Galicia
Local Asociación Círculo de Artesanos.
Rúa
San Andrés, Nº 36. A Coruña
NOVEMBRO
2005 - MES DE PORTAS ABERTAS
Entrada libre para a práctica do Xadrez. Horario: de 19 a 22 horas
Ademáis: Torneos e Clases de Perfeccionamento
Informa: Juan Pedro Martínez Nalda
VII TORNEO INFANTIL
( Sub-8, Sub-10, Sub-12 e Sub-14)
Data: Sábado, 19 de Novembro1.- Sistema de Xogo:
Suizo a 6 roldas, 20 minutos para cada xogador
2.-Horario:
1ª rolda 10,30
2ª rolda 11,15
3ª rolda 12,00
4ª rolda 12,45
5ª rolda 16,00
6ª rolda 17,00
3.- Trofeos
Trofeos para os cinco primeiros clasificados de cada categoría e recordos para os demáis participantes.
Entrega de TROFEOS ás 18 horasClasificación Final:
Posto Nome Feder Rtg Loc Puntos Buch. Buch.-M Progr. 1 CASARES GESTAL, PABLO 5.5 23.0 20.5 20.0 2-3 DUARTE BACELAR, ELOY 5 21.5 19.0 18.0 BORJA PRIETO, MARTIN 5 15.5 14.5 15.0 4 ALVAREZ CASTILLO, MARINA 4.5 20.5 18.0 15.0 5-7 PALACIOS GONZALEZ, MARTA 4 26.0 24.0 16.0 NOVO VAZQUE, DAVID 4 21.5 19.5 16.0 BRUACH ARGUILLO, JOAN 4 18.5 16.0 14.0 8-13 TABOADA IGLESIAS, OSCAR 3 23.5 21.5 13.0 RODRIGUEZ MAHIA, MIGUEL 3 20.5 18.5 11.0 GALVEZ NENIÑA, JORGE 3 18.5 17.0 8.0 REY BARREIRO, UXIA 3 18.5 16.5 8.0 FERNANDEZ LAGO, PEDRO 3 15.5 14.5 9.0 REY BARREIRO, XABO 3 15.5 14.0 12.0 14-17 PARAMO BOQUETE, JOSE 2.5 18.5 17.5 8.5 SUAREZ, HELENA 2.5 18.5 16.0 7.0 FARIÑAS POSE, ADRIAN 2.5 18.0 16.0 12.0 DAVILA JACOME, LUCIA 2.5 16.0 15.0 9.5 18 CAJIDE RODRIGUEZ, SOFIA 2 12.5 11.5 8.0 19-20 RASCADO DOPICO, ANA 1.5 14.5 13.5 4.5 MARTINEZ VEIGA, XALO 1.5 13.0 12.0 3.5 21-23 BLANCO RODRIGUEZ, MATEO 1 13.5 12.0 3.0 MARTINEZ VEIGA, DANIEL 1 13.0 12.0 2.0 VARELA GOMEZ, OSCAR 1 8.5 7.0 3.0Cadro de Torneo Sub-8:
Nº Nome Feder Rtg 1 2 3 4 5 6 1. ALVAREZ CASTILLO, MARINA 11:W 13:L 14:W 17:W 6:D 18:W 2. BLANCO RODRIGUEZ, MATEO 12:L 9:L 22:W 10:L 16:- : 3. BORJA PRIETO, MARTIN 13:L 19:W 11:W 15:W 14:W 20:W 4. BRUACH ARGUILLO, JOAN 14:W 12:L 16:W 9:W 13:L 10:W 5. CAJIDE RODRIGUEZ, SOFIA 15:W 17:L 18:L 14:L 23:W 16:L 6. CASARES GESTAL, PABLO 16:W 20:W 12:W 8:W 1:D 13:W 7. DAVILA JACOME, LUCIA 17:L 15:W 21:+ 13:L 11:L 14:D 8. DUARTE BACELAR, ELOY 18:W 21:W 13:W 6:L 20:W 12:W 9. FARIÑAS POSE, ADRIAN 19:D 2:W 17:W 4:L 12:L 11:L 10. FERNANDEZ LAGO, PEDRO 20:L 16:L 23:W 2:W 17:W 4:L 11. GALVEZ NENIÑA, JORGE 1:L 22:W 3:L 20:L 7:W 9:W 12. NOVO VAZQUE, DAVID 2:W 4:W 6:L 18:W 9:W 8:L 13. PALACIOS GONZALEZ, MARTA 3:W 1:W 8:L 7:W 4:W 6:L 14. PARAMO BOQUETE, JOSE 4:L 23:W 1:L 5:W 3:L 7:D 15. RASCADO DOPICO, ANA 5:L 7:L :W 3:L 22:L 23:D 16. REY BARREIRO, UXIA 6:L 10:W 4:L 19:L 2:+ 5:W 17. REY BARREIRO, XABO 7:W 5:W 9:L 1:L 10:L 22:W 18. RODRIGUEZ MAHIA, MIGUEL 8:L :W 5:W 12:L 19:W 1:L 19. SUAREZ, HELENA 9:D 3:L 20:L 16:W 18:L :W 20. TABOADA IGLESIAS, OSCAR 10:W 6:L 19:W 11:W 8:L 3:L 21. VARELA GOMEZ, OSCAR :W 8:L 7:- : : : 22. MARTINEZ VEIGA, XALO : 11:L 2:L 23:D 15:W 17:L 23. MARTINEZ VEIGA, DANIEL : 14:L 10:L 22:D 5:L 15:DClasificación Final
Posto Nome Feder Rtg Loc Puntos Buch. Buch.-M Progr. 1 TOBA RODRIGUEZ, JAVIER 6 24.0 21.0 21.0 2-3 FARIÑAS POSE, JULIO 5 22.0 20.0 17.0 PEREIRO BARREIRO, DARIO 5 21.5 19.5 19.0 4-9 POUSADA GARCIA, NOE 4 23.0 21.0 15.0 GONZALEZ PRIETO, DAVID 4 22.0 19.0 15.0 PARAMO BOQUETE, LAURA 4 20.5 18.0 16.0 ALONSO MACIAS, MARIA 4 19.5 18.0 16.0 DUARTE BACELAR, IAGO 4 18.5 18.0 14.0 CANCELO, HECTOR 4 18.5 16.5 13.0 10-16 GONZALEZ, ALVARO 3 21.0 19.5 11.0 REY BUA, MANUEL 3 19.5 17.5 12.0 BECERRA BARBEITO, MARIO 3 19.0 18.0 13.0 BORJA PRIETO, ISAAC 3 17.5 16.0 11.0 SANCHEZ CAMPAÑA, ALEXANDRE 3 16.5 14.5 10.0 CARBALLO, ARTUR 3 14.5 14.0 10.0 GÓMEZ VÁQUEZ, MARIA 3 11.0 10.5 6.0 17 HIDALGO RUIBAL, CARLOS 2.5 15.5 15.0 9.5 18-21 DAVILA JACOME, ALVARO 2 19.5 17.5 8.0 MONTERO, ALBA 2 17.0 15.0 7.0 LORENZO, LIDIA 2 15.5 14.5 8.0 BOSCH, ROLANDO 2 9.5 9.0 5.0 22 LADO, ALEJANDRO 1.5 15.5 14.5 6.0 23-24 SUAREZ FERNANDEZ, ANA 1 17.5 15.5 5.0 LARANGA GARCÍA, ELOY 1 14.5 13.0 1.5 25-27 RAMIREZ RODRIGUEZ, IGNACIO 0 9.0 5.0 0.0 SEGURA SANTOS, LUIS 0 3.5 3.5 0.0 LOPEZ, NOELIA 0 2.5 2.5 0.0Cadro de Torneo Sub-10:
Nº Nome Feder Rtg 1 2 3 4 5 6 1. ALONSO MACIAS, MARIA 14:W 13:W 12:W 20:L 21:L 23:W 2. BECERRA BARBEITO, MARIO 15:W 17:W 19:L 9:L 7:W 20:L 3. BORJA PRIETO, ISAAC 16:+ 19:L 14:W 21:L 11:L 7:W 4. BOSCH, ROLANDO 17:L 14:L 15:W 18:L 13:L 26:W 5. CANCELO, HECTOR 18:W 20:L 17:W 12:L 24:W 6:W 6. CARBALLO, ARTUR 19:L 15:W 23:L 26:W 18:W 5:L 7. DAVILA JACOME, ALVARO 20:L 18:W 21:L 24:W 2:L 3:L 8. DUARTE BACELAR, IAGO 21:L 22:W 