II Aberto Internacional Carlos I
Salón Silgar del Hotel Carlos I **** (Entrada libre). Rúa Vigo s/n, Sanxenxo
Do 19 ao 27 de xuño de 2010
TORNEO DO XXIII CIRCUITO GALEGO DE XADREZ
Informa: MI Roi Reinaldo | ChessResults
Final:
Cadro Cruzado por Clasificación Final:
Rk. Nome FED 1.Rd 2.Rd 3.Rd 4.Rd 5.Rd 6.Rd 7.Rd 8.Rd 9.Rd Pts. Des 1 Des 2 Des 3 Rp 1 GM Kogan Artur ISR 57w1 67s1 11w1 3s½ 7w1 2s½ 4w½ 5s½ 6w½ 6,5 43,5 37,0 2402,0 2574 2 IM Reinaldo Castiñeira Roi ESP 43s1 32w1 17s½ 14w1 5s1 1w½ 3s½ 7w½ 4w½ 6,5 42,5 36,5 2366,0 2535 3 IM Pozo Vera Sandro CUB 37w1 42s1 9w1 1w½ 6s½ 10s½ 2w½ 15w½ 18s1 6,5 42,0 35,0 2352,0 2545 4 GM Paunovic Dragan SRB 36s1 24w1 15s½ 28w1 17s½ 18w1 1s½ 6w½ 2s½ 6,5 40,0 36,0 2336,0 2541 5 FM Arribas Lopez Angel ESP 52w1 22s1 20w½ 19s1 2w0 23s1 27w1 1w½ 7s½ 6,5 40,0 35,0 2306,0 2495 6 GM De La Villa Garcia Jesus Maria ESP 55w1 23s½ 31w1 20s½ 3w½ 67s1 9w1 4s½ 1s½ 6,5 40,0 34,0 2284,0 2472 7 IM Recuero Guerra David ESP 35s1 40w1 28s½ 30w1 1s0 14w1 16s1 2s½ 5w½ 6,5 39,5 35,0 2298,0 2452 8 IM Gomez Garrido Camilo CUB -½ -½ -½ 44w1 16s½ 41w½ 33s1 24w1 15s1 6,5 39,0 28,5 2117,0 2426 9 IM Garcia Castro Pablo ESP 44s1 41w1 3s0 25w½ 12s1 30w1 6s0 16w1 27s1 6,5 38,0 32,0 2238,0 2388 10 IM Gomez Ledo Roberto Carlos CUB 31s½ 81w1 51s1 16w½ 40s1 3w½ 15s½ 19w½ 17s1 6,5 36,5 33,0 2189,0 2329 11 IM Pena Gomez Manuel ESP 21s1 25w1 1s0 40w0 59s1 43w1 28s½ 32w1 19s1 6,5 36,0 30,5 2167,0 2343 12 Estevez Rodriguez Luis A. ESP -½ -½ 61s1 42s½ 9w0 -½ 56w1 58s1 28w1 6,0 36,0 26,5 1992,0 2241 13 IM Guerra Mendez Jose Angel CUB -½ -½ -½ 64s1 22w½ 29s0 59w1 57s1 30w1 6,0 35,5 26,5 2035,0 2255 14 FM Perez Fungueiro Manuel ESP 38w½ 76s1 62w1 2s0 31w1 7s0 57w½ 43s1 29w1 6,0 34,0 29,0 2102,0 2173 15 IM Guerra Bastida Diego ESP 59w1 29s1 4w½ 34s½ 20w½ 21s1 10w½ 3s½ 8w0 5,5 40,5 32,5 2282,0 2359 16 Fernandez Saavedra Jose Luis ESP -½ 72s1 77w1 10s½ 8w½ 20s1 7w0 9s0 52w1 5,5 38,5 30,0 2108,0 2253 17 IM Khaetsky Roman UKR 56w1 33s1 2w½ 60s1 4w½ 27s0 29w½ 22s1 10w0 5,5 38,0 32,5 2208,0 2335 18 WGM Cori T Deysi PER -½ -½ 37w1 29s1 34w1 4s0 22w½ 41s1 3w0 5,5 38,0 30,0 2185,0 2329 19 Perez Mauricio