Galicia/Galiza
Galicia

Torneo de verán en Carral

Carral - A Coruña

Casa da Cultura de Carral

Sábado 18 de decembro de 2010

Informa: Óscar de Prado | Blog | Web
Club de Xadrez Arteixo

En castellanoEn galego

Final:

Foto
José Torrecilla López

Onte sábado día 18 disputouse a IX edición do Torneo de Nadal de Carral que xa se está a converter nun clásico por estas datas o que é de agradecer ante a escaseza de torneos que sufrimos ultimamente, se achegaron un total de 47 xogadores que case encheron porque había capacidade para 49 e é que a pesar de repartir "só" trofeos e non diñeiro á xente lle gusta este torneo e adoita encherse cada ano.

Acudiron principalmente xogadores de Cambre, do club xadrez Sigrás, de Arteixo, Betanzos e tamén xogadores de Coruña, Ferrol e de Santiago os do Gallaecia que xa son habituais do torneo, repartíronse trofeos aos 2 primeiros das categorías Absoluta, S16, S12, S10 polo que había unha mestura de Absolutos e de rapaces en busca de pasar unha boa tarde e de levarse o seu trofeo.

Foto
Algúns dos fermosos trofeos

No plano deportivo destacar a vitoria de Jose Angel Torrecilla un forte xogador coruñés que leva moitos anos retirado pero que de mozo era moi coñecido e tiña bastante forza, agora só xoga todos os anos este torneo e sempre está entre os mellores e aquí comezou con 6 de 6 pero unha derrota na última ante Angel de Blás forzou un triplo empate na cabeza pero o desempate favoreceulle e premiou o seu bo torneo gañado a xogadores como Fariñas,Pedreira,Calzado, 2º quedo Julio Fariñas de Arteixo que só perdeu co campión e levouse o trofeo ao mellor sub16 e 3º Angel de Blás que xa na 1 a rolda gañou ao nº1 do ránking Miguel A. Vázquez de Santiago e rematou gañando a Torrecilla na última e é que Angel tamén é dos que xogaba hai anos e agora volveu e ten un nivel aceptable levouse o trofeo de 2º clasificado.

Do resto 2º sub16 foi Aranzazú Sánchez(10º) de Ferrol, 1º sub12 para Miguel Recuna(8º) de Coruña, 2º sub12 para Alexandre Rodríguez(13º) de Ferrol, 1º sub10 Martin Pena(27º) de Sigüeiro e 2º sub10 Xoan Recuna(36º) de Coruña e por último o mellor local foi Juan Carlos Calzado(5º).

Foto

Ao acto de clausura celebrado na casa da Cultura acudiu a concelleira de Cultura dona Maria José García e o técnico de Deportes Carlos Alberto Fragoso principal responsable de que se organicen estes torneos en Carral, se todo vai ben volveremos con máis torneos o vindeiro ano.

MF Óscar de Prado
Poker y Ajedrez
http://pokeryajedrez.com/
Fotos: Fotos en Facebook

Clasificación Final:

Posto Nome                         Feder ELO  Loc  Ptos.  M-Buch. Buch. Progr.

