Galicia/Galiza
Galicia

X Torneo Festas do Carme e a Fraga

As Pontes - A Coruña

Locais LAR Endesa. No Poboado das Veigas (a carón do campo de fútbol). As Pontes

Domingo 12 de xullo de 2009 | Bases

Informa: Jesús Caaveiro
Club de Xadrez As Pontes

Final:

Foto
Premiados

Listado de Participantes:

Nº  Nome                                 Feder Rtg  Loc  Club                       
1.  Casares Cabanas, Carlos              Abs   2188 2155 Círculo de Las Artes (Lugo)
2.  Abuín Boullón, M. Angel              Abs   2113 2119 Rianxo                     
3.  López López, Alfredo                 Abs   2075 2063 Recatelo-Open Pool (Lugo)  
4.  Arias Rodríguez, Manuel Ramón        Abs   2059 2061 Ex-alcoholicos (A Coruña)  
5.  Fernández López, Miguel Ángel        Abs   2047 1988 Recatelo                   
6.  Penalonga Sweers, Ángel              Abs   2024 2049 Recatelo-Open Pool         
7.  Florez Rodríguez, Diego              Abs   1983 1972 Círculo de Las Artes (Lugo)
8.  González Escourido, Emilio           Abs   1884 1866 Xadrez Viveiro             
9.  Rey Fariña, Ángel                    Abs   1850 1820 Ex-alcohólicos (A Coruña)  
10. Caaveiro Prieto, Jesús               Abs   1840 1770 Xadrez As Pontes           
11. Sánchez López, Borja                 Abs   1828 1723 Círculo de Las Artes (Lugo)
12. Figueiras Arias, Daniel              Abs   1722 1672 Ex-alcoholicos (A Coruña)  
13. Leal Valdés, Francisco José          Abs   1703 1738 Ex-alcohólicos (A Coruña)  
14. Mendoza Verdes, Miguel               Abs   1699 1608 Ex-alcohólicos (A Coruña)  
15. Chao Franco, José Manuel             Abs   1684 1724 Xadrez Viveiro             
16. Chao Vale, Fernando                  Inf   1562 1566 Xadrez Viveiro             
17. Martínez Insua, Adrián               Abs   1486 1502 Nuevo Club (Ortigueira)    
18. Hevia Sieira, Alberto                Abs        1880 Rianxo                     
19. Gandoy Martínez, Pablo               Abs        1771 Círculo de Las Artes (Lugo)
20. Martínez Dourado, Daniel             Abs        1756 Rianxo                     
21. Doval López, José Antonio            Abs        1696 Recatelo-Open Pool (Lugo)  
22. Mondelo Fidalgo, Antonio             Abs        1610 Ex-alcohólicos (A Coruña)  
23. Novo Pérez, J. Javier                Abs        1592 Ass Pontes                 
24. Camarero Albandoz, Alfonso           Abs        1577 SAFA (A Coruña)            
25. Pousada Estevez, Daniel              Abs        1449 Ex-alcohólicos (A Coruña)  
26. Santomé Rodríguez-Salas, Luis Manuel Abs        1415 Nuevo Club (Ortigueira)    
27. Pousada García, Noé                  Cad        1407 Ex-alcohólicos (A Coruña)  
28. Caaveiro Fraga, Simón                Juv        1354 Xadrez As Pontes           
29. Alves Rodríguez, Jorge               Abs             Recatelo-Open Pool (Lugo)  
30. Fontela Pereira, Diego               Abs             Recatelo-Open Pool (Lugo)  
31. Franco Jiménez, Rodrigo              Inf             Escola Luguesa de Xadrez   
32. Franco Manso, Francisco José         Abs             EScola Luguesa de Xadrez   
33. Peckens Lorenzo, Guillermo           Abs             Nuevo Club (Ortigueira)    
34. Penalonga Arribas, Irene             Inf             Recatelo-Open Pool (Lugo)  
35. Penalonga Arribas, Yago              Inf             Recatelo-Open Pool (Lugo)  
36. Pérez Mosquera, Adrián               Juv             Rianxo                     
37. Rodríguez Rodríguez, Fernando        Cad             Xadrez Viveiro             
38. Rosanes Nisiama, Yoshihiro           Inf             Viveiro                    
39. Siso Lale, Juan Carlos               Abs             Ex-alcohólicos (A Coruña)  
40. Tojeiro García, Rocío                Abs             Xadrez As Pontes           

Clasificación Final:

Posto  Nome                                 Feder Rtg  Loc  Puntos Buch.-M Progr. Buch. Victorias

