Galicia
XVI Aberto Cidade das Burgas
Casa da Xuventude R/. Celso Emilio Ferreiro,27 Ourense
Do 5 ao 13 de xullo de 2007
TORNEO DO CIRCUITO GALEGO 2007
PARTIDAS : PGN (394)| VISOR | CRÓNICAS | BASES | WEB
Informa: Manuel Álvarez | Antonio Villar Organización Aberto
Ronda 5:
Bo. | SNo. | Nome | Pts | Res. |
Pts | Nome | SNo. | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | IM | Manolache Marius | 4 | ½ - ½ |
3½ | IM | Reinaldo Castineira Roi | 3 |
2 | 13 | IM | Rodriguez Lopez Rafael | 3½ | 0 - 1 |
3½ | IM | Rusev Krasimir | 6 |
3 | 7 | IM | Ortiz Suarez Isam | 3½ | 0 - 1 |
3½ | Samolins Vitalijs | 11 | |
4 | 22 | Fernandez De Pablo Miguel A | 3½ | 1 - 0 |
3½ | FM | Milchev Nikolay | 12 | |
5 | 2 | IM | Starostits Ilmars | 3 | 1 - 0 |
3 | FM | Perez Fungueiro Manuel A | 19 |
6 | 5 | GM | Dimitrov Vladimir | 3 | 1 - 0 |
3 | Outerelo Ucha Manuel | 23 | |
7 | 17 | Guerra Tulcan Lenin | 3 | ½ - ½ |
3 | GM | Spassov Liuben | 8 | |
8 | 24 | Senlle Caride Miguel | 3 | ½ - ½ |
3 | FM | Astaneh Lopez Alex | 9 | |
9 | 10 | FM | Pena Gomez Manuel | 3 | 1 - 0 |
3 | Perez Mauricio Xoel | 26 | |
10 | 14 | Baltar Iglesias David | 3 | 0 - 1 |
3 | Pazos Porta Antonio | 27 | ||
11 | 31 | Mejuto De Ulloa Jorge | 3 | 0 - 1 |
3 | Padeiro Jose | 15 | ||
12 | 40 | Stanoev Atanas | 2½ | 0 - 1 |
2½ | IM | Vajda Albert | 4 | |
13 | 43 | Rey Torres Salvador | 2½ | 0 - 1 |
2½ | Sanchez Aller Fernando | 16 | ||
14 | 46 | Pereira Carlos Miguel Silva Co | 2½ | 0 - 1 |
2½ | Reis Luis Sousa | 20 | ||
15 | 21 | Lorenzo Duran Marcos | 2½ | 1 - 0 |
2½ | Pena Gonzalez Rosendo | 57 | ||
16 | 49 | Figueiredo Bruno | 2½ | 1 - 0 |
2½ | Villar Nieves Antonio | 25 | ||
17 | 28 | Vidal Del Rio Diego | 2½ | 0 - 1 |
2½ | Rey Cid Jose | 96 | ||
18 | 50 | Otero Nogueira Brais | 2½ | 0 - 1 |
2½ | Vega Gomez Francisco B | 29 | ||
19 | 62 | Rodriguez Dominguez Miguel | 2½ | 0 - 1 |
2½ | Outomuro Nieves Rafael | 30 | ||
20 | 32 | Cebrian Ramos Jose Luis | 2 | 1 - 0 |
2 | Lozano Sanchez Jose Antonio | 45 | ||
21 | 33 | Moya Mallafre Erik | 2 | 1 - 0 |
2 | Gomez Dominguez Breixo | 47 | ||
22 | 52 | Ramon Losada David | 2 | ½ - ½ |
2 | De Sousa Da Silva Armando | 34 | ||
23 | 53 | Portela Gonzalez Adrian | 2 | ½ - ½ |
2 | Bratu Jorge | 37 | ||
24 | 54 | Silva Lucas Borges Da | 2 | ½ - ½ |
2 | Fernandez Andrade Antonio | 38 | ||
25 | 59 | Villar Perez Samuel | 2 | ½ - ½ |
2 | Suarez Fidalgo Alvaro | 39 | ||
26 | 100 | Villar Fernandez Jairo | 2 | 0 - 1 |
2 | Alonso Macias Victor | 41 | ||
27 | 42 | Gomez Dominguez Xavier | 2 | ½ - ½ |
2 | Lopez Garrido Daniel | 56 | ||