Xoel ESP 58w1 50s1 -½ 5w0 43s½ 35w1 40s1 10s½ 11w0 5,5 37,0 31,0 2131,0 2266 20 IM Adrian Claude FRA 69s1 61w1 5s½ 6w½ 15s½ 16w0 46s1 27w½ 21s½ 5,5 36,5 30,5 2199,0 2249 21 Saborido Bua Jorge ESP 11w0 75s1 -½ 48w1 24s1 15w0 -½ 42s1 20w½ 5,5 36,5 26,5 2055,0 2262 22 CM Solomons Deon RSA 39s1 5w0 91s1 27w½ 13s½ 68w1 18s½ 17w0 55s1 5,5 34,5 28,0 2129,0 2248 23 Paredes Cordo Jacobo Borja ESP 53s1 6w½ 60s0 63w1 51s1 5w0 37s½ 35w½ 41w1 5,5 34,0 27,5 2037,0 2136 24 Lemeaux David FRA 68w1 4s0 59w1 46s½ 21w0 60s1 31w1 8s0 45w1 5,5 34,0 27,0 2077,0 2177 25 Adams Philip ENG 88w1 11s0 49w1 9s½ 27s0 44w½ 47s½ 51w1 50s1 5,5 33,5 25,5 2050,0 2122 26 Fernandez Vazquez Jorge ESP 67w0 55s1 42w0 -½ -½ 87s1 -½ 46w1 40s+ 5,5 33,0 22,0 1907,0 2136 27 GM Cori Jorge PER -½ -½ 45w1 22s½ 25w1 17w1 5s0 20s½ 9w0 5,0 38,5 28,5 2206,0 2317 28 IM Rodriguez Lopez Rafael ESP 47w1 45s1 7w½ 4s0 46w½ 34s1 11w½ 29s½ 12s0 5,0 38,0 29,5 2184,0 2259 29 Senlle Caride Miguel ESP 79s1 15w0 39s1 18w0 47s1 13w1 17s½ 28w½ 14s0 5,0 37,0 27,5 2189,0 2231 30 Torrado Quintela Julio ESP -½ 70s1 38w1 7s0 60w1 9s0 -½ 37w1 13s0 5,0 36,5 28,0 2085,0 2152 31 Hookham Jamie SCO 10w½ 65s1 6s0 71w1 14s0 48w1 24s0 39w½ 62s1 5,0 35,5 24,5 2022,0 2035 32 FM Del Barrio Gomez Jesus Maria ESP 49w1 2s0 47w1 -½ -½ 46s½ 70w1 11s0 36w½ 5,0 35,0 27,0 2003,0 2107 33 Torres Dominguez David ESP 91s1 17w0 -½ 38s1 -½ -½ 8w0 54s½ 60w1 5,0 34,0 25,0 1901,0 2109 34 Perez Negro Jose M. ESP 75w1 -½ 71s1 15w½ 18s0 28w0 44s½ 62w1 35s½ 5,0 32,5 27,0 1948,0 2059 35 Baldwin Del Castillo Ricardo ESP 7w0 49s0 88w1 72s1 64w1 19s0 63w1 23s½ 34w½ 5,0 32,0 22,5 1946,0 2007 36 Nedobora Gregori ESP 4w0 58s0 86w1 -½ -½ -½ 69s1 47w1 32s½ 5,0 32,0 20,0 1845,0 1995 37 Gonzalez Roca Pablo ESP 3s0 66w1 18s0 79w1 78w1 42s½ 23w½ 30s0 58w1 5,0 31,5 23,5 2018,0 2065 38 Bello Filgueira Joaquin Antoni ESP 14s½ 89w1 30s0 33w0 80s1 45w½ 43s0 61w1 57w1 5,0 30,0 22,5 1988,0 1933 39 Blazquez Criado Sergio ESP 22w0 52s1 29w0 45s½ 77w1 57s0 82w1 31s½ 59w1 5,0 30,0 21,0 1983,0 2040 40 FM Lasinskas Povilas LTU 63w1 7s0 58w1 11s1 10w0 50s1 19w0 52s½ 26w- 4,5 36,0 27,0 2098,0 2191 41 Lopez Lopez