Galicia/Galiza
Galicia

I Torneo Internacional de Reis

Valon - Ferrol - A Coruña

Restaurante "El Gallo". Valon. Ferrol

5, 6, 7, e 8 de xaneiro de 2012

Informa: Juan Rodríguez Rey
Círculo Ferrolán de Xadrez Web

Final:

Cadro Cruzado por Clasificación Final:

Rk. Nome Elo FED 1.Rd 2.Rd 3.Rd 4.Rd 5.Rd 6.Rd Pts.  Des 1   Des 2   Des 3   Des 4  Rp
1 FM De Prado Rodriguez Oscar Bruno 2268 ESP 20w1 7s1 5w1 12s1 2w½ 6s1 5.5 15.0 20.0 0.0 23.0 2363
2 FM Pazos Porta Antonio 2309 ESP 27s1 3w1 6s1 19w1 1s½ 4s½ 5.0 16.0 19.5 0.0 24.0 2248
3 Lopez Perez Alberto Jose 1925 ESP 22w1 2s0 35w1 20s1 5w1 12s1 5.0 13.0 16.0 0.0 20.0 2094
4 Penalonga Sweers Angel 2062 ESP 35w1 9s1 19s1 2w½ 4.5 13.5 16.0 0.0 20.5 2315
5 Pousada Garcia Daniel 1996 ESP 24s+ 10w1 1s0 8w1 3s0 13w1 4.0 16.5 15.0 0.0 24.5 2087
6 Mederos Aguila Jose 1936 ESP 38w1 9s1 2w0 33s1 7w1 1w0 4.0 15.0 16.0 0.0 22.0 1990
7 Oliveira Maria Ines 1924 POR 40s1 1w0 13s1 10w1 6s0 21w1 4.0 14.5 14.0 0.0 20.5 1920
8 Navarro Rivas Rashid 1996 CUB 17s1 15w1 5s0 14w1 11s½ 4.0 13.5 14.5 0.0 20.5 1846
9 Perez Carballo David 1866 ESP 29s1 6w0 21s1 4w0 31s1 19w1 4.0 11.5 13.0 0.0 18.0 1820
10 Rey Malde Henrique 1889 ESP 37w1 5s0 32w1 7s0 20w1 27s1 4.0 11.0 13.0 0.0 16.5 1720
11 Fernandez Lopez Pablo 1921 ESP 26w1 19s0 36w1 24s1 8w½ 4.0 10.5 14.0 0.0 16.0 1671
12 Mejuto De Ulloa Jorge 2088 ESP 21s1 31w1 1w0 18s1 3w0 3.5 15.0 14.5 0.0 22.5 1899
13 Arias Rodriguez Manuel Ramon 1996 ESP 25s1 7w0 23s1 17w1 5s0 3.5 12.5 13.0 0.0 19.0 1798
14 Paz Perez Santiago 1673 ESP 29w1 8s0 26s1 3.5 11.5 11.5 0.0 17.5 1590
15 Penalonga Arribas Iago 0 ESP 39w+ 8s0 18w0 28s1 33w1 3.5 11.5 11.0 0.0 17.5 1743
16 Tuimil Parapar Roberto 1877 ESP 24s- 32w1 25s1 3.5 11.5 10.5 0.0 17.0 0
17 Tuimil Martinez Ricardo 1696 ESP 8w0 28s1 30w1 13s0 24w1 3.5 11.0 11.0 0.0 17.0 1642
18 Rocha Romaus Gumersindo 1893 ESP 31s0 25w1 15s1 12w0 23s1 3.5 11.0 11.0 0.0 16.5 1646
19 Castrillon Otero Javier 1926 ESP 41s+ 30s1 11w1 2s0 4w0 9s0 3.0 15.0 15.0 0.0 22.0 1800
20 Rodriguez Sigler Alexandre 1519 ESP 1s0 22w1 37s1 3w0 10s0 32w1 3.0 14.0 10.0 0.0 21.0 1614
21 De Jesus Brea Luis Miguel 1479 ESP 12w0 26s1 9w0 38s1 33w1 7s0 3.0 12.0 10.0 0.0 17.5 1650
22 Oliveira Maria Alice Ramos Ma 0 POR 3s0 20s0 26w0 40s1 38w1 31w1 3.0 9.0 6.0 0.0 14.5 1435
23 Seoane Castilla David 1434 ESP 13w0 29s1 18w0 2.5 12.5 9.5 0.0 18.0 1571
24 Alcaide Corral Jesus Manuel 0 ESP 5w- -1 16w+ 11w0 17s0 2.5 12.0 9.5 0.0 18.0 0
25 Pousada Estevez Daniel 1581 ESP 13w0 18s0 34w1 30s1 16w0 2.5 12.0 8.0 0.0 18.0 1561
26 Pazos Porta Daniel 0 ESP 11s0 21w0 22s1 28w½ 34s1 14w0 2.5 12.0 7.5 0.0 18.0 1432
27 Regueiro Garcia Isaac Rafael 1733 ESP 2w0 36s1 10w0 2.5 11.5 8.0 0.0 18.0 1703
28 Tenreiro Calvo Jose Manuel 1460 ESP 17w0 26s½ 15w0 35s1 2.5 11.5 8.0 0.0 17.0 1391
29 Segura Rio Alejandro 0 ESP 9w0 38s+ 14s0 23w0 38s1 2.5 11.0 8.0 0.0 16.5 1350
30 Perez Gomez Jose Antonio 0 ESP -1 19w0 17s0 25w0 36s1 2.5 10.5 9.0 0.0 15.5 1429
31 Formoso Leal Daniel 1568 ESP 18w1 12s0 9w0 22s0 2.0 13.0 9.5 0.0 20.0 1569
32 Arrojo Longa Ruben 0 ESP 10s0 37w1 16s0 20s0 2.0 13.0 8.5 0.0 18.5 1428
33 Rodriguez Rey Juan Vicente 1623 ESP 34s1 6w0 21s0 15s0 2.0 12.0 9.5 0.0 18.0 1261
34 Gonzalez Eiris Daniel 0 ESP 33w0 25s0 26w0 40s1 2.0 10.0 6.5 0.0 13.5 1208
35 Villodas Vazquez Alejandro 1814 ESP 4s0 40w1 3s0 -0 28w0 1.5 12.5 6.5 0.0 18.0 1469
36 Lopez Gonzalez Alfonso 1286 ESP 11s0 27w0 30w0 1.5 11.5 7.5 0.0 17.5 818
37 Rodriguez Serantes Juan Francisco 0 ESP 10s0 -1 20w0 32s0 40w½ -0 1.5 9.5 6.0 0.0 14.0 1130
38 Fernandez Gomez Yeray 0 ESP 6s0 29w- 40w1 21w0 22s0 29w0 1.0 11.0 4.0 0.0 15.5 1163
39 Ramirez Armenteros Adianny 1842 ESP 15s- -0 -0 -0 -0 0.5 10.5 3.0 0.0 15.5 0
40 Oliveira Maria Elisa Ramos Ma 0 POR 7w0 35s0 38s0 22w0 37s½ 34w0 0.5 8.5 1.0 0.0 14.0 1022
41 Gomez Vergaz Azael 0 ESP 19w- -0 -0 -0 -0 -0 0.0 9.0 0.0 0.0 13.5 0

