Galicia/Galiza
Galicia

VIII Maratón de xadrez Concello de Cerceda

Cerceda. A Coruña

Polideportiva de Cerceda

Sábado 28 de xuño de 2008 Bases

Informa: Estela Souto Fernández | L. Alberto Souto Fernández
Presidenta do Club Escola de Xadrez do Concello de Cerceda

En españolEn galego

 

Foto

O pasado sábado día 28 de xuño celebrouse a oitava edición do Maratón de Xadrez do Concello de Cerceda, organizado polos monitores da Escola de Xadrez do Concello e patrocinado polo Concello de Cerceda.

Pola mañá xogouse un suizo a nove roldas, onde os dez primeiros clasificados optaban a xogar unha liga pola tarde, mentras que o resto de participantes xogarían un torneo de consolación tamén a nove roldas.

Non houbo moitas sorpresas, pois Dragan Paunovic reconquistou o título de campión quedando invicto, mentras que Oscar de Prado acadou o segundo posto e Alejandro Ferreiro o terceiro, sendo os tres xogadores do Club de Xadrez de Arteixo.

No torneo de consolación Walter López do Círculo Ferrolán de Xadrez, que se incorporou pola tarde ó Maratón, acadou o primeiro posto.

O mellor xogador do club cercedense foi Marcos Yáñez Arca, mentras que o mellor sub-14 foi Julio Fariñas Pose de Arteixo, o mellor sub-12 foi Damián Moar Botana de Sigrás e o mellor sub-10 foi Daniel Lomba González do club Albatros.

Á entrega de premios acudiron duas concelleiras e a televisión de Cerceda, que lle deu o merecido protagonismo ó campión facéndolle unha entrevista.

Un saúdo,
L. Alberto Souto Fernández e Estela M. Souto Fernández, organizadores e árbitros do torneo.

INFORME VIII MARATÓN DE XADREZ CONCELLO DE CERCEDA

Foto

1. SUIZO CLASIFICATORIO

Lista de xogadores

Nº  Nome                             Feder Rtg  Loc  Club                           Nac.      

1.  Paunovic, Dragan                       2532 2557 Arteixo                                  
2.  De Prado Rodríguez, Oscar              2242 2213 Arteixo                                  
3.  Abuín Boullón, Manuel                  2120 2098 Padrón                                   
4.  Rodríguez Guillén, Jorge               2114 2110 Alexandre Bóveda                         
5.  Ferreiro Pailos, Alejandro             2112 2039 Arteixo                                  
6.  Cordido Sixto, Pablo                   2093 2071 Algalia                                  
7.  Nedobora Karasyk, Gregori              2029 2002 Gallaecia                                
8.  Rodríguez Fernández, Juan Carlos       2014 1967 SAFA                                     
9.  Dopico Mera, Adrián                    2005 1766 Arteixo                                  
10. Vázquez Alonso, Miguel Angel           1980 1926 Gallaecia                                
11. Susavila Muñiz, Antonio                1954 1904 Padrón                                   
12. Toba Rodríguez, Francisco Javier       1711 1541 Ex-Alcohólicos                           
13. De La Peña Llerandi, Adolfo            1642 1568 Círculo Ferrolán de Xadrez               
14. Lomba González, Sergio                 1461 1482 Albatros                       01-01-1995
15. Hevia Sieira, Alberto                       1919 Rianxo                                   
16. Leal Valdés, Francisco                      1804                                          
17. Yáñez Arca, Marcos                          1794 Escola Xadrez Concello Cerceda           
18. Vázquez Yáñez, Jose Ángel                   1722 SAFA                                     
19. Saavedra Carballido, Gregorio               1705                                          
20. Amado Rodríguez, Francisco                  1671 Arteixo                                  
21. Fariñas Pose, Julio                         1530 Arteixo                                  
22. Bello Costal, Constantino                        Escola Xadrez Concello Cerceda           
23. De Blas Fernández, Ángel                                                                  
24. Fariña Lista, Rubén                              Escola Xadrez Concello Cerceda 01-01-1995
25. García Martínez, Rubén                           Escola Xadrez Concello Cerceda           
26. González Eiris, Daniel                           Escola Xadrez Concello Cerceda 01-01-2001
27. González Fariña, Alexandre                       Escola Xadrez Concello Cerceda           
28. Lomba Baz, Antonio                               Albatros                       01-01-1995
29. Lomba González, Daniel                           Albatros                       01-01-1999
30. Martínez Dourado, Daniel                         Rianxo                                   
31. Moar Botana, Damián                              Sigrás                         01-01-1997
32. Navarro Rivas, Rashid                            Cuba                                     
33. Pereiro Barreiro, Darío                          Escola Xadrez Concello Cerceda 01-01-1995
34. Pereiro Barreiro, Antía                          Escola Xadrez Concello Cerceda 01-01-2001
35. Prego López, Manuel                              Escola Xadrez Concello Cerceda 01-01-1995
36. Regueiro Estévez, Borja                          Escola Xadrez Concello Cerceda 01-01-1994
37. Rodríguez Libournet, Denis                       Escola Xadrez Concello Cerceda 01-01-2000
38. Rodríguez Libournet, Dilan                       Escola Xadrez Concello Cerceda 01-01-1995
39. Villamisar Fernández, Mateo                      Escola Xadrez Concello Cerceda 01-01-1994