26:W 23:W 19:W 9:L 9. FARIÑAS POSE, JULIO 22:W 21:W 27:L 2:W 12:W 8:W 10. GÓMEZ VÁQUEZ, MARIA 23:L 24:L 18:L 15:W 26:W 14:W 11. GONZALEZ, ALVARO 24:W 27:L 20:L 14:W 3:W 12:L 12. GONZALEZ PRIETO, DAVID 25:+ 23:W 1:L 5:W 9:L 11:W 13. HIDALGO RUIBAL, CARLOS 26:W 1:L 24:L 17:D 4:W 19:L 14. LADO, ALEJANDRO 1:L 4:W 3:L 11:L 15:D 10:L 15. LARANGA GARCÍA, ELOY 2:L 6:L 4:L 10:L 14:D 17:D 16. LOPEZ, NOELIA 3:- : : : : : 17. LORENZO, LIDIA 4:W 2:L 5:L 13:D 23:L 15:D 18. MONTERO, ALBA 5:L 7:L 10:W 4:W 6:L 24:L 19. PARAMO BOQUETE, LAURA 6:W 3:W 2:W 27:L 8:L 13:W 20. PEREIRO BARREIRO, DARIO 7:W 5:W 11:W 1:W 27:L 2:W 21. POUSADA GARCIA, NOE 8:W 9:L 7:W 3:W 1:W 27:L 22. RAMIREZ RODRIGUEZ, IGNACIO 9:L 8:L : : : : 23. REY BUA, MANUEL 10:W 12:L 6:W 8:L 17:W 1:L 24. SANCHEZ CAMPAÑA, ALEXANDRE 11:L 10:W 13:W 7:L 5:L 18:W 25. SEGURA SANTOS, LUIS 12:- : : : : : 26. SUAREZ FERNANDEZ, ANA 13:L :W 8:L 6:L 10:L 4:L 27. TOBA RODRIGUEZ, JAVIER :W 11:W 9:W 19:W 20:W 21:WClasificacion Final
Posto Nome Feder Rtg Loc Puntos Buch. Buch.-M Progr. 1 PALACIOS GONZÁLEZ, MIGUEL 5.5 19.5 17.5 19.5 2 CARBALLO NOYA, MIGUEL 5 20.5 19.5 16.0 3 GONZALEZ CARRO, VICTOR 4.5 24.0 21.5 17.5 4-9 TOBA RODRÍGTUEZ, IRENE 4 23.5 21.0 18.0 SILVA VAZQUEZ, ANDRES 4 22.5 19.5 14.0 VALADRON, ANTINEA 4 21.0 18.0 15.0 PEDREIRA GIRALDA, FRANCISCO 4 20.0 18.0 14.0 VILLAR, JULIAN 4 16.5 15.5 15.0 SANZ CORREA, JUAN 4 16.5 15.5 11.0 10-14 LARROSA VILLANUEVA, UXIA 3 20.0 18.0 13.0 GARCIA ALVARO, ENRIQUE 3 20.0 18.0 11.0 GARCIA GONZALEZ, FERNAN 3 16.5 15.5 10.0 ALVAREZ CASTILLO, MARTIN 3 16.5 14.5 9.5 LINARES, ALBERTO 3 15.0 13.0 8.0 15-16 RASCADO DOPICO, DAVID 2.5 18.0 16.0 12.5 AMARO, SERGIO 2.5 16.5 15.5 6.0 17-19 AMADO DEBEN, ANTONIO 2 15.5 14.5 9.0 BUEDO FERNÁNDEZ, SEBASTIAN 2 14.0 13.0 7.0 BUSTO ANTELO, LUIS MANUEL 2 13.5 12.5 6.0 20-21 IGLESIAS FERNANDEZ, PABLO 1.5 16.5 15.5 4.0 RODRIGUEZ, JACOBO 1.5 16.0 15.0 5.0 22-23 RODRÍGUEZ, SERGIO 1 13.0 11.0 4.0 VÍZCAINO NIETO, MARTIN 1 11.0 9.0 4.0 24-25 GONZALEZ FARIÑA, ALEXANDRE 0 3.5 3.5 0.0 GRAÑA, DAVID 0 3.5 3.5 0.0Cadro de Torneo Sub 12:
Nº Nome Feder Rtg 1 2 3 4 5 6 1. ALVAREZ CASTILLO, MARTIN 13:L 17:D 3:D 14:W 8:W 23:L 2. AMADO DEBEN, ANTONIO 14:W 16:L 17:L 18:W 13:L 7:L 3. AMARO, SERGIO 15:L 14:L 1:D 25:+ 5:L 18:W 4. BUEDO FERNÁNDEZ, SEBASTIAN 16:L 18:W 19:W 21:L 20:- : 5. BUSTO ANTELO, LUIS MANUEL 17:L 19:L 12:W 20:L 3:W 14:L 6. CARBALLO NOYA, MIGUEL 18:W 22:L 20:W 16:W 9:W 24:W 7. GARCIA ALVARO, ENRIQUE 19:W 15:L 25:+ 24:L 16:L 2:W 8. GARCIA GONZALEZ, FERNAN 20:W 23:L 21:L 19:W 1:L 12:W 9. GONZALEZ CARRO, VICTOR 21:W 25:W 16:W 15:D 6:L 22:W 10. GONZALEZ FARIÑA, ALEXANDRE 22:- : : : : : 11. GRAÑA, DAVID 23:- : : : : : 12. IGLESIAS FERNANDEZ, PABLO 24:L 20:L 5:L :W 18:D 8:L 13. LARROSA VILLANUEVA, UXIA 1:W 24:W 22:L 23:L 2:W 16:L 14. LINARES, ALBERTO 2:L 3:W 24:L 1:L 19:+ 5:W 15. PALACIOS GONZÁLEZ, MIGUEL 3:W 7:W 23:W 9:D 22:W 21:W 16. PEDREIRA GIRALDA, FRANCISCO 4:W 2:W 9:L 6:L 7:W 13:W 17. RASCADO DOPICO, DAVID 5:W 1:D 2:W 22:L 24:L 20:L 18. RODRIGUEZ, JACOBO 6:L 4:L :W 2:L 12:D 3:L 19. RODRÍGUEZ, SERGIO 7:L 5:W 4:L 8:L 14:- : 20. SANZ CORREA, JUAN 8:L 12:W 6:L 5:W 4:+ 17:W 21. SILVA VAZQUEZ, ANDRES 9:L :W 8:W 4:W 23:W 15:L 22. TOBA RODRÍGTUEZ, IRENE 10:+ 6:W 13:W 17:W 15:L 9:L 23. VALADRON, ANTINEA 11:+ 8:W 15:L 13:W 21:L 1:W 24. VILLAR, JULIAN 12:W 13:L 14:W 7:W 17:W 6:L 25. VÍZCAINO NIETO, MARTIN :W 9:L 7:- 3:- : :Clasificacion Finall
Puesto Nome Feder Rtg Loc Puntos Buch. Buch.-M Progr. 1 ALONSO MACIAS, VICTOR 1831 5.5 18.5 17.0 20.0 2 CAJETE LORENZO, NICOLAS 5 20.0 17.5 18.0 3 LORENZO SERRANO, HERAR 4.5 21.5 19.0 14.0 4-7 MAROÑO, ADRIAN 3 19.5 19.0 11.0 GUERRA JIMENEZ, DAVID 3 19.0 18.5 10.0 MONTERO VÁZQUEZ, JOSE MANUEL 3 18.0 17.5 13.0 ALONSO ALVAREZ, IAGO 3 18.0 17.5 10.0 8 GONZALEZ, SAMUEL 2 17.0 16.5 5.0 9-10 LOPEZ AGULLA, ALEJANDRO 1 15.0 13.5 4.0 OUBEL, ADRIAN 1 0.5 0.5 1.0 11 DOPICO MERA, ADRIAN 0 2.5 2.5 0.0Cadro de Torneo
Nº Nome Feder Rtg 1 2 3 4 5 6 1. ALONSO MACIAS, VICTOR 6:W 9:W 10:W 3:W 8:D 5:W 2. ALONSO ALVAREZ, IAGO 7:W 3:L 8:L 10:W 6:L :W 3. CAJETE LORENZO, NICOLAS 8:W 2:W 6:W 1:L 9:W 10:W 4. DOPICO MERA, ADRIAN 9:- : : : : : 5. GONZALEZ, SAMUEL 10:L 6:L 9:L :W 7:W 1:L 6. GUERRA JIMENEZ, DAVID 1:L 5:W 3:L 7:W 2:W 8:L 7. LOPEZ AGULLA, ALEJANDRO 2:L 10:L :W 6:L 5:L 9:L 8. LORENZO SERRANO, HERAR 3:L :W 2:W 9:W 1:D 6:W 9. MAROÑO, ADRIAN 4:+ 1:L 5:W 8:L 3:L 7:W 10. MONTERO VÁZQUEZ, JOSE MANUEL 5:W 7:W 1:L 2:L :W 3:L 11. OUBEL, ADRIAN :W : : : : :