris Juan Roberto ESP 2272 Gal 6,0 30,0
29 FM Suarez Pousa Diego ESP 2436 Gal 6,0 29,5
30 Fernandez Borrego Pablo ESP 2229 Gal 6,0 28,5
31 FM Gallardo Garcia Andres ESP 2408 Mad 5,5 33,5
32 GM Krivoshey Sergei UKR 2504 Can 5,5 33,0
33 IM Drenchev Petar BUL 2450 5,5 33,0
34 IM Rodriguez Lopez Rafael ESP 2311 Gal 5,5 31,0
35 FM Valmana Canto Jaime ESP 2376 Val 5,5 31,0
36 Arruebarrena Rafael VEN 2266 5,5 30,0
37 IM Bojkov Dejan BUL 2498 5,5 29,5
38 GM Dimitrov Vladimir BUL 2450 Can 5,5 29,0
39 FM Eggleston David J ENG 2372 5,5 28,5
40 FM Milchev Nikolay BUL 2356 5,5 27,5
41 Stanoev Atanas BUL 2198 5,5 26,5
42 FM Permuy Lorenzo Carlos Javier ESP 2335 Gal 5,5 26,5
43 Fernandez Lopez Pablo ESP 1919 Gal 5,5 23,0
44 IM Garcia Castro Pablo ESP 2390 Gal 5,0 29,5
45 IM Ivanov Jordan BUL 2421 Can 5,0 29,5
46 FM Guerra Mendez Jose Angel CUB 2456 5,0 29,5
47 Diaz Nuñez Adolfo ESP 2251 Gal 5,0 28,5
48 Michielsen Joost NED 2316 5,0 28,0
FM Berbatov Kiprian BUL 2250 5,0 28,0
50 FM Arnaudov Petar BUL 2311 5,0 27,5
51 Pazos Porta Antonio ESP 2189 Gal 5,0 27,0
52 Fernandez De Pablo Miguel A. ESP 2232 Ctl 5,0 26,5
53 Mejuto De Ulloa Jorge ESP 2067 Gal 5,0 26,5
54 Leira Paricio Julio ESP 2164 Gal 5,0 26,5
55 Lopez Perez Alberto ESP 1991 Gal 5,0 25,5
56 Sanchez Carrasco Francisco Javie ESP 2047 Ctm 5,0 25,5
57 Lopez Rodriguez Walter ESP 2227 Gal 5,0 25,0
Oliveira Carlos Andre Ramalho POR 2106 5,0 25,0
59 Cubero Ferreiro Rodrigo ESP 2128 Gal 5,0 25,0
60 Castellanos Bogalo Antonio ESP 2092 Ctm 5,0 25,0
61 Pires Gustavo POR 1959 5,0 24,5
62 Navarro Rivas Rashid CUB 0 Gal 5,0 24,0
63 Florez Rodriguez Diego ESP 1988 Gal 5,0 23,5
64 Casares Cabanas Carlos ESP 2203 Gal 5,0 23,5
65 Dominguez Fernandez Santiago ESP 1952 Gal 5,0 23,0
66 Martinho Filipe Mesquita Alves POR 1907 5,0 22,0
67 Carril Garcia Luis ESP 2034 Gal 5,0 22,0
68 Cinza Lopez Javier ESP 0 Gal 5,0 18,5
69 FM Lasinskas Povilas LTU 2269 4,5 30,0
70 WFM Redondo Arguelles Graciela ESP 2120 Gal 4,5 26,5
71 FM Fenollar Jorda Manuel ESP 2298 Val 4,5 26,5
72 Paredes Cordo Jacobo Borja ESP 2229 Gal 4,5 26,0
73 WIM Fandino Reyes Roquelina CUB 2186 Ara 4,5 25,0
74 Bolhari Orfeh IRI 2082 4,5 25,0
75 Abella Vazquez Cesar ESP 2142 Gal 4,5 25,0
76 Blazquez Lopez Berna ESP 2116 Ast 4,5 24,5
77 Margarido Ricardo Emanuel Torr POR 1864 4,5 21,0
78 Gomez Dominguez Breixo ESP 1856 Gal 4,5 20,5
79 Uhl Sarah FRA 1801 4,5 20,0
80 Fondevila Maron Manuel ESP 1878 Gal 4,5 20,0
81 Guijarro Arca Basilio ESP 1915 Gal 4,5 19,5
82 Mederos Aguila Jose ESP 1856 Gal 4,5 19,0
83 Lamas Fernandez Jaime ESP 1626 Gal 4,5 16,5
84 Penalonga Sweers Angel ESP 2059 Gal 4,0 24,0
85 Roca Rivera Alejandro ESP 1723 Gal 4,0 21,0
86 Perez Diaz Francisco Jose ESP 1944 4,0 20,5
87 Castro Caaveiro Antonio ESP 1841 Gal 4,0 20,0
88 Marino Gonzalez Alejandro ESP 1440 Gal 4,0 20,0
89 Alonso Garuti Luis E. ESP 2015 Mad 4,0 20,0
90 Caaveiro Prieto Jesus ESP 1852 Gal 4,0 19,5
91 Brandao Alvaro Sousa POR 1818 4,0 19,5
92 Picos Maiztegui Miguel ESP 0 Gal 4,0 19,5
93 Beltran Ortiz Edda Georgina ESP 1909 4,0 19,0
94 Jimenez Gonzalez Jose Luis ESP 1872 Gal 4,0 19,0
95 Andias Joao Pedro Menezes POR 1672 4,0 18,5
96 Fernandez Ansuar Borja ESP 1464 Gal 4,0 18,5