  1   Torrecilla López, Jose Á.    Abs             6        29.5  33.0   27.0
  2   Fariñas Pose, Julio          S16   1783 1596 6        28.0  30.0   24.0
  3   de Blás Fernández, Angel     Abs             6        27.5  30.5   22.0
  4   Pedreira Giralda, Francsico  Abs   1756 1705 5        27.5  30.0   22.0
  5   Calzado Criado, Juan C.      Abs        1755 5        27.5  29.5   24.0
  6   Vázquez Alonso, Miguel A.    Abs   1955 1928 5        26.5  29.0   19.0
  7   Esteban Quiñoa, Guillermo    Abs        1510 5        26.5  28.5   22.0
  8   Recuna Aranda, Miguel        S12        1414 5        22.5  25.0   19.0
  9   Alvarez Soto, Alejandro      Abs        1649 4.5      28.5  31.0   19.5
 10   Sánchez Gabín, Aranzazu      S16   1707 1682 4.5      28.5  31.0   18.5
 11   Bugliot Lage, Julio          Abs   1766 1754 4.5      21.0  23.0   14.5
 12   Rodríguez Lamas, Manuel      Abs   1793 1777 4        29.0  32.0   20.0
 13   Rodríguez Sigler, Alexandre  S12   1485 1293 4        27.5  30.5   20.0
 14   Campelo Bermúdez, Javier     Abs   1863 1818 4        26.5  29.0   18.0
 15   Bugliot Mateo, Diego         S12             4        24.0  25.5   16.5
 16   de Pablos Arribas, Carlos    Abs   1569 1544 4        23.0  25.5   19.0
 17   Sixto Puente, Eloy           S16             4        23.0  24.0   17.0
 18   Estevez de la Puente, Oliver Abs             4        22.5  24.5   13.0
 19   Castelo Ramos, Luis          Abs             4        22.0  23.5   14.0
 20   del Río Rey, Julián          Abs             4        20.0  22.0   14.0
 21   Ares Vázquez, Ignacio        S12             4        17.5  19.5   12.0
 22   Vilaboa Galán, Sergio        S16             3.5      24.5  27.0   15.0
 23   De la Peña Llerandi, Adolfo  Abs   1575      3.5      24.0  25.5   16.5
 24   Gónzalez Agundez, Adrián     Abs             3.5      22.5  24.5   13.5
 25   Taboada Iglesias, Oscar      S12             3.5      22.0  22.0   11.5
 26   Fernández Lage, Ramón        S12             3        26.5  28.5   14.0
 27   Pena Varela, Martin          S10             3        26.0  28.0   13.0
 28   Rey Búa, Manuel              S16             3        24.5  26.0   13.0
 29   Louro Pan, José              Abs             3        24.0  26.0   11.0
 30   Rozas Liñares, Esteban       S16             3        23.0  25.5   13.0
 31   Pazos Porta, Daniel          S12             3        21.0  22.0    9.0
 32   Recuna  Carrasco, Rafael     Abs             3        19.5  19.5   10.0
 33   Golpe Criado, Antonio        S16             3        18.5  20.0    8.0
 34   Casares Gestal, Pablo        S12             2.5      21.5  22.5   10.5
 35   Moreira Villanueva, Carlos   S12             2.5      18.5  18.5    8.5
 36   Recuna Aranda, Xoan          S10             2.5      17.0  18.0    6.5
 37   Fernández Gayoso, Brais      S10             2        22.0  23.5    9.0
 38   Ponte Rodríguez, Adrián      S12             2        21.5  21.5    7.0
 39   Martinez Rivas, Adela        S16             2        19.0  19.0    8.0
 40   Sánchez Astray, Marcos       S16             2        18.0  18.0   11.0
 41   Iglesias Lista, Miguel       S10             1.5      18.5  19.5    4.0
 42   Martínez Rivas, Celso        S10             1.5      16.0  17.0    7.0
 43   Calviño García, Alvaro       S10             1        15.5  15.5    2.0
 44   Rodríguez Rey, Juan V.       Abs   1648 1612 1         3.0   3.0    1.0
 45   Calviño García, Jacobo       S10             0        14.5  15.5    0.0
 46   Viqueira Verea, Alvaro       Abs   1677 1760 0         2.0   2.0    0.0
 47   Pousada Estévez, Daniel      Abs   1593 1466 0         1.5   1.5    0.0

Cuadro de Torneo:

No  Nome                         Feder ELO   1    2    3    4    5    6    7  

1.  Vázquez Alonso, Miguel A.    Abs   1955 24:L 22:W 32:W 19:W  6:D  2:W  7:D
2.  Campelo Bermúdez, Javier     Abs   1863 25:W 17:L 35:W 23:W 15:D  1:L 19:D
3.  Rodríguez Lamas, Manuel      Abs   1793 26:W 16:W 12:W 14:L 24:L 42:W  6:L
4.  Fariñas Pose, Julio          S16   1783 27:W 19:W 13:W 46:L 44:W 15:W 14:W
5.  Bugliot Lage, Julio          Abs   1766 28:- 31:W 17:D 26:L 45:W 30:W 47:W
6.  Pedreira Giralda, Francsico  Abs   1756 29:W 28:W 15:D  7:W  1:D 46:L  3:W
7.  Sánchez Gabín, Aranzazu      S16   1707 30:W 24:W 14:L  6:L 28:W 26:W  1:D
8.  Viqueira Verea, Alvaro       Abs   1677 31:-   :    :    :    :    :    : 
9.  Rodríguez Rey, Juan V.       Abs   1648 32:W   :    :    :    :    :    : 
10. Pousada Estévez, Daniel      Abs   1593 33:-   :    :    :    :    :    : 
11. De la Peña Llerandi, Adolfo  Abs   1575 34:W 33:W 46:L 24:L 30:D 22:W 17:L
12. de Pablos Arribas, Carlos    Abs   1569 35:W 41:W  3:L 25:W 13:L 37:W 15:L
13. Rodríguez Sigler, Alexandre  S12   1485 36:W 44:W  4:L 30:W 12:W 14:L 16:L
14. Calzado Criado, Juan C.      Abs        37:W 43:W  7:W  3:W 46:L 13:W  4:L
15. Esteban Quiñoa, Guillermo    Abs        38:W 47:W  6:D 17:W  2:D  4:L 12:W
16. Recuna Aranda, Miguel        S12        39:W  3:L 37:W 28:W 17:L 44:W 13:W
17. Alvarez Soto, Alejandro      Abs        40:W  2:W  5:D 15:L 16:W 24:L 11:W
18. Ares Vázquez, Ignacio        S12        41:L 32:L 22:W 36:W 37:L 38:W 39:W
19. Bugliot Mateo, Diego         S12        42:W  4:L 33:W  1:L 32:W 47:D  2:D
20. Calviño García, Jacobo       S10        43:L 35:L 45:L 38:L 39:L 21:L 33:L
21. Calviño García, Alvaro       S10        44:L 34:L 36:L 22:L 31:L 20:W 40:L
22. Casares Gestal, Pablo        S12        45:D  1:L 18:L 21:W 43:W 11:L 30:L
23. Castelo Ramos, Luis          Abs        46:L 36:W 34:W  2:L 42:L 32:W 37:W
24. de Blás Fernández, Angel     Abs         1:W  7:L 41:W 11:W  3:W 17:W 46:W
25. del Río Rey, Julián          Abs         2:L 38:W 42:W 12:L 47:L 36:W 41:W
26. Estevez de la Puente, Oliver Abs         3:L 37:L 38:W  5:W 41:W  7:L 42:W
27. Fernández Gayoso, Brais      S10         4:L 40:W 44:L 37:L 34:W 39:L 45:L
28. Fernández Lage, Ramón        S12         5:+  6:L 47:W 16:L  7:L 43:W 44:L
29. Golpe Criado, Antonio        S16         6:L 42:L 40:W 47:L 36:L 33:W 38:W
30. Gónzalez Agundez, Adrián     Abs         7:L 39:W 43:W 13:L 11:D  5:L 22:W
31. Iglesias Lista, Miguel       S10         8:-  5:L 39:L 40:L 21:W 34:D 36:L
32. Louro Pan, José              Abs         9:L 18:W  1:L 39:W 19:L 23:L 43:W
33. Martinez Rivas, Adela        S16        10:+ 11:L 19:L 41:L 38:L 29:L 20:W
34. Martínez Rivas, Celso        S10        11:L 21:W 23:L 43:L 27:L 31:D 35:L
35. Moreira Villanueva, Carlos   S12        12:L 20:W  2:L 42:L 40:D 45:L 34:W
36. Pazos Porta, Daniel          S12        13:L 23:L 21:W 18:L 29:W 25:L 31:W
37. Pena Varela, Martin          S10        14:L 26:W 16:L 27:W 18:W 12:L 23:L
38. Ponte Rodríguez, Adrián      S12        15:L 25:L 26:L 20:W 33:W 18:L 29:L
39. Recuna  Carrasco, Rafael     Abs        16:L 30:L 31:W 32:L 20:W 27:W 18:L
40. Recuna Aranda, Xoan          S10        17:L 27:L 29:L 31:W 35:D 41:L 21:W
41. Rey Búa, Manuel              S16        18:W 12:L 24:L 33:W 26:L 40:W 25:L
42. Rozas Liñares, Esteban       S16        19:L 29:W 25:L 35:W 23:W  3:L 26:L
43. Sánchez Astray, Marcos       S16        20:W 14:L 30:L 34:W 22:L 28:L 32:L
44. Sixto Puente, Eloy           S16        21:W 13:L 27:W 45:W  4:L 16:L 28:W
45. Taboada Iglesias, Oscar      S12        22:D 46:L 20:W 44:L  5:L 35:W 27:W
46. Torrecilla López, Jose Á.    Abs        23:W 45:W 11:W  4:W 14:W  6:W 24:L
47. Vilaboa Galán, Sergio        S16          :W 15:L 28:L 29:W 25:W 19:D  5:L

Bases:

 

Cartaz

Data:18 de Decembro de 16.00 a 20.00 horas na Casa da Cultura de Carral.

Sistema: 7 roldas con partidas de 10´ + 2" por xogada

Inscricións: Ata o día 17 ás 14.00 na Casa da Cultura. Teléfono: 981 672 580  límite 50 prazas.
Despois dese horario si hai prazas chamar ao 617 234 393.

Premios: 2 trofeos por categorías Absoluta, Sub16, Sub12, Sub10 e trofeo ao mellor local.


Organiza:

Logo

Concello de Carral

Máis Información:

http://pokeryajedrez.com/

 

TablaDeFlandes