Galicia/Galiza
Galicia

VI Torneo Festas do Carmen

As Pontes. A Coruña

Edificio L.A.R. Endesa situado no Poboado das Veigas (Campo de Futbol)
Domingo, 10 de Xullo de 2005

TRIUNFO DE TOMÁS ORAL

Clasificacións Finais

Puesto Nombre                        Feder Rtg  Loc  Puntos Buch. Berg. Buch.-M Victorias

  1    Oral, Tomas                   Abs   2535      7       31.5 31.50    23.0         7
  2    Zurano López, Pedro           Abs   2254 2282 5.5     33.5 24.00    23.5         5
  3    Casares Cabanas, Carlos       Abs   2116 2116 5       32.5 20.50    22.0         4
  4    Sanchez Aller, Fernando       Abs   2261 2261 5       30.5 18.00    21.5         5
  5    González Escourido, Emilio    Abs        1919 5       28.0 16.00    19.5         5
  6    Tuimil Parapar, Roberto       Abs        1850 5       25.0 15.50    18.0         5
  7    Guerra, Jose Luis             Abs   2360      4.5     27.5 15.50    20.5         4
  8    Legaspi Folgueira, Jairo      Juv        1777 4.5     24.5 13.50    18.5         4
  9    Fernández Otero, José         Abs   2115 2115 4       32.5 15.50    22.5         4
  10   Castro Caaveiro, Antonio      Abs   1853 1781 4       30.5 14.00    21.5         4
  11   Castrillón Otero, Javier      Abs        1864 4       29.0 14.50    21.0         4
  12   Valikoba, Petra               Abs        1997 4       28.0 15.25    20.0         3
  13   Rey Fariña, Ángel             Abs             4       27.0 13.75    19.0         3
  14   Moreno, Carlos                Abs             4       23.0 10.50    17.0         3
  15   Fernández Fernández, Laureano Abs             4       21.0  9.00    15.5         4
  16   Ledo Soto, Carlos             Abs             4       20.5  9.00    15.5         4
  17   Sanchez Ferreira, Emilio      Abs        1888 3.5     25.5 10.75    20.0         2
  18   Gandoy Martínez, Pablo        Abs        1800 3.5     22.0  8.25    16.5         2
  19   Pereira Pía, Luis             Abs             3.5     19.5  7.50    14.0         3
  20   Toba Rodríguez, Javier        Inf        1564 3       27.5  7.00    20.0         3
  21   De La Peña Llendari, Adolfo   Abs             3       24.0  6.50    17.5         3
  22   Paz Romero, Diego             Abs             3       23.0  7.75    16.5         2
  23   Toba Rodríguez, Irene         Inf        1572 3       22.0  6.75    15.5         2
  24   Tojeiro García, Rocío         Juv             3       21.0  2.50    16.5         2
  25   Mendoza Verdes, Miguel        Abs             3       20.5  5.50    15.0         3
  26   Martínez Insua, Adrián        Cad             2.5     22.0  3.75    16.5         1
  27   Santomé Salas, Luis           Abs             2       21.5  3.50    16.0         2
  28   Corral Bellas, Francisco      Abs             2       18.0  2.00    12.5         2
  29   Caaveiro Fraga, Simón         Inf             1.5     20.0  1.25    14.5         1
  30   Pérez López, Eros             Juv             1.5     19.5  2.25    13.5         1
  31   Peckens, Lorenzo              Cad             1       18.5  0.50    13.5         1
  32   Pérez Sierra, Brais           Inf             0.5     17.5  0.75    12.5         0
  33   Fernandez Lozano, Francisco   Abs   2070 2122 0        2.0  0.00     2.0         0

