Galicia
VII Torneo Festas do Carme e a Fraga
Edificio L.A.R. Endesa situado no Poboado das Veigas
Domingo, 16 de xullo de 2006
FINAL
O domingo dia 15 disputouse o VII Torneo de Xadrez Festas do Carmen 2006 en As Pontes. Estes son os resultados finais asi como a lista de xogadores. Dende o Club de Xadrez As Pontes damos as grazas a todo os xogadores que se achegaron á vila para xogar este torneo e pedimos disculpas polos erros que seguro que cometemos, sen máis un saudo á boa xente do xadrez
Chucho Caaveiro
Club de Xadrez As Pontes
Lista de xogadores
Nº Nombre Feder Rtg Loc Club 1. Starostits, Ilmars Abs 2445 Latvia 2. Lariño Nieto, David Xuv 2371 2368 Mercantil Ribeira 3. Guerra Bastida, Diego Abs 2357 2340 Universidad de Vigo 4. Sanchez Aller, Fernando Abs 2299 2265 CDUS_Santiago 5. Lopez Rodriguez, Walter Abs 2122 2113 Círculo Ferrolán 6. Pérez Mauricio, Xoel Abs 2118 2088 Círculo Ferrolán 7. Pazos Porta, Antonio Xuv 2116 2091 Círculo Ferrolán 8. Vega Gomez, Francisco Borja Abs 2061 2079 Círculo de las artes 9. Archambault, Serge Abs 2040 Canadá 10. Fernandez Borrego, Pablo Cad 2037 2032 Círculo Ferrolán 11. Mejuto de Ulloa, Jorge Cad 1984 1904 Círculo Ferrolán 12. Ramon Losada, David Xuv 1919 1773 Círculo Ferrolán 13. Cantero Rey, Jesús Manuel Xuv 1881 1825 CDU_Santiago 14. Tuimil Parapar, Roberto Abs 1854 Círculo de Narón 15. Legaspi Folgueira, Jairo Xuv 1840 Xadrez As Pontes 16. Cenalmor Palanca, Guillermo Abs 1815 Capablanca 17. Rey Fariña, Angel Abs 1804 Club Ex-alcohólicos (A Coruña) 18. Caaveiro Prieto, Jesús Abs 1785 Xadrez As Pontes 19. De La Peña Llerandi, Adolfo Abs 1620 Círculo Ferrolán 20. Pousada García, Noé Ale 1435 Club Alexandre(A Coruña) 21. Caaveiro Fraga, Simón Inf 1362 Xadrez As Pontes 22. Andrade Lopez, J. Pablo Abs Nuevo Club Ortigueira 23. Comendeiro Pena, Karim Cad Club Ex-alcohólicos (A Coruña) 24. Figueiras Arias, Daniel Abs Club Ex-alcohólicos (A Coruña) 25. Formoso Leal, Laura Ale Círculo de Narón 26. Formoso Leal, Daniel Xuv Círculo de Narón 27. Jimenez González, José Luis Abs Círculo de Narón 28. Leal Vadés, Francisco José Abs A Rabadeira_A Coruña 29. Ledo Soto, Carlos Abs Xadrez As Pontes 30. Martínez Insua, Adrián Xuv Nuevo Club Ortigueira 31. Martínez Insua, Pablo Ale Nuevo Club Ortigueira 32. Mendoza Verdes, Miguel Abs Club Ex-alcohólicos (A Coruña) 33. Paz Romero, Diego Abs Xadrez As Pontes 34. Pedreira Giralda, Francisco Inf Club Sigras (A Coruña) 35. Pereira Pía, Luis Abs Nuevo Club Ortigueira 36. Pérez Augusto, Javier Abs Xadrez As Pontes 37. Pérez Teijido, Vicente Abs Nuevo Club Ortigueira 38. Pousada Estevez, Daniel Abs Club Ex-alcohólicos (A Coruña) 39. Rodriguez Varela, Ruben Inf Círculo de Narón 40. Tojeiro Garcia, Rocío Xuv Xadrez As Pontes