Alfredo ESP 87w1 9s0 80w1 -½ -½ 8s½ 67w1 18w0 23s0 4,5 34,0 26,5 2063,0 2131 42 Faber Michel FRA 66s1 3w0 26s1 12w½ 68s½ 37w½ 58s½ 21w0 54w½ 4,5 34,0 25,5 2032,0 1982 43 Rocks Daniel SCO 2w0 68s½ 83w1 76s1 19w½ 11s0 38w1 14w0 49s½ 4,5 33,5 23,0 2026,0 1972 44 Santiago Pereira Miguel Angel ESP 9w0 88s1 67w½ 8s0 76w1 25s½ 34w½ 45s0 71s1 4,5 32,5 21,0 1990,0 2061 45 Varasa Paredes Javier ESP 78s1 28w0 27s0 39w½ 49w1 38s½ 68s½ 44w1 24s0 4,5 32,0 22,5 2012,0 1930 46 Pena Torres Jose Carlos ESP 61s0 84w1 87s1 24w½ 28s½ 32w½ 20w0 26s0 64w1 4,5 31,5 23,5 1988,0 1914 47 Bouza-Brey Teijeiro Gonzalo ESP 28s0 78w1 32s0 61w1 29w0 74s1 25w½ 36s0 70w1 4,5 31,0 20,5 1973,0 1862 48 Cabanas Rodriguez Roi ESP -½ -½ -½ 21s0 53w1 31s0 49w0 81s1 69w1 4,5 31,0 20,0 1824,0 1871 49 Prol Lusquiños Jose Manuel ESP 32s0 35w1 25s0 92w1 45s0 59w0 48s1 73w1 43w½ 4,5 31,0 19,5 1947,0 1917 50 Outeiro Padin Heladio ESP 93w+ 19w0 -½ 62s1 -½ 40w0 -½ 70s1 25w0 4,5 30,5 24,5 2011,0 1884 51 Babo Miguel POR -½ 74s1 10w0 77s1 23w0 62s0 81w1 25s0 68w1 4,5 29,0 22,5 1839,0 1874 52 Nisbet Alex Ian SCO 5s0 39w0 66s0 89w1 91s1 64w1 71s1 40w½ 16s0 4,5 29,0 19,0 1864,0 1859 53 Salgado Gonzalez Julio ESP 23w0 -½ -½ -½ 48s0 77w1 54s0 74w1 76s1 4,5 29,0 17,5 1744,0 1790 54 WIM Solomons Anzel RSA -½ 77s0 65w1 85s1 67w0 70s0 53w1 33w½ 42s½ 4,5 28,5 22,0 1789,0 1809 55 Ingunza Lopez Txema ESP 6s0 26w0 69s½ 84w1 81s1 58w0 73s1 68w1 22w0 4,5 27,5 19,5 1869,0 1873 56 Martinez Rubio Felipe ESP 17s0 91w0 79s0 88w1 61s1 72w1 12s0 71w½ 75s1 4,5 24,5 17,0 1743,0 1802 57 De Leon Justo Alejandro ESP 1s0 69w1 -½ -½ 58s½ 39w1 14s½ 13w0 38s0 4,0 34,0 22,5 2053,0 2045 58 Doyle Hugh IRL 19s0 36w1 40s0 87w1 57w½ 55s1 42w½ 12w0 37s0 4,0 33,5 22,0 2081,0 2028 59 Chans Fariña Juan Francisco ESP 15s0 79w1 24s0 91w1 11w0 49s1 13s0 63w1 39s0 4,0 33,5 20,0 2021,0 1997 60 Pinho Fernando POR -½ 85s1 23w1 17w0 30s0 24w0 80s½ 65w1 33s0 4,0 32,0 23,0 1897,0 1887 61 Blanco Dans Manuel ESP 46w1 20s0 12w0 47s0 56w0 79w1 66s1 38s0 82w1 4,0 31,0 17,0 1904,0 1922 62 Varela Fernandez Andres ESP -½ 82w1 14s0 50w0 73s1 51w1 -½ 34s0 31w0 4,0 30,0 23,0 1880,0 1961 63 