Cadro de Torneo

Nº  Nombre                        Feder Rtg   1    2    3    4    5    6    7  

1.  Oral, Tomas                   Abs   2535 17:W 10:W  6:W  4:W  3:W  8:W  5:W
2.  Guerra, Jose Luis             Abs   2360 18:W 11:W  5:D  9:L 25:W  4:L 12:W
3.  Sanchez Aller, Fernando       Abs   2261 19:W 12:W 16:W  8:W  1:L 10:W  4:L
4.  Zurano López, Pedro           Abs   2254 20:W 13:W  9:W  1:L  5:D  2:W  3:W
5.  Casares Cabanas, Carlos       Abs   2116 21:W 14:W  2:D  6:W  4:D 12:W  1:L
6.  Fernández Otero, José         Abs   2115 22:W 15:W  1:L  5:L 24:W 21:W 13:L
7.  Fernandez Lozano, Francisco   Abs   2070 23:-   :    :    :    :    :    : 
8.  Castro Caaveiro, Antonio      Abs   1853 24:W 23:W 28:W  3:L 13:W  1:L 10:L
9.  Valikoba, Petra               Abs        25:W 33:W  4:L  2:W 12:L 14:D 31:D
10. González Escourido, Emilio    Abs        26:W  1:L 18:W 20:W 15:W  3:L  8:W
11. Sanchez Ferreira, Emilio      Abs        27:W  2:L 25:D 21:W 14:D 31:D 15:L
12. Castrillón Otero, Javier      Abs        28:W  3:L 22:W 24:W  9:W  5:L  2:L
13. Tuimil Parapar, Roberto       Abs        29:W  4:L 31:W 16:W  8:L 17:W  6:W
14. Gandoy Martínez, Pablo        Abs        30:W  5:L 26:D 23:W 11:D  9:D 21:L
15. Legaspi Folgueira, Jairo      Juv        31:W  6:L 27:W 17:W 10:L 25:D 11:W
16. Toba Rodríguez, Irene         Inf        32:W 18:W  3:L 13:L 23:L 28:D 26:D
17. Toba Rodríguez, Javier        Inf         1:L 26:W 30:W 15:L 28:W 13:L 22:L
18. Caaveiro Fraga, Simón         Inf         2:L 16:L 10:L 25:L 27:W 19:L 30:D
19. Corral Bellas, Francisco      Abs         3:L 28:L 24:L 32:L 30:W 18:W 33:L
20. De La Peña Llendari, Adolfo   Abs         4:L 27:W 33:W 10:L 31:L 23:W 25:L
21. Fernández Fernández, Laureano Abs         5:L 30:W 32:W 11:L 33:W  6:L 14:W
22. Ledo Soto, Carlos             Abs         6:L 31:L 12:L 27:W 32:W 33:W 17:W
23. Martínez Insua, Adrián        Cad         7:+  8:L 29:D 14:L 16:W 20:L 28:L
24. Mendoza Verdes, Miguel        Abs         8:L 29:W 19:W 12:L  6:L 26:L 32:W
25. Moreno, Carlos                Abs         9:L 32:W 11:D 18:W  2:L 15:D 20:W
26. Paz Romero, Diego             Abs        10:L 17:L 14:D 31:L 29:W 24:W 16:D
27. Peckens, Lorenzo              Cad        11:L 20:L 15:L 22:L 18:L 30:W 29:L
28. Pereira Pía, Luis             Abs        12:L 19:W  8:L 29:W 17:L 16:D 23:W
29. Pérez López, Eros             Juv        13:L 24:L 23:D 28:L 26:L 32:L 27:W
30. Pérez Sierra, Brais           Inf        14:L 21:L 17:L 33:L 19:L 27:L 18:D
31. Rey Fariña, Ángel             Abs        15:L 22:W 13:L 26:W 20:W 11:D  9:D
32. Santomé Salas, Luis           Abs        16:L 25:L 21:L 19:W 22:L 29:W 24:L
33. Tojeiro García, Rocío         Juv          :W  9:L 20:L 30:W 21:L 22:L 19:W

