Galicia - Galiza
Galicia

IV Torneo Tempo de Lecer

Ferrol - A Coruña

Casa do Xadrez no Cantón de Molins. Ferrol

21 de outubro de 2012 | ChessResults

Informa: Juan Rodríguez Rey
Círculo Ferrolán de Xadrez Web

Final:

Clasificación Final:

Rk. Nombre Tipo sexo Gr FED Elo Club/Ciudad Pts.  Des 1   Des 2   Des 3   Des 4  n w we w-we
1 FM Fernandez Borrego Pablo ESP 2341 Gal 6.5 27.5 30.5 27.5 0.0 7 6.5 5.65 0.85
2 IM Guerra Bastida Diego ESP 2401 Gal 6.0 28.0 30.0 24.0 0.0 7 6 5.86 0.14
3 Lopez Rodriguez Walter ESP 2243 Gal 5.0 29.0 32.0 23.0 0.0 6 4 4.16 -0.16
4 Bugliot Mateo Diego ESP 1513 Gal 5.0 24.0 26.5 20.0 0.0 5 3 1.17 1.83
5 Rodriguez Sigler Alexandre ESP 1567 Gal 4.5 28.0 30.5 18.5 0.0 4 1.5 0.32 1.18
6 Regueiro Garcia Isaac Rafael ESP 1740 Gal 4.0 28.0 30.0 19.0 0.0 5 2 2.70 -0.70
7 Caneiro Couto Juan Manuel ESP 2056 Gal 4.0 26.5 29.5 17.0 0.0 6 3 4.05 -1.05
8 Rodriguez Alonso Guillermo Javier ESP 0 4.0 24.5 27.0 17.0 0.0 6 3
9 De La Peña Llerandi Adolfo ESP 1582 Gal 4.0 22.0 24.0 15.0 0.0 3 1 1.51 -0.51
10 Tuimil Martinez Ricardo S60 ESP 1696 Gal 4.0 21.5 23.0 16.0 0.0 6 3 3.73 -0.73
11 De Jesus Brea Luis Miguel ESP 1468 Gal 4.0 21.5 22.0 18.0 0.0 5 2 1.08 0.92
12 Rodriguez Rey Juan Vicente S60 ESP 1633 Gal 3.5 23.5 25.5 13.5 0.0 3 0.5 1.66 -1.16
13 Sanchez Ferreira Emilio ESP 1869 Gal 3.5 21.5 23.0 12.5 0.0 3 1.5 2.54 -1.04
14 Arrojo Longa Ruben U10 ESP 0 3.5 17.5 18.0 9.5 0.0 4 1
15 Varela Peteira David U18 ESP 1373 Gal 3.0 25.5 27.5 13.0 0.0 6 2 1.46 0.54
16 Lopez Gonzalez Alfonso ESP 1319 Gal 3.0 22.5 23.0 13.0 0.0 6 2 0.80 1.20
17 Borrego Bustamante William ESP 0 3.0 20.5 22.0 10.0 0.0 5 1
18 Vilar Carpente Hector ESP 1280 Gal 3.0 15.5 16.0 8.0 0.0 2 0 0.45 -0.45
19 Paz Prieto Hugo U12 ESP 0 2.5 21.5 22.0 9.5 0.0 4 1
20 Mejuto De Ulloa Jorge ESP 2115 Gal 2.0 22.5 25.0 13.0 0.0 1 1 0.92 0.08
21 Penalonga Arribas Iago U12 ESP 1442 2.0 21.0 22.5 9.0 0.0 3 0 0.94 -0.94
22 Monteagudo Garcia Maria Isabe w ESP 0 2.0 19.5 21.5 9.0 0.0 6 2
23 Orjales Estevez Inaki U10 ESP 0 2.0 17.0 17.5 5.0 0.0 4 0
24 Rodriguez Garcia Javier Lorenzo ESP 0 1.0 20.0 22.0 6.0 0.0 2 0
25 Vilar Carpenter Ismael U10 ESP 0 1.0 17.0 18.0 3.0 0.0 3 0

Resultados en ChessResults

Resumo Bases:

Data: O 21 de outubro
Trofeos: Un para cada tramo
Sistema de xogo: Suízo a 7 sesións
Ritmo de xogo: 7 minutos finish máis 3"/xogada.
Nº de participantes: 64 (máximo), por rigorosa orde de inscrición
Premios: Aberta:
1º 90 2º 70 3º 50 4º 40
Sub 2050: 1º 20
Sub 1900: 1º 20
Sub 1750: 1º 20
Sub 1600: 1º 20
Sub 1450: 1º 20
Total 350
Os premios repartiranse por rigorosa orde de clasificación, no caso de ter dereito a dous levará o de máis contía e de ter o mesmo valor o do escalón máis alto. Os impostos van por conta da organización. Os escalóns Sub 1600 e Sub 1450 resérvanse para xogadores sub 18
Programa:  Inscrición ás 16.00
1ª Sesión 17.00
2ª Sesión 17.30
3ª Sesión 18.00
4ª Sesión 18.30
5ª Sesión 19.00
6ª Sesión 19.30
7ª Sesión 20.00
Desempates: Sistemas de desempate a sortear tras a deraadeira sesión:
Progresivo ate as derradeiras consecuencias
Bucholz total
Bucholz brasileiro
De manterse o empate seguirase por esta orde: Resultado particular e Xogador que leva as negras
Local de Xogo: Casa do Xadrez no Cantón de Molins - Ferrol
Inscrición: 8 ? no email xoanrei@gmail.com; Tfno 625 460 337
Data límite de inscrición: 19 de outubro
Entrega de trofeos: Ás 20.30
Organización:  Circulo Ferrolano de Ajedrez
Información: webs: www.cfxadrez.org e www.escoladexadrez.com
Nota: Os participantes no torneio autorizan a publicación dos seus datos persoais nos diferentes medios de comunicación que a organización considere oportunos para a necesaria difusión do evento (listaxes de resultados, clasificacións, participantes, xogos, etc)
A inscrición no torneio leva aparellada a aceptación deste regulamento
A organización resérvase o dereito de admisión


Máis Información

Logo
Círculo Ferrolán de Xadrez

http://www.cfxadrez.org/

 

TablaDeFlandes