Galicia/Galiza
Galicia

IX Torneo Agosto en Cambre

Cambre - A Coruña

Polideportiva de Cambre

Sábado 22 de agosto de 2009 | Resultados

TORNEO DO CIRCUÍTO COMARCAL AS MARIÑAS

Informa: Óscar de Prado e Club/Escola de Xadrez Sigrás WEB

En españolEn galego

 

1ª O IX Torneo Xadrez "Agosto en Cambre" celébrase na Polideportiva de Cambre (detrás do concello) o sábado 22 de agosto do 2009.

2ª Xogarase por sistema suízo a 7 roldas Ritmo de xogo 20 minutos por xogador finish.

3ª O Torneo comezará coa presentación dos xogadores as 10.30 da mañan e rematará coa entrega de premios ás 20.00.

4ª O pagamento da inscrición e obrigatorio para todos os xogadores. Aquel xogador que non o realizase antes do inicio da 2ª rolda poderá ser eliminado do torneo.

5ª A organización reservase o dereito de eliminar a todo xogador que non se presente unha das roldas.

6ª O emparellamento realizarase por sistema informatico contra o o cal non haberá reclamacións.

7ª Será o árbitro quen decida a colocación dos reloxos.

8ª A orde de aplicación dos sistemas de desempate sortearase ao rematar o torneo. Entre os seguintes criterios (Bucholz-medio; progresivo; Bhucholz total).

9ª Os premios non son acumulables, sempre será entregado o de maior cuantia. (A entrega farase por tranferencia bancaria).

10ª todo o non especificado nestas bases rexirásese polas normas e regulamentos da Federacion Internacional de Xadrez (FIDE).

11ª A participación neste torneo supón a aceptación das bases.

12ª Este torneo será computable para o "I Circuíto das Mariñas".

Horario:

Presentación de xogadores: 10.30
1ª Rolda: 10.45
2ª Rolda: 11.45
3ª Rolda: 12.40
4ª Rolda: 16.15
5ª Rolda: 17.05
6ª Rolda: 17.55
7ª Rolda: 18.45
20.00 Entrega de Premios

Inscricións:

Xeral: 5 €

Xogadores Locais e Sub-14: De Balde

As inscricións poderanse realizar por e-mail a escolaxadrezsigras@hotmail.com

ou chamando aos seguintes números de teléfono.

981 61 31 86 (horario de mañá)

652 696 531 (horario de tarde)

En calquera caso deberá aportar os seguintes datos: nome e apelidos, idade e ELO nos casos que proceda.

Premios:

Categoría Xeral:
1º 300 € + Trofeo
2º 150 € + Trofeo
3º 100 € + Trofeo

ELO FIDE< 1900:
1º 100 €+ Trofeo
2º Trofeo

Sen ELO FIDE:
1º 60 € + Trofeo
2º Trofeo

Sen ELO FIDE nin FEDA:
1º 50 € + Trofeo
2º 30 € + Trofeo

Locais:
1º 50 € + Trofeo
2º 30 € + Trofeo
2º 20 € + Trofeo

Outros Premios:

1º Clasificado Sub-18: 40 € + Trofeo
2º Clasificado Sub-18: Trofeo
1º Clasificado Sub-16: 40 € + Trofeo
2º Clasificado Sub-16: Trofeo
1º Clasificado Sub-14: Trofeo + Libro
2º Clasificado Sub-14: Trofeo
1º Clasificado Sub-12: Trofeo + Libro
2º Clasificado Sub-12: Trofeo
1º Clasificado Sub-10: Trofeo + Libro
1º Clasificado Sub-8: Trofeo + Libro

Palmarés do Torneo:

2008
1º            Oscar de Prado (FIDE 2220)
2º            Boris Zlotnik (FIDE 2442)
3º            Carlos Casares (FIDE 2203)

2007
1º            Óscar de Prado (FIDE 2208)
2º            José Fernández Otero (FIDE 2098)
3º            Xoel Pérez (FIDE 2155)

2006
1º            Dejan Kolar (FIDE 2196)
2º            Wilson Palencia (FIDE 2329)
3º            José Larrosa (FIDE 2263)

2005
1º            Óscar de Prado (FIDE 2191)
2º            Walter López (FIDE 2121)
3º            Martín Rodríguez Boado(FIDE 2180)

2004
1º            Tomás Oral (FIDE 2565)
2º            Walter López (FIDE 2112)
3º            Jorge Graña (FIDE 2029)

2003
1º            Dragan Paunovic (FIDE 2496)
2º            Branco Damljanoic (FIDE 2589)
3º            Dejan Kolar (FIDE 2225)

2002
1º            Dragan Paunovic (FIDE 2518)
2º            Alejandro Hoffman (FIDE 2504)
3             José Sande (FIDE 2216)

2001
1º            Daniel Rivera (FIDE 2361)
2º            Dragan Paunovic (FIDE 2502)
3º            Jelena Kolar (FIDE 2081)


Organización:

Logo
Concello de Cambre

Logo
Escola de Xadrez Sigrás
e-mail: escolaxadrezsigras@hotmail.com

Logo
Club Xadrez Sigrás

 

TablaDeFlandes