Brandao Alvaro Sousa POR 40s0 -½ 74w1 23s0 83w1 -½ 35s0 59s0 80w1 4,0 28,5 19,0 1819,0 1721 64 Alonso Gonzalez Fernando ESP -½ 86s1 -½ 13w0 35s0 52s0 78w1 80w1 46s0 4,0 27,0 21,0 1734,0 1716 65 Bayon Rolo Juan Andres ESP -½ 31w0 54s0 69w0 92s1 89w1 -½ 60s0 84w1 4,0 25,5 16,0 1551,0 1568 66 Redondo Varela Celestino ESP 42w0 37s0 52w1 78s0 72w0 91s1 61w0 89s1 77s1 4,0 23,5 14,0 1755,0 1635 67 Salgado Lopez Oscar ESP 26s1 1w0 44s½ 73w1 54s1 6w0 41s0 -0 -0 3,5 34,0 23,5 2009,0 2095 68 Cruz Guerra Samuel ESP 24s0 43w½ 89s1 90w+ 42w½ 22s0 45w½ 55s0 51s0 3,5 31,0 21,0 1924,0 1848 69 Maltsev Leonid UKR 20w0 57s0 55w½ 65s1 70w0 78s1 36w0 72s1 48s0 3,5 29,0 15,5 1863,0 1730 70 Abal Cores Lucas ESP -½ 30w0 -½ -½ 69s1 54w1 32s0 50w0 47s0 3,5 28,5 20,0 1944,0 1891 71 Pereiro Rodriguez Diego ESP -½ 92s1 34w0 31s0 85w1 82s½ 52w0 56s½ 44w0 3,5 27,5 20,5 1656,0 1706 72 Suarez Gomez Julio ESP -½ 16w0 82s½ 35w0 66s1 56s0 -½ 69w0 78s1 3,5 27,0 15,5 1739,0 1739 73 Alvarez Dominguez Breixo ESP -½ -½ -½ 67s0 62w0 83s1 55w0 49s0 85w1 3,5 26,5 17,0 1716,0 1543 74 Martinez Justo Jesus ESP -½ 51w0 63s0 75w½ 79s1 47w0 -½ 53s0 86w1 3,5 26,5 15,0 1683,0 1634 75 Lueje Beltran Carlos ESP 34s0 21w0 -½ 74s½ 87w0 92w1 -½ 83s1 56w0 3,5 26,0 14,0 1586,0 1554 76 Grande Palacios Diego ESP -½ 14w0 84s1 43w0 44s0 80w0 87s+ 85s1 53w0 3,5 25,5 16,5 1743,0 1539 77 Montans Lopez Adrian ESP -½ 54w1 16s0 51w0 39s0 53s0 79w1 82s½ 66w0 3,0 28,5 16,5 1792,0 1752 78 Mcintosh William SCO 45w0 47s0 -1 66w1 37s0 69w0 64s0 87s+ 72w0 3,0 26,0 15,0 1825,0 1554 79 Llacuna Roca Josep ESP 29w0 59s0 56w1 37s0 74w0 61s0 77s0 88w1 89w1 3,0 26,0 10,0 1774,0 1599 80 Dieste Pineiro Samuel ESP -½ -½ 41s0 -½ 38w0 76s1 60w½ 64s0 63s0 3,0 25,5 17,0 1831,0 1657 81 Esteve Perez Manuel Fulgencio ESP -½ 10s0 85w0 86s1 55w0 84s1 51s0 48w0 83w½ 3,0 25,0 15,0 1636,0 1478 82 Perez Cameselle Francisco ESP -½ 62s0 72w½ 83s½ -½ 71w½ 39s0 77w½ 61s0 3,0 24,0 16,5 1719,0 1417 83 Lamas Luana Jacobo ESP -½ -½ 43s0 82w½ 63s0 73w0 86s1 75w0 81s½ 3,0 23,0 15,0 1594,0 1588 84 Suarez Vallejo Manuel ESP -½ 46s0 76w0 55s0 88s1 81w0 -½ 91w1 65s0 3,0 22,0 13,0 1604,0 1622 85 