Clasificacións Finais
Puesto Nombre Feder Rtg Loc Puntos Buch. Berg. Buch.-M Victorias 1 Starostits, Ilmars Abs 2445 6 32.0 26.00 25.0 6 2 Lariño Nieto, David Xuv 2371 2368 6 32.0 26.00 22.0 6 3 Guerra Bastida, Diego Abs 2357 2340 6 29.5 24.50 21.5 6 4 Pazos Porta, Antonio Xuv 2116 2091 5 31.0 19.50 22.5 5 5 Lopez Rodriguez, Walter Abs 2122 2113 5 30.5 19.50 22.5 5 6 Mejuto de Ulloa, Jorge Cad 1984 1904 5 28.5 16.50 21.0 5 7 Fernandez Borrego, Pablo Cad 2037 2032 5 27.5 15.50 20.5 5 8 Pérez Mauricio, Xoel Abs 2118 2088 5 25.5 16.50 18.0 5 9 Tuimil Parapar, Roberto Abs 1854 4.5 24.5 14.25 17.0 4 10 Jimenez González, José Luis Abs 4.5 24.5 13.50 17.0 4 11 Pousada Estevez, Daniel Abs 4 31.0 15.50 22.5 4 12 Sanchez Aller, Fernando Abs 2299 2265 4 31.0 14.00 22.0 4 13 Archambault, Serge Abs 2040 4 26.5 13.00 19.0 4 14 De La Peña Llerandi, Adolfo Abs 1620 4 26.5 12.50 18.0 4 15 Ledo Soto, Carlos Abs 4 25.5 13.50 18.0 3 16 Andrade Lopez, J. Pablo Abs 4 21.5 9.00 14.5 4 17 Vega Gomez, Francisco Borja Abs 2061 2079 3.5 28.5 11.25 20.0 3 18 Cenalmor Palanca, Guillermo Abs 1815 3.5 24.5 9.75 17.0 3 19 Figueiras Arias, Daniel Abs 3.5 23.5 10.75 17.0 2 20 Legaspi Folgueira, Jairo Xuv 1840 3.5 23.0 8.50 16.0 3 21 Ramon Losada, David Xuv 1919 1773 3.5 22.5 10.75 15.0 3 22 Pérez Augusto, Javier Abs 3 26.0 10.00 19.0 2 23 Rey Fariña, Angel Abs 1804 3 26.0 6.00 18.5 2 24 Cantero Rey, Jesús Manuel Xuv 1881 1825 3 24.5 4.50 17.5 3 25 Caaveiro Prieto, Jesús Abs 1785 3 24.0 7.00 18.0 3 26 Rodriguez Varela, Ruben Inf 3 22.0 8.00 17.0 2 27 Pousada García, Noé Ale 1435 3 21.5 6.50 15.0 3 28 Leal Vadés, Francisco José Abs 3 18.5 6.00 13.5 3 29 Tojeiro Garcia, Rocío Xuv 3 18.5 3.00 13.5 2 30 Pedreira Giralda, Francisco Inf 2.5 27.0 8.75 19.5 2 31 Formoso Leal, Daniel Xuv 2.5 24.5 7.75 17.0 1 32 Mendoza Verdes, Miguel Abs 2.5 20.0 4.75 14.5 2 33 Pereira Pía, Luis Abs 2.5 17.0 3.75 12.5 2 34 Comendeiro Pena, Karim Cad 2 21.5 2.50 14.5 2 35 Formoso Leal, Laura Ale 2 21.5 2.00 15.5 2 36 Martínez Insua, Pablo Ale 1.5 19.0 3.75 13.0 1 37 Caaveiro Fraga, Simón Inf 1362 1 20.5 1.50 13.5 1 38 Martínez Insua, Adrián Xuv 1 18.5 1.00 12.5 1 39 Paz Romero, Diego Abs 1 8.5 0.00 3.0 0 40 Pérez Teijido, Vicente Abs 0 6.5 0.00 2.5 0
Cadro de Torneo
