Galicia/Galiza
Galicia

XXI Aberto Internacional “Virxe Peregrina”

Pontevedra

Liceo Casino. Rúa Manuel Quiroga 21; detrás do Concello de Pontevedra Web Liceo Casino

10 ao 18 de agosto de 2008

TORNEO DO XXI CIRCUITO GALEGO DE XADREZ

Web Oficial | PGN (90) | Visor | Bases | Fotos

Informa: Gaspar Pérez Carneo (Director) | AI Lukas Iruretagoiena (Árbitro)

Clasificación Final:

Pos SNo.   Nome Elo FED Club Pts BUC
1 5 IM Ortiz Suarez Isam 2392 CUB   7 48
2 1 IM Rusev Krasimir 2508 BUL   7 48
3 3 IM Sriram Jha 2429 IND   7 47
4 4 GM Spassov Liuben 2428 BUL   50½
5 11 FM Espineira Gonzalez Diego 2267 ESP Gal 47
6 20   Rodriguez Calvo Manoel 2167 ESP Gal 42
7 10 IM Rodriguez Lopez Rafael 2312 ESP Gal 6 47½
8 18   Stanoev Atanas 2198 BUL   6 46½
9 8 IM Rivera Daniel 2322 URU Gal 6 45½
10 13   Diaz Nunez Adolfo 2251 ESP Gal 6 44½
11 16   Casares Cabanas Carlos 2203 ESP Gal 6 44
12 7 FM Permuy Lorenzo Carlos Javier 2335 ESP Gal 6 42
13 28   Alonso Macias Victor 1977 ESP Gal 6 42
14 15   Fernandez De Pablo Miguel A 2232 ESP Ctl 6 40½
15 19   Maleki Manuel 2189 FRA   46½
16 21   Santaclara Rodriguez Ramon 2154 ESP Gal 43
17 17   Lestao Balseiro Adrian 2202 ESP Gal 42½
18 12   Carrera Perez Francisco 2266 ESP Gal 41½
19 32   Villar Perez Samuel 1937 ESP Gal 41
20 14 IM Gil Reguera Juan Carlos 2236 ESP Gal 39½
21 41   Guerra Vidal Carlos 1864 ESP Gal 38½
22 22   Campos Calvo-Sotelo Javier 2125 ESP Mad 37½
23 35   De La Torre Alfonso Jesus Ange 1925 ESP Gal 37
24 79   Porto Diaz Iago 0 ESP Gal 36
25 37   Devesa Raris Victor Hugo 1909 ESP Gal 5 41
26 38   Montero Garcia Fco Javier 1870 ESP Mad 5 40½
27 34   Millan Soto Miguel 1926 ESP Gal 5 40½
28 42   Portela Gonzalez Adrian 1858 ESP Gal 5 40½
29 31   Ballina Amandi Casimiro 1947 ESP Ast 5 37½
30 48   Prol Lusquinos Jose Manuel 1792 ESP Gal 5 37
31 43   Alonso Gonzalez Fernando 1836 ESP Gal 5 36½
32 51   Mougan Gonzalez Santiago 1730 ESP Gal 5 36½
33 59   Arellano Pardo Martin 1565 ESP Gal 5 36½
34 9 IM Piasetski Leon 2314 CAN   45½
35 33   Garcia Iturriaga Manuel 1933 ESP Mad 41½
36 29   Carrasco Solla Andres 1972 ESP Gal 40½
37 30   Barreiro Pineiro Jose 1955 ESP Gal 39½
38 52   Gomez Dieguez David 1727 ESP Gal 37
39 36   Salgado Gonzalez Julio 1916 ESP Gal 36½
40 39   Fernandez Iglesias Diego 1868 ESP Gal 36½
41 50   Pazo Nunez Emilio 1787 ESP Gal 34½
42 81   Rodriguez Munoz Alain Raul 0 ESP Gal 34
43 83   Torre Lopez Andres 0 ESP Gal 34
44 40   Moreira Martinez Xose Ramon 1866 ESP Gal 34
45 64   De Santiago Pita Breixo 1675 ESP Gal 4 40
46 25   Bello Filgueira Joaquin Antoni 2015 ESP Gal 4 39½
47 24   Exposito Pacin Mario 2038 ESP Gal 4 39½
48 68   Alonso Macias Maria 0 ESP Gal 4 39
49 49   Farto Orozco David 1787 ESP Gal 4 38½
50 58   Sousa Barreiro Bieito 1587 ESP Gal 4 37½
51 47   Rodriguez Tojeira Jose Angel 1804 ESP Gal 4 37
52 46   Otero Ramirez Angel 1806 ESP Gal 4 35
53 57   Rodriguez Lucena Angel 1616 ESP Gal 4 35
54 27   Lesteiro Lores Manuel Raul 1987 ESP Gal 4 32
55 82   Saavedra Santiago Gonzalo 0 ESP Gal 4 31
56 62   Varela Guntinas Jorge 1755 ESP Gal 37½
57 63   Soutullo Figueroa Enrique 1712 ESP Gal 37
58 71   Garcia Rodriguez Sancho 0 ESP Gal 35½
59 55   Lopez Lopez Juan Manuel 1703 ESP Gal 35½
60 44   Fernandez Rey Jorge 1834 ESP Gal 35
61 67   Arellano Ruiz Juan Jose 1366 ESP Gal 31½
62 45   Garcia Abreu Benjamin 1818 ESP Gal 28½
63 56   Barral Castro Yago 1666 ESP Gal 3 39
64 53   Carretero Garcia Ivan 1718 ESP Gal 3 37
65 66   Lago Carballo Carmen 1500 ESP Gal 3 34
66 60   Castejon Blanco Carlos 1557 ESP Gal 3 33½
67 72   Gomez Villaverde Jose Antonio 0 ESP Gal 3 32½
68 70   Corredoira Otero Alberto 0 ESP Gal 3 31½
69 80   Rodriguez Dominguez Miguel 0 ESP Gal 3 29½
70 74   Gonzalez Sanchez Manuel 0 ESP Gal 3 25
71 77   Lago Otero Maria Jose 0 ESP Gal 35½
72 61   Molero Dios Emilio 1555 ESP Gal 31½
73 69   Carretero Garcia Enrique 0 ESP Gal 31½
74 78   Portela Peleteiro Alberto 0 ESP Gal 30
75 54   Soto Perez Jaime 1708 ESP Gal 2 37
76 65   Rozada Olivares Jose Francisco 1565 ESP Gal 2 34½
77 73   Gonzalez Rodriguez Sergio 0 ESP Gal 1 32
78 75   Hernandez Vega Arturo 0 ESP Mad 0 36½
79 2 GM Pogorelov Ruslan 2459 UKR Ara 0 36
  6 IM Marholev Dimitar 2366 BUL   0 36
  23   Gomez Segade Pablo 2082 ESP Gal 0 36
  26   Vazquez Alonso Miguel Angel 2002 ESP Gal 0 36
  76   Iturrino Nunez Orlando Javier 0 ESP Gal 0 36

Datos técnicos:

Organiza Clube Xadrez Poio e Concello de Pontevedra
Director Torneo Antonio Espiñeira Cajaraville
Director Adxunto Agustin Varela Gil
Árbitro principal AI Lukas Iruretagoiena
Árbitro AN Francisco Ogando
Sede Liceo Casino. Pontevedra
Data 10 ao 18 agosto de 2008

 

TablaDeFlandes