Charlin Samuel ESP -½ 60w0 81s1 54w0 71s0 -½ -½ 76w0 73s0 2,5 22,0 15,0 1672,0 1529 86 Perez Andrade Silvia ESP -½ 64w0 36s0 81w0 89s0 88s1 83w0 92s+ 74s0 2,5 19,5 10,5 1549,0 1258 87 Otero Dominguez David ESP 41s0 -1 46w0 58s0 75s1 26w0 76w- 78w- -0 2,0 25,5 13,0 1897,0 1693 88 Bouzas Bello Rafael ESP 25s0 44w0 35s0 56s0 84w0 86w0 -1 79s0 91w1 2,0 23,5 4,0 1672,0 1410 89 De Santiago Rodriguez Jorge ESP -½ 38s0 68w0 52s0 86w1 65s0 -½ 66w0 79s0 2,0 22,5 11,0 1661,0 1408 90 Vila Gonzalez Daniel ESP -½ -½ -½ 68s- -0 -0 -0 -0 -0 1,5 31,5 12,0 0,0 0 91 Fernandez Rey Jorge ESP 33w0 56s1 22w0 59s0 52w0 66w0 -½ 84s0 88s0 1,5 26,5 9,5 1756,0 1525 92 Segura Santos Jorge ESP -½ 71w0 -½ 49s0 65w0 75s0 -½ 86w- -0 1,5 21,0 9,5 1594,0 909 93 FM Gonzalez Perez Arian CUB 50s- -0 -0 -0 -0 -0 -0 -0 -0 0,0 31,5 0,0 0,0 0 Bases:
O Torneo disputarase por Sistema Suízo a 9 roldas.
O ritmo de xogo será de 90 minutos por xogador para toda a partida, máis un incremento de 30 segundos por xogada realizada.
Os emparellamentos serán informatizados e non se admitirá ningún tipo de reclamación neste sentido agás erro na introdución manual de resultados.
O sistema de desempate darase a coñecer na derradeira rolda mediante sorteo:
Bucholz restando os dous peores resultados.
Bucholz Total.
Resultado progresivo.O Torneo será válido para Normas Internacionais de Xadrez, ELO FIDE e ELO FEDA.
Haberá ata 3 BYE a disposición dos xogadores. Os BYE son días libres que pode solicitar o xogador antes do comezo do torneo (sempre por escrito). Poden pedirse ata 3 BYE, que deberán utilizarse con anterioridade á oitava rolda. Na rolda solicitada, non se emparellará ao xogador solicitante do BYE e outorgaráselle medio punto.
Os byes correspondentes á 1º rolda deberán formalizarse vía E-mail.
O xogador que non pague a inscrición antes da terceira rolda será automaticamente expulsado do torneo.
A aqueles xogadores que por calquera razón non aparecesen na derradeira lista de ELO FIDE e tiveran ELO FIDE con anterioridade, consideraráselles o seu ranking, só a efectos de premios, tendo en conta a lista na que aparecesen por última vez.