28 | 44 | Nora Fernando Manuel Lobo Caet | 2 | 1 - 0 |
2 | Mougan Gonzalez Santiago | 94 | ||
29 | 36 | Salgado Gonzalez Julio | 1½ | 1 - 0 |
2 | Bratu Roxana | 79 | ||
30 | 80 | Dominguez Alvarez Carlos | 1½ | 0 - 1 |
1½ | Vidal Del Rio Manuel | 18 | ||
31 | 51 | Conde Carvajal Juan Delfin | 1½ | ½ - ½ |
1½ | Martinez Vecillas Javier | 73 | ||
32 | 55 | Casal Salgado Jose Luis | 1½ | 1 - 0 |
1½ | Martinez Cabrera David | 74 | ||
33 | 58 | Ferreira Jorge João | 1½ | 1 - 0 |
1½ | Perez Vazquez Victor | 77 | ||
34 | 60 | Rey Alvarez Jacobo | 1½ | ½ - ½ |
1½ | Blazquez Criado Federico | 75 | ||
35 | 82 | Cruz Guerra Samuel | 1½ | 1 - 0 |
1½ | Bolos Gimeno Domingo | 61 | ||
36 | 90 | Carrero Casas Carlos | 1½ | ½ - ½ |
1½ | Mendes Roberto Carlos Santos | 64 | ||
37 | 67 | Martin Urriza Alejandro | 1½ | 1 - 0 |
1½ | Baixinho Romeu Pedro | 89 | ||
38 | 93 | Gandio Garcia Omar | 1½ | 1 - 0 |
1½ | Gandoy Martinez Pablo | 68 | ||
39 | 70 | Martinez Cabrera Gabriel | 1½ | ½ - ½ |
1½ | Foufre Andrade Filipe | 91 | ||
40 | 71 | Bratu Andrea | 1½ | 1 - 0 |
1½ | Sanchez Fernandez Diego | 99 | ||
41 | 48 | Garcia Fernandez Manuel | 1 | 1 - 0 |
1 | Sabuz Forneiro Martin | 83 | ||
42 | 84 | Rodriguez Dominguez Javier | 1 | 0 - 1 |
1 | Losada Gallego Joaquin | 63 | ||
43 | 65 | Ferreiro Mera Aaron | 1 | 1 - 0 |
1 | Alvarez Gonzalez Diego | 86 | ||
44 | 66 | Andrade Nuno Filipe | 1 | 1 - 0 |
1 | Andrade Joao | 87 | ||
45 | 69 | Novoa Siota Jose Antonio | 1 | 1 - 0 |
1 | Gonzalez Viso Jose Jaime | 92 | ||
46 | 76 | Rodriguez Alvarez Sergio | 1 | 1 - 0 |
1 | Rodriguez Iglesias Alberto | 97 | ||
47 | 78 | Viteri Fernandez Miguel Angel | ½ | 0 - 1 |
½ | De Leon Nieves Luis | 72 | ||
48 | 98 | Rodriguez Vazquez Alba | ½ | 0 - 1 |
½ | Perez Martinez Ruben | 81 | ||
49 | 85 | Vazquez Silva Andres Miguel | ½ | + - - |
0 | Ariza Ferreira Ivan | 88 | ||
50 | 35 | Bello Filgueira Joaquin | 2 | ½ - - |
0 | - | |||
51 | 95 | Nuñez Area Luis | 2 | ½ - - |
0 | - |
Listado de Participantes:
SNo. | Nome | NRtg | IRtg | FED | Club | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | IM | Manolache Marius | 0 | 2528 | ROM | |
2 | IM | Starostits Ilmars | 0 | 2497 | LAT | |
3 | IM | Reinaldo Castineira Roi | 2452 | 2458 | ESP | Gal |
4 | IM | Vajda Albert | 0 | 2458 | ROM | |
5 | GM | Dimitrov Vladimir | 2385 | 2452 | BUL | Can |
6 | IM | Rusev Krasimir | 0 | 2443 | BUL | |
7 | IM | Ortiz Suarez Isam | 0 | 2390 | CUB | |
8 | GM | Spassov Liuben | 0 | 2383 | BUL | |
9 | FM | Astaneh Lopez Alex | 2284 | 2337 | IRL | Gal |
10 | FM | Pena Gomez Manuel | 2296 | 2324 | ESP | Gal |
11 | Samolins Vitalijs | 0 | 2319 | LAT | ||