Nº Nombre Feder Rtg 1 2 3 4 5 6 7 1. Starostits, Ilmars Abs 2445 21:W 10:W 5:W 4:W 2:W 3:L 7:W 2. Lariño Nieto, David Xuv 2371 22:W 11:W 7:W 38:W 1:L 19:W 4:W 3. Guerra Bastida, Diego Abs 2357 23:W 13:W 8:W 5:L 10:W 1:W 11:W 4. Sanchez Aller, Fernando Abs 2299 24:W 15:W 9:W 1:L 7:L 13:W 2:L 5. Lopez Rodriguez, Walter Abs 2122 25:W 16:W 1:L 3:W 38:W 7:L 9:W 6. Pérez Mauricio, Xoel Abs 2118 26:W 38:L 34:W 15:W 11:L 29:W 19:W 7. Pazos Porta, Antonio Xuv 2116 27:W 17:W 2:L 18:W 4:W 5:W 1:L 8. Vega Gomez, Francisco Borja Abs 2061 28:W 19:W 3:L 11:L 24:D 27:L 26:W 9. Archambault, Serge Abs 2040 29:W 20:W 4:L 10:L 18:W 17:W 5:L 10. Fernandez Borrego, Pablo Cad 2037 30:W 1:L 20:W 9:W 3:L 38:W 12:W 11. Mejuto de Ulloa, Jorge Cad 1984 31:W 2:L 23:W 8:W 6:W 14:W 3:L 12. Ramon Losada, David Xuv 1919 32:D 34:L 36:L 20:W 39:W 24:W 10:L 13. Cantero Rey, Jesús Manuel Xuv 1881 33:W 3:L 19:L 30:W 26:W 4:L 14:L 14. Tuimil Parapar, Roberto Abs 34:D 32:W 38:L 36:W 27:W 11:L 13:W 15. Legaspi Folgueira, Jairo Xuv 35:W 4:L 25:W 6:L 29:L 36:D 34:W 16. Cenalmor Palanca, Guillermo Abs 36:W 5:L 26:D 39:W 19:L 34:W 27:L 17. Rey Fariña, Angel Abs 37:+ 7:L 40:W 19:L 28:W 9:L 38:L 18. Caaveiro Prieto, Jesús Abs 38:L 28:W 30:W 7:L 9:L 20:W 29:L 19. De La Peña Llerandi, Adolfo Abs 39:W 8:L 13:W 17:W 16:W 2:L 6:L 20. Pousada García, Noé Ale 40:W 9:L 10:L 12:L 25:W 18:L 31:W 21. Caaveiro Fraga, Simón Inf 1:L 30:L 31:W 32:L 22:L 35:L 39:L 22. Andrade Lopez, J. Pablo Abs 2:L 29:L 39:L 25:W 21:W 40:W 36:W 23. Comendeiro Pena, Karim Cad 3:L 31:W 11:L 40:L 30:W 28:L 32:L 24. Figueiras Arias, Daniel Abs 4:L 39:D 29:D 35:W 8:D 12:L 28:W 25. Formoso Leal, Laura Ale 5:L 33:W 15:L 22:L 20:L 30:W 35:L 26. Formoso Leal, Daniel Xuv 6:L 35:W 16:D 29:D 13:L 39:D 8:L 27. Jimenez González, José Luis Abs 7:L 36:D 32:W 34:W 14:L 8:W 16:W 28. Leal Vadés, Francisco José Abs 8:L 18:L 35:W 31:W 17:L 23:W 24:L 29. Ledo Soto, Carlos Abs 9:L 22:W 24:D 26:D 15:W 6:L 18:W 30. Martínez Insua, Adrián Xuv 10:L 21:W 18:L 13:L 23:L 25:L 40:L 31. Martínez Insua, Pablo Ale 11:L 23:L 21:L 28:L 35:D 32:W 20:L 32. Mendoza Verdes, Miguel Abs 12:D 14:L 27:L 21:W 36:L 31:L 23:W 33. Paz Romero, Diego Abs 13:L 25:L 37:+ : : : : 34. Pedreira Giralda, Francisco Inf 14:D 12:W 6:L 27:L 40:W 16:L 15:L 35. Pereira Pía, Luis Abs 15:L 26:L 28:L 24:L 31:D 21:W 25:W 36. Pérez Augusto, Javier Abs 16:L 27:D 12:W 14:L 32:W 15:D 22:L 37. Pérez Teijido, Vicente Abs 17:- :L 33:- : : : : 38. Pousada Estevez, Daniel Abs 18:W 6:W 14:W 2:L 5:L 10:L 17:W 39. Rodriguez Varela, Ruben Inf 19:L 24:D 22:W 16:L 12:L 26:D 21:W 40. Tojeiro Garcia, Rocío Xuv 20:L :W 17:L 23:W 34:L 22:L 30:W
Resumo das Bases:
Inscrición: Xeral: 6 € Teléfonos: O prazo para inscribirse rematará o día 15 de Xullo as 10 da noite. Organización: Club de Xadrez As Pontes Informa: Chucho Caaveiro. |