Clasificacións

Posto   Nome                             Feder Rtg  Loc  Puntos Buch.-M Buch. Progr.

  1    Paunovic, Dragan                       2532 2557 9         40.0  51.5   45.0
  2    De Prado Rodríguez, Oscar              2242 2213 7.5       41.0  55.0   39.5
  3    Cordido Sixto, Pablo                   2093 2071 7         40.0  53.0   38.0
 4-9   Susavila Muñiz, Antonio                1954 1904 6         38.0  49.0   31.5
       Nedobora Karasyk, Gregori              2029 2002 6         37.0  46.5   31.0
       Abuín Boullón, Manuel                  2120 2098 6         36.0  47.5   34.0
       Ferreiro Pailos, Alejandro             2112 2039 6         34.0  44.5   28.0
       Leal Valdés, Francisco                      1804 6         33.5  41.0   27.0
       Hevia Sieira, Alberto                       1919 6         32.0  40.5   27.0
10-11  Navarro Rivas, Rashid                            5.5       40.0  52.5   30.0
       Rodríguez Guillén, Jorge               2114 2110 5.5       38.0  51.0   30.0
12-19  Rodríguez Fernández, Juan Carlos       2014 1967 5         41.5  53.0   32.0
       Vázquez Yáñez, Jose Ángel                   1722 5         35.5  45.0   30.0
       Lomba González, Sergio                 1461 1482 5         34.5  44.5   26.5
       Martínez Dourado, Daniel                         5         34.0  42.5   23.0
       Toba Rodríguez, Francisco Javier       1711 1541 5         33.0  46.0   25.0
       Fariñas Pose, Julio                         1530 5         33.0  43.0   21.0
       De La Peña Llerandi, Adolfo            1642 1568 5         32.0  40.5   25.0
       Dopico Mera, Adrián                    2005 1766 5         30.5  40.0   25.0
20-21  Yáñez Arca, Marcos                          1794 4.5       34.0  43.0   25.5
       Pereiro Barreiro, Darío                          4.5       26.5  34.0   20.0
22-29  Amado Rodríguez, Francisco                  1671 4         35.0  47.0   23.0
       Vázquez Alonso, Miguel Angel           1980 1926 4         34.5  43.5   24.0
       De Blas Fernández, Ángel                         4         31.5  39.5   21.0
       Lomba Baz, Antonio                               4         27.5  35.0   19.0
       Moar Botana, Damián                              4         27.5  34.5   18.0
       Lomba González, Daniel                           4         25.0  33.0   18.0
       García Martínez, Rubén                           4         24.5  33.0   18.0
       Pereiro Barreiro, Antía                          4         24.5  32.5   15.0
  30   Fariña Lista, Rubén                              3.5       27.0  34.5   17.5
  31   Rodríguez Libournet, Denis                       3         28.0  36.0   12.0
32-33  Regueiro Estévez, Borja                          2.5       28.5  35.5   16.5
       González Fariña, Alexandre                       2.5       26.5  33.0   11.5
34-36  González Eiris, Daniel                           2         27.0  34.5   12.0
       Prego López, Manuel                              2         25.0  33.0   10.0
       Rodríguez Libournet, Dilan                       2         23.5  30.0   11.5
  37   Villamisar Fernández, Mateo                      1          8.0  15.0    4.0
38-39  Bello Costal, Constantino                        0          8.5  17.0    0.0
       Saavedra Carballido, Gregorio               1705 0          7.5  14.5    0.0