97 Silva Santos Eduardo Antonio POR 1681 4,0 18,0
98 Ballina Amandi Casimiro ESP 1947 Ast 4,0 18,0
99 Chao Franco Jose Manuel ESP 1695 Gal 4,0 18,0
100 Gomes Mendes Pedro Miguel POR 1665 4,0 17,5
101 Mendoza Verdes Miguel ESP 1625 Gal 4,0 16,5
102 Perez Pardo Ricardo ESP 0 Gal 4,0 16,0
103 Millan Soto Jose ESP 1600 Gal 4,0 15,0
104 Aguiar Henrique Rui Neves POR 1596 3,5 21,5
105 Gonzalez Carro Victor ESP 1656 Gal 3,5 20,0
106 Silva Joao Miguel Carvalho Lopes POR 1438 3,5 19,0
107 Rodriguez Fernandez Juan Carlo ESP 2032 Gal 3,5 19,0
108 Dorado Reboredo Jose Maria ESP 1704 Gal 3,5 19,0
109 Viana Eduardo Escudeiro POR 1658 3,5 17,5
110 San Roman Checa Angel ESP 1940 Gal 3,5 17,5
111 Lopez Lopez Juan Manuel ESP 1703 Gal 3,5 17,5
112 Matos Ricardo Joao Morais De POR 1662 3,5 16,5
113 Chao Vale Fernando ESP 1561 Gal 3,5 16,0
114 Gandoy Martinez Pablo ESP 1809 Gal 3,5 15,5
115 Linares Andres Antonio ESP 1739 And 3,5 15,5
116 Rivera Couce Aday ESP 1557 Gal 3,5 15,0
117 Paz Perez Santiago ESP 1340 Gal 3,5 14,5
118 De La Pena Llerandi Adolfo ESP 1628 Gal 3,5 14,0
119 Grana Gomez Diego ESP 0 Gal 3,5 14,0
120 Fernandez Fernandez Fernando ESP 0 Gal 3,5 13,5
121 Alvarino Pita Fernando ESP 1678 Gal 3,0 17,5
122 Furtado Dinis POR 1831 3,0 17,0
Larrosa Villanueva Uxia ESP 1603 Gal 3,0 17,0
124 Lamelas Suarez Francisco David ESP 1654 Ast 3,0 16,0
125 Leal Valdes Francisco Jose ESP 1786 Gal 3,0 15,0
126 Luz Afonso Da Silva Vieira POR 0 3,0 15,0
127 Vazquez Alvarez Diego ESP 0 Gal 3,0 15,0
128 Cubero Suárez Juan Jose ESP 0 Gal 3,0 13,0
129 Tenreiro Calvo Jose Manuel ESP 0 Gal 3,0 12,0
130 Fernandez Lopez Ivan ESP 0 Gal 3,0 11,5
131 Chen Lin Yan Qing ESP 1250 Gal 3,0 10,5
132 Alberola Reig Francisco ESP 1691 Val 2,5 16,5
133 Lopez Grana Carmen ESP 1764 Gal 2,5 16,0
134 Icaza Boado Leonardo ESP 1751 Gal 2,5 14,5
135 Redondo Varela Celestino ESP 1887 Gal 2,5 14,0
136 Rodriguez Sigler Alexandre ESP 0 Gal 2,5 11,0
137 Freire Boudon Carlos ESP 0 Gal 2,5 10,5
138 Pardo De Neira Zato Alfonso ESP 0 Gal 2,5 10,5
139 Pardo De Neira Julio ESP 0 Gal 2,5 7,0
140 Mujin Fernandez Adrian ESP 0 Gal 2,5 6,5
141 Molist Lopez Silja ESP 0 Gal 2,0 10,0
142 Lorenzo Vazquez Antonio ESP 0 Gal 2,0 7,0
143 Ansede Taboada Adrian ESP 0 Gal 1,5 5,5
144 Marino Gonzalez Daniel ESP 0 Gal 1,0 2,0
145 Ferreira Vitorino POR 0 0,5 4,5
Silva Santos Eduardo Antonio POR 0 0,5 4,5
147 GM Maze Sebastian FRA 2553 Eus 0,0 0,0
GM Janev Evgeni BUL 2502 0,0 0,0
IM Fomichenko Eduard RUS 2492 0,0 0,0
IM Libiszewsi Fabien FRA 2475 Eus 0,0 0,0
GM Neelotpal Das IND 2462 0,0 0,0
IM Nester Ihor UKR 2385 0,0 0,0
Tello Nuñez Alejandro ESP 2277 Val 0,0 0,0
WGM Fomichenko Svetlana UKR 2269 0,0 0,0
FM Molina Jorge BOL 2105 Ctm 0,0 0,0
Martinez Hernandez Javier ESP 2025 Val 0,0 0,0
Saez Gabikagogeaskoa Oscar ESP 2014 Eus 0,0 0,0
Ferrer Galvez Javier ESP 0 0,0 0,0
Sicilia Martin Rodrigo ESP 0 0,0 0,0
Suarez Munoz Miguel ESP 0 Gal 0,0 0,0

Datos Técnicos:

Organizador Circulo Ferrolán de Xadrez
Director del Torneo Juan Rodríguez Rey
Árbitro principal AI Lukas Iruretagoiena
Árbitro Priscilla Cubero
Sede Ferrol. A Coruña
Fecha 15 ao 20 de xullo de 2008

Web Oficial:

http://www.cfxadrez.org/

 

TablaDeFlandes