12 | FM | Milchev Nikolay | 0 | 2315 | BUL | |
13 | IM | Rodriguez Lopez Rafael | 2278 | 2292 | ESP | Gal |
14 | Baltar Iglesias David | 2337 | 2289 | ESP | Gal | |
15 | Padeiro Jose | 2249 | 2276 | POR | Gal | |
16 | Sanchez Aller Fernando | 2244 | 2260 | ESP | Gal | |
17 | Guerra Tulcan Lenin | 2279 | 2254 | ECU | Ext | |
18 | Vidal Del Rio Manuel | 2222 | 2238 | ESP | Gal | |
19 | FM | Perez Fungueiro Manuel A | 2218 | 2234 | ESP | Gal |
20 | Reis Luis Sousa | 0 | 2215 | POR | ||
21 | Lorenzo Duran Marcos | 2180 | 2206 | ESP | Gal | |
22 | Fernandez De Pablo Miguel A | 2195 | 2193 | ESP | Ctl | |
23 | Outerelo Ucha Manuel | 2173 | 2183 | ESP | Gal | |
24 | Senlle Caride Miguel | 2154 | 2179 | ESP | Gal | |
25 | Villar Nieves Antonio | 2180 | 2175 | ESP | Gal | |
26 | Perez Mauricio Xoel | 2133 | 2155 | ESP | Gal | |
27 | Pazos Porta Antonio | 2147 | 2140 | ESP | Gal | |
28 | Vidal Del Rio Diego | 2113 | 2132 | ESP | Gal | |
29 | Vega Gomez Francisco B | 2105 | 2117 | ESP | Gal | |
30 | Outomuro Nieves Rafael | 2009 | 2068 | ESP | Gal | |
31 | Mejuto De Ulloa Jorge | 2012 | 2062 | ESP | Gal | |
32 | Cebrian Ramos Jose Luis | 2020 | 2056 | ESP | Gal | |
33 | Moya Mallafre Erik | 2020 | 2009 | ESP | Rio | |
34 | De Sousa Da Silva Armando | 1986 | 1972 | POR | Gal | |
35 | Bello Filgueira Joaquin | 1941 | 1968 | ESP | Gal | |
36 | Salgado Gonzalez Julio | 1982 | 1967 | ESP | Gal | |
37 | Bratu Jorge | 1945 | 1965 | ROM | Eus | |
38 | Fernandez Andrade Antonio | 1895 | 1965 | ESP | Gal | |
39 | Suarez Fidalgo Alvaro | 1903 | 1957 | ESP | Gal | |
40 | Stanoev Atanas | 0 | 1953 | BUL | ||
41 | Alonso Macias Victor | 1871 | 1944 | ESP | Gal | |
42 | Gomez Dominguez Xavier | 1900 | 1939 | ESP | Gal | |
43 | Rey Torres Salvador | 1826 | 1931 | ESP | Gal | |
44 | Nora Fernando Manuel Lobo Caet | 0 | 1928 | POR | ||
45 | Lozano Sanchez Jose Antonio | 1929 | 1926 | ESP | Mad | |
46 | Pereira Carlos Miguel Silva Co | 0 | 1912 | POR | ||
47 | Gomez Dominguez Breixo | 1782 | 1905 | ESP | Gal | |
48 | Garcia Fernandez Manuel | 1833 | 1904 | ESP | Gal | |
49 | Figueiredo Bruno | 1901 | 1893 | POR | Gal | |
50 | Otero Nogueira Brais | 1782 | 1885 | ESP | Gal | |
51 | Conde Carvajal Juan Delfin | 1792 | 1873 | ESP | Gal | |
52 | Ramon Losada David | 1839 | 1869 | ESP | Gal | |
53 | Portela Gonzalez Adrian | 1775 | 1864 | ESP | Gal | |
54 | Silva Lucas Borges Da | 0 | 1864 | POR | ||
55 | Casal Salgado Jose Luis | 1790 | 1863 | ESP | Gal | |
56 | Lopez Garrido Daniel | 1843 | 1861 | ESP | Gal | |
57 | Pena Gonzalez Rosendo | 1785 | 1857 | ESP | Gal | |