Cadro de Torneo


Nº  Nome                             Feder Rtg   1    2    3    4    5    6    7    8    9  

1.  Paunovic, Dragan                       2532 20:W 12:W  8:W  4:W  6:W  2:W 32:W 11:W  3:W
2.  De Prado Rodríguez, Oscar              2242 21:W 11:W  9:W  3:W  4:W  1:L  6:D  7:W 32:W
3.  Abuín Boullón, Manuel                  2120 22:W 14:W 10:W  2:L 17:W  8:L 12:W 18:W  1:L
4.  Rodríguez Guillén, Jorge               2114 23:W 15:W 16:W  1:L  2:L 14:D 20:W 32:L 10:W
5.  Ferreiro Pailos, Alejandro             2112 24:W 16:L 21:W  6:L 28:W 20:W 18:L 14:W  8:W
6.  Cordido Sixto, Pablo                   2093 25:W 17:W 18:W  5:W  1:L  7:W  2:D  8:W 11:D
7.  Nedobora Karasyk, Gregori              2029 26:W 18:L 28:W 15:W 14:W  6:L 13:W  2:L 30:W
8.  Rodríguez Fernández, Juan Carlos       2014 27:W 32:W  1:L 16:W 18:W  3:W 11:L  6:L  5:L
9.  Dopico Mera, Adrián                    2005 28:W 38:W  2:L 17:L 32:L 27:W 21:W 30:L 20:W
10. Vázquez Alonso, Miguel Angel           1980 29:W 39:W  3:L 18:L 23:W 11:L 16:L 31:W  4:L
11. Susavila Muñiz, Antonio                1954 30:W  2:L 26:W 32:D 20:W 10:W  8:W  1:L  6:D
12. Toba Rodríguez, Francisco Javier       1711 31:W  1:L 23:L 33:W 25:W 17:W  3:L 15:L 28:W
13. De La Peña Llerandi, Adolfo            1642 32:L 27:W 36:W 20:L 21:W 30:W  7:L 16:L 23:W
14. Lomba González, Sergio                 1461 33:W  3:L 31:W 23:W  7:L  4:D 17:D  5:L 29:W
15. Hevia Sieira, Alberto                       34:W  4:L 37:W  7:L 29:W 32:L 24:W 12:W 18:W
16. Leal Valdés, Francisco                      35:W  5:W  4:L  8:L 30:L 33:W 10:W 13:W 17:W
17. Yáñez Arca, Marcos                          36:W  6:L 38:W  9:W  3:L 12:L 14:D 33:W 16:L
18. Vázquez Yáñez, Jose Ángel                   37:W  7:W  6:L 10:W  8:L 36:W  5:W  3:L 15:L
19. Saavedra Carballido, Gregorio               38:L 28:L 30:L 24:L   :    :    :    :    : 
20. Amado Rodríguez, Francisco                   1:L 29:W 39:W 13:W 11:L  5:L  4:L 34:W  9:L
21. Fariñas Pose, Julio                          2:L 30:W  5:L 31:W 13:L 29:W  9:L 37:W 25:W
22. Bello Costal, Constantino                    3:L 31:L 33:L 27:L   :    :    :    :    : 
23. De Blas Fernández, Ángel                     4:L 34:W 12:W 14:L 10:L 28:W 30:L 36:W 13:L
24. Fariña Lista, Rubén                          5:L 33:D 32:L 19:W 36:D 34:W 15:L 35:D 37:L
25. García Martínez, Rubén                       6:L 36:L 34:W 35:W 12:L 31:L 27:W 38:W 21:L
26. González Eiris, Daniel                       7:L 35:W 11:L 36:L 33:L 37:W 34:L 29:L 31:L
27. González Fariña, Alexandre                   8:L 13:L 29:L 22:W 35:W  9:L 25:L 28:L 38:D
28. Lomba Baz, Antonio                           9:L 19:W  7:L 37:W  5:L 23:L 35:W 27:W 12:L
29. Lomba González, Daniel                      10:L 20:L 27:W 38:W 15:L 21:L 36:W 26:W 14:L
30. Martínez Dourado, Daniel                    11:L 21:L 19:W 39:W 16:W 13:L 23:W  9:W  7:L
31. Moar Botana, Damián                         12:L 22:W 14:L 21:L 37:W 25:W 33:L 10:L 26:W
32. Navarro Rivas, Rashid                       13:W  8:L 24:W 11:D  9:W 15:W  1:L  4:W  2:L
33. Pereiro Barreiro, Darío                     14:L 24:D 22:W 12:L 26:W 16:L 31:W 17:L 35:W
34. Pereiro Barreiro, Antía                     15:L 23:L 25:L   :W 38:W 24:L 26:W 20:L 36:W
35. Prego López, Manuel                         16:L 26:L   :W 25:L 27:L 38:D 28:L 24:D 33:L
36. Regueiro Estévez, Borja                     17:L 25:W 13:L 26:W 24:D 18:L 29:L 23:L 34:L
37. Rodríguez Libournet, Denis                  18:L   :W 15:L 28:L 31:L 26:L 38:W 21:L 24:W
38. Rodríguez Libournet, Dilan                  19:W  9:L 17:L 29:L 34:L 35:D 37:L 25:L 27:D
39. Villamisar Fernández, Mateo                   :W 10:L 20:L 30:L   :    :    :    :    : 

2. SUIZO CONSOLACIÓN

Foto

Lista de xogadores

Nº  Nome                             Feder Rtg  Loc  Club                           Nac.      

1.  López Rodríguez, Walter                2167      Círculo Ferrolán de Xadrez               
2.  Rodríguez Guillén, Jorge               2114 2110 Alexandre Bóveda                         
3.  Rodríguez Fernández, Juan Carlos       2014 1967 SAFA                                     
4.  Dopico Mera, Adrián                    2005 1766 Arteixo                                  
5.  Vázquez Alonso, Miguel Angel           1980 1926 Gallaecia                                
6.  Toba Rodríguez, Francisco Javier       1711 1541 Ex-Alcohólicos                           
7.  De La Peña Llerandi, Adolfo            1642 1568 Círculo Ferrolán de Xadrez               
8.  Lomba González, Sergio                 1461 1482 Albatros                       01-01-1995
9.  Yáñez Arca, Marcos                          1794 Escola Xadrez Concello Cerceda           
10. Vázquez Yáñez, Jose Ángel                   1722 SAFA                                     
11. Amado Rodríguez, Francisco                  1671 Arteixo                                  
12. Fariñas Pose, Julio                         1530 Arteixo                        01-01-1994
13. De Blas Fernández, Ángel                                                                  
14. García Martínez, Rubén                           Escola Xadrez Concello Cerceda           
15. González Eiris, Daniel                           Escola Xadrez Concello Cerceda 01-01-2001
16. Lomba Baz, Antonio                               Albatros                       01-01-1995
17. Lomba González, Daniel                           Albatros                       01-01-1999
18. Martínez Dourado, Daniel                         Rianxo                                   
19. Moar Botana, Damián                              Sigrás                         01-01-1997
20. Pereiro Barreiro, Antía                          Escola Xadrez Concello Cerceda 01-01-2001
21. Prego López, Manuel                              Escola Xadrez Concello Cerceda 01-01-1995
22. Rodríguez Libournet, Denis                       Escola Xadrez Concello Cerceda 01-01-2000

Clasificacións

Posto   Nome                             Feder Rtg  Loc  Club                           Puntos Buch.-M Buch. Progr.

  1    López Rodríguez, Walter                2167      Círculo Ferrolán de Xadrez     9         37.5  48.0   45.0
 2-3   Rodríguez Guillén, Jorge               2114 2110 Alexandre Bóveda               7         38.5  52.0   34.0
       Vázquez Alonso, Miguel Angel           1980 1926 Gallaecia                      7         36.0  46.5   37.0
  4    Rodríguez Fernández, Juan Carlos       2014 1967 SAFA                           6.5       36.5  47.0   33.0
  5    Yáñez Arca, Marcos                          1794 Escola Xadrez Concello Cerceda 5.5       30.5  37.5   24.5
 6-13  Martínez Dourado, Daniel                         Rianxo                         5         36.0  49.5   28.0
       Dopico Mera, Adrián                    2005 1766 Arteixo                        5         35.5  45.0   27.5
       Fariñas Pose, Julio                         1530 Arteixo                        5         35.0  45.5   25.0
       Vázquez Yáñez, Jose Ángel                   1722 SAFA                           5         34.0  44.5   27.0
       De La Peña Llerandi, Adolfo            1642 1568 Círculo Ferrolán de Xadrez     5         31.0  38.5   27.0
       Lomba González, Sergio                 1461 1482 Albatros                       5         30.0  39.5   23.0
       Amado Rodríguez, Francisco                  1671 Arteixo                        5         27.0  33.5   24.0
       Moar Botana, Damián                              Sigrás                         5         23.5  29.0   20.0
14-15  García Martínez, Rubén                           Escola Xadrez Concello Cerceda 4         32.5  43.0   21.0
       Lomba González, Daniel                           Albatros                       4         31.5  40.0   19.0
  16   Rodríguez Libournet, Denis                       Escola Xadrez Concello Cerceda 3         26.5  32.0   14.0
17-18  Lomba Baz, Antonio                               Albatros                       2         33.5  41.0   11.0
       Pereiro Barreiro, Antía                          Escola Xadrez Concello Cerceda 2         29.0  34.5   13.0
  19   González Eiris, Daniel                           Escola Xadrez Concello Cerceda 1         28.0  34.5    6.0
20-22  De Blas Fernández, Ángel                                                        0          6.5   6.5    0.0
       Prego López, Manuel                              Escola Xadrez Concello Cerceda 0          4.5   4.5    0.0
       Toba Rodríguez, Francisco Javier       1711 1541 Ex-Alcohólicos                 0          3.5   3.5    0.0

Cadro de Torneo

Nº  Nome                             Feder Rtg   1    2    3    4    5    6    7    8    9  

1.  López Rodríguez, Walter                2167 12:W  8:W  4:W  5:W  3:W  2:W 18:W 14:W 10:W
2.  Rodríguez Guillén, Jorge               2114 13:+  9:W  3:L 12:W 18:W  1:L  7:W  5:W  4:W
3.  Rodríguez Fernández, Juan Carlos       2014 14:W 10:W  2:W  4:D  1:L  5:L  9:W 16:W  7:W
4.  Dopico Mera, Adrián                    2005 15:W 11:W  1:L  3:D  9:D 18:L 17:W 19:W  2:L
5.  Vázquez Alonso, Miguel Angel           1980 16:W 17:W  8:W  1:L  7:W  3:W 10:W  2:L 12:W
6.  Toba Rodríguez, Francisco Javier       1711 17:-   :    :    :    :    :    :    :    : 
7.  De La Peña Llerandi, Adolfo            1642 18:L 16:W 14:W 17:W  5:L 11:W  2:L 15:W  3:L
8.  Lomba González, Sergio                 1461 19:W  1:L  5:L 16:W 12:L 17:W 15:W 18:L 14:W
9.  Yáñez Arca, Marcos                          20:W  2:L 17:L 19:W  4:D 15:W  3:L   :W 18:W
10. Vázquez Yáñez, Jose Ángel                   21:+  3:L 22:W 18:L 14:W 12:W  5:L 20:W  1:L
11. Amado Rodríguez, Francisco                  22:W  4:L 18:L 20:W 17:W  7:L 16:W 12:L   :W
12. Fariñas Pose, Julio                          1:L 18:W 20:W  2:L  8:W 10:L 22:W 11:W  5:L
13. De Blas Fernández, Ángel                     2:-   :    :    :    :    :    :    :    : 
14. García Martínez, Rubén                       3:L 19:W  7:L 22:W 10:L 20:W   :W  1:L  8:L
15. González Eiris, Daniel                       4:L 20:L 16:L   :W 22:L  9:L  8:L  7:L 19:L
16. Lomba Baz, Antonio                           5:L  7:L 15:W  8:L 19:L   :W 11:L  3:L 17:L
17. Lomba González, Daniel                       6:+  5:L  9:W  7:L 11:L  8:L  4:L 22:W 16:W
18. Martínez Dourado, Daniel                     7:W 12:L 11:W 10:W  2:L  4:W  1:L  8:W  9:L
19. Moar Botana, Damián                          8:L 14:L   :W  9:L 16:W 22:W 20:W  4:L 15:W
20. Pereiro Barreiro, Antía                      9:L 15:W 12:L 11:L   :W 14:L 19:L 10:L 22:L
21. Prego López, Manuel                         10:-   :    :    :    :    :    :    :    : 
22. Rodríguez Libournet, Denis                  11:L   :W 10:L 14:L 15:W 19:L 12:L 17:L 20:W

3. LIGA FINAL

Foto

Lista de xogadores

Nº  Nome                       Rtg  Loc 

1.  Paunovic, Dragan           2532 2557
2.  De Prado Rodríguez, Óscar  2242 2213
3.  Cordido Sixto, Pablo       2093 2071
4.  Susavila Muñiz, Antonio    1954 1904
5.  Nebodora Karasyk, Grigori  2029 2002
6.  Abuín Boullón, Manuel      2120 2098
7.  Ferreiro Pailós, Alejandro 2112 2039
8.  Leal Valdés, Francisco          1804
9.  Hevia Sieira, Alberto           1919
10. Navarro Rivas, Rashid               

Clasificacións

Posto   Nome                       Feder Rtg  Loc  Club           Puntos Berg. Victorias

  1    Paunovic, Dragan                 2532 2557 Arteixo        9      36.00         9
  2    De Prado Rodríguez, Óscar        2242 2213 Arteixo        6.5    22.75         6
  3    Ferreiro Pailós, Alejandro       2112 2039 Arteixo        6      22.00         6
  4    Navarro Rivas, Rashid                      Cuba           5      15.00         4
 5-6   Abuín Boullón, Manuel            2120 2098 Padrón         4.5    16.75         4
       Cordido Sixto, Pablo             2093 2071 Gallaecia      4.5    12.00         4
  7    Nebodora Karasyk, Grigori        2029 2002 Gallaecia      3.5    11.75         3
  8    Hevia Sieira, Alberto                 1919 Rianxo         2.5     7.50         2
  9    Susavila Muñiz, Antonio          1954 1904 Padrón         2       4.00         2
  10   Leal Valdés, Francisco                1804 Ex-Alcohólicos 1.5     7.75         1

Cadro de Torneo

  Nome 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1.Paunovic Dragan
*
W
W
W
W
W
W
W
W
W
2.De Prado Rodríguez Óscar
L
*
W
W
W
W
L
D
W
W
3.Cordido Sixto Pablo
L
L
*
W
W
L
L
W
W
D
4.Susavila Muñiz Antonio
L
L
L
*
L
L
L
W
W
L
5.Nebodora Karasyk Grigori
L
L
L
W
*
D
W
W
L
L
6.Abuín Boullón Manuel
L
L
W
W
D
*
W
L
W
L
7.Ferreiro Pailós Alejandro
L
W
W
W
L
L
*
W
W
W
8.Leal Valdés Francisco
L
D
L
L
L
W
L
*
L
L
9.Hevia Sieira Alberto
L
L
L
L
W
L
L
W
*
D
10.Navarro Rivas Rashid
L
L
D
W
W
W
L
W
D
*

Organiza:

Escola de Xadrez do Concello de Cerceda

 

TablaDeFlandes