Galicia
Centro Cívico de Cerceda (1º piso)
Domingo, 26 de Xuño
CAMPEÓN WALTER LÓPEZ DO CÍRCULO FERROLANO
Primeiro xogouse un clasificatorio pola mañán a 9 roldas
e ó serán ó mesmo tempo xogouse o torneo de
consolación e a liga que determinóu como campión a
Walter López do CFX
Informa: Estela Souto. Club de Xadrez Cerceda
TORNEO DE CLASIFICACIÓN
Participantes:
No Name Feder Rtg Loc 1. Sakulski, Bernd 2168 2. Pazos, Antonio 2138 3. Pérez Mauricio, Xoel 2123 4. López, Walter 2121 5. Fernández España, Marco 2116 6. Fernández Otero, José 2110 7. Aguiar, Santiago 2045 8. De Borja Vega, Francisco 1938 9. Pose, Jose Manuel 1938 10. Viqueira, Álvaro 1885 11. Abella, Paco 12. Ambroa Barbeito, Guillermo 13. Bestilleiro, Rubén 14. Blanco, Carlos 15. De la Peña, Adolfo 16. Fariña Lista, Rubén 17. González Fariña, Alexandre 18. Loureiro, Jose Manuel 19. Nieto, Carlos 20. Otero, Julián 21. Prego López, Manuel 22. Strikovic, Maja 23. Torregrosa, Antonio 24. Veiga, Alberte 25. Yáñez, Marcos
Clasificación:
Place Name Rtg Score M-Buch. Buch. Progr. 1-3 Pérez Mauricio, Xoel 2123 7 39.5 51.0 38.0 Pazos, Antonio 2138 7 39.0 50.0 38.0 De Borja Vega, Francisco 1938 7 36.5 47.0 33.0 4-6 Fernández Otero, José 2110 6 39.5 50.0 36.0 López, Walter 2121 6 39.0 47.5 31.0 Fernández España, Marco 2116 6 36.0 45.5 29.0 7-8 Sakulski, Bernd 2168 5.5 41.5 51.0 30.5 Aguiar, Santiago 2045 5.5 35.0 42.5 26.5 9-13 Nieto, Carlos 5 36.0 45.5 25.0 Abella, Paco 5 35.5 46.0 29.0 Ambroa Barbeito, Guillermo 5 32.5 43.0 26.0 Pose, Jose Manuel 1938 5 31.0 38.5 24.0 Viqueira, Álvaro 1885 5 28.5 36.0 22.0 14-15 Otero, Julián 4.5 31.0 40.5 23.0 De la Peña, Adolfo 4.5 29.5 38.0 21.0 16-21 Loureiro, Jose Manuel 4 34.5 44.0 20.0 Yáñez, Marcos 4 33.5 42.0 22.0 Torregrosa, Antonio 4 29.5 36.5 17.0 Blanco, Carlos 4 28.5 36.0 17.0 Strikovic, Maja 4 28.5 35.0 18.0 Veiga, Alberte 4 26.5 32.0 17.0 22-23 González Fariña, Alexandre 3 27.0 33.5 15.0 Bestilleiro, Rubén 3 26.0 32.0 11.0 24 Fariña Lista, Rubén 2 25.0 31.5 9.0 25 Prego López, Manuel 1 27.0 34.0 7.0
Táboa de Cruces:
No Name Feder Rtg 1 2 3 4 5 6 7 8 9 1. Sakulski, Bernd 2168 13:W 8:W 4:W 2:L 6:L 12:W 3:D 5:L 20:W 2. Pazos, Antonio 2138 14:W 9:W 5:W 1:W 3:L 7:W 6:W 4:L 19:W 3. Pérez Mauricio, Xoel 2123 15:W 10:W 6:D 4:W 2:W 8:W 1:D 19:L 12:W 4. López, Walter 2121 16:W 11:W 1:L 3:L 18:W 9:W 5:W 2:W 8:L 5. Fernández España, Marco 2116 17:W 12:W 2:L 6:L 19:W 25:W 4:L 1:W 11:W 6. Fernández Otero, José 2110 18:W 25:W 3:D 5:W 1:W 11:W 2:L 8:L 7:D 7. Aguiar, Santiago 2045 19:L 21:W 23:W 12:W 8:L 2:L 25:W 10:W 6:D 8. De Borja Vega, Francisco 1938 20:W 1:L 14:W 18:W 7:W 3:L 11:W 6:W 4:W 9. Pose, Jose Manuel 1938 21:W 2:L 19:L 15:W 17:W 4:L 20:W 12:L 23:W 10. Viqueira, Álvaro 1885 22:W 3:L 18:L 20:L 23:W 21:W 15:W 7:L 25:W 11. Abella, Paco 23:W 4:L 24:W 19:W 20:W 6:L 8:L 15:W 5:L 12. Ambroa Barbeito, Guillermo 24:W 5:L 25:W 7:L 22:W 1:L 18:W 9:W 3:L 13. Bestilleiro, Rubén 1:L 18:L 20:L 25:L :W 16:W 19:L 21:W 24:L 14. Blanco, Carlos 2:L 19:W 8:L 23:W 25:L 15:L 24:L 16:W 21:W 15. De la Peña, Adolfo 3:L 20:D 22:W 9:L 16:W 14:W 10:L 11:L 17:W 16. Fariña Lista, Rubén 4:L 23:L 17:L :W 15:L 13:L 21:W 14:L 22:L 17. González Fariña, Alexandre 5:L 22:L 16:W 21:W 9:L 20:L 23:L :W 15:L 18. Loureiro, Jose Manuel 6:L 13:W 10:W 8:L 4:L 24:W 12:L 20:L :W 19. Nieto, Carlos 7:W 14:L 9:W 11:L 5:L 22:W 13:W 3:W 2:L 20. Otero, Julián 8:L 15:D 13:W 10:W 11:L 17:W 9:L 18:W 1:L 21. Prego López, Manuel 9:L 7:L :W 17:L 24:L 10:L 16:L 13:L 14:L 22. Strikovic, Maja 10:L 17:W 15:L 24:W 12:L 19:L :W 25:L 16:W 23. Torregrosa, Antonio 11:L 16:W 7:L 14:L 10:L :W 17:W 24:W 9:L 24. Veiga, Alberte 12:L :W 11:L 22:L 21:W 18:L 14:W 23:L 13:W 25. Yáñez, Marcos :W 6:L 12:L 13:W 14:W 5:L 7:L 22:W 10:L
Torneo de Consolación:
Listado de Participantes:
No Name Feder Rtg Loc 1. Pose, Jose Manuel 1938 2. Viqueira, Álvaro 1885 3. Ambroa, Guillermo 4. Bestilleiro, Rubén 5. Blanco, Carlos 6. De La Peña, Adolfo 7. Fariña Liste, Rubén 8. González Fariña, Alexandre 9. Loureiro, Jose Manuel 15. Marcos, Yáñez 10. Otero, Julián 11. Prego López, Manuel 12. Strikovic, Maja 13. Torregrosa, Antonio 14. Veiga, Alberte
Clasificación:
Place Name Rtg Score M-Buch. Buch. Progr. 1 Blanco, Carlos 7 34.0 42.5 34.0 2 Marcos, Yáñez 6.5 37.5 49.0 37.5 3-5 Pose, Jose Manuel 1938 6 37.5 47.0 34.0 Viqueira, Álvaro 1885 6 34.5 43.5 25.5 Ambroa, Guillermo 6 34.0 41.0 24.5 6-7 Veiga, Alberte 5.5 37.0 44.5 28.5 Torregrosa, Antonio 5.5 35.0 44.5 29.5 8-10 De La Peña, Adolfo 5 32.5 41.5 25.0 Strikovic, Maja 5 32.5 39.5 24.0 Otero, Julián 5 28.5 35.5 20.0 11 Loureiro, Jose Manuel 4.5 32.0 39.5 23.5 12 Fariña Liste, Rubén 3.5 31.5 39.0 17.0 13 González Fariña, Alexandre 3 30.0 36.5 16.0 14 Prego López, Manuel 2.5 30.5 38.0 15.0 15 Bestilleiro, Rubén 1 28.0 36.0 6.0
Táboa de Cruces:
No Name Feder Rtg 1 2 3 4 5 6 7 8 9 1. Pose, Jose Manuel 1938 8:W 14:L 9:W 13:W 5:W 10:W 15:W 2:L 3:L 2. Viqueira, Álvaro 1885 9:D 13:L 11:W 3:D 7:W 5:L 12:W 1:W 10:W 3. Ambroa, Guillermo 10:L 8:W 15:D 2:D 6:L 11:W 4:W 14:W 1:W 4. Bestilleiro, Rubén 11:L 9:L 7:L :W 8:L 12:L 3:L 13:L 15:L 5. Blanco, Carlos 12:W 15:W 14:W 10:L 1:L 2:W 9:W 6:W 7:W 6. De La Peña, Adolfo 13:L 7:W 12:W 14:L 3:W 8:W 10:L 5:L :W 7. Fariña Liste, Rubén 14:L 6:L 4:W 11:W 2:L 9:L :W 8:D 5:L 8. González Fariña, Alexandre 1:L 3:L :W 12:D 4:W 6:L 14:L 7:D 11:L 9. Loureiro, Jose Manuel 2:D 4:W 1:L 15:L 12:W 7:W 5:L :W 14:L 15. Marcos, Yáñez 3:W 11:W 13:W 5:W 14:D 1:L 6:W 15:W 2:L 10. Otero, Julián 4:W 10:L 2:L 7:L :W 3:L 13:W 12:W 8:W 11. Prego López, Manuel 5:L :W 6:L 8:D 9:L 4:W 2:L 11:L 13:L 12. Strikovic, Maja 6:W 2:W 10:L 1:L 15:L :W 11:L 4:W 12:W 13. Torregrosa, Antonio 7:W 1:W 5:L 6:W 10:D 15:L 8:W 3:L 9:W 14. Veiga, Alberte :W 5:L 3:D 9:W 13:W 14:W 1:L 10:L 4:W
LIGA FINAL 10 PRIMEIROS:
Clasificación:
Place Name Feder Rtg Loc Score Berg. 1 López, Walter 2121 7 28.25 2-3 Pérez, Xoel 2123 6 23.50 Pazos, Antonio 2138 6 20.50 4 Abella, Francisco 5.5 22.25 5-6 Sakulski, Bernd 2168 4.5 19.50 Fernández Otero, José 2110 4.5 16.00 7-8 De Borja Vega, Francisco 1938 4 14.25 Fernández España, Marco 2116 4 14.00 9 Aguiar, Santiago 2045 3.5 10.75 10 Nieto, Carlos 0 0.00
Táboa de Cruces:
No | Name | Rtg | #1 | #2 | #3 | #4 | #5 | #6 | #7 | #8 | #9 | #10 |
1. | Pérez, Xoel | 2123 | * | W | D | W | D | W | L | W | W | L |
2. | Pazos, Antonio | 2138 | L | * | W | W | L | W | W | W | W | L |
3. | De Borja Vega, Francisco | 1938 | D | L | * | L | L | L | D | W | W | W |
4. | Fernández Otero, José | 2110 | L | L | W | * | D | W | W | L | W | L |
5. | López, Walter | 2121 | D | W | W | D | * | W | L | W | W | W |
6. | Fernández España, Marco | 2116 | L | L | W | L | L | * | W | L | W | W |
7. | Sakulski, Bernd | 2168 | W | L | D | L | W | L | * | D | W | D |
8. | Aguiar, Santiago | 2045 | L | L | L | W | L | W | D | * | W | L |
9. | Nieto, Carlos | L | L | L | L | L | L | L | L | * | L | |
10. | Abella, Francisco | W | W | L | W | L | L | D | W | W | * | |
Información: 616497231 Informa: |
Data e Lugar de Xogo: 26 de Xuño (Domingo) Sistema e ritmo de xogo: Partidas de 5 minutos por xogador aplicándose o último regulamento da FIDE Inscripcións: 616497231 Premios: 1º Clasificado: 150 euros Total: 700 euros |