Lista de xogadores

Nº  Nombre                        Feder Rtg  Loc  Club                          

1.  Oral, Tomas                   Abs   2535      Ch                            
2.  Guerra, Jose Luis             Abs   2360      Ajedrez Viveiro               
3.  Sanchez Aller, Fernando       Abs   2261 2261 CDU (Santiago)                
4.  Zurano López, Pedro           Abs   2254 2282 Recatelo - Oasis (Lugo)       
5.  Casares Cabanas, Carlos       Abs   2116 2116 Círculo de Las Artes (Lugo)   
6.  Fernández Otero, José         Abs   2115 2115 Alexandre Bóveda (A Coruña)   
7.  Fernandez Lozano, Francisco   Abs   2070 2122 Cat                           
8.  Castro Caaveiro, Antonio      Abs   1853 1781 Xadrez As Pontes              
9.  Valikoba, Petra               Abs        1997 Ch                            
10. González Escourido, Emilio    Abs        1919 Ajedrez Viveiro               
11. Sanchez Ferreira, Emilio      Abs        1888 Club Xadrez Arteixo           
12. Castrillón Otero, Javier      Abs        1864 CAN Narón                     
13. Tuimil Parapar, Roberto       Abs        1850 CAN Narón                     
14. Gandoy Martínez, Pablo        Abs        1800 Recatelo - Oasis (Lugo)       
15. Legaspi Folgueira, Jairo      Juv        1777 Xadrez As Pontes              
16. Toba Rodríguez, Irene         Inf        1572 Alexandre Bóveda (A Coruña)   
17. Toba Rodríguez, Javier        Inf        1564 Alexandre Bóveda (A Coruña)   
18. Caaveiro Fraga, Simón         Inf             Xadrez As Pontes              
19. Corral Bellas, Francisco      Abs             Xadrez As Pontes              
20. De La Peña Llendari, Adolfo   Abs             Círculo Ferrolano             
21. Fernández Fernández, Laureano Abs             Valdesva (Asturias)           
22. Ledo Soto, Carlos             Abs             Xadrez As Pontes              
23. Martínez Insua, Adrián        Cad             Nuevo Club Ortigueira         
24. Mendoza Verdes, Miguel        Abs             Club Ex-alcohólicos (A Coruña)
25. Moreno, Carlos                Abs             Artesanos (A Coruña)          
26. Paz Romero, Diego             Abs             Xadrez As Pontes              
27. Peckens, Lorenzo              Cad             Nuevo Club Ortigueira         
28. Pereira Pía, Luis             Abs             Nuevo Club Ortigueira         
29. Pérez López, Eros             Juv             Xadrez As Pontes              
30. Pérez Sierra, Brais           Inf             Ajedrez Viveiro               
31. Rey Fariña, Ángel             Abs             Club Ex-alcohólicos (A Coruña)
32. Santomé Salas, Luis           Abs             Nuevo Club Ortigueira         
33. Tojeiro García, Rocío         Juv             Xadrez As Pontes              

Cartel
Ampliar Cartel

Organización:

Club de Xadrez As Pontes

Inscrición:

A inscrición será de 6 euros.

Teléfonos:

654166 777 (Chucho)
654 166 815 (Javier)
629 266 005 (Zokis)

O prazo para inscribirse, rematara o día 9 de Xullo as 10 da noite. Límite de 70 xogadores, por orde de inscrición.

Informa:
Chucho Caaveiro
Club de Xadrez As Pontes

Data:

Domingo, 10 de Xullo.

Lugar:

Edificio L.A.R. Endesa situado no Poboado das Veigas (Campo de Futbol).

Horario e Sistema de Xogo:

Sistema de xogo: Suízo a 7 roldas
Ritmo de xogo: 25 minutos finish

Día 10 de Xullo ás 10:30 horas Presentación
Día 10 de Xullo ás 11:00 horas 1ª Rolda
Día 10 de Xullo ás 12:00 horas 2ª Rolda
Día 10 de Xullo ás 13:00 horas 3ª Rolda
Día 10 de Xullo ás 16:30 horas 4ª Rolda
Día 10 de Xullo ás 17:30 horas 5ª Rolda
Día 10 de Xullo ás 18:30 horas 6ª Rolda
Día 10 de Xullo ás 19:30 horas 7ª Rolda
Entrega de premios día 10 de Xullo ás 21:00 horas.