Datas e Lugar: Domingo, 16 de xullo de 2006 Sistema de Xogo: 25 minutos por xogador, a finish. Horario previsto: Inscrición e pago día 16 de Xullo as 10:00 Horas Premios: Xeral: Tamén haberá trofeos para os dous primeiros clasificados de cada categoría, asi como tamen para o mellor clasificado local masculino e femenino. Os premios non serán acumulativos, no caso de concurrir un xogador a varios premios, entregaráselle o de maior cuantia. |
BASES COMPLETAS
O torneo disputarase polo sistema suízo a 7 roldas o día 16 de Xullo de 2006. O local de xogo será no edificio L.A.R. Endesa situado no Poboado das Veigas
O ritmo de xogo será de 25 minutos por xogador, a finish.
Establecerase un límite de 70 xogadores que serán admitidos por orde de inscrición.
A inscrición será de 6 €, os xogadores menores de 16 anos pagaran 3 €, poderá facerse nos números de teléfono: 654166 777 (Chucho), 654 166 815 (Javier), 629 266 005 (Zokis), O prazo para inscribirse rematara o día 15 de Xullo as 10 da noite.
O pago da inscrición farase ó comezo do torneo e sera imprescindible para ser emparellado na 2ª rolda.
O calendario do torneo será:
Inscrición e pago día 16 de Xullo as 10:00Horas
1ª rolda día 16 de Xullo ás 10:30 horas
2ª rolda día 16 de Xullo ás 11:30 horas
3ª rolda día 16 de Xullo ás 12:30 horas
4º rolda día 16 de Xullo ás 16:30 horas
5ª rolda día 16 de Xullo ás 17:30 horas
6ª rolda día 16 de Xullo ás 18:30 horas
7ª rolda día 16 de Xullo ás 19:30 horas
Entrega de premios día 16 de Xullo ás 21 horas.
Premios:
1º Clasificado 200 € + Trofeo
2º Clasificado 100 € +Trofeo
3º Clasificado 50 € + Trofeo
1º Clasificado sen ELO (FIDE) 50 €
2º Clasificado sen ELO (FIDE) 25 €
1º Clasificado sen ELO (FIDE + FEDA) 50 €
2º Clasificado sen ELO (FIDE + FEDA) 25 €
Tamén haberá trofeos para os dous primeiros clasificados de cada categoría, asi como tamen para o mellor clasificado local masculino e femenino.
Os premios non serán acumulativos, no caso de concurrir un xogador a varios premios, entregaráselle o de maior cuantia.
No caso de haber empates, empregaranse os métodos de desempate seguintes, e por esta orde:
Bucholz
Sonnenborg – Berger
Bucholz medio
Nº de victorias
Resultado particular
Cor do enfrentamento entre ámbolos dous.
Será eliminado o xogador que imcompareza a unha rolda, asimesmo a orgaización reservase o dereito de eliminar a tódolos xogadores que non comparezan ó comenzo da 1ª rolda.
O torneo farase co programa Swiss Perfrct 98, evitando os emparellamentos de xogadores do mesmo club durante as 3 primeiras roldas.
Arbitrará un membro do club Xadrez As Pontes.
As decisiós do arbitro seran inapelables.
Tentaremos de habilitar un local donde se poida fumar e anliza-las partidas, non permitindose facelo na sala de xogo.
O non previsto nestas bases rexirase polo reglamento en vigor da FIDE.
A participación no torneo supón a aceptación das bases.