Galicia/Galiza
Galicia

IX Torneo Festas do Carme e a Fraga

As Pontes. A Coruña

Locais LAR Endesa. No Poboado das Veigas (a carón do campo de fútbol). As Pontes

Domingo 13 de xullo de 2008 | Bases

Informa: Jesús Caaveiro
Club de Xadrez As Pontes

Final:

Lista de xogadores

Nº  Nome                           Feder Rtg  Loc  Título Club                     

1.  Manolache, Marius              Abs   2521      gm     Rumania                  
2.  Starostits, Ilmars             Abs   2497      mi     Latvia                   
3.  Filip, Lucien                  Abs   2461             Rumania                  
4.  Fernández Borrego, Pablo       Xuv   2229 2228        Círculo Ferrolano        
5.  Pazos Porta, Antonio           Abs   2189 2190        Círculo Ferrolano        
6.  Mejuto de Ulloa, Jorge         Xuv   2067 2016        Círculo Ferrolano        
7.  González Escourido, Emilio     Abs   1921 1883        Xadrez Viveiro           
8.  Jimenez González, Jose Luis    Abs   1872 1832        Capablanca (Ferrol)      
9.  Fernández Iglesias, Diego      Abs   1868 1790        Ex_Alcoholicos (A Coruña)
10. Castro Caaveiro, Antonio       Abs   1841 1789        Xadrez As Pontes         
11. Rey Fariña, Ángel              Abs   1818 1774        Ex-Alcoholicos (A Coruña)
12. Torregrosa Vales, Antonio      Abs   1814 1854        Circulo Ferrolano        
13. Tuimil Martinez, Ricardo       Abs   1766 1715        Capablanca (Ferrol)      
14. López Graña, Carmen            Cad   1764 1969        Círculo Ferrolano        
15. Roca Rivera, Alejandro         Cad   1723 1518        Círculo de Narón         
16. Figueiras Arias, Daniel        Abs   1680 1661        Ex-Alcoholicos (A Coruña)
17. Pedreira Giralda, Francisco    Cad   1608 1590        Sigrás (A Coruña)        
18. Leal Valdés, Francisco         Abs        1786        Ex-Alcoholicos (A Coruña)
19. Andrade López, Pablo           Abs        1744        Nuevo Club (Ortigueira)  
20. Mendoza Verdes, Miguel         Abs        1625        Ex-Alcoholicos (A Coruña)
21. Pereira Pía, Luis              Abs        1549        Nuevo Club (Ortigueira)  
22. Caaveiro Fraga, Simón          Cad        1354        Xadrez As Pontes         
23. De Blas Fernández, Ángel       Abs                    A Coruña                 
24. Fernández Gayoso, Brais        Inf                    Sigrás (A Coruña)        
25. Gomez Villaverde, Jose Antonio Abs                    Silleda                  
26. Martinez Insua, Adrian         Abs                    Nuevo Club (Ortigueira)  
27. Novo Pérez, J. Javier          Abs                    Xadrez As Pontes         
28. Paz Romero, Diego              Abs                    Xadrez As Pontes         
29. Rodríguez Mato, Francisco      Abs                    Villalba                 
30. Saavedra Santiago, Gonzalo     Abs                    Karpov (Pontevedra)      
31. Siso Lale, Juan carlos         Abs                    Ex-Alcoholicos (A Coruña)
32. Tojeiro García, Rocío          Abs                    Xadrez As Pontes         

Clasificacións

Posto Nome                           Feder Rtg  Loc  Puntos Buch.-M Progr. Buch.

  1    Starostits, Ilmars             Abs   2497      6         23.0   24.5  32.0
  2    Manolache, Marius              Abs   2521      6         21.5   25.5  31.0
  3    Pazos Porta, Antonio           Abs   2189 2190 6         20.5   23.0  29.5
  4    Filip, Lucien                  Abs   2461      5         24.0   24.0  32.5
  5    López Graña, Carmen            Cad   1764 1969 5         20.5   21.0  29.5
  6    Mendoza Verdes, Miguel         Abs        1625 4.5       18.5   15.5  25.5
  7    Fernández Iglesias, Diego      Abs   1868 1790 4.5       17.5   15.5  26.0
  8    Mejuto de Ulloa, Jorge         Xuv   2067 2016 4         23.5   20.0  31.5
  9    Fernández Borrego, Pablo       Xuv   2229 2228 4         22.5   19.0  31.0
  10   González Escourido, Emilio     Abs   1921 1883 4         18.0   17.0  26.0
  11   Roca Rivera, Alejandro         Cad   1723 1518 4         18.0   17.0  24.5
  12   Castro Caaveiro, Antonio       Abs   1841 1789 4         15.5   13.0  22.0
  13   Figueiras Arias, Daniel        Abs   1680 1661 4         14.0   14.0  19.5
  14   Novo Pérez, J. Javier          Abs             4         13.0   13.0  18.5
  15   Jimenez González, Jose Luis    Abs   1872 1832 3.5       19.5   16.5  27.0
  16   Pedreira Giralda, Francisco    Cad   1608 1590 3.5       19.0   13.5  26.5
  17   Tuimil Martinez, Ricardo       Abs   1766 1715 3.5       18.5   15.5  25.5
  18   Torregrosa Vales, Antonio      Abs   1814 1854 3         19.0   15.0  26.5
  19   Saavedra Santiago, Gonzalo     Abs             3         19.0   12.0  27.0
  20   Pereira Pía, Luis              Abs        1549 3         16.0   12.0  23.5
  21   Leal Valdés, Francisco         Abs        1786 3         15.0   11.5  23.0
  22   Gomez Villaverde, Jose Antonio Abs             3         15.0    8.0  21.0
  23   Paz Romero, Diego              Abs             3         14.5   10.5  20.5
  24   Rey Fariña, Ángel              Abs   1818 1774 2.5       18.5   13.0  26.0
  25   Andrade López, Pablo           Abs        1744 2.5       18.5   11.0  25.5
  26   Tojeiro García, Rocío          Abs             2.5       15.0   10.0  21.0
  27   Caaveiro Fraga, Simón          Cad        1354 2.5       15.0    8.0  20.5
  28   Rodríguez Mato, Francisco      Abs             2.5       14.5    7.5  19.5
  29   Martinez Insua, Adrian         Abs             2         15.0    7.0  20.5
  30   Fernández Gayoso, Brais        Inf             2         14.5    8.0  20.0
  31   Siso Lale, Juan carlos         Abs             2         14.5    7.0  20.0
  32   De Blas Fernández, Ángel       Abs             0          4.0    0.0   4.0

Cadro de Torneo

Nº  Nome                           Feder Rtg   1    2    3    4    5    6    7  

1.  Manolache, Marius              Abs   2521 17:W  8:W  4:W 14:W  2:D  3:D  6:W
2.  Starostits, Ilmars             Abs   2497 18:W  9:W  5:W  3:D  1:D  8:W  4:W
3.  Filip, Lucien                  Abs   2461 19:W 10:W  6:W  2:D  4:W  1:D  5:L
4.  Fernández Borrego, Pablo       Xuv   2229 20:W 11:W  1:L 15:W  3:L 30:W  2:L
5.  Pazos Porta, Antonio           Abs   2189 21:W 12:W  2:L 17:W 14:W  6:W  3:W
6.  Mejuto de Ulloa, Jorge         Xuv   2067 22:W 15:W  3:L 20:W  7:W  5:L  1:L
7.  González Escourido, Emilio     Abs   1921 23:W 14:L 16:W 12:W  6:L 15:L 21:W
8.  Jimenez González, Jose Luis    Abs   1872 24:W  1:L 18:D 19:W 13:W  2:L 20:L
9.  Fernández Iglesias, Diego      Abs   1868 25:W  2:L 17:L 28:W 20:D 19:W 13:W
10. Castro Caaveiro, Antonio       Abs   1841 26:W  3:L 20:L 30:L 22:W 25:W 12:W
11. Rey Fariña, Ángel              Abs   1818 27:W  4:L 21:D 18:D 17:D 20:L 16:L
12. Torregrosa Vales, Antonio      Abs   1814 28:W  5:L 24:W  7:L 18:W 14:L 10:L
13. Tuimil Martinez, Ricardo       Abs   1766 29:D 16:W 14:L 21:W  8:L 17:W  9:L
14. López Graña, Carmen            Cad   1764 30:W  7:W 13:W  1:L  5:L 12:W 15:W
15. Roca Rivera, Alejandro         Cad   1723 31:W  6:L 32:W  4:L 27:W  7:W 14:L
16. Figueiras Arias, Daniel        Abs   1680 32:W 13:L  7:L 31:W 30:L 28:W 11:W
17. Pedreira Giralda, Francisco    Cad   1608  1:L 26:W  9:W  5:L 11:D 13:L 19:W
18. Leal Valdés, Francisco         Abs         2:L 29:W  8:D 11:D 12:L 27:L 32:W
19. Andrade López, Pablo           Abs         3:L 28:D 27:W  8:L 32:W  9:L 17:L
20. Mendoza Verdes, Miguel         Abs         4:L 25:W 10:W  6:L  9:D 11:W  8:W
21. Pereira Pía, Luis              Abs         5:L 30:W 11:D 13:L 28:D 26:W  7:L
22. Caaveiro Fraga, Simón          Cad         6:L 27:L 26:W 32:D 10:L 31:L   :W
23. De Blas Fernández, Ángel       Abs         7:L   :    :    :    :    :    : 
24. Fernández Gayoso, Brais        Inf         8:L 31:W 12:L 27:L 26:L   :W 28:L
25. Gomez Villaverde, Jose Antonio Abs         9:L 20:L 30:L 29:W 31:W 10:L 26:W
26. Martinez Insua, Adrian         Abs        10:L 17:L 22:L   :W 24:W 21:L 25:L
27. Novo Pérez, J. Javier          Abs        11:L 22:W 19:L 24:W 15:L 18:W 30:W
28. Paz Romero, Diego              Abs        12:L 19:D 29:W  9:L 21:D 16:L 24:W
29. Rodríguez Mato, Francisco      Abs        13:D 18:L 28:L 25:L   :W 32:L 31:W
30. Saavedra Santiago, Gonzalo     Abs        14:L 21:L 25:W 10:W 16:W  4:L 27:L
31. Siso Lale, Juan carlos         Abs        15:L 24:L   :W 16:L 25:L 22:W 29:L
32. Tojeiro García, Rocío          Abs        16:L   :W 15:L 22:D 19:L 29:W 18:L

Organización:

Club de Xadrez As Pontes
Club Xadrez As Pontes

Colabora:

As Pontes

Concello de As Pontes

 

TablaDeFlandes