Esixirase aos participantes unha adecuada presenza na Sala de Xogo e na Cerimonia de Clausura (non chanclas, bañadores, etc).
A Organización resérvase o dereito de admisión.
Calendario de xogo:
19 de xuño do 2010 ás 16:30 horas. Confirmación de xogadores
19 de xuño do 2010 ás 17:00 horas. Primeira Rolda
20 de xuño do 2010 ás 17:00 horas. Segunda Rolda
21 de xuño do 2010 ás 17:00 horas. Terceira Rolda
22 de xuño do 2010 ás 17:00 horas. Cuarta Rolda
23 de xuño do 2010 ás 17:00 horas. Quinta Rolda
24 de xuño do 2010 ás 17:00 horas. Sexta Rolda
25 de xuño do 2010 ás 17:00 horas. Sétima Rolda
26 de xuño do 2010 ás 17:00 horas. Oitava Rolda
27 de xuño do 2010 ás 10:00 horas. Novena e derradeira Rolda
27 de xuño do 2010 ás 17:00 horas. Clausura e entrega de premios.Inscricións
Aloxados no Hotel CARLOS I: 30 €
Resto de xogadores: 45 €
Exentos da inscrición G.M. e M.I. e xogadores con máis de 2400 de eloA Organización resérvase o dereito a modificar as bases do “II Aberto Internacional de Xadrez Carlos I” sen outra obrigación que a de publicalas na páxina web oficial.
A participación supón a aceptación tácita das presentes bases.
Premios:
XERAL Importe 1º 1.200,00 € 2º 1.000,00 € 3º 800,00 € 4º 700,00 € 5º 600,00 € 6º 500,00 € 7º 400,00 € 8º 300,00 € 9º 200,00 € 10º 150,00 € 11º 100,00 € SUB-2300 Importe 1º 250,00 € 2º 150,00 € 3º 100,00 € SUB-2000/sen Elo Importe 1º 250,00 € 2º 150,00 € 3º 100,00 € MELLOR GALEGO Importe 1º 150,00 € 2º 100,00 € VETERANO 100,00 € SUB18 1º 100,00 € SUB14 1º 100,00 € TOTAL 7.500,00 € Premios non acumulativos
No caso de obterse dous ou máis premios, adxudicarase o maior.
Si fosen os importes dos premios iguais, rexerase pola seguinte orde: 1º Xeral, 2º Premios de Franxa de ELO.
Aos premios deduciránselles os impostos legais establecidos.Para recoller o Premio compre estar presente na Cerimonia de Clausura.
Oferta Hoteleira:
Rúa. Vigo s/n 36960 Sanxenxo (Pontevedra)
Hotel: www.carlosprimero.comOferta Hotel CARLOS I **** & SPA (Sede del Torneo):
Pensión completa en habitación dobre: 58 euros (+ 7% IVE) persoa e día.
Pensión completa en habitación individual: 80 euros (+7% IVE) persoa e día.
Pensión completa en habitación tripla: 55 euros (+7% IVE)
Inclúese un prato de marisco no xantar.
Enderezo: Rúa/. Vigo s/n 36960 Sanxenxo (Pontevedra) ESPAÑAPáxina web do Hotel Carlos I: www.carlosprimero.com
Beneficiaranse desta oferta os xadrecista que reserven praza hotelera con data anterior ao 14 de xuño chamando ao teléfono 606 458 177 (reserva mínima de 5 días) ou enviando un email a roi@infonegocio.com
Nota: Nos prezos non se inclúen as bebidas
Foreign Players should contact by e-mail with Roi Reinaldo roi@infonegocio.com
Organización:
Organizador: M.I. Roi Reinaldo Castiñeira
Director torneo: A.I. Álvaro Reinaldo Soto
Árbitro principal: A.I. Nerea Mauleón Carranza
Árbitro adxunto: A.I. Álvaro Reinaldo Soto
E-mail: roi@infonegocio.com