58 | Ferreira Jorge João | 0 | 1850 | POR | ||
59 | Villar Perez Samuel | 1787 | 1841 | ESP | Gal | |
60 | Rey Alvarez Jacobo | 1844 | 1796 | ESP | Gal | |
61 | Bolos Gimeno Domingo | 1749 | 1765 | ESP | Val | |
62 | Rodriguez Dominguez Miguel | 1707 | 1717 | ESP | Gal | |
63 | Losada Gallego Joaquin | 1819 | 1702 | ESP | Gal | |
64 | Mendes Roberto Carlos Santos | 0 | 1693 | POR | ||
65 | Ferreiro Mera Aaron | 1744 | 1657 | ESP | Gal | |
66 | Andrade Nuno Filipe | 0 | 1511 | POR | ||
67 | Martin Urriza Alejandro | 2008 | 0 | ESP | Mad | |
68 | Gandoy Martinez Pablo | 1815 | 0 | ESP | Gal | |
69 | Novoa Siota Jose Antonio | 1759 | 0 | ESP | Gal | |
70 | Martinez Cabrera Gabriel | 1710 | 0 | ESP | Gal | |
71 | Bratu Andrea | 1707 | 0 | ESP | Eus | |
72 | De Leon Nieves Luis | 1704 | 0 | ESP | Gal | |
73 | Martinez Vecillas Javier | 1694 | 0 | ESP | Gal | |
74 | Martinez Cabrera David | 1660 | 0 | ESP | Gal | |
75 | Blazquez Criado Federico | 1624 | 0 | ESP | Gal | |
76 | Rodriguez Alvarez Sergio | 1620 | 0 | ESP | Gal | |
77 | Perez Vazquez Victor | 1618 | 0 | ESP | Gal | |
78 | Viteri Fernandez Miguel Angel | 1593 | 0 | ESP | Gal | |
79 | Bratu Roxana | 1564 | 0 | ESP | Eus | |
80 | Dominguez Alvarez Carlos | 1507 | 0 | ESP | Gal | |
81 | Perez Martinez Ruben | 1506 | 0 | ESP | Gal | |
82 | Cruz Guerra Samuel | 1502 | 0 | ESP | Gal | |
83 | Sabuz Forneiro Martin | 1478 | 0 | ESP | Gal | |
84 | Rodriguez Dominguez Javier | 1447 | 0 | ESP | Gal | |
85 | Vazquez Silva Andres Miguel | 1253 | 0 | ESP | Gal | |
86 | Alvarez Gonzalez Diego | 0 | 0 | ESP | Gal | |
87 | Andrade Joao | 0 | 0 | POR | ||
88 | Ariza Ferreira Ivan | 0 | 0 | ESP | Gal | |
89 | Baixinho Romeu Pedro | 0 | 0 | ESP | ||
90 | Carrero Casas Carlos | 0 | 0 | ESP | Gal | |
91 | Foufre Andrade Filipe | 0 | 0 | ESP | ||
92 | Gonzalez Viso Jose Jaime | 0 | 0 | ESP | Gal | |
93 | Grandio Omar | 0 | 0 | ESP | Gal | |
94 | Mougan Gonzalez Santiago | 0 | 0 | ESP | Gal | |
95 | Nuñez Area Luis | 0 | 0 | ESP | Gal | |
96 | Rey Cid Jose | 0 | 0 | ESP | Gal | |
97 | Rodriguez Iglesias Alberto | 0 | 0 | ESP | Gal | |
98 | Rodriguez Vazquez Alba | 0 | 0 | ESP | Gal | |
99 | Sanchez Fernandez Diego | 0 | 0 | ESP | Gal | |
100 | Villar Jairo | 0 | 0 | ESP | Gal |
Outros datos:
Datas: 5 ao 13 de xullo de 2007
Sistema: Suizo. 9 roldas. Ritmo: 1h. 30` + 30`` por xogada.
Local de xogo: Casa da Xuventude de Ourense. R./ Celso Emilio Ferreiro, 27 Tlfno. 988 22 85 00
Horario de Xogo: 17:00 - 21:00. Última rolda 10:00 – 14:00
Válido para normas e ELO FIDE/ FEDA | Incluído no Circuito Galego de Xadrez