  1    Abuín Boullón, M. Angel              Abs   2113 2119 6.5       23.5   27.0  32.5         6
  2    Casares Cabanas, Carlos              Abs   2188 2155 6         23.5   25.0  34.0         6
  3    Florez Rodríguez, Diego              Abs   1983 1972 5.5       21.5   21.0  31.5         5
  4    Fernández López, Miguel Ángel        Abs   2047 1988 5         23.5   23.0  33.0         5
  5    Doval López, José Antonio            Abs        1696 5         20.5   19.0  28.5         5
  6    Martínez Dourado, Daniel             Abs        1756 5         19.5   19.0  27.5         5
  7    Arias Rodríguez, Manuel Ramón        Abs   2059 2061 4.5       23.5   22.0  33.0         4
  8    Caaveiro Prieto, Jesús               Abs   1840 1770 4.5       20.5   19.0  29.0         4
  9    Gandoy Martínez, Pablo               Abs        1771 4.5       20.0   20.0  29.5         4
  10   Penalonga Sweers, Ángel              Abs   2024 2049 4.5       20.0   19.5  28.5         3
  11   Rey Fariña, Ángel                    Abs   1850 1820 4.5       17.0   16.0  24.0         4
  12   Novo Pérez, J. Javier                Abs        1592 4.5       17.0   15.0  21.5         4
  13   Sánchez López, Borja                 Abs   1828 1723 4         19.5   18.0  26.5         4
  14   Leal Valdés, Francisco José          Abs   1703 1738 4         17.5   15.0  26.0         4
  15   Mendoza Verdes, Miguel               Abs   1699 1608 4         16.0   15.0  22.0         4
  16   Siso Lale, Juan Carlos               Abs             4         15.5   14.0  20.0         4
  17   Pousada García, Noé                  Cad        1407 4         15.0   14.0  22.5         4
  18   Pousada Estevez, Daniel              Abs        1449 4         14.0   12.0  21.0         4
  19   González Escourido, Emilio           Abs   1884 1866 4         13.5   14.0  18.5         4
  20   Fontela Pereira, Diego               Abs             3.5       21.5   16.5  30.5         3
  21   Chao Franco, José Manuel             Abs   1684 1724 3.5       20.0   17.0  24.5         3
  22   Hevia Sieira, Alberto                Abs        1880 3.5       19.5   17.0  27.0         3
  23   Chao Vale, Fernando                  Inf   1562 1566 3.5       17.5   15.0  25.0         3
  24   López López, Alfredo                 Abs   2075 2063 3         19.5   15.0  27.0         2
  25   Tojeiro García, Rocío                Abs             3         19.0   10.0  26.0         3
  26   Mondelo Fidalgo, Antonio             Abs        1610 3         18.0   13.0  26.5         3
  27   Figueiras Arias, Daniel              Abs   1722 1672 3         17.5   16.0  24.5         2
  28   Camarero Albandoz, Alfonso           Abs        1577 3         17.0   12.0  21.5         3
  29   Peckens Lorenzo, Guillermo           Abs             3         13.0    8.0  19.0         3
  30   Alves Rodríguez, Jorge               Abs             2.5       18.5   10.5  25.5         2
  31   Santomé Rodríguez-Salas, Luis Manuel Abs        1415 2.5       14.5    8.5  19.0         2
  32   Martínez Insua, Adrián               Abs   1486 1502 2.5       14.0    9.5  18.0         2
  33   Rosanes Nisiama, Yoshihiro           Inf             2.5       12.0    7.5  16.0         2
  34   Caaveiro Fraga, Simón                Juv        1354 2         17.5    9.0  24.0         2
  35   Rodríguez Rodríguez, Fernando        Cad             2         16.5   11.0  23.0         2
  36   Franco Manso, Francisco José         Abs             2         14.5    6.0  18.5         2
  37   Franco Jiménez, Rodrigo              Inf             2         13.5    6.0  18.0         2
  38   Pérez Mosquera, Adrián               Juv             2         11.5    5.0  16.5         2
  39   Penalonga Arribas, Irene             Inf             0         16.5    0.0  23.0         0
  40   Penalonga Arribas, Yago              Inf             0         12.5    0.0  18.0         0

Cadro de Torneo

Nº  Nome                                 Feder Rtg   1    2    3    4    5    6    7  