Premios:

1º Clasificado 200 euros e trofeo
2º Clasificado 100 euros e trofeo
3º Clasificado 50 euros e trofeo
1º Clasificado sen ELO FIDE 50 euros
2º Clasificado sen ELO FIDE 25 euros
1º Clasificado sen ELO (FIDE e FEDA) 50 euros
2º Clasificado sen ELO (FIDE e FEDA) 25 euros

Tamén haberá trofeos para os dous primeiros clasificados de cada unha das categorías (xuvenil, cadete, e infantil) así como para o pontés e para a pontesa. mellor clasificados. Os premios non serán acumulativos

BASES COMPLETAS DO TORNEO:

I. O torneo disputarase polo sistema suízo a 7 roldas o día 10 de Xullo de 2005. O local de xogo será nos locales do L.A.R. Endesa situado no Poblado das Veigas (ó lado do campo de fútbol)

II. O ritmo de xogo será de 25 minutos por xogador, A finish.

III. Establecerase un límite de 70 xogadores que serán admitidos por orde de inscrición.

IV. A inscrición será de 6 euros, e poderá facerse nos números de teléfono: 654166 777 (Chucho), 654 166 815 (Javier), 629 266 005 (Zokis), O prazo para inscribirse, rematara o día 9 de Xullo as 10 da noite.
O pago da inscripción farase efectivo antes de comezar a 1ª rolda.

V. O calendario do torneo será:

Día 10 de Xullo ás 10:30 horas Presentación
Día 10 de Xullo ás 11:00 horas 1ª Rolda
Día 10 de Xullo ás 12:00 horas 2ª Rolda
Día 10 de Xullo ás 13:00 horas 3ª Rolda
Día 10 de Xullo ás 16:30 horas 4ª Rolda
Día 10 de Xullo ás 17:30 horas 5ª Rolda
Día 10 de Xullo ás 18:30 horas 6ª Rolda
Día 10 de Xullo ás 19:30 horas 7ª Rolda
Entrega de premios día 10 de Xullo ás 21:00 horas.

VI. Premios:

1º Clasificado 200 euros e trofeo
2º Clasificado 100 euros e trofeo
3º Clasificado 50 euros e trofeo
1º Clasificado sen ELO FIDE 50 euros
2º Clasificado sen ELO FIDE 25 euros
1º Clasificado sen ELO (FIDE e FEDA) 50 euros
2º Clasificado sen ELO (FIDE e FEDA) 25 euros

Tamén haberá trofeos para os dous primeiros clasificados de cada unha das categorías (xuvenil, cadete, e infantil) así como para o pontés e para a pontesa. mellor clasificados
Os premios non serán acumulativos, no caso de concorrer un xogador a varios premios, entregaráselle o de maior contía.

VII. No caso de haber empates, empregaranse os métodos de desempate seguintes, e por esta orde:

Bucholz
Sonnenborg – Berger
Bucholz medio
Nº de victorias
Resultado particular
Color do enfrontamento entre ámbolos dous.

VIII. Será eliminado o xogador que imcompareza a unha rolda, así mesmo a organización reservase o dereito de eliminar a tódolos xogadores que non comparezan ó comezo da 1ª rolda.

IX. O torneo farase utilizando o programa Swiss Perfect 98 e a ser posible evitaranse os enfrotamentos entre xogadores do mesmo club durante as primeiras 4 roldas.
Arbitrará un membro do Club Xadrez As Pontes
As decisiós do árbitro serán inapelables 

X. Tentaremos de habilitar un local onde se poida fumar e analiza-las partidas, non permitíndose facelo na sala de xogo.

O non previsto nestas bases rexerase polo regulamento en vigor da FIDE.

A participación no torneo supón a aceptación das bases.

 

TablaDeFlandes