Resultados en ChessResults | Crónica en Pokerajedrez | Fotos en Facebook

Resumo Bases:

I TORNEIO INTERNACIONAL DE REIS

1. Datas: 5, 6, 7 e 8 de xaneiro do 2012

2. Sistema suizo a 6 sesións, poderá ser acelerado

3. Ritmo de xogo 90' + 30" por xogada valedoiro para ELO FIDE

4. Premios
Absoluto 1º 260, 2º 220, 3º 180, 4º 120, 5º 80, 6º 50
Sub 2000 1º 40, 2º 20
Sub 1900 1º 40, 2º 20
Sub 1800 1º 40, 2º 20
Sub 1700 1º 40, 2º 20
Sub 1600 1º 40, 2º 20
Sub 1500 1º 40, 2º 20
Total 1270

5. Trofeos para os primeiros clasificado de cada tramo

6. Inscrición 15 euros, Sub 16 10 euros

7. Inscricións no email xoanrei@gmail.com Tfne 625 460 337

8. Horario de xogo

Primeira sesión día 5 de xaneiro ás 18.00
Segunda sesión día 6 de xaneiro ás 10.00
Terceira sesión día 6 de xaneiro ás 17.00
Cuarta sesión día 7 de xaneiro ás 10.00
Quinta sesión día 7 de xaneiro ás 17.00
Sexta sesión día 8 de xaneiro ás 10.00

9. Cerimonia de encerramento 8 de xaneiro ás 14.00

10. Os deportistas dispoñen de tres byes de 0,5 puntos nas catro primeiras sesións

11. Local de xogo Restaurante "El Gallo" en Valon (Ferrol)

12. Os premios repartiranse por rigurosa orde de clasificación e non son compativeis, no caso de ter dereito a dous levará o máis alto, e se son do mesmo valor levará o do tramo superior

13. Os escalóns Sub 1600 e Sub 1500 reservanse para xogadores Sub 18

14. Sistemas de desempate a sortear tras a derradeira sesión

Progresivo ate as derradeiras consecuencias
Bucholz total
Bucholz mediano

15. Aloxamentos recomendados:
Hostal "El Eden"
Hotel America

Reservas na organización

Organiza:

Logo
Círculo Ferrolán de Xadrez

http://www.cfxadrez.org/

 

 

TablaDeFlandes