1.  Casares Cabanas, Carlos              Abs   2188 21:W 14:W 10:W  4:W  2:L  6:W  5:W
2.  Abuín Boullón, M. Angel              Abs   2113 22:W 13:W  7:W  5:W  1:W  4:D 19:W
3.  López López, Alfredo                 Abs   2075 23:W 16:D  6:L 27:W 18:L 12:D 14:L
4.  Arias Rodríguez, Manuel Ramón        Abs   2059 24:W 15:W 11:W  1:L 10:W  2:D  7:L
5.  Fernández López, Miguel Ángel        Abs   2047 25:W 18:W 12:W  2:L 20:W 21:W  1:L
6.  Penalonga Sweers, Ángel              Abs   2024 26:W 19:D  3:W  7:D 30:D  1:L 15:W
7.  Florez Rodríguez, Diego              Abs   1983 27:W 20:W  2:L  6:D 16:W 18:W  4:W
8.  González Escourido, Emilio           Abs   1884 28:L 30:L 34:W 32:W 40:W 22:W 20:L
9.  Rey Fariña, Ángel                    Abs   1850 29:L 31:W 23:W 18:D 21:L 16:W 12:W
10. Caaveiro Prieto, Jesús               Abs   1840 30:W 29:W  1:L 19:W  4:L 23:D 18:W
11. Sánchez López, Borja                 Abs   1828 31:W 37:W  4:L 20:L 27:W 39:W 21:L
12. Figueiras Arias, Daniel              Abs   1722 32:W 28:W  5:L 15:D 19:L  3:D  9:L
13. Leal Valdés, Francisco José          Abs   1703 33:W  2:L 37:W 21:L 23:L 38:W 29:W
14. Mendoza Verdes, Miguel               Abs   1699 34:W  1:L 24:W 30:L 15:L 40:W  3:W
15. Chao Franco, José Manuel             Abs   1684 35:W  4:L 25:W 12:D 14:W 19:L  6:L
16. Chao Vale, Fernando                  Inf   1562 36:W  3:D 19:L 17:W  7:L  9:L 22:W
17. Martínez Insua, Adrián               Abs   1486 37:L 32:W 27:L 16:L 29:D 35:W 39:L
18. Hevia Sieira, Alberto                Abs        38:W  5:L 28:W  9:D  3:W  7:L 10:L
19. Gandoy Martínez, Pablo               Abs        39:W  6:D 16:W 10:L 12:W 15:W  2:L
20. Martínez Dourado, Daniel             Abs        40:W  7:L 29:W 11:W  5:L 30:W  8:W
21. Doval López, José Antonio            Abs         1:L 36:W 22:W 13:W  9:W  5:L 11:W
22. Mondelo Fidalgo, Antonio             Abs         2:L 33:W 21:L 29:W 37:W  8:L 16:L
23. Novo Pérez, J. Javier                Abs         3:L 34:W  9:L 28:W 13:W 10:D 30:W
24. Camarero Albandoz, Alfonso           Abs         4:L 35:W 14:L 31:W 39:L 33:W 25:L
25. Pousada Estevez, Daniel              Abs         5:L 38:W 15:L 40:L 32:W 37:W 24:W
26. Santomé Rodríguez-Salas, Luis Manuel Abs         6:L 39:L 35:W 37:L 31:W 27:L 38:D
27. Pousada García, Noé                  Cad         7:L 40:W 17:W  3:L 11:L 26:W 28:W
28. Caaveiro Fraga, Simón                Juv         8:W 12:L 18:L 23:L 33:L 31:W 27:L
29. Alves Rodríguez, Jorge               Abs         9:W 10:L 20:L 22:L 17:D 32:W 13:L
30. Fontela Pereira, Diego               Abs        10:L  8:W 39:W 14:W  6:D 20:L 23:L
31. Franco Jiménez, Rodrigo              Inf        11:L  9:L 36:W 24:L 26:L 28:L 34:W
32. Franco Manso, Francisco José         Abs        12:L 17:L 38:W  8:L 25:L 29:L 35:W
33. Peckens Lorenzo, Guillermo           Abs        13:L 22:L 40:L 36:W 28:W 24:L 37:W
34. Penalonga Arribas, Irene             Inf        14:L 23:L  8:L 39:L 38:L 36:L 31:L
35. Penalonga Arribas, Yago              Inf        15:L 24:L 26:L 38:L 36:L 17:L 32:L
36. Pérez Mosquera, Adrián               Juv        16:L 21:L 31:L 33:L 35:W 34:W 40:L
37. Rodríguez Rodríguez, Fernando        Cad        17:W 11:L 13:L 26:W 22:L 25:L 33:L
38. Rosanes Nisiama, Yoshihiro           Inf        18:L 25:L 32:L 35:W 34:W 13:L 26:D
39. Siso Lale, Juan Carlos               Abs        19:L 26:W 30:L 34:W 24:W 11:L 17:W
40. Tojeiro García, Rocío                Abs        20:L 27:L 33:W 25:W  8:L 14:L 36:W

Lista de Premios:

2º Clasificado Infantil: Rosanes Nisiama, Yoshihiro
1º Clasificado Infantil: Chao Vale, Fernando

2º Clasificado Cadete: Rodríguez Rodríguez, Fernando
1º Clasificado Cadete: Pousada García, Noe

2º Clasificado Xuvenil: Pérez Mosquera, Adrián
1º Clasificado Xuvenil: Caaveiro Fraga, Simón

3º Clasificado Sin ELO: Tojeiro García, Rocio
2º Clasificado Sin ELO: Fontela Pereira, Diego
1º Clasificado Sin ELO: Siso Lale, Juan Carlos

3º Clasificado Sin ELO FIDE: Gandoy Martínez, Pablo
2º Clasificado Sin ELO FIDE: Martínez Dourado, Daniel
1º Clasificado Sin ELO FIDE: Doval López, José A.

Mellor xogadora local: Tojeiro Garcia, Rocio
Mellor xogador local: Caaveiro Prieto, Jesús

3º Clasificado absoluto: Florez Rodríguez. Diego
2º Clasificado absoluto: Casares Cabanas, Carlos
1º Clasificado absoluto:  Abuín Boullón, Manuel A.

Organización:

Club de Xadrez As Pontes
Club Xadrez As Pontes

Colabora:

As Pontes

Concello de As Pontes

